Myślę o jego ex - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-19, 21:40   #1
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34

Myślę o jego ex


Witam. Wiem, że były już podobne wątki tutaj, ale nie mogłam znaleźć aż tak podobnego problemu do mojego. Proszę o jakieś rady, bo nie wiem czy sama sobie coś wkręcam, czy faktycznie jest coś na rzeczy.

Otóż, z moim partnerem jesteśmy razem już dłuższy czas. Jesteśmy po zaręczynach, mamy dziecko i mieszkamy razem. On bardzo chce wziąć ze mną ślub, ciagle o tym mówi. A ja ciagle mam wrażenie ze coś tu nie gra. A chodzi o jego ex. Wiem, że byli razem około 3 lat. Wiem, ze ją kochał i pewnie byłby z nią aż do teraz, ale rozstali się bo go zdradziła. Długo po tym rozstaniu chorował, wiem z pewnego źródła ze jeszcze pół roku przed naszym związkiem po niej „płakał”. On wszystkim dookoła mówi, że nie kochał nigdy nikogo tak jak mnie. No ale serio? Jakoś mi się to nie klei… nie wiem dlaczego. Ja znam go ze szkoły średniej, byliśmy znajomymi, dopiero kilka lat po maturze się zbliżyliśmy. Kiedyś go zapytałam, w żartach, dlaczego w latach szkolnych zostawiał mi „lajka” pod każdym moim zdjęciem, a on dość poważnie powiedział: bo mi się bardzo podobałaś. A jak zapytałam, czemu nie zrobił odważnego kroku wcześniej, to stwierdził, że jest po prostu nieśmiały (co jest akurat prawdą). No ale poznając się z tamtą wiem, ze sam do niej zagadał i o nią zabiegał. I przez to czuje, ze jednak ona była dla niego ważniejsza. Wszystko zaczęło się od historii, która mi opowiadał jakiś czas temu, z jej udziałem. Ja niedawno urodziłam, przez co nie wróciłam całkowicie do formy sprzed ciąży i cały czas porównuje się do tamtej, ze wyglada lepiej i fizycznie pewnie bardziej go kręci. Na dodatek, jeszcze będąc w ciąży, znalazłam obrazek z jej wizerunkiem i list od niej. Zrobiło mi się strasznie przykro, że to trzyma, nie kazałam mu tego wyrzucać, aż w końcu sam się tego pozbył.

Wiem, że kupował jej bardzo drogie prezenty, cóż, ja od niego tego nie wymagam, ale jednak trochę to boli, czuje zazdrość…

Nie wiem co myśleć. Może poradzicie coś? Czasami wieczorami myśle o tym, ze chciałabym cofnąć czas i być szybsza żeby nie dopuścić do tego ich związku. On widzi, ze coś nie gra, mówi, ze cos jest nie tak, bo ma wrażenie ze jestem dla niego oziębła i zdystansowana.

Niestety, ale im więcej o tym myśle tym częściej mam ochotę zostawić go i zobaczyć, czy po mnie tez by tak rozpaczał a może bardziej, a może wcale.

Ps. Dodam ze oni nie utrzymują ze sobą kontaktu, a przynajmniej tego nie zauważyłam.
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 08:48   #2
Effy_Es
Raczkowanie
 
Avatar Effy_Es
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 145
Dot.: Myśle o jego ex

A może porozmawiaj z nim o swoich uczuciach? Wg mnie takie poczucie bycia mniej ważną od kogoś innego nie bierze się ot tak z powietrza. Ale z drugiej strony może niepotrzebnie rozmyślasz o jakieś lasce z jego przyszłości i sama przywołujesz wspomnienia o niej. A z listem i zdjęciem to słabo - spytałaś po kiego grzyba mu to?
Effy_Es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 09:07   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Myśle o jego ex

