wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-14, 13:05   #1
szopenski14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 3

wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy


Cześć Drogie Panie,


chciałbym się Was doradzić w pewnej kwestii. Poznałem niecały rok temu dziewczynę z którą wiele nas połączyło- od pasji, przez poczucie humoru po wspólne cele.

Kiedy weszliśmy w związek, zaczęły się sytuacje, które były dla mnie całkowicie nienaturalne i sprzeczne z tym, co znałem wcześniej, zaniki kontaktu, ciągłe wątpliwości dotyczące naszej przyszłości, pesymizm w ogóle nie znany mi u zakochanych osób. Moja luba bardzo wszystko przeżywała, analizowała, wątpiła. A zarazem w wielu aspektach ewidentnie się starała Prosiła mnie o wyrozumiałość, twierdziła, że jest osobą wysoko wrażliwą i ma z tym problem i nie wie czy chce być w związku.

Starałem się być wyrozumiały, mimo że wszystkie randki kończyły się smutnym nastrojem. Czasami byłem wyczerpany, potrzebowała dużo samotności i twierdziła, że nie ma potrzeby tak regularnego kontaktu, mimo że myśli o mnie od rana do wieczora.

Byłem wyrozumiały mimo że sam to odczuwałem i mnie bolało, ale po mniej więcej roku zacząłem mówić, że mnie to boli, doszło do kilku kłótni, po których zapytałem czy chce wgl ze mną być, zarzuciłem jej też, że jest niezdecydowana i mnie boli to, że ktoś nie chce ze mną kontaktu. Stwierdziła, że ma świadomość ranienia mnie i zerwała ze mną.

Wiecie, byłem zrażony moimi dwoma poprzednimi związkami, przyciągałem bardzo toksyczne osoby, chyba z tego powodu, że sam urodziłem się w rodzinie rozbitej i dysfunkcyjnej, ale ze swoją świadomością i terapeutą wyszedłem na prostą. Pozostało mi jednak uczulenie na ludzi, którzy są dłuższy czas niezdecydowani, uciekający, wycofujący się. Teraz to wyczułem i zacząłem po dłuższym czasie bać się, mówiłem jej to, że się boję, komunikowałem też dlaczego.

Po dwóch dniach od zerwania zderzyliśmy się na zajęciach (bo razem studiujemy), kiedy wracałem szła powoli obok i się na mnie patrzyła, zaczęła pytać jak się czuję, była ewidentnie zestresowana, mówiła, że sama cierpi, nie je, nie śpi. Rozmawialiśmy godzinę, a przeze mnie przelewały się tony skrajnych uczuć smutku, wściekłości, tęsknoty- w końcu minęły 2 dni. Po pierwsze nie rozumiałem o co chodziło, dlaczego chce ze mną rozmawiać skoro mówi tylko tyle, że nie chce ze mną być i nie chce mi robić nadziei, bo nie widzi przyszłości między nami.

Powiedziałem jej wtedy gorzkie słowa: że rozczarowałem się nią, że wymagałbym jednak od dojrzałej osoby większego zdecydowania i że nie jest pępkiem świata, bo to ona ze mną zerwała i cierpię z tego powodu. Oczywiście nie krzyczałem, tylko raczej mówiłem to tonem osoby, która jest spokojna, ale skrzywdzona.

Cały czas się zgadzała z tym co mówię, twierdząc, że jest beznadziejna i wszystkich krzywdzi. W ten sposób skończyliśmy spotkanie

Wróciłem do mieszkania i się po prostu rozpłakałem. Minął ponad tydzień od tamtej sytuacji, nie mamy kontaktu, a ja straszliwie za nią tęsknię. Bądź, co bądź z nikim nigdy wcześniej się tak nie dogadywałem. Tak jak pisałem wcześniej, dzieliłem z nią pasje, wartości, poczucie humoru. Poza tym, że była dla mnie dziewczyną, traktowałem ją też trochę jak przyjaciółkę.

