Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-21, 12:06   #4621
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez asia077 Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz pofarbowałam włosy w salonie fryzjerskim (baleyage). Poniżej prezentuję efekt przed i po. Fryzjerka doradziła mi baleyage (a nie sombre), bo dłużej będę mogła nosić włosy bez kolejnej wizyty u fryzjera (około 6-7 miesięcy w przypadku baleyage). Z racji, że włosy były naturalne i nie chcę ich za bardzo niszczyć został użyty słaby rozjaśniacz (6-tka). Efekt, który został uzyskany jest dla mnie za słaby (wolałabym jaśniejszy blond na większej ilości pasm). Oczywiście jeszcze toner się trochę wypłucze i włosy będą jaśniejsze, ale nie spodziewam się, ze uzyskam efekt, jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej. czy taki efekt był możliwy do uzyskania na moich naturalnych włosach za pomocą sombre i czy włosy byłyby wtedy zniszczone?

Jak najszybciej ewentualnie można wrócić do starego koloru?



To wygląda tak jakby Pani fryzjerka zrobiła Ci po prostu pasemka od skóry głowy. Efekt jest naturalny, ale na pewno nie osiąganiesz takiego efektu jak na zdjęciach, nawet jeżeli toner Ci się wypłucze.

Na moje oko fryzjerka powinna zostawić odrost, a od ucha zrobić delikatne przejścia ku górze, a dół sporo rozjasnić i dopiero na to nałożyc srebrny toner. Ale taki efekt jak wskazałaś na zdjęciu można osiągnać sporo rozjaśniająć włosy ( u Ciebie , to będzie kwestia kilku wizyt), co nie obędzie się bez uszczerku dla kondycji włosa.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Na razie czekam, aż spłucze się toner, potem będę odświeżać Gołebim popielem+szary pigment właśnie na wodzie poniżej 3% (test na pasemku dał piękny szary kolor, choć nie tak ciemny, jak bym chciała).
Na odżywki koloryzujące też zwrócę uwagę, dzięki.

Probuj z odzywkami. Ja z Milk Shake jestem bardzo zadowolona , one sa dobrze napigmentowane, a pigment utrzymuje sie nawet kilka myc.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 14:13   #4622
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez asia077 Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz pofarbowałam włosy w salonie fryzjerskim (baleyage). Poniżej prezentuję efekt przed i po. Fryzjerka doradziła mi baleyage (a nie sombre), bo dłużej będę mogła nosić włosy bez kolejnej wizyty u fryzjera (około 6-7 miesięcy w przypadku baleyage). Z racji, że włosy były naturalne i nie chcę ich za bardzo niszczyć został użyty słaby rozjaśniacz (6-tka). Efekt, który został uzyskany jest dla mnie za słaby (wolałabym jaśniejszy blond na większej ilości pasm). Oczywiście jeszcze toner się trochę wypłucze i włosy będą jaśniejsze, ale nie spodziewam się, ze uzyskam efekt, jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej. czy taki efekt był możliwy do uzyskania na moich naturalnych włosach za pomocą sombre i czy włosy byłyby wtedy zniszczone?
Jak najszybciej ewentualnie można wrócić do starego koloru?
Toner nie wyplucze wiecej koloru niz jest rozjansione na pasemkach a patrzac na fotkę Twoich włosów to roznica mało widoczna bedzie.
Miedzy tym co masz teraz Ty a co bys chciała na załaczonej fotce to jest przepasc w tonach. Dziewczyna ma szaro-platynowe włosy z ciemnymi odrostami, zeby uzyskac taki jasny to przy ciemnych włosach jedna wizyta to mało raczej. Włosy musza byc rozjanione na białe, czyli maksymalnie, wiec prawie na pewno troche dostaną po łusce. Owszem sa olaplexy ect ale nie oszukujmy sie, to aby miec taki jasny, to trzeba agresywnie rozjaniaczem pojechać. Wiem coś o tym bo sama mam rozjasniane na max.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 17:10   #4623
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

Probuj z odzywkami. Ja z Milk Shake jestem bardzo zadowolona , one sa dobrze napigmentowane, a pigment utrzymuje sie nawet kilka myc.
Na razie mam jeszcze jedno opakowanie Joanny. Oto co mi wyszło po Gołębim popielu na wodzie 1.5% i szarym korektorze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grey2.jpg (328,2 KB, 41 załadowań)
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 17:23   #4624
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Na razie mam jeszcze jedno opakowanie Joanny. Oto co mi wyszło po Gołębim popielu na wodzie 1.5% i szarym korektorze.

