Czy serio to moja wina? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-20, 11:34   #1
askowatosc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 26

Czy serio to moja wina?


Hej, rzuciłam prace pod koniec grudnia. Od stycznia szukam nowej, bo sie dokształciłam na księgową. Rozmów o pracę miałam dużo, ale i tak wciąż nie mam pracy, przeze mnie!
1. praca fajna, ale nie mieli nieregulany czas pracy. Co dla mnie jest ważne rozpocząć prace o któej chce, bo nieraz do lekarza muszę, albo po prostu być wcześniej w domu.
2. wszystko spoko, powiedzieli że chcą mnie, ja też potwierdziłam i chciałam żeby mi w umowie napisali, że bede mogla 3 dni na zdalnym być. Czekałam tydzień na umowę i mi odmówili, bo mi nie wpiszą tego w umowie. Ten rekruter bardzo się stara, żeby mnie przyjeli i dał moje CV do innego działu, gdzie miałam w czw. rozmowę, tylko że tam proponują mniejszą kase....
3. Odpowiedzialne stanowisko, więc mi daja 1. tys więcej, ale 40km od domu. Ale jest homeoffice 2 razy w tyg.

Sama nie wiem, co mam robić. Czuję się tak źle, że odmówiłam 1. firmie i z 2. kombinowałam o homeoffice, że teraz jestem na lodzie i od 2 msc. jestem bezrobotna.

Ale ja chce serio znaleźć prace i być zadowolona, gdzie mają homeoffice, nieregularny czas pracy, max. 25 km od domu, i najlepiej jakby mieli jakąś 13. wypłatę, na święta czy urlop. Chcę znaleźć pracę na lata, a nie na rok.

Może po prostu ze mną jest coś nie tak, bo przebieram jak w ulęgałkach... Jak wy to widzicie z zewnątrz obiektywnie?
askowatosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 11:40   #2
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Czy serio to moja wina?

a ta praca co jest 40 km - to ile realnie zajmowałby ci dojazd tam? Jesli okaze sie, ze ta praca jets super, to moze byc mogla sie z czasem przeprowadzic, aby miec blizej?

Jak cię stać, aby czekać na oferte idealna to czekaj oczywiście. Zastanów się, co jest dla ciebie ważne i z czym mozesz pojsc na ewentualny kompromis.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 11:40   #3
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Czy serio to moja wina?

A nie ma ofert na stanowisko, które Cię interesuje, które są 100% zdalnie?
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 11:52   #4
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Czy serio to moja wina?

To zależy. Jeśli nie masz przysłowiowego noża na gardle, szukaj do skutku takiej, jakiej chcesz.


Jeśli natomiast brak pracy (i stałego źródła dochodu) zaczyna doskwierać, może warto otworzyć się na negocjacje? Na te 2 dni w tygodniu, zamiast trzech? Albo tzw. ruchomy czas pracy.


A co do odległości, to dużo zależy, czym dojeżdżasz i ile Ci to zajmuje. Jeśli np. autem, autostradą/ekspresówką i nie musisz się przepychać przez zakorkowane, duże miasto, to może per saldo te 40 km nie wychodzi tak długo w jedną stronę?
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 12:22   #5
askowatosc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 26
Dot.: Czy serio to moja wina?

Ok. 35min. - 1h. Zależy od godziny.
Zastanawiałam się nad przeprowadzką, ale mieszkania nie są najtańsze i mój chlopak z którym jestem prawie 5lat, kupił mieszkanie i od lutego mieszkamy razem, więc nie muszę za nic płacić

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Jest jedno w Mercedesie, w Berlinie, jutro mam tam rozmowe.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
To zależy. Jeśli nie masz przysłowiowego noża na gardle, szukaj do skutku takiej, jakiej chcesz.


Jeśli natomiast brak pracy (i stałego źródła dochodu) zaczyna doskwierać, może warto otworzyć się na negocjacje? Na te 2 dni w tygodniu, zamiast trzech? Albo tzw. ruchomy czas pracy.


