kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-16, 09:44   #1
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652

kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"


Tak mnie nurtuje ostatnio pytanko, wlasciwie to czym sie roznia te profesjonalne kosmetyki(lakiery, pianki, szampony,odzywki) od tych naszych marketowych, sklepowych ogolnie dostepnych.
Co one maja takiego "innego" , moze w składzie ?
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 09:59   #2
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

Jesli chodzi o sklady, to trudno mi porownynwac. Moge tylko powiedziec, ze kosmetyki profesjonalne absolutnie poprawily wyglad i stan moich wlosow wykonczonych rozjasnianiem. Polecam przede wszystkim dobra odzywke i koncentrat na koncowki i moze cos odswiezajacego kolor, jesli masz farbowane wlosy.
Co do farb profesjonalnych to wiem na pewno, ze sa lagodniejsze w dzialaniu od tych sklepowych, co rowniez czuje na skorze glowy, ktora strasznie mnie szczypala, gdy uzywalam zwyklych farb.

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 20:22   #3
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

nad tymi mprofesjonalnymiczesto pracuje sztab ludzi laborantow, korzystajac z doswiadzcenia fryzjero, ktorzy pracujac z wlosami widza co dla nich najlepsze
to tak ogolnikowo, oczywiscie kosmetyki profesjonalne napewno sa delikatniejsze a kazda z firm pzreciga sie lwasnie w tym aby jak najmniej ingeroawły we wlos i w ochronny plaszcz lipidowy skory
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 08:07   #4
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

tak tylko zapytałam DZIEKI :cmok;
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 09:25   #5
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

Grazynka napisala:

"nad tymi profesjonalnymi czesto pracuje sztab ludzi laborantow"

- niestety czesto niebardzo im to wychodzi przykladem sa chodzby szampony Welli z System Profesional kosztujące ok. 45 PLN - które według mnie sa chyba jakims żartem.
Sam posiadam Color Sawer i nadaje sie tylko do śmieci bo o ochronie koloru nie ma co marzyć - a pozostale sądząc po opiniach na KWC sa nielepsze - także profesjonalne nie znaczy dobre - trzeba sporo wydać kasy żeby i tu znaleźć coś "profesjonalnego".
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 09:33   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

a co w nim jest "niedobrego"?-pytam z czystej ciekawosci?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 09:57   #7
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

Napeno nie chroni koloru a przecierz do tego zostal stworzony pozatym poprostu wlosy wygladaja jakby byly nie do konca umyte - np. po vitamino color Loreala wygladaja znacznie lepiej choc szampon kosztuje ok 33 PLN.

przytaczam opinie o Hydro Shampoo:

"Recenzja: Nie mogę polecić tego szamponu. Początkowo byłam z niego zadowolona - jest bardzo wydajny, i ograniczał przetłuszczanie włosów. Ale ten efekt minął dość szybko, natomiast swędziała mnie od niego skóra głowy, i po pierwszy raz w życiu dostałam czegoś ala łupież!!! Ponadto, mimo że wcale nie mam suchych wosów, nawilżenie było zbyt małe. O wiwle lepszy jest loreal, nawet ten z drogerii a nie z salonu."

opinie o Energy Shampoo:

"Mój komentarz: Namowila mnie pewna fryzjerka, po tym jak zbyt duza kupka moich wlosow zostala jej w reku Generalnie kiepski nabytek. Po wielu tygodniach stosowania nie bylo zadnej roznicy. Wlosy jak wypadaly tak wypadaja. A co gorsza, nabawilam sie od niego lupiezu. Jedyne zalety to zapach, bardzo przyjemny i latwosc splukiwania. No i jest dosc wydajny. Ale nie jest to warte tylu pieniedzy. "

Fakt ze wybralem te negatywne opinie i mozna by okreslic ze jestem stronniczy ale chyba nie trzeba juz nic do nich dodawać.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-17, 10:39   #8
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

Ja generalnie nie przepadam za produktami Welli, na pewno profesjonalne farby maja swietne, aczkolwiek bardziej lubie serie Majirouge L'oreala, bo wlosy blyszcza sie niebiansko

Moim faworytem absolutnym jesli chodzi o kosmetyki "salonowe" jest L'oreal Professionnel i Kerastase. Lubie tez bardzo Gloss na koncowki Eugene Perma. Niektore rzeczy z Goldwella tez sa dobre, aczkolwiek raczej te do stylizacji.