Fajnie To taki ciemny szary!
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 17:40   #4625
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Fajnie To taki ciemny szary!
Dokładnie, bo ciągle wychodził mi jasny popielaty blond, a ja chciałam coś bardziej "szarego". Ciekawe, jak będzie się spierał, może do srebrnego.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:30   #4626
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Dokładnie, bo ciągle wychodził mi jasny popielaty blond, a łam coś bardziej "szarego". Ciekawe, jak będzie się spierał, może do srebrnego.

Bo Ty nie rozjanialas wlosow? Fajny ten kolor wyszedl. Widze, ze tez jestes chlodno-blada tak samo jak ja A TY chcialabys srebrny? Mi sie wydaje, ze bardziej bedzie sie zmywal do szarego, popielatego, do srebrnego wtedy jakby bylo cos z fioletem w farbie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 22:10   #4627
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Bo Ty nie rozjanialas wlosow? Fajny ten kolor wyszedl. Widze, ze tez jestes chlodno-blada tak samo jak ja A TY chcialabys srebrny? Mi sie wydaje, ze bardziej bedzie sie zmywal do szarego, popielatego, do srebrnego wtedy jakby bylo cos z fioletem w farbie.
Rozjaśniałam na 3% wodzie do żółtka.
Taaak, jestem blada, ale raczej mam ciepły podton i rude piegi, niektórzy uważają, że szarość mi nie pasuje i moim kolorem jest miedziany rudy.
Srebrny bym chciała, ale wątpię, że mi się uda.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 10:59   #4628
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Rozjaśniałam na 3% wodzie do żółtka.
Taaak, jestem blada, ale raczej mam ciepły podton i rude piegi, niektórzy uważają, że szarość mi nie pasuje i moim kolorem jest miedziany rudy.
Srebrny bym chciała, ale wątpię, że mi się uda.
Jak patrze na szyję to jest bardzo chłodna , ale to może kwestia zdjęcia. Ja zimą ejstem chłodno blada, a latem żeby było ciekawiej nabuieram złoto-brzoskwiniowych tonów + też mam piegi A moje naturalne włosy były złoto-miodowe.

Mi się wydaje, że właśnie wybitnie chłodne odcienie ( a do takich należą szarości, popiele, fiolety, biel etc.) będą się gryzły z ciepłym kolorytem ciała. Ja w te wakacje jak się lekko opaliłam, a miałam wychłodzony blond, to średnio to wygladalo , tandentnie wrecz :P

Zeby Ci wysżły srebrne to musisz podzialac z fioletowym pigmentem. Jak bedzie Ci sie chcialo bawic w to, to z Alfaparfu jest fajny pigment - fioletowo popielaty, jest tez sam popielaty, mozesz to dodac do dowolonej odzywki i maski, mozesz tez dodac do farby.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2019-10-22 o 11:02
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 14:35   #4629
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć dziewczyny!

Podpowiedzcie proszę, czy jestem w stanie uzyskać bardzo, bardzo jasny blond (raczej chłodny) mając obecnie taki kolor? Jest to mój naturalny kolor, taki ciemny blond. Włosy ogólnie są w dobrej kondycji.

Zapisałam się do fryzjera i w sumie nie wiem czy moje oczekiwania są realne Załączam przykładowe zdjęcie koloru, który mi się podoba. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest jednolita koloryzacja itp.

Nigdy nie rozjaśniałam/farbowałam włosów na blond, więc nie wiem co jest możliwe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg unnamed (1).jpg (99,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg d2883ac968e13fbea3b6a4e0831b829f.jpg (73,3 KB, 29 załadowań)
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 18:27   #4630
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Miałam naturalne jak twoje, musiałam rozjaśnić do poziomu 9, czyli żółtka, na to tonowanie. A myślałam, że naturalne da się rozjaśnić nawet farbą... nie dało.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:32   #4631
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Podpowiedzcie proszę, czy jestem w stanie uzyskać bardzo, bardzo jasny blond (raczej chłodny) mając obecnie taki kolor? Jest to mój naturalny kolor, taki ciemny blond. Włosy ogólnie są w dobrej kondycji.

