Poważna wada wzroku a poród naturalny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-25, 10:17   #1
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296

Poważna wada wzroku a poród naturalny


Witam!
Mam poważną wadę wzroku (niedowidzenie jednego oka, -8,5 dioptrii na drugie oko) Byłam pogodzona z faktem, że jeśli będę mieć w przyszłości dziecko to tylko poprzez cesarskie cięcie. Lecz niedawno wyczytałam o pewnym zabiegu oczu, który umożliwia naturalne rodzenie. Nie wiem tylko, czy tak może być w moim przypadku?
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 10:19   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Witam!
Mam poważną wadę wzroku (niedowidzenie jednego oka, -8,5 dioptrii na drugie oko) Byłam pogodzona z faktem, że jeśli będę mieć w przyszłości dziecko to tylko poprzez cesarskie cięcie. Lecz niedawno wyczytałam o pewnym zabiegu oczu, który umożliwia naturalne rodzenie. Nie wiem tylko, czy tak może być w moim przypadku?
no cóż... my też tego nie wiemy. najlepiej jakbyś się wybrała do okulisty czy innego lekarza to on Ci powie
a co to za zabieg?
pytam z ciekawości bo u mnie wada wzroku też duża;/
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 10:26   #3
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

No właśnie nie wiem do kogo się wybrać jak już.. Na razie tak tylko pytam, na przyszłość Okulistka może odradzić, ginekolog zachęcić i w kropce A zabieg..zaraz znajdę tą gazetę i napiszę co nieco...Mam.
Okulista przymocowuje siatkówkę za pomocą lasera, by nie odwarstwiła się przy porodzie. Zabieg można wykonać w ciąży, gdyż nie jest szkodliwy dla matki czy dziecka.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 12:04   #4
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

kitosa niestety ja mam podobny problem. Nie mam centralnego widzenia w lewym oku, a na prawym mam duże niedowidzenie. Już raz byłam operowana, do tego grozi mi odklejenie siatkówki. I niestety lekarze - i okuliści, i ginekolodzy - stanowczo odradzają mi naturalny poród. Zresztą jeszcze niedawno w wyniku stanu zapalnego miałam w oku wylewy krwi, które pojawiały się przy najmniejszym wysiłku. Dlatego, jeśli kiedykolwiek zdecyduję się na dziecko, to raczej wybiorę cesarkę. Fakt wolałabym rodzić naturalnie, ale nie chciałabym, aby moje dziecko miało matkę-kalekę. Jednak decyzję o tym jakbyś rodziła, podejmiesz tylko Ty. Pozdrawiam
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:52   #5
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

No właśnie, sama wada to nie wszystko. Też mam bardzo dużą wadę wzroku ( -9), ale za to moja siatkówka ma się nieźle. Pytałam już kilku okulistek i stwierdziły, że jeśli siatkówka jest w dobrym stanie, to wada wzroku nie ma specjalnie znaczenia. Tak sie jednak utarło i łatwo dostać "zgodę" na cesarkę.
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 11:38   #6
Mmadzia
Raczkowanie
 
Avatar Mmadzia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 226
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Ja też byłam przekonana, że będę rodzić przez cesarskie cięcie (prawie dycha w minusie na każde oko) i nawet było mi to na rękę, bo okropnie bałam się porodu. Jednak jak zaszłam w ciążę to się okazało jak bardzo sie myliłam. Jeśli siatkówka jest cała i nie ma ryzyka jej uszkodzenia podczas porodu to nie ma przeciwskazań, by był to poród naturalny! Odwiedziłam trzech okulistów, bo tak się bałam, że stracę wzrok podczas porodu i chciałam zaświadczenie, że jest zalecenie do cc i nic nie zdziałałam. Jeden to mi powiedział, że nawet jak coś się stanie to można teraz wszystko leczyć laserem!!! Na szczęście urodziłam naturalnie i wszystko jest dobrze, ale lepiej o takie rzeczy dowiadywać się przed porodem. Nie ma zaskoczenia jak w moim przypadku.
__________________
Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.
Mmadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 15:36   #7
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Ja urodziłam dwójkę mając wadę (nie tak poważną jak wy opisałyście, tylko -5 w obu oczach), ale używam soczewek "od zawsze" i gdy chodziłam na wizyty w czasie ciąż, żaden lekarz nie zapytał, czy przypadkiem nie mam jakiejś wady. Nieświadoma urodziłam dzieci, wszystko jest ok, i wielkce się zdziwiłam, że kuzynka (-3) miała cesarkę ze względu na wadę wzroku.
__________________
wizaż broni, wizaż radzi, wizaż nigdy cię nie zdradzi!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 14:14   #8
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Duża wada wzroku a poród naturalny

Chciałabym dowiedzieć się oczy są tutaj mamusie, które mają dużą wadę wzroku i mimo to rodziły naturalnie.

