Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-19, 14:58   #1
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105

Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!


Dziewczyny poradźcie co robić? Poddać sie?
Od sierpnia 2011 zmieniłam pielegnacje włosów:
sierpień- szampon babydream, oliwka babydream dla dzieci na włosy, czasem oliwa z oliwek, olejek rycynowa, odżywka isana różowa, casem maska z żółtka i tak do listopada,
w listopadzie dorzuciłam olej z pestek winogron, szampon alterra volume,
dodam, że olejowałam kilka razy w tyg na noc.
w listopadzie piłam, też kubek skrzypo- pokrzywy przez miesiac, potem musiałam zrobić 2tyg przerwy i znów od 15 grudnia zaczełam, dołożyłam do tego drożdże z galaretka. Obecnie stosuję jeszcze od tygodnia maske Gloria, i Lorys czosnkowy, generalnie myje szamponem babydream , ale jak sie spiesze i nie mam jak nałożyć odżywki to Elseve czerwonym, czasem też użyje tej maseczki. Raz średnio na tydzień myje włosy barwą chmielowo- tatarową. Mija już kolejny miesiąc a ja poprawyw kondycji żadnej nie widze, za wcześnie? robię coś źle? Oczywiście wyrosło mi troche babyhair ale włosy się nie układają, są bez życia. Były wcześniej męczone farbami i rozjaśniane, ale od września używam raz na 3-4tyg. balsamu Venity do farbowania. Dodam, że tydz temu byłam u fryzjera a już wczoraj obaczyłam kilka porozdwajanych końcówek.
I jeszcze stisuje wcierki wode pokrzywową od ok. 1 miesiąca i wodę brzozową od ok.1tygodnia.
Poradźcie co źle robie, coś może dołożyć do pielegnacji? powiem szczerze, że z kasa cienko, ale może znajde jakiegoś sponsora
Wiem, że niektóre kosmetyki używam zbyt krótko, aby widzieć efekty, ale olejuje od sierpnia więc chciałabym coś zobaczyć. Podejrzewam, że te oleje może mi nie służą? może jakiś dodać?

Edytowane przez nefretete88
Czas edycji: 2012-02-19 o 15:15 Powód: zapomniałam napisać o wcierkach:)
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 15:19   #2
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Ale po co nowy wątek?

Wiesz co, oczywiście, może być tak, że coś w tej pielęgnacji Twoim włosom nie pasuje. U mnie np. szampon BD i Lorysy są na czarnej liście No ale co Twoim włosom mogłoby nie pasować- tego Ci nie powiem.

Natomiast wg mnie problem leży gdzie indziej, mianowicie: rozjaśniałaś włosy. Niestety, ale zniszczenia po rozjaśnianiu często wychodzą na dłuuugo po zabiegu i to mimo najlepszej pielęgnacji Farbowanie nie niszczy tak włosów jak rozjaśnianie za pomocą rozjaśniacza. Ja już nie raz w wątku "Walka o zdrowe i piękne włosy" i o suchych, zniszczonych i spalonych włosach pisałam, żeby po rozjaśnianiu stosować keratynę hydrolizowaną. Z maską, z odżywką b/s, przed olejowaniem. To trochę odsuwa w czasie konieczność cięcia. Ale prawda jest taka, że włosy zaczną naprawdę dobrze wyglądać po zabiegach pielęgnacyjnych, gdy zetniesz to, co jest zniszczone. Dopóki tego nie zrobisz, włosy będą miały tendencję do rozdwajania się, łamania czy splątywania.

Ja bym na razie dalej stosowała tę pielęgnację, zwracając tylko uwagę na to, czy jednak może jakiś kosmetyk mi nie służy, obchodziła się z włosami jak z jajkiem (jeśli masz proste włosy, nie czesz ich na mokro, jeśli falowane/kręcone- nie czesz na sucho, a na mokro- tylko z odżywką) i sukcesywnie podcinała końcówki.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 16:12   #3
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Moim zdaniem przyczyną problemu jest to, że ciągle farbujesz włosy chemicznie, jak piszesz - co 3-4 tygodnie. Venita to nie żaden "balsam" tylko normalna farba chemiczna.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 16:57   #4
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

nefretete88 Dodatkowo spróbuj zabezpieczać końcówki jakimś olejem
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 17:09   #5
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Może też akurat taka pielęgnacja jaką sobie fundujesz nie sprzyja akurat tobie?
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 18:20   #6
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Właśnie się zastanawiam cy rzeczywiscie, mi ta pielegnacja nie pasuje czy za krótko ją stosuje. włosy rozjasniałąm tylko 2 razy u fryzjera i to pasemka z ciemnego brązu na średni, wiec chyba nie taka tragedia.
Kurcze na wizażu czytałam wiele dobrych opinii o Venicie i generalnie pasuje mi stosowanie jej, bo prawie do 100% mi sie wypłukuje, a ja planuje przejść do naturalnego kolorku- jak to co rozjaśniane zetnę to już nie będę farbować, ale to jeszcze co najmniej rok, bo normalnie włosy mi rosną 0,5 cm na miesiąc, a z dopalaczami ok 1cm.

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Nurtuje mnie zatem to, czy teraz lepiej inwestować w to co pomoże szybciej rosnąć włosom tzn. Seboradin, wcierki z czarną rzepą, Jantar itd, czy zmieniać oleje i odżywki.
Obawiam się, że na te moje zniszczone partie włosów to tylko teraz silikony, żeby jakoś wyglądały, bo pielęgnacja naturalna i tak nic chyba nie da? Czy się mylę?
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 19:54   #7
WarOfWorlds
Zadomowienie
 
Avatar WarOfWorlds
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 270
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Może zamiast Venity spróbój hennę?
__________________
Zapuszczam włosy cel: do dooopy
włosomaniaczka od 18.11.2011

ZUZKA
WarOfWorlds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 20:23   #8
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Jeszcze nie "ogarnełam" tematu henny, aczkolwiek do tego dorastam. Mozesz jakas polecic, najlepiej braz?
Bede zabezpieczala koncówki Babydream, bo chyba oliwa z oliwek za ciężka. Dodam, ze stosuje spray dla ksiezniczek z rossmana bo myciu włosow do roczesania i czasem gliss kura czerwonego.
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 21:11   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Jak wracasz do naturalnego koloru, to daruj sobie hennę. Prawdobodobnie się nie zmyje. Nawet jeśli wybierzesz brąz to im jaśniejszy, tym bardziej ruda później zostaniesz - zakładając, że w ogóle się zmyje.
Nie napisałaś jakie masz włosy. Jeśli proste, to spokojnie możesz kłaśc na nie silikony. Z jakiegoś powodu na wizażu panuje przekonanie, że silikony to samo zło. Niepotrzebnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 22:15   #10
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Od sierpnia zmiana pielegnacji -brak efektów!

Tak mam proste włosy, cienkie i troche jakby sztywne, porowate. Musze poszukać jakiejś odzywki dobrze nawilżającej
Kurcze myślałam, że henna się też wypłukuje, czyli zostane na razie przy Venicie.
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.