Panny Młode 2020 cz. II - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-25, 08:26   #2431
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

My nocleg będziemy organizować tylko 2 parom bo akurat są z miejscowości ponad 400km stąd i im powiedzieliśmy by jak co się nie martwili, plus pewnie wykupimy 2 pokoje żeby były jakby ktoś potrzebował a i trochę osób z dziećmi będzie więc zawsze można położyć spać, nakarmić itp gdyby trzeba było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 09:05   #2432
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Również wczoraj przeglądałam Internet jak to jest z noclegami. Niestety kultura wymaga, żeby gościom to proponować. Tylko, że u mnie 80% osób by w takiej sytuacji potrzebowało. A z tego co słyszałam to nikt się z tego nie rozlicza indywidualnie, tylko później zostaje dla młodych doliczone.

A ku przestrodze u mojego brata goście wcześniej prosili o nocleg, a w dzień wesela nawet nie odebrali kluczy do pokoju, oczywiście mój brat musiał za to wszystko zapłacić. Więc uważam, ze ludzie maja to głęboko gdzieś, a my musimy za to płacić.
Nie, kultura tego nie wymaga, to są tylko zwyczaje. Ja też jak jechałam to nie oczekiwałam noclegu opłaconego, co najwyżej się pytało młodych czy wiedzą, czy jest obok sali coś.

Coraz więcej się oczekuje od młodych, opłacony nocleg, animatorki, najlepiej jakieś super atrakcje. A wesele to tak w sumie po prostu bardziej wystawny obiad z tańcami, żeby świętować wzięcie ślubu przez dwie osoby. I bardzo łatwo się o tym zapomina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 09:12   #2433
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Również wczoraj przeglądałam Internet jak to jest z noclegami. Niestety kultura wymaga, żeby gościom to proponować. Tylko, że u mnie 80% osób by w takiej sytuacji potrzebowało. A z tego co słyszałam to nikt się z tego nie rozlicza indywidualnie, tylko później zostaje dla młodych doliczone.

A ku przestrodze u mojego brata goście wcześniej prosili o nocleg, a w dzień wesela nawet nie odebrali kluczy do pokoju, oczywiście mój brat musiał za to wszystko zapłacić. Więc uważam, ze ludzie maja to głęboko gdzieś, a my musimy za to płacić.
A jak ktoś nie proponuje, to jest niekulturalny?
Dla mnie ostatnio te wesela idą w złą stronę. Kiedyś robiło się wesele w sali, było jedzenie, zespół i tańce, wcale nie mówię o zabiciu świni i weselu w remizie A teraz? Zapłać gościom za nocleg, zrób 3 wersje menu, załatw barmana bo ten nie pije wódki, tamten tylko piwo, ta drinki...

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 09:32   #2434
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

No niestety wesele się robi dla gości...
Więc to chyba goście powinni być zadowoleni i dopieszczeni...
Moje stwierdzenie było na podstawie informacji wyczytanych z internetu nie wiem po co to oburzenie. Chciałam tylko poznać sytuacje jak u was jest ta sprawa rozwiązana, a z tych wypowiedzi czuć niezły sarkazm..
Niech każdy robi jak uważa i na to co może sobie pozwolić..
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 09:33   #2435
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A jak ktoś nie proponuje, to jest niekulturalny?
Dla mnie ostatnio te wesela idą w złą stronę. Kiedyś robiło się wesele w sali, było jedzenie, zespół i tańce, wcale nie mówię o zabiciu świni i weselu w remizie A teraz? Zapłać gościom za nocleg, zrób 3 wersje menu, załatw barmana bo ten nie pije wódki, tamten tylko piwo, ta drinki...

