Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-29, 15:24   #3301
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez aga_fe Pokaż wiadomość
Oj tak. A to jeszcze taki większy sklep ale akurat ruch byl małyMy właśnie planujemy Oliwiera nam wśród męskich imion mało się podoba i jak na złość będzie drugi chłopak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oliwier można ładnie zdrobnić więc fajnie może też się zdecydujemy na to imię zobaczymy jak to będzie ciężka decyzja. Mało jest imion dla chłopców które nam się podobają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 15:40   #3302
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Pani Smith ja mam dla Ciebie propozycje :p

Kilian

Tak, istnieje takie imię

Tak, w ubiegłym roku kilka było zarejestrowanych chłopców o tym imieniu

https://parenting.pl/kilian



Nie dziękuj



A ja ostatnio wlazlam do lidla nieświadomie w godzinach seniora i uświadomiłam sobie to tuż po wyjściu z zakupami... moj ziemniaczany mózg nadal w świetnej formie :p

Tylko tak się trochę dziwiłam w duchu ze tak pusto
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 16:18   #3303
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Pani Smith ja mam dla Ciebie propozycje

Kilian

Tak, istnieje takie imię

Tak, w ubiegłym roku kilka było zarejestrowanych chłopców o tym imieniu

https://parenting.pl/kilian



Nie dziękuj



A ja ostatnio wlazlam do lidla nieświadomie w godzinach seniora i uświadomiłam sobie to tuż po wyjściu z zakupami... moj ziemniaczany mózg nadal w świetnej formie

Tylko tak się trochę dziwiłam w duchu ze tak pusto
Super pomysł

A udało ci się za te zakupy zapłacić czy ciebie wyrzucili? Mnie dzisiaj chyba nie uwierzyli, że jestem w ciąży, bo za mały brzuch mam.

Masakra godzina opóźnienia jest...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 16:32   #3304
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Co Wy gadacie z tymi godzinami dla seniora? Ale serio, nawet jak nie ma nikogo w sklepie to nie sprzedają.....? To chyba już ze zwykłej złośliwości?
Btw. czy my jako ciężarne nie powinnyśmy również właśnie być w tej grupie ryzyka i móc wtedy kupować?


Stokrotka
- z tych trzech, moim faworytem jest Wiktor, uważam subiektywnie, że to jedne z piękniejszych męskich imion.

Ja byłam tak nastawiona na Juliana, że mam nawet folder na pulpicie ze zdjęciami usg nazwany "Julek" a tu proszę, Panna będzie.
Fufka, widzę, że też dla chłopaka miałaś gotowe imię

Śmiesznie, jak imię to bardzo subiektywna sprawa... I jak widzę tu na forum - niektóre piszecie, że problem z męskimi, u mnie z damskimi; i widzę między mną a TŻ-tem.

Mi się najbardziej podobają Zuzanna, Nela, Amelia i Emilia - mój chłop na nie. Żeby chociaż jeszcze dawał mi jakieś alternatywy.... Ale upiera się na Maję, która nie jest totalnie moim subiektywnym typem
Myślę,żę finalnie będzie Zuzia lub Nela.


Roma - no to fajnie, że Mama w miarę spoko zareagowała. To Wasza sprawa i wybór, ale wiem, jakie to potrafi być rozstrajające
U mnie w takich sprawach prym wiedzie raczej babcia: rozpisuje się na 30 linijek, dlaczego nie powinniśmy czegoś robić (np. brać kota ostatnio) po czym ZAWSZE ostatnia linijka to: "No, ale jesteście dorośli! Zrobicie jak będziecie uważać!"

Fufka - o matko, ileż się naczekasz! Daj znać po wizycie <3
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 16:33   #3305
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja jeszcze nie mam wielkiego brzucha ale już widoczny w moich dość dopasowanych kurtkach jesiennych. W maseczce zaraz jest mi duszno i źle mi się oddycha. Zrobiłam zakupy i przy kasie dyszalam jak lokomotywa od maseczki to się już Pani przy kasie pytała czy na pewno wszystko w porządku u lekarza to samo bo czekałam dość długo i zaczęło mi być duszno od maseczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 17:24   #3306
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Przy okazji wczoraj miałam zajęcia online ze szkoły rodzenia i położna na wiosnę i lato poleca pieluszki bambusowe podobno super się sprawdzają np. do okrycia w wózku itd. są przewiewne i przyjemne na upały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 17:28   #3307
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Co Wy gadacie z tymi godzinami dla seniora? Ale serio, nawet jak nie ma nikogo w sklepie to nie sprzedają.....? To chyba już ze zwykłej złośliwości?
Btw. czy my jako ciężarne nie powinnyśmy również właśnie być w tej grupie ryzyka i móc wtedy kupować?


