Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2022-11-18, 09:21   #31
undecided_1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomo¶ci: 395
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

Jak czytam komentarze w tym w±tku, to wniosek nasuwa siê jeden: w zwi±zku mo¿na byæ tylko z osob± z okolicy. Autor wyra¼nie napisa³, ¿e jego dziewczyna RACZEJ nie chcia³aby siê przeprowadziæ, ale póki co o tym nie my¶li. A wpisy s± tutaj jakby mu postawi³a ultimatum i powiedzia³a ¿e nie ma opcji, ¿e to ona siê przeprowadzi. Tutaj jest sytuacja taka, ¿e autor sam napisa³ ¿e jego rodzice s± toksyczni, o partnerce wiemy ¿e ma bliskie relacje z rodzicami, a nie chor± relacjê. Ona ma sta³± pracê, wiêc w tym aspekcie jemu ³atwiej jest siê przeprowadziæ, z kolei on ma w³asne mieszkanie wiêc by nie musieli wynajmowaæ. Nie wiem jak to wygl±da w zawodzie fizjoterapeutów, mogê tylko gdybaæ, ale wydaje mi siê ¿e du¿e znaczenie ma renoma i polecanie przez ju¿ obecnych klientów, wiêc trochê nie dziwiê siê dziewczynie ¿e nie chce zaczynaæ od 0. Jak im zwi±zek nie wyjdzie to ona by albo musia³a znowu wracaæ do siebie i odnawiaæ kontakty, albo zostaæ w obcym mie¶cie. Autor z kolei ma taki zawód, ¿e mo¿e zmieniæ firmê a¿ tyle nie trac±c. Je¿eli chc± byæ razem, to które¶ musi co¶ po¶wiêciæ ¿eby co¶ zyskaæ, dlaczego nie mia³by to byæ autor? Z tego co autor piszê to jedynym problemem s± jego rodzice, on nigdzie nie napisa³ ¿e tego nie chce, ale czuje siê przymuszony przez dziewczynê, a jednak to co chc± rodzice to nie powinien byæ powód dla którego zostanie w danym mie¶cie, nie mo¿na ulegaæ presji rodziców, to jego ¿ycie. A przeprowadzka wcale nie musi oznaczaæ zniszczonych relacji z rodzicami. Jest doros³y i jego rodzice musz± zaakceptowaæ, ¿e sam podejmuje decyzje. Szczerze nie rozumiem tych wszystkich opinii o tym aby s³ucha³ siê rodziców, raczej spodziewa³am siê "a ty chcesz siê przeprowadziæ? czy jedynym powodem s± rodzice, bo je¿eli tak to siê nawet nie zastanawiaj"

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez CytrynkaCytrynka Poka¿ wiadomo¶æ
Dlatego powinni siê spotkaæ w pó³ drogi, a nie tylko jedno ryzykuje
Ale z drugiej strony po co oboje maj± sobie przewracaæ ¿ycie do góry nogami? Ja rozumia³abym takie rady gdyby autor przyszed³ z problemem ¿e nie mog± z dziewczyn± doj¶æ do kompromisu w sprawie przeprowadzki. Ona nie chce, on nie chce, ale chc± byæ razem tylko ¿adne nie chce odpu¶ciæ. A tutaj autor wyra¼nie napisa³, ¿e on by móg³ siê przeprowadziæ, tylko rodzice maj± z tym problem, nie s±dzê aby ta po³owa drogi im w czymkolwiek pomog³a.
undecided_1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-18, 09:49   #32
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 36 050
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

Cytat:
Napisane przez CytrynkaCytrynka Poka¿ wiadomo¶æ
Dlatego powinni siê spotkaæ w pó³ drogi, a nie tylko jedno ryzykuje
Powinni pój¶æ na jaki¶ kompromis, mo¿e to byæ np po³owa drogi. W sumie to jest dobry sprawdzian dla ich zwi±zku, je¶li teraz siê nie dogadaj± to nie ma sensu tego ci±gn±æ

Wys³ane z mojego SM-M115F przy u¿yciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Je¶li dziewczyna ma stabilna sytuacjê, pewna prace i zarabia dobrze, a facet nie ma sta³ej pracy i bez problemu znajdzie prace tam gdzie ona mieszka to dla mnie jest oczywiste,¿e przeprowadzka do niej jest lepszym pomys³em. Domy mo¿na sprzedaæ lub wynaj±æ,a jak siê nie ma kasy i pracy to siê ich i tak nie utrzyma,ale to oni sami musz± ju¿ podj±æ decyzje.

