Certyfikat z niemieckiego (??) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-25, 11:45   #31
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Jak miło coś takiego czytać. To może jednak zdecyduję się na ten egzamin...
Warto
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 10:24   #32
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: certyfikat telc z niemieckiego-A2 czy B1?

Czy będzie ktoś zdawał C1 czyli ZMP? Właśnie się waham pomiędzy B2 a C1. Ma może ktoś testy z C1 i z C2?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 18:18   #33
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Podbijam temat. Cieszę się, że znalazłam ten wątek Bardzo proszę o pomoc i rady, im więcej tym lepiej

W przyszłym roku chcę/muszę zdać ZMP, ale mam ... pewnie braki Chciałabym je w miarę szybko nadrobić, ale tak z głową i sensem. Wiem, że czeka mnie dużo ciężkiej pracy, ale jestem zdeterminowana Moje pytanie jest następujące: z jakich książek uczyłyście do tego certyfikatu i jakie książki ogólnie do nauki języka polecacie? Może jakaś konkretna seria?
Do tej pory uczyłam się ze "Studio D", ale wydaje mi się, że nie jest zbyt dobre do samodzielnej nauki, tzn że na zajęciach dostawaliśmy jeszcze duuużo dodatkowych materiałów. Lektorka poleciła mi "Begegnungen", ale nigdzie nie mogę jej znaleźć
Nie miałam na razie czasu na pójście do księgarni, więc ściągnęłam sobie
"Aspekte", ale na razie dokładnie nie przejrzałam.

Może jakieś inne rady i uwagi?

Hilfe
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 22:29   #34
niemanieba
Raczkowanie
 
Avatar niemanieba
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 58
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Podbijam temat. Cieszę się, że znalazłam ten wątek Bardzo proszę o pomoc i rady, im więcej tym lepiej

W przyszłym roku chcę/muszę zdać ZMP, ale mam ... pewnie braki Chciałabym je w miarę szybko nadrobić, ale tak z głową i sensem. Wiem, że czeka mnie dużo ciężkiej pracy, ale jestem zdeterminowana Moje pytanie jest następujące: z jakich książek uczyłyście do tego certyfikatu i jakie książki ogólnie do nauki języka polecacie? Może jakaś konkretna seria?
Do tej pory uczyłam się ze "Studio D", ale wydaje mi się, że nie jest zbyt dobre do samodzielnej nauki, tzn że na zajęciach dostawaliśmy jeszcze duuużo dodatkowych materiałów. Lektorka poleciła mi "Begegnungen", ale nigdzie nie mogę jej znaleźć
Nie miałam na razie czasu na pójście do księgarni, więc ściągnęłam sobie
"Aspekte", ale na razie dokładnie nie przejrzałam.

Może jakieś inne rady i uwagi?

Hilfe
Też chciałabym się tego dowiedzieć
niemanieba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 18:48   #35
evvve01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 54
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

podbijam temat...
w tym roku chcialabym podejsć do egzaminu goethe'go C1 i zastanawiam się nad jego poziomiem trudności

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Podbijam, w tym roku chcialabym podejsc do egzaminu C1 i zastanawiam się nad stopniem trudności :/
evvve01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 07:56   #36
Harika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 226
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Ja mam certyfikat z niemieckiego DSD II, który odpowiada poziomowi C1.
Zdawałam go pod koniec liceum, gdyż 6 lat uczyłam się w klasie dwujęzycznej i szczerze - nie wiem czy bym sobie poradziła z mniejszą ilością godzin niemieckiego w tygodniu (miałam także przedmioty wykładane po niemiecku, zajęcia z niemieckimi nauczycielami itd.).
Nie wiem jak jest teraz, bo jakby nie liczyć, zdawałam ten egzamin 8 lat temu, ale na pewno składa się on tak jak większość egzaminów z dwóch części - pisemnej (tu było wypracowanie/rozprawka) + rozumienie ze słuchu oraz z egzaminu ustnego. Egzamin ustny dotyczył lektury, którą każdy miał przeczytać po niemiecku (każdy miał inny tytuł, ja akurat miałam fajną książkę "Bin ich schoen?").
Na niemieckim ćwiczyliśmy pisanie wypracowań, bo to nieco inna bajka niż pisanie takiego referatu po polsku.
Harika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 22:31   #37
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez evvve01 Pokaż wiadomość
podbijam temat...
w tym roku chcialabym podejsć do egzaminu goethe'go C1 i zastanawiam się nad jego poziomiem trudności