Czytałem też sporo artykułów o osobach wysoko wrażliwych i mam potworne wyrzuty sumienia, że czegoś nie zrobiłem, że nie byłem wystarczająco wyrozumiały, bo faktycznie sporo zachowań jakie tam opisano- samotnictwo, ciągłe wątpliwości i pesymizm było jej tożsamych. Myślę, że gdybym to wiedział, inaczej bym się zachowywał. Sądziłem, że skoro ona nie wie czego chce, weszła w związek za szybko, jak sama stwierdziła, to to jest jakiś wytrych.

Chciałbym ją bardzo odzyskać, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić i czy to jest możliwe. Pisanie do kogoś, proszenie i błaganie nie wchodzi w grę , bo nie wiem co miałbym tym osiągnąć.

Drogie Panie, może wśród Was znajdują się właśnie takie wysoko wrażliwe, a może jest tak, że się mylę i faktycznie ktoś po prostu nie chciał ze mną być i trochę sobie dopisuję głębszą filozofię

Właściwie to od kilku dni nie mogę się przez to podnieść i chyba potrzebuję porady.
szopenski14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 13:18   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 858
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Daj sobie z nią spokój. Po co Ci to? Jakieś zapędy na domorosłego psychoga? Ona sobie może robić smutne miny ile tylko wlezie, ale wszystko sprowadza się do jednego: nie chce z Tobą być. A Ty z nią nie byłeś wcale szczęśliwy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 13:27   #3
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 11:48
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 13:31   #4
bloom26
Raczkowanie
 
Avatar bloom26
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 443
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Na początku związku to się powinno chodzić po chmurach ze szczęścia w różowych okularach a nie napotykać takie problemy.
Nie bez powodu się jednak rozstaliście.
Daj sobie spokój.
bloom26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 13:32   #5
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Ten związek now byłby dla Ciebie dobry, nie wracaj do niej

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 13:33   #6
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Wysoka wrażliwość absolutnie nie ma nic wspólnego z chęcią, czy nie chęcią bycia w związku.
Jak ktoś chce być w związku to chce.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 13:36   #7
szopenski14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 3
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Wysoka wrażliwość absolutnie nie ma nic wspólnego z chęcią, czy nie chęcią bycia w związku.
Jak ktoś chce być w związku to chce.
wiesz właściwie sporo się naczytałem jak wolno trzeba postępować z takimi osobami, bo one wolno kogoś wpuszczają i boją się szybkiego przywiązywania się. Chyba stąd mój mętlik i wrażenie, że zacząłem wymagać zbyt dużo, zbyt szybko. Ale słusznie ktoś podkreślił wyżej, nie chcę być domorosłym psychologiem. Dobrze, że odpowiada mi tu ktoś, kto jest w stanie trzeźwiej to ocenić
szopenski14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-14, 13:42   #8
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 858
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez szopenski14 Pokaż wiadomość
wiesz właściwie sporo się naczytałem jak wolno trzeba postępować z takimi osobami, bo one wolno kogoś wpuszczają i boją się szybkiego przywiązywania się. Chyba stąd mój mętlik i wrażenie, że zacząłem wymagać zbyt dużo, zbyt szybko. Ale słusznie ktoś podkreślił wyżej, nie chcę być domorosłym psychologiem. Dobrze, że odpowiada mi tu ktoś, kto jest w stanie trzeźwiej to ocenić
Ale ona NIE CHCE. Tylko jej głupio Cię brutalnie kopnąć w d... bo razem studiujecie. Jak dla mnie to, co opisujesz to odgrywanie teatrzyku.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 13:54   #9
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez szopenski14 Pokaż wiadomość
Wiecie, byłem zrażony moimi dwoma poprzednimi związkami, przyciągałem bardzo toksyczne osoby, chyba z tego powodu, że sam urodziłem się w rodzinie rozbitej i dysfunkcyjnej, ale ze swoją świadomością i terapeutą wyszedłem na prostą.
Nie wyszedłeś skoro nadal plątasz się w takie relacje. Wróć na terapię, a z dziewczyną daj sobie spokój. Z tej mąki chleba nie będzie.