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Hm. Wydaje mi się, że ta krytyka idzie za bardzo w dwie strony.
Nie organizuje noclegu, więc jeysem niekulturalny, a organizuje? To moje wesele idzie w zła stronę, to przesada i pokazowka
Dla mnie to kwestia indywidualna.
I nie ma sensu się tu porywnywac.
Ja na każdym weselu miałam zawsze nocleg. Dlatego, gdy my zorganizowaliśmy wesele 200 km od miejsca zamieszkania TZ to też go załatwiliśmy.
Moja przyjaciółka miała sytuację, że jechala kawał drogi na wesele i nikt jej o to nie zapytał, każdy miał gdzieś. Teraz robi wesele i też się noclegiem nie przejmuje.
No i w porządku. Niemniej trudno to wszystko wrzucić do jednego wora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 10:45   #2436
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
No niestety wesele się robi dla gości...
Więc to chyba goście powinni być zadowoleni i dopieszczeni...
Moje stwierdzenie było na podstawie informacji wyczytanych z internetu nie wiem po co to oburzenie. Chciałam tylko poznać sytuacje jak u was jest ta sprawa rozwiązana, a z tych wypowiedzi czuć niezły sarkazm..
Niech każdy robi jak uważa i na to co może sobie pozwolić..
Ja robię wesele, żebym ja, mój narzeczony i goście się dobrze bawili, zjedli coś dobrego i świętowali z nami. A nie po to, żeby im zafundować weekend za miastem z wyżywieniem i openbarem. Jak chcą dopieszczenia i noclegów (nie mówię o opcji, gdy chcemy organizować nocleg i inne, a gdy organizujemy "bo tak wypada" a tak naprawdę nie chcemy), to niech sobie jadą do SPA.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 11:05   #2437
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Nie ma się co kłócić. W każdej rodzinie i w każdym regionie są inne tradycje i zasady. Dla mojego narzeczonego np noclegi to coś normalnego, zawsze mu go opłacano itd. Dla mnie znowu to przesada. No ale skoro tak u nich jest to nie będę się kłócić tymbardziej że znaleźliśmy spoko noclegi a większość gości to najbliższa rodzina.
Jeśli ktoś chce i stać go na to to niech opłaca noclegi. Jeśli nie to miło jak załatwi jakaś zniżkę np - tak robi się u mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 11:08   #2438
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Hm. Wydaje mi się, że ta krytyka idzie za bardzo w dwie strony.
Nie organizuje noclegu, więc jeysem niekulturalny, a organizuje? To moje wesele idzie w zła stronę, to przesada i pokazowka
Dla mnie to kwestia indywidualna.
I nie ma sensu się tu porywnywac.
Ja na każdym weselu miałam zawsze nocleg. Dlatego, gdy my zorganizowaliśmy wesele 200 km od miejsca zamieszkania TZ to też go załatwiliśmy.
Moja przyjaciółka miała sytuację, że jechala kawał drogi na wesele i nikt jej o to nie zapytał, każdy miał gdzieś. Teraz robi wesele i też się noclegiem nie przejmuje.
No i w porządku. Niemniej trudno to wszystko wrzucić do jednego wora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam takie same zdanie

Nie ogarniam po co się oburzać i w jedną i w drugą stronę, serio.

Niech każdy robi jak mu pasuje, chyba wszystkie zgadzamy się co do tego że hasełka co wypada a co nie to już można odstawić do lamusa.

Nie organizujcie noclegu? I fajnie, kto będzie chciał ten przyjedzie i sobie sam załatwi, przecież nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Jasne, pare osób może zrezygnować jeśli ma daleko i koszta przerosną, ale prawda jest taka że tym którym zależy to w ogóle nie przeszkodzi- o weselach wie się wcześniej i da się ogarnąć nocleg z takim wyprzedzeniem żeby było tanio. Dodatkowy bonus jest taki że szybko wiemy komu się naprawdę chce z nami być a komu nie.

Organizujecie? Super, gościom na pewno będzie łatwiej.

Co tu jest więcej do dodania? Przecież umówmy się to nie jest kwestia ani kultury, ani obyczajów (bo już dawno ustaliłyśmy że jedne z nas zawsze nocleg miały na weselach znajomych, inne nigdy a jeszcze inne tylko transport, więc obyczajów jako takich nie ma) tylko po prostu sytuacji i możliwości finansowych , a te każdy ma jakie ma. Jakbym miała więcej kasy to bym wykupiła i po dwa noclegi żeby cały weekend balować bo wesele robimy z dala od wszystkich (w sensie wszyscy są przyjezdni, nie mamy jako takich lokalsów). Natomiast jakbym wszystkich gości miała w promieniu 50 km od miejsca wesela, to raczej założyłabym że goście sobie poradzą dojechać.