A co do odległości, to dużo zależy, czym dojeżdżasz i ile Ci to zajmuje. Jeśli np. autem, autostradą/ekspresówką i nie musisz się przepychać przez zakorkowane, duże miasto, to może per saldo te 40 km nie wychodzi tak długo w jedną stronę?
Nie mam, tylko presja otoczenia, rodzice, chłopak, rodzice chłopaka dopytują wciąż. No i luka w CV.
Z kasą spoko, mieszkamy od lutego razem, bo on kupił mieszkanie, jedynie za co płace to czasami zakupy. Poza tym mam swoje oszczędności.
askowatosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 12:56   #6
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Czy serio to moja wina?

Myślę, że jak nie masz doświadczenia - a piszesz, że dopiero co się przekwalifikowałaś (!) to grubo przeginasz. Nie każda firma ma nienormowany czas pracy albo możliwość pracy zdalnej i doświadczony pracownik sobie może przebierać w ofertach, ale Ty się powinnaś skupić, żeby na razie w ogóle zdobyć jakieś doświadczenie (i mieć z czego się utrzymać). Mam w znajomych w księgowości i dużo osób nie ma możliwości tam w ogóle pracy zdalnej, bo nie wolno wynosić materiałów finansowych do domu (!) więc zastanów się, czy w tej branży to w ogóle jest realistyczne. Poza tym dopiero na etapie podpisywania umowy zaczęłaś o to pytać ? Myślę, że dodatkowo zrobiłaś wrażenie niepoważnej.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 13:11   #7
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Czy serio to moja wina?

Wg mnie przesadzasz.

Jeśli potrzebuję wyjść wcześniej to się zwalniam na godzinę/dwie ale odrabiam to w czasie bo praca zrobiona być musi.

Do lekarza chodzisz co tydzień?
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-20, 14:02   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 080
Dot.: Czy serio to moja wina?

Moim zdaniem jeśli w tej pierwszej pracy godzą się na pracę częściowo zdalną, tyle że nie chcą tego wpisać w umowie, to może być ok. Wpisywać w umowie mogą nie chcieć, bo czasami jest tak, że za pół roku czy rok sytuacja się zmienia i potrzebują mieć pracownika w biurze na dłużej. Poza tym ktoś dobrze zauważył, że jesteś początkująca, więc nie wszędzie będziesz pasowała, plus nie w każdej branży jest możliwa praca zdalna, z różnych względów (np. poufność).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 14:07   #9
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez askowatosc Pokaż wiadomość
1. praca fajna, ale nie mieli nieregulany czas pracy. Co dla mnie jest ważne rozpocząć prace o któej chce, bo nieraz do lekarza muszę, albo po prostu być wcześniej w domu.
2. wszystko spoko, powiedzieli że chcą mnie, ja też potwierdziłam i chciałam żeby mi w umowie napisali, że bede mogla 3 dni na zdalnym być. Czekałam tydzień na umowę i mi odmówili, bo mi nie wpiszą tego w umowie. Ten rekruter bardzo się stara, żeby mnie przyjeli i dał moje CV do innego działu, gdzie miałam w czw. rozmowę, tylko że tam proponują mniejszą kase....
3. Odpowiedzialne stanowisko, więc mi daja 1. tys więcej, ale 40km od domu. Ale jest homeoffice 2 razy w tyg.
Według mnie jesteś nieco roszczeniowa i masz za duże wymagania. Dopiero zrobiłaś jakieś kursy, nie masz doświadczenia. Z początku ktoś musi Cię przyuczyć, nie zostawią kogoś zielonego na zdalnych samemu sobie, żeby zrobił dym.

1. Każdy z nas chodzi do lekarza od czasu do czasu. Przecież możesz wziąć wolne albo się zwolnić ileś tam godzin wcześniej.

2. Nie mają obowiązku tego wpisywać w umowę tym bardziej, że ty dopiero będziesz uczona jak tam pracować. Jak to ma wyglądać na zdalnych? Poza tym może będzie konieczność, gdzie będą okresy przymusu bycia w biurze.

