Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67. - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-02-21, 12:43   #3781
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=dd713d7aeb1ca621bb1f04f 5de473baa557ab4c7_64655c7 28a6af;89508508]Coroczny podatek od nieruchomości.

Czy jest jakaś rządowa strona, gdzie będzie informacja o wysokości podatku i dane do przelewu? Myślałam, że może będzie coś na podatki gov, zalogowałam się, ale nie ma nic apropo nieruchomości.[/QUOTE]To kwestia danej gminy, więc zapewne zależy od konkretnego urzędu i jego zaawansowania technicznego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Anna1522 Pokaż wiadomość
Pytanie z gatunków psychologicznych. Czy możliwe jest by osoba przed czterdziestką, dojrzała, dobrze wykształcona.
a) była de facto upośledzona umysłowo
b) miała jakieś początkowe symptomy choroby neurodegeneracyjnej mózgu.
Nie wiem czy znacie takie przypadki o zupełniej nieporadności społecznej. gdzie każdy kontakt społeczny przynosi człowiekowi więcej strat niż zysków (plusów nie ma żadnych, jakichkolwiek, a ciągle są jedynie problemy z ludźmi i kontaktami z otoczeniem)
Ale chodzi o przypadek nabyty czy wrodzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 12:52   #3782
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia własności elewacji budynku jeśli chodzi o budynek dwurodzinny w orientacji poziomej (jedni parter, drudzy piętro)?

W telegraficznym skrócie - jakiś czas temu wykonywaliśmy docieplenie i malowanie elewacji na pół z sąsiadami, tymczasem oni zamontowali sobie na przodzie elewacji od strony ulicy klimatyzację (tzn ten wentylator), nikt z nami nic nie uzgadniał, po prostu pewnego dnia się pojawił. Klimatyzacja jest na wysokości ich połowy, ale od frontu, psuje cały wygląd budynku.
Obydwa mieszkania mają osobną księgę wieczystą, obydwa są własnościowe. Jestem okropnie wkurzona tym faktem, bo jest to po prostu brzydkie i gdyby zrobili od strony ich własnego podwórka to ok, a to jest od ulicy. Czy możemy coś z tym zrobić w ogóle, czy skoro to na ich połowa to mogą? Nigdzie w internecie nie ma informacji na ten temat a nie chcę bić piany, jeśli mogą. Choć moim zdaniem i tak w dobrym guście byłoby zapytać, skoro mieszkamy w tym domu niejako razem.

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2023-02-21 o 12:59
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 13:20   #3783
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia własności elewacji budynku jeśli chodzi o budynek dwurodzinny w orientacji poziomej (jedni parter, drudzy piętro)?

W telegraficznym skrócie - jakiś czas temu wykonywaliśmy docieplenie i malowanie elewacji na pół z sąsiadami, tymczasem oni zamontowali sobie na przodzie elewacji od strony ulicy klimatyzację (tzn ten wentylator), nikt z nami nic nie uzgadniał, po prostu pewnego dnia się pojawił. Klimatyzacja jest na wysokości ich połowy, ale od frontu, psuje cały wygląd budynku.
Obydwa mieszkania mają osobną księgę wieczystą, obydwa są własnościowe. Jestem okropnie wkurzona tym faktem, bo jest to po prostu brzydkie i gdyby zrobili od strony ich własnego podwórka to ok, a to jest od ulicy. Czy możemy coś z tym zrobić w ogóle, czy skoro to na ich połowa to mogą? Nigdzie w internecie nie ma informacji na ten temat a nie chcę bić piany, jeśli mogą. Choć moim zdaniem i tak w dobrym guście byłoby zapytać, skoro mieszkamy w tym domu niejako razem.

