Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-25, 12:22   #751
Karina90
Raczkowanie
 
Avatar Karina90
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: jaka włóczka do zrobienia torby?

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
nie przejrzałaś linków... u Zdzid jest i rodzaj wełny... a nawet konkretnie napisana, jest też rozmiar przed i po filcowaniu...

ten fason wydaje sie szczególnie dobry dla poczatkujących, filcowanie wyrówna wszelkie niedociągnięcia w wielkości oczek... ale to Ty decydujesz
Przejrzałam te linki. ;] Wiem, ze napisany rodzaj był ale ja pytałam czy mozna kazdą(tak z Waszego doświadczenia chciałam skorzystac)
A drugie pytanie o rodzaj, to też miałam namyśli to, czy są jakieś lepsze gatunki własnie na torbe, czy wszystkie sie nadają na ten typ roboty tak jak już wspominałam ucze sie dopiero i próbuję to wszystko ogarnąć a nie ma mi kto pokazać tylko kupiłam sobie książkę z podstawami i pomagam sobie internetem
Karina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 21:40   #752
Bimbalinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 6
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Lalki z tej strony są słodziutkie = charakteru nadaje im moim zdaniem wykończenie... Jeśli Twoim córom nie zależy na konkretnie tamtej postaci laleczek, to może coś z tego się nada:
http://geekcentralstation.blogsp ot.com/2008/03/free-pattern-gandalf-and-legolas.htmlhttp://kandjdolls.blogspot.com/2009/12/free-patterns.html
http://www.lionbrand.com/patterns/L1...tml?noImages=0
Dzięki wielkie za schemaciki. Ja znalazłam przez całkowity przypadek coś takiego jakby ktoś chciał skorzystać : http://stokrotki-dwie.blogspot.com/2...make-doll.html

A przepis na wafel wyślę na PW
Pozdrówka
Bimbalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 10:18   #753
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: jaka włóczka do zrobienia torby?

Cytat:
Napisane przez Karina90 Pokaż wiadomość
Przejrzałam te linki. ;] Wiem, ze napisany rodzaj był ale ja pytałam czy mozna kazdą(tak z Waszego doświadczenia chciałam skorzystac)
A drugie pytanie o rodzaj, to też miałam namyśli to, czy są jakieś lepsze gatunki własnie na torbe, czy wszystkie sie nadają na ten typ roboty tak jak już wspominałam ucze sie dopiero i próbuję to wszystko ogarnąć a nie ma mi kto pokazać tylko kupiłam sobie książkę z podstawami i pomagam sobie internetem
Karina z torbami to jest tak że zależy jaką to chcesz ,do czego ,czy ma być bardziej ,,solidna'' na wszystko i zakupy,czy ma być delikatniejsza ,a może ażurowa.Włóczka właściwie może być każda oprócz moheru i co nie które akryle ,a resztę to w zależności jak ma być jak jest gruba robisz podwójną,-potrójną nitka ,ścisłe bardziej czyli na mniejszym drucie jak zalecają ,i jedno jest pewne należy wszyć podszewkę zarówno w torbie jak i pasku.To tylko gwarantuje że torba się nie naciągnie ,zachowa dany kształt.
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 12:38   #754
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Karina z torbami to jest tak że zależy jaką to chcesz ,do czego ,czy ma być bardziej ,,solidna'' na wszystko i zakupy,czy ma być delikatniejsza ,a może ażurowa.Włóczka właściwie może być każda oprócz moheru i co nie które akryle ,a resztę to w zależności jak ma być jak jest gruba robisz podwójną,-potrójną nitka ,ścisłe bardziej czyli na mniejszym drucie jak zalecają ,i jedno jest pewne należy wszyć podszewkę zarówno w torbie jak i pasku.To tylko gwarantuje że torba się nie naciągnie ,zachowa dany kształt.
To mnie zaciekawiło
Które się nie nadają i dlaczego? albo które się nadają...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:50   #755
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: jaka włóczka do zrobienia torby?

Cytat:
Napisane przez Karina90 Pokaż wiadomość
Przejrzałam te linki. ;] Wiem, ze napisany rodzaj był ale ja pytałam czy mozna kazdą(tak z Waszego doświadczenia chciałam skorzystac)
A drugie pytanie o rodzaj, to też miałam namyśli to, czy są jakieś lepsze gatunki własnie na torbe, czy wszystkie sie nadają na ten typ roboty tak jak już wspominałam ucze sie dopiero i próbuję to wszystko ogarnąć a nie ma mi kto pokazać tylko kupiłam sobie książkę z podstawami i pomagam sobie internetem
no nie każdą się da sfilcować...
zdzid ma dobry bloog... dużo informacji odnośnie wzorów, włóczek.. itp. itd.
teoretycznie każda wełna powinna się filcować ale ...
są tak preparowane wełny, żeby się nadawały do prania w pralce! taka wełna się nie będzie filcować!
wiec dobrze na początek skorzystać z czyjegoś doświadczenia... i upewnić się co się kryje pod nazwą (ta sama nazwa merino... dla różnych producentów ... różny skład a czasami dobrze przeczytać czy to merino czy merinos

