CLEVER- nowy program na TVN - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-24, 19:37   #31
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Ogląda ktoś? Ja przed chwilą w warunkach domowych testowałam numer z naciskaniem na framugę
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 19:44   #32
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ogląda ktoś? Ja przed chwilą w warunkach domowych testowałam numer z naciskaniem na framugę
hihi ja też fajne uczucie
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 19:46   #33
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

ja przegapiłam ;( o co chodziło z ta framugą?
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 19:49   #34
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
ja przegapiłam ;( o co chodziło z ta framugą?
papryczko, podejdź do jakiejś framugi w domu ustań w środku, i przyłoż ręce do framugi i naciskaj, napieraj mocno przez 30 sekund...po tym czasie odejdź i zobacz co się stanie z Twoimi rękoma
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 20:16   #35
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Naciskać trzeba tak, jakbyś chciała podnieść ramiona do góry... Wierzchem dłoni dotykając framugi. No i naciskać przez min te 30 sekund, bo jak się przerwie, to nie wyjdzie

Uczucie rzeczywiście bardzo śmieszne
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 20:45   #36
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

ja oglądałam, niezły był
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 20:58   #37
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Naciskać trzeba tak, jakbyś chciała podnieść ramiona do góry... Wierzchem dłoni dotykając framugi. No i naciskać przez min te 30 sekund, bo jak się przerwie, to nie wyjdzie

Uczucie rzeczywiście bardzo śmieszne
Taki sam efekt uzyskuje się rozciągając z całej siły spodnie, które się ma akurat na sobie.Chwycić z całej siły palcami i trzymać, też minimum 30 sekund.





○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Świetna była, kilka odcinków temu, rakieta z coca-coli.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-24, 21:05   #38
karolajna_roro
Wtajemniczenie
 
Avatar karolajna_roro
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

z framugą też próbowałam

ale chyba najbardziej podobało mi się jak w teście z wiatrem na twarz poleciały im te ciasta
__________________
wystarczy karolajna






karolajna_roro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 21:27   #39
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

dziś oglądałam kawałek..ale jak zobaczyłam,że jest eksperyment z grubym i chudym i wiatrem, które jeszcze dziś widziałam w brainiaku to stwierdziłam,że to czysty plagiat przepraszam ale tego po prostu nie da się nie porównywać

ale wszystko lepsze niż taniec z gwiazdami.. a na Polsacie teraz bedzie Gwiezdny cyrk... to już przesada....
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 22:07   #40
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

wypróbowałam i uczucie jest rzeczywiście niesamowite!!

Gwiezdny cyrk? aż się boje co to
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-24, 22:24   #41
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ogląda ktoś? Ja przed chwilą w warunkach domowych testowałam numer z naciskaniem na framugę
Ja też to od razu wypróbowałam. Świetne.

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
Gwiezdny cyrk? aż się boje co to
Gwiazdy będą mierzyły się ze swoimi słabościami. Coś takiego było chyba w zapowiedzi. I pokazana Wolszczak.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 07:13   #42
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Mój TŻ też próbował framugę mi się najbardziej podobało z Colą i mentosami, to było nie wiem czy w 1 odcinku czy w 2. Ogólnie program fajny, można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć np. jak się pozbyć steropianu Tylko nie rozumiem ideii, żeby te hostessy były poubierane w pończochy i krótkie uniformy
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 07:41   #43
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

A ktoś mi powie jak za pomocą ścierki wyjmuje się korek? Bo dotarłam przed telewizor jak właśnie skończyli.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 09:28   #44
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

A co było z colą i mentosami?

Wyjmowania korka też jestem ciekawa, bo przeoczyłam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 10:06   #45
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Włożyli tak ścierke, że korek na niej leżał, lekko ciągnął do przodu i korek wyszedł wraz ze ściereczką
Nie wiem czy zrozumiale to napisałam?
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 10:06   #46
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
A co było z colą i mentosami?
Ja to z colą, znam w wersji wsypywania soli. Jak włożysz mentosa do coli to zaczyna buzować i robi sie fontanna. Ale jeszcze zaproponowali wersję nabicia kilku mentosów na drut który zagina się na końcu w kółko, którym się montuje do nakrętki, butelkę się zakręca, drut z mentosami nie może być zbyt długi aby przed całkowitym zakręceniem nie dotknęły coli. Jak się odwróci colę to po chwili robi się spore ciśnienie w butli, korek z niej spada a cola wylatując tworzy z butelki rakietę.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 10:24   #47
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Kurczę, z korkiem chyba nie rozumiem...
Może jakaś powtórka będzie
To wyjmowanie korka, to jak w butelce był płyn (wino? ), czy bez?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 11:29   #48
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Butelka była pusta.
Włożyli do środka część ściereczki i tak manewrowali, że na jej powierzchni znalazł się korek. Potem, powoli ciągnęli ściereczkę z korkiem do siebie (butelka była poziomo). W momencie dojścia korka do ee tego zwężonego miejsca butelki, korek był jakby już zawinięty w tą ściereczkę. Pociągnęli trochę mocniej i przeszedł korek ze ścierką.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 15:06   #49
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Program "Gwiezdny cyrk" wzbudza wiele kontrowersji. Spotkał się z wieloma protestami m.in:

Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowe show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4
Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nasz sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć!