Stokrotka
- z tych trzech, moim faworytem jest Wiktor, uważam subiektywnie, że to jedne z piękniejszych męskich imion.

Ja byłam tak nastawiona na Juliana, że mam nawet folder na pulpicie ze zdjęciami usg nazwany "Julek" a tu proszę, Panna będzie.
Fufka, widzę, że też dla chłopaka miałaś gotowe imię

Śmiesznie, jak imię to bardzo subiektywna sprawa... I jak widzę tu na forum - niektóre piszecie, że problem z męskimi, u mnie z damskimi; i widzę między mną a TŻ-tem.

Mi się najbardziej podobają Zuzanna, Nela, Amelia i Emilia - mój chłop na nie. Żeby chociaż jeszcze dawał mi jakieś alternatywy.... Ale upiera się na Maję, która nie jest totalnie moim subiektywnym typem
Myślę,żę finalnie będzie Zuzia lub Nela.


Roma - no to fajnie, że Mama w miarę spoko zareagowała. To Wasza sprawa i wybór, ale wiem, jakie to potrafi być rozstrajające
U mnie w takich sprawach prym wiedzie raczej babcia: rozpisuje się na 30 linijek, dlaczego nie powinniśmy czegoś robić (np. brać kota ostatnio) po czym ZAWSZE ostatnia linijka to: "No, ale jesteście dorośli! Zrobicie jak będziecie uważać!"

Fufka - o matko, ileż się naczekasz! Daj znać po wizycie <3
No nie sprzedają, przynajmniej w niektórych sklepach, mówią że boją się mandatów. Tylko ja miałam całą historię ciąży w torebce... No mi się wydaje, że powinniśmy móc skorzystać z tych godzin.

Masakra, jak przyszłam do przychodni to zapytałam czy jest opóźnienie, pani powiedziała że nie, a szkoda bo bym chociaż wyszła po coś do picia a tak zamiast 16.40 to weszłam godzinę później, a na miejscu byłam 16.20. Najgorzej jak kobiety, które przyszły później wchodziły przede mną, ale się okazało, że były zapisane na wcześniejsze godziny. Nie wiem skąd miały informację, że jest opóźnienie :/ wszytsko ok, ale nie miałam USG, bo się wyglądałam, że miałam prenatalne rano, więc mnie tylko zbadała :/ wizyty mam już rozpisane do lutego, L4 od jutra i się byczę

Imię Maja jest spoko, jest uniwersalne Maje, które znam są super dziewczynami, odważnymi, zdecydowanymi, także polecam. Sama o nim myślałam. Ja szukam imienia uniwersalnego, które będzie zapisane po angielsku z łatwą/podobną wymową po polsku. TŻ sobie upatrzył same zaczynające się na S, ale mnie się średnio podobają.

O ja, teraz mogę spokojnie kupować te kolorowe ubranka w kwiatki, falbanki itp. hahaha


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-29, 17:28   #3308
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Przy okazji wczoraj miałam zajęcia online ze szkoły rodzenia i położna na wiosnę i lato poleca pieluszki bambusowe podobno super się sprawdzają np. do okrycia w wózku itd. są przewiewne i przyjemne na upały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, super wiedzieć!
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 17:32   #3309
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Whimxx to dodaj jedno n i będzie Julianna.
Mi od dziecka podobała się Zuza, ale mój miał byłą o tym imieniu, plus jeszcze (z góry zaznaczam, nie oceniam nikogo) jest taki, ze ja patrzę na popularność imion i Zuzka od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce. U nas dla Corki w sumie nie było problemu, ja wybierałam i jest Adriana (przez jedno n). Zaś teraz dla Chlopca totalny rozjazd z moim TZ. Chciałam Wiktor lub Kamil. Choć moim nr 1 od kilku lat jest Mikołaj.. Ale tu w De byłoby omijane to ł i musiałam odpuścić, a wersji niemieckiej nie chciałam.
I jak narazie stoimy w miejscu. Mój nie chce typowego polskiego..

