wyjście z diety-pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-12, 11:51   #1
Lottie Mae
Przyczajenie
 
Avatar Lottie Mae
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5

wyjście z diety-pomoc.


Mam pewien problem. Od miesiąca stosowałam dietę 1000 kcal i udało mi się schudnąć 4kg. W pewnym momencie chociaż jadłam tyle ile w czasie chudnięcia, moja waga zaczęła powoli rosnąć. Postanowiłam również wyjść z diety i zatrzymać się w mojej obecnej wadze, ale w ciągu tygodnia wychodzenia przytyłam 0,5kg. Dodam, że regularnie uprawiam sport-bieganie na długie dystanse oraz dłuugie spacery (ok 12km-18km). Obawiam się efektu yo-yo i ogólnie martwię się czy zdołam utrzymac moją wagę po schudnięciu. Bardzo proszę o radę
Lottie Mae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 12:01   #2
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: wyjście z diety-pomoc.

Z tego co dziewczyny mówią, najlepiej jest dodawać po trochę kcal co tydzień - dwa . Może spróbuj po 100 ? a to, że zaczełaś tyć to sprawa pogorszenia przemiany materii, 1000kcal to naprawde malutko i organizm zwalnia obroty. (:
nie zapominaj o tym, żeby nie powracać do starych nawyków, tych sprzed diety. to, że uprawiasz sport to jeszcze lepiej. ;D

3 mam kciuki. ;*
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 12:19   #3
Lottie Mae
Przyczajenie
 
Avatar Lottie Mae
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: wyjście z diety-pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie. W związku z pogorszeniem przemiany materii po wyjściu z diety i unormowaniu procesów żywienia będę mieć problemy z trawieniem i przemianą materii nadal?
teraz żałuję, że podjęłam się tej diety..
Lottie Mae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 16:00   #4
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: wyjście z diety-pomoc.

Że spowolniłaś metabolizm, to wiesz ale skąd wiesz, czy faktycznie przytyłaś? 0,5 kg to mogą być niegroźne, naturalne wahania.
Podczas wychodzenia z diety - z założenia bez jojo - tak jak mówi imposing warto dodawać 100-150 kcal tygodniowo, aż dojdzie się do zapotrzebowania. Niestety przedłuża to czas liczenia kalorii i znacznego ograniczania się ilościowo.

Cytat:
Napisane przez Lottie Mae Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie. W związku z pogorszeniem przemiany materii po wyjściu z diety i unormowaniu procesów żywienia będę mieć problemy z trawieniem i przemianą materii nadal?
Na pewno nie w nieskończoność, jeśli będziesz jeść normalnie, mądrze i odpowiednio dużo, wszystko wróci do normy.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 07:11   #5
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: wyjście z diety-pomoc.

1000 kcal to nie jakaś drastyczna dieta. Co tydzień +100 kcal a ż dojdziesz do swojego zapotrzebowania kalorycznego plus ruch i nie powinnaś przytyć więcej niż schudłaś... No ale, jak mówią, schudnąć to nie takie trudne, utrzymanie wagi - to dopiero!
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 07:39   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: wyjście z diety-pomoc.

Cytat:
Napisane przez Lottie Mae Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. Od miesiąca stosowałam dietę 1000 kcal i udało mi się schudnąć 4kg. W pewnym momencie chociaż jadłam tyle ile w czasie chudnięcia, moja waga zaczęła powoli rosnąć. Postanowiłam również wyjść z diety i zatrzymać się w mojej obecnej wadze, ale w ciągu tygodnia wychodzenia przytyłam 0,5kg. Dodam, że regularnie uprawiam sport-bieganie na długie dystanse oraz dłuugie spacery (ok 12km-18km). Obawiam się efektu yo-yo i ogólnie martwię się czy zdołam utrzymac moją wagę po schudnięciu. Bardzo proszę o radę
ćwiczyłaś tylko aeroby a to podobno spowalnia przemianę materii, do tego niskokaloryczna dieta (ZA NISKA, bo za dużo się ruszasz) i oto efekty. Może dodaj 2 x w tyg. ćwiczenia siłowe zamiast aerobów i dodawaj po 100-150 kcal tygodniowo ale ruchu już nie zwiększaj.

będzie dobrze a 0,5 kg to mogą być najzwyklejsze wahania
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.