Zapisałam się do fryzjera i w sumie nie wiem czy moje oczekiwania są realne Załączam przykładowe zdjęcie koloru, który mi się podoba. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest jednolita koloryzacja itp.

Nigdy nie rozjaśniałam/farbowałam włosów na blond, więc nie wiem co jest możliwe
Wszystko zależy od umiejętności fryzjera i tego czy będzie wiedział co robić. Nie masz ciemnych włosów, więc z ich rozjaśnianiem nie powinno być wiekszęgo problemu. Teraz jest kwestia tego czy fryzjer nalozy Ci farbe rozjasniajaca (tutaj moze odrazu nie rozjasnic do koloru docelowego) czy nalozy rozjasniacz. Czy zrobi kapiel rozjasniajaca + nalozy farbe. Jezeli nigdy nie rozjasnialas wlosow to w sumie nie wiadomo czy sa latwo rozjasnialne czy tez nie.

Jezeli nalozy rozjasniacz to nie pozwol fryzjerowi zakonczyc procesu rozjasniania zanim kolor nie zmieni sie w jasno zolty, bo wtedy o chlodnym blondzie bedziesz mogla zapomniec. CHyba ze rozjasnianie bedzie podzielone na kilka etapow, zeby zachowac kondycje wlosow. Jezeli zostana Ci jakies czerwone barwniki we wlosie, too one sie nie stonuja, a jak toner bedzie sie wymywal to te kosmyki beda widoczne na peirwszym miejscu.

I generalnie z rozjasniaczem nie ma zabawy, fryzjer musi sie na tym znac, bo jak nierownomiernie Ci rozjasni, to wtedy wspolczuje, beda plany , a kolor bedzie niejednolity. Ja do dzisiaj mam niektore zlote pasemka po nierownomiernym rozjasnieniu.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-23, 17:12   #4632
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od umiejętności fryzjera i tego czy będzie wiedział co robić. Nie masz ciemnych włosów, więc z ich rozjaśnianiem nie powinno być wiekszęgo problemu. Teraz jest kwestia tego czy fryzjer nalozy Ci farbe rozjasniajaca (tutaj moze odrazu nie rozjasnic do koloru docelowego) czy nalozy rozjasniacz. Czy zrobi kapiel rozjasniajaca + nalozy farbe. Jezeli nigdy nie rozjasnialas wlosow to w sumie nie wiadomo czy sa latwo rozjasnialne czy tez nie.

Jezeli nalozy rozjasniacz to nie pozwol fryzjerowi zakonczyc procesu rozjasniania zanim kolor nie zmieni sie w jasno zolty, bo wtedy o chlodnym blondzie bedziesz mogla zapomniec. CHyba ze rozjasnianie bedzie podzielone na kilka etapow, zeby zachowac kondycje wlosow. Jezeli zostana Ci jakies czerwone barwniki we wlosie, too one sie nie stonuja, a jak toner bedzie sie wymywal to te kosmyki beda widoczne na peirwszym miejscu.

I generalnie z rozjasniaczem nie ma zabawy, fryzjer musi sie na tym znac, bo jak nierownomiernie Ci rozjasni, to wtedy wspolczuje, beda plany , a kolor bedzie niejednolity. Ja do dzisiaj mam niektore zlote pasemka po nierownomiernym rozjasnieniu.
Dzięki, zobaczymy, wrzucę efekty po
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 20:44   #4633
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Bo popileate, ogólnie chlodne odcienie wychodzą ciemniej na tym samym poziomie kolorystycznym. Poza tym popiel nie u każdego ładnie wychodzi i czasami może dać efekt hm... przybrudzenia.