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Podbijam, w tym roku chcialabym podejsc do egzaminu C1 i zastanawiam się nad stopniem trudności :/
Ja zdawałam C1 w Niemczech w 2010r. Jak się dokopię do dyplomu to Ci napisze o czym był :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
Ja zdawałam C1 w Niemczech w 2010r. Jak się dokopię do dyplomu to Ci napisze o czym był :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Jeśli któraś myśli nad DSH to też pomogę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 14:31   #38
Evilina
Przyczajenie
 
Avatar Evilina
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 17
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Super wątek! Mnie tez interesuje czego dotyczy egzamin c1. Jestem w trakcie robienia b2. Jestem bardzo niezadowolona z mojego kursu. W sumie to prserwalam go po 1,5 miesiącu. Moj prowadzący to palant. Nie przerabial prawie nic z kursantami. Jedyne co to czytanie wycinkow z artykułów o których sam nam opowiadał. Istna żenada... Nie poczułam zadnej trudności podczas b2 i nie zrobiłam prawie żadnych postępów językowych od kursu b1. Czułam sie jak w przedszkolu. Mam jeszxze dość duze problemy z gramatyka i czuje ze stoję w miejscu. Eghhh


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Evilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 05:57   #39
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

ja zdawalam DSD II (c1) rok temu i wyglada to chyba teraz nieco inaczej niz opisuja dziewczyny wyzej... moze kiedys ten egzamin byl trudny, pokazywal rawdziwe umiejetnosci zdajacego, ale moim zdaniem ten sprzed roku to naprawde jakas kpina... :/ wiadomo, trzeba sie przygotowawac, jesli sie chce zdac, ale zdawalam z grupka innych osob ktore rowniez egzamin zaliczyly a... no coz, wiem jak mowia po niemiecku :/
w kazdym razie na pewno nie mialam zadnej lektury obowiazkowej, ale 4 czesci (praca pisemna, sluchanie, czytanie i ustny) zostaly
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 21:55   #40
la_tawiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 23
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Wystarczy wejśc na stronę Goethe Institut: tam za darmo dostępne są testy ze wszystkich poziomów.