Jak długo trwa Wasz związek?
Mieszkacie ze sobą i tworzycie rodzinę (w sensie prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego)?
Jak przedstawiają się plany ślubne - macie coś konkretne poustalane, działacie?
Co facet dla Ciebie robi, tak realnie, na co dzień i od święta? Jeżeli niewiele, za to dużo mówi, to pogadaj z nim o tym - że chciałabyś więcej namacalnych "dowodów miłości". Niech zorganizuje jakąś randkę, kupi Ci coś. Masz prawo wymagać i takich rzeczy, czemu nie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 09:21   #4
Sylia166
Raczkowanie
 
Avatar Sylia166
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 381
Dot.: Myśle o jego ex

Masakra, po co wnikasz w jego przeszłość, teraz jest teraz, jest z Tobą, macie dziecko, chce z Tobą ślubu, a Ty odwalasz. Jakby mój facet byłby zazdrosny o ex to byłabym zła na niego, że mój zamknięty temat rozstrząsa. Wyluzuj dziewczyno.
Sylia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 09:35   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Myśle o jego ex

Dziwne zachowanie, zastanawiałaś się skąd konkretnie wynika taka niska pewność siebie z Twojej strony, w tym związku? Czy weszlas w niego juz w takim stanie?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 10:17   #6
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Myśle o jego ex

Częściowo rozumiem autorkę, bo sama byłam kiedyś w podobnej sytuacji, tyle że nie było tam żadnych dawnych miłości ale moje poczucie że związek, zwłaszcza początki były jakieś takie niemrawe i bez fajerwerków.
Jeśli facet wyszedł z inicjatywą, rozważacie ślub i macie dziecko to raczej świadczy pozytywnie o jego zaangażowaniu. Nie utrzymuje kontaktu z ex, więc stara się być uczciwy. Gorzej o nim świadczy, że trzymał tamten list, ale ostatecznie pozbył się tego. Gdyby sytuacja się powtórzyła, możesz z nim o tym porozmawiać i wyjaśnić spokojnie, powiedzieć że to Cię rani i jakiego zaangażowania w związku oczekujesz. Weź pod uwagę, że Twój partner może być psychicznie "poobijany" po tym co go spotkało.
Staraj się nie myśleć w kryteriach "zostawię go, to zobaczę czy będzie cierpiał". Założyliście rodzinę, być może mieszkacie razem, planujecie przyszłość więc jeśli ten temat i Twoje wątpliwości przewijają się od dłuższego czasu można to było wcześniej omówić, zastanowić się czy warto brnąć w to tak daleko.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 11:12   #7
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34
Dot.: Myśle o jego ex

Podobno „zapomniał” ze to ma

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Sylia166 skoro teraz jest teraz to według ciebie po co mu były potrzebne jakieś śmieci po tamtej?
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-20, 11:14   #8
Alvarooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 18
Dot.: Myśle o jego ex

Zastanów się, czy to rzeczywiście jakieś działania faceta tak na Ciebie działają, czy to jakiś Twój wewnętrzny problem. Może nie wszystko napisałaś, ja tu na razie nie widzę żadnego skandalu. Że płakał po rozstaniu i odchorował? No płakał, też byś płakała. To nie znaczy, że po czasie takie uczucia przechodzą. Może po prostu sama nigdy nie przeżyłaś takiej historii, że kochałaś, rozpaczałaś, a potem Ci przeszło? Serio to możliwe.
Co do zdjęć i listów. Dla mnie trochę absurd. Mam zdjęcia byłych, czy listy, to część historii mojego życia. Nie oglądam, nie kontempluję, nie ustawiam ołtarzyków. Ale jakby mi ktoś kazał wyrzucić, to chyba bym się w głowę popukał... Dziwnie, taki trochę autosabotaż. No ale może wszystkiego nie wiemy i są jakieś większe trupy w szafie.
Alvarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 12:15   #9
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Myśle o jego ex

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Podobno „zapomniał” ze to ma

