swędzenie skóry.. wrażliwość na podmuchy wiatru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-22, 18:07   #1
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Question

swędzenie skóry.. wrażliwość na podmuchy wiatru


Witajcie,

od paru lat mam problem ze skórą (swędzenie) podczas spacerów, kiedy wieje wiatr. Nie zdarza się to zawsze, ale zdecydowanie za często. Podczas spacerów zaczynają mnie swędzieć nogi, robią się czerwone, z trudem opanowuje chęć (za)drapania, chce mi się aż płakać , wtedy muszę robić postoje, bo każdy kolejny krok jest dla mnie dramatyczny.

Natomiast podczas jazdy na rowerze mam ten sam problem, ale wówczas dotyczy to rąk.. zaczynają się robić czerwone i strasznie swędzą. Jak jeżdżę po nierównościach swędzenie dopada znacznie szybciej. O ile swędzenie nóg podczas spacerów zdarza się nie aż tak często, o tyle na rowerze występuje to zawsze.

Szukałam już wiele razy w internecie informacji na ten temat, ale nigdy nie mogłam znaleźć nic sensownego. 2 lata temu bylam u dermatologa z tego powodu, ale powiedział mi, że taka moja natura i za bardzo nie da się nic z tym zrobić. Natomiast Pani aptekarka poleciła ten krem
Oceanic Pharmaceutic, Oxedermil, Balsam do ciała 10% mocznika
jest on rzeczywiście bardzo fajny, ale nie chroni przed swędzeniem.

Chciałam dodać, że ciało nie swędzi mnie po domowych kąpielach, ale na basenie chlorowanym nie wytrzymam dłużej niż 10 minut, bo cała skóra zaczyna mnie swędzieć, natomiast w basenach ozonowanych jest OK i z takich właśnie korzystam.


Czy ktoś z Was ma bądź spotkał się z takim problem?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady.
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 21:21   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: swędzenie skóry.. wrażliwość na podmuchy wiatru

Problem dziwny rzeczywiście.
Pomyślałam o dwóch rzeczach - alergii (chlor, zanieczyszczenia powietrza wzmagane przez wiatr) i problemach neurologicznych (coś nie tak z odczuwaniem przez receptory dotyku w skórze).
Ale co to może być tak naprawdę - nie wiem.

Z ciekawostek Ci napiszę, że ja też miewam problemy z wiatrem. Określona pogoda (wietrznie i chłodnawo) działa na mój błędnik w taki sposób, ze mam kłopoty z określeniem położenia swojego ciała w przestrzeni. Jakbym nie do końca czuła, że np. normalnie stoję stabilnie na 2 nogach
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 22:07   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: swędzenie skóry.. wrażliwość na podmuchy wiatru

Znam to. Ręce na rowerze robią się czerwone i puchną, do tego okropnie swędzą. Ja dołożę od siebie bieganie - nogi reagują jak ręce na rowerze. Z tym wiatrem to różnie, u siebie zauważyłam swędzenie ud, czasami kiedy mam jeansy obcisłe i zmienia się temperatura. Nie wiem, z czego to wynika Jestem dość przyzwyczajona, bo mam atopowe zapalenie skóry i rzadziej mnie nic nie swędzi, niż swędzi okropnie, ale to swędzenie jest dość specyficzne.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 22:04   #4
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: swędzenie skóry.. wrażliwość na podmuchy wiatru

Dziękuję Wam za odpowiedzi

Widać, nie jestem odosobniona . Jeszcze dodam, że parę razy zdarzyło się że w galerii handlowej/hipermarkecie zaczęły mnie swędzieć dłonie, zrobiły się czerwone i palce napuchły..

Mam nadzieję, że kiedyś dowiem się co mi dolega..
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 14:05   #5
natalia_sen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: swędzenie skóry.. wrażliwość na podmuchy wiatru

Hej, mam dokładnie to samo czy znasz już może przyczynę ?
natalia_sen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-17 15:05:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.