Lektur na C1 czytać nie trzeba - dwie obowiązują natomiast tych, którzy przystępują do C2, ale to naprawdę proste i przyjemne książeczki.
__________________
<ciach_reklama>
la_tawiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 10:27   #41
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Odświeżam wątek, bo potrzebuję pomocy Szukam godnych polecenia książek z testami do ZMP. Chodzi mi właśnie tylko o książki z testami, a nie zwykłe podręczniki na tym poziomie, takie już mam. Obecnie korzystam z Cornelsen, wydaje mi się jednak niewystarczający na moje potrzeby, tzn muszę nastukać testów ile wlezie i poćwiczyć formę Mam też ściągnięte materiały ze strony Goethego, ale wolę pracować na papierze niż w komputerze, nie wiem czemu, ale mam problemy z ich drukowaniem. Ktoś, coś?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 17:07   #42
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo potrzebuję pomocy Szukam godnych polecenia książek z testami do ZMP. Chodzi mi właśnie tylko o książki z testami, a nie zwykłe podręczniki na tym poziomie, takie już mam. Obecnie korzystam z Cornelsen, wydaje mi się jednak niewystarczający na moje potrzeby, tzn muszę nastukać testów ile wlezie i poćwiczyć formę Mam też ściągnięte materiały ze strony Goethego, ale wolę pracować na papierze niż w komputerze, nie wiem czemu, ale mam problemy z ich drukowaniem. Ktoś, coś?
No właśnie z tym konkretnym poziomem jest trochę kłopot. Kilka miesięcy temu szukałam dla moich Kursantów książek z testami i najnowsze wydanie do aktualnej wersji egzaminu były w hurtowniach tylko dla poziomu ZD. Natomiast jeśli chodzi o podręcznik na poziomie B2, to mi osobiście najlepiej się pracuje na Mittelpunkt - jest solidna powtórka gramy, a co najważniejsze - ciekawe tematy i bardzo dużo fajnych słuchanek. Tylko koniecznie trzeba sobie do niego dokupić płyty.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 20:24   #43
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Dziękuję za odpowiedź Z Mittelpunkt też mam książkę, ale nie podręcznik wiodący, tylko bardziej z materiałów dodatkowych ćwiczących różne umiejętności. Teraz znalazłam kolejną, która wydaje mi się całkiem pomocna Tak jak wspomniałam stricte podręczniki mnie nie interesują, tylko czyste testy z radami i przeglądając stronę księgarni, trafiłam na takie, których jeszcze nie mam, kiedyś chyba przeglądałam, o ile dobrze pamiętam ... a resztę douzupełnię sobie z innych książek. Trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 17:58   #44
Cynamonowa panienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 26
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Maguda_, ale teraz nie ma już egzaminu ZMP, ponieważ w to miejsce wskoczył das Goethe-Zertifikat C1, i stąd pewnie ta trudność w dostępności materiałów do tego egzaminu (chyba, że chodziło Ci po prostu o poćwiczenie języka na materiałach do dawnego egzaminu).
Z dawnych materiałów do ZMP bardzo przydatne byłyby książki: "Mit Erfolg zur Mittelstufenprüfung", a także: "Fit fürs Goethe-Zertifikat C1. Zentrale Mittelstufenprüfung".

Edytowane przez Cynamonowa panienka
Czas edycji: 2014-12-22 o 18:17 Powód: Uzupełnienie
Cynamonowa panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:33   #45
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

No właśnie pozmieniało się, a nowe materiały testowe są do dostania tylko dla poziomu B1 (a przynajmniej tak było, gdy szukałam w październiku). Starsze materiały są ok, ale jednak trochę się formuła egzaminu zmieniła i trzeba mieć tego świadomość.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 16:34   #46
sygnaturka
Raczkowanie
 
Avatar sygnaturka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 61
GG do sygnaturka
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Robiłam certyfikaty dość dawno - mam ZD i ZMP. Jeśli ktoś lubi niemiecki i poświęca mu odpowiednią ilość czasu - nie będzie problemu. O ile poziom obecnych certyfikatów jest podobny (mówię o odpowiednikach, bo wiem, że nazewnictwo jest teraz inne).
sygnaturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 18:27   #47
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez Cynamonowa panienka Pokaż wiadomość
Maguda_, ale teraz nie ma już egzaminu ZMP, ponieważ w to miejsce wskoczył das Goethe-Zertifikat C1, i stąd pewnie ta trudność w dostępności materiałów do tego egzaminu (chyba, że chodziło Ci po prostu o poćwiczenie języka na materiałach do dawnego egzaminu).
Z dawnych materiałów do ZMP bardzo przydatne byłyby książki: "Mit Erfolg zur Mittelstufenprüfung", a także: "Fit fürs Goethe-Zertifikat C1. Zentrale Mittelstufenprüfung".
Aj, ale wtopa Chodziło mi o obecny egzamin na C1, pomyliłam się, zasugerowałam się książką, gdzie padły 2 nazwy obok siebie, tak jak podałaś wyżej i nie zwróciłam uwagi co napisałam ... przepraszam za zamieszanie i dziękuję za poprawienie Tak więc już wyjaśniając do końca: chodziło mi o testy do GZ
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 18:27   #48
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

A to jest już według nowych wymagań:
http://www.empik.com/mit-erflog-zum-...9903,ksiazka-p ?