Wys³ane z mojego SM-M115F przy u¿yciu Tapatalka
__________________
sierpieñ 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-18, 10:56   #33
CytrynkaCytrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomo¶ci: 297
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

Cytat:
Napisane przez undecided_1994 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak czytam komentarze w tym w±tku, to wniosek nasuwa siê jeden: w zwi±zku mo¿na byæ tylko z osob± z okolicy. Autor wyra¼nie napisa³, ¿e jego dziewczyna RACZEJ nie chcia³aby siê przeprowadziæ, ale póki co o tym nie my¶li. A wpisy s± tutaj jakby mu postawi³a ultimatum i powiedzia³a ¿e nie ma opcji, ¿e to ona siê przeprowadzi. Tutaj jest sytuacja taka, ¿e autor sam napisa³ ¿e jego rodzice s± toksyczni, o partnerce wiemy ¿e ma bliskie relacje z rodzicami, a nie chor± relacjê. Ona ma sta³± pracê, wiêc w tym aspekcie jemu ³atwiej jest siê przeprowadziæ, z kolei on ma w³asne mieszkanie wiêc by nie musieli wynajmowaæ. Nie wiem jak to wygl±da w zawodzie fizjoterapeutów, mogê tylko gdybaæ, ale wydaje mi siê ¿e du¿e znaczenie ma renoma i polecanie przez ju¿ obecnych klientów, wiêc trochê nie dziwiê siê dziewczynie ¿e nie chce zaczynaæ od 0. Jak im zwi±zek nie wyjdzie to ona by albo musia³a znowu wracaæ do siebie i odnawiaæ kontakty, albo zostaæ w obcym mie¶cie. Autor z kolei ma taki zawód, ¿e mo¿e zmieniæ firmê a¿ tyle nie trac±c. Je¿eli chc± byæ razem, to które¶ musi co¶ po¶wiêciæ ¿eby co¶ zyskaæ, dlaczego nie mia³by to byæ autor? Z tego co autor piszê to jedynym problemem s± jego rodzice, on nigdzie nie napisa³ ¿e tego nie chce, ale czuje siê przymuszony przez dziewczynê, a jednak to co chc± rodzice to nie powinien byæ powód dla którego zostanie w danym mie¶cie, nie mo¿na ulegaæ presji rodziców, to jego ¿ycie. A przeprowadzka wcale nie musi oznaczaæ zniszczonych relacji z rodzicami. Jest doros³y i jego rodzice musz± zaakceptowaæ, ¿e sam podejmuje decyzje. Szczerze nie rozumiem tych wszystkich opinii o tym aby s³ucha³ siê rodziców, raczej spodziewa³am siê "a ty chcesz siê przeprowadziæ? czy jedynym powodem s± rodzice, bo je¿eli tak to siê nawet nie zastanawiaj"

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------



Ale z drugiej strony po co oboje maj± sobie przewracaæ ¿ycie do góry nogami? Ja rozumia³abym takie rady gdyby autor przyszed³ z problemem ¿e nie mog± z dziewczyn± doj¶æ do kompromisu w sprawie przeprowadzki. Ona nie chce, on nie chce, ale chc± byæ razem tylko ¿adne nie chce odpu¶ciæ. A tutaj autor wyra¼nie napisa³, ¿e on by móg³ siê przeprowadziæ, tylko rodzice maj± z tym problem, nie s±dzê aby ta po³owa drogi im w czymkolwiek pomog³a.