Jak byłam w podstawówce to z powodu wady wzroku miałam zwolnienie z WF. Wtedy uważano, że duży wysiłek może pogłębić wadę.
Teraz, z tego co się zorientowałam, ważne jest ciśnienie w oku, kondycja siatkówki a nie wada.
Jednakże bardzo się obawiam porodu naturalnego, mam wadę -7. Boję się aby podczas porodu wada nie pogłębiła się.
Okulista nie widzi przeciwskazań.

Jak to było u Was?
Chciałabym mieć informacje z pierwszej ręki, od mamusiek z dużą wadą.

Edytowane przez monic84
Czas edycji: 2014-10-15 o 14:17
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 07:07   #9
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

moja siostra w podstawówce miała poważny wypadek, odłamek szkła ze słoika którym ktoś rzucił w okno wbił jej się w oko. Po 16 latach zaszła w ciążę i lekarz kategorycznie zabronił rodzić naturalnie z uwagi na ryzyko ponownego odklejenia siatkówki. Generalnie jeśli jest takie ryzyko( a wysiłek zawsze je zwiększa) to nie mozna rodzic naturalnie. Siostrze zabronili nawet grac w pingponga( grała zawodowo) bo ruch oka za szybko poruszającą się piłeczką był zbyt dużym wysiłkiem dla oka. Nie będę nawet porównywać wysiłku związanego z wodzeniem za piłką i porodu..
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 08:52   #10
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

ale wypadek a wada wzroku to cos innego
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 12:19   #11
caye
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 43
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Tak jak piszesz duża wada wzroku nie wyklucza produ natrualnego-wazny jest stan siatkówki, ciśnienie wewnątrzgałkowe i inne parametry-idź do dobrego okulisty ew. na oddział okulistyczny w najbliższym szpitalu, porozmawiaj z ordynatorem/lekarzem i tam powinni Cię pokierować jakie badnia ewentualnie zrobić. Ja mimo
- 8 dioptrii rodziłam naturalnie i wada mi się nie pogłębiła.
caye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 14:55   #12
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

caye byłam u najlepszego okulisty w miescie

dzieki za Twoj post, troche mnie uspokoiłaś
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 20:05   #13
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Cytat:
Napisane przez monic84 Pokaż wiadomość
Chciałabym dowiedzieć się oczy są tutaj mamusie, które mają dużą wadę wzroku i mimo to rodziły naturalnie.

Jak byłam w podstawówce to z powodu wady wzroku miałam zwolnienie z WF. Wtedy uważano, że duży wysiłek może pogłębić wadę.
Teraz, z tego co się zorientowałam, ważne jest ciśnienie w oku, kondycja siatkówki a nie wada.
Jednakże bardzo się obawiam porodu naturalnego, mam wadę -7. Boję się aby podczas porodu wada nie pogłębiła się.
Okulista nie widzi przeciwskazań.

Jak to było u Was?
Chciałabym mieć informacje z pierwszej ręki, od mamusiek z dużą wadą.
Duża wada wzroku nie wyklucza porodu sn. Ja mam -7 i -8, a skierowanie na cc dostałam z powodu zmian zwyrodnieniowych siatkówki i wysokiego ciśnienia.

Przy czym mi zarówno wzrok jak i ciśnienie pogorszyły się w ciąży, a wada siatkówki-już po ciąży.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 02:38   #14
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Kilka postów wcześniej jest moj post sprzed 5-ciu lat. Przez ten czas wzrok bardzo mi sie pogorszył-w obu oczach, w plamce żółtej mam zmiany pozapalne i przez to nie mam centralnego widzenia. Do tego, mam błyski w oczach, to najprawdopodobniej od obkurczania sie ciałka szklistego. Rozmawiałam z moim okulistą odnośnie porodu, bo bede planowala ciążę moze za rok-powiedzial ze wade mam ciut mniejszą niz -10 i moge rodzic naturalnie jesli chce, ale jednak mi to odradza.
Poza tym przez sytuację ze wzrokiem będę miała ciążę bardzo wysokiego ryzyka, a w razie odklejenia siatkówki , laser mi nie pomoze