Nie wiem jak to wygląda w takiej sytuacji, ale nawet jak nie można, to powiesz, że mają zdemontować? Akurat montowanie klimy mnie nie dziwi, nie jest to jakaś zbędna głupota. Sama to rozważam, bo w lecie potrafi być naprawdę gorąco. Klimatyzacja w domu/mieszkaniu robi się coraz bardziej popularna i myślę, że coraz więcej osób będzie ją montowało.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 13:22   #3784
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Czy ktoś tutaj ubezpieczył psa w Generali?
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 13:26   #3785
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to wygląda w takiej sytuacji, ale nawet jak nie można, to powiesz, że mają zdemontować? Akurat montowanie klimy mnie nie dziwi, nie jest to jakaś zbędna głupota. Sama to rozważam, bo w lecie potrafi być naprawdę gorąco. Klimatyzacja w domu/mieszkaniu robi się coraz bardziej popularna i myślę, że coraz więcej osób będzie ją montowało.
Mogli to po prostu zamontować po drugiej stronie domu, od podwórka a nie od ulicy. Tylko o to mi chodzi, wygląda to paskudnie, ogromny wentylator na samym przodzie domu. Ja robię wszystko, żeby to obejście ładnie wyglądało, zrobiliśmy bramę, donice, kamień pod kolor elewacji, żeby było spójnie a oni nie dość, że brązowe okna niedawno wstawili, to na ciemnoszarym budynku wielki, biały wentylator z samego przodu. No ręce opadają. I tak, jeśli nie można, to powiem że mają przenieść, a jak się nie da to zdemontować.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 13:38   #3786
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mogli to po prostu zamontować po drugiej stronie domu, od podwórka a nie od ulicy. Tylko o to mi chodzi, wygląda to paskudnie, ogromny wentylator na samym przodzie domu. Ja robię wszystko, żeby to obejście ładnie wyglądało, zrobiliśmy bramę, donice, kamień pod kolor elewacji, żeby było spójnie a oni nie dość, że brązowe okna niedawno wstawili, to na ciemnoszarym budynku wielki, biały wentylator z samego przodu. No ręce opadają. I tak, jeśli nie można, to powiem że mają przenieść, a jak się nie da to zdemontować.

Pewnie dali z tej strony, bo chcieli mieć w tym pomieszczeniu. No cóż ludzie mają różne gusta i nic z tym nie zrobisz. Często widzę domy bliźniaki i jedna połowa jest schludna i estetyczna, a druga to paździerz, bo ktoś sobie dobuduje kolumny, postawi posągi i pomaluje na jakiś dziwaczny kolor Teraz dużo osób robi brązowe albo antracytowe okna.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 14:04   #3787
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=6f270d4e8c6dcf778f6b7ea a339056f9e260a162_657a458 271287;89508503]Z ciekawości - czy w Twojej praktyce zdarzył się przypadek, że ktoś miał zdolność do obsługi rat kredytu hipotecznego (odpowiednio wysoki i stabilny dochód), ale odmówiono mu kredytu, bo nie miał historii kredytowej?[/QUOTE]Nie pracuje w obsludze klienta i nie śledzę przypadków, ale wiem co jest brane i badane przy scoringu

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 14:15   #3788
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mogli to po prostu zamontować po drugiej stronie domu, od podwórka a nie od ulicy. Tylko o to mi chodzi, wygląda to paskudnie, ogromny wentylator na samym przodzie domu. Ja robię wszystko, żeby to obejście ładnie wyglądało, zrobiliśmy bramę, donice, kamień pod kolor elewacji, żeby było spójnie a oni nie dość, że brązowe okna niedawno wstawili, to na ciemnoszarym budynku wielki, biały wentylator z samego przodu. No ręce opadają. I tak, jeśli nie można, to powiem że mają przenieść, a jak się nie da to zdemontować.
Przód budynku jest od południa?
Według mnie tutaj niestety będzie "wolnoć, Tomku, w swoim domku".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 14:27   #3789
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mogli to po prostu zamontować po drugiej stronie domu, od podwórka a nie od ulicy. Tylko o to mi chodzi, wygląda to paskudnie, ogromny wentylator na samym przodzie domu. Ja robię wszystko, żeby to obejście ładnie wyglądało, zrobiliśmy bramę, donice, kamień pod kolor elewacji, żeby było spójnie a oni nie dość, że brązowe okna niedawno wstawili, to na ciemnoszarym budynku wielki, biały wentylator z samego przodu. No ręce opadają. I tak, jeśli nie można, to powiem że mają przenieść, a jak się nie da to zdemontować.

