Blond włosy - odrosty - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-14, 13:59   #31
KATJA87
Raczkowanie
 
Avatar KATJA87
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łóódźź
Wiadomości: 145
Cool Dot.: Blond włosy - odrosty

dziewczyny, a może oszczędźcie troche wasze włosy! mój sposób na widoczne odrosty to srebrna- nie żadna fioletowa płukanka którą kupuję w rossmanie ma fajny srebrny kolorek jak się ją dobrze rozcieńczy i nie wychodzi żaden żółty kolor ani odrosty. A w między czasie można troszkę poeksperymentować z maskami i regeneracją. Koleżanka także pisała o takim szamponie koloryzującym z podobnym efektem, też dobre. Radze zciąć kródko włosy i poczekać aż odżyją bo tak to żaden kolor nie złapie jak nalezy.
KATJA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 17:03   #32
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Blond włosy - odrosty

A co powiecie na to dzielo fryzjerki?!
Nie chcialam odrostow robic rozjasniaczem wiec poszla farba 11N goldwela- wyszlo spoko za pierwszym razem, ale za drugim juz bylo zolto-rudo
Poszlam wiec do fryzjerki zrobic pasemka ciemny blond aby jakos tam bylo- zeby sie zmieszaly te blondy, i co? Pasemka mi zrobila tak ze poracha.. Folie soe pozsuwaly chyba? Teraz poszlam zrobic odrost.. Nawet nie pytajcie jak wygladam.. Idac do fryzjera licze na profesjonalna pomoc i nie spie...nie wlosow!!! Co mam z tym zrobic? Bo ja juz pomyslow nie mam zadnych! Prosze pomozcie, moze Londe polozyc na calosc? 18? Moze jasny blond na calosc? Ja juz nie wiem, teraz na gorze mam jasna plame zolto ruda a na dole balejaz z blondow jasnych i ciemych, uzywanie fioletowego szamponu odpada bo gora lapie na fiolet reszta jest szara
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (142,1 KB, 57 załadowań)
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 05:56   #33
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Blond włosy - odrosty

Prosze Was o pomoc! Jak wyrownac te wlosy teraz najlepiej??
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:15   #34
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Blond włosy - odrosty

Możesz dać link do zdjęcia? Telefon mi nie pokazał.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:41   #35
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Blond włosy - odrosty

Prosze Was o pomoc! Jak wyrownac te wlosy teraz najlepiej??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (154,1 KB, 30 załadowań)
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:52   #36
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Blond włosy - odrosty

Pokażesz link do zdjęcia? Nie chce mi się otworzyć.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:17   #37
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Blond włosy - odrosty

Nie umiem tego linka pokazac, wkleic, nie wiem jak, ale dodalam zdjecia do galerii, czytam o londzie 18 ale boje sie zielonki!!! Juz mam dosc tych zolci na glowie a teraz to wyglada strasznie nieciekawie az nie moge patrzec, prosze zobacz na galerie i doradz mi cos kochana!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (91,4 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez foxy313
Czas edycji: 2015-02-12 o 20:28
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-14, 11:18   #38
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Blond włosy - odrosty

Jest i link! https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1423674172
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 14:42   #39
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Blond włosy - odrosty

O, już widzę. A gdybyś spróbowała na te ciemniejsze partie położyć farbę rozjaśniającą? Przy tej długości może Ci być cięzko wyrównać kolor samej.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

A co do Londy 18, mogłabyś spróbować ją położyć- chociaż wątpliwe, że te ciemniejsze partie złapie- jasne na pewno.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 15:06   #40
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Blond włosy - odrosty

Ja bym nie wyrównywała na jaśniejszy tzn. niby wiem, co i jak, ale bałabym się, że spalę włosy, a i tak równomiernie nie wyjdzie, bo trudno jest rozjaśnić same ciemne, nie ruszając pasemek
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 15:20   #41
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Blond włosy - odrosty

Wiecie jak mnie wkurza takie chodzenie do fryzjerki, ktora bierze za to nie malo, a schrzani mi wlosy?! Robila ostatnio te ciemne- chcialam troszke ciemniejszy blond poziom 8-9 ona zrobila mi prawie czarne, ale spraly sie troche, teraz odrost- skoro robi mi te wlosy od jakiegos czasu to powinna wiedziec ze trzeba zmieszac i nalozyc choc troche ciemnych na ten odrost! Ale nie- oczywiscie - pach rozjasniacz, zeby szybko poszlo i do widzenia! Nie wiem skad te fryzjerki sie biora?! Kazda stosuje rozjasniacz! Kazda!! Mam dosc! Nie wiem co teraz zrobic, bo sama sobie nie poradze, zrobie calosc to bedzie nierowno - macie racje, albo duzucic teraz pasemek na gore troszke ciemniejszych i troche jasnieszych na te cimniejsze? Farbe co kiedys stosowalam goldwella 11n z 9% ale nie wiem z czym to zmieszac? Z 8 czy 9? Moze 9 zeby znow za ciemno nie wyszlo.. Masakra! Plakac mi sie chce, moze ombre po prostu zrobie z ta londa co mam 18 numer ale boje sie ze bede miala ciemna plame na czubku i wyjdzie zielono! Mam metlik w glowie- wiem jedno- tej pani fryzjerce juz podziekuje na amen i nie wracam tam nigdy! One chyba zazdroszcza i dlatego specjalnie tak robia!
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 22:58   #42
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Blond włosy - odrosty

