Narzeczony i ciągły brak pieniędzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-28, 13:28   #31
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Narzeczony i ciągły brak pieniędzy

Tylko niemożliwe jest, żeby każdy płacił okazyjnie za mieszkanie, ktoś będzie musiał wynajmować za te 2,5-3k. Super okazji dla wszystkich nie starczy.
Ja też płacę w Warszawie za kawalerkę 36m2 w nowym budownictwie (z balkonem i blisko metra) 1700 zł na pół, ale zdaję sobie sprawę, że to okazja i dzięki temu z podstawowymi opłatami comiesięcznymi jak właśnie czynsz, jedzenie, bilet, kosmetyki i środki czystości, jedzenie dla zwierząt, kosmetyczka, internet i platformy streamingowe wyrabiam się w 3 tysiącach.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 13:53   #32
CzerwonyWilk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 5
Dot.: Narzeczony i ciągły brak pieniędzy

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89612905]Tak wygląda twoja teraźniejszość Po co Ty w ogóle myślisz o przyszłości? To już się teraz dzieje. On po ślubie nie będzie inny! Będzie to na ciebie jeszcze bardziej wpływać, bo wtedy już wszystko będzie 50/50 na was oboje.
Finanse i podejście do pieniędzy to jeden z głównych powodów z jakiego się ludzie rozstają, a związki szwankują.
Typowy przepis na katastrofę.[/QUOTE]

Kasa to podstawa... zwłaszcza ta przepaść jeśli ona ma więcej, on mniej... to długo nie wytrwa. Jeszcze jak typ nie potrafi ogarnąć nic z tym co ma... owszem 3800 zł na duże miasto eee, ale pożyczać ach.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Tequila222 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to on zarabia grosze, zwłaszcza w tych czasach, i nawet jeśli coś odłoży to dalej będą grosze. Zapytaj czy też ma potrzebę wyjazdu na wakacje, czy np chce co roku siedzieć u was w mieście i nigdzie się nie ruszać, bo są też takie osoby. A druga sprawa, to zabezpieczenie w razie wypadku, choroby czy innej sytuacji wymagającej pieniędzy. Będziecie zdani na pożyczanie od innych lub kredyt w banku. Pogadaj z nim czy liczy się w ogóle z takimi rzeczami, bo może się okazać, że jesteś z lekkomyślnym typem, który żyje chwilą, i odpowiedzialność za finanse w gospodarstwie domowym będą spoczywały wyłącznie na Tobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszkałem 3 miastach ludzi różnych poznałem kasa bez szału... ale ludzie z wykształceniem mają po 4000/4300 na rękę i to naprawdę nie są głupie osoby). Rożne miasta plus mówimy o pracy 8h i do domu Chyba że mówimy o prawnikach, lekarzach, IT i zasuwaniu po 10/12h takie osoby też znałem.

Tylko jeśli ktoś jest z konkretnej grupy społecznej, ma ogromne ambicję i żyje pracą niech szuka ludzi takich samych.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Myślę nie dość, że problemy będzie kasa, to jeszcze nie zaprezentowałaś faceta, plus? Bo jak na razie pierwsze co to ma za mało i pożycza kasę.

Czemu pytam bo u mnie to samo kasa mniejsza (od twojego też) i od mojej aktualnej, zakładam że liczy na moją zmianę i ambicję. A może ceni coś innego, dla mnie 8h pracy koniec, jeśli były okazję dorobienia (już niema) korzystałem. Jakoś życie ogarniam od nikogo nie pożyczam, głodem nie przymieram, na wynajmie wszystko ogarniam. Drobne naprawy, przeróbki, stołowanie w domu, dobrze gotuję jakoś się funkcjonuję.
CzerwonyWilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-28, 14:35   #33
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Narzeczony i ciągły brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Tylko niemożliwe jest, żeby każdy płacił okazyjnie za mieszkanie, ktoś będzie musiał wynajmować za te 2,5-3k. Super okazji dla wszystkich nie starczy.
Ja też płacę w Warszawie za kawalerkę 36m2 w nowym budownictwie (z balkonem i blisko metra) 1700 zł na pół, ale zdaję sobie sprawę, że to okazja i dzięki temu z podstawowymi opłatami comiesięcznymi jak właśnie czynsz, jedzenie, bilet, kosmetyki i środki czystości, jedzenie dla zwierząt, kosmetyczka, internet i platformy streamingowe wyrabiam się w 3 tysiącach.
No tylko, że 1000 złotych za pokój we Wrocławiu, to normalna cena, a nie jakaś wielka okazja. Zwłaszcza, że ja mam tam jakieś 10m2 maksymalnie. Większość osób które znam wynajmuje pokoje za podobne kwoty. Wiadomo, są oferty dużo droższe, nawet do 1500 złotych za pokój, ale osobiście nie znam nikogo kto za tyle wynajmuje. Nawet moja kuzynka, która szukała mieszkania w tym roku, gdy był ogromny wzorst, znalazła bez problemu pokój za 1100 złotych z opłatami.
Ja rozumiem, że ktoś może chcieć mieć większą przestrzeń, mieszkać sam czy inne bardziej komfortowe warunki. Ale no niestety wiąże się to też z koniecznością wydania ogromnych kwot na najem mieszkania i każdy musi sobie po prostu przewartościować co jest dla niego ważniejsze i na co go realnie stać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 15:22   #34
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Narzeczony i ciągły brak pieniędzy

Cytat:
Napisane przez Calla_ Pokaż wiadomość
No tylko, że 1000 złotych za pokój we Wrocławiu, to normalna cena, a nie jakaś wielka okazja. Zwłaszcza, że ja mam tam jakieś 10m2 maksymalnie. Większość osób które znam wynajmuje pokoje za podobne kwoty. Wiadomo, są oferty dużo droższe, nawet do 1500 złotych za pokój, ale osobiście nie znam nikogo kto za tyle wynajmuje. Nawet moja kuzynka, która szukała mieszkania w tym roku, gdy był ogromny wzorst, znalazła bez problemu pokój za 1100 złotych z opłatami.
Ja rozumiem, że ktoś może chcieć mieć większą przestrzeń, mieszkać sam czy inne bardziej komfortowe warunki. Ale no niestety wiąże się to też z koniecznością wydania ogromnych kwot na najem mieszkania i każdy musi sobie po prostu przewartościować co jest dla niego ważniejsze i na co go realnie stać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem jak wyglada rynek mieszkan we Wrocławiu ale w trojmiescie na pewno cena za pokoj rosnie im mniej pokoi ma mieszkanie. Tak tez za pokoj w mieszkaniu 2 pokojowym, tak jak ktos wyzej pisal około 42 metrowym zaplaci sie z te 1500.
Ale co do reszty się zgadzam, sama zarabialam tyle i potrafilam odłożyć, bo poprostu przy takiej pensji nie stac mnie bylo na utrzymanie samochodu czy zwierząt więc ich nie mialam. Jeżeli mu nic z pensji co miesiac nie zostaje to nie potrafi zarządzać swoim budżetem.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-30 16:22:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.