Edytowane przez minttee
Czas edycji: 2022-04-14 o 14:01
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 14:10   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Jeśli czytałeś artykuły na temat osób wysoko wrażliwych, to musiałeś natrafić na info, że w 90% przypadkach ludzie sobie to wciskają jako wyjaśnienie ich humorków, a tak serio to mało kto to ma.

Zachowania tej dziewczyny to jakaś masakra, nie wiem jakie braki trzeba mieć by znosić coś takiego. To jest tak toksyczne, że aż niesmaczne.

Po co Ci coś takiego?

Wspomniałeś też, że jesteś „uczulony” na takie osoby - no chyba nie bardzo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 14:12   #11
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Daj sobie spokój, jakby chciała być z Tobą w związku, to by była, nie ma znaczenia, czy jest wysoko wrażliwa, czy nie. Przestań doszukiwać się w jej zachowaniu czegoś więcej i zastanawiać co mogłeś zrobić inaczej. Skup się na tym, co ona Ci wprost komunikuje - NIE CHCE Z TOBĄ BYĆ.
Ona sobie odpuściła, bo wydocznie AŻ tak jej nie zależy. Więc Ty też sobie odpuść dla własnego zdrowia psychicznego.
Myślałeś o powrocie na terapię? Bo wyraźnie wciąż ciągnie Cię do toksycznych relacji.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-14, 15:22   #12
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jeśli czytałeś artykuły na temat osób wysoko wrażliwych, to musiałeś natrafić na info, że w 90% przypadkach ludzie sobie to wciskają jako wyjaśnienie ich humorków, a tak serio to mało kto to ma.
Dokładnie. Wysoka wrażliwość to bzdura, która nie ma umocowania w nauce i którą wiele osób tłumaczy swoje braki i problemy natury psychicznej, zamiast wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje kontakty z otoczeniem, po prostu zacząć się leczyć psychiatrycznie bądź uczęszczać na psychoterapię.

Daj sobie spokój, bo po prostu trafiłeś na kolejną toksynkę.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 15:29   #13
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Jesteś pewien, że Twoja terapia zakończyła się sukcesem? Rozumiem zakochanie, ale skąd to Twoje dążenie do związku z osobą, z którą non stop byś miał takie huśtawki i żył w wiecznej niepewności? Ludzie zazwyczaj się ulatniają z takich relacji.
Świeża sprawa, więc pewnie Cię to jeszcze trochę poboli, ale daj sobie spokój z namawianiem jej do powrotu. Tak będzie lepiej dla Ciebie samego.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 17:26   #14
szopenski14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 3
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Jesteś pewien, że Twoja terapia zakończyła się sukcesem? Rozumiem zakochanie, ale skąd to Twoje dążenie do związku z osobą, z którą non stop byś miał takie huśtawki i żył w wiecznej niepewności? Ludzie zazwyczaj się ulatniają z takich relacji.
Świeża sprawa, więc pewnie Cię to jeszcze trochę poboli, ale daj sobie spokój z namawianiem jej do powrotu. Tak będzie lepiej dla Ciebie samego.
Nie jestem, wydawało mi się, że wszystko działa, bo już w ostatnim czasie odrzuciłem dziewczyny, które miały podobny toksyczny schemat działania i byłem pewien, że idzie ku dobremu. Jakimś cudem ta wydała się całkowicie inna, może bardziej oczytana i inteligentna, zakochałem się w niej. Ale macie rację, coś znowu nie zadziałało
szopenski14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 17:52   #15
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez szopenski14 Pokaż wiadomość
Nie jestem, wydawało mi się, że wszystko działa, bo już w ostatnim czasie odrzuciłem dziewczyny, które miały podobny toksyczny schemat działania i byłem pewien, że idzie ku dobremu. Jakimś cudem ta wydała się całkowicie inna, może bardziej oczytana i inteligentna, zakochałem się w niej. Ale macie rację, coś znowu nie zadziałało
1. Wszedłeś w związek, bo coś ci się wydawało
2. Ty się zakochałeś, ale ona nie.
Nad czym tu debatować?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 18:18   #16
Pedro94
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 406
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez szopenski14 Pokaż wiadomość
Cześć Drogie Panie,


chciałbym się Was doradzić w pewnej kwestii. Poznałem niecały rok temu dziewczynę z którą wiele nas połączyło- od pasji, przez poczucie humoru po wspólne cele.

