Białe detale u świadkowej na ślubie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-15, 22:48   #1
Alex_ororo
Przyczajenie
 
Avatar Alex_ororo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3

Białe detale u świadkowej na ślubie


Hej, mam pewien problem z doborem dodatków

Jestem świadkiem na ślubie siostry. Wszystko na ślubie będzie zachowane w większości w tonacji białej, z elementami delikatnych odcieni różu. Wiem, że jako świadek powinnam w miarę możliwości się "dopasować" do motywu, wiec zakupiłam sukienkę (którą zobaczyć można w załączniku) w kolorze jasny róż/nude/łosoś/jak zwał tak zwał.

Nie wiedziałam jakie dodatki mają być, ale radzono mi, by do tej sukienki wybrać białe detale. Dokupiłam więc biały żakiecik i białe czółenka na obcasie a la drewno (również w załączniku). Przyznam, że trochę się tego obawiam, bo choć siostra żadnych obiekcji nie zgłasza, to wiem że kolor biały jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej, a nie chcę wyjść na wyrodną siostrę.

W teraz konkretne pytanie dotyczące doboru torebki/kopertówki:
Czy muszę do tych białych detali dobrać koniecznie białą torebkę? Czy może być w jakimś innym kolorze, ewentualnie jakieś inne buty? Jak już mówiłam, trochę się czuję niepewnie z tymi białymi elementami, ale według życzenia siostry miałam się kolorystycznie dopasować. Ważne jest też to, że wszystko ma być na konserwatywnie, więc awangarda raczej odpada.

Bardzo proszę o opinie, za które z góry dziękuję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka_roz.jpg (63,5 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sukienka_zakiet.jpg (67,4 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czolenka_bile.jpg (13,7 KB, 60 załadowań)

Edytowane przez Alex_ororo
Czas edycji: 2015-04-16 o 01:00
Alex_ororo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 07:06   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Osobiście podbiłabym ten zestaw jakimś mocniejszym kolorem lub zostałabym przy pastelowym różu, ale broń Boże nie biała torebka
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 07:27   #3
Cat Lover
Zadomowienie
 
Avatar Cat Lover
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 124
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Ja bym dobrała torebkę / kopertówkę w kolorze złota.
Będzie to stanowić jakiś akcent bardziej glamour, a że reszta stylizacji jest bardzo "grzeczna" i stonowana, to taki akcent by się przydał. Na butach jest jakaś złota aplikacja i chyba przy sukience też(?), więc złota torebka by jak najbardziej pasowała. Zresztą, złoty kolor ładnie komponuje się z bielą, różem.
Cat Lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 07:32   #4
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

A może czarne szpilki i czarna torebka, ze złotymi dodatkami, klamerkami. Nie wiem ile masz lat, ale ta sukienka to taka "Babcina" bez wyrazu, bez ochów i achów, a wszyscy na ciebie na weselu będą patrzeć w końcu jesteś siostrą, najbliższą rodziną, to dalsi goście dość mocno obserwują i komentują.

Nie da się sukienki ładniejszej kupić? Widzę po rozmiarze, że gruba nie jesteś to z łatwością coś znajdziesz.

Edytowane przez Sylwia1900r
Czas edycji: 2015-04-16 o 07:37
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 07:46   #5
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Żadnej czerni! Trzymaj się pasteli i bieli - dodaj złoto, bo ono i tak delikatnie na sukience występuje

Kopertówka


Bransoletka np. w takim stylu, ale z delikatnym złotem, bielą i łososiowym różem:




Nie wiem, ile masz czasu, ale można pomyśleć o bransoletce na zamówienie (dawanda, pakamera itp.) - wtedy idealnie będzie spinać cały outfit

Mam 2 wesela późną wiosną - prosta beżowa pudełkowa sukienka + robiące glam wow dodatki

Edytowane przez wie-wiórka
Czas edycji: 2015-04-16 o 07:50
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 07:51   #6
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Ej wie-wiórka bransoletki śliczne, aż mi ślinka pociekła.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 09:26   #7
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Ja bym postawiła na amarantową, fuksjową kopertówkę. Białych butów bym nie kupowała (wiem, już po fakcie - ale może możesz zwrócić lub wymienic?). Poszlabym w różowe szpilki, rózową kopertówkę, ten biały zakiecik niech już zostanie.
Złoto to też dobry pomysł.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-16, 10:27   #8
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

biały żakiet się obroni, w końcu pewnie zdejmiesz go tuż po wyjściu z kościoła czy urzedu, ale jak to jeszcze dopełnisz białą torebką - będzie nudno i dla 50-letniej nudnej pani.
ja bym poszła w pomarańcze - fajnie sie z takimi pastelami łączą, choć zdaje sobie sprawę, że ekran może fałszować kolor sukienki (u mnie jest blado-łosiowa).

te buty mi się również nie podobają - białe niby są letnim trendem tego sezonu, ale ten "drewniany" obcas i podeszwa ja bym zestawiła wyłącznie z jeansami w wydaniu mocno casualowym. w żadnym wypadku do letniej sukienki i na okazję, która ma być elegancka.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 10:49   #9
Alex_ororo
Przyczajenie
 
Avatar Alex_ororo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, potrzebowałam właśnie opinii "osób trzecich". Nigdy nie byłam na żadnej "okazji" (ostatni raz to było 5 lat temu na studniówce), na weselu też nigdy nie byłam, więc jeśli chodzi o sukienki i takie tam to mam wiedzę i doświadczenie zerowe, choć już te 24 lata mam. Nie chcę też wyglądać jakoś szczególnie "glamour". Siostra nie raz wyrażała obawy, że ktoś może ją przyćmić (dlatego też nie pozwoliła siostrze pana młodego być jego świadkiem). Chciałabym być możliwie mało widoczna, tak jakoś "w tle". Mam być przede wszystkim przydatna, a nie ładnie wyglądać.