3. Tym bardziej jak odpowiedzialne stanowisko to musisz ogarniać i też nie wszystko da się zrobić na homeoffice. A dojazd 40 km jak masz prawo jazdy to nie jest jakaś wielka rzecz, przesadzasz.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 14:48   #10
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez askowatosc Pokaż wiadomość
Hej, rzuciłam prace pod koniec grudnia. Od stycznia szukam nowej, bo sie dokształciłam na księgową. Rozmów o pracę miałam dużo, ale i tak wciąż nie mam pracy, przeze mnie!
1. praca fajna, ale nie mieli nieregulany czas pracy. Co dla mnie jest ważne rozpocząć prace o któej chce, bo nieraz do lekarza muszę, albo po prostu być wcześniej w domu.
2. wszystko spoko, powiedzieli że chcą mnie, ja też potwierdziłam i chciałam żeby mi w umowie napisali, że bede mogla 3 dni na zdalnym być. Czekałam tydzień na umowę i mi odmówili, bo mi nie wpiszą tego w umowie. Ten rekruter bardzo się stara, żeby mnie przyjeli i dał moje CV do innego działu, gdzie miałam w czw. rozmowę, tylko że tam proponują mniejszą kase....
3. Odpowiedzialne stanowisko, więc mi daja 1. tys więcej, ale 40km od domu. Ale jest homeoffice 2 razy w tyg.

Sama nie wiem, co mam robić. Czuję się tak źle, że odmówiłam 1. firmie i z 2. kombinowałam o homeoffice, że teraz jestem na lodzie i od 2 msc. jestem bezrobotna.

Ale ja chce serio znaleźć prace i być zadowolona, gdzie mają homeoffice, nieregularny czas pracy, max. 25 km od domu, i najlepiej jakby mieli jakąś 13. wypłatę, na święta czy urlop. Chcę znaleźć pracę na lata, a nie na rok.

Może po prostu ze mną jest coś nie tak, bo przebieram jak w ulęgałkach... Jak wy to widzicie z zewnątrz obiektywnie?
niby nie są to wymagania z kosmosu ale... masz pozycję aby tak wybrzydzać? piszesz, że dokształciłaś się na księgową, a więc masz doświadczenie, wyróżniasz się czymś na tle innych początkujących księgowych? no bo jeśli nie, to może być Ci ciężko. wystarczy kandydat, który będzie miał mniejsze wymagania i już jesteś mniej atrakcyjnym kandydatem.

jeśli masz czas i finanse aby szukać to szukaj. ale myślę, że dobrze byłoby na początek jednak nabrać trochę doswiadczenia w pracy, która może nie spełnia wszystkich wymagań. wtedy później bedziesz mieć większe argumenty do negocjacji.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 15:52   #11
kici88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 470
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez askowatosc Pokaż wiadomość
Ale ja chce serio znaleźć prace i być zadowolona, gdzie mają homeoffice, nieregularny czas pracy, max. 25 km od domu, i najlepiej jakby mieli jakąś 13. wypłatę, na święta czy urlop. Chcę znaleźć pracę na lata, a nie na rok.
A chcesz jeszcze frytki do tego?
Dziewczyno, trochę pokory... Z twojego wpisu wynika, że to pierwsza praca w nowo zdobytym zawodzie, więc naprawdę - uszy po sobie, bo póki co nie masz jeszcze nic do zaoferowania.
kici88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 06:51   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czy serio to moja wina?

Trochę tak, wyglada jakby wszystko Ci nie pasowało, cokolwiek by to nie było.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 06:57   #13
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Czy serio to moja wina?

Matko, współczuje tym pracodawca jakby mieli jednak z Tobą pracować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 13:01   #14
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Czy serio to moja wina?

Nie masz doświadczenia w zawodzie, szukasz pracy blisko miejsca zamieszkania, w której zgodzą się na Twoje konkretne wymagania (nienormowany czas pracy, 3 dni praca w domu, 13 itd) i nie zgadzasz się na żadne kompromisy w tym temacie. Dodatkowo mieszkasz u faceta i w żaden sposób nie dokladasz się do wspólnego życia (bo zakupy raz na jakiś czas to jest nic). Owszem z tego opisu wyłania się roszczeniowa osoba.

Jeśli nie przeszkadza Ci życie na utrzymaniu faceta to nadal czekaj aż któryś pracodawca spełni Twoje wymagania. Ale powinnaś zdawać sobie sprawę że to może być długie czekanie.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 13:05   #15
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Czy serio to moja wina?