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Sylia166 skoro teraz jest teraz to według ciebie po co mu były potrzebne jakieś śmieci po tamtej?
Ja mam normalnie zdjęcia z byłym w albumie. Kiedyś mnie mąż zapytał po co mi one. Spędziłam z tamtym człowiekiem kilka lat i mam z nim dużo wspomnień, także i tych dobrych i nie będę wymazywać części mojego życia, bo się z facetem rozstalam. Dla mnie temat jest zamknięty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 12:44   #10
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34
Dot.: Myślę o jego ex

Nie mówiłam mu, że ma to wywalić. Sam wyrzucił, bo twierdził, że wcześniej o tym zapomniał.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Aelora, wiesz co, on chciał zakładać rodzine bardziej ode mnie, ja wcześniej nie miałam żadnych wątpliwości aż do momentu tej historii która opowiedział. Historia nie była kompletnie o niej, była o czymś zupełnie innym, z tym ze ona była przy tej sytuacji. Aczkolwiek uwazam, ze mógł pominąć wątek tamtej, bo ona nic do tego i tak nie wnosiła. A mnie by nie zabolało.
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 12:46   #11
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Myśle o jego ex

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
[/COLOR]Sylia166 skoro teraz jest teraz to według ciebie po co mu były potrzebne jakieś śmieci po tamtej?
grafikę/list nazywasz śmieciami?

nawet jak mu nie kazałaś wprostu wyrzucić tych rzeczy, to pewnie wyczuł twoje nastawienie.

może powinnaś zacząć od szczerej rozmowy z partnerem, a następnie poszukać specjalistycznej pomocy, sama albo w parze.
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-20, 12:57   #12
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Myślę o jego ex

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Nie mówiłam mu, że ma to wywalić. Sam wyrzucił, bo twierdził, że wcześniej o tym zapomniał.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Aelora, wiesz co, on chciał zakładać rodzine bardziej ode mnie, ja wcześniej nie miałam żadnych wątpliwości aż do momentu tej historii która opowiedział. Historia nie była kompletnie o niej, była o czymś zupełnie innym, z tym ze ona była przy tej sytuacji. Aczkolwiek uwazam, ze mógł pominąć wątek tamtej, bo ona nic do tego i tak nie wnosiła. A mnie by nie zabolało.
Skoro wyrzucił z własnej woli to raczej na plus niż gdyby zrobił to dopiero po Twojej uwadze sam się zorientował, że to nie fair.

Chyba nie napisałaś czego z grubsza dotyczyła ta historia, być może były to jakieś wspomnienia i jego ex akurat przy tym była, po prostu mimochodem wspomniał o niej albo w jego rozumowaniu wolał powiedzieć wprost że chodzi o nią żebyś nie myślała że coś przed Tobą ukrywa. Możesz mu powiedzieć, że po prostu to przeszłość, jesteście razem i niezbyt chcesz o niej słuchać, może dla niego też byłoby tak lepiej po tym jak go zdradziła.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:01   #13
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Myślę o jego ex

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Aelora, wiesz co, on chciał zakładać rodzine bardziej ode mnie, ja wcześniej nie miałam żadnych wątpliwości aż do momentu tej historii która opowiedział. Historia nie była kompletnie o niej, była o czymś zupełnie innym, z tym ze ona była przy tej sytuacji. Aczkolwiek uwazam, ze mógł pominąć wątek tamtej, bo ona nic do tego i tak nie wnosiła. A mnie by nie zabolało.
Eee? Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby wyrzucać z opowieści moje eks partnerki nawet jeśli ich obecność była tylko dodatkiem w całej historii, bo to... dziwne. Skoro np obecna partnerka zdaję sobie sprawę, że tamte to przeszłość. Po prostu w zdrowy sposób podchodziły do poprzednich, jak i obecnych relacji. To wszystko.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:05   #14
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 519
Dot.: Myślę o jego ex

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Witam. Wiem, że były już podobne wątki tutaj, ale nie mogłam znaleźć aż tak podobnego problemu do mojego. Proszę o jakieś rady, bo nie wiem czy sama sobie coś wkręcam, czy faktycznie jest coś na rzeczy.