A te godziny dla seniorów, to podejrzewam, że sklepy przestrzegają tych rystrykcji, bo boją się kontroli. Ale fakt, że jednak nas powinni też w to wliczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Bazille
Czas edycji: 2020-10-29 o 17:35
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 17:42   #3310
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Co do imienia nie chciałam żeby było długie i ciężkie w oryginalnej formie. Sama mam długie imię i muszę przedstawiać się zdrobnieniem. W oficjalnych sytuacjach jak np mam się przedstawić jako przełożony to jest to niezręczne bo albo mała dziewczynka albo stara ciotka. Mam sporo znajomych o imieniu Krzysztof i też mają z tym problem bo albo zdrobnienie albo niepotrzebny dystans. U nas jeden z głównych warunków imienia była normalna forma pełna dlatego został Rafał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 20:56   #3311
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Słyszałyście coś o wózkach Roan? Konkretnie interesuje mnie model Emma Znajomi nam zaoferowali, na pewno po 1 dziecku. Nie zdążyliśmy nawet obejrzeć żadnego z wózków, więc nawet nie mamy porównania, raczej chcieliśmy kupić nowy, no ale tu jest ewidentnie okazja,o ile warto w ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-30, 05:39   #3312
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Roan Emma ma dobre opinie, jeśli nie przeszkadzają Ci przednie kola nieskrętne i potrzebujesz wozka z super amortyzacja na wertepy to spoko jeśli jest okazja

---------- Dopisano o 06:39 ---------- Poprzedni post napisano o 06:37 ----------

A no i to jest wozek taki typowo retro na bardzo dużych pompowanych kołach, niektórzy lubi la takie wózki bo dobrze buja
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 06:22   #3313
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Słyszałyście coś o wózkach Roan? Konkretnie interesuje mnie model Emma Znajomi nam zaoferowali, na pewno po 1 dziecku. Nie zdążyliśmy nawet obejrzeć żadnego z wózków, więc nawet nie mamy porównania, raczej chcieliśmy kupić nowy, no ale tu jest ewidentnie okazja,o ile warto w ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jeszcze Roany są dość ciężkie, jak nie będziesz musiała go często wnosić w bloku czy do auta to super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 06:37   #3314
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
I jeszcze Roany są dość ciężkie, jak nie będziesz musiała go często wnosić w bloku czy do auta to super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musimy pojechać go obejrzeć gdzieś temat pojawil się ze 3 tygodnie temu, także jak nam się nie spodoba to podziekujemy i tyle ogólnie jak na niego patrzę w Internecie to wygląda spoko, mieszkamy w domu, kilka stopni jest natomiast myślę że wózek raczej nie będzie często wnoszony, a po drugie mieszkamy przy lesie więc o spacery się nie martwię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez vidia9
Czas edycji: 2020-10-30 o 06:41 Powód: Kopia
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 07:44   #3315
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Słyszałyście coś o wózkach Roan? Konkretnie interesuje mnie model Emma Znajomi nam zaoferowali, na pewno po 1 dziecku. Nie zdążyliśmy nawet obejrzeć żadnego z wózków, więc nawet nie mamy porównania, raczej chcieliśmy kupić nowy, no ale tu jest ewidentnie okazja,o ile warto w ogóle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hej wtrące się Wam kolejny raz w wątek z lutówek ja zdecydowałam się właśnie na roan emma, według mnie to najlepszy wózek jaki oglądałam, świetna amortyzacja, duże pompowane koła, można nim bujać jak kołyską oczywiście ma swoje wady jest ciężki i nie ma skrętnych przednich kół co dla mnie jest zaletą ale wiele par własnie dlatego go odrzuca. i co dla mnie jest ważne ma wysoko gondole i nie trzeba sie mocno schylać do dziecka tak jak to jest w tych wszystkich innych modelach.
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 08:47   #3316
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
hej wtrące się Wam kolejny raz w wątek z lutówek ja zdecydowałam się właśnie na roan emma, według mnie to najlepszy wózek jaki oglądałam, świetna amortyzacja, duże pompowane koła, można nim bujać jak kołyską oczywiście ma swoje wady jest ciężki i nie ma skrętnych przednich kół co dla mnie jest zaletą ale wiele par własnie dlatego go odrzuca. i co dla mnie jest ważne ma wysoko gondole i nie trzeba sie mocno schylać do dziecka tak jak to jest w tych wszystkich innych modelach.
Super