Ja wiem, ¿e wszyscy s± teraz "toksyczni", ale moim zdaniem to po prostu zmartwieni rodzice, których jedyny syn planuje rzuciæ wszystko i wyprowadziæ siê na drugi koniec polski dla dziewczyny poznanej pó³ roku temu w wakacje. Moim zdaniem to absurd. Nie wiem ile maj± lat, ale mo¿e boj± siê, ¿e zostan± sami na staro¶æ, a autora i jego dziewczynê zobacz± raz na pó³ roku w ¶wiêta. Zw³aszcza, ¿e do tej pory mieszkali blisko siebie, mo¿e byæ ciê¿ko pogodziæ siê z czym¶ takim.
CytrynkaCytrynka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-18, 11:15   #34
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

A ja wam powiem szczerze, ¿e dla mnie takie rozwi±zanie, by spotkaæ siê w po³owie drogi to dopiero beznadziejny pomys³. W ten sposób ka¿de z nich bêdzie mia³o ciê¿ko - szukanie pracy, mieszkania, zaaklimatyzowanie siê. Wszystko razy dwa. Wiem, ¿e dla mnie na ich miejscu to by by³a masakra. Wola³abym ju¿ ¿eby to osoba partnerska przeprowadzil sie do mnie lub ja do niej - w ten sposób mamy jedn± osobê ze stabiln± pozycj±, która mo¿e wspieraæ drug±. Stawianie dwóch osób w warunkach silnie stresowych moim zdaniem nie s³u¿y zwi±zkom.
Wiadomo czasem trzeba, ale to chyba ostatnia opcja jak± bym bra³a pod uwagê.
Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2022-11-18 o 11:17
Calla_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-18, 13:24   #35
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomo¶ci: 3 731
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

Cytat:
Napisane przez pulpetysolone Poka¿ wiadomo¶æ
no wlasnie... gdybym ja byla na miejscu tej laski to bym sie zastanawiala co to za pacjent, ktory nie umie sie puscic maminej spodnicy i zaryzykowac dla mnie... nie dziwie sie jej, ze nie chce rzucic swojego zycia dla niego, bo slabo rokuje to zwiazkowi, jak facet najpierw bierze pod uwage rodzicow - a pozniej (potencjalnego) partnera, bo ewidentnie skoro juz tak zaczyna, to hierarchia mu sie pozniej nie zmieni.
Rzeczywi¶cie, co za okropny facet, gdzie patrzy na ludzi, którzy go wychowali i chc± dla niego dobrze, a nie rzuca od razu wszystkiego dla laski, któr± widzia³ kilka razy w ¿yciu. No straszny

Oni powinni najpierw pomieszkaæ razem chocia¿by dwa miesi±ce, a potem robiæ wielkie przeprowadzki i zostawianie ca³ego ¿ycia. Pobyæ razem d³u¿ej ni¿ weekendy i ma³e wakacje. Ch³opak skoñczy studia, niech jedzie - ale bez ca³ego dobytku, na te kilka miesiêcy ¿eby zobaczyæ co i jak. Nawet bez pracy - taka przerwa nie powinna byæ tragedi±.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2022-11-18 o 13:26
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-18, 16:51   #36
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomo¶ci: 519
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

Cytat:
Napisane przez Calla_ Poka¿ wiadomo¶æ
A ja wam powiem szczerze, ¿e dla mnie takie rozwi±zanie, by spotkaæ siê w po³owie drogi to dopiero beznadziejny pomys³. W ten sposób ka¿de z nich bêdzie mia³o ciê¿ko - szukanie pracy, mieszkania, zaaklimatyzowanie siê. Wszystko razy dwa. Wiem, ¿e dla mnie na ich miejscu to by by³a masakra. Wola³abym ju¿ ¿eby to osoba partnerska przeprowadzil sie do mnie lub ja do niej - w ten sposób mamy jedn± osobê ze stabiln± pozycj±, która mo¿e wspieraæ drug±. Stawianie dwóch osób w warunkach silnie stresowych moim zdaniem nie s³u¿y zwi±zkom.
Wiadomo czasem trzeba, ale to chyba ostatnia opcja jak± bym bra³a pod uwagê.
Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Przeprowadzka w swoim kraju i szukanie pracy, maj±c dobry zawód, to nie jest sytuacja stresowa. Gdyby chodzi³o o wyjazd zagraniczny, zmianê jêzyka itd., to faktycznie mog³oby to byæ zwi±zane ze stresem. Ale zgadzam siê, ¿e jest to po prostu wygodniejsze, kiedy jedna osoba jest zakotwiczona w mie¶cie, a druga siê do niej sprowadza. Chocia¿ z drugiej strony - poznawanie nowego miasta razem, odkrywanie knajpek, parków etc. ma swój niepowtarzalny urok i mo¿e bardzo zbli¿yæ.