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2013-12-31 o 16:21
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 19:51   #756
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Nie wiem czy teraz dobrze trafiłam i czy mi ktoś pomoże a więc
Witam
Mam problem, pragnęłam zrobić taki długi szal zszyty na końcach nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale często w sklepach takie goszczą. Zaczęłam robić, dżersejem nie wiedziałam że będą się podwijać boki jestem początkująca a zrobiłam już tego bardzo dużo i z żalem będę to musiała spruć bo wiem że nie przyda mi się. Chciałam się zapytać jakim ściegiem powinnam zrobić taki długi szal? jestem początkująca ale bez przesady tylko nie chce ściegu francuskiego.
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 20:00   #757
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
To mnie zaciekawiło
Które się nie nadają i dlaczego? albo które się nadają...
Agatka moja wypowiedź dotyczy torby robionej na drutach a nie flicowania -tu jestem laik choć bardzo mi się ta technika podoba
A co do mojej wypowiedzi moher się nie nadaje bo jak zrobisz ściśle o ile się da to po pierwszym praniu masz z torby kosmetyczkę ,traci swój urok moher,sporo kłaczków na okrągło ,problem np.z zamkiem gdzie kłaczki się wkręcają .
Co do akryli w większości to naciąga się nie wiedzieć dlaczego ,pilinguje bardzo szybko ,też to jest problem bo wszyjesz sobie podszewkę a akrylek się ,,deformuje "od zawartości które kobieta musi mieć.Mam na myśli torbę-torebkę taką codzienną a nie okazjonalną ,bo ta można i z akrylu fajnego zrobić.
Najlepsze są mieszanki -bawełna ,wełna,poliester itp .Dobrze się piorą ,nie zniekształcają(zależy od wzorku to fakt) w zasadzie dobrze się je robi ,rzadko kiedy ciężko.Ale to moje zdanie na bazie doświadczeń jaki nabyłam robiąc to i owo
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-26, 21:18   #758
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez angell99 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy teraz dobrze trafiłam i czy mi ktoś pomoże a więc
Witam
Mam problem, pragnęłam zrobić taki długi szal zszyty na końcach nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale często w sklepach takie goszczą. Zaczęłam robić, dżersejem nie wiedziałam że będą się podwijać boki jestem początkująca a zrobiłam już tego bardzo dużo i z żalem będę to musiała spruć bo wiem że nie przyda mi się. Chciałam się zapytać jakim ściegiem powinnam zrobić taki długi szal? jestem początkująca ale bez przesady tylko nie chce ściegu francuskiego.

Może ściągaczem, albo ściegiem angielskim (taki "grubszy", bardziej 3D ściągacz)? te się nie będą skręcać przy brzegach... jakbyś chciała dżersej to może jakiś brzeg np właśnie francuski z 2-3 oczek by starczył? albo... jak umiesz na szydełku, to może spróbuj wykończyć ten Twój brzeg jakoś i może się przestanie zwijać?

misia: dzięki - ja w zasadzie myślałabym o robieniu z bawełny torebki, albo filcowanej właśnie, ale głównie dlatego że nie przepadam za akrylem (ostatnio się przekonuję trochę, bo kilka rzeczy zrobiłam ze względu na dostępność i taniość), ale nie wiedziałam że akryl się tak odkształca od "wkładu" bardziej niż wełna...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2012-02-26 o 21:20
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:10   #759
Karina90
Raczkowanie
 
Avatar Karina90
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: jaka włóczka do zrobienia torby?

Cytat:
Napisane przez misia2 Pokaż wiadomość
Karina z torbami to jest tak że zależy jaką to chcesz ,do czego ,czy ma być bardziej ,,solidna'' na wszystko i zakupy,czy ma być delikatniejsza ,a może ażurowa.Włóczka właściwie może być każda oprócz moheru i co nie które akryle ,a resztę to w zależności jak ma być jak jest gruba robisz podwójną,-potrójną nitka ,ścisłe bardziej czyli na mniejszym drucie jak zalecają ,i jedno jest pewne należy wszyć podszewkę zarówno w torbie jak i pasku.To tylko gwarantuje że torba się nie naciągnie ,zachowa dany kształt.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz
Dzisiaj bede w centrum to ruszam na podbój pasmanterii Kiedyś widziałam taką fajną gruuubą niebieską włóczkę, tylko nie wiem z czego była zrobiona ale fajnie byłoby znaleźć coś podobnego Potem jeszcze tylko muszę jakiś wzorek fajny i prosty znaleźć bo narazie tylko serce mi wychodzi
Karina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 13:05   #760
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Dziękuję za pomocną radę aga__tka
Tylko teraz tak jakoś nie mogę znaleźć jakiejś zrozumiałej dla mnie instrukcji jak zrobić ten ścieg angielski a bardzo mi się podoba, ściągaczem nigdy też nie robiłam jeszcze, robię to własnie z takiej grubszej włóczki i też nie bardzo wiem ile tego nabrać. Jakiś skomplikowany mi się wydaje ten ścieg angielski chociaż bardzo piękny
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 13:39   #761
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez angell99 Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomocną radę aga__tka
Tylko teraz tak jakoś nie mogę znaleźć jakiejś zrozumiałej dla mnie instrukcji jak zrobić ten ścieg angielski a bardzo mi się podoba, ściągaczem nigdy też nie robiłam jeszcze, robię to własnie z takiej grubszej włóczki i też nie bardzo wiem ile tego nabrać. Jakiś skomplikowany mi się wydaje ten ścieg angielski chociaż bardzo piękny
Ściągacza musisz nabrac myślę 1,5 raza tego co miałaś dżersejowego, a angielskiego to chyba nawet 2x... Ale będziesz widziała już po kilku rzędach czy starczy...
Ta wersja ściegu angielskiego, którą pokazują na tym filmiku (w jakiejś książce znalazłyśmy z teściową 3 metody robienia go - 2 różnią się praktycznie niezauważalnie trzecia trochę bardziej, ale też bez przyglądania się nie wykryjesz różnicy)
http://www.youtube.com/watch?v=G1oIn5haFXQ
pod spodem jest opis - nabrać parzystą liczę oczek, pierwszy rząd przerobić na prawo, potem już jak na filmie...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 14:11   #762
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