No i caly czas podtrzymuje opinie, ze kosmetyki profesjonalne sa po prostu swietne, widze to po moich wlosach... aha i wbrew pozorom wcale nie sa tak straszliwie drogie, wystarczy dobrze poszukac zanim zaczniemy narzekac - jak np. na allegro kupie szampon 1.5 l L'oreala za 50 zlotych to oplaca mi sie bardziej niz Timotei!

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 12:31   #9
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

No cóż nigdy nie stosowalem farb Loreala ponieważ spotkalem sie z wieloma opiniami wlasnie tutaj ze bardzo szybko sie zmywaja, podobnie zrezta twierdzi znajoma fryzjerka - natomiast zachwala farby Lakme - Collage - ale czy faktycznie są dobre nie wiem.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 16:51   #10
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

mmg...tylko ze to jest tak; szampon do wlosow farbowanych powinien nie powinien powodowac wyplukiwania sie koloru, czyli nie moze miec dzialania oczyszcajacego czyli nie powinien miec ph powyzej 5,5 -6, to samo z nawilzaniem, natomiast sam szampon nie ma dzialania jakoby chroniacego czy odzywczego bo przeciez jest srodkiem myjacym, dopiero w polaczeniu pielęgnacja,zabieg ten przynosi skutek.
jezeli kogos swedzi skora nie musi to znaczyc ,ze kosmetyk jest zły, moze miec skladnik, ktory wywoluje alergię lub rzeczywiscie nie byl dobrze wyplukany wodą o odpowiedniej temperaturzepozatym bez wzgledu na firme, mowie tu o tych profesjonalnych, nie wolno dobierac kosmetykow przypadkowo, (bo ładnie pachna, albo ze wlasnie fryzjer nie ma innego to wciska co ma, albo nie daj Boze przeterminowane)
produkty do pielegnacji z linii profesjonalnej te np,ktore maja za zadanie "leczyc", maja w swoim skladzie napewno specjane zestawy skladnikow, dlatego tez zawsze , ale to zawsze fryzjer musi dobrze zdiagnozowac wosy i stan skory, azeby mialo to sens,
natomiast to czy to bedzie Wella, Loreal, Renee Blanche, Londa czy inne, nie ma znaczenia ,poniewaz kazda z tych firm ma swoja oferte i to zalezy wlasnie czy kosmetyk sie sprawdzi, od diagnozy i wiedzy stylisty,
natomiast ceny nie moga w zadnej mierze byc wykladnikiem jakosci, gdyz tak naprawde ceny w salonach ustala fryzjer sam sobie,
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-17, 17:10   #11
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

Mnie jakos szczegolnie szybko sie nie zmywaja, a strukture wlosa mam gladka. Wiadomo, ze o kolor trzeba tez dbac (ja uzywam m.in. fluidu z kolorem Goldwella), szczegolnie jesli jest to ognista czerwien jak w moim przypadku. I takiego polysku jak po Majirouge to w zyciu na wlosach nie mialam...

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-19, 11:07   #12
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

Orientujesz sie moze ile kosztuje farba Majirouge?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-19, 11:24   #13
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: kosmetyki profesjonalne do włosów a te "nasze sklepowe"

W niemieckim sklepie internetowym okolo 8.50 Euro. Ta mieszanka, ktora nakladala mi fryzjerka, skladala sie jeszcze z Majirouge Mix + i to chyba byl ten skladnik powodujacy polysk, no i jeszcze z jakiegos plynu (oksydanta czy jakos tak, nie wiem jak to sie nazywa ).

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.