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
ta sukienka to taka "Babcina" bez wyrazu, bez ochów i achów, a wszyscy na ciebie na weselu będą patrzeć w końcu jesteś siostrą, najbliższą rodziną, to dalsi goście dość mocno obserwują i komentują. Zresztą, będę najmłodszą osobą na tym weselu, więc raczej starsze panie nie powinni się czepiać, że wyglądam zbyt konserwatywnie.

Nie da się sukienki ładniejszej kupić? Widzę po rozmiarze, że gruba nie jesteś to z łatwością coś znajdziesz.
No właśnie rozmiar tej sukienki to 48, a przy wzroście 1.58m to dość dużo A kolor sukienki pasuje i rozmiar też, podoba się mnie i reszcie rodziny, więc zostanę przy tej. Spróbuję pójść w te "złotawe" detale, co prawda ślub za trochę ponad tydzień, to niczego już nie zamówię, ale poszukać zawsze można.
A to, że goście o mnie komentarze będą mieć jakieś, to mi nie przeszkadza. Byleby siostra była zadowolona.

I chyba buty w takim układzie też zmienię na podpasowane raczej do sukienki, niż żakieciku.

Edytowane przez Alex_ororo
Czas edycji: 2015-04-16 o 11:28
Alex_ororo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 11:58   #10
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Ja też jestem za złotą torebką
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 18:54   #11
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

buty są nudne, ale wydają się stabilne i wygodne
dorzuciłabym naszyjnik, bo całość jest dość mdła , coś w tym stylu http://www.iloko.pl/product-pol-1433...JNIK-XXL-.html
do tego torebka w kolorze, powtórzonym z naszyjnika
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 08:32   #12
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Cytat:
Napisane przez Alex_ororo Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, potrzebowałam właśnie opinii "osób trzecich". Nigdy nie byłam na żadnej "okazji" (ostatni raz to było 5 lat temu na studniówce), na weselu też nigdy nie byłam, więc jeśli chodzi o sukienki i takie tam to mam wiedzę i doświadczenie zerowe, choć już te 24 lata mam. Nie chcę też wyglądać jakoś szczególnie "glamour". Siostra nie raz wyrażała obawy, że ktoś może ją przyćmić (dlatego też nie pozwoliła siostrze pana młodego być jego świadkiem). Chciałabym być możliwie mało widoczna, tak jakoś "w tle". Mam być przede wszystkim przydatna, a nie ładnie wyglądać.



No właśnie rozmiar tej sukienki to 48, a przy wzroście 1.58m to dość dużo A kolor sukienki pasuje i rozmiar też, podoba się mnie i reszcie rodziny, więc zostanę przy tej. Spróbuję pójść w te "złotawe" detale, co prawda ślub za trochę ponad tydzień, to niczego już nie zamówię, ale poszukać zawsze można.
A to, że goście o mnie komentarze będą mieć jakieś, to mi nie przeszkadza. Byleby siostra była zadowolona.

I chyba buty w takim układzie też zmienię na podpasowane raczej do sukienki, niż żakieciku.
Rozmiar już nie ma tak wielkiego znaczenia, jak to że chcesz być tylko przydatna.
Odstrzel się na weselisko tak by cię nie poznali, masz możliwości bo jesteś młoda, nie bądź szarą myszką w kącie.
Siostra i tak będzie błyszczeć bo to jej dzień, ale ty jako przyboczna nie musisz się pojawiać w trampkach, to takie porównanie tylko.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 11:11   #13
Alex_ororo
Przyczajenie
 
Avatar Alex_ororo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Białe detale u świadkowej na ślubie

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
dorzuciłabym naszyjnik, bo całość jest dość mdła , coś w tym stylu http://www.iloko.pl/product-pol-1433...JNIK-XXL-.html
do tego torebka w kolorze, powtórzonym z naszyjnika
No właśnie w ta stronę idę. Już nawet sobie upatrzyłam dodatki, co akurat nie było taki trudne, bo połączenie różów i złota zdaje się być jakieś takie popularne na ten moment.

Dzięki, za podpowiedź.

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Odstrzel się na weselisko tak by cię nie poznali, masz możliwości bo jesteś młoda, nie bądź szarą myszką w kącie.
No właśnie zainwestowałam w dodatki (m.in. taką super złotą kopertówkę ze złotymi drobinkami i wielgachną bransoletę ), wiec mam nadzieję, że to trochę poprawi całość, bo ta różowa sukienka na serio na mnie bardzo ładnie leży. Za to odrobię sobie na poprawinach, bo mam taką naprawdę wystrzałową szafirową kieckę, a już chyba nikt nie będzie się mógł czepiać.

A z tym rozmiarem to tylko chciałam pokazać jak pozory mogą mylić. Się nie spodziewałam tekstu w stylu "nie jesteś przecież gruba".

W każdym bądź razie dziękuję za rady.

Edytowane przez Alex_ororo
Czas edycji: 2015-04-17 o 11:22
Alex_ororo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-17 12:11:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.