Ludzie mają różne priorytety - dla Ciebie ważne jest jak dom wygląda, oni może przedkładają komfort mieszkania nad estetykę. Instalacja z drugiej strony budynku mogła być z przyczyn technicznych niemożliwa/dużo droższa/coś w tym stylu. Ja uważam, że dom służy do mieszania, nie do tego żeby go podziwiać, i na pewno bym nie przenosiłam wentylatora tylko dlatego, że sąsiadowi się nie podoba.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 14:36   #3790
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Pewnie dali z tej strony, bo chcieli mieć w tym pomieszczeniu. No cóż ludzie mają różne gusta i nic z tym nie zrobisz. Często widzę domy bliźniaki i jedna połowa jest schludna i estetyczna, a druga to paździerz, bo ktoś sobie dobuduje kolumny, postawi posągi i pomaluje na jakiś dziwaczny kolor Teraz dużo osób robi brązowe albo antracytowe okna.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Przód budynku jest od południa?
Według mnie tutaj niestety będzie "wolnoć, Tomku, w swoim domku".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Ludzie mają różne priorytety - dla Ciebie ważne jest jak dom wygląda, oni może przedkładają komfort mieszkania nad estetykę. Instalacja z drugiej strony budynku mogła być z przyczyn technicznych niemożliwa/dużo droższa/coś w tym stylu. Ja uważam, że dom służy do mieszania, nie do tego żeby go podziwiać, i na pewno bym nie przenosiłam wentylatora tylko dlatego, że sąsiadowi się nie podoba.
Wiecie co, ja bym może nawet się nie odzywała (bo nie odzywam się na wiele tematów od trzech lat, na przykład na temat tego, że część wspólną od trzech lat sprzątam tylko ja) , ale trochę mi się uzbierało, bo im ciągle coś nie pasuje, a to za głośno otrzepujemy buty (loool), a to nie podoba im się, że w piwnicy trzymamy sól do chodników a powinniśmy w garażu, bo jej tak pasuje (lol x2), przez większość czasu mówi do nas tonem jak do dzieci, albo jakbyśmy u niej mieszkali a nie, jakbyśmy mieli dwa niezależne mieszkania z jakąś tam częścią wspólną, a to przytyki z dvpy do mojej wagi (siedzę sobie na swoim ogródku piję kawę, jem ciastko a ona z okna na pół osiedla krzyczy, że mi to ciasto raczej niepotrzebne). Grzeczne prośby o ogarnięcie bani nie pomogły, a teraz jeszcze ta klimatyzacja przelała we mnie czarę goryczy, więc po prostu miałam nadzieję, że uda mi się to załatwić "służbowo", żeby im utrzeć nosa i żeby musieli o przenieść, skoro tak ciężko w ogóle było z nami pogadać na ten temat. Gdzie jak remontowaliśmy podwórko to potrafili chodzić pytać czy już kończymy, bo ile może być rozkopane (mamy dwa osobne wjazdy, dwa osobne podwórka, więc im to w niczym nie przeszkadzało.)

No ale widzę, że niestety za wiele nie ugram.

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2023-02-21 o 14:44
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 14:42   #3791
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Wiecie co, ja bym może nawet się nie odzywała (bo nie odzywam się na wiele tematów od trzech lat, na przykład na temat tego, że część wspólną od trzech lat sprzątam tylko ja) , ale trochę mi się uzbierało, bo im ciągle coś nie pasuje, a to za głośno otrzepujemy buty (loool), a to nie podoba im się, że w piwnicy trzymamy sól do chodników a powinniśmy w garażu, bo jej tak pasuje (lol x2), przez większość czasu mówi do nas tonem jak do dzieci, albo jakbyśmy u niej mieszkali a nie, jakbyśmy mieli dwa niezależne mieszkania z jakąś tam częścią wspólną, a to przytyki z dvpy do mojej wagi (siedzę sobie na swoim ogródku piję kawę, jem ciastko a ona z okna na pół osiedla krzyczy, że mi to ciasto raczej niepotrzebne). Grzeczne prośby o ogarnięcie bani nie pomogły, a teraz jeszcze ta klimatyzacja przelała we mnie czarę goryczy, więc po prostu miałam nadzieję, że uda mi się to załatwić "służbowo"

No ale widzę, że niestety za wiele nie ugram.
A to jest wasza własnościowa połówka bliźniaka czy wynajmowana?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 14:43   #3792
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
A to jest wasza własnościowa połówka bliźniaka czy wynajmowana?
Własnościowa
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 14:46   #3793
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Własnościowa
To gorzej, bo bym proponowała poszukanie czegoś innego przy takich sąsiadach, a tak to chyba niewiele da się zrobić, bo widać oni taką mentalność mają.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 14:49   #3794
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
To gorzej, bo bym proponowała poszukanie czegoś innego przy takich sąsiadach, a tak to chyba niewiele da się zrobić, bo widać oni taką mentalność mają.
Dokładnie. Okropna osoba z tej sąsiadki