och dziękuję
tylko jeszcze jedno pytanie skąd mam wiedzieć gdzie wbić ten drut pod spodem ?
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 14:24   #763
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez angell99 Pokaż wiadomość
och dziękuję
tylko jeszcze jedno pytanie skąd mam wiedzieć gdzie wbić ten drut pod spodem ?
na lewym drucie masz prawe z poprzedniego rzedu - czyli wyglada jak lewe (zaraz ponizej oczka na drucie jest pozioma nitkatworzaca oczko poprzedniego rzedu) zaraz pod te pozioma nitke wbijasz drut - jak troszke naciagniesz robotke to widac to oczko... wrazenie po spuszczeniu oczka, ktore masz na drucie jest dziwne, bo to tak wyglada jakbys wlasnie zgubila oczko - ale jesli przerobisz to z rzedu nizej to wszystko bedzie grac mimo wrazenia ze cos sie pruje....
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 14:48   #764
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

właśnie sprułam dwa motki włóczki wieczorem rozpocznę przygodę z tym ściegiem , Bardzo dziękuję Ci za pomoc, widzę że się znasz i dzielisz się swoją wiedzą a nie tak jak niektórzy użytkownicy którzy tylko upominają a tak na prawdę nie mają pojęcia o co chodzi...

Jak coś to jeszcze przyjdę z zapytaniem jeszcze raz serdecznie Ci dziękuję
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:24   #765
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Niestety z przykrością stwierdzam że nie wychodzi mi ale próbuje dalej
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 01:05   #766
misia2
Zakorzenienie
 
Avatar misia2
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 782
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez angell99 Pokaż wiadomość
Niestety z przykrością stwierdzam że nie wychodzi mi ale próbuje dalej
Ale dlaczego ci nie wychodzi ,na filmiku od Agi masz super pokazane jak go robić,na grubej włóczce i na grubych drutach .
Robisz to ściegiem francuskim czyli zawsze prawe oczka obojętnieczy na prawej stronie robótki czy lewej.Potem jedno oczko prawe normalnie czyli w pętelkę jaką masz na drucie ,a drugie oczko robisz w oczku poprzedniego rzędu tam przeciągasz pętelkę i tak do końca rzędu.W następnym rzędzie robisz tam gdzie było wyciągnięta pętelka z poprzedniego rzędu normalnie a tam gdzie nie była to znowu wyciągasz pętelkę wkuwając drut w oczko poprzedniego rzędu i gotowe

A i jeszcze jedno nie powinnaś oceniać innych że nie odpisują Tobie tak od razu ,mało czasu większość z nas ma ,a jak już się uda wygospodarować to cięgnie do swoich robótek.Dobrze jest czasami cierpliwie poczekać a nie zaraz oceniać .To nie było miłe .

---------- Dopisano o 02:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Karina90 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz
Dzisiaj bede w centrum to ruszam na podbój pasmanterii Kiedyś widziałam taką fajną gruuubą niebieską włóczkę, tylko nie wiem z czego była zrobiona ale fajnie byłoby znaleźć coś podobnego Potem jeszcze tylko muszę jakiś wzorek fajny i prosty znaleźć bo narazie tylko serce mi wychodzi
Ale serce ci wychodzi bo je robisz taki zamiar? czy po prostu ,,uciekają ci oczka i wychodzi zamiast prostokąta
Jak umiesz serduszko to torebkę zrobisz mistrzowsko.Powodzenia Pochwal się jak kupisz włóczkę
misia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 08:32   #767
Karina90
Raczkowanie
 