Z mojej strony podejście jest takie- tak, kupuje noclegi, zazwyczaj mnie też jako przyjezdnej je oferowano. Wesele organizujemy z daleka od wszystkich,w górach i chcemy dopieścić naszych gości. I nie , nie uważam że jest to wymagane, to jest dodatkowy bonus który mam nadzieję dodatkowo zachęci ludzi do ruszenia w drogę i przyjechania na nasze wesele.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Coraz więcej się oczekuje od młodych, opłacony nocleg, animatorki, najlepiej jakieś super atrakcje. A wesele to tak w sumie po prostu bardziej wystawny obiad z tańcami, żeby świętować wzięcie ślubu przez dwie osoby. I bardzo łatwo się o tym zapomina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I to niestety jest przykre, noclegi, animatorki, szmery bajery to są bonusy które para jak chce to zapewnia jako coś ekstra dla gości i słabym jest oczekiwanie czerwonego dywanu. Żeby było jasne- ja ogranizuje i noclegi i animatorkę ale zapewne zapulsowałaby mi skroń gdyby to było ode mnie wymagane "bo tak".
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 11:40   #2439
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia08204 Pokaż wiadomość
Mam takie same zdanie

Nie ogarniam po co się oburzać i w jedną i w drugą stronę, serio.

Niech każdy robi jak mu pasuje, chyba wszystkie zgadzamy się co do tego że hasełka co wypada a co nie to już można odstawić do lamusa.

Nie organizujcie noclegu? I fajnie, kto będzie chciał ten przyjedzie i sobie sam załatwi, przecież nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Jasne, pare osób może zrezygnować jeśli ma daleko i koszta przerosną, ale prawda jest taka że tym którym zależy to w ogóle nie przeszkodzi- o weselach wie się wcześniej i da się ogarnąć nocleg z takim wyprzedzeniem żeby było tanio. Dodatkowy bonus jest taki że szybko wiemy komu się naprawdę chce z nami być a komu nie.

Organizujecie? Super, gościom na pewno będzie łatwiej.

Co tu jest więcej do dodania? Przecież umówmy się to nie jest kwestia ani kultury, ani obyczajów (bo już dawno ustaliłyśmy że jedne z nas zawsze nocleg miały na weselach znajomych, inne nigdy a jeszcze inne tylko transport, więc obyczajów jako takich nie ma) tylko po prostu sytuacji i możliwości finansowych , a te każdy ma jakie ma. Jakbym miała więcej kasy to bym wykupiła i po dwa noclegi żeby cały weekend balować bo wesele robimy z dala od wszystkich (w sensie wszyscy są przyjezdni, nie mamy jako takich lokalsów). Natomiast jakbym wszystkich gości miała w promieniu 50 km od miejsca wesela, to raczej założyłabym że goście sobie poradzą dojechać.

Z mojej strony podejście jest takie- tak, kupuje noclegi, zazwyczaj mnie też jako przyjezdnej je oferowano. Wesele organizujemy z daleka od wszystkich,w górach i chcemy dopieścić naszych gości. I nie , nie uważam że jest to wymagane, to jest dodatkowy bonus który mam nadzieję dodatkowo zachęci ludzi do ruszenia w drogę i przyjechania na nasze wesele.




I to niestety jest przykre, noclegi, animatorki, szmery bajery to są bonusy które para jak chce to zapewnia jako coś ekstra dla gości i słabym jest oczekiwanie czerwonego dywanu. Żeby było jasne- ja ogranizuje i noclegi i animatorkę ale zapewne zapulsowałaby mi skroń gdyby to było ode mnie wymagane "bo tak".
Ja mam to szczęście, że sale mam u góry, a na dole jest sala zabaw dla dzieci. Kulki, zjeżdżalnie, jakiś małpi gaj te sprawy. I wszystkie dzieciaki są zabierane z wesela i idą na te salę. Ja sama animatorki bym nie zorganizowała ani nie opłaciła, bo ogólnie nie jestem zwolenniczką dzieci na weselach i po prostu ją bym nie poczuwała się do organizacji takich rzeczy. Ja w ogóle uważam że wesele gdzie jest alkohol nie jest miejscem dla dzieciaków, ale to moje zdanie. Gdybym swoje miała to bym nie zabrała, ale no rodziny prosiłam z dziećmi. Niech sami decydują
Więc cieszę się, że w ofercie jest ta sala zabaw, bo u dorośli będą się mogli pobawić, a dzieciaki będą miały fun