Nie no jeżeli jej facet godzi się na to, żeby ją utrzymywać to jest ok. Nie mieszajmy się w ich sprawy finansowe.

Chociaż gdzieś autorka chyba napisała, że jej partner jest tą sytuacją poirytowany, więc możliwe, że nie do końca mu odpowiada taki stan rzeczy.

To nie jest atak w Twoją stronę autorko, ale jeśli dopiero teraz skończyłaś kursy to nie jesteś w stanie dać wiele swoim pracodawcom, bo dopiero się uczysz. Kursy, a praca to co innego. Wymagasz wiele, a dajesz mało.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 13:34   #16
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Nie no jeżeli jej facet godzi się na to, żeby ją utrzymywać to jest ok. Nie mieszajmy się w ich sprawy finansowe.

Chociaż gdzieś autorka chyba napisała, że jej partner jest tą sytuacją poirytowany, więc możliwe, że nie do końca mu odpowiada taki stan rzeczy.

To nie jest atak w Twoją stronę autorko, ale jeśli dopiero teraz skończyłaś kursy to nie jesteś w stanie dać wiele swoim pracodawcom, bo dopiero się uczysz. Kursy, a praca to co innego. Wymagasz wiele, a dajesz mało.
Chodziło mi o tło sytuacji. Wymagania wobec pracodawcy plus to w jaki sposób pisze o mieszkaniu z facetem (odniosłam wrażenie że to dla niej oczywistość że się nie dokłada do budżetu i że to facet ma ich utrzymywać) dają razem nieciekawy obraz.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 13:39   #17
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez Flashdance Pokaż wiadomość
Chodziło mi o tło sytuacji. Wymagania wobec pracodawcy plus to w jaki sposób pisze o mieszkaniu z facetem (odniosłam wrażenie że to dla niej oczywistość że się nie dokłada do budżetu i że to facet ma ich utrzymywać) dają razem nieciekawy obraz.
No to tak niestety wygląda, że autorka jest roszczeniowa. Poza tym mam wrażenie, że zawsze będzie coś nie tak. Jak te warunki zostaną spełnione to zaraz okaże się, że szef nie taki albo współpracownicy, albo za dużo obowiązków, etc.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 13:45   #18
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Czy serio to moja wina?

Poza tym autorka pisała, że jest "presja otoczenia", t.zn. chłopaka i jego rodziców, więc najwyraźniej powoli mają dość utrzymywania autorki.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 14:01   #19
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Poza tym autorka pisała, że jest "presja otoczenia", t.zn. chłopaka i jego rodziców, więc najwyraźniej powoli mają dość utrzymywania autorki.
No właśnie coś mi świtało, ale pewna nie byłam. W takiej sytuacji bym brała byle jaką pracę i w międzyczasie szukała tej wymarzonej.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 14:05   #20
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Poza tym autorka pisała, że jest "presja otoczenia", t.zn. chłopaka i jego rodziców, więc najwyraźniej powoli mają dość utrzymywania autorki.
Myślę, że inaczej wygląda "szukam pracy, ale nie wychodzi, stresuje się na rozmowie itp", a "znajduję, ale grymaszę". Rozumiem posiadanie wymagań, ale dla mnie autorka jest roszczeniowa. Tym bardziej, że rynek pracy w obecnych czasach wygląda coraz gorzej.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 14:17   #21
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez askowatosc Pokaż wiadomość
Hej, rzuciłam prace pod koniec grudnia. Od stycznia szukam nowej, bo sie dokształciłam na księgową. Rozmów o pracę miałam dużo, ale i tak wciąż nie mam pracy, przeze mnie!
1. praca fajna, ale nie mieli nieregulany czas pracy. Co dla mnie jest ważne rozpocząć prace o któej chce, bo nieraz do lekarza muszę, albo po prostu być wcześniej w domu.
2. wszystko spoko, powiedzieli że chcą mnie, ja też potwierdziłam i chciałam żeby mi w umowie napisali, że bede mogla 3 dni na zdalnym być. Czekałam tydzień na umowę i mi odmówili, bo mi nie wpiszą tego w umowie. Ten rekruter bardzo się stara, żeby mnie przyjeli i dał moje CV do innego działu, gdzie miałam w czw. rozmowę, tylko że tam proponują mniejszą kase....
3. Odpowiedzialne stanowisko, więc mi daja 1. tys więcej, ale 40km od domu. Ale jest homeoffice 2 razy w tyg.