Avatar Karina90
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Misia2

hahaha
wychodzi z wzoru chciałam się nauczyć jakiś wzorów żakardowych no i serce było akurat w mojej książce opisane więc opanowałam;d
a co do włóczki to jestem zawiedziona odwiedziłam 2 pasmanterie i nic w jednej były same mohery albo takie niteczki cieniutkie a w drugiej było coś grubszego ale za to takie bure kolory tylko. Myślę czy nie spróbowac przez allegro lub jakiś internetowy sklep
Karina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 12:25   #768
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

gdy przerabiam już te oczka z poprzedniego rzędu to one mi się tak jakby prują i się wszystko rozwala

Dla mnie też miłe nie było to, że zamiast zająć się sprawą, bezsensownie właśnie tracąc czas na krytykę zamiast udzielić odpowiedz albo i nie.
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 13:57   #769
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez Karina90 Pokaż wiadomość
Misia2

hahaha
wychodzi z wzoru chciałam się nauczyć jakiś wzorów żakardowych no i serce było akurat w mojej książce opisane więc opanowałam;d
a co do włóczki to jestem zawiedziona odwiedziłam 2 pasmanterie i nic w jednej były same mohery albo takie niteczki cieniutkie a w drugiej było coś grubszego ale za to takie bure kolory tylko. Myślę czy nie spróbowac przez allegro lub jakiś internetowy sklep
tam na pewno znajdziesz

Cytat:
Napisane przez angell99 Pokaż wiadomość
gdy przerabiam już te oczka z poprzedniego rzędu to one mi się tak jakby prują i się wszystko rozwala

Dla mnie też miłe nie było to, że zamiast zająć się sprawą, bezsensownie właśnie tracąc czas na krytykę zamiast udzielić odpowiedz albo i nie.
a ile rzadow zrobilas? bo moze to jest to wrazenie o ktorym mowilam? jesli liczba rzadkow na drucie sie zgadza, to rob dalej i zobaczysz po kilku rzedach...
jak nie to jest druga metoda - ale chyba wolniejsza, jak bede miala chwile to poszukam filmiku...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 15:11   #770
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

oj no kilka, ale wszystko się rozwala właśnie
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 15:53   #771
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

a jaką masz liczbę oczek, bo powiedzmy że masz parzyście, to:
prawe, wkłuwane, prawe, wkłuwane, ale 2 ostatnie robisz prawe!!! - może tu źle robisz?
w następnym rzędzie znów zaczynasz od prawego (po odwrceniu robotki) naprzemiennie i potem znow na koniec 2 prawe...
Pierwszy rząd zrobiłaś same prawe??

tu jest jeszcze zdjęcie z pokazanym gdzie wkłuwać (ale przy drugiej metodzie, z tyn ze miejsce wkłucia tego prawego w niższym rzędzie jest takie samo):
http://yarny.wordpress.com/2008/11/0...ishermans-rib/
i filmik do tej metody:
http://www.youtube.com/watch?v=FBBkSbbBSpc
lub tutaj
moze z nich zobaczysz gdzie wkluwaja to oczko?

http://www.youtube.com/watch?v=MjYdI...eature=related
Ta zupelnie inna metoda jest taka:
http://www.strickmoden.de/handknit/fishermans_rib.html
i tutaj filmiki: niestety nie udało mi się znaleźć przy normalnym trzymaniu nitki...
http://www.youtube.com/watch?v=fEiKRKSJ4pk
http://www.youtube.com/watch?v=MjYdI...eature=related
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 18:22   #772
angell99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 57
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
a jaką masz liczbę oczek, bo powiedzmy że masz parzyście, to:
prawe, wkłuwane, prawe, wkłuwane, ale 2 ostatnie robisz prawe!!! - może tu źle robisz?
w następnym rzędzie znów zaczynasz od prawego (po odwrceniu robotki) naprzemiennie i potem znow na koniec 2 prawe...
Pierwszy rząd zrobiłaś same prawe??

tu jest jeszcze zdjęcie z pokazanym gdzie wkłuwać (ale przy drugiej metodzie, z tyn ze miejsce wkłucia tego prawego w niższym rzędzie jest takie samo):
http://yarny.wordpress.com/2008/11/0...ishermans-rib/
i filmik do tej metody:
http://www.youtube.com/watch?v=FBBkSbbBSpc
lub tutaj
moze z nich zobaczysz gdzie wkluwaja to oczko?

http://www.youtube.com/watch?v=MjYdI...eature=related
Ta zupelnie inna metoda jest taka:
http://www.strickmoden.de/handknit/fishermans_rib.html
i tutaj filmiki: niestety nie udało mi się znaleźć przy normalnym trzymaniu nitki...
http://www.youtube.com/watch?v=fEiKRKSJ4pk
http://www.youtube.com/watch?v=MjYdI...eature=related
Już wiem gdzie popełniałam błąd, po prostu źle wkuwałam ale już wychodzi metoda prób i błędów najlepsza jeszcze jakiś ten początek mam niewyraźny ale popracuje nad tym serdecznie dziękuje za pomoc, wiedziałam że mi ktoś pomoże pozdrawiam i domyślam się że do zobaczenia wkrótce
angell99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 18:47   #773
Olivia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2
Pomocy - schemat serwetki