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:09   #2440
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

My na szczęście prawie wszystkich gości mamy w promieniu 50 km więc załatwiamy transport. Są dwie pary, które mają lekko ponad 100 km i im zapewniamy nocleg jak zechcą skorzystać (u znajomych, którzy mają pokoje gościnne do wynajęcia).
I zgadzam się z większością Was, na luzie, nie ma co się kłócić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:28   #2441
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

No właśnie, a dziewczyny, które załatwiacie nocleg. Ile płacicie z ciekawości? (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 13:31   #2442
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
No właśnie, a dziewczyny, które załatwiacie nocleg. Ile płacicie z ciekawości? (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
z tego co się orientuje to 2os ok. 160zł

Edytowane przez wiki977
Czas edycji: 2020-02-25 o 13:34
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 13:43   #2443
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja już nie pamiętam jednostkowo ale z noclegiem dla prawie 30 osób zmieścimy się w 2.5 tys

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 13:51   #2444
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
No właśnie, a dziewczyny, które załatwiacie nocleg. Ile płacicie z ciekawości? (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie cały "hotel" 1350 zł ze śniadaniem w cenie i ponoć ma się zmieścić 50-60 osób ale w jakich warunkach to nie wiem... XD po prostu róbta co chceta, kto będzie chciał nocować, będzie miał nocleg. Ponoć kiedyś wcisnęli tam 80 osób, więc mam nadzieję, że będzie znośnie. Bardzo fajnie, że cena taka sama niezależnie od ilości osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 13:55   #2445
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
No właśnie, a dziewczyny, które załatwiacie nocleg. Ile płacicie z ciekawości? (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My załatwiamy nocleg dla części gości - 40zł osoba.
Dla znajomych mamy wynajętą dodatkowo nocleg zbiorowy za 10zl osoba. Tu akurat wszystkich od razu ostrzegałam że jak nie pasuje coś takiego to pomogę szukać czegoś innego ale już sami będą musieli opłacić. Dwie pary nie będą tam nocować całej reszcie pasuje bo będą mogli wspólnie zrobić before i after W dodatku że wszyscy przyjeżdżają dzień wcześniej.

Dla rodziny która mieszka do 50km mamy wynajęty samochód który będzie rozwoził ludzi do domów od ok północy.

No i oczywiście autokar który zbierze znajomych z noclegu, rodzinę mieszkającą po drodze do kościoła a później wszystkich chętnych z kościoła na salę.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 14:06   #2446
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Oddałam dziś przy okazji pierścionek do czyszczenia, tanzanit aż odzyskał kolor
Co prawda skutkiem ubocznym jest to, że zszedł prawie cały rod i pewnie jeszcze do rodowania go oddam wkrótce (bo mnie ten słomkowy odcień nie przekonuje), ale wygląda o niebo lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 14:16   #2447
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

