CV, list motywacyjny, życiorys, podanie o pracę - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-11, 09:27   #61
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Hej, chciałabym od października poszukać nowej pracy, ale nie zwalniając się jeszcze ze starej..
i tu mam wątpliwości...czy w cv napisać coś takiego:

praca w firmie xxx od 04.12.2006 do..... no i właśnie do kiedy pozostawić puste miejsce?
zostaw puste, ale przygotuj się na pytanie dalczego chcesz zmienić pracę
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 09:29   #62
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

odpowiedź już mam
koliduje mi ze studiami, nie rozwijam się itd. jakoś spróbuje to ładnie poskładać

mam nadzieje, że uda mi się znaleźć i za pensje nie mniejszą niż tu- tu pewnie będzie problem

dzięki za odpowiedź
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 10:35   #63
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

Odświeżam wątek, bo nurtuje mnie pewne pytanie: otóż szukam pracy narazie przeglądając głównie oferty w internecie i często trafiam(na mniej znanych portalach niż np. pracuj.pl) na oferty typu:

"Poszukujemy osoby takiej i takiej(i tu wymagania) do pracy na danym stanowisku.
CV + LM prosimy przesłać na adres
(i tu jest podany mail, którego "nazwa" często nie mówi nic o nazwie firmy, bo ja często wpisuję ten mail w google z nadzieją, że pojawi się jakaś informacja co to za firma).

I mam pytanie: skoro dany pracodawca nie podaje w ogłoszeniu nic poza w/w informacjami(brak adresu firmy a zwłaszcza jej NAZWY), to co ja mam wpisać w LM, skoro tam na początku trzeba ten list zatytułować np. nazwiskiem osoby rekrutującej czy wpisać nazwę firmy Zostawić puste i zacząć od "Szanowni państwo" bez pisania danych firmy?
Bo już zgłupiałam
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 10:47   #64
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo nurtuje mnie pewne pytanie: otóż szukam pracy narazie przeglądając głównie oferty w internecie i często trafiam(na mniej znanych portalach niż np. pracuj.pl) na oferty typu:

"Poszukujemy osoby takiej i takiej(i tu wymagania) do pracy na danym stanowisku.
CV + LM prosimy przesłać na adres
(i tu jest podany mail, którego "nazwa" często nie mówi nic o nazwie firmy, bo ja często wpisuję ten mail w google z nadzieją, że pojawi się jakaś informacja co to za firma).

I mam pytanie: skoro dany pracodawca nie podaje w ogłoszeniu nic poza w/w informacjami(brak adresu firmy a zwłaszcza jej NAZWY), to co ja mam wpisać w LM, skoro tam na początku trzeba ten list zatytułować np. nazwiskiem osoby rekrutującej czy wpisać nazwę firmy Zostawić puste i zacząć od "Szanowni państwo" bez pisania danych firmy?
Bo już zgłupiałam
powiem Ci, że mnie to też zastanawia...
i na pracuj.pl też się takie pojawiają...
"Dla naszego klienta szukamy asystentki, wymagania...." i bądź tu mądry i list napisz jak tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi;/
albo co najlepsze widzialam albo z Grafton Recruitment albo z Randstad:
"Zatrudnimy studentów. Wymagania: język, dyspozycyjnośc itd.
CV + LM na adres blablabla..."
jak mam wysłać list motywacyjny jak nawet nie wiem o jakie stanowisko chodzi?
Ci niektórzy spece od rekrutacji to chyba w ogóle nie myślą...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:31   #65
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
powiem Ci, że mnie to też zastanawia...
i na pracuj.pl też się takie pojawiają...
"Dla naszego klienta szukamy asystentki, wymagania...." i bądź tu mądry i list napisz jak tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi;/
albo co najlepsze widzialam albo z Grafton Recruitment albo z Randstad:
"Zatrudnimy studentów. Wymagania: język, dyspozycyjnośc itd.
CV + LM na adres blablabla..."
jak mam wysłać list motywacyjny jak nawet nie wiem o jakie stanowisko chodzi?
Ci niektórzy spece od rekrutacji to chyba w ogóle nie myślą...
Widzę, że nie jestem sama

Mój tata np. mówi żebym się tak nie przejmowała tym(bo liczy się "zawartość" CV i LM a nie to czy jest nazwa firmy czy nie), ale z 2 strony na wszelkich stronach, gdzie są porady jak pisać CV i LM trąbią, że wszystko musi być super-hiper idealnie, że wystarczy, że przecinka braknie a już jest to traktowane tak, że się ktoś kto pisze CV i LM nie stara i że pracodawcy na to zwracają bardzo uwagę itp.