Proszę, pomóżcie mi.Znalazłam w sieci śliczną serwetkę, ale niestety dysponuję tylko opisem w j.angielskim. Niestety nie mogę sobie poradzić przy tłumaczeniu skrótów robótkowych. Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc w rozszyfrowaniu.Będę niezmiernie wdzięczna i dziękuję.

http://img819.imageshack.us/img819/3...uffledoily.jpg

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

zapomniałam dodać opis.Przepraszam
http://www.pattern-knit.com/knitting...ly-centerpiece
__________________
Olivia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 21:18   #774
ulamisiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 97
Wykrój płaszczyka

szukam wykroju płaszczyka w rozmiarach 86 i 92 podobny do tego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (69,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (70,7 KB, 10 załadowań)
ulamisiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 07:38   #775
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez Olivia1 Pokaż wiadomość
Proszę, pomóżcie mi.Znalazłam w sieci śliczną serwetkę, ale niestety dysponuję tylko opisem w j.angielskim. Niestety nie mogę sobie poradzić przy tłumaczeniu skrótów robótkowych. Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc w rozszyfrowaniu.Będę niezmiernie wdzięczna i dziękuję.

http://img819.imageshack.us/img819/3...uffledoily.jpg

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

zapomniałam dodać opis.Przepraszam
http://www.pattern-knit.com/knitting...ly-centerpiece

śliczna jest:
ROSE: With Shd. Pinks, ch 7, join with sl st to form ring.
kolor shd.pinks: 7olancuszka, polaczyc w kółeczko
Rnd 1: Ch 5, dc in ring, (ch 2, dc in ring) 6 times, ch 2, join to 3d st of ch-5.
5ołańcuszka, słupek w kółeczko, (2oł.słupek w kółeczko) 6razy, 2oł połączyć do 3go z 5poczatkowych w rzędzie oczek łańcuszka
Rnd 2: In each sp around make sc, ch 1, 3 dc, ch 1, sc.
w każda przestrzen miedzy słupkami dookoła zrobić: półsłupek, 1oł,3słupki 1oł,półsłupek
Rnd 3: Sl st around bar of starting chain in 1st Rnd (inserting hook from back to front), ch 6, (dc around bar of next dc in Rnd 1, ch 3) repeated around; join to 3d st of ch-6.
ościsle dookołs początkowego łańcuszka w pierwszym rzędzie (wkładając szydełko od tyłu do przodu) 6 oł, (słupek wokół podstawy kolejnego słupka w pierwszym rzędzie, 3oł) powtarzać w kółko, połączyć z trzecim oczkiem z 6oł
Rnd 4: In each sp around make sc, ch 1, 5 dc, ch 1, sc.
w każda przestrzen miedzy słupkami zrobic: półsłupek, 1oł,5słupkow, o.ł, półsłupek
Rnd 5: Sl st around bar of starting chain on last dcrnd, ch 7, (dc around bar of next dc in previous dc rnd, ch 4) repeated around; join to 3d st of ch-7.
o.ścisłe wokół podstawy łańcuszka ostatniego rzędu słupkowego, 7oł, (słupek wokół podstawy kolejnego słupka w poprzednim rzędzie słupków, 4oł), powtarzać w kółko, połączyć do 3 z początkowych 7oł
Compilation Copyright © 2004 Maria Vowell All Rights Reserved 30
Rnd 6: In each sp around make sc, ch 1, 7 dc, ch 1, sc. Fasten off.
w każdą przestrzeń między słupkami zrobić: pósłupek, 1oł 7słupków,1oł, półsłupka,
Zakończyć...

Make 8 Roses. Sew tog. into a circle, with 2 free petals between joinings on each Rose on inside of circle, and 4 free petals on each Rose on outside of circle. Make a 9th Rose. Attach Lt. Pink to center dc on 1 petal. To join this Rose in center of 8-Rose circle, ch 7, sl st in lefthand petal of 2 petals on 1 Rose in circle, * ch 4, sl st in 1st petal on next Rose, ch 7, sc in next petal on center Rose, ch 7, sl st in next petal on same Rose on circle; repeat from * around; join, fasten off, Make a 2d circle of 16 Roses. Zrobić 8 róż zszyć razem w kółko z 2 wolnymi płatkami między łączeniami na każdej róży na wnętrzu kółka i 4 wolnumi płatkami na zewnątrz. Zrobić 9 różę. Dołączyć drugi różowy do środkowego słupka na 1 płatku, aby połączyć różę ze środkiem z 8róż, 7oł, o.ścisłe w płatek od lewej ręki z 2 płatków od pierwszej róży w okręgu, *4ołańcuszka, ościsłe w pierwszy płatek kolejnej róży, 7oł, półsłupek w kolejny płatek centralnej róży, 7ołańcuszka, o,ścisłe w kolejny płatek tej samej róży w kółku, powtarzać o * dookoła, połączyć, zakończyć, zrobić 16 róż

E: Dokończenie

Make a 2d circle of 16 Roses. Sew tog. by opposite petals into a straight row then sew end Roses tog. To join to 1st circle, attach Lt. Pink to 2d petal on 1 Rose in 1st circle, ch 7, sl st in center petal on 1 Rose in 2d circle, * ch 7, sc back in next petal on same Rose in 1st circle, ch 12, sl st in center petal on next Rose in 2d circle, ch 12, sc back in 2d petal m next Rose on 1st circle, ch 7, sl st in center petal on next Rose in 2d circle; repeat from * around; join, fasten off.

