Niewidzialny na rynku pracy - Chcę stać się widocznym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-27, 11:15   #1
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91

Niewidzialny na rynku pracy - Chcę stać się widocznym


Jestem studentem III ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku związanym z inżynierią chemiczną. Zdałem ostatnie egzaminy i została tylko praca magisterska i jej obrona. Chciałbym już teraz podjąć się aktywności zawodowej, lecz jestem od lat niewidzialny na rynku pracy. Od kilku lat swoim mieście, gdzie studiuję i mieszkam z rodzicami niezależnie od tego co bym robił nigdy nie udawało mi się znaleźć pracy jakiejkolwiek. Ani tej związanej z moją branżą (w moim mieście ona umarła i nic nie ma) ani w innych. Wysyłałem mnóstwo CV (poprawnych i wręcz wzorowych) na różne stanowiska i nigdy nie miałem odpowiedzi ani zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną. Jakby moje aplikacje nie docierały. Skutek: brak doświadczenia zawodowego, a łącznie z szczątkowym wykształceniem praktycznym (wydział ma mnóstwo problemów jak nie brak chętnych studentów to inne) to po prostu najgorsze co może być. Do tego brak prawa jazdy (od kilku lat nie wychodzą mi starania, nie pytajcie się) i brak innych umiejętności poza informatyką, certyfikatem PET, znajomością angielskiego i niemieckiego, jakimiś miękkimi. W tej chwili desperacko wysyłam aplikacje na oferty z mojej branży w największych miejscowościach mojego województwa i sąsiedniego (gdzie pociągiem lub busem można się dostać) niezależnie od tego, że nie mam doświadczenia. Co ja mam robić? Chcę zacząć normalne życie i skończyć z byciem na garnuszku rodziców, którzy irytują się brakiem przeze mnie pracy (rzadko dają sobie wytłumaczyć że to nie moja wina).
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-28, 01:06   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Niewidzialny na rynku pracy - Chcę stać się widocznym

Aplikujesz na staże i mocno juniorskie stanowiska branżowe? Oczywiście nie chodzi o żadne staże z Urzędu Pracy, tylko ogłoszenia konkretnych firm.
Druga rzecz - może rozszerzyć poszukiwania na cały kraj i przeprowadzić się za pracą?
Trzecia rzecz - może szukać pracy zwykłej na przeczekanie i zarobienie cokolwiek (sklep, usługi), a w międzyczasie szukać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-28, 06:48   #3
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Niewidzialny na rynku pracy - Chcę stać się widocznym

Aplikuję na wszystkie stanowiska zarówno jurorskie jak również staże, chociaż tych jak na lekarstwo. W tej chwili to ja jestem jak mówiłem zdesperowany z tzw. researchem, bo nie chcę sobie zarzucać że nie próbowałem. Co do szukania pracy takiej typowo dorywczej w innych branżach na razie jeszcze tego nie robię . Zresztą te lata wyjątkowo zobrzydziły mi szukanie pracy tego typu.

Edytowane przez Polishwolf97
Czas edycji: 2023-01-28 o 07:09
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 15:59   #4
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Niewidzialny na rynku pracy - Chcę stać się widocznym

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Jestem studentem III ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku związanym z inżynierią chemiczną. Zdałem ostatnie egzaminy i została tylko praca magisterska i jej obrona. Chciałbym już teraz podjąć się aktywności zawodowej, lecz jestem od lat niewidzialny na rynku pracy. Od kilku lat swoim mieście, gdzie studiuję i mieszkam z rodzicami niezależnie od tego co bym robił nigdy nie udawało mi się znaleźć pracy jakiejkolwiek. Ani tej związanej z moją branżą (w moim mieście ona umarła i nic nie ma) ani w innych. Wysyłałem mnóstwo CV (poprawnych i wręcz wzorowych) na różne stanowiska i nigdy nie miałem odpowiedzi ani zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną. Jakby moje aplikacje nie docierały. Skutek: brak doświadczenia zawodowego, a łącznie z szczątkowym wykształceniem praktycznym (wydział ma mnóstwo problemów jak nie brak chętnych studentów to inne) to po prostu najgorsze co może być. Do tego brak prawa jazdy (od kilku lat nie wychodzą mi starania, nie pytajcie się) i brak innych umiejętności poza informatyką, certyfikatem PET, znajomością angielskiego i niemieckiego, jakimiś miękkimi. W tej chwili desperacko wysyłam aplikacje na oferty z mojej branży w największych miejscowościach mojego województwa i sąsiedniego (gdzie pociągiem lub busem można się dostać) niezależnie od tego, że nie mam doświadczenia. Co ja mam robić? Chcę zacząć normalne życie i skończyć z byciem na garnuszku rodziców, którzy irytują się brakiem przeze mnie pracy (rzadko dają sobie wytłumaczyć że to nie moja wina).
Z tego co kojarzę to inżynieria chemiczna / chemia ma ciężki rynek pracy - nie jest to taki cud miód jak rysują w liceach, że każdy niehumanistyczny kierunek oznacza bezproblemowe znalezienie pracy, ale pomijając.
Moim zdaniem masz 2 wyjścia: (1) iść na jakies praktyki, nawet darmowe jeśli chcesz mieć cokolwiek do wpisania w CV i zależy ci na tej konkretnej branży; jeszcze studiujesz jest czas (2) iść do innej pracy, związanej z pokrewną dziedziną. Dużo moich znajomych po chemiach/inżynieriach medycznych/biotechnologiach zmieniło nieco branży i pracują często w jakichs podmiotach produkcyjnych na stanowiskach związanych z jakością materiałów, logistyką itd.

Ostatecznie może znaleźć jakąkolwiek zwykłą pracę zupełnie niepowiązana ze studiami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-16 16:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.