Otóż, z moim partnerem jesteśmy razem już dłuższy czas. Jesteśmy po zaręczynach, mamy dziecko i mieszkamy razem. On bardzo chce wziąć ze mną ślub, ciagle o tym mówi. A ja ciagle mam wrażenie ze coś tu nie gra. A chodzi o jego ex. Wiem, że byli razem około 3 lat. Wiem, ze ją kochał i pewnie byłby z nią aż do teraz, ale rozstali się bo go zdradziła. Długo po tym rozstaniu chorował, wiem z pewnego źródła ze jeszcze pół roku przed naszym związkiem po niej „płakał”. On wszystkim dookoła mówi, że nie kochał nigdy nikogo tak jak mnie. No ale serio? Jakoś mi się to nie klei… nie wiem dlaczego. Ja znam go ze szkoły średniej, byliśmy znajomymi, dopiero kilka lat po maturze się zbliżyliśmy. Kiedyś go zapytałam, w żartach, dlaczego w latach szkolnych zostawiał mi „lajka” pod każdym moim zdjęciem, a on dość poważnie powiedział: bo mi się bardzo podobałaś. A jak zapytałam, czemu nie zrobił odważnego kroku wcześniej, to stwierdził, że jest po prostu nieśmiały (co jest akurat prawdą). No ale poznając się z tamtą wiem, ze sam do niej zagadał i o nią zabiegał. I przez to czuje, ze jednak ona była dla niego ważniejsza. Wszystko zaczęło się od historii, która mi opowiadał jakiś czas temu, z jej udziałem. Ja niedawno urodziłam, przez co nie wróciłam całkowicie do formy sprzed ciąży i cały czas porównuje się do tamtej, ze wyglada lepiej i fizycznie pewnie bardziej go kręci. Na dodatek, jeszcze będąc w ciąży, znalazłam obrazek z jej wizerunkiem i list od niej. Zrobiło mi się strasznie przykro, że to trzyma, nie kazałam mu tego wyrzucać, aż w końcu sam się tego pozbył.

Wiem, że kupował jej bardzo drogie prezenty, cóż, ja od niego tego nie wymagam, ale jednak trochę to boli, czuje zazdrość…

Nie wiem co myśleć. Może poradzicie coś? Czasami wieczorami myśle o tym, ze chciałabym cofnąć czas i być szybsza żeby nie dopuścić do tego ich związku. On widzi, ze coś nie gra, mówi, ze cos jest nie tak, bo ma wrażenie ze jestem dla niego oziębła i zdystansowana.

Niestety, ale im więcej o tym myśle tym częściej mam ochotę zostawić go i zobaczyć, czy po mnie tez by tak rozpaczał a może bardziej, a może wcale.

Ps. Dodam ze oni nie utrzymują ze sobą kontaktu, a przynajmniej tego nie zauważyłam.
Ja bym się rozstała.

Nie ma takiej możliwości, żeby on cię zapewnił, że jesteś dla niego ważniejsza, niż tamta kobieta była kiedykolwiek. A może nawet nie jesteś, może to faktycznie ona jest miłością jego życia?
Tego nie dowiesz się nigdy i będziesz z tym szarpała do końca.

Lepiej się rozstać. Minus taki, że macie wspólne dziecko, zatem nie możesz z nim całkowicie zerwać kontaktu.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Aelora, wiesz co, on chciał zakładać rodzine bardziej ode mnie
Szybciej, to znaczy jak szybko?
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:12   #15
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Myślę o jego ex

[1=cb0d8ace8e3f55c20d68522 71041c68dd40c3dc3_65540ac 21a6bc;89472630]Ja bym się rozstała.



Nie ma takiej możliwości, żeby on cię zapewnił, że jesteś dla niego ważniejsza, niż tamta kobieta była kiedykolwiek. A może nawet nie jesteś, może to faktycznie ona jest miłością jego życia?

