Pierwsza wizyta u Jego Rodziców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-30, 15:23   #1
pistaacjaa
Raczkowanie
 
Avatar pistaacjaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 341

Pierwsza wizyta u Jego Rodziców


Pewnie słabo taki temat zaliczyć do "intymnych", ale mam zagwozdkę.. i chciałabym uzyskać poradę doświadczonych
Zostałam zaproszona przez Rodziców mojego faceta na najbliższy niedzielny obiad... wtedy ich tak w ogóle dopiero poznam, znają mnie tylko z opowiadań..
Nie chciałabym raczej pójść z pustymi rękoma. Wypada coś przynieść? i w ogóle co ?
pistaacjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:28   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Możesz przynieść np. ładną bombonierkę dla matki chłopaka.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:35   #3
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Możesz przynieść np. ładną bombonierkę dla matki chłopaka.
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:40   #4
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Albo jakieś ciasteczka [np. wyrób własny] na podwieczorek
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:52   #5
mala zmiana
Rozeznanie
 
Avatar mala zmiana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 829
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Można przyniesc np orchidee w doniczce, jest wiele kolorow, a kobiety lubia kwiaty. Ja np jak jechalam do meza ( wtedy jeszcze nie meza) z pierwsza wizyta, byl to okres przed Bozym Narodzenie, dalam tesciowej Gwiazde Betlejemska.
__________________
Zakochana w yarisce
mala zmiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:53   #6
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

a najlepiej autorko spytaj się TŻta jakie ciastka/czekoladki/kwiaty lubią rodzice i czy w ogóle lubią
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:55   #7
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez mala zmiana Pokaż wiadomość
Można przyniesc np orchidee w doniczce, jest wiele kolorow, a kobiety lubia kwiaty. Ja np jak jechalam do meza ( wtedy jeszcze nie meza) z pierwsza wizyta, byl to okres przed Bozym Narodzenie, dalam tesciowej Gwiazde Betlejemska.
Akurat w kwestii kwiatka trzeba by wypytać TŻ. U mnie w domu roślin nie ma np. wcale, bo mam psychicznego kota, zaś u narzeczonego doliczyłam się ponad 40 kwiatów. Chociaż jak tak teraz myślę, to mamy większości z moich znajomych kwiaty lubią bardzo
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 15:55   #8
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Albo jakieś ciasteczka [np. wyrób własny] na podwieczorek
Trudno o gorszą radę. Przyniesienie jedzenia na -jakby nie było- proszony obiad to komunikat: "podobno pani fatalnie gotuje i nie najem się tutaj".
Jest to wg zasad klasycznego savoir-vivre'u wielka gafa.

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest ładny bukiet kwiatów dla gospodyni.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 15:58   #9
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=549558 mamy podobne pytanie

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Trudno o gorszą radę. Przyniesienie jedzenia na -jakby nie było- proszony obiad to komunikat: "podobno pani fatalnie gotuje i nie najem się tutaj".
Jest to wg zasad klasycznego savoir-vivre'u wielka gafa.
Ale ona nie miałaby przynieść schabowego, tylko np. ładnie zapakowane ciasteczka w ramach miłego upominku
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 16:21   #10
anett85
Raczkowanie
 
Avatar anett85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 84
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=549558 mamy podobne pytanie

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------


Ale ona nie miałaby przynieść schabowego, tylko np. ładnie zapakowane ciasteczka w ramach miłego upominku
ja też bym postawiła na jakieś cisteczka, kawałek ciasta wyrobu własnego
anett85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 17:08   #11
blubellina
Raczkowanie
 