Czasem mam szczerze ochotę nasmarować maila do takiego pracodawcy z zapytaniem czy się boi podać swoje dane czy co?
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:44   #66
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Często jest tak, że firma rekrutująca nie podaje nazwy firmy, dla której rekrutuje. Boja się chyba, że potencjalny pracownik zwróciłby sie bezpośrednio do danej firmy, a nie do nich. Można wtedy napisać "Szanowni Państwo" i nie pisać, do kogo bezpośrednio skierowane jest nasze zgłoszenie.

A z niepodawaniem stanowiska to już kompletne nieporozumienie - nie każdy student marzy o pracy polegającej na roznoszeniu ulotek.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:48   #67
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Często jest tak, że firma rekrutująca nie podaje nazwy firmy, dla której rekrutuje. Boja się chyba, że potencjalny pracownik zwróciłby sie bezpośrednio do danej firmy, a nie do nich. Można wtedy napisać "Szanowni Państwo" i nie pisać, do kogo bezpośrednio skierowane jest nasze zgłoszenie.

A z niepodawaniem stanowiska to już kompletne nieporozumienie - nie każdy student marzy o pracy polegającej na roznoszeniu ulotek.
Tak, to niepodawanie stanowisk też mnie wkurza
Tymbardziej jak jest np. ogłoszenie zatytułowane "praca biurowa", czytam, czytam a to i tak wychodzi, że to ulotki albo telemarketing :|
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 11:51   #68
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Tak, to niepodawanie stanowisk też mnie wkurza
Tymbardziej jak jest np. ogłoszenie zatytułowane "praca biurowa", czytam, czytam a to i tak wychodzi, że to ulotki albo telemarketing :|
A to już jest standard, niestety. Moim zdaniem za takie coś powinno się ciągać ogłoszeniodawców po sądach za zmarnowany czas na dojazd i spotkanie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:51   #69
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Często jest tak, że firma rekrutująca nie podaje nazwy firmy, dla której rekrutuje. Boja się chyba, że potencjalny pracownik zwróciłby sie bezpośrednio do danej firmy, a nie do nich. Można wtedy napisać "Szanowni Państwo" i nie pisać, do kogo bezpośrednio skierowane jest nasze zgłoszenie.

A z niepodawaniem stanowiska to już kompletne nieporozumienie - nie każdy student marzy o pracy polegającej na roznoszeniu ulotek.

no niestety;/
a ja sie kiedyś wkurzylam, bo wysłałam CV do jakiejś agencji pośrednictwa pracy (już nie pamiętam do której) na stanowisko asystentki a tydzień później kobieta dzwoni i mi rozdawanie ulotek za 6zł/h proponuje i sie dziwi, że zainteresowana nie jestem
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:55   #70
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Mi sie tylko raz zdarzyło, że pojechałam na rozmowe w sprawie pracy biurowej - a to był Herbapol. Ponad setka ludzi kłębiła sie w korytarzu, a jak sie dowiedzieli, o co chodzi, to z bluzgami na ustach wszyscy (dosłownie wszyscy) zabrali się i wyszli. Panienki patrzyły na to wielce zdziwione, ale ide o zakład, że ktos inny nawciskał ludziom kitu przez telefon i w ogłoszeniu, a potem Bogu ducha winne panie nie wiedziały, o co cała awantura.

Ale na innych forach czytałam, jak to ludzie przychodzili na przeszkolenie (tak tak, praca biurowa), a potem opiekun zabierał ich do samochodu, wysadzał gdzieś na skrzyżowaniu ulic, dawał jakieś badziewne perfumy czy minimasażery i kazał sprzedawać... Tego nie rozumiem, czy ktos naprawde myśli, że jak się go zaskoczy czyms takim w ostatniej chwili, to on będzie te badziewia innym wciskał? Prędzej taki opiekun dostałby w dziób od rozwścieczonego pracownika...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 12:18   #71
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Mi sie tylko raz zdarzyło, że pojechałam na rozmowe w sprawie pracy biurowej - a to był Herbapol. Ponad setka ludzi kłębiła sie w korytarzu, a jak sie dowiedzieli, o co chodzi, to z bluzgami na ustach wszyscy (dosłownie wszyscy) zabrali się i wyszli. Panienki patrzyły na to wielce zdziwione, ale ide o zakład, że ktos inny nawciskał ludziom kitu przez telefon i w ogłoszeniu, a potem Bogu ducha winne panie nie wiedziały, o co cała awantura.