Co do wentylatora to też myślę, że prawnie tu wszystko ok. Nie ma w PL takich wymogów co do wyglądów domów jak np. w Szwajcarii, więc są takie kwiatki właśnie, że bliźniaki wyglądają mało bliźniaczo.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 14:50   #3795
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
To gorzej, bo bym proponowała poszukanie czegoś innego przy takich sąsiadach, a tak to chyba niewiele da się zrobić, bo widać oni taką mentalność mają.
Mamy zamiar kiedyś wybudować swój dom, ale to raczej za kilka lat. Nie ukrywam, że ci sąsiedzi to jeden z powodów
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 15:02   #3796
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Khloe, robiłaś prześwietlenie tego zęba? Bo mnie raz bolał, raz nie i wyszła z tego kanałówka za 1500 zeta
Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Boli tez sam z siebie albo przy gryzieniu? Nadwrażliwość to raczej reakcja na zimno, jeśli boli na ciepłe i słodkie to raczej stawiałabym na początkowy stan zapalny miazgi („nerwu”) albo jakiś schowany ubytek (może być na styku zębów i dentystka tego bez RTG nie zobaczy).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Update.

A raczej muszę się wyżalić.

Bolał mnie ten ząb dolny coraz bardziej, że dzień w dzień brałam leki.
Zadzwoniłam do przychodni, żeby mnie przyjęli z bólem. Naczekałam się, ale jakaś dentystka mnie przyjęła.

Obejrzała mi zęby i do mnie taki tekst :" nie dziwne, że panią bolą zęby, jak Pani ma wszystkie dolne do leczenia, bo jest próchnica wtórna tam, gdzie były leczone".

A ja do niej mówię " ale na byłam u swojej dentystki 2 tygodnie temu i mi powiedziała, że mam wszystkie zęby zdrowe, tylko mam nadwrażliwość dziąseł".

Ona do mnie "to niech Pani powie swojej dwnstystce że ma sobie założyć mocniejsze okulary, skoro tej próchnicy nie widzi. A Pani w lustro nie patrzy, że pani na swoich zębach próchnicy nie widzi? Niech pani zaleczy te zęby, wcale się nie dziwię,że panią bolą '.

Normalnie się poczułam jakbym w pysk dostała .
Jestem ZA-ŁA-MA-NA 🤦


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 15:07   #3797
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Update.

A raczej muszę się wyżalić.

Bolał mnie ten ząb dolny coraz bardziej, że dzień w dzień brałam leki.
Zadzwoniłam do przychodni, żeby mnie przyjęli z bólem. Naczekałam się, ale jakaś dentystka mnie przyjęła.

Obejrzała mi zęby i do mnie taki tekst :" nie dziwne, że panią bolą zęby, jak Pani ma wszystkie dolne do leczenia, bo jest próchnica wtórna tam, gdzie były leczone".

A ja do niej mówię " ale na byłam u swojej dentystki 2 tygodnie temu i mi powiedziała, że mam wszystkie zęby zdrowe, tylko mam nadwrażliwość dziąseł".

Ona do mnie "to niech Pani powie swojej dwnstystce że ma sobie założyć mocniejsze okulary, skoro tej próchnicy nie widzi. A Pani w lustro nie patrzy, że pani na swoich zębach próchnicy nie widzi? Niech pani zaleczy te zęby, wcale się nie dziwię,że panią bolą '.

Normalnie się poczułam jakbym w pysk dostała .
Jestem ZA-ŁA-MA-NA 🤦


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aj przykro mi Ufamy lekarzom, bo przecież skąd my się mamy znać na leczeniu też miałam podobnie, też u dentysty. Jeden musiał poprawiać drugiego I też mnie czeka w tym roku rundka po dentystach, nawet nie chce myslec, ile to bedzie kosztować Ale po prostu jedna lekarka kiedyś zignorowała wiele rzeczy u mnie i o.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mamy zamiar kiedyś wybudować swój dom, ale to raczej za kilka lat. Nie ukrywam, że ci sąsiedzi to jeden z powodów
A nie myśleliście jednak o sprzedaży? Nie wiem na ile to się opłaca, ale serio baba jest wredna, jak nie wiem. Tzn. może wy potraficie mieć wywalone, ja bym pewnie się popłakała, jakby ktoś mi skomentował, że ciastko jem
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 15:08   #3798
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Update.