jest i wybawca !!! poniewaz probowalam juz kilku szapomonow fioletowch - Joanna color system szampon fioletowy jest zdecydowanie NR 1
po 5 myciach, jakos klorek sie zrownal, ciemniejsze paski sa jasniejsze nieco, gora juz tak nie "bije"swiezo rozjanionym blondem.. zatem moge powiedziec, ze jestem zadowolona!! jest teraz bardzo fajnie, naturalnie i nie widac tak tych nie rownosci! tylko strach znow isc i robic te wlosy, a pozniej sie meczyc, jak sie wymeczysz to znow jest odrost 2cm.. hmm pomysle nad ta londa, mialabym spokoj na kilka miesiecy, zanim kolor sie wyplucze.. ale zawsze zagadka jest - jak to wyjdzie.. jak sie bedzie spluwial kolor itp itd..
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 08:38   #43
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Blond włosy - odrosty

Ciesze się, że jesteś zadowolona i się udało

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 21:02   #44
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Blond włosy - odrosty

Mało zrozumiałam z postów tego wątku, więc po prostu napiszę jaki mam problem.
Mam ładnie rozjaśnione włosy. Jakiś czas temu pofarbowałam odrosty, zwykłą farbą w chłodnym odcieniu. Odrost wyszedł za ciemny, jakby trochę beżowy. Zostawiłam tak, po jakimś czasie kolor trochę wygasł. Teraz do tego doszły odrosty, które czas najwyższy już pofarbować i stąd moje pytanie: czym mam to zrobić? Farba z utleniaczem wysokoprocentowym? Rozjaśniacz a potem farba? Nie wiem co robić...
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 08:53   #45
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Blond włosy - odrosty

Jak ciemne masz odrosty?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 13:58   #46
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Blond włosy - odrosty

Około poziomu 4, w chłodnym odcieniu.
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 16:31   #47
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Blond włosy - odrosty

A farba to poziom?

Opcje masz dwie. Albo dać na odrosty wyższe oxy (jakie było ostatnio) albo je trochę wstępnie rozjaśnic.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:09   #48
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Blond włosy - odrosty

Farba to wellaton (ta z reaktywatorem koloru) w neutralnym kolorze 12.0. Obecnie nie jestem w stanie ci napisać na 100%, ale w internecie znalazłam info, że do tych farb jest używana 9%.
Co bardziej byś doradzała? Kupić osobne oxy 12 % czy rozjaśnić? Jeżeli rozjaśnić to w jaki sposób? Zrobić jakby kąpiel tylko na odrosty...? Nie wyobrażam sobie tego, chociaż może...
Poza tym dzięki za pomoc
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 17:31   #49
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Blond włosy - odrosty

Nie ma sprawy . Myślę, że trudno będzie Ci samej rozjaśnic tylko odrosty, więc skusilabym się na wyższe oxy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-21, 18:00   #50
WesolePodworkoSmakoszy
Raczkowanie
 
Avatar WesolePodworkoSmakoszy
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38
Dot.: Blond włosy - odrosty

Wizaż przeglądam od dawna, ale raczej się nie udzielam. Za to znajduję tu mega dużo cennych informacji, porad i opinii. Dlatego też postanowiłam napisać własnie tu, licząc na Waszą pomoc.
Ten temat chyba będzie do tego najlepszy, ale jeśli się mylę to proszę o przesunięcie.

Od początku marca rozjaśniam stopniowo włosy. Przez 10 lat farbowalam na ciemny brąz (z tego 1,5 roku różne odcienie burgundu). Od dawna marzył mi się jasny blond i do tego właśnie teraz dążę.
Chciałabym taki naturalno-chłodny (tak to sie mówi? generalnie taki beż z popielem) na poziomie 9 (tutaj w sumie nawet nie mam pewności, ale dorzucam kilka zdjęć żeby pokazać o co mniej więcej chodzi to może przy okazji ktoś sprostuje) z jasnymi, wręcz platynowymi refleksami (od 1/4 długości wlosow)

http://www.polyvore.com/cgi/img-thin...l&tid=87412723
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...727047b841.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...f67daf5c54.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...4d71c66170.jpg

