Aparaty ortodontyczne cz. XI - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-13, 21:01   #1231
Koka_inna
Raczkowanie
 
Avatar Koka_inna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
dokładnie, nie mogę się doczekać kiedy mi to zdejmą, strasznie mnie męczy mówienie w tym hassie ;/ mam nadzieje,że się nie przyzwyczaję i będę mówiła normalnie bo niektórym to zostaje ;p
Widzę, że już prawie 2 miesiące nosisz ani się nie obejrzysz i już ci ściągną mnie też trochę męczy mówienie z tym jak np zamawiam pizze przez telefon, to 3 razy pytają o adres bo niektórych wyrazów nie umiem normalnie wymówić Noo, ja mam nadzieje że tak nie zostanie! Ciekawe jakie to będzie uczucie kiedy nam to ściągną xD Już zapomniałam jak to jest bez hyraxa
__________________
Aparacik

Dół - 26.05.2011 - Listopad.2012
Góra - 5.08.2011 - Listopad.2012

Hyrax - od 14.02.2011 do 2.08.2011
Koka_inna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:21   #1232
NatkaZzzz
Raczkowanie
 
Avatar NatkaZzzz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 64
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Koka_inna Pokaż wiadomość
Widzę, że już prawie 2 miesiące nosisz ani się nie obejrzysz i już ci ściągną mnie też trochę męczy mówienie z tym jak np zamawiam pizze przez telefon, to 3 razy pytają o adres bo niektórych wyrazów nie umiem normalnie wymówić Noo, ja mam nadzieje że tak nie zostanie! Ciekawe jakie to będzie uczucie kiedy nam to ściągną xD Już zapomniałam jak to jest bez hyraxa

Hahaha, mam podobnie z wymową ale pizzy jeść nie mogę gdyż pieczarki zostają w expanderze ;/ i się dławię a dla mnie pizza bez pieczarek nic nie warta ehh. Ja mam mieć ściągany za tydzień, więc łącznie noszę jedynie 1.5 miesiąca a miałam nosić 3...
__________________
Zapraszam na mojego modowego bloga http://blonde-shopaholic.blogspot.com
NatkaZzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:28   #1233
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Ja sie do mojego luku podniebiennego tak przyzwyczaiłam, że nie pamiętam jak się mówi bez tego czasem gubię jakieś literki tyouo: ś,ć, sz,cz. Ale to jak szybko mówię tylko Już od stycznia go mam pół roku.
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:03   #1234
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
to niezły komplet dostałaś, szkoda,że nie każdy orto jest taki dobry
Mhm, rzeczywiscie sporo Aaa i jeszcze mi sie przypomniala jedna rzecz! Druga szczoteczka do zebow, ale tym razem skladana (taka podrozna). I w sumie z kazdej rzeczy korzystam Przydala sie wyprawka
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:04   #1235
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Koka_inna Pokaż wiadomość
Widzę, że już prawie 2 miesiące nosisz ani się nie obejrzysz i już ci ściągną mnie też trochę męczy mówienie z tym jak np zamawiam pizze przez telefon, to 3 razy pytają o adres bo niektórych wyrazów nie umiem normalnie wymówić Noo, ja mam nadzieje że tak nie zostanie! Ciekawe jakie to będzie uczucie kiedy nam to ściągną xD Już zapomniałam jak to jest bez hyraxa
na szczęście (w tym przypadku) czas szybko leci ja też nie pamiętam jak to jest nie mieć żelastwa w buzi ale tak bardzo chcę mieć proste ząbki,że wszystko przeżyję
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:16   #1236
niejestemtwoja
Zakorzenienie
 
Avatar niejestemtwoja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Cukierkowo.
Wiadomości: 3 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

a ja się cały czas zastanawiam, czy chcę ten aparat i jakoś nie jestem jeszcze przekonana. boję się, że ból będzie zbyt mocny, bo dolne zęby są bardzo krzywe.. i taki aparat to też koszta.
__________________
28.01.13 r. - od tego momentu noszę aparat ortodontyczny (góra i dół)! ;>