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 16:30   #15
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Dziewczyny mam problem.
Jestem w 3 trymestrze ciąży. Przed ciążą mialam wysoką krótkowzrocznosc, po -8,5 na obu oczach. Zmiany zwyrodnieniowe na siatkowce "zalatalam" 2 lata temu, jednak w dalszym ciagu nakazano mi unikac wysilku fizycznego zwiekszajacego cisnienie i zwiazanego z napieciem miesni.
W ciagu 6 miesiaca ciazy pogorszyla mi sie wada - mysle ze o 0,5-1,5 dioptrii bo nie badalam. W 5 miesiacu bylam u okulisty ktory stwierdzil ze moge rodzic sn bo siatkowka "calkiem w porzadku". Poprosilam go o potwierdzenie ze wada mi sie w wyniku porodu nie pogorszy - rozlozyl rece i mowi "no wie Pani, tak duza wada jest nieprzewidywalna". Swietnie. Czyli ryzykowanie mojego wzroku.
W szpitalu chca mi zrobic cc ale mowia ze musza miec podkladke. Nie wiem co robic, czuje ze powinnam miec cc ale najgorsze jest to ze czuje sie jakbym musiala kombinowac i zalatwiac:/ a naprawde wolalabym rodzic naturalnie, tylko za bardzo sie boje o wzrok.
Cale zycie mowiono mi co innego a teraz co innego.
Czy myslicie ze mimo wszystko porod sn bylby w miare bezpieczny? W razie gdyby sie cos stalo, gdzie moge podjac odpowiednie kroki po porodzie?
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 16:37   #16
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

jezeli twoja krotkowzrocznosc wynosiła -8,5 i jeszcze Ci sie pogorszyła, to mozesz miec teraz -10-11, a to juz jest ciąża wysokiego ryzyka. W tym wypadku lekarz łaski nie robi, ze da Ci skierowanie na cc. Jeśli twierdz, ze "tak duza wada jest nieprzewidywalna" to łaski nie robi, ze wystawi zaświadczenie o tym informujące, uważam nawet, ze to jego psi obowiązek. Zażądaj od niego wystawienia takiego zaświadczenia, to Twój wzrok, nie jego. On za Ciebie widzieć nie będzie.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 16:43   #17
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
jezeli twoja krotkowzrocznosc wynosiła -8,5 i jeszcze Ci sie pogorszyła, to mozesz miec teraz -10-11, a to juz jest ciąża wysokiego ryzyka. W tym wypadku lekarz łaski nie robi, ze da Ci skierowanie na cc. Jeśli twierdz, ze "tak duza wada jest nieprzewidywalna" to łaski nie robi, ze wystawi zaświadczenie o tym informujące, uważam nawet, ze to jego psi obowiązek. Zażądaj od niego wystawienia takiego zaświadczenia, to Twój wzrok, nie jego. On za Ciebie widzieć nie będzie.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
wystawil mi ze wg niego brak przeciwwskazan do sn. Bo przy porodzie w jego opinii nie ma wysilku fizycznego (!!).
Poza tym wysluchalam sie wykladu o wyzszosci porodu silami natury i wiekszej wiezi matki z dzieckiem...
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 16:54   #18
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

idz moze do innego lekarza

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 17:28   #19
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Ja mialam w ciazy blyski w oku, dobrze ze wyczytalam o tym w ksiazce i poszlam do okulisty, okazalo sie, ze mam jakas dziurke w siatkowce, ktora trzeba przed porodem zalatac laserem, zeby sie nie powiekszyla. Przyjeli mnie na ta korekcje, zalatali i bylam przygotowana do sn.
Na Twoim miejscu poszlabym do ordynatora szpitala na wizyte i powiedziala o swoich obawach. Zdarza sie tak, ze nawet jezeli sa wskazania do cc, szpital moze nie respektowac takiego zaswiadczenia. Bylam swiadkiem na inflanckiej, ze dziewczyna miala zaswiadczenie, a podali jej oksytocyne. Dlatego, chcial, nie chcial,trzeba dobrze to sobie zalatwic przed porodem. Ja nie wiem, czy duza wada wzroku jest przeszkoda, na tym sie nie znam, wiem natomiast, ze jakakolwiek dziura w siatkowce grozi odklejeniem sie siatkowki albo powiekszeniem tej dziury. Kilka lat temu w szpitalach bylo tak, ze sn byl bardziej oplacalny pod wzgledem refundacji dla szpitala, dlatego tez podawali duzo oksytocyny, zeby porody odbywaly sie silami natury. Ja rodzilam od rana na oksytocynie, pomimo ze nie mialam zadnego rozwarcia i ono nie nastepowalo, ale uparli sie, zebym rodzila naturalnie. Ja bym poszla do ordynatora, zeby nie wykiwali Ciebie z zaswiadczeniem w szpitalu.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 19:16   #20
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