Miała może któraś z Was w ręce i mogłaby coś napisać o tej pozycji?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:59   #49
asdf123
Raczkowanie
 
Avatar asdf123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 497
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

tak, to jest według nowych wymagań, ale oprócz Übungsbuch zaopatrzyłabym się też w Testbuch.
asdf123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 11:40   #50
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Może się komuś przyda, zrobiłam małe porównanie książek do testów na C1: mam Fit fuers GZ C1 i Prüfungstraining Goethe-Zertifikat C1 z Cornelsen. Wnioski: ceny mają podobne, więc tym nie ma co się sugerować, natomiast wg mnie lepsza jest ta druga. Dlaczego? Ma więcej testów (no, o 1 sztukę, ale zawsze coś ), a do tego o wiele dokładnie i bardziej skrupulatnie opisane metody i jak krok po kroku przejść przez poszczególne ćwiczenia, na co zwrócić uwagę i co nas może spotkać w danej części. Jednym słowem - lepiej przygotowane
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 17:52   #51
Zuzaa_21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 929
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

przeglądałam obie książki, o których wspomniała Maguda, również wydaje mi się, że lepiej zainwestować w tę drugą pozycję
__________________

...and never leave that till tomorrow which you can do today!

Edytowane przez Zuzaa_21
Czas edycji: 2015-01-09 o 17:54
Zuzaa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:06   #52
lost_in_fire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

hej!

Też w tym roku zamierzam zdawać egzamin C1 w GI
zaopatrzyłam się już w książkę wyżej wspomnianą - z Cornelsen, mam jeszcze Mit Erfolg ... Ubungsbuch z Lektorklett. To tak bardziej dla ćwiczenia, wprawy, zapoznania się ze struktura egzaminu itd. Zastanawiam sie tylko, czy jeśli chodzi o taki typowy podrecznik, wystarczy - Aspekte 3 , z którego uczą się ludzie na kursach w GI, czy może coś do tego dodać... jeśli wezmę drugi podręcznik, to mogę się nie wyrobić ze wszystkim do czerwca.. Maguda, jesli moge zapytać, z czego jeszcze bedziesz korzystac oprócz testów? Mam na mysli pozycje typowo podrecznikowe ?
lost_in_fire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:17   #53
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Ogólnie zachomikowanych książek na półce mam sporo, ale wiadomo, że nie dam rady wszystkich wykorzystać. Dla inspiracji :
- jako podręcznik wiodący: Erkundungen dla poziomu C1 (podręcznik i oddzielnie książka do gramatyki, tylko ona jest na C1/C2)
- wspomniana Aspekte też mam, ale nie ruszam - to bardziej książka do nauki z nauczycielem, ta podana wyżej nadaje się do samodzielnej nauki
- Da fehlen mir die ... Worte
- Woerter zur Wahl
- z Mittelpunkt: Intensivtrainer schriftlicher und muendlicher Ausdruck oraz Redemittelsammlung
- jako repetytorium: Grosses Uebungsbuch Wortschatz -> ostatnio przerzuciłam się jednak na Memrise, więc chyba dużo do niej nie zajrzę
- no i testy

To chyba na tyle z książek Powodzenia i owocnej nauki
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:41   #54
lost_in_fire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Ogólnie zachomikowanych książek na półce mam sporo, ale wiadomo, że nie dam rady wszystkich wykorzystać. Dla inspiracji :
- jako podręcznik wiodący: Erkundungen dla poziomu C1 (podręcznik i oddzielnie książka do gramatyki, tylko ona jest na C1/C2)
- wspomniana Aspekte też mam, ale nie ruszam - to bardziej książka do nauki z nauczycielem, ta podana wyżej nadaje się do samodzielnej nauki
- Da fehlen mir die ... Worte
- Woerter zur Wahl
- z Mittelpunkt: Intensivtrainer schriftlicher und muendlicher Ausdruck oraz Redemittelsammlung
- jako repetytorium: Grosses Uebungsbuch Wortschatz -> ostatnio przerzuciłam się jednak na Memrise, więc chyba dużo do niej nie zajrzę
- no i testy

To chyba na tyle z książek Powodzenia i owocnej nauki
łaaa, dziękuję ślicznie!