Zrobić 2gi okręg z 16 róż, zszyć razem przez naprzeciwległe płatki w prosty rząd, następnie zszyć końcowe róże razem. Aby połączyć z pierwszym okręgiem dołączyć kolor Lt.Pink do 2go płatka na pierwszej róży w 1 okręgu, 7oł o.ścisłe do środkowego płatka pierwszej róży w 2gim okręgu, *7oł półsłupek do następnego płatka tej samej róży w 1 okręgu, 12oł, ościsle do środkowego płatka następnej róży w 2 okręgu, 12oł półsłupek w 2 płatek następnej róży w 1 okrążeniu. 7oł o.ścisłe w środkowy płatek następnej róży w okręgu, powtarzać od * dookoła, połączyć, zakończyć

1st LEAF SPRAY: Attach Lt. Pink to 2d petal on 1 Rose in 2d circle, ch 17, * sc in 3d ch from hook, ** on chain make 2 hdc, 2 dc, 2 tr, 2 dtr, 2 tr, 2 dc, 1 hdc and 1 sl st; * (ch 25, repeat from * to *) twice; (sc in next 8 ch between leaves, ch 17, repeat from * to *) twice (5 leaves); sl st in same st on Rose, fasten off.

Dołącz kolor Lt.Pink do 2go płatka na 1róży w 2gim okregu, 17oł, *półsłupek w trzecie o.ł. od szydełka**na łańcuszku zrób 2półsłupki nawijane, 2słupki,2słupki podwójne, 2 słupkipotrójne, 2 podwójne, 2 zwykłe, 1 półsłupek nawijany i 1 o,ścisłe;*(25oł, powtarzaj od * do *)dwukrotnie; (półsłupek w następne 8o.ł pomiędzy liśćmi, 17oł, powtarzaj od *do*) dwukrotnie (5liści); o.ścisłe w to samo oczko na róży, zakończyć.

2d. SPRAY: Attach to 2d petal on next Rose, ch 16, join to last leaf on previous Spray, sk 1 st of ch-16, sc in next ch; repeat from ** around Doily (16 Sprays), joining 1st and last leaves.

dołączyć do 2go płatka następnej róży, 16o.ł połączyć do ostatniego liścia na poprzednim gałązce, pominąć 1 oczko z 16oczek łańcuszka, półsłupekw następne oczko, powtarzać od ** dookoła serwetki (16 gałązek) połączyć pierwszy i ostatni liść...

BORDER: Rnd 1: Attach Lt. Pink to tip of 1 Spray, ch 1, sc in same place, * ch 15, sc in next leaf, ch 13, sc in joining of Sprays, ch 13, sc in next leaf, ch 15, sc in next (center) leaf; repeat from * around; join to 1st sc.

tu się ciągle przewija sp - space - przestrzeń, np pomiędzy półsłupkami robiona łańcuszkiem... tzn że trzeba robić na tym łańcuszku, ale nie wiem jak to ładnie nazwać po pl więc piszę przestrzeń wtedy...

dołacz Lt.pink do czubka pierwszej galezi, 1oł, półsł w to samo miejsce *15oł. półs w następny liść, 13oł półsłupek w łaczenie gałazek, 13oł, półs w nastepny lisc, 15oł, połsl w nastepny (srodkowy)lisc, powtarzac od *dookoła, połączyć do pierwszego półsłupka.

Rnd 2: Ch 1, 3 sc in same sc, * 16 sc in next sp, sc in next sc, 14 sc in next sp, 8 sc in next sp, join with sl st in 8th sc up previous sp, 6 sc in bal. of sp, sc in next sc, 16 sc in next sp, 3 sc in next sc* repeat from * around; join to 1st sc.

rząd 2: 1oł, 3półsłupki w ten sam półsłupek, *16półsłupków w następną przestrzeńm półsłupek w następny półsłupek, 14półsłupków w następnej przestrzeni, 8półsł w następnej przestrzeni, połączyć ościsłum w 8. półsłupek poprzedniej "przestrzeni" 6 półsłupków dla równowagi w resztę "przestrzeni", połsł w następny półsłupek, 16 półsłupków w następnej przestrzeni, 3półsłupki w następny półsłipek, powtarzać od * dookoła

Rnd 3: Ch 5, * (dc, ch 3, dc) in next (center) sc, ch 2, dc in next sc, (ch 2, sk 2 sc, dc in next sc) 7 times, sk final 2 sc on same sp, dc in
Compilation Copyright © 2004 Maria Vowell All Rights Reserved 31
3d sc on next sp, (ch 2, sk 2 sc, dc in next sc) 7 times, ch 2, repeat from * around; join to 3d st of ch-5.