12.05.13 r. - ostatnie farbowanie włosów
23.12.13 r. - blond pasemka
niejestemtwoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:50   #1237
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

boże a mi połowa aparatu dolnego prawie odpadła począwszy od lewej jedynki do końca prócz siódemki;/ ii ten drucik tak krzywo spada i wypada z rurki ;/
a przyjmuje tylko w czwartki i jak tu wytrzymać jeśc nie moge bo od razu wyleci z rurki ii caly drut z zamkami fajda;/
a ja tak rozmyślam ze czemu, przeciez nie jem nic takiegoo.. ale mysle ze to od pepsi . myslalam ze pepsi mozna ,a coli nie.
i mam za swoje. boje sie ze mnie zezwie
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 07:39   #1238
kasiunia_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

dziewczyny ja już po wizycie u nowej orto ) pozytywnie)
dół założony, łuk górny wymieniony na grubszy taki kwadratowy i mam podniesienia na 6 dolnych
Na następnej wizycie będę miała przeklejane górne zamki jak łuk się trochę poszerzy, na 2kach, trójce i jedynce bo orto sie nie umiała nadziwić dlaczego są tak krzywo naklejone i co tamta chciała tym zdziałać.
Cholera boli niemiłosiernie....dziś na śniadanko był.....grysik!!!!! bo ząbki bolą :/
AA i kleiła mi bez utwardzania światłem i jakoś się trzyma

I powiedziała mi ,że w półtory roku będę miała finisz i piękny uśmiech )) JUPIIIIIII

Dziewczyny które macie hyraxa czy hassa po prostu chylę przed Wami głowę jak wy to wytrzymujecie.
Jak ja teraz przeżywam mękę a mam tylko 2 łyki i żadnych gadżetów

mam nadzieję, że za kilka dni minie bół ???
AA i foty nowego sprzętu wrzucę wieczorem )
__________________
Aparatka góra 30.06.2010
dół i zmiana orto 13.06.2011
planowany koniec .....myślę ,że do pół roku
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!
kasiunia_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 07:46   #1239
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez niejestemtwoja Pokaż wiadomość
a ja się cały czas zastanawiam, czy chcę ten aparat i jakoś nie jestem jeszcze przekonana. boję się, że ból będzie zbyt mocny, bo dolne zęby są bardzo krzywe.. i taki aparat to też koszta.
wierz mi, moje górne są (już niedługo były bardzo krzywe, ból nie jest taki straszny, serio, jak masz kasę to zakładaj
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 08:40   #1240
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
boże a mi połowa aparatu dolnego prawie odpadła począwszy od lewej jedynki do końca prócz siódemki;/ ii ten drucik tak krzywo spada i wypada z rurki ;/
a przyjmuje tylko w czwartki i jak tu wytrzymać jeśc nie moge bo od razu wyleci z rurki ii caly drut z zamkami fajda;/
a ja tak rozmyślam ze czemu, przeciez nie jem nic takiegoo.. ale mysle ze to od pepsi . myslalam ze pepsi mozna ,a coli nie.
i mam za swoje. boje sie ze mnie zezwie
Przeciez pod wzgledem chemicznym to to samo
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 08:55   #1241
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

ejzii, jak już tak bardzo nie możesz żyć bez coli/pepsi to pij ją przez rurkę, wtedy cola ma minimalny kontakt z zębami :P

kasiunia_84 całe szczęście w końcu trafiłaś na fajną orto która wie co robi, powodzenia

NatkaZzzz,Koka_inna
tak mi się przypomniało
http://www.youtube.com/watch?v=9G2riwHiL3Y
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?




Edytowane przez oska99
Czas edycji: 2011-06-14 o 09:01
oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 10:11   #1242
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez niejestemtwoja Pokaż wiadomość
a ja się cały czas zastanawiam, czy chcę ten aparat i jakoś nie jestem jeszcze przekonana. boję się, że ból będzie zbyt mocny, bo dolne zęby są bardzo krzywe.. i taki aparat to też koszta.
ból nie zależy od stopnia krzywości zębów jeśli finanse pozwalają to najlepiej iść do ortodonty na konsultację.