Ale na innych forach czytałam, jak to ludzie przychodzili na przeszkolenie (tak tak, praca biurowa), a potem opiekun zabierał ich do samochodu, wysadzał gdzieś na skrzyżowaniu ulic, dawał jakieś badziewne perfumy czy minimasażery i kazał sprzedawać... Tego nie rozumiem, czy ktos naprawde myśli, że jak się go zaskoczy czyms takim w ostatniej chwili, to on będzie te badziewia innym wciskał? Prędzej taki opiekun dostałby w dziób od rozwścieczonego pracownika...
a to mojego TŻ też spotkało...
poszli na przeszkolenie, wywiezli ich na stare miasto w Wawie i kazali sprzedawac jakies badziewne dlugopisy i ten kto przez iles godzin sprzeda najwiecej to dostanie prace... prace biurową...
nietrudno się domyślić co zrobił mój TŻ...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 21:27   #72
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
I mam pytanie: skoro dany pracodawca nie podaje w ogłoszeniu nic poza w/w informacjami(brak adresu firmy a zwłaszcza jej NAZWY), to co ja mam wpisać w LM, skoro tam na początku trzeba ten list zatytułować np. nazwiskiem osoby rekrutującej czy wpisać nazwę firmy Zostawić puste i zacząć od "Szanowni państwo" bez pisania danych firmy?
Bo już zgłupiałam [/COLOR]
dokladnie tak. Piszesz szanowni panstwo, ew pani, pan jesli podane jest konkretne nazwisko.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Często jest tak, że firma rekrutująca nie podaje nazwy firmy, dla której rekrutuje. Boja się chyba, że potencjalny pracownik zwróciłby sie bezpośrednio do danej firmy, a nie do nich.
Pracodawcy prosza firmy zewnetrzne o rekrutacje, czesto gdy sami nie maja czasu szukac odpowiedniej osoby, nie maja pracownikow, ktorych mogli by delegowac do przeprowadzania selekcji, a zatrudnienie takich wiazalo by sie nie wspolmiernie wysokimi kosztami. Korzystanie wiec z uslug z firmy doradztwa personalnego jest wiec zachowaniem racjonalnym i typowym. Skoro wiec selekcje przeprowadza firma HR, to jasne jest ze cv powinny byc wysylane do tej firmy, a pozniej przebrani kandydaci rozmawiaja z firma - potencjalnym pracodawca. I nie ma to nic wspolnego ze strachem, to zwykle poukladanie zadan, za co kto jest odpowiedzialny. A czy Wy byscie chcieli zostawac po godzinach i czytac poza normalnymi obowiazkami 100 cv dziennie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 22:15   #73
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo nurtuje mnie pewne pytanie: otóż szukam pracy narazie przeglądając głównie oferty w internecie i często trafiam(na mniej znanych portalach niż np. pracuj.pl) na oferty typu:

"Poszukujemy osoby takiej i takiej(i tu wymagania) do pracy na danym stanowisku.
CV + LM prosimy przesłać na adres
(i tu jest podany mail, którego "nazwa" często nie mówi nic o nazwie firmy, bo ja często wpisuję ten mail w google z nadzieją, że pojawi się jakaś informacja co to za firma).