Sama nie wiem, co mam robić. Czuję się tak źle, że odmówiłam 1. firmie i z 2. kombinowałam o homeoffice, że teraz jestem na lodzie i od 2 msc. jestem bezrobotna.

Ale ja chce serio znaleźć prace i być zadowolona, gdzie mają homeoffice, nieregularny czas pracy, max. 25 km od domu, i najlepiej jakby mieli jakąś 13. wypłatę, na święta czy urlop. Chcę znaleźć pracę na lata, a nie na rok.

Może po prostu ze mną jest coś nie tak, bo przebieram jak w ulęgałkach... Jak wy to widzicie z zewnątrz obiektywnie?
Dla mnie trochę przesadzasz, zwłaszcza, że jak sama piszesz - dopiero co się dokwalifikowałaś ergo: jesteś początkująca na stanowiskach na jakie aplikujesz.

Moim zdaniem powinnaś zredukować swoje oczekiwania.
Zrezygnowałabym z pracy zdalnej w umowie. Od 7 kwietnia i tak będzie możliwe wzięcie pracy zdalnej na wniosek pracownika - 24 dni na rok. To całkiem sporo zwłaszcza jak się weźmię pod uwagę urlop wypoczynkowy i dni wolne od pracy ustawowo. Więc elastyczność i tak będziesz miała zapewnioną.
Nie wiem na ile jest realna 13 wynagrodzenie, jeśli nie szukasz pracy w budżetówce - ale tam to masz z urzędu, nie trzeba niczego negocjować.

Skupiłabym się zatem na czasie pracy i miejscu pracy. Szukaj pracy w swojej okolicy. Myślę, że pasowałby ci zadaniowy czas pracy - polega tym, że masz zlecone zadania na 8h, ale jak skończysz wcześniej to możesz wyjść. Wady? Nadgodzin nie płacą ci z automatu po 8h - musisz wykazać że nie było możliwe wyrobienie się z pracą w trakcie 8h. No i jak masz coś pilnego to będziesz musiała czasami zostać po godzinach. Sama przemyśl czy ci to pasuje. Zarówno zadaniowy czas pracy jak i standardowy etat mają swoje plusy i minusy.
Wątpię natomiast, by zgodzili się przy pracy biurowej na inne rozliczenie czasu pracy, jak nie ma żadnych szczególnych okoliczności, bo to po prostu dezorganizuje pracę. Jeszcze dla stałego, dobrego pracownika może by się ktoś zgodził, ale nie dla nowego narybka, który nie wiadomo czy przetrwa okres próbny.
Wymagania można mieć, ale muszą mieć oparcie w rzeczywistości, a nie na samej chęci kandydata na pracownika.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2023-02-21 o 15:22
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 14:17   #22
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 080
Dot.: Czy serio to moja wina?

To że dziewczyna ma wymagania to dobrze, ale powinny one być realistyczne, dostosowane do jej wykształcenia i doświadczenia, rynku pracy oraz możliwości oferowanych przez dany zawód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 16:04   #23
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Czy serio to moja wina?

a tak swoją drogą... w prywatnych firmach to ktoś płaci 13 wypłatę? słyszeliście o czymś takim?
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 16:13   #24
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 080
Dot.: Czy serio to moja wina?

Zależy w jakim kraju. Ale nawet w Polsce bywają różne premie, różnie to można nazwać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 16:26   #25
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Zależy w jakim kraju. Ale nawet w Polsce bywają różne premie, różnie to można nazwać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ja pytam o 13 wypłatę, jako premię należącą się wszystkim, niezależnie od wyników czy obrotów firmy
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 17:31   #26
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Czy serio to moja wina?

A moim zdaniem bardzo dobrze, że masz wymagania. Ja bym jednak na Twoim miejscu wzięła chyba opcję numer trzy, skoro pieniądze są niezłe, masz HO, to i dojazdy można przeżyć (może możliwe będzie wynegocjowanie 3 dnia?).
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 18:14   #27
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
a tak swoją drogą... w prywatnych firmach to ktoś płaci 13 wypłatę? słyszeliście o czymś takim?
Tak, pracuję teraz w prywatnej firmie, która ma "13" niezależne od premii za wyniki w pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 18:47   #28
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Czy serio to moja wina?