Jeśli chodzi o wygląd, super, mój styl chcę się upewnić , że będzie funkcjonalny, musze pojechać i go 'podotykać ' nawet nie wiem ile by nas kosztował od szefa TŻ
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 09:41   #3317
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Super

Jeśli chodzi o wygląd, super, mój styl chcę się upewnić , że będzie funkcjonalny, musze pojechać i go 'podotykać ' nawet nie wiem ile by nas kosztował od szefa TŻ
Najlepiej pojechac ja jak go zobaczylam na zywo to sie zakochałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 09:50   #3318
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Na lullalove jest promocja i skorzystałam kupiłam właśnie otulacz bambusowy plus podusie płaską z falbanką, jak to zobaczyłam nie mogłam nie wziąć Screenshot_2020-10-30-10-43-08-244_com.android.chrome.jpgScreenshot_2020-10-30-10-42-42-393_com.android.chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 10:10   #3319
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Na lullalove jest promocja i skorzystałam kupiłam właśnie otulacz bambusowy plus podusie płaską z falbanką, jak to zobaczyłam nie mogłam nie wziąć Załącznik 7731315Załącznik 7731316

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne a jak planujesz tego używać? Do wózka?
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-30, 10:20   #3320
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Hej, chciałam się dzisiaj wyspać, więc wstałam przed 7, sprzątnęłam łazienki, zrobiłam jogę, zjadłam śniadanie, zaczęłam czytać o wyprawce. Ale temat wyprawki przyprawia mnie o zawrót głowy, nie wiem co faktycznie będzie potrzebne, co dostaniemy, co warto kupić z drugiej ręki a co nie. Generalnie w sprawie zakupów zawsze zastanawiam się sto razy, więc tym bardziej mnie to stresuje. A teraz jadę zapisać się do szkoły rodzenia
Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Na lullalove jest promocja i skorzystałam kupiłam właśnie otulacz bambusowy plus podusie płaską z falbanką, jak to zobaczyłam nie mogłam nie wziąć Załącznik 7731315Załącznik 7731316

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też patrzyłam na ten wzór. Zastanawiam się na ile te gadżety będą potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 10:26   #3321
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Piękne a jak planujesz tego używać? Do wózka?
Tak do wózka, w salonie wiosną/latem jak mały będzie spał w kołysce czy nawet też w łóżeczku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Hej, chciałam się dzisiaj wyspać, więc wstałam przed 7, sprzątnęłam łazienki, zrobiłam jogę, zjadłam śniadanie, zaczęłam czytać o wyprawce. Ale temat wyprawki przyprawia mnie o zawrót głowy, nie wiem co faktycznie będzie potrzebne, co dostaniemy, co warto kupić z drugiej ręki a co nie. Generalnie w sprawie zakupów zawsze zastanawiam się sto razy, więc tym bardziej mnie to stresuje. A teraz jadę zapisać się do szkoły rodzenia Też patrzyłam na ten wzór. Zastanawiam się na ile te gadżety będą potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja akurat planuje to mieć na wiosnę do wózka lub w salonie jak będzie mały spał w kołysce czy nawet na ogródku, ostatnio na zajęciach szkoły rodzenia online położna mówiła że te wszystkiego otulacze i pieluszki bambusowe na wiosnę i lato są bardzo fajne bo przepuszczają fajnie powietrze i małych bardzo przyjemnie sobie śpi np w takim czymś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...

Edytowane przez stookrotka1991
Czas edycji: 2020-10-30 o 10:27
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 10:53   #3322
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
No nie sprzedają, przynajmniej w niektórych sklepach, mówią że boją się mandatów. Tylko ja miałam całą historię ciąży w torebce... No mi się wydaje, że powinniśmy móc skorzystać z tych godzin.

Masakra, jak przyszłam do przychodni to zapytałam czy jest opóźnienie, pani powiedziała że nie, a szkoda bo bym chociaż wyszła po coś do picia a tak zamiast 16.40 to weszłam godzinę później, a na miejscu byłam 16.20. Najgorzej jak kobiety, które przyszły później wchodziły przede mną, ale się okazało, że były zapisane na wcześniejsze godziny. Nie wiem skąd miały informację, że jest opóźnienie :/ wszytsko ok, ale nie miałam USG, bo się wyglądałam, że miałam prenatalne rano, więc mnie tylko zbadała :/ wizyty mam już rozpisane do lutego, L4 od jutra i się byczę

Imię Maja jest spoko, jest uniwersalne Maje, które znam są super dziewczynami, odważnymi, zdecydowanymi, także polecam. Sama o nim myślałam. Ja szukam imienia uniwersalnego, które będzie zapisane po angielsku z łatwą/podobną wymową po polsku. TŻ sobie upatrzył same zaczynające się na S, ale mnie się średnio podobają.