Kiedy weszliśmy w związek, zaczęły się sytuacje, które były dla mnie całkowicie nienaturalne i sprzeczne z tym, co znałem wcześniej, zaniki kontaktu, ciągłe wątpliwości dotyczące naszej przyszłości, pesymizm w ogóle nie znany mi u zakochanych osób. Moja luba bardzo wszystko przeżywała, analizowała, wątpiła. A zarazem w wielu aspektach ewidentnie się starała Prosiła mnie o wyrozumiałość, twierdziła, że jest osobą wysoko wrażliwą i ma z tym problem i nie wie czy chce być w związku.

Starałem się być wyrozumiały, mimo że wszystkie randki kończyły się smutnym nastrojem. Czasami byłem wyczerpany, potrzebowała dużo samotności i twierdziła, że nie ma potrzeby tak regularnego kontaktu, mimo że myśli o mnie od rana do wieczora.

Byłem wyrozumiały mimo że sam to odczuwałem i mnie bolało, ale po mniej więcej roku zacząłem mówić, że mnie to boli, doszło do kilku kłótni, po których zapytałem czy chce wgl ze mną być, zarzuciłem jej też, że jest niezdecydowana i mnie boli to, że ktoś nie chce ze mną kontaktu. Stwierdziła, że ma świadomość ranienia mnie i zerwała ze mną.

Wiecie, byłem zrażony moimi dwoma poprzednimi związkami, przyciągałem bardzo toksyczne osoby, chyba z tego powodu, że sam urodziłem się w rodzinie rozbitej i dysfunkcyjnej, ale ze swoją świadomością i terapeutą wyszedłem na prostą. Pozostało mi jednak uczulenie na ludzi, którzy są dłuższy czas niezdecydowani, uciekający, wycofujący się. Teraz to wyczułem i zacząłem po dłuższym czasie bać się, mówiłem jej to, że się boję, komunikowałem też dlaczego.

Po dwóch dniach od zerwania zderzyliśmy się na zajęciach (bo razem studiujemy), kiedy wracałem szła powoli obok i się na mnie patrzyła, zaczęła pytać jak się czuję, była ewidentnie zestresowana, mówiła, że sama cierpi, nie je, nie śpi. Rozmawialiśmy godzinę, a przeze mnie przelewały się tony skrajnych uczuć smutku, wściekłości, tęsknoty- w końcu minęły 2 dni. Po pierwsze nie rozumiałem o co chodziło, dlaczego chce ze mną rozmawiać skoro mówi tylko tyle, że nie chce ze mną być i nie chce mi robić nadziei, bo nie widzi przyszłości między nami.

Powiedziałem jej wtedy gorzkie słowa: że rozczarowałem się nią, że wymagałbym jednak od dojrzałej osoby większego zdecydowania i że nie jest pępkiem świata, bo to ona ze mną zerwała i cierpię z tego powodu. Oczywiście nie krzyczałem, tylko raczej mówiłem to tonem osoby, która jest spokojna, ale skrzywdzona.

Cały czas się zgadzała z tym co mówię, twierdząc, że jest beznadziejna i wszystkich krzywdzi. W ten sposób skończyliśmy spotkanie

Wróciłem do mieszkania i się po prostu rozpłakałem. Minął ponad tydzień od tamtej sytuacji, nie mamy kontaktu, a ja straszliwie za nią tęsknię. Bądź, co bądź z nikim nigdy wcześniej się tak nie dogadywałem. Tak jak pisałem wcześniej, dzieliłem z nią pasje, wartości, poczucie humoru. Poza tym, że była dla mnie dziewczyną, traktowałem ją też trochę jak przyjaciółkę.