I mam pytanie: skoro dany pracodawca nie podaje w ogłoszeniu nic poza w/w informacjami(brak adresu firmy a zwłaszcza jej NAZWY), to co ja mam wpisać w LM, skoro tam na początku trzeba ten list zatytułować np. nazwiskiem osoby rekrutującej czy wpisać nazwę firmy Zostawić puste i zacząć od "Szanowni państwo" bez pisania danych firmy?
Bo już zgłupiałam
Iso jeśli ogłoszenie jest np. na pracuju i oni piszą, że dla swojego klienta szukają pracownika itd, to wtedy to ich umieszczasz w LM, bo do nich ten LM będziesz słać.
To jest tak jak pisze Rena, że wiele firm nie ma czasu albo ludzi do tego żeby robić rekrutacje na dużą skalę i wtedy wynajmują firmy od HR.
Jeśli jest tak jak piszesz, że w ogóle nie ma podanej nazwy firmy, to ja nie zawracałabym sobie głowy takim ogłoszeniem.
Powinna być albo nazwa firmy docelowej(jeśli takowa sama prowadzi rekrutację) albo nazwa firmy pośredniczącej.
Jeśli nie ma podanego stanowiska, to dla mnie to wygląda nieprofesjonalnie i niepoważnie.
Poza tym nie ma co aż tak się stresować, bo jeśli napiszesz Szanowni Państwo nie podając nazwy firmy, a jedynie nr referencyjny ogłoszenia i to gdzie ogłoszenie znalazłaś to też tragedii nie będzie
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 07:20   #74
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: List motywacyjny, CV- pomożecie?

irkax, Rena dziękuję
Jeśli chodzi o te ogłoszenia bez nazwy, to zwykle umieszczają je chyba jakieś niewielkie firmy zatrudniające kilku pracowników, gdyż jest to naczęściej coś na kształt ogłoszenia w gazecie, czyli że poszukują takiej i takiej osoby i jak kto chętny to pisać
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 18:08   #75
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Question list motywacyjny

czesć.

w poniedziałek idę zanieść list motywacyjny do zakładu, w ktorym chciałabym zacząć pracę na okres 2 msc. jest to sklep w ktorym pracuje moja kuzynka,jest tam kierownikiem, ze tak powiem załatwia mi tą pracę. dlatego nie potrzebuję CV(i całe szczescie, prawie nic w nim nie mam )ale podanie muszę napisać. nie mam pojęcia jak. szukałam w necie, ale te wzory są tak wyszukane, ze ręce opadają, bo przede wszystkim są dla ludzi, ktorzy jakies doswiadczenie już mają. a to bedzie moja pierwsza praca.

jakich zdań użyc? napisac, ze prosbę motywuje chęcia zdobycia doswiadczenia? jak napisac skąd wiem o ich ofercie pracy? podkreślic ze chodzi mi o okres wakacyjny? jeju nie mam zielonego pojecia jak sie sprzedać.
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 19:24   #76
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: list motywacyjny

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość
czesć.

w poniedziałek idę zanieść list motywacyjny do zakładu, w ktorym chciałabym zacząć pracę na okres 2 msc. jest to sklep w ktorym pracuje moja kuzynka,jest tam kierownikiem, ze tak powiem załatwia mi tą pracę. dlatego nie potrzebuję CV(i całe szczescie, prawie nic w nim nie mam )ale podanie muszę napisać. nie mam pojęcia jak. szukałam w necie, ale te wzory są tak wyszukane, ze ręce opadają, bo przede wszystkim są dla ludzi, ktorzy jakies doswiadczenie już mają. a to bedzie moja pierwsza praca.

jakich zdań użyc? napisac, ze prosbę motywuje chęcia zdobycia doswiadczenia? jak napisac skąd wiem o ich ofercie pracy? podkreślic ze chodzi mi o okres wakacyjny? jeju nie mam zielonego pojecia jak sie sprzedać.
to musisz napisać podanie czy list motywacyjny?
bo to różnica.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 12:59   #77
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: list motywacyjny

Podanie kojarzy mi sie z prosba o przyjecie do szkoly, do jakies instytucji panstwowej itp.
Jak sie pisze podania uczyli mnie w szkole podstawowej, najpierw pani 45 minut tlumaczyla co i jak a potem uczniowie musieli napisac podanie na zadanie domowe i to bylo na ocene. Pamietam, ze mowila, ze kartke trzeba zgiac najpierw wzdluz. Ze w prawym grn rogu umieszczasz miasto przecinek date, ale miesiac wymieniasz slownie. Ponizej jest Twoje imie i nazwisko i adres, a z lewej strony nizej niz adres wlasny podajesz nazwe i adres instytucji do ktorej sie starasz.

List motywacyjny to dodatek co cv.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:47   #78
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: list motywacyjny

hm hm hm... szukając w necie znalazłam takie stwierdzenie, ze podanie to potocznie list motywacyjny

no, to potrzebowałam taki dokument, w ktorym bedzie napisane, ze prosze o przyjecie do pracy, ze jestem zainteresowana ich ofertą, chcę sie w nim sprzedac-jak napisałam wczesniej. yyy, ale temat już nieaktualny bo zmieniam pracę idę pracować do wuja.