5oł, *(słupek, 3oł, słupek) w następny (środkowy) półsłupek, 2oł, słupek w kolejny półsłupek, (2oł, pominąć 2 półsłupki, słupek w kolejny półsłupek) 7 razy, pominąć ostatnie 2 półsłupki na tej samej "przestrzeni", słupek w trzeci połsłupek na kolejnej, (2oł, pominąć 2 półsł, słupek w kolejny półsł)7 razy, 2oł powtarzać od * dookoła, połączyć z trzecim oczkiem łańcuszka pięciooczkowego.

Rnd 4: Ch 1, sc in same st, 2 sc in next sp, sc in next dc, * sc in next (center) sp, 3 sc in 2d st of same sp, 1 sc in bal. of sp, (sc in next dc, 2 sc in next sp) 8 times, sk 2 dc in angle, (2 sc in next sp, sc in next dc) 8 times; repeat from * around; join to 1st sc.

te przestrzenie na łańcuszkach będę dalej nazywać sp

1oł, półsłupek w to samo oczko, 2półsł w następną sp, półsł w następnu słupek * półsłupek w następną - środkową - sp, 3 półsł w 2gie oczko tej samej sp, 1półsłupek w pozostałe miejsce w sp, (półsł w kolejny słupek, 2 półsłupki w kolejną sp) 8 razy, pominąć 2 słupki w kącie, (2 półsłupki w kolejną sp, półsł w kolejny słupek) 8 razy; powtarzać od * dookoła; połączyć z pierwszym półsłupkiem

Rnd 5: Sl st to center sc on next point, ch 1, sc in same sc, * ch 10, sc in same sc, ch 19, (sc, ch 10, sc) in same sc, (ch 8, sk 5 sc, sc in next sc) 4 times, (ch 8, sc in next sc) 5 times, (ch 8, sk 5 sc, sc in next sc) 4 times to center st on next point; repeat from * around, making ch 4, dc in 1st sc for final lp.

O. scisłe do środkowego sp w następnym punkcie (nie wiem co to te punkty - musi wyjsc jakos z robotki gdzie to jest...), 1oł, półsłupek w ten sam półsłupek * 10oł półsłupek w ten sam półsłupek, 19oł, (półsłupek, 10oł, półsłupek) w ten sam półsłupek, (8oł, pominąć 5 półsłupków, połsłupek w kolejny półsłupek) 4razy, (8oł, połsłupek w kolejny półsłupek) 5 razy, (8oł, pominąć 5 półsłupków, połsłupek w kolejny półsłupek) 4 razy do środkowego oczka w następnym punkcie, powtarzać o * dookoła, robiąc 4oł, słupek w 1półsłupek w ostatniej pętli

Rnd 6: * (Ch 8, sc in next lp) repeated to center long lp at next point, ch 10, sc in same lp, ch 19, (sc, ch 10, sc) in same lp; repeat from * around, making ch 4, dc in dc at end of previous rnd for final lp.

*(8oł, półs w następną pętlę) powtarać do środkowej długiej pętli w następnym punkcie, 10oł. półsł w tę samą pętlę, 19oł, (półsł, 10oł, półsł) w tę samą pętlę; powtarzac od * dookoła, robiąc 4oł, słupek w słupek w ostatniej pętli

Repeat Rnd 6 twice.

Powrórzyć okrążenie 6 dwukrotnie

Rnd 9: Repeat Rnd 6 except make ch-10 lps instead of ch-8 lps; join, fasten off.

powtórzyć 6 ale zamiast 8oczkowych pętli robić 10oczkowe, połączyć, zakończyć.