Uczestnicy:
Anna Powierza: ania@powierza.pl
Szymon Wydra: Management: management@wydra.pl
Szymon Wydra: szymon@wydra.pl

Pozostali:
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna

Jury:
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol: maciejpol@maciejpol.pl
Ewa Zalewska - cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl

Polsat:
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00

Dział Kontaktów z Widzami
poczta@polsat.com.pl


Endemol Polska

nowemedia@endemol.pl
info@endemol.pl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail: baczkowska@krrit.gov.pl

Zespół Ekspercki
ze@krrit.gov.pl

Dyrektor Biura KRRiT
Wojciech Nowicki
nowicki@krrit.gov.pl



Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do”: ania@powierza.pl , management@wydra.pl , szymon@wydra.pl , maciejpol@maciejpol.pl , cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl , poczta@polsat.com.pl , nowemedia@endemol.pl , info@endemol.pl ,
baczkowska@krrit.gov.pl , ze@krrit.gov.pl , nowicki@krrit.gov.pl


Treść listu:

Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis http://www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.

Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.

Na stronach serwisu http://www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.

Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa!










Pod wpływem protestów Marek Pol zrezygnował z udziału w tym programie:

" Uwzględniając Państwa protest Pan Maciej Pol rezygnuje z udziału w programie Gwiezdny Cyrk.
T E A T R M A G I I
Ul. Jana Kilińskiego 7 b,
99 -100 Łęczyca

tel/fax : 0048 (0) 247210199
gsm : +48 0 601 385244
e-mail: maciejpol@maciejpol.pl
strony www: http://www.maciejpol.pl "
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-28, 15:34   #50
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Program "Gwiezdny cyrk" wzbudza wiele kontrowersji. Spotkał się z wieloma protestami m.in:

Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowe show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4
Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nasz sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć!

Uczestnicy:
Anna Powierza: ania@powierza.pl
Szymon Wydra: Management: management@wydra.pl
Szymon Wydra: szymon@wydra.pl

Pozostali:
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna

Jury:
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol: maciejpol@maciejpol.pl
Ewa Zalewska - cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl

Polsat:
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00

Dział Kontaktów z Widzami
poczta@polsat.com.pl


Endemol Polska

nowemedia@endemol.pl
info@endemol.pl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail: baczkowska@krrit.gov.pl

Zespół Ekspercki
ze@krrit.gov.pl

Dyrektor Biura KRRiT
Wojciech Nowicki
nowicki@krrit.gov.pl



Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do”: ania@powierza.pl , management@wydra.pl , szymon@wydra.pl , maciejpol@maciejpol.pl , cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl , poczta@polsat.com.pl , nowemedia@endemol.pl , info@endemol.pl ,
baczkowska@krrit.gov.pl , ze@krrit.gov.pl , nowicki@krrit.gov.pl


Treść listu:

Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis http://www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.

Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.

Na stronach serwisu http://www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.

Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa!










Pod wpływem protestów Marek Pol zrezygnował z udziału w tym programie:

" Uwzględniając Państwa protest Pan Maciej Pol rezygnuje z udziału w programie Gwiezdny Cyrk.
T E A T R M A G I I
Ul. Jana Kilińskiego 7 b,
99 -100 Łęczyca

tel/fax : 0048 (0) 247210199
gsm : +48 0 601 385244
e-mail: maciejpol@maciejpol.pl
strony www: http://www.maciejpol.pl "
mam zbliżone poglądy

jeszcze trochę i wymyslą ludzki cyrk
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 15:48   #51
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

titina dobrze ze piszesz, również jestem przeciwna męczeniu zwierząt dla rozrywki paru ludzi, a już udział w tym gwiazd to już całkowita kompromitacja.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 15:53   #52
Ewelina9033
Rozeznanie
 
Avatar Ewelina9033
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 655
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

super to jest z futryna lol fajne uczucie
Ewelina9033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 16:07   #53
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Cytat:
Napisane przez Ewelina9033 Pokaż wiadomość
super to jest z futryna lol fajne uczucie
ja jeszcze nie testowałam
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 21:46   #54
Oleczka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 8 320
GG do Oleczka
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Ja robilam to, ze wsadzalam kciuki w kieszen i ciagnelam tak jakbym chciala rozerwac spodnie
I faktycznie, super to uczucie jak te rece tak do gory sie same podnosza
Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 23:48   #55
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Szczerze mówiąc nigdy tego nie próbowałam , może przetestuje jak dopadnie mnie wystarczająca energia.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 23:12   #56
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Na discavery czasem oglądam Pogromców Mitów, a czasem (choć rzadko) Brainiaka gdy zobaczyłam reklamę Clevera pomyślałam "czemu nie" i w sumie sie nie rozczarowałam. trochę mnie denerwują prowadzący Dorota i Marcin (choć ogólnie ich lubię) natomiast jako kabareciarza nie lubię Halamy, a w tym programie bardzo go polubiłam. Lubie tego typu programy z takim z pozoru głupimi eksperymentami więc w miarę możliwości oglądam. Zawsze odpowiadam również na pytania.
Czy któraś robiła jakieś eksperyment dokładnie jak by pokazany w programie? Ja tak
Z rękami napierającymi na futrynę choć można włożyć ręce do kieszeni i rozciągać a efekt będzie taki sam w każdym bądź razie stare to jak świat przynajmniej ja to znałam, ale mi sie zapomniało, program przypomniał. Pokazałam to siostrzncowi dziesięciolatkowi-był zachwycony
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:45   #57
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Oglądam ten program i uważam, że jest całkiem fajny. Uwielbiam duet Prokop & Welman
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:01   #58
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: CLEVER- nowy program na TVN

Mnie się prowadzący nie podobają, no i często goście też nie są wysokiej klasy, ale program fajny. Szkoda że zmienili czas emisji, teraz rzadko kiedy go oglądam.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.