Czytałem też sporo artykułów o osobach wysoko wrażliwych i mam potworne wyrzuty sumienia, że czegoś nie zrobiłem, że nie byłem wystarczająco wyrozumiały, bo faktycznie sporo zachowań jakie tam opisano- samotnictwo, ciągłe wątpliwości i pesymizm było jej tożsamych. Myślę, że gdybym to wiedział, inaczej bym się zachowywał. Sądziłem, że skoro ona nie wie czego chce, weszła w związek za szybko, jak sama stwierdziła, to to jest jakiś wytrych.

Chciałbym ją bardzo odzyskać, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić i czy to jest możliwe. Pisanie do kogoś, proszenie i błaganie nie wchodzi w grę , bo nie wiem co miałbym tym osiągnąć.

Drogie Panie, może wśród Was znajdują się właśnie takie wysoko wrażliwe, a może jest tak, że się mylę i faktycznie ktoś po prostu nie chciał ze mną być i trochę sobie dopisuję głębszą filozofię

Właściwie to od kilku dni nie mogę się przez to podnieść i chyba potrzebuję porady.
Ale ona nie jest wysoko wrażliwa. Opisujesz niedojrzałą emocjonalnie osobę, z zaburzonym przywiązaniem, a nie wysoko wrażliwą
Pedro94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 18:39   #17
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez Pedro94 Pokaż wiadomość
Ale ona nie jest wysoko wrażliwa. Opisujesz niedojrzałą emocjonalnie osobę, z zaburzonym przywiązaniem, a nie wysoko wrażliwą
Albo w ogóle nie jest zaburzona, po prostu jest w letnim związku z braku laku i tyle. Jak pozna kogoś, kto ją naprawdę zakręci to wszelkie wątpliwości i nadwrażliwości znikną. Tak też może być.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 18:53   #18
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez Pedro94 Pokaż wiadomość
Ale ona nie jest wysoko wrażliwa. Opisujesz niedojrzałą emocjonalnie osobę, z zaburzonym przywiązaniem, a nie wysoko wrażliwą
Dokładnie.
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 19:18   #19
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

Cytat:
Napisane przez szopenski14 Pokaż wiadomość
Cześć Drogie Panie,


chciałbym się Was doradzić w pewnej kwestii. Poznałem niecały rok temu dziewczynę z którą wiele nas połączyło- od pasji, przez poczucie humoru po wspólne cele.

Kiedy weszliśmy w związek, zaczęły się sytuacje, które były dla mnie całkowicie nienaturalne i sprzeczne z tym, co znałem wcześniej, zaniki kontaktu, ciągłe wątpliwości dotyczące naszej przyszłości, pesymizm w ogóle nie znany mi u zakochanych osób. Moja luba bardzo wszystko przeżywała, analizowała, wątpiła. A zarazem w wielu aspektach ewidentnie się starała Prosiła mnie o wyrozumiałość, twierdziła, że jest osobą wysoko wrażliwą i ma z tym problem i nie wie czy chce być w związku.

Starałem się być wyrozumiały, mimo że wszystkie randki kończyły się smutnym nastrojem. Czasami byłem wyczerpany, potrzebowała dużo samotności i twierdziła, że nie ma potrzeby tak regularnego kontaktu, mimo że myśli o mnie od rana do wieczora.

Byłem wyrozumiały mimo że sam to odczuwałem i mnie bolało, ale po mniej więcej roku zacząłem mówić, że mnie to boli, doszło do kilku kłótni, po których zapytałem czy chce wgl ze mną być, zarzuciłem jej też, że jest niezdecydowana i mnie boli to, że ktoś nie chce ze mną kontaktu. Stwierdziła, że ma świadomość ranienia mnie i zerwała ze mną.

Wiecie, byłem zrażony moimi dwoma poprzednimi związkami, przyciągałem bardzo toksyczne osoby, chyba z tego powodu, że sam urodziłem się w rodzinie rozbitej i dysfunkcyjnej, ale ze swoją świadomością i terapeutą wyszedłem na prostą. Pozostało mi jednak uczulenie na ludzi, którzy są dłuższy czas niezdecydowani, uciekający, wycofujący się. Teraz to wyczułem i zacząłem po dłuższym czasie bać się, mówiłem jej to, że się boję, komunikowałem też dlaczego.