A ja właśnie jadę na pierwszą przymiarkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 14:56   #2448
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
"Grzesznikiem" wg. kościoła jest każdy
Ksiądz tłumaczył, że ta pierwsza spowiedź to taka spowiedź "z całego życia" niby, a druga już "na bieżąco". Hmm... To jest dopiero bez sensu, bo jeśli ktoś praktykuje, to i w miarę regularnie do spowiedzi chodzi.
Grzesznikiem jest każdy, ale chodziło mi o osoby bez prawa do rozgrzeszenia, wiec dlatego ujęłam to w cudzysłowie.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 15:00   #2449
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Właśnie my na sali płacimy 80 zł za osobę i jakoś duzi mi się to wydawało, ale widze, że chyba tak to mniej więcej kosztuje.. Więc się nie spinam
Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Oddałam dziś przy okazji pierścionek do czyszczenia, tanzanit aż odzyskał kolor
Co prawda skutkiem ubocznym jest to, że zszedł prawie cały rod i pewnie jeszcze do rodowania go oddam wkrótce (bo mnie ten słomkowy odcień nie przekonuje), ale wygląda o niebo lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwszy pierścionek zaręczynowy miałam z tanzanitem i też białe złoto. ach piękny jest. Ale no nie noszę go jakoś.
Ale tanzanity to przepiękne kamienie (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 15:33   #2450
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
A ja właśnie jadę na pierwszą przymiarkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak tam?
U mnie za szybko poszło z tą suknią xD (nie wierzę że to piszę) nie zdążyłam poczuć się jak panna młoda xD

Jeszcze mogę połazić po salonach i pościemniać, że szukam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 15:41   #2451
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
I jak tam?
U mnie za szybko poszło z tą suknią xD (nie wierzę że to piszę) nie zdążyłam poczuć się jak panna młoda xD

Jeszcze mogę połazić po salonach i pościemniać, że szukam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to chwal się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 15:46   #2452
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Nie ma się co kłócić. W każdej rodzinie i w każdym regionie są inne tradycje i zasady. Dla mojego narzeczonego np noclegi to coś normalnego, zawsze mu go opłacano itd. Dla mnie znowu to przesada. No ale skoro tak u nich jest to nie będę się kłócić tymbardziej że znaleźliśmy spoko noclegi a większość gości to najbliższa rodzina.
Jeśli ktoś chce i stać go na to to niech opłaca noclegi. Jeśli nie to miło jak załatwi jakaś zniżkę np - tak robi się u mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja się zgadzam. Jak ktoś chce zrobić fotobudki, DJ, noclegi, 3 rodzaje menu, animatorkę - ale CHCE - to jak najbardziej. Dla mnie osobiście to przesada, ale rozumiem, że ktoś może CHCIEĆ.
Ale podejście "nie chcę, ale na wszystkich weselach jest/a bo kuzynka miała/bo trzeba się pokazać bo inaczej wyjdę na skąpiradło" jest po prostu złe. Ja jestem ciekawa ile lasek same z siebie chcą zapewniać rozmaite atrakcje, a na ilu jest to wymuszone.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 15:47   #2453
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Pierwszy pierścionek zaręczynowy miałam z tanzanitem i też białe złoto. ach piękny jest. Ale no nie noszę go jakoś.
Ale tanzanity to przepiękne kamienie (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie bardzo lubię te kamienie. Tzn. niebieskie w ogóle lubię, ale tanzanit bardziej niż topaz albo szafir.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 15:53   #2454
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja kocham szmaragdy, opale i turmaliny arbuzowe.
Na pewno będę molestować tz o kolczyki i zawieszkę do kompletu.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 16:12   #2455
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
No to chwal się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już dawniej się chwaliłam, bo pytałam dziewczyny z wątku o radę! Kupiłam na OLX nie zdążyłam nawet iść poprzymierzać do salonu, bo tylko weszłam w apke po raz pierwszy popatrzeć na suknie i znalazłam
Jak nie widziałaś to mogę wrzucić jeszcze raz ??
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale ja się zgadzam. Jak ktoś chce zrobić fotobudki, DJ, noclegi, 3 rodzaje menu, animatorkę - ale CHCE - to jak najbardziej. Dla mnie osobiście to przesada, ale rozumiem, że ktoś może CHCIEĆ.
Ale podejście "nie chcę, ale na wszystkich weselach jest/a bo kuzynka miała/bo trzeba się pokazać bo inaczej wyjdę na skąpiradło" jest po prostu złe. Ja jestem ciekawa ile lasek same z siebie chcą zapewniać rozmaite atrakcje, a na ilu jest to wymuszone.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ja na początku byłam negatywnie nastawiona do wesela (nigdy raczej nie chciałam) a potem pozytywnie się nakręciłam. I tak jak na początku miałam taka myśl, że wolałabym tę kasę wydać na coś innego, tak teraz z chęcią sponsoruje imprezę i nocleg i mam nadzieję że wszyscy będą się dobrze bawić. Ale fakt, póki co mam wszystko po okazyjnej cenie
Na początku chciałam przyjęcie do 24 i do domu, a teraz już jest do rana. W dodatku zastanawiamy się, czy nie znaleźć kogoś do puszczenia muzyki, tylko chcielibyśmy żeby trzymał się w miarę naszej playlisty
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2020-02-25 o 16:19
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 16:21   #2456
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Mama tz zamówiła nam 5 litrów bimbru. Jego ojciec kupił nam wódę, my kupimy trochę wina musującego.
To miłe z ich strony, natomiast kurde bimber? Przecież to tylko imprezka do północy.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 17:00   #2457
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mama tz zamówiła nam 5 litrów bimbru. Jego ojciec kupił nam wódę, my kupimy trochę wina musującego.
To miłe z ich strony, natomiast kurde bimber? Przecież to tylko imprezka do północy.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Widocznie planują niezbyt długo ale intensywnie