A raczej muszę się wyżalić.

Bolał mnie ten ząb dolny coraz bardziej, że dzień w dzień brałam leki.
Zadzwoniłam do przychodni, żeby mnie przyjęli z bólem. Naczekałam się, ale jakaś dentystka mnie przyjęła.

Obejrzała mi zęby i do mnie taki tekst :" nie dziwne, że panią bolą zęby, jak Pani ma wszystkie dolne do leczenia, bo jest próchnica wtórna tam, gdzie były leczone".

A ja do niej mówię " ale na byłam u swojej dentystki 2 tygodnie temu i mi powiedziała, że mam wszystkie zęby zdrowe, tylko mam nadwrażliwość dziąseł".

Ona do mnie "to niech Pani powie swojej dwnstystce że ma sobie założyć mocniejsze okulary, skoro tej próchnicy nie widzi. A Pani w lustro nie patrzy, że pani na swoich zębach próchnicy nie widzi? Niech pani zaleczy te zęby, wcale się nie dziwię,że panią bolą '.

Normalnie się poczułam jakbym w pysk dostała .
Jestem ZA-ŁA-MA-NA 🤦


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym to jeszcze z kimś skonsultowała, a przede wszystkim zrobiłabym pantomogram, na zdjęciu widać wszystko jak ma dłoni, co do leczenia, a co nie.

I po takim tekście na pewno bym nie wróciła do tej dentystki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 15:10   #3799
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja bym to jeszcze z kimś skonsultowała, a przede wszystkim zrobiłabym pantomogram, na zdjęciu widać wszystko jak ma dłoni, co do leczenia, a co nie.

I po takim tekście na pewno bym nie wróciła do tej dentystki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to swoją drogą Ja do leczenia miałam zęby, które wyglądały idealnie. A po rtg okazało się, że w środku dzieje się coś złego.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 15:30   #3800
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89509214]

A nie myśleliście jednak o sprzedaży? Nie wiem na ile to się opłaca, ale serio baba jest wredna, jak nie wiem. Tzn. może wy potraficie mieć wywalone, ja bym pewnie się popłakała, jakby ktoś mi skomentował, że ciastko jem [/QUOTE]

My chcemy to zostawić na wynajem, żeby nam kredyt spłacało w sensie chcemy wybudować coś innego, a to komuś wynająć.

No ja też się popłakałam i za pierwszym razem nawet języka w gębie mi brakło, później chwilę był spokój, ale po covidzie sporo schudłam, bo mnie przeorał mocno, to wyskoczyła z tekstem, że opłacało mi się chorować, bo schudłam i jeszcze ze dwa razy bym tak mogła, to już jej dogadałam, ale niezbyt pomogło, bo co chwilę takie teksty się pojawiają mimo, że już kilka razy powiedziałam, że to nie jej sprawa i sobie nie życzę a ona tylko jakiś głupi śmiech
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 15:32   #3801
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Update.

A raczej muszę się wyżalić.

Bolał mnie ten ząb dolny coraz bardziej, że dzień w dzień brałam leki.
Zadzwoniłam do przychodni, żeby mnie przyjęli z bólem. Naczekałam się, ale jakaś dentystka mnie przyjęła.

Obejrzała mi zęby i do mnie taki tekst :" nie dziwne, że panią bolą zęby, jak Pani ma wszystkie dolne do leczenia, bo jest próchnica wtórna tam, gdzie były leczone".

A ja do niej mówię " ale na byłam u swojej dentystki 2 tygodnie temu i mi powiedziała, że mam wszystkie zęby zdrowe, tylko mam nadwrażliwość dziąseł".

Ona do mnie "to niech Pani powie swojej dwnstystce że ma sobie założyć mocniejsze okulary, skoro tej próchnicy nie widzi. A Pani w lustro nie patrzy, że pani na swoich zębach próchnicy nie widzi? Niech pani zaleczy te zęby, wcale się nie dziwię,że panią bolą '.