O ja, teraz mogę spokojnie kupować te kolorowe ubranka w kwiatki, falbanki itp. hahaha


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coś mi uciekł Twój post
A, więc mandaty wchodzą w grę - nie wiedziałam.

Widzisz, a z kolei każda Maja jaką ja znam, jest na prawdę rozpieszczona, rozkapryszona i nieinteligentna xD Myślę, że to też ma wpływ na moje podejście do tego imienia, chociaż wiadomo, staram się tak na to nie patrzeć.
Niemniej super, że Ty masz inne doświadczenia
Co do uniwersalności również na to patrzę. W Polsce raczej nie będziemy siedzieć.



Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Na lullalove jest promocja i skorzystałam kupiłam właśnie otulacz bambusowy plus podusie płaską z falbanką, jak to zobaczyłam nie mogłam nie wziąć Załącznik 7731315Załącznik 7731316

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooo, super!! Dobrze wiedzieć o promce.
Właśnie wczoraj też na Zaufaj Położnej na story były wyprawkowe hity i kity i ten otulacz bambusowy był jako zdecydowany hit Więc zapewne też się zdecyduję.

Jeszcze takie "hity" wyczytałam:
- jak pieluszka to we wzorki, odpuszczamy biale - nawet pranie w 90 stopniach moga miec widoczne plamy po stolcu
-do szpitala dla mamy: chusteczki z przewaga wody w skladzie, muszle ochronne na popekane brodawki, laktator z uwagi na pandemie, poporodowe majtki bawelniane lub z siatki z bawelna w skladzie - nie z polipropylenu

- "nie zapomnij o stanikach do karmienia! Ciezko bedzie Ci kupowac bielizne z dzieckiem na rekach, zadbaj o to przed porodem"


Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Hej, chciałam się dzisiaj wyspać, więc wstałam przed 7, sprzątnęłam łazienki, zrobiłam jogę, zjadłam śniadanie, zaczęłam czytać o wyprawce. Ale temat wyprawki przyprawia mnie o zawrót głowy, nie wiem co faktycznie będzie potrzebne, co dostaniemy, co warto kupić z drugiej ręki a co nie. Generalnie w sprawie zakupów zawsze zastanawiam się sto razy, więc tym bardziej mnie to stresuje. A teraz jadę zapisać się do szkoły rodzenia Też patrzyłam na ten wzór. Zastanawiam się na ile te gadżety będą potrzebne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ło matko, jak do tej godziny tyle zrobiłaś, to co będzie później?
Podziwiam, szczególnie za tę łazienkę

Kogo polecasz do jogi prenatalnej? Robisz z YT?

A jak ze szkołą rodzenia - będą stacjonarne zajęcia u Ciebie?


Ja właśnie zjadłam rosołek, który całą noc pykał w wolnowarze. Powiem Wam, że wolnowar to jest moj hit ogolnie, a ten rosół - na równi z najlepszym rosołem mojej mamy
Z garnka raz próbowałąm kiedyś, ale wyszło mi coś moooocno średniego
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 11:33   #3323
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Coś mi uciekł Twój post
A, więc mandaty wchodzą w grę - nie wiedziałam.

Widzisz, a z kolei każda Maja jaką ja znam, jest na prawdę rozpieszczona, rozkapryszona i nieinteligentna xD Myślę, że to też ma wpływ na moje podejście do tego imienia, chociaż wiadomo, staram się tak na to nie patrzeć.
Niemniej super, że Ty masz inne doświadczenia
Co do uniwersalności również na to patrzę. W Polsce raczej nie będziemy siedzieć.





Oooo, super!! Dobrze wiedzieć o promce.
Właśnie wczoraj też na Zaufaj Położnej na story były wyprawkowe hity i kity i ten otulacz bambusowy był jako zdecydowany hit Więc zapewne też się zdecyduję.