Edge: Attach Shd. Pinks to 9th st of ch-19 lp on 1 point, ch 5, tr in same st, ** (ch 6, sl st in 5th ch from hook for a p) twice, ch 2, holding back the last lp of each tr on hook, make 2 tr in next (center) ch, yo and draw thru all 3 lps on hook at same time (2-tr Cluster), (ch 6, p) twice, ch 2, 2-tr Cluster in same ch, * (ch 6, p) twice, ch 2, 2-tr Cluster in next ch, ch 6, sc in next lp, ch, 6, 2-tr Cluster in 5th ch of next lp; * repeat from * to * 9 times; ch 4, sk 5 shells, join with sl st in 1st p on next shell, ch 2, sk 2 ch of ch-4, sl st in next ch, ch 4, sl st in next p on same opposite shell, ch 2, sk 2 ch of ch-4, sl st in next ch, ch 2, 2-tr Cluster in next ch of same lp, ch 6, sc in next lp, ch 6, 2-tr Cluster in 5th ch of next lp, repeat from * to * twice; (ch 6, p) twice, ch 2, 2-tr Cluster in next ch, ch 6, sc in next lp, ch 6, 2-tr Cluster in 9th ch of next ch-19 lp; repeat from * around; join to 1st tr, fasten off.
Brzeg:dołączyć shd.pinks do 9oczka z 19oczkowej pętli w 1 punkcie, 5oł, słupek podwójny w to samo oczko, ** (6oł, ościsłe w 5o od szydełka = p) dwukrotnie, 2oł, trzymając ostatnią pętlę każdego słupka podwójnego na szydełku, zrobić 2 podwójne w kolejny (środkowy) oczko łańcuszka, narzucić nitkę i przeciągnąć przez wszystkie 3 pętle na szydełku na raz (2-tr cluster - chyba 2podwójne razem się to nazywa po polsku), (6oł, p) dwukrotnie, 2oł, 2-tr cluster w to samo oczko łańcuszka, *(6oł, p) dwukrotnie, 2oł, 2-tr cluster w następne oczko łańcuszka, 6oł, półsłupek w kolejną pętlę, 6oł, 2-tr-Cluster w 5te oczko następnej pętli;* powtarzaj od *do * 9 razy, 4o.łańcuszka, pomiń 5 muszelek, połącz o.ś. z o. ścisłym pierwszego p w następnej muszelce, 2oł, pomiń 2oł z 4oelementowego łańcuszka, o.ścisłe w nasępne oł, 4oł, ościsłe w następny p na przeciwnej muszelce, 2oł, pominąć 2oł z 4, oś w następne oł, 2oł, 2-tr Cluster w następne oczko tej samej pętli, 6oł, półsłupek w następną pętlę, 6oł, 2-tr Cluster w 5oczko następnej pętli, powtarzaj od * do * dwukrotnie; (6oł, p) dwukrotnie, 2oł, 2-tr cluster w następne oczko łańcuszka, 6oł, półsłupek w kolejną pętlę, 6oł, 2-tr-Cluster w 9te oczko następnej 19ooczkowej pętli; powtarzaj od * dookoła; połącz do pierwszego słupka podwójnego, zakończ

Brzeg jest na tyle zawily ze mam nadzieje ze sie nie pomylilam....
jakby w tlumaczeniu byly jakies niescislosci, prosze o kontakt porownamy z oryginalem i poprawimy

Starch Doily, stretch and pin, right-side-up on waxed paper and block as illustrated. Leave until dry.
Wykrochmal naciągnij, przypnij i zblokuj

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2012-03-21 o 13:36
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 16:46   #776
izyrek
Raczkowanie
 
Avatar izyrek
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 76
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

ja ostatnio "zachorowałam" na takie fajne etui na szydełka,znalazłam zdjęcia,ale nigdzie nie mogę uzyskac sposobu wykonania
może macie jakieś schematy,jak to jest w środku zrobione
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 97953360614898948_n7co2KXD_f.jpg (71,3 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 222013456600312458_r7iuWZZ1_f.jpg (46,8 KB, 32 załadowań)
izyrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 18:50   #777
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

to drugie to nie są czasem zwykłe słupki i szydełka wbijane w dziury między nimi? jak włożysz je ładnie koło siebie to się tak wybrzuszy samo?

a to pierwsze to nie wiem, ale myślę że to można zrobić wykorzystując "przednie i tylne pętle" w oczkach - tzn przednia warstwa w przednie oczka, a baza w tylne (ale to może być lużne potem) więc może druga warstwa jest wbijana i owijane o.ścisłe wokół słupków poprzedniego rzędu co drugi rząd?
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 19:08   #778
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez izyrek Pokaż wiadomość
ja ostatnio "zachorowałam" na takie fajne etui na szydełka,znalazłam zdjęcia,ale nigdzie nie mogę uzyskac sposobu wykonania
może macie jakieś schematy,jak to jest w środku zrobione
Wzorek na to drugie tutaj: http://allicrafts.blogspot.com/2010/...hook-case.html
To jest też fajne: http://www.berroco.com/exclusives/kluster/kluster.html
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 05:41   #779
izyrek
Raczkowanie
 
Avatar izyrek
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 76
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

wielkie dzięki za pomoc!!!!!
trochę ciężko to przetłumaczyć,ponieważ tłumacz googl jakoś tak śmiesznie podaje i ciężko zrozumieć,ale zobaczymy co da się zrobić
izyrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 07:43   #780
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Szukasz czegoś na SZYDEŁKO, DRUTY, IGŁĘ ? Spytaj tutaj :)

Cytat:
Napisane przez izyrek Pokaż wiadomość
wielkie dzięki za pomoc!!!!!
trochę ciężko to przetłumaczyć,ponieważ tłumacz googl jakoś tak śmiesznie podaje i ciężko zrozumieć,ale zobaczymy co da się zrobić
Osobiście nie polecam żadnych tłumaczy elektronicznych do wzorków szydełkowych czy drutowych. Lepiej sobie zerknąć w taki słowniczek: http://wycie.waw.pl/blog_jagryska/slownik.pdf lub jakiś inny, dostepny w necie i spróbować samemu. Jak już się dojdzie do wprawy, to nie jest wcale tak trudno Jakby co, to pytaj, oczywiście.
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 17:48:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.