Wykupiny Panny Młodej- pomysł? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 08:32   #1
basiag0089
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50

Wykupiny Panny Młodej- pomysł?


Hej, szukam jakiś orginalnych poomysłów na wykupiny...
wiem ze dla niektórych moze to być stracznie głupia tradycja, ale tak własnie jest
jak narazie wymysliłam tyle:

Przywitam gości, Młodego i świadka śmiesznym wierszykiem, całe wykupiny będą też w formie odpowiadania śmiesznymi wierszykami..

na początku jak Młody da mało kasy to chciałam powiedziec, ze za tyle groszy dostanie tylko zdjęcie Młodej (zdjęcie z jej dzieciństwa)
za drugim razem dostanie za marne grosze rajstopy
za trzecim razem kolega ma się przebrać za Młodą (szlafrok, peruka, wałki na włosy, welon, kapcie pluszowe)

Chiałam te zdjęcie i rajstopy zamienic na cos innego tyko nie mam pojęcia na co.... może macie jakieś pomysly???? (Przebrany kolega akurat mi sie podoba wiec tego tylko nie chce zmieniac

Prosze o pomoc, jakieś pomysly?

Edytowane przez basiag0089
Czas edycji: 2012-08-20 o 08:56
basiag0089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 09:27   #2
Inez88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

Mnie się też to zdjęcie i rajstopy nie podobają
U mnie robią np. tak:
I: jak da mało to proponuje mu się jakąś małą drużkę (może ktoś w rodzinie ma jakieś dziecko ok 5 letnie)
II: za drugim razem daje się Panu Młodemu jakąś rzecz należącą do Pani Młodej (fajnie, jakby to była jakaś rzecz cenna, bądź z jakiegoś powodu ważna dla Pary Młodej).
Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

P.S. :P
Za drugim razem można tez dać Panu Młodemu kwiatek, który starosta/starościna przypina Panu Młodemu do butonierki
Inez88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 09:31   #3
basiag0089
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 50
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

co do tej rzeczy waznej dla Młodej Pary to nie wiem czy to jest dobry pomysł.. bo oni moga wiedzieć dlaczego jest ważna ta rzecz.. a goście juz niekoniecznie...

Widziałam w filmikach różnych, że daja też np buta Panny Młodej..

znalazłam tez: ze może na początek przyniosę złożoną białą chusteczkę (wykupujący mówi ze: daję tę chusteczkę nie do wycierania nosa lecz do wycierania potu z czoła ) oraz butonierkę

albo tez dmuchaną lalkę ubraną w jakieś ubranie?

Edytowane przez basiag0089
Czas edycji: 2012-08-20 o 09:51
basiag0089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:00   #4
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

u nas się nie daje rzeczy tylko podsuwa różne osoby, właśnie od jakieś dziewczynki (wtedy młody mówi że za młoda) do starszej (młody mówi że za....stara), mój szwagier mówił, że chce kasię (imię siostry, zmienione), to mu podrzucili jedną z ciotek o tym samym imieniu, musiał tłumaczyć że nie o tą kasię mu chodziło itp.

w sumie głupie to i cieszę się że nie muszę brać w tym udziału, tylko wychodzę na końcu. biedny mój tż, bo nie zna tego zwyczaju i będę musiała mu podpowiedzieć co ma robić i po co
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:29   #5
AnULka248
Zakorzenienie
 
Avatar AnULka248
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 598
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

U nas też robi się tak, że wychodzą od najstarszej do najmłodszej. A u brata było tak, że PMka wyciągała raz rękę, raz nogę, aż w końcu wyszła cała
AnULka248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:42   #6
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

Z ciekawości zapytam: gdzie panują takie zwyczaje? <myśli> Jak do tej pory się z takim jeszcze chyba nie spotkałam
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 08:07   #7
karola991
Zakorzenienie
 
Avatar karola991
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Westland NL
Wiadomości: 6 844
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

szczerze to nie mam pojecia o czym mowicie nigdy nie spotkałam sie z czyms takim
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
karola991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 11:22   #8
I blame coco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

Ten zwyczaj jest bardzo popularny u nas na śląsku. Tylko, że tutaj często to wygląda tak, że pan młody musi dać kasę a jak da za mało to dostaje np. starszą ciotkę Ja tego nie chciałam u siebie, chociaż rodzina ze strony mojego męża naciskała, żeby jednak wykupiny się odbyły. Ale stanęło na naszym
I blame coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:34   #9
Inez88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

Tak Ja tez mieszkam na Śląsku i ten zwyczaj jest tutaj bardzo obecny Nie spotkałam się jeszcze tutaj ze ślubem, gdzie nie było wykupin Panny Młodej :P Chociaż przyznam, że mnie osobiście ten zwyczaj się nie podoba :P
Inez88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 15:13   #10
anna351
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 11
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

Ja proponuje normalnie- młody przyjeżdża po młodą, wita się z rodzicami, ewentualnie blogosławieństwo i do kościoła, a nie jakieś wierszyki i inne głupoty, poza tym wyraziłam swoje zdanie i napisałam, że o gustach sie nie dyskutuje

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2015-09-06 o 15:19 Powód: reklama
anna351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 07:55   #11
FalbaMama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wykupiny Panny Młodej- pomysł?

Nie mamy takiej tradycji, ale zrobiliśmy wykup. Pertraktacje prowadził brat Młodej uzbrojony w potężny automat. Wyglądało to bardzo zabawnie. Młody nie był zachwycony, my bawiliśmy się wspaniale. Cena była uzgodniona tak naprawdę dużo wcześniej. Zakończyło się kwotą 50 złotych i stadem krów w postaci torby z krówkami. Jestem teściową i przyznam Wam się, że nawet nie spodziewałam jak wiele ta zabawa zmieniła w moim odczuwaniu. Kiedy córka po weselu nie wsiadła do samochodu z nami, tylko z mężem (i teściami) byłam zaskoczona. Przyszła refleksja, że przecież już ją "sprzedaliśmy". Zaczęła swoje życie i nie wolno nam już ingerować. Skończyło się dzieciństwo i nasza opieka. Tak więc zabawa pomogła mi w wycofaniu się, w odcięciu pępowiny. Niedługo będzie się żenił mój syn. Mam nadzieję, że będziemy wykupować Młodą. Naprawdę warto!
FalbaMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 08:55:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.