Normalnie się poczułam jakbym w pysk dostała .
Jestem ZA-ŁA-MA-NA


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż miał tak samo. Chodził regularnie do dentysty, a jak poszedł raz do mojego to okazało się, że ma wszystkie zęby do leczenia. Tamten oczywiście umył ręce.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 15:48   #3802
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Anna1522 Pokaż wiadomość
Pytanie z gatunków psychologicznych. Czy możliwe jest by osoba przed czterdziestką, dojrzała, dobrze wykształcona.
a) była de facto upośledzona umysłowo
b) miała jakieś początkowe symptomy choroby neurodegeneracyjnej mózgu.
Nie wiem czy znacie takie przypadki o zupełniej nieporadności społecznej. gdzie każdy kontakt społeczny przynosi człowiekowi więcej strat niż zysków (plusów nie ma żadnych, jakichkolwiek, a ciągle są jedynie problemy z ludźmi i kontaktami z otoczeniem)
Może po covidzie ja przeorało.

Może ma jakaś fobie społeczną.

Moza ma Alzheimera - ale to by się i w pracy ujawniało.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 16:15   #3803
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Tak mi właśnie podpowiedziałyście, że dobrym dodatkiem w tym układzie będzie Biblia - jakaś taka dziecięca. Będzie akcent religijny
A dziś rozejrzę się za książeczką sensoryczną i może jakimś ciuchem.
Dziękuję dziewczyny!

Ach, te osiem Biblii i dziesięć różańców na każdą okazję. Miło wspominam.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Update.

A raczej muszę się wyżalić.

Bolał mnie ten ząb dolny coraz bardziej, że dzień w dzień brałam leki.
Zadzwoniłam do przychodni, żeby mnie przyjęli z bólem. Naczekałam się, ale jakaś dentystka mnie przyjęła.

Obejrzała mi zęby i do mnie taki tekst :" nie dziwne, że panią bolą zęby, jak Pani ma wszystkie dolne do leczenia, bo jest próchnica wtórna tam, gdzie były leczone".

A ja do niej mówię " ale na byłam u swojej dentystki 2 tygodnie temu i mi powiedziała, że mam wszystkie zęby zdrowe, tylko mam nadwrażliwość dziąseł".

Ona do mnie "to niech Pani powie swojej dwnstystce że ma sobie założyć mocniejsze okulary, skoro tej próchnicy nie widzi. A Pani w lustro nie patrzy, że pani na swoich zębach próchnicy nie widzi? Niech pani zaleczy te zęby, wcale się nie dziwię,że panią bolą '.

Normalnie się poczułam jakbym w pysk dostała .
Jestem ZA-ŁA-MA-NA 🤦

Poszukałabym trzeciej opinii mimo wszystko.


Bardzo współczuję. I jeszcze te teksty, jakbyś ty była winna. No zaufałaś lekarzowi, ale dziwne.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 16:34   #3804
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=dd713d7aeb1ca621bb1f04f 5de473baa557ab4c7_64655c7 28a6af;89508508]Coroczny podatek od nieruchomości.

Czy jest jakaś rządowa strona, gdzie będzie informacja o wysokości podatku i dane do przelewu? Myślałam, że może będzie coś na podatki gov, zalogowałam się, ale nie ma nic apropo nieruchomości.[/QUOTE]Mnie podatek od nieruchomości przychodzi online na skrzynkę na stronie epuap.gov.pl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 16:39   #3805
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Update.

A raczej muszę się wyżalić.

Bolał mnie ten ząb dolny coraz bardziej, że dzień w dzień brałam leki.
Zadzwoniłam do przychodni, żeby mnie przyjęli z bólem. Naczekałam się, ale jakaś dentystka mnie przyjęła.

Obejrzała mi zęby i do mnie taki tekst :" nie dziwne, że panią bolą zęby, jak Pani ma wszystkie dolne do leczenia, bo jest próchnica wtórna tam, gdzie były leczone".

A ja do niej mówię " ale na byłam u swojej dentystki 2 tygodnie temu i mi powiedziała, że mam wszystkie zęby zdrowe, tylko mam nadwrażliwość dziąseł".

Ona do mnie "to niech Pani powie swojej dwnstystce że ma sobie założyć mocniejsze okulary, skoro tej próchnicy nie widzi. A Pani w lustro nie patrzy, że pani na swoich zębach próchnicy nie widzi? Niech pani zaleczy te zęby, wcale się nie dziwię,że panią bolą '.

Normalnie się poczułam jakbym w pysk dostała .
Jestem ZA-ŁA-MA-NA 🤦


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zweryfikuj u innego lekarza, jeśli masz taką możliwość.
Niestety branża dentystyczna jest bardzo podatna na naciąganie na robienie zębów...