Dziewczyny zaczęło się! mam wrażenie jakby przez te separacje mi prawa jedynka na dwójke wchodziła! Paranoja ale ból jest do zniesienia
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:06   #1243
glamourNY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziewczyny(a konkretnie pacjentki dr Trautzel ) czy pani doktor jest w ciąży? pytam,bo mój facet sie do niej wybiera na pierwszą wizytę,ale jego kumpel twierdzi,że pani doktor w ciąży jest i będzie niedługo szła na długi urlop..to prawda??
glamourNY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:27   #1244
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez glamourNY Pokaż wiadomość
Dziewczyny(a konkretnie pacjentki dr Trautzel ) czy pani doktor jest w ciąży? pytam,bo mój facet sie do niej wybiera na pierwszą wizytę,ale jego kumpel twierdzi,że pani doktor w ciąży jest i będzie niedługo szła na długi urlop..to prawda??
o kurczę ;o no ma jakiś brzuch , ale pod tym jej wdziankiem to trudno powiedzieć czy to jest brzuszek ciążowy, tym bardziej,że Pani dr Kalina do drobnych osób nie należy, nawet o tym nie pomyślałam ;/ jeśli faktycznie jest to ciekawe co z dalszym leczeniem, kto nas przejmie ..
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?




Edytowane przez oska99
Czas edycji: 2011-06-14 o 11:37
oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 11:38   #1245
Agravka2
Raczkowanie
 
Avatar Agravka2
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 60
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
no właśnie. ja dostałam tylko wosk, ale nie narzekam. nawet go nie używam zresztą. a w sumie niektóre dziewczyny płacą o wiele więcej ja z czterech dotychczasowych wizyt płaciłam tylko za jedną z wyciskami. no i aparat.

ja to samo, dostalam tylko wsok, powiedziała mi że wystarczająca będzie szczoteczka do mycia tzw. ortodontyczna z którkim włosem i tyle.

mój zestaw do czyszczenia to szczoteczka, pasta ip płyn. czesto płuczę...mam małe zamki, przygldam się i jakoś jedzenia w nich, miedzy nimi nie widze...
__________________
aparat góra 31.05.2011
aparat dół - 31.10.2011
Agravka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 13:44   #1246
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
boże a mi połowa aparatu dolnego prawie odpadła począwszy od lewej jedynki do końca prócz siódemki;/ ii ten drucik tak krzywo spada i wypada z rurki ;/
a przyjmuje tylko w czwartki i jak tu wytrzymać jeśc nie moge bo od razu wyleci z rurki ii caly drut z zamkami fajda;/
a ja tak rozmyślam ze czemu, przeciez nie jem nic takiegoo.. ale mysle ze to od pepsi . myslalam ze pepsi mozna ,a coli nie.
i mam za swoje. boje sie ze mnie zezwie
przecież pepsi to to samo

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
o kurczę ;o no ma jakiś brzuch , ale pod tym jej wdziankiem to trudno powiedzieć czy to jest brzuszek ciążowy, tym bardziej,że Pani dr Kalina do drobnych osób nie należy, nawet o tym nie pomyślałam ;/ jeśli faktycznie jest to ciekawe co z dalszym leczeniem, kto nas przejmie ..
tak mi się wydaje, przyjrzałam się wczoraj i wygląda to na ciążę o odejściu nic pani doktor nie wspominała, tylko o urlopie w sierpniu.. wygląda jakby wracała do pracy po porodzie. wg mnie nie przyjmowałaby nowych pacjentów, gdyby planowała macierzyński.