Avatar blubellina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 206
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

generalnie uważam ze to Ty jesteś tym "co należy przyniesc" - w sensie niech facet przedstawi rodzicom swoją kobietę (to Ty powinnas byc tym prezentem-smakołykiem - w koncu ewentualna synowa ), a na upominek jeszcze przyjdzie czas
blubellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 18:22   #12
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Na pierwsze spotkanie, szczerze mówiąc, nie przyniosłabym nic. Jakoś tak mi się wydaje, że to pierwsze spotkanie jest na tyle stresujące i ważne, że nie dodawałabym stresu i ryzyka w postaci podarunku (który zawsze może się nie spodobać, nawet jeśli nam się wydaje, że jest uniwersalny).
A już na pewno nic do jedzenia. Jakoś tak mi się w głowie utarło, że nie wypada przynosić jedzenia, kiedy jest się na to jedzenie zaproszonym, nawet jeśli miałyby być to tylko czekoladki. Co innego, kiedy jest się już bliżej z tymi osobami, ale na oficjalne, pierwsze spotkanie moim zdaniem nie jest to na miejscu.
Zdecydowanie lepszym pomysłem, moim zdaniem, byłoby wino do obiadu, ale tutaj trzeba TŻ wypytać, jak jego rodzice są nastawieni do alkoholu, żeby czasem nie było zgrzytu. Niektórzy się ucieszą i uznają, że to świetny pomysł, inni będą zniesmaczeni.


Kwiaty cięte uznałabym za dobry pomysł, gdyby to chłopak szedł odwiedzić rodziców dziewczyny. Kwiaty doniczkowe to już lepszy pomysł, ale tez trzeba dokładnie wypytać TŻ, jakiego typu kwiaty są w domu i czy w ogóle są. Bo niektórzy ludzie kwiatów nie mają, nie lubią, nie chcą o nie dbać i prezentowanie im doniczkowego jest równoczesnym prezentowaniem dodatkowego obowiązku.


Jeśli jednak zdecydujesz się, Autorko, na coś słodkiego - ciasto, czekoladki - wypytaj wcześniej TŻ, czy któreś z rodziców nie jest cukrzykiem albo czy mama się obsesyjnie nie odchudza, bo wtedy może być niezręcznie - miałam taką sytuację w swoim otoczeniu


Generalnie co dom to obyczaj
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."



Edytowane przez Narrhien
Czas edycji: 2011-11-30 o 18:24
Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 18:25   #13
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Ja jak byłam kiedyś pierwszy raz u faceta nie kupowałam nic. Stare dzieje
Jednak coś drobnego niby można kupić czy czekoladki czy coś, ale naprawdę drobne.
Twój wybór, jak nic nie kupisz, nie będzie żadnej gafy.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 19:06   #14
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Czytam i oczom nie wierzę. Ciasta, doniczki na pierwszą wizytę? Do potencjalnych teściow? Chyba że ktoś chce wyjść na osobę źle wychowaną, nieumiejącą znaleźć się w towarzystwie.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:40   #15
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Czytam i oczom nie wierzę. Ciasta, doniczki na pierwszą wizytę? Do potencjalnych teściow? Chyba że ktoś chce wyjść na osobę źle wychowaną, nieumiejącą znaleźć się w towarzystwie.
W taki razie co proponujesz aby nie być źle wychowaną i nieobytą oraz było by zgodne z zasadami savoir-vivre'u.

Swoją drogą ile pierniczki wywołują emocji.
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 20:54   #16
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