Tego nie dowiesz się nigdy i będziesz z tym szarpała do końca.



Lepiej się rozstać. Minus taki, że macie wspólne dziecko, zatem nie możesz z nim całkowicie zerwać kontaktu.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------





Szybciej, to znaczy jak szybko?[/QUOTE]Jeśli problem ma autorka (a możliwe, bo takie rzeczy mogą brać się choćby z poczucia własnej wartości) to czemu miałaby się rozstawać z ojcem swojego dziecka? Z innymi mężczyznami byłoby tak samo, zawsze by się czegoś doszukała.

Autorko, jak z Twoim poczuciem pewności siebie? Może na tym również warto się skupić?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:12   #16
arno22
Zadomowienie
 
Avatar arno22
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: północna wielkopolska
Wiadomości: 1 051
Dot.: Myślę o jego ex

Najtrudniej jest poradzić sobie z demonami które drzemią w naszych głowach. Najgorsze są niedomówienia w historiach poprzednich związków.
Ja wiem że moja partnerka miała innych partnerów przede mną ale nigdy nie zapytałem o nich. Nie wiem nic i tak dobrze. TŻ wie o jednej z moich partnerek ( tylko o jednej ), zapytała więc opowiedziałem ze szczegółami i na tym się skończyło. Swoją drogą nigdy nie gromadziłem artefaktów po byłych partnerkach. Zakończone związki niech zostaną tylko historią.
arno22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:22   #17
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Myślę o jego ex

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Eee? Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby wyrzucać z opowieści moje eks partnerki nawet jeśli ich obecność była tylko dodatkiem w całej historii, bo to... dziwne. Skoro np obecna partnerka zdaję sobie sprawę, że tamte to przeszłość. Po prostu w zdrowy sposób podchodziły do poprzednich, jak i obecnych relacji. To wszystko.
spotykałam sie raz z chłopakiem, przy którym musiałam uważać na to co mówię, bo zaraz miał oczy spaniela napełnione łzami tak go bolało, że byłam wcześniej z kimś innym, najlepiej było jak liczbę mnogą zamieniałam na pojedynczą, choćbym opowiadała o zakupach w biedrze
tak szybko przestałam się z nim spotykać, że nawet nie liczę tego jako związek
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:27   #18
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Myślę o jego ex

Nie roztrząsałabym jakiegoś tam listu - ja też nie wyrzucam wszystkich rzeczy po byłych, po czasie takie rzeczy są już raczej odarte z emocji.

To również normalne jak dla mnie, że opowiadając o sytuacjach ze swojej przeszłości czasami się o tych partnerach mimowolnie wspomina - w końcu na tamten moment jednak spędzało się czas głownie z tą osobą i właśnie raczej jakieś celowe "wycinanie" tej osoby z opowieści wydaje mi się dziecinne.

Cóż, facet ma historię jaką ma i nie opcji by to zmienić. Nie utrzymuje z byłą kontaktu, więc chyba nie ma co zmieniać w swoim zachowaniu.

Nie zrywałabym raczej związku z powodu jakiejś historii z byłą. A już zrywanie dla testowania czy będzie walczyć, to już szczyt żenady i dzieciniady. Nie masz przypadkiem lękowego stylu przywiązania? Bo trochę tak to wygląda. Wiem, bo sama też taki mam.

To co można realnie zrobić:

- zastanów się czy nie przydałoby się omówić tematu na terapii, bo jak już ktoś zasugerował, wygląda to na problemy z poczuciem własnej wartości lub lękowym stylem przywiązania. Świadczy o tym sam fakt, że w ogóle porównujesz się do niej i zastanawiasz się, czy ona go bardziej kręci - to nie jest normalne

- jeżeli coś Ci nie odpowiada w tym jak facet teraz Ciebie traktuje, to zwyczajnie z nim o tym porozmawiaj. Nie na zasadzie "a bo Ty to dla byłej robiłeś tamto i sramto", tylko po prostu jeśli masz jakieś potrzeby, to o nich porozmawiaj. Może tamta dostawała drogie prezenty, bo takie lubiła i o takie prosiła?
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:28   #19
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 519
Dot.: Myślę o jego ex

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Jeśli problem ma autorka (a możliwe, bo takie rzeczy mogą brać się choćby z poczucia własnej wartości) to czemu miałaby się rozstawać z ojcem swojego dziecka? Z innymi mężczyznami byłoby tak samo, zawsze by się czegoś doszukała.