Edytowane przez basior
Czas edycji: 2011-06-14 o 13:46
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 15:54   #1247
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madamekatarzyna Pokaż wiadomość
nie wiem co robić czekać do tego 22 czy szukać nowego???
Jeżeli masz poleconego i zaufanego orto, to czekaj. Ja na Twoim miejscu poszukałabym innego. Sama chodzę do bardzo dobrej orto, polecali mi ja moim znajomi, ktorzy sami prostowali u niej zęby i na pierwszą wizytę czekałam 4 tygodnie. Tak długi termin (22.09) trochę mnie dziwi, bo orto zazwyczaj ''wciska'' w grafik nowego pacjenta
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 16:05   #1248
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Jeżeli masz poleconego i zaufanego orto, to czekaj. Ja na Twoim miejscu poszukałabym innego. Sama chodzę do bardzo dobrej orto, polecali mi ja moim znajomi, ktorzy sami prostowali u niej zęby i na pierwszą wizytę czekałam 4 tygodnie. Tak długi termin (22.09) trochę mnie dziwi, bo orto zazwyczaj ''wciska'' w grafik nowego pacjenta
no właśnie, zwłaszcza że to tylko konsultacja, która nie trwa całej godziny np.

dotarło do mnie dziś, że te separacje mam po to, żeby założyć pierścienie :O nieźle tu straszyłyście nimi i teraz się boję co to będzie :/ póki co te separacje nie bolą, raczej mam ciągle wrażenie, że mam coś między zębami.
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 16:26   #1249
Koka_inna
Raczkowanie
 
Avatar Koka_inna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez NatkaZzzz Pokaż wiadomość
Hahaha, mam podobnie z wymową ale pizzy jeść nie mogę gdyż pieczarki zostają w expanderze ;/ i się dławię a dla mnie pizza bez pieczarek nic nie warta ehh. Ja mam mieć ściągany za tydzień, więc łącznie noszę jedynie 1.5 miesiąca a miałam nosić 3...
Hehe no racja :P mi na początku to wszystko tam wchodziło :< myślałam, że przez te kilka miesięcy będę na jogurtach i to bez owoców na dodatek :P po kilku dniach się przyzwyczaiłam naszczęście :P Kurcze, ale Ci zazdroszczę Bardzo krótko musiałaś nosić

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
na szczęście (w tym przypadku) czas szybko leci ja też nie pamiętam jak to jest nie mieć żelastwa w buzi ale tak bardzo chcę mieć proste ząbki,że wszystko przeżyję
Lubię takie podejście Ja też tak bardzo chcę proste ząbki, że choćbym miała nosić to rok, to i tak uważam że warto :P Tak w ogóle mam hopla na punkcie zębów xd sama nie wiem dlaczego, ale zawsze zwracam uwagę kto jakie ma jak z kimś gadam to zamiast w oczy częściej gapie się w kły
Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
ejzii, jak już tak bardzo nie możesz żyć bez coli/pepsi to pij ją przez rurkę, wtedy cola ma minimalny kontakt z zębami :P

kasiunia_84 całe szczęście w końcu trafiłaś na fajną orto która wie co robi, powodzenia

NatkaZzzz,Koka_inna
tak mi się przypomniało
http://www.youtube.com/watch?v=9G2riwHiL3Y
Hahaha nie ma to jak studenci nieźle się uśmiałam
__________________
Aparacik

Dół - 26.05.2011 - Listopad.2012
Góra - 5.08.2011 - Listopad.2012

Hyrax - od 14.02.2011 do 2.08.2011
Koka_inna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-14, 16:49   #1250
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
przecież pepsi to to samo