Niepotrzebnie wybrzydzasz. Najpierw daj coś od siebie, a nie jako totalny świeżak chcesz ho i elastyczne godziny pracy. Trzeba mieć jakieś kwalifikacje do tego, byś konkurencyjną na rynku pracy to inaczej to wszystko wygląda.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 19:16   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez askowatosc Pokaż wiadomość
Hej, rzuciłam prace pod koniec grudnia. Od stycznia szukam nowej, bo sie dokształciłam na księgową. Rozmów o pracę miałam dużo, ale i tak wciąż nie mam pracy, przeze mnie!
1. praca fajna, ale nie mieli nieregulany czas pracy. Co dla mnie jest ważne rozpocząć prace o któej chce, bo nieraz do lekarza muszę, albo po prostu być wcześniej w domu.
2. wszystko spoko, powiedzieli że chcą mnie, ja też potwierdziłam i chciałam żeby mi w umowie napisali, że bede mogla 3 dni na zdalnym być. Czekałam tydzień na umowę i mi odmówili, bo mi nie wpiszą tego w umowie. Ten rekruter bardzo się stara, żeby mnie przyjeli i dał moje CV do innego działu, gdzie miałam w czw. rozmowę, tylko że tam proponują mniejszą kase....
3. Odpowiedzialne stanowisko, więc mi daja 1. tys więcej, ale 40km od domu. Ale jest homeoffice 2 razy w tyg.

Sama nie wiem, co mam robić. Czuję się tak źle, że odmówiłam 1. firmie i z 2. kombinowałam o homeoffice, że teraz jestem na lodzie i od 2 msc. jestem bezrobotna.

Ale ja chce serio znaleźć prace i być zadowolona, gdzie mają homeoffice, nieregularny czas pracy, max. 25 km od domu, i najlepiej jakby mieli jakąś 13. wypłatę, na święta czy urlop. Chcę znaleźć pracę na lata, a nie na rok.

Może po prostu ze mną jest coś nie tak, bo przebieram jak w ulęgałkach... Jak wy to widzicie z zewnątrz obiektywnie?
1. Ale na cos chorujesz, ze chodzisz do lekarza tak co tydzień czy kilka razy w tygodniu? Bo raz na miesiąc, jak wcześniej uprzedzisz i nie wybierzesz, by opuścić ważne spotkanie to raczej pracodawcy maja tolerancje.
I dlaczego musisz wcześniej do domu? Dzieci z tego co piszesz nie masz, a TZ jak kocha to poczeka

2. Moglas na okresie próbnym chodzić zawsze, a potem ewentualnie negocjować aneks do umowy. No i jak nie masz ciśnienia na kasę, to można popracować za mniejsza i potem przenieść sie do innego działu.

3. Tu ok, jak odleglosc/ dojazd jest naprawdę trudny/drogi/dlugi to możesz poszukać pracy bliżej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 19:44   #30
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Czy serio to moja wina?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
1. Ale na cos chorujesz, ze chodzisz do lekarza tak co tydzień czy kilka razy w tygodniu? Bo raz na miesiąc, jak wcześniej uprzedzisz i nie wybierzesz, by opuścić ważne spotkanie to raczej pracodawcy maja tolerancje.
I dlaczego musisz wcześniej do domu? Dzieci z tego co piszesz nie masz, a TZ jak kocha to poczeka

2. Moglas na okresie próbnym chodzić zawsze, a potem ewentualnie negocjować aneks do umowy. No i jak nie masz ciśnienia na kasę, to można popracować za mniejsza i potem przenieść sie do innego działu.

3. Tu ok, jak odleglosc/ dojazd jest naprawdę trudny/drogi/dlugi to możesz poszukać pracy bliżej.
No dojazd 35 mi do godziny bo tak pisała to bez przesady. Pracując w większym mieście większość ludzi tak dojeżdża, bo mi kto pracuje w, swojej dzielnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-23 13:10:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.