Jeszcze takie "hity" wyczytałam:
- jak pieluszka to we wzorki, odpuszczamy biale - nawet pranie w 90 stopniach moga miec widoczne plamy po stolcu
-do szpitala dla mamy: chusteczki z przewaga wody w skladzie, muszle ochronne na popekane brodawki, laktator z uwagi na pandemie, poporodowe majtki bawelniane lub z siatki z bawelna w skladzie - nie z polipropylenu

- "nie zapomnij o stanikach do karmienia! Ciezko bedzie Ci kupowac bielizne z dzieckiem na rekach, zadbaj o to przed porodem"




Ło matko, jak do tej godziny tyle zrobiłaś, to co będzie później?
Podziwiam, szczególnie za tę łazienkę

Kogo polecasz do jogi prenatalnej? Robisz z YT?

A jak ze szkołą rodzenia - będą stacjonarne zajęcia u Ciebie?


Ja właśnie zjadłam rosołek, który całą noc pykał w wolnowarze. Powiem Wam, że wolnowar to jest moj hit ogolnie, a ten rosół - na równi z najlepszym rosołem mojej mamy
Z garnka raz próbowałąm kiedyś, ale wyszło mi coś moooocno średniego
Przypomniałam sobie majtki poporodowe- te jednorazowe są straszne, musze sobie tylko przypomnieć z jakiej byly firmy... wielorazowe mialam takie ala siateczka i byly spoko szybciutko schły, teraz ich więcej kupię

A staniki do karmienia zmieniałam w zależności od postępów- na początku to takie bardzo miękkie ( ile się dało to bez stanika bo ciągle coś uwierało) zeby wkładki się zmieściły, potem takie bardziej wygladajace tych muszli nie miałam, ale zapas lanoliny się przyda (w maściach na sutki ważne żeby można było karmic bez zmywania maści czy kremu).

Nad laktatorem mysle bo poprzedni sprzedałam i już sama nie wiem jaki byłby dobry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 13:03   #3324
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Melduję się po połówkowych - mamy 390g zdrowego dzidziusia, który dla odmiany tym razem postanowił się zaprezentować w pełnej krasie z wyjątkiem twarzy. Także został dokładnie obmierzony, obważony, obejrzany i wszystko u niego tip top.

Moje łożysko poszło w górę, mogę sobie pozwolić na nieco więcej aktywności choć bez forsowania i mam odstawić luteinę. Doktorka jest nieco zaniepokojona morfologią (mam suplementować żelazo i jeść kiszonki z zielonymi warzywami na przemian) i tymi wynikami moczu, bo rzeczywiście wskazują na jakąś infekcję. Na szczęscie wykluczyła infekcję pochwy, więc po weekendzie robimy posiew i zobaczymy o co cho. Także zostałam uspokojona i na ten moment się nie muszę schizować
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 13:23   #3325
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych - mamy 390g zdrowego dzidziusia, który dla odmiany tym razem postanowił się zaprezentować w pełnej krasie z wyjątkiem twarzy. Także został dokładnie obmierzony, obważony, obejrzany i wszystko u niego tip top.

Moje łożysko poszło w górę, mogę sobie pozwolić na nieco więcej aktywności choć bez forsowania i mam odstawić luteinę. Doktorka jest nieco zaniepokojona morfologią (mam suplementować żelazo i jeść kiszonki z zielonymi warzywami na przemian) i tymi wynikami moczu, bo rzeczywiście wskazują na jakąś infekcję. Na szczęscie wykluczyła infekcję pochwy, więc po weekendzie robimy posiew i zobaczymy o co cho. Także zostałam uspokojona i na ten moment się nie muszę schizować
Super, że spory już jest 390 gram to już coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 13:38   #3326
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych - mamy 390g zdrowego dzidziusia, który dla odmiany tym razem postanowił się zaprezentować w pełnej krasie z wyjątkiem twarzy. Także został dokładnie obmierzony, obważony, obejrzany i wszystko u niego tip top.