Jednak na miejscu kobiety nie przenios³abym siê do faceta wiedz±c, ¿e bêdê mia³a przysz³ych/potencjalnych te¶ciów na g³owie, za ¿adne skarby.
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-18, 17:03   #37
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomo¶ci: 3 731
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

[1=cb0d8ace8e3f55c20d68522 71041c68dd40c3dc3_65540ac 21a6bc;89414088]Przeprowadzka w swoim kraju i szukanie pracy, maj±c dobry zawód, to nie jest sytuacja stresowa. Gdyby chodzi³o o wyjazd zagraniczny, zmianê jêzyka itd., to faktycznie mog³oby to byæ zwi±zane ze stresem.

Jednak na miejscu kobiety nie przenios³abym siê do faceta wiedz±c, ¿e bêdê mia³a przysz³ych/potencjalnych te¶ciów na g³owie, za ¿adne skarby.[/QUOTE]

¯e co?

Ty masz jakie¶ dowody naukowe, ¿e co¶ jest czy nie jest sytuacj± stresow±?

NIE znam osoby dla której przeprowadzka na drugi koniec kraju, gdzie bêdzie znaæ siê jedn± osobê by³a czym¶ lekkim i lajtowym. Sama zmienia³am miejsce zamieszkania 3 razy i za ka¿dym razem stresowa³am siê w uj i potrzebowa³am czasu, by przywykn±æ. Dla ka¿dego cz³owieka wymiar stresu mo¿e byæ ró¿ny.

A i "te¶ciowie" w tym przypadku dotycz± obu stron.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2022-11-18, 17:19   #38
PuertoMico1
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

Ty rozwa¿asz rzucenie wszystkiego ¿eby do niej siê przenie¶æ dla kogo¶ kto nawet tego nie bierze pod uwagê dla Ciebie?
Moim zdaniem nie warto tego robiæ akurat dla tej kobiety

Poza tym logistycznie jest to bez sensu bo Ty posiadasz w³asne mieszkanie tutaj a ona nie
Oboje mieszkacie w miastach wojewódzkich

Proponuje Ci och³on±æ i spojrzeæ na to z dystansem bo tej kobiecie ewidentne ¶rednio na Tobie zale¿y

Trochê oboje nie jeste¶cie gotowi na zwi±zek bardziej swoje dzieciaków co ¿adne siê nie chce pu¶ciæ maminej spódnicy

Edytowane przez PuertoMico1
Czas edycji: 2022-11-18 o 17:22
PuertoMico1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2022-11-18, 17:21   #39
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomo¶ci: 16 089
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, przeprowadzka, rodzina.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89414110]¯e co?

Ty masz jakie¶ dowody naukowe, ¿e co¶ jest czy nie jest sytuacj± stresow±?

NIE znam osoby dla której przeprowadzka na drugi koniec kraju, gdzie bêdzie znaæ siê jedn± osobê by³a czym¶ lekkim i lajtowym. Sama zmienia³am miejsce zamieszkania 3 razy i za ka¿dym razem stresowa³am siê w uj i potrzebowa³am czasu, by przywykn±æ. Dla ka¿dego cz³owieka wymiar stresu mo¿e byæ ró¿ny.

A i "te¶ciowie" w tym przypadku dotycz± obu stron.[/QUOTE]
dokladnie
autor nie napisal nic ze jego dziewczyna mieszka samodzielnie
wedlug mnie co innego jakby ona juz cos wynajmowala i on sie do niej wprowadzil na np 2 miesiace wakacji zanim zacznie prace(szukalby pracy mieszkajac z nia i dokladajac sie do rachunkow) ale klientka prawdopodobnie mieszka z rodzicami i to bedzie podwojny stress bo jeszcze sama nigdy nie mieszkala podobno jest bardzo zwiazana z rodzicami nie wiadomo jak to sie dla autora skonczy .szczegolnie ze on zna ja od wakacji nawet nie pol roku,widzial ja kilka razy w ciagu tego czasu jak dla mnie tez kosmos zeby podejmowac takie decyzje nie dziwie sie ze jego rodzice nie palaja optymizmem
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-11-18 18:21:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.