tak mi się wydaje, przyjrzałam się wczoraj i wygląda to na ciążę o odejściu nic pani doktor nie wspominała, tylko o urlopie w sierpniu.. wygląda jakby wracała do pracy po porodzie. wg mnie nie przyjmowałaby nowych pacjentów, gdyby planowała macierzyński.
a nie wiesz czy to będzie początek sierpnia czy koniec? bo ja mam zaplanowane na 20 sierpnia zakładaną góre i nie chce żeby się to przeciągło no ale to ciąża więc zrozumiem jak się nie wyrobimy w terminie..
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 18:02   #1251
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madamekatarzyna Pokaż wiadomość
właśnie o to chodzi że podobno na jest najlepsza i że u niej się na 1 wizytę tak czeka.....bo później to już regularnie co miesiąc,
Jak pytałam pani co mnie zapisywała czemu tak długo to powiedziała że ona jest tylko poniedziałek środa czwartek od 15 do 20! a że chodzi dużo ludzi to musi zapisywać co 15 min a ci którzy już mają aparat muszą mieć zmieniane gumki itp. i że przecież ich nie zostawi;>
Moja jest tylko 2 razy w tygodniu i jakoś daje radę Trochę dziwne, pewnie na drugą wizytę też trzeba będzie długo czekać, a na trzecią (zakładanie trwa najdłużej) to pewnie do przyszłego roku Ja bym szukała innej, ale ja lubię sprawy załatwiać od razu
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 18:12   #1252
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
a nie wiesz czy to będzie początek sierpnia czy koniec? bo ja mam zaplanowane na 20 sierpnia zakładaną góre i nie chce żeby się to przeciągło no ale to ciąża więc zrozumiem jak się nie wyrobimy w terminie..
jak powiedziałam, że chciałabym dół w okolicach 20 sierpnia, to powiedziała, że ma wtedy urlop i kontrolę może zrobić koleżanka.. ale dół w końcu zakładam pod koniec czerwca.
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 18:20   #1253
oska99
Rozeznanie
 
Avatar oska99
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 507
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
jak powiedziałam, że chciałabym dół w okolicach 20 sierpnia, to powiedziała, że ma wtedy urlop i kontrolę może zrobić koleżanka.. ale dół w końcu zakładam pod koniec czerwca.
uuu to niedobrze, to pewnie mi się przeciągnie ;/ :[ musze zapytać na następnej wizycie (7 lipca) co ze mną. wrrr troche się rozczarowałam
__________________
Starania od 2015 r.
3x iui
2x ivf Artvimed
10.2019 Macierzyństwo - dr Mirocki lub Przybycień ?



oska99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 19:07   #1254
sayurri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez KamilaEwa Pokaż wiadomość
Hej!
Obiecałam, że wstawię fotki, jak będę miała kamień oczyszczony :P
także na dzień dzisiejszy po 1 roku i 1 miesiącu noszenia aparatu
ząbki się już wyprostowały, teraz jedynie wyciągami muszę ładnie ustawić zgryz
Piękne masz ząbki
ja nadal czekam na aparat ale chwilowo wszelkie wątpliwości odeszły w siną dal i pozostała czysta niczym niezmącona radość i oczekiwanie.

KamilaEwa - miałaś jakieś zęby usuwane?
mam podobne zęby - tzn. kształty bo moje jeszcze takie => jak patrzę na Twoje moje serce napełnia nadzieja, że też tak będą kiedyś wyglądać

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość
nie będziesz mieć warg jak po botoksie ja chodziłam przez tydzień z dziurą po zębie, może mniej się uśmiechałam, ale teraz w aparacie chodzę ciągle uśmiechnięta


---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
ktoś o mnie wspominał ?
ja się zastanawiam jak będę wyglądała jak założę aparat na górze bo teraz wyglądam źle, a to dlatego,że mam hassa i ten akryl troche mi wypycha policzki, a do tego są takie haczyki (nie wiem po co) i znowu mi górną wargę podnosi więc sobie wyobraź jak wyglądam ;/ na dole mam już aparat i wcale jakoś usta nie wyglądają jak po ukąszeniu osy :P a co do efektów to możliwe,że będą szybsze, ja już po miesiącu widziałam duuuże efekty! nawet nie zdawałąm sobie sprawy ,że miałam taki krzywy dół także głowa do góry i nie ma się co przejmować wyglądem, zęby w aparacie wyglądają fajnie , szczególnie jak się ma jakieś fajne gumeczki :P
hehehe psipadek Oska
dzięki Wam trochę mi nerwy przeszły i już ze bez histerii czekam co będzie.