Moje łożysko poszło w górę, mogę sobie pozwolić na nieco więcej aktywności choć bez forsowania i mam odstawić luteinę. Doktorka jest nieco zaniepokojona morfologią (mam suplementować żelazo i jeść kiszonki z zielonymi warzywami na przemian) i tymi wynikami moczu, bo rzeczywiście wskazują na jakąś infekcję. Na szczęscie wykluczyła infekcję pochwy, więc po weekendzie robimy posiew i zobaczymy o co cho. Także zostałam uspokojona i na ten moment się nie muszę schizować
Fantastycznie mamy podobne bobasy wagowo
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 14:22   #3327
aga_fe
Raczkowanie
 
Avatar aga_fe
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 348
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych - mamy 390g zdrowego dzidziusia, który dla odmiany tym razem postanowił się zaprezentować w pełnej krasie z wyjątkiem twarzy. Także został dokładnie obmierzony, obważony, obejrzany i wszystko u niego tip top.

Moje łożysko poszło w górę, mogę sobie pozwolić na nieco więcej aktywności choć bez forsowania i mam odstawić luteinę. Doktorka jest nieco zaniepokojona morfologią (mam suplementować żelazo i jeść kiszonki z zielonymi warzywami na przemian) i tymi wynikami moczu, bo rzeczywiście wskazują na jakąś infekcję. Na szczęscie wykluczyła infekcję pochwy, więc po weekendzie robimy posiew i zobaczymy o co cho. Także zostałam uspokojona i na ten moment się nie muszę schizować
Super! To teraz możesz mieć spokojny weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga_fe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 15:14   #3328
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Super moje łożysko tez poszło trochę do góry ale nie jakoś bardzo
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 17:10   #3329
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Jestem już po wizycie, było lekkie spóźnienie ale generalnie wizyta na plus, wszystko gra. Mały już ma 580 gram a dwa tygodnie temu miał 370 . Mocz niby ok, dostałam kolejne badania w tym glukoza i jeszcze raz toxo igm teraz wizta już co 3 tygodnie wcześniej miałam co miesiąc kolejna wizyta 20 listopada dopiero na 18:00 niestety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-30, 17:12   #3330
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Pani Smith, super, że z Kijanem jest ok, jedź ogórki kiszone i wszystko wróci do normy.
Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Coś mi uciekł Twój post
A, więc mandaty wchodzą w grę - nie wiedziałam.

Widzisz, a z kolei każda Maja jaką ja znam, jest na prawdę rozpieszczona, rozkapryszona i nieinteligentna xD Myślę, że to też ma wpływ na moje podejście do tego imienia, chociaż wiadomo, staram się tak na to nie patrzeć.
Niemniej super, że Ty masz inne doświadczenia
Co do uniwersalności również na to patrzę. W Polsce raczej nie będziemy siedzieć.





Oooo, super!! Dobrze wiedzieć o promce.
Właśnie wczoraj też na Zaufaj Położnej na story były wyprawkowe hity i kity i ten otulacz bambusowy był jako zdecydowany hit Więc zapewne też się zdecyduję.

Jeszcze takie "hity" wyczytałam:
- jak pieluszka to we wzorki, odpuszczamy biale - nawet pranie w 90 stopniach moga miec widoczne plamy po stolcu
-do szpitala dla mamy: chusteczki z przewaga wody w skladzie, muszle ochronne na popekane brodawki, laktator z uwagi na pandemie, poporodowe majtki bawelniane lub z siatki z bawelna w skladzie - nie z polipropylenu

- "nie zapomnij o stanikach do karmienia! Ciezko bedzie Ci kupowac bielizne z dzieckiem na rekach, zadbaj o to przed porodem"




Ło matko, jak do tej godziny tyle zrobiłaś, to co będzie później?
Podziwiam, szczególnie za tę łazienkę

Kogo polecasz do jogi prenatalnej? Robisz z YT?

A jak ze szkołą rodzenia - będą stacjonarne zajęcia u Ciebie?


Ja właśnie zjadłam rosołek, który całą noc pykał w wolnowarze. Powiem Wam, że wolnowar to jest moj hit ogolnie, a ten rosół - na równi z najlepszym rosołem mojej mamy
Z garnka raz próbowałąm kiedyś, ale wyszło mi coś moooocno średniego
Szkoła niestety w całości będzie on line, 6 tygodni po 1h, potem dodatkowe(odpłatne) warsztaty. Niby położna zrobiła na mnie dobre wrażenie, ale nie porwała. Zobaczymy jak będzie później. Dostałam tylko próbkę 10 chusteczek water wipes. Nie wiem czy tu czy na lutowkach jedna z dziewczyn pisała, że dostała całą paczkę przydatnych gadżetów. Stacjonarnie można raz w tygodniu przyjść na gimnastykę, a drugi raz jest on line.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.