Po dwóch dniach od zerwania zderzyliśmy się na zajęciach (bo razem studiujemy), kiedy wracałem szła powoli obok i się na mnie patrzyła, zaczęła pytać jak się czuję, była ewidentnie zestresowana, mówiła, że sama cierpi, nie je, nie śpi. Rozmawialiśmy godzinę, a przeze mnie przelewały się tony skrajnych uczuć smutku, wściekłości, tęsknoty- w końcu minęły 2 dni. Po pierwsze nie rozumiałem o co chodziło, dlaczego chce ze mną rozmawiać skoro mówi tylko tyle, że nie chce ze mną być i nie chce mi robić nadziei, bo nie widzi przyszłości między nami.

Powiedziałem jej wtedy gorzkie słowa: że rozczarowałem się nią, że wymagałbym jednak od dojrzałej osoby większego zdecydowania i że nie jest pępkiem świata, bo to ona ze mną zerwała i cierpię z tego powodu. Oczywiście nie krzyczałem, tylko raczej mówiłem to tonem osoby, która jest spokojna, ale skrzywdzona.

Cały czas się zgadzała z tym co mówię, twierdząc, że jest beznadziejna i wszystkich krzywdzi. W ten sposób skończyliśmy spotkanie

Wróciłem do mieszkania i się po prostu rozpłakałem. Minął ponad tydzień od tamtej sytuacji, nie mamy kontaktu, a ja straszliwie za nią tęsknię. Bądź, co bądź z nikim nigdy wcześniej się tak nie dogadywałem. Tak jak pisałem wcześniej, dzieliłem z nią pasje, wartości, poczucie humoru. Poza tym, że była dla mnie dziewczyną, traktowałem ją też trochę jak przyjaciółkę.

Czytałem też sporo artykułów o osobach wysoko wrażliwych i mam potworne wyrzuty sumienia, że czegoś nie zrobiłem, że nie byłem wystarczająco wyrozumiały, bo faktycznie sporo zachowań jakie tam opisano- samotnictwo, ciągłe wątpliwości i pesymizm było jej tożsamych. Myślę, że gdybym to wiedział, inaczej bym się zachowywał. Sądziłem, że skoro ona nie wie czego chce, weszła w związek za szybko, jak sama stwierdziła, to to jest jakiś wytrych.

Chciałbym ją bardzo odzyskać, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić i czy to jest możliwe. Pisanie do kogoś, proszenie i błaganie nie wchodzi w grę , bo nie wiem co miałbym tym osiągnąć.

Drogie Panie, może wśród Was znajdują się właśnie takie wysoko wrażliwe, a może jest tak, że się mylę i faktycznie ktoś po prostu nie chciał ze mną być i trochę sobie dopisuję głębszą filozofię

Właściwie to od kilku dni nie mogę się przez to podnieść i chyba potrzebuję porady.
Ja jestem osobą wysoko wrażliwą. Zawsze wiedziałam, kiedy chcę być z kimś w związku. I byłam w związkach na 100%. Kiedy miałam wątpliwości to zrywałam relacje. Zerwala z Tobą, rozumiem, że cierpisz, ale z tej mąki chleba nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-15, 14:00   #20
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: wysoko wrażliwa kobieta związek pomocy

a czy ona nie jest tez z dysfunkcyjnej rodziny?
moim zdaniem twoja terapia nie jest jeszcze zakonczona,wybrales nastepna toksyczna partnerke ktora ciagnie cie w dol,do tego masz caly czas zapedy na ratownika ,poswiecania siebie i tlumaczenia w pokretny sposob toksycznych zachowan

odetnij sie od niej to nie byla zdrowa relacja i nic dobrego z pozostawania w niej bys nie dostal
to nie jest twoja rola wyciagac ja z jej emocjonalnych problemow zajmij sie soba najpierw
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-15 15:00:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.