Cytat:
Napisane przez @na Pokaż wiadomość
mi aparat wypchał wargi tak trochę , a one bez niego już są duże , i tż np to zauważył od razu - pociesza co ? kąciki ust też są tak jakby wypchane , ale w chwili obecnej to mi sie wydaje ze to normalnie wygląda , nie pamiętam juz jak było bez aparatu , w ogóle sobie teraz życia bez niego nie wyobrażam hahaha
no właśnie moje też nie są jakieś super wąskie a jeszcze mam takie trochę wystające zęby więc jak mi dojdzie do tego aparat to będę wyglądać jak bokser z tym ochraniaczem na zęby - wiecie o co mi chodzi prawda ? http://napisy.info/gfx/Rozni/Krzysztof_'Diablo'_Wlodar czyk/Krzysztof_'Diablo'_Wlodar czyk_06vs.jpg
jeszcze 7 tygodni

Edytowane przez sayurri
Czas edycji: 2011-06-14 o 19:09
sayurri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 19:31   #1255
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość
uuu to niedobrze, to pewnie mi się przeciągnie ;/ :[ musze zapytać na następnej wizycie (7 lipca) co ze mną. wrrr troche się rozczarowałam
może po 20stym idzie na urlop, dopytaj się jeśli się tak umawiałyście to nie zostawi Cię na pastwę kogoś innego chyba
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 19:51   #1256
ajeva
Raczkowanie
 
Avatar ajeva
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 459
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez oska99 Pokaż wiadomość

NatkaZzzz,Koka_inna
tak mi się przypomniało
http://www.youtube.com/watch?v=9G2riwHiL3Y
hahaha dobre.

ja z łukiem podniebnym nie wyrabiam z "ki", normalnie tego powiedzieć nie mogę...

Cytat:
Napisane przez Agravka2 Pokaż wiadomość
ja to samo, dostalam tylko wsok, powiedziała mi że wystarczająca będzie szczoteczka do mycia tzw. ortodontyczna z którkim włosem i tyle.

mój zestaw do czyszczenia to szczoteczka, pasta ip płyn. czesto płuczę...mam małe zamki, przygldam się i jakoś jedzenia w nich, miedzy nimi nie widze...
no ja też tak, szczoteczka elekrtyczna, pasta-dziś kupiłam nową niewybielającą bo zdawało mi się cały czas, że mam strasznie żółte zęby i jak myłam tą niby wybielającą to miałam wrażenie, że jest różnica jakaś przy zamkach .. ale to chyba wszystko przez ten klej..
no i płyn, czasami też wyciorkiem przejadę, zwłaszcza koło pierścienia bo tam mam zahaczony ten łuk to tam coś czasem może zostać ale tak ogólnie to obawiam się że źle czyszczę, ale nic nie wygląda na brudne a tym bardziej, żeby coś zostawało.


Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Ja dostałam wosk i małe pasty Colgate, które w innym gabinecie też dostałam od swojej stomatolog A za wizyty płacę nie mało, bo za wizytę z jednym łukiem płaciłam 120 zł i osobno za wizytę z wyciskami i za wizytę z planem leczenia. Mało mnie interesują gratisowe zestawy itd, będę zadowolona jeśli leczenie przebiegnie szybko i sprawnie - i tego wymagam od mojego ortodonty, bo za to u płacę. Choć oczywiście takim zestawem bym nie pogardziła :p

ja też jakoś nie zwróciłabym szczególnej uwagi na brak zestawu ale jak czytałam co tu niektóre dziewczyny dostawały to pomyślałam, że też mogłabym dostać. też za każdą wizytę płacę conajmniej 100 zł. ale orto po założeniu góry powiedziała, że ewentualnie wosk i wyciorek więc to mi wręczyła. o reszcie nie wspominała więc nie wymaga ani ni poleca żebym coś jeszcze używała.. więc jest ok.