Ja własnie tak miałam, że u mnie farby z jakąkolwiek domieszką popielu np. .21 wychodziły ciemno, szaro-buro, brudo, bardzo brzydko. Dopiero jak przerzuciłam się na takie .20 ewentualnie .02 to efekt był czystszy , ładniejszy i jaśniejszy.
Dziękuję Ci, że mi o tym napisałaś! Dzięki Tobie nareszcie wiem co robię źle! Niepotrzebnie mieszałam 10 z 10.21, powinnam samą 10 kłaść na odrosty bo odcień mam właśnie taki jak piszesz, ostatnio dodałam do mieszanki nawet więcej 10.21 żeby uzyskać jaśniejszy efekt bo jak widzę na próbniku 10.21 prawie białe to myślałam, że im więcej 10.21 tym jaśniejszy odcień Oczywiście wyszło odwrotnie

Chcę jeszcze wypróbować 10NB z Alfaparfu, tym razem samodzielnie Może będzie ciut jaśniejszy niż samą 10tką.

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2019-10-24 o 21:06
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 11:06   #4634
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci, że mi o tym napisałaś! Dzięki Tobie nareszcie wiem co robię źle! Niepotrzebnie mieszałam 10 z 10.21, powinnam samą 10 kłaść na odrosty bo odcień mam właśnie taki jak piszesz, ostatnio dodałam do mieszanki nawet więcej 10.21 żeby uzyskać jaśniejszy efekt bo jak widzę na próbniku 10.21 prawie białe to myślałam, że im więcej 10.21 tym jaśniejszy odcień Oczywiście wyszło odwrotnie

Chcę jeszcze wypróbować 10NB z Alfaparfu, tym razem samodzielnie Może będzie ciut jaśniejszy niż samą 10tką.

Nie ma sprawy! Przechodziłam przez to samo, dopiero metodą prób i błędów doszłam co i jak



Ładny blond daje 11.20
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 13:07   #4635
ewe11
Raczkowanie
 
Avatar ewe11
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Moje drogie Blondynki czy ktoras z was podpowiedzialaby mi jak ochlodzic mój kolor? Były rozjaśniane już dawno temu w tej chwili kolor jest żółty ciepły i sprany potrzebuje odświeżenia i ochłodzenia. Myślałam o jakiejś farbie rozjaśniającej typu Matrix extra blonde z 6% woda co myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15720915640501435586773.jpg (121,7 KB, 34 załadowań)
__________________
zapuszczam włoski Nie prostuję!
Nie suszę!
* skrzypowita
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 14:06   #4636
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja bymnajpierw spróbowała ochłodzić niebieskim szamponem Fanola No Orange.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 15:39   #4637
ewe11
Raczkowanie
 
Avatar ewe11
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Próbowałam już wszystkich masek, szamponów ale to jest jednorazowy efekt
__________________
zapuszczam włoski Nie prostuję!
Nie suszę!
* skrzypowita
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 18:20   #4638
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Chodzi ci o te jasne, nie przy skórze? Farby rozjaśniające stosuje się z wyższym utleniaczem (9, 12), a na niższym włosy się nimi tonuje (max 3%). Poprawcie, jeśli się mylę.

P.S. Szarość spiera się do jasnego popielu
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-27, 20:41   #4639
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez ewe11 Pokaż wiadomość
Próbowałam już wszystkich masek, szamponów ale to jest jednorazowy efekt

Ale TY chcesz rozjasnic i ochlodzic? Czy zachowac ten sam poziom koloru i tylko ochlodzic? Jezeli chcesz rozjasnic to do jakiego koloru? Bez konkretnego celu, ciezko doradzic.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Chodzi ci o te jasne, nie przy skórze? Farby rozjaśniające stosuje się z wyższym utleniaczem (9, 12), a na niższym włosy się nimi tonuje (max 3%). Poprawcie, jeśli się mylę.

P.S. Szarość spiera się do jasnego popielu

Farby rozjasniajace raczej nie sa polecane do tonowania. Natomiast wlosy mozna tonowac na 3% ale tez i na 6%



O no to fajnie , ze jestes zadowolona Mi takie popielate nie pasuja o czym sie przekonalam wczoraj Strzeliłam takiego babola, ze az glupio sie przyznac.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-27, 22:13   #4640
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny jak zrobić z wody-oxydantu 6%, oxydant-wodę 3%?

Mam w domu wodę-oxydant Loreala 6%,
ale chciałabym użyć do farby 3%wody(wtedy włosy ładniej wyglądają, bardziej się błyszczą, niż z 6%wodą)

A 3% wody/oxydantu, nie ma w sprzedaży.
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.