My na razie nie rozglądaliśmy się za alko.

U nas na sali zaproponowali taki deal: 2 zł od drinka, robią z naszej wódki i soków/ napojów, płacimy te 2 zł za syropy, dodatki i inne bajery. Za 100 drinków zapłacimy 50 zł, wyjdzie mniej więcej po 2 drinki na głowę. Później można dorobić więcej. Wydaje mi się, że to niezły pomysł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 17:16   #2458
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
I jak tam?
U mnie za szybko poszło z tą suknią xD (nie wierzę że to piszę) nie zdążyłam poczuć się jak panna młoda xD

Jeszcze mogę połazić po salonach i pościemniać, że szukam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie ok pozaznaczały wszystko szpilkami, ile zwęzić, ile skrócić i dadza znać jak będzie gotowa no i będę miała jednak halkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 17:31   #2459
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Już dawniej się chwaliłam, bo pytałam dziewczyny z wątku o radę! Kupiłam na OLX nie zdążyłam nawet iść poprzymierzać do salonu, bo tylko weszłam w apke po raz pierwszy popatrzeć na suknie i znalazłam
Jak nie widziałaś to mogę wrzucić jeszcze raz ??Ja na początku byłam negatywnie nastawiona do wesela (nigdy raczej nie chciałam) a potem pozytywnie się nakręciłam. I tak jak na początku miałam taka myśl, że wolałabym tę kasę wydać na coś innego, tak teraz z chęcią sponsoruje imprezę i nocleg i mam nadzieję że wszyscy będą się dobrze bawić. Ale fakt, póki co mam wszystko po okazyjnej cenie
Na początku chciałam przyjęcie do 24 i do domu, a teraz już jest do rana. W dodatku zastanawiamy się, czy nie znaleźć kogoś do puszczenia muzyki, tylko chcielibyśmy żeby trzymał się w miarę naszej playlisty
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz już pamiętam, mimo wszystko w wątku czasem trudno przypomnieć sobie, co kto wrzucał i kiedy
Wybacz
Ale najważniejsze, że już jest. Gratulacje.



No fajna opcja z tymi drinkami. Ja bym brała.
My już mamy wódkę. Bimber też będziemy mieli, choć ja fanką nie jestem, ale TZ się uparł, więc ok. ja znowu lubię cytrynówki i mama przyjaciółki zaoferowała się, że zrobi.. Więc cóż, więc biore

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 17:45   #2460
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

A wasza sala na to pozwala? Bo np. Moja (jeśli chodzi o alkohol) nie ma żadnego korkowego, nie ma problemu z wniesieniem alkoholu. A jak ktoś by się zatruł albo coś? Ciekawe jak jest z jedzeniem, czy też sobie mogę poprzynosić żarcie z domu i nikogo to nie będzie interesować.
Ale chyba nawet nie chce pytać, bo znowu dostanę taka odpowiedź, że się 3 dni będę zastanawiać o co chodzi.


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.