Niestety do tego daleko.
Obecnie włosy mam w trzech kolorach. Zaczyna się od ok 1cm naturalnego koloru odrostu który z pamięci i starych zdjęć oceniam na poziom 6.
Dalej jest część włosów która była traktowana tylko farbą rozjaśniającą (schwarzkopf color mask 1010 x3 i garnier nutrisse ta superrozjasniajaca chyba 111, ale po color mask byly lepsze efekty). Generalnie jestem zadowolona z tego jak latwo (wydaje mi się że jak na działanie samej farby rozjasniajacej to poszło łatwo) rozjasniają się moje naturalne włosy. Nie mam problemów z żółcią i rudością (może troche po tej farbie garniera, ale dało się to przepłukac, za to color mask rewelacja), sporadycznie używam fioletowej maski (ale to bardziej z myślą o reszcie wlosów). Nie jest to co prawda odcien który chce, ale bałam się, ze w ogóle nie będę w stanie rozjaśnić ich tylko farbą.
Prawdziwy problem pojawia się niżej.
Te włosy były farbowane na ciemne kolory. W sierpniu i listopadzie miałam robione jasne refleksy rozjasniaczem, ale delikatne, a te z listopada zaczynaly się dopiero gdzieś od połowy długości i podejrzewam że i tak większość już obciełam. Na początku marca robiłam dwa razy dekoloryzacje preparatem firmy ELGON (polecam). Włosy się ładnie sprały do rudego brązu. Następnie cztery kąpiele rozjasniających (pół opakowania joanny na jedną kąpiel i baaardzo dużo odzywki). Kolor powoli robił się coraz jaśniejszy i utrzymywał się w rudej tonacji. Potem przyszedł czas na pierwszą farbę i wybrałam do niej wspomniany color mask. W sumie farbowałam włosy już 4 razy i z każdym razem włosy robią się trochę jaśniejsze, ale widzę, że zwykła drogeryjna farba raczej nie poradzi sobie z tymi ciemniejszymi wlosami. Fryzjer powiedział, że mam nie kombinować i ze z czasem to się wyrówna. Jednak ja w to wątpię, różnica po każdym farbowaniu jest coraz mniejsza. Zastanawiam się więc, co robić dalej.

Jak wyrównać ten kolor?
Zainteresowała mnie farba alfaparf. Myślałam nad odcieniem 10.1 (wolałabym beżowy,a le ten od nich wydaje mi się z kolei zbyt ciepły..) z wodą 9% na naturalne odrosty, bo chyba taka woda wystarczy. Ale co dalej, a raczej niżej?
Czy jeśli zafarbuje odrost, i wg zaleceń producenta potrzymam farbe na całej długości włosów ok 20min to czy kolor jest w stanie się rozjasnić, mimo że drogeryjne farby już prawie go nie ruszały? Myślałam nad odcieniem super-rozjasniajacym czyli tym 11.11 z wodą 9% ale to chyba będzie zbyt jasny na odrost.

A może powtórzyć kąpiel rozjaśniającą, sięgając od końców tylko do początku tych rudawych? Wydaje mi się, że te pierwsze kąpiele które robiłam, miały zbyt słabe stężenie rozjaśniacza. Efekty były delikatne a włosy i tak sie niszczyły, więc teraz żałuję że nie dodawałam mniej odzywki albo nie robiłam z całego opakowania. Zastanawiam się czy gdybym chciała teraz powtórzyć kąpiel, to lepiej zrobić tą delikatniejszą wersję, czy trochę wzmocnić. Włosy w marcu były najbardziej katowane bo chciałam oczywiście wszystko na TU i TERAZ i NATYCHMIAST, ale z początkiem kwietnia na szczęście przystopowałam i postawiłam na intensywną regenerację. Nie sprawia to jednak, że chętnie sięgnę po rozjaśniacz, dlatego proszę o rady czy jest sens i ew. jak to obejść.

Nie wiem już sama jak to ugryźć. Widzę dwie opcje.

Kąpiel rozjaśniająca + farbowanie alfaparf 10.1 z wodą 9% wg zaleceń producenta czyli na długości ok. 20 min.

Farba alfaparf 10.1 z 9% na odrost i z 6% na długości, a na środkowy odcinek czyli ten najbardziej rozjaśniony malaks na kilka minut.

Przepraszam że się tak rozpisałam, ale chciałam jak najlepiej zobrazować sytuacje. Mam nadzieję, że komukolwiek będzie chciało się to przeczytać.

A teraz foty tego sajgonu

http://i62.tinypic.com/24xzxxw.jpg

http://oi61.tinypic.com/2qjafqb.jpg

http://i62.tinypic.com/30w86dk.jpg

Aha, jeszcze jedno. Przez ten czas uzbieralam już trochę specyfików, bo ciągle zmieniam zdanie, dlatego przydałoby się wykorzystać coś z tego zapasu
1. farba schwarzkopf color mask 1010
2, farba color mask 1016
3. rozjasniacz joanna
4. alfaparf 10.1
5. alfaparf 10
6. oxy 9% i 6%
__________________
If you can't fly then run, if you can't run then walk, if you can't walk then crawl, but whatever you do you have to keep moving forward.

Edytowane przez WesolePodworkoSmakoszy
Czas edycji: 2015-05-22 o 15:28
WesolePodworkoSmakoszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-21 19:00:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.