Edytowane przez PieknaDojrzalaKobieta
Czas edycji: 2019-10-27 o 22:15
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 18:37   #4641
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy! Przechodziłam przez to samo, dopiero metodą prób i błędów doszłam co i jak



Ładny blond daje 11.20

Tylko, że to odcień rozjaśniający, chcę jak najmniej zniszczyć włosy, dlatego do farb zwykłych nierozjaśniających dodaję wodę max 6%

A Ty pseudofeministko robisz 11.20? Z jakiego poziomu natury wychodzisz i jaką wodę dodajesz, że ładny blond wychodzi?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 19:35   #4642
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

Farby rozjasniajace raczej nie sa polecane do tonowania. Natomiast wlosy mozna tonowac na 3% ale tez i na 6%



O no to fajnie , ze jestes zadowolona Mi takie popielate nie pasuja o czym sie przekonalam wczoraj Strzeliłam takiego babola, ze az glupio sie przyznac.
Raczej chodziło mi o to, że dziewczyny robią odrost np. taką 11.11, a resztę rozcieńczają wodą i dają na ok. 10 min na długości w celu odświeżenia koloru.

Tak, raczej ładnie się spiera, na razie zero żółci, włosy też jaśnieją. Mnie popiele na poziomie 10-11 i platyna nie pasują, bo mnie rozmywają, ale 9 jest dobre. Przyznam się też, że dużo lepiej wyglądam w słonecznym blondzie (nie żółtym jak po rozjaśnianiu). A co zrobiłaś?
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 23:11   #4643
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Raczej chodziło mi o to, że dziewczyny robią odrost np. taką 11.11, a resztę rozcieńczają wodą i dają na ok. 10 min na długości w celu odświeżenia koloru.

Tak, raczej ładnie się spiera, na razie zero żółci, włosy też jaśnieją. Mnie popiele na poziomie 10-11 i platyna nie pasują, bo mnie rozmywają, ale 9 jest dobre. Przyznam się też, że dużo lepiej wyglądam w słonecznym blondzie (nie żółtym jak po rozjaśnianiu). A co zrobiłaś?

A rozumiem



Skoro wygladasz dobrze w slonecznym blondzie, to ten szary rzeczywiscie moze nie pasowac do Twojej karnacji



A ja? No coz, mistrzyni perfekcjonizmu :brzyda l: Po nierownomiernym rozjasnieniu , mialam jeszcze troche zloto-rudawych pasm, praktycznie przy samej twarzy i mi to mega przeszkadzalo, moja fryzjerka ogólnie łądnie robi mi włosy, ale jakos za pozno nakladala mi rozjasniacz na te pasma i w ogole tego nie rozjasnilo, a to byla kwestia jednego max. dwoch tonow, wiec wygrzebalam ze swoich zbiorow farbe rozjasniajaca z Kolestonu i nalozylam zeby wyrownac w koncu ten kolor , no i nie wiem teraz czy nie wyjda mi za jasne jak farba sie wyplucze, bo rozjasnic na bank rozjasnilo No, ale mam nadzieje, ze jednak nie, bo juz nie chce eksperymentowac z pozostala czescia wlosow.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 23:20   #4644
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Tylko, że to odcień rozjaśniający, chcę jak najmniej zniszczyć włosy, dlatego do farb zwykłych nierozjaśniających dodaję wodę max 6%

A Ty pseudofeministko robisz 11.20? Z jakiego poziomu natury wychodzisz i jaką wodę dodajesz, że ładny blond wychodzi?

Rozimiem Daj znac jak Ci wyszedł kolor z ta farbą , która wybrałaś. Szkod,a że z Alfaparfu nie ma 10. 20 , byłby fajny do tonowania.



Ja teraz nie używam farb, bo wlosy mam juz rozjasnione do poziomu, ktory mnie interesuje, tylko tonuje szamponami i odzywkami koloryzujacymi. Ale jak mialam fatalnie rozjasnione wlosy, to wlasnie sobie nakladalam te farbe i wychodził piękny kolor , ale już wtedy włosy mialam rozjasnione, do takiego jasno rudo-złotego koloru. I wtedy robiłam na oksy 9%, ale nie trzymałam całego czasu. Tylko, ze na wlosach rozjasnianych farby szybko sie wyplukuja i zaraz mialam te zlote, dlatego wolalam juz bardziej rozjasnic i sie nie meczyc.

