Pomoc w ułożeniu skutecznego programu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-26, 17:29   #1
amelka_89
Przyczajenie
 
Avatar amelka_89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 19

Pomoc w ułożeniu skutecznego programu


Witam kochane wizażanki,
Przepraszam,jeśli mój temat okaże się być jedynie zaśmieceniem Waszego forum,liczę na Waszą wyrozumiałość i odrobinkę pomocy.
Otóż mam następujący problem:
podejmuję już od dawna próby schudnięcia, nie jest ze mną najgorzej, aczkolwiek mogłoby być lepiej (zawsze może), przez brak czasu,pewnej motywacji oraz dobrego nastroju straciłam poczucie pewności,że może mi się udać.Bardzo w siebie zwątpiłam, a moje kompleksy, mimo,że ciągną się już od paru lat, wciąż się pogłębiają i popadam w pewnego rodzaju depresję nad swoim stanem.Wiem,że radą tutaj jest myślenie pozytywniej, bo przecież łzy czy marudzenie tu nie pomogą.Łatwiej jednak powiedzieć nić wykonać.Wiem również,że nie jest to problem wysokiej rangi i tak naprawdę niektórzy ludzie marzyliby o tym, by móc sobie ponarzekać jedynie na siebie i na nic więcej.Kochane dziewczyny, tutaj moja wielka prośba do Was.Czy pomogłybyście mi skompletować zestaw ćwiczeń? Sama się w tym gubię, słabo orientuję i nie potrafię zebrać do kupy.Moimi głównymi problemami są ramiona, brzuch, oraz uda i ich wewnętrzna część.
Pozdrawiam.
__________________
"Zostawiła ślady dla tych, którzy wiedzieli, gdzie patrzeć..."
amelka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 17:43   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Pomoc w ułożeniu skutecznego programu

najlepiej trening siłowy ( zapisać się na siłke lub cwiczyc w domu z obciążeniem np hantlami ) i aeroby/interwały np. bieg , rower , skakanka
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 18:41   #3
amelka_89
Przyczajenie
 
Avatar amelka_89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 19
Dot.: Pomoc w ułożeniu skutecznego programu

Nie mam możliwości finansowych na siłownię, czy aerobik, musze ćwiczyć w domu.I byłąmbym bardzo wdzięczna za konkretne ćwiczenia.
__________________
"Zostawiła ślady dla tych, którzy wiedzieli, gdzie patrzeć..."
amelka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 19:15   #4
Ewelina.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 129
Dot.: Pomoc w ułożeniu skutecznego programu

ja również miałam problem z udami, najlepsze na tylną część ud i ładne pośladki jest takie ćwiczonki - kłądziesz się na pleckach, a nogi opierasz na np.fotelu i wykonujesz podnoszenia, tzn. podnosisz biodra w góre i w dół na początek starczy 30 razy
na wewnętrzną część ud:połóż się bokiem, podeprzyj łokciami i unoś ć jedną nogę do góry jakieś 30 razy.to samo z druga nogą
na brzuch-a6w, wpisz w wyszukiwarce i znajdź zestaw tych ćwiczeń
świentyn jest pilates - na wszystkie partie ciała
jak dla mnie najlepsza klejność to
1.trening kardio czyli coś "szybkiego" bieganie skakanka, cokolwiek co podkręca pracę serca
2.różne ćwiczenia np.pilates i to, co pisałam wyżej
3.rozciąganie, ale to chyba wiesz na czym polega
ćwicze takim zestawem już od ponad pół roku i efekty są świetne, najlepszą poprawę widać w nogach i pupie, mięśnie nie zwiększyły się bardzo objętościowo(a o to chyba chodzi), ale ładnie się zarysowały a ciało ujędrniło
tak więc polecam i do roboty, i nie gadac mi tu o braku motywacji bo to żadne usprawiedliwienie, motywacją sa same ćwiczenia i to, ze będziesz miała super ciało
Ewelina. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 19:44   #5
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Pomoc w ułożeniu skutecznego programu

Na początek dieta - najlepij byłoby być ułożyła sama i wrzuciała do oceny, ale jeśli nie to... dane o sobie, tj. wiek, waga, wzrost itp. oraz... aktywność, jakie diety wcześniej, jadłospis z podziałem na godziny najlepiej.

Ania dobrze pisze jeśli chodzi o trening, tj. siłowy i aerobowy/HIIT - nie myl aerobów z aerobikiem.

Można ćwiczyć w domu, niewielkim nakładem - trzeba tylko chceć

Jak będziemy mieć dane o Tobie, to i rady się znajdą
Pozdrawiam.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 19:53   #6
amelka_89
Przyczajenie
 
Avatar amelka_89
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 19
Dot.: Pomoc w ułożeniu skutecznego programu

Wiek: 18 lat
Wzrost: 160 cm
Waga: 52 kg

Jeśli chodzi o aktywność, większość czasu spędzam w szkole, jestem na zajęciach od 8 do 19 niejednokrotnie, a gdy wracam po prostu uczę się na kolejne dni.Owszem, jeszcze niedawno (przed egzaminami) ćwiczyłam codziennie przynajmniej 40 minut - brzuszki różnego rodzaju oraz ćwiczenia z Shape'a na nogi i uda.Jestem osobą piekielnie niecierpliwą, chciałabym widzieć wyniki już i teraz! Wiem jednak,że złote rybki nie istnieją, a i cuda rzadko się zdarzają.Kilka dni przed egzaminem, stres i kilka innych czynników sprawiło,że po prostu nie dałam rady wziąć się za ćwiczenie.
Diety? Owszem, stosowałam, ale bardzo krótko.Nie umiem sobie odmówić porządnego obiadu.W chwilach stresujących również nierzadko podjadam.
__________________
"Zostawiła ślady dla tych, którzy wiedzieli, gdzie patrzeć..."
amelka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 03:59   #7
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Pomoc w ułożeniu skutecznego programu

ćwiczenia bez diety niewiele dadzą
poza tym brzuszki i ćwiczenia z Shape są mało skuteczne
jak chcesz mieć szybkie efekty to musisz zabrać sie porządnie do roboty
2-3 sesje treningu silowego typu full body do tego 2-3 sesje hiit
poszukaj na forum są tu szczególowo opisane plany treningu silowego i opis jak robić hiit
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-27, 14:55   #8
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Pomoc w ułożeniu skutecznego programu

Amelka - wysłałam Ci PW
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.