Wyzwanie filmowe - Kino włoskie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-19, 02:56   #61
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Ja, jak wspomniałam chyba, oglądałam jakiś czas temu wersję dłuższą i żałuję, bo te dłużyzny i melodramatyczność niemal zabiły przyjemność z oglądania historii małego Toto

P.S. Co do Charliego i tego, co bawiło. Spójrzmy prawdzie w oczy - teraz w popularnych komediach nie najwyższych lotów śmieszy nas taki sam banał...
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 10:11   #62
reykjaviczanka
Raczkowanie
 
Avatar reykjaviczanka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RVK
Wiadomości: 173
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Cytat:
Napisane przez Kasza Manna Pokaż wiadomość
P.S. Co do Charliego i tego, co bawiło. Spójrzmy prawdzie w oczy - teraz w popularnych komediach nie najwyższych lotów śmieszy nas taki sam banał...
Nie do końca się zgodzę.
W tych przeciętnych dzisiejszych komediach banał jest jednak na innym poziomie: wtedy ludzi bawiły poślizgnięcia na skórce od banana, obecnie... no cóż, czasem ten 'humor' jest po prostu obrzydliwy. Nie zawsze, ale jednak.

Dużo się zmieniło w naszej mentalności przez te lata, jak i podejście do wielu tematów. Dziś w kinie nagość już tak nie bulwersuje, nie tylko filmowego księdza
__________________
reykjaviczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 12:57   #63
Malta Kano
Raczkowanie
 
Avatar Malta Kano
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 66
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Humor Charliego Chaplina jest prosty, ale nie jest w żadnym wypadku prostacki lub banalny. On wybił się spośród innych komików tym, że z czasem jego występy były bogatsze niż gagi twórców typowej komedii slapsticowej (patrz Flip i Flap, poślizgnięcia się o skórkę od banana czy obrzucanie się ciastkami z kremem).
Kolejna też sprawa, że jego filmy są świadectwem problemów tamtych czasów tak jak było to przedstawione w Modern Times (gwałtowne zmiany technologiczne) lub w Great Dictator (ośmieszenie Führer i odważna krytyka jego rządów). Sama postać trampa, którą wykreował Chaplin jest pełna wrażliwości i właśnie w ten sposób wyciąga rękę do biednych, samotnych, odrzuconych przez społeczeństwo.
Chaplin to kultura masowa pełną gębą, ale mimo wszystko bardzo wartościowa. W żadnym wypadku nie zestawiłabym jego filmów z "przeciętnymi dzisiejszymi komediami" typu American Pie.

A mnie Dyktator rozwala na łopatki, niektóre sceny naprawdę są zabójcze
Malta Kano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 13:16   #64
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Nie przesadzajmy, nie mówię o humorze wulgarnym (jak pseudokomedie), tylko prostym. Często widuje się takie gagi choćby i w filmach dla dzieci/kreskówkach. Humor sytuacyjny, łatwy do zauważenia. Uniwersalny.
Co do Chaplina - nie pisałam o "drugim dnie" jego twórczości, tylko o tym, co najbardziej utkwiło w pamięci masowego odbiorcy, który na hasło Chaplin widzi zabawnego, niedużego człowieczka w meloniku i za dużych butach.
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 15:27   #65
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Tak, wejdz w dyskusje na filmwebie
dzięki, znalazłam. kiedyś to wykorzystam

a mnie poślizgnięcie się na skórce banana w wykonaniu Chaplina nawet śmieszy. za to dzisiejsze komedie ani trochę. znam może 5, które są zabawne, inne są żałosne.
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 20:31   #66
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Ja nie jestem w stanie powiedzieć jednoznacznie jaki lubię typ humoru, ale bardzo lubię Chaplina, mnie śmieszy, komedie w stylu "American Pie" już nie bardzo, może ileś lat temu trochę tak, ale teraz nie i musiałoby mi się bardzo nudzić, bym znowu to obejrzała.. Co do komedii, która ostatnio mi się bardzo spodobała to "Nietykalni", ten kinowy film. Te starsze też według mnie często zasługują na uwagę, np "Sami swoi"- uwielbiam .
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 10:59   #67
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

dla mnie numer jeden i nie do pobicia - Człowiek, który wiedział za mało, oglądałam już duużo razy, za każdym razem mnie śmieszy.
ale odbiegamy trochę od tematu.