Reno-ale ty masz pamięć!
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:53   #79
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: list motywacyjny

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość
Reno-ale ty masz pamięć!
No bo ja kujonem bylam

Mimo, ze dosc szybko bylo wiadomo, ze moje zycie zawodowe bedzie malo humanistyczne, to ja bardzo lubilam przedmioty takie jak historia czy polski. Traktowalam je hobistycznie

Chcialam podrzucic jakis konkret, ale widze, ze juz nieaktualne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 22:40   #80
insomnieux
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 493
Dot.: list motywacyjny

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No bo ja kujonem bylam

Mimo, ze dosc szybko bylo wiadomo, ze moje zycie zawodowe bedzie malo humanistyczne, to ja bardzo lubilam przedmioty takie jak historia czy polski. Traktowalam je hobistycznie

Chcialam podrzucic jakis konkret, ale widze, ze juz nieaktualne.
pisz pisz, jak nie teraz sie przyda to kiedy indziej, jak nie mi to innym niedoswiadczonym
insomnieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:34   #81
natalucha7986
Raczkowanie
 
Avatar natalucha7986
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: przed komputerem:p
Wiadomości: 225
Dot.: list motywacyjny

sluchajcie dziewczynki mam taki problem... duzo czytalam w internecie na temat tego jak napisac LM.wiem ze to nie jest latwe i ja tez mam z tym problem ...mam szanse dostac prace jako pomoc biurowa tylko nie wiem jakie dac uzasadnienienie ze chce tam pracowac bo?nigdy nie pracowalam nie mam zadnego doswiadczenia poza tym ze odbylam raz 2tygodniowa praktyke w szkole(nie platna). jestem studentka zaoczna na kierunku praca socjalna i resocjalizacja..pomozcie mi jak mam to napisac?
pozdrawiam
natalucha7986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 10:31   #82
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: list motywacyjny

Cytat:
Napisane przez insomnieux Pokaż wiadomość
hm hm hm... szukając w necie znalazłam takie stwierdzenie, ze podanie to potocznie list motywacyjny

No bo tak jest, list motywacyjny to inaczej podanie o prace
Jesli nie masz doswiadczenia napisz, dlaczego chcesz sie ubiegac o ta prace, jakie masz cechy, ktore sprawiaja ze to wlasnie ty jestes najlepsza kandydatka do tej firmy. Na koniec mozesz dodac, ze np jestes osoba latwo nawiazujaca kontakty - a to jest atut przy pracy w sklepie (z klientem), jesli ukonczylas jakies kursy, ktore moga byc atutem, rowniez wpisz co w list, no i cos w stylu, ze masz nadzieje, iz spotkacie sie w drugim etapie rekrutacji. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 13:29   #83
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 322
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Odświeżam wątek.

Kurcze problemy same z tymi listami motywacyjnymi. Jestem absolwentką AE, w trakcie studiów podjelam prace w firmie budowlanej jako pracownik biurowy, i tak juz zostalo do dzis. W marcu sie obronilam, teraz koncze studia podyplomowe. Chce koniecznie zmienic prace, nie moge stac w miejscu, trzeba sie rozwijac, tylko zastanawiam sie jezeli aplikuje na stanowisko np. doradca ds. produktow finansowych w Deutsche banku to czy pisac o moim zdobytm doswiadczeniu w liscie? Bo roznie żrodła padają, raz ze pisac bo kazde dosw. jest wazne, inne z kolei ze nie pisac bo po co skoro to nie ma nic wspolnego ze stanowiskiem na jakie aplikujesz, jezeli na danym stanowisku wymaga sie wysokiej orientacji na klienta, doswiadczenia w sprzedazy, bardzo dobre umiejetnosci interpersonalne, a w obecnej pracy raczej takich umiejetnosci nie nabyłam ( co nie oznacza ze ich nie mam, moze są jeszcze nieodkryte :P ). Jak myslicie? moze w liscie nie pisac nic o dosw. tylko skupic sie na swoich mocnych stronach?
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" złota myśl glamour
sandrunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 13:54   #84
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez sandrunia83 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek.