Zrobienie rtg to dobra metoda na weryfikację, bo z tego raczej wprost wynika, co się dzieje z zębami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 16:39   #3806
dd713d7aeb1ca621bb1f04f5de473baa557ab4c7_64655c728a6af
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 160
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie podatek od nieruchomości przychodzi online na skrzynkę na stronie epuap.gov.pl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za info, akurat chwilę po mojej wiadomości dowiedziałam się, że już coś do mnie przyszlo Automatycznie od zawsze przychodziło? Czy musiałaś coś załatwić w tym kierunku? Jutro rano zobaczę co to za strona.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
dd713d7aeb1ca621bb1f04f5de473baa557ab4c7_64655c728a6af jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 16:47   #3807
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
My chcemy to zostawić na wynajem, żeby nam kredyt spłacało w sensie chcemy wybudować coś innego, a to komuś wynająć.

No ja też się popłakałam i za pierwszym razem nawet języka w gębie mi brakło, później chwilę był spokój, ale po covidzie sporo schudłam, bo mnie przeorał mocno, to wyskoczyła z tekstem, że opłacało mi się chorować, bo schudłam i jeszcze ze dwa razy bym tak mogła, to już jej dogadałam, ale niezbyt pomogło, bo co chwilę takie teksty się pojawiają mimo, że już kilka razy powiedziałam, że to nie jej sprawa i sobie nie życzę a ona tylko jakiś głupi śmiech
A próbowałas zmienić taktykę i jej tak dowalić żeby w pięty poszło? Wiesz tekst że sobie nie życzysz jest kulturalny, więc nie wiem czy zrozumie go osoba która tej kultury nie ma. Do ludzi trzeba mówić ich językiem A jej głupkowaty śmiech raczej to potwierdza bo pewnie sobie wtedy pomyślała że to co robi na sens bo ciebie to "ruszyło". A ona chce ci po prostu sprawić przykrość. Tacy ludzie po prostu istnieją którzy czerpią przyjemność ze sprawiania przykrości innym.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 16:57   #3808
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A próbowałas zmienić taktykę i jej tak dowalić żeby w pięty poszło? Wiesz tekst że sobie nie życzysz jest kulturalny, więc nie wiem czy zrozumie go osoba która tej kultury nie ma. Do ludzi trzeba mówić ich językiem A jej głupkowaty śmiech raczej to potwierdza bo pewnie sobie wtedy pomyślała że to co robi na sens bo ciebie to "ruszyło". A ona chce ci po prostu sprawić przykrość. Tacy ludzie po prostu istnieją którzy czerpią przyjemność ze sprawiania przykrości innym.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Niezbyt chcę się zniżać do jej poziomu szczerze mówiąc, choć nie powiem - kusi. Ja niestety mam trochę niekontrolowany język i czasami jak powiem słowo za dużo, to już mnie nie można powstrzymać i skończyło by się, że puściłabym jej kilka k i ch, a serio nie chcę, żeby takie ścierwo ze mnie wychodziło. TŻ kiedyś na nią trochę nakrzyczał, że ma sobie nie pozwalać, to niby tak ją to zdenerwowało, że aż karetkę musiała wzywać i przez nas prawie zawału dostała ona komuś dowalać na każdym kroku może, ale w drugą stronę to już zawału dostaje.
Czasami bywa taka bezczelna, że czeka w swoich drzwiach aż podjedziemy, otwiera nam je prawie w twarz i "dobrze, że was widzę" - i tu następuje litania co zrobiliśmy ostatnio źle potrafiła się czepić, że mam zbyt pachnący płyn do płukania, czuć go na korytarzu i ona przez to kicha

Naprawdę liczyłam na to, że nie mogą mieć tej klimy, już czułam satysfakcję z tego, że im o tym mówię a tu taki pech xD
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 17:10   #3809
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie podatek od nieruchomości przychodzi online na skrzynkę na stronie epuap.gov.pl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super u mnie od X lat goniec z urzędu przynosi🥴🥴 ale coraz więcej ludzi narzeka na ten sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-02-21, 17:11   #3810
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Ktoś ostatnio pytał o przelew ze zwrotem podatku. Złożyłam pit 15/02 i właśnie przyszedł mi przelew
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-26 15:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.