co do Erkundungen - mam ją właśnie w pdfie gdzieś i pisząc, że boję się o możliwosc niewyrobienia z materiałem, myślałam właśnie o niej - też jest jednak dość wymagająca. w takim razie może faktycznie zamiast na Aspekte skupię się na niej, właściwie A. może faktycznie nie sprawdzi się do końca przy samodzielnej nauce..
co do gramatyki - masz na mysli konkretnie książkę C-Grammatik? tez już ją posiadam
zastanowię się jeszcze nad pozostałymi książkami, które wymieniłaś
do egzaminu podchodzisz w czerwcu, jak ja, czy później?
lost_in_fire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:49   #55
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Porównaj je dokładnie i na spokojnie Jak będziesz miała jeszcze czas, zawsze możesz douzupełnić wiedzę, ale nie ma co sobie brać za dużo na raz na głowę, wiem coś o tym, to niestety mój częsty problem
Tak, jest wymagająca i dlatego ją lubię A poza tym ma ciekawe tematy i teksty Mhm, chodziło mi właśnie o C-Grammatik.

Co do terminu wolę nie zdradzać, bo jak za dużo mówię, zawsze mi nie wychodzi - im mniej osób wie, tym lepiej dla mnie Mam nadzieję, że zrozumiesz W którym mieście będziesz zdawać?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 19:04   #56
lost_in_fire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Porównaj je dokładnie i na spokojnie Jak będziesz miała jeszcze czas, zawsze możesz douzupełnić wiedzę, ale nie ma co sobie brać za dużo na raz na głowę, wiem coś o tym, to niestety mój częsty problem
Tak, jest wymagająca i dlatego ją lubię A poza tym ma ciekawe tematy i teksty Mhm, chodziło mi właśnie o C-Grammatik.

Co do terminu wolę nie zdradzać, bo jak za dużo mówię, zawsze mi nie wychodzi - im mniej osób wie, tym lepiej dla mnie Mam nadzieję, że zrozumiesz W którym mieście będziesz zdawać?
to prawda, nie ma co przesadzac..

Krakau
Jasne, ze rozumiem!
Jeszcze jedno pytanie mam - od jak dawna pracujesz sciśle w kierunku certyfikatu? nie odpowiadaj jeśli nie chcesz.
Ja sie troche boje, że po prostu ciężko mi będzie ogarnac naukę biorac pod uwage to, że mature pisalam 3 lata temu, a mój kontakt z niemcem byl jaki byl.. czyli slaby.nie wiem czy sie nie porywam z motyka na slonce troche
lost_in_fire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 19:11   #57
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

W kierunku tego konkretnego certyfikatu? Od zeszłego roku, nie całego, ale trudno określić mi dokładne ramy czasowe, powiedzmy, że od kwietnia, potem się trochę obraziłam i odpuściłam, teraz znowu siadam. Wcześniej natomiast przygotowywałam się też do egzaminu na tym poziomie, ale innego rodzaju i o innej tematyce, bardziej politycznej i gospodarczej. Zawsze siedzi mi coś jednak w głowie, co sprawia, że przy tym języku trudno mi uwierzyć we własne siły, nie wiem czemu

Jak masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało, a teraz uciekam na zapowiedziany odwyk do wizażu
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 19:13   #58
lost_in_fire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

rozumiem

Dziekuje Ci za wszystkie informacje!
lost_in_fire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:02   #59
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Z podręczników mogę jeszcze dorzucić serię EM, korzystają z niej też uniwersytety na studiach filologicznych. Całkiem sensownie jest tam poprowadzony trening pisania i leksyka.
Powodzenia
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 07:15   #60
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Certyfikat z niemieckiego (??)

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Z podręczników mogę jeszcze dorzucić serię EM, korzystają z niej też uniwersytety na studiach filologicznych. Całkiem sensownie jest tam poprowadzony trening pisania i leksyka.
Powodzenia

Ja zostałam przygotowana do certifikatu z Em. Kurs robiłam w De i pamiętam, że opieraliśmy się praktycznie tylko na tym podręczniku. Mnie się na nim bardzo fajnie pracowało.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-25 12:45:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.