__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 17:32   #4645
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny, nie wiem może nie zauważyłyście mojego postu, wiec jeszcze raz zapytam.

Jak zrobić z wody 6%, wodę 3% ?
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 18:12   #4646
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Podpowiedzcie proszę, czy jestem w stanie uzyskać bardzo, bardzo jasny blond (raczej chłodny) mając obecnie taki kolor? Jest to mój naturalny kolor, taki ciemny blond. Włosy ogólnie są w dobrej kondycji.

Zapisałam się do fryzjera i w sumie nie wiem czy moje oczekiwania są realne Załączam przykładowe zdjęcie koloru, który mi się podoba. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest jednolita koloryzacja itp.

Nigdy nie rozjaśniałam/farbowałam włosów na blond, więc nie wiem co jest możliwe
Dziewczyny jestem załamana Fryzjerka nałożyła rozjaśniacz z olaplexem, potem toner i... włosy mam po prostu żółte z rudymi pasemkami pod spodem. Nijak to się ma do tego co chciałam osiągnąć... Czy da się to teraz uratować jakoś samodzielnie w domu?
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 18:15   #4647
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Poszukaj w internecie. Powinno byc napisane jak to zrobic, chyba powinno rozcienczyc sie z woda, ale nie pamietam jak to sie robilo.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 19:19   #4648
PieknaDojrzalaKobieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 64
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Poszukaj w internecie. Powinno byc napisane jak to zrobic, chyba powinno rozcienczyc sie z woda, ale nie pamietam jak to sie robilo.
Szukałam w internecie, niestety nic nie znalazłam, może w nie
odpowiednim wątku zadałam pytanie?
__________________
Typ kolorystyczny: Stonowane Lato.
-Nie lubię, nie toleruje ALKOHOLU w kosmetykach.
PieknaDojrzalaKobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 19:33   #4649
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Poszukaj w wyszukiwarce google wpisując jak zmniejszyc steżenie oksydantu coś takiego.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem załamana Fryzjerka nałożyła rozjaśniacz z olaplexem, potem toner i... włosy mam po prostu żółte z rudymi pasemkami pod spodem. Nijak to się ma do tego co chciałam osiągnąć... Czy da się to teraz uratować jakoś samodzielnie w domu?



Niestety jeżeli chodzi o rozjaśnienie włosów i ratunek to pozostaje albo przyciemnienie albo rozjasnienie. Bo farba na rozjasnianych wlosach nie bedzie sie dlugo utrzymywac, wiec trzeba zrobic pigmentacje, a to sie wiaze z przyciemnieniem.



Rozjasnianie odbywa sie przez cieple odcienie, wiec taki efekt jest nieunikniony chyba ze rozjasniasz do bardzo jasno zoltego/bialego.



Ja bym na Twoim miejscu odczekała jakiś czas i dbała o regenerację włosów i ewentualnie jak będziesz chciała to fryzjerka musi Ci rozjaśnić do conajmniej jasnożóltego, wtedy będziesz mogła tonować szamponem fioletowym. Musisz miec na uwadze, że w przypadku rozjasnionych wlosow toner, szampon czy odzywka nie da dlugotrwalych efektow , wiec trzeba co jakis czas po nie siegac zeby zachowac kolor ktory sie wybralo.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 11:43   #4650
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Postanowiłam to delikatnie jeszcze rozjaśnić, potem umyłam włosy fioletowym szamponem + fioletowa odżywka. Włosy dalej żółte, trochę jaśniejsze Czy jest sens kłaść coś na to by to tonować? Jeśli tak to co? Chciałabym dodać zdjęcie ale nie wyświetla mi się opcja by to zrobić

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
Postanowiłam to delikatnie jeszcze rozjaśnić, potem umyłam włosy fioletowym szamponem + fioletowa odżywka. Włosy dalej żółte, trochę jaśniejsze Czy jest sens kłaść coś na to by to tonować? Jeśli tak to co? Chciałabym dodać zdjęcie ale nie wyświetla mi się opcja by to zrobić
Wrzucę tak: https://imgur.com/JRtH5Yo oraz https://imgur.com/a/oHzxH1P

Pomóżcie
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.