moja prowadzaca jest ordynatorem na szczescie w moim szpitalu (a niedawno byla, nie wiem jak dokladnie tam w hierarchiach), natomiast w kazdym razie ciagle jest tam na samej gorze takze akurat respektowania sie nie boje. tylko zdziwilo mnie ze sama jest za cc w moim przypadku natomiast mowi ze chce podkladke od okulisty:/
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:03   #21
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Cytat:
Napisane przez charliss Pokaż wiadomość
moja prowadzaca jest ordynatorem na szczescie w moim szpitalu (a niedawno byla, nie wiem jak dokladnie tam w hierarchiach), natomiast w kazdym razie ciagle jest tam na samej gorze takze akurat respektowania sie nie boje. tylko zdziwilo mnie ze sama jest za cc w moim przypadku natomiast mowi ze chce podkladke od okulisty:/
To jestes w rewelacyjnej sytuacji, znajdziesz chyba takiego okuliste, nie? Ona nie moze Ci kogos polecic?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:23   #22
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

wlasnie w okuliscie problem tkwi:/
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:26   #23
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

No ale nie masz chyba jednego okulisty w miescie, prawda? To musi byc okulista szpitalny, nie moze byc jakis prywatny? Oni nie maja tych drukow?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 11:27   #24
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

mam prywatny pakiet medyczny i niedlugo zaczynam rajd po miescie po okulistach, moze trafi sie ktorys rozsadny. Natomiast w polozniczym kazali mi sie udac do konkretnego szpitala okulistycznego, mam nadzieje ze nie musza miec zaswiadczenia konkretnie od nich tylko moze byc od prywatnego:/
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 20:57   #25
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

wzrok jest bardzo ważny, więc chyba lepiej nie ryzykuj i poddaj się cesarce w przyszłości, ja bym tak zrobiła bo po naturalnym porodzie musiałam założyć okulary ;/
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 09:03   #26
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

sluchajcie bylam u kolejnego okulisty. kolejnego dobrego specjalisty (podobno). Kolejny lekarz ktory twierdzi ze wysoka krotkowzorcznosc nie jest przeszkoda do sn.
Nie rozumiem skad to podejscie skoro z iloma osobami rozmawialam, wszystkim pogarszal sie wzrok. Nie mam juz sily sie klocic z tymi lekarzami, czuje ze jestem skazana na to ryzyko. Argument nie bo nie mnie oslabia.
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 09:17   #27
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

To skoro tak, to musisz zrobic rekonesans wsrod znajomych, a noz widelec ktos zna okuliste poza tym.. skoro nie dziala argument oczny, wymysl inny. Nie wiem jakie sa podstawy do cc, ale napewno mozesz zrobic rozpoznanie. W najgorszym wypadku pozostaje cc w prywatnym szpitalu medicover, tylko to droga impreza, chyba 8 tys.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 18:46   #28
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

mam -7 z hakiem na obu oczach. po wizycie u okulisty okazało sie, że nie ma przeciwskazań do porodu sn. tak tez urodziłam i nie widzę by wada uległa pogłębieniu
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 19:12   #29
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Cytat:
Napisane przez asia27100 Pokaż wiadomość
mam -7 z hakiem na obu oczach. po wizycie u okulisty okazało sie, że nie ma przeciwskazań do porodu sn. tak tez urodziłam i nie widzę by wada uległa pogłębieniu
a czy zaobserwowalas znaczne pogorszenie wzroku podczas ciazy? u mnie niestety wzrok polecial strasznie… i wlasnie nie wiem czy to sie jakos przeklada na sn
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 21:44   #30
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Poważna wada wzroku a poród naturalny

Ciezko stwierdzuc... ale raczej nie. Co prawda zmienialam okylary na mocniejsze ale niestety robie to zawsze na wizycie kontrolnej u okulisty.. sprawdzal mi stan siatkowki i dno oka. Wada ma znaczenie wg lekarza, jezeli jest ponad -10
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-16 08:56:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.