W moim przypadku pierwsza wizyta u rodzicow chlopaka byla dosc niespodziewana. Jechalismy autem i nagle zadzwonili jego rodzice,ze zapraszaja nas na obiad i mamy koniecznie przyjechac,wiec nie bylam w ogole przygotowana Dopiero przy kolejnych wizytach przynosilismy ciacho lub winko
Ciezko powiedziec czy przy pierwszej wizycie u potencjalnych tesciow powinnas dac jakis upominek,sa rozne obyczaje. Moj ówczesny chlopak mojej mamie dal bukiet kwiatow,a tacie wino do obiadu.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:24   #17
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Czytam i oczom nie wierzę. Ciasta, doniczki na pierwszą wizytę? Do potencjalnych teściow? Chyba że ktoś chce wyjść na osobę źle wychowaną, nieumiejącą znaleźć się w towarzystwie.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 22:58   #18
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Ja się wybrałam bez niczego. Założyłam, że mamy się wzajemnie poznać a nie bawić w przekupstwa. Z jakiej okazji te kwiaty i czekoladki? Bo zechcieli mnie poznać? Aż tak wdzięczna im za to nie byłam A za gościnę miło i kulturalnie podziękowałam bez prezencików.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Na pierwsze spotkanie, szczerze mówiąc, nie przyniosłabym nic. Jakoś tak mi się wydaje, że to pierwsze spotkanie jest na tyle stresujące i ważne, że nie dodawałabym stresu i ryzyka w postaci podarunku (który zawsze może się nie spodobać, nawet jeśli nam się wydaje, że jest uniwersalny). (...)
Dokładnie. Druga strona może się tez poczuć niezręcznie
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 23:00   #19
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Ja przynioslam duza pake Ferrera. Sama lubie i chetnie bym zjadla a tamci pogardzili Nie wiem, jakos podobno nie przepadali. Ale za to nie poszlam z golymi rekoma
Moze zapytaj sie Tz-a co oni lubia kasic, zeby nie bylo Ci glupio.. Matki moga byc dziwne i miec dziwne zasady / upodobania. Jak np moja, ktora nie zje salatki, bo "jest zimna"
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-30, 23:41   #20
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Ja też nie przynosiłam nic Ale może to zależy np. od regionu? Albo od konkretnych ludzi w ogóle. Jeżeli autorka chce coś zabrać ze sobą, niech to zrobi
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 08:12   #21
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Ja też nic nie miałam na pierwszym spotkaniu z rodzicami TŻta. On mojej mamie też nic nie przynosił.
Tylko u nas przedstawianie to nie było w formie niedzielnego proszonego obiadu, tylko po prostu on przyjechał do mnie, przedstawiłam go mamie (a dokładniej sam się przedstawił, ale to długa historia ) i poszliśmy do mnie do pokoju.
Jak pojechaliśmy do niego, to też - przedstawił mnie i tyle. Na jakieś rozmowy z rodzicami przyszedł czas później.

Teraz jak ja coś piekę albo teściowa, to zawsze kawałek ciasta im zawożę, a ja też dostaję od nich
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 08:21   #22
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
a najlepiej autorko spytaj się TŻta jakie ciastka/czekoladki/kwiaty lubią rodzice i czy w ogóle lubią
zdecydowanie popieram. Nie sil się na wymyślanie i generalizowanie, zapytaj TŻta, co lubi jego mama (i tata?:P).

Najbezpieczniej, jeśli nie masz jak zapytać/nie chcesz, upiec neutralne ciasteczka - nie za słodkie, nie zbyt wymyślne smakowo. Tak na deser. Zobaczą, że potrafisz piec (punkt dla ciebie) i chcesz zaangażować się w spotkanie (drugi punkt).

Sama poznałam rodziców TŻta przy okazji: zaprosili nas do pilnowania domu, wyjeżdżali na wakacje. Wpadliśmy, kupiliśmy winko i usiedliśmy wieczorem pogadać. Tyle.

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2011-12-01 o 08:23
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 08:28   #23
olimpka11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 35
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

w nd w zwiazku z tym ze zblizaja sie mikolajki a w sklepach wiele juz gadzetow kupila bym dla taty chlopaka np miod pitny bardzo sa ladnie opakowane w dzbanuszkach i fajnie wygladaja, a dla mamy cos swiatecznego np z lindy .
olimpka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 08:49   #24
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

A mi się wydaje że nie powinnaś niczego przynosić, chyba że akurat przy okazji tego obiadu któreś z rodziców ma imieniny czy urodziny, ale rozumiem że takiej sytuacji nie ma. Może jestem dziwna ale dla mnie przynoszenie ciasteczek czy innych kwiatków na spotkanie zapoznawcze z rodzicami faceta troszkę wieje desperacją, masz ich poznać, a nie zaczarować żeby Cię pokochali
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 09:20   #25
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Czytam i oczom nie wierzę. Ciasta, doniczki na pierwszą wizytę? Do potencjalnych teściow? Chyba że ktoś chce wyjść na osobę źle wychowaną, nieumiejącą znaleźć się w towarzystwie.
Mam uczulenie na "ktoś wychodzi na źle wychowanego", "nie umie znaleźć się w towarzystwie", och, łyżeczka nie po tej stronie", "a gdzie widelczyk do ciasta?!", "siedzę na gorszym miejscu przy stole", "ktoś podał talerz nie po tej stronie". Masakra, wytykanie tego ludziom to kompletny brak wychowania. To nie przyjęcie u dyplomatów, podarunek jest czymś miłym i wątpię, żeby ktoś się obraził. Chyba że trafi na takich wariatów od savoir vivre'u. Ale to już nic nie pomoże, bo zawsze się do czego przywalą.
Autorko, potraktuj to na luzie, przynieś coś małego, najlepiej lepsze czekoladki. Albo niczego nie przynoś, na jedno wyjdzie Baw się dobrze
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem

Edytowane przez mpt
Czas edycji: 2011-12-01 o 09:21
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 09:48   #26
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Mam uczulenie na "ktoś wychodzi na źle wychowanego", "nie umie znaleźć się w towarzystwie", och, łyżeczka nie po tej stronie", "a gdzie widelczyk do ciasta?!", "siedzę na gorszym miejscu przy stole", "ktoś podał talerz nie po tej stronie". Masakra, wytykanie tego ludziom to kompletny brak wychowania. To nie przyjęcie u dyplomatów, podarunek jest czymś miłym i wątpię, żeby ktoś się obraził. Chyba że trafi na takich wariatów od savoir vivre'u. Ale to już nic nie pomoże, bo zawsze się do czego przywalą.
Autorko, potraktuj to na luzie, przynieś coś małego, najlepiej lepsze czekoladki. Albo niczego nie przynoś, na jedno wyjdzie Baw się dobrze
Och, moja droga , widać,ze nie bywasz na salonach
Wszak każdy yntelygent wie,że przyniesienie ze sobą czekoladek jest passe i w złym guście.

Nie wyobrażam sobie, aby można było tak postąpić i nie lękać się pojawienia na pierwszej stronie kroniki towarzyskiej
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 10:04   #27
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Według mnie wino jest dobrym pomysłem Sama tak zapunktowałam więc polecam
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 11:03   #28
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Trudno o gorszą radę. Przyniesienie jedzenia na -jakby nie było- proszony obiad to komunikat: "podobno pani fatalnie gotuje i nie najem się tutaj".
Jest to wg zasad klasycznego savoir-vivre'u wielka gafa.

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest ładny bukiet kwiatów dla gospodyni.
już wiem dlaczego mówi się, że kobiety mają skłonność do nadinterpretacji

idąc tym tokiem myślenia to przyniesienie bukietu kwiatów jest komunikatem "podobno macie tak brzydko i biednie w mieszkaniu że postawcie sobie chociaż kwiaty w wazonie"

a co do wina - nie każdy pije alkohol, trzeba upewnic się, że rodzice TŻta nie mają nic przeciwko takiemu prezentowi.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 13:19   #29
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Cytat:
Napisane przez MiuMiu88 Pokaż wiadomość
Według mnie wino jest dobrym pomysłem Sama tak zapunktowałam więc polecam

Moze tez dobrze upewnic sie, ze jakies dobre

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
już wiem dlaczego mówi się, że kobiety mają skłonność do nadinterpretacji

idąc tym tokiem myślenia to przyniesienie bukietu kwiatów jest komunikatem "podobno macie tak brzydko i biednie w mieszkaniu że postawcie sobie chociaż kwiaty w wazonie"

a co do wina - nie każdy pije alkohol, trzeba upewnic się, że rodzice TŻta nie mają nic przeciwko takiemu prezentowi.
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 00:25   #30
agata_agata_agata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Pierwsza wizyta u Jego Rodziców

Byłam w identycznej sytuacji dwa tygodnie temu. Dostałam zaproszenie do TŻ na rodzinny obiad i własnoręcznie upieczona drożdżówka wypadła genialnie. Wszyscy sie zajadali i pochwalili TŻ że ma taką zdolnstką kobietę.

Polecam ciasto/ciastka, coś wlasnej roboty!
agata_agata_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.