Taniec - ogromny problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-06, 18:39   #1
xxyz1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Unhappy

Taniec - ogromny problem


Cześć dziewczyny, mam ogromny problem, którym jest taniec. Przestudiowałem wszystkie wątki na Wizazu w wolnej chwili, także inne fora, obejrzałem kilkadziesiąt filmów z wesel i innych imprez, już nawet próbowałem kursu, tańczyć sam przed lustrem i prosiłem o pomoc przyjaciółkę. Jeśli chodzi o taniec samemu na jakimś koncercie to nie jest źle, problem zaczyna się gdy już mam tańczyć w parze z kimś. Nie potrafię wczuć się w rytm, nie umiem wyłapać jakiegoś mocnego akcentu, a poza tym jestem strasznie spięty. Alkohol nie pomaga. Nie potrafię rozluźnić mięśni, mówił to mi już mój trener na siłowni, a gdy uczyłem się pływać miałem spory problem z koordynacją ruchu nóg i rąk. Gdy już skupiałem się na ruchu ramion to moje nogi nie pracowały. Jakiś tam krok 2 na 1 umiem, ale prawdziwa męka to są obroty. Tańczyłem , a raczej próbowałem tańczyć może 3-4 razy w życiu. Nie umiem za bardzo prowadzić. Mam wrażenie, że wszyscy się na mnie patrzą bo moje ruchy są żenujące, doszło do tego że od dłuższego czasu nie wychodzę nigdzie, na żadne wesela, do kluby albo imprezy plenerowe. Wstydzę się po prostu swoich ruchów, uważam że komicznie wyglądam. Raz nagrałem się jak tańczę w pokoju i szczerze to beznadziejnie to wygląda. Raz najadłem się wstydu jak próbowałem obrócić partnerkę i całkowicie poplątałem swoje i jej ręce. Innym razem "szarpałem się z partnerką", ja szedłem w lewo, ona w prawo. Proszę Was o jakieś rady, bo już nie mam sił.
xxyz1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 22:13   #2
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Taniec - ogromny problem

idź na kurs.
instruktor pokaże ci jak to się robi, poprowadzi twój ruch i powie ci czego kategorycznie nie robic
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 14:45   #3
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Taniec - ogromny problem

Jeśli masz ciągle skurczone mięśnie, to idź z tym do fizjoterapeuty. Naprawdę można sobie zaszkodzić ćwicząc na siłowni w takim stanie. A tak we własnym zakresie naucz się jakiś technik rozluźniających (są filmiki na youtubie).


Co do samego tańca, próbuj różnych kursów. Często pierwsze zajęcia są free. Może podpasuje Ci salsa - sprzyja rozluźnianiu mięśni, a nie ma przy tym jakiś trudnych koordynacyjnie "figur".
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 15:06   #4
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Taniec - ogromny problem

zdecydowanie powinieneś wybrać się na konsultację do instruktora - pomoże ci opanowac podstawowe kroki i ułoży jakiś nieskomplikowany układ na pierwszy taniec
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-10 16:06:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.