Zaproszenie dla cudzoziemca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 18:48   #1
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Arrow

Zaproszenie dla cudzoziemca


Jak w temacie - Czy któraś z was kiedykolwiek wypełniała wniosek o wpisanie zaproszenia dla cudzoziemca do ewidencji zaproszeń na krótkotrwały pobyt w Polsce? Dostaje już z tym do glowy :/ Jak któraś, coś to prosiłabym na PW :/

Sprawa wygląda tak - musiałabym podac w formularzu wszystkie dane na moją mamę, bo to ona ma dochód i jest włascicielem mieszkania, ale jeśli to ja zjawię sie w Urzędzie Woj. to pewnie odeślą mnie z kwitkiem? A sama wypełnić nie moge jako student, bo nie mam dochodów, żeby go "utrzymać" I już sama nie wiem co robic, mam nie ma możliwości wyjazdu do Katowic a tym bardziej w godzinach urzędowych Jest jakaś szansa żeby to rozwiązać??
Co do punktu o dokumencie potwierdzającym pokrycie kosztów to rozumiem, że musialoby jeszcze do tego dojśc zaświadczenie o dochodach?? No straszny bezsens!!!
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 08:04   #2
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Zaproszenie dla cudzoziemca

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Jak w temacie - Czy któraś z was kiedykolwiek wypełniała wniosek o wpisanie zaproszenia dla cudzoziemca do ewidencji zaproszeń na krótkotrwały pobyt w Polsce? Dostaje już z tym do glowy :/ Jak któraś, coś to prosiłabym na PW :/

Sprawa wygląda tak - musiałabym podac w formularzu wszystkie dane na moją mamę, bo to ona ma dochód i jest włascicielem mieszkania, ale jeśli to ja zjawię sie w Urzędzie Woj. to pewnie odeślą mnie z kwitkiem? A sama wypełnić nie moge jako student, bo nie mam dochodów, żeby go "utrzymać" I już sama nie wiem co robic, mam nie ma możliwości wyjazdu do Katowic a tym bardziej w godzinach urzędowych Jest jakaś szansa żeby to rozwiązać??
Co do punktu o dokumencie potwierdzającym pokrycie kosztów to rozumiem, że musialoby jeszcze do tego dojśc zaświadczenie o dochodach?? No straszny bezsens!!!
Nie jest to straszny bezsens. Ale normalna polityka kraju europejskiego, anty dzikiemu naplywowi niechcianych osobnikow spoza krajow czlonkowskich.
Tak samo byloby jakbys Ty chciala wyjechac do Stanow, procedura bylaby jeszcze bardziej utrudniona. Wiec albo sie starasz, bo Ci zalezy, albo narzekasz, ze prawo jest z pupy...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 09:36   #3
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Zaproszenie dla cudzoziemca

Już wszystko rozwiązałam i nadal uważam za paranoję składanie aktu własności, podawania wielkości mieszkania, osób na utrzymaniu itp. zwłaszcza jak zaprasza się kogoś na tydzień, a nie na rok.
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 10:35   #4
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Zaproszenie dla cudzoziemca

Ja kiedys musialam miec zaproszenie dla TZta, ale rodzice mi to zalatwili, bo jestem za granica. Niestety trzeba podac te wszystkie inforacje, dochody, akt wlasnosci itp, ale jak juz jest zaproszenie to wize dostaje sie szybciutko i bez problemu.

Najlepiej jest zadzwonic do urzedu i cos doradza z tym za mama nie moze osobiscie sie stawic.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 20:09   #5
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Zaproszenie dla cudzoziemca

Ja nawet nie wiedziałam, że istnieje taka opcja ale fajne, jak wymiana.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 10:28   #6
Emka_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zaproszenie dla cudzoziemca

Ja też się interesowałam tym tematem, jednask troche załatwiania przy tym było. Skorzystałam z pomocy Apatris, wiec jak masz jakies wątpliwości to skontaktuj się z nimi
Emka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-25 11:28:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.