umawiamy się wstępnie na drugi film do końca przyszłego tygodnia? ja już go mam, ale chyba nie będę miała teraz czasu, żeby obejrzeć.
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 20:14   #68
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Ja jestem za.


edit: zapomniałam o filmie, nadrobię.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-04-30 o 22:58
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 09:42   #69
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Watek, po ogladnieciu zaledwie Cinema Paradiso, wymarl?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 20:27   #70
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Nie mogę znaleźć tego "Listonosza" .
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 21:49   #71
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Nie mogę znaleźć tego "Listonosza" .
A jakim programem sciagasz filmy? Na pewno przez torrent mozna - na stronie pirate bay jest Il Postino. Problem moze byc jedynie z napisami po polsku. Ja dam rade z angielskimi.

Edit: sprawdzilam i sa polskie napisy do tego filmu

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2012-05-10 o 21:52
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 22:12   #72
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;34036770]A jakim programem sciagasz filmy? Na pewno przez torrent mozna - na stronie pirate bay jest Il Postino. Problem moze byc jedynie z napisami po polsku. Ja dam rade z angielskimi.

Edit: sprawdzilam i sa polskie napisy do tego filmu [/QUOTE]

Jutro luknę. Do tej pory oglądałam online, bez ściągania. A powiedz mi, czy to jest darmowe czy płatne i czy muszę się zarejestrowąc by ściągnąć?
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:32   #73
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Jutro luknę. Do tej pory oglądałam online, bez ściągania. A powiedz mi, czy to jest darmowe czy płatne i czy muszę się zarejestrowąc by ściągnąć?
Musisz sciagnac program Torrent. A co do samych torrentow-filmow, to zalezy od strony z ktorej sciagasz. Pirate Bay jest bezplatna - wpisujesz po prostu w google np. "Il Postino, pirate bay" i Ci wyskakuje link do strony z ktorej sciagasz torrenta. Jest jeszcze polska strona torrenty.org, ale tam jednokrotnie wysylasz sms-a, wpisujesz kod i mozesz do woli sciagac juz od tego momentu. W zaleznosci od szybkosci lacza, filmy czasami sciagaja sie w 15 minut. A i jakosc duzo lepsza niz online.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 09:45   #74
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

no niestety nie ma tego filmu online. ja chyba brałam z chomika, no ale tu trzeba się zarejestrować i mieć jakąś ilość punktów, żeby pobrać. napisy polskie są, na chomiku na pewno. ja chyba dziś obejrzę, bo mam trochę wolnego czasu.
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:46   #75
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

obejrzałam w końcu Listonosza. ładny, przyjemny, subtelny film o przyjaźni. to, co typowe dla kina włoskiego - pokazane ładne krajobrazy, praca prostego ludu, wątek miłosny, wzruszające zakończenie i naiwny humor; szczególnie przekonanie księdza, że skoro Neruda jest komunistą, to na pewno zjada własne dzieci
wątek polityczny niepotrzebny moim zdaniem - sam poeta-komunista nic o swoich poglądach nie mówił, no chyba że ten wątek był potrzebny do przedstawienia śmierci głównego bohatera.
wiecie, że aktor grający Pablo Nerudę to Alfredo z Cinema Paradiso? ja się nie zorientowałam, dopiero na filmwebie to odkryłam. aktor grający główną rolę moim zdaniem zasłużył na nominację do Oscara.
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:51   #76
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

A mogłabyś to wysłać mi np na mejla? Próbowałam na pirate bay, ale co mi nie wychodzi, a chciałabym obejrzeć. Nigdzie tego nie udostępnię.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:53   #77
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

no teoretycznie mogłabym, ale jaki masz maksymalny rozmiar załącznika? mogę ci wysłać, jeśli masz pocztę na tlenie, wtedy musiałabym film podzielić tylko na 8 części
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 21:18   #78
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Wyzwanie filmowe - Kino włoskie

Cytat:
Napisane przez ileana Pokaż wiadomość
no teoretycznie mogłabym, ale jaki masz maksymalny rozmiar załącznika? mogę ci wysłać, jeśli masz pocztę na tlenie, wtedy musiałabym film podzielić tylko na 8 części
Mam pocztę na wp. Tam jest wpisane, że załączniki do 100Mb, także fakt, może Ci się nie udać. No, ale w razie czego podam Ci na pw adres e-mail. Z tego co widzę to taka sama wielkość załącznika jak na tlenie. Ja zmykam zaraz

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-05-22 o 21:20
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.