Cytat:
Napisane przez Koka_inna Pokaż wiadomość
Widzę, że już prawie 2 miesiące nosisz ani się nie obejrzysz i już ci ściągną mnie też trochę męczy mówienie z tym jak np zamawiam pizze przez telefon, to 3 razy pytają o adres bo niektórych wyrazów nie umiem normalnie wymówić Noo, ja mam nadzieje że tak nie zostanie! Ciekawe jakie to będzie uczucie kiedy nam to ściągną xD Już zapomniałam jak to jest bez hyraxa
o ja też się zastanawiałam jak to będzie bez, ale tak dokładnie bez to byłam może przez 10 minut bo zaraz dostałam górę i łuk podniebny i przyzwyczajałam się do nowych ustrojstw. ale te 10 minut było bardzo dziwne bo miałam cały hyrax odciśnięty na podniebieniu i zęby mi się nie stykały dalej, dopiero po jakimś czasie buzia dochodziła do siebie i się domykała.. ale zaraz po ściągnięciu czułam się jakbym dalej go miała. no tylko tyle że znów czułam zęby jakbym je dotykała 1 raz hehehe

Cytat:
Napisane przez niejestemtwoja Pokaż wiadomość
a ja się cały czas zastanawiam, czy chcę ten aparat i jakoś nie jestem jeszcze przekonana. boję się, że ból będzie zbyt mocny, bo dolne zęby są bardzo krzywe.. i taki aparat to też koszta.
ja od kiedy założyłam górę, czyli dokładnie tydzień JUPIIIII. codziennie mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam. ale tak ostatnio pomyślałam, że to tylko no 3 lata z życia, więc to zleci jak powiedzmy kolejna szkoła do której idziemy więc ani się człowiek obróci a już będzie ściągać. a ten cały ból..jest do przeżycia. ja to wszystko traktuje jako coś ciekawego i bardzo wyjątkowego, nowego w moim życiu. więc warto
__________________
orto
start - góra metal 07.06.2011 (+hyrax)
dół 17.01.2012
koniec 10.01.2014

"It's not a dream anymore.

It's worth fighting for!"



proszę o udostępnianie=》 https://zrzutka.pl/ndpe6p dla mamy
ajeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 20:20   #1257
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Tak za kazdym razem, jak zagladam w swoja paszcze, mysle, co tak wlasciwie z tymi zebami, tzn jak to jest? Wyrywam np czworki, prostuje zeby, a pozniej jak sa szpary to dosowam 5 i 6, no ale co dalej? Miedzy 6 a 7 zostana szpary? Jak to jest exaparatki???
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 20:37   #1258
shinigami0717
Raczkowanie
 
Avatar shinigami0717
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 198
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez madamekatarzyna Pokaż wiadomość
nie wiem co robić czekać do tego 22 czy szukać nowego???
zapisz się na 22 i w międzyczasie zapisz się w jakieś inne miejsca. zawsze warto przejść się do kilku lekarzy zanim się wybierze
__________________
aparatka 07.09.10 - 12.12.11 (góra)
dotychczasowy koszt leczenia: 5770 zł

gumki: czerwono - zielone
były: pomarańczowo-różowe, niebiesko-granatowe, pomarańczowe, różowe, błękitne
shinigami0717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 22:47   #1259
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Dziewczyny, górę już mam a teraz przymierzam się do dołu. W sobotę idę usunąć poziomą ósemkę... Miała któraś z Was coś takiego? Jakieś rady?
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 06:00   #1260
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XI

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Dziewczyny, górę już mam a teraz przymierzam się do dołu. W sobotę idę usunąć poziomą ósemkę... Miała któraś z Was coś takiego? Jakieś rady?
Miałam! Zabieg generalnie bezbolesny (pod znieczuleniem), rozcinają dziąsło na górze i z boku (u mnie dodatkowo musieli spiłowywać tego zęba, bo nie było jak go chwycić żeby go wyjąć), wyciągają zęba, zaszywają i tyle. Boleć zaczyna jak schodzi znieczulenie, czyli tak po 1-2h. Rada więc taka- wykup Ketonal jak dostaniesz na niego Rp. i sobie go nie żałuj! Przyjmuj antybiotyk tak jak zalecą (o ile go dostaniesz), oszczędzaj się z jedzeniem przez kilka dni, delikatnie myj zęby, nie używaj płynu do płukania- ale pewnie to wszystko to i stomatolog Ci powie.
Trzymam kciuki!
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.