Kurcze problemy same z tymi listami motywacyjnymi. Jestem absolwentką AE, w trakcie studiów podjelam prace w firmie budowlanej jako pracownik biurowy, i tak juz zostalo do dzis. W marcu sie obronilam, teraz koncze studia podyplomowe. Chce koniecznie zmienic prace, nie moge stac w miejscu, trzeba sie rozwijac, tylko zastanawiam sie jezeli aplikuje na stanowisko np. doradca ds. produktow finansowych w Deutsche banku to czy pisac o moim zdobytm doswiadczeniu w liscie? Bo roznie żrodła padają, raz ze pisac bo kazde dosw. jest wazne, inne z kolei ze nie pisac bo po co skoro to nie ma nic wspolnego ze stanowiskiem na jakie aplikujesz, jezeli na danym stanowisku wymaga sie wysokiej orientacji na klienta, doswiadczenia w sprzedazy, bardzo dobre umiejetnosci interpersonalne, a w obecnej pracy raczej takich umiejetnosci nie nabyłam ( co nie oznacza ze ich nie mam, moze są jeszcze nieodkryte :P ). Jak myslicie? moze w liscie nie pisac nic o dosw. tylko skupic sie na swoich mocnych stronach?
Jeśli to jest jedyne doświadczenie jakie posiadasz, to jak najbardziej wpisałabym je w CV. Pracodawca będzie wiedział, że praca na etacie nie stanowi dla Ciebie problemu. Plusem będzie to, że pracowałaś podczas studiów, że zdobywałaś doświadczenie
Niektóre etapy doświadczenia czasami się pomija, ale to w sytuacji, kiedy masz tego doświadczenia na wiele stron i pracujesz już lata. Wtedy wpisywanie przysłowiowej zbiórki truskawek sprzed 20 lat, kiedy aplikuje się na stanowisko dyrektorskie można pominąć
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 14:34   #85
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 322
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Aaa rozumiem, dziekuje
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" złota myśl glamour
sandrunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 19:38   #86
sylvia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 15
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Dziewczyny pisze cv. Do doswiadczenia zawodowego chce wpisac to ze pracowalam wczesniej jako kelnerka tak dorywczo np. raz w sylwestra i tam kilka razy na weselach. I jak to ując żeby mialo to sens. Bo niestety z polaka dobra nie jestem
sylvia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 19:43   #87
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez sylvia90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisze cv. Do doswiadczenia zawodowego chce wpisac to ze pracowalam wczesniej jako kelnerka tak dorywczo np. raz w sylwestra i tam kilka razy na weselach. I jak to ując żeby mialo to sens. Bo niestety z polaka dobra nie jestem
no to napisz ze pracowalas dorywczo jako kelnerka i juz
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 21:58   #88
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Cytat:
Napisane przez sylvia90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisze cv. Do doswiadczenia zawodowego chce wpisac to ze pracowalam wczesniej jako kelnerka tak dorywczo np. raz w sylwestra i tam kilka razy na weselach. I jak to ując żeby mialo to sens. Bo niestety z polaka dobra nie jestem
Możesz to ująć też jako pracę na zlecenie, ewentualnie pracę sezonową
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 20:46   #89
sloneczko_00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 124
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

Widzę że sporo osób ma problem z listem motywacyjnym przyznam się ze ja też...
studiuję na drugim roku i szukam pracy na wakacje. Znalazłam firmę do której potrzebują osoby na stanowisko magazyniera i właśnie...
Co tam jest potrzebne? i co należy wpisać w liście motywacyjnym? Tak jak i Wy zauważyłam ze większość przykładów i wzorów w necie odnosi się do powąznych stanowisk oraz wcześniejszych doświadczeń zawodowych a ja takich po prostu nie mam...
i moze juz dawno wysłałabym swoje zgłoszenie do tej firmy ale nie wiem co ując w liście motywacynym...
Może Wy macie jakieś pomysły?
sloneczko_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 11:27   #90
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Cv, list motywacyjny, życiorys, podanie

hej, pisze list motywacyjny pierwszy raz, próbuje opierać sie na wzorach ale tam same rzeczy typu:
  • Z zainteresowaniem zapoznałem się z ogłoszeniem w„Gazecie..
  • W nawiązaniu do ogłoszenia prasowego z dnia..
  • O wolnym miejscu dowiedziałem się z ogłoszenia prasowego z dnia..
a ja przeczytałam ogłoszenie na szybie ze sklepu... jak mam to napisać??? pomocy
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-03 19:06:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.