Autorko, jak z Twoim poczuciem pewności siebie? Może na tym również warto się skupić?
To akurat nie ma znaczenia, bo fiksacja na punkcie byłej już jest, i nic tego nie zmieni.
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-20, 13:35   #20
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34
Dot.: Myślę o jego ex

Higurasi, z doświadczenia wiem, że nieważne czy będę wyglądać jak milion dolarów i czuć się jak „pani i władczyni” :P jeżeli dla kogoś jestem malo ważna to moje nastawienie nic nie zmieni, bo w cudzej głowie mogę być nikim…

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Azhaar, to raczej on tak ma. Dużo daje od siebie i to on nawiązuje interakcje ze mną. Jeśli chodzi o mnie to jestem raczej bardziej zdystansowana, ale to pewnie dlatego, że nadal uważam ze coś nie gra.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cheddar, No skoro wywalił to śmieci 😂
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 13:55   #21
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Myślę o jego ex

[1=cb0d8ace8e3f55c20d68522 71041c68dd40c3dc3_65540ac 21a6bc;89472690]To akurat nie ma znaczenia, bo fiksacja na punkcie byłej już jest, i nic tego nie zmieni.[/QUOTE]

Ma znaczenie, bo jak nie fiksacja na punkcie tej, to sobie wymyśli inną byłą innego faceta. To często tak działa

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Higurasi, z doświadczenia wiem, że nieważne czy będę wyglądać jak milion dolarów i czuć się jak „pani i władczyni” jeżeli dla kogoś jestem malo ważna to moje nastawienie nic nie zmieni, bo w cudzej głowie mogę być nikim…

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Azhaar, to raczej on tak ma. Dużo daje od siebie i to on nawiązuje interakcje ze mną. Jeśli chodzi o mnie to jestem raczej bardziej zdystansowana, ale to pewnie dlatego, że nadal uważam ze coś nie gra.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cheddar, No skoro wywalił to śmieci
Ja Ci proponuję terapię. Tak szczerze, od serca, bo miałam długi czas bardzo podobnie. Nie jest idealnie i pewnie będę szukać kolejnego terapeuty z czasem, by zamknąć pewne kwestie, ale jest dużo lepiej. Zawalcz o siebie, to nie będziesz rozkminiac, że dla kogoś tam możesz być nikim. Skoro partner Cię nie ignoruje, mówi, że Cię kocha, to może faktycznie po prostu jesteś dla niego wspaniałą kobietą?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 14:13   #22
Sylia166
Raczkowanie
 
Avatar Sylia166
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 381
Dot.: Myślę o jego ex

No nie wiem ja mam np. koszulkę od byłego, mam jakieś stare foto na telefonie i to nie znaczy, że tęsknie za nim, broń boże Ale nie rozstaliśmy się w jakieś złości czy coś i to jedynie jakieś wspomnienie z przeszłości i tyle, naprawdę za bardzo się niektóre baby fiksują.
Sylia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 14:27   #23
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34
Dot.: Myślę o jego ex

Sylia166, No oni rozstali się w złości, więc to tym bardziej dziwne dla mnie.
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 14:32   #24
Sylia166
Raczkowanie
 
Avatar Sylia166
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 381
Dot.: Myślę o jego ex

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Sylia166, No oni rozstali się w złości, więc to tym bardziej dziwne dla mnie.
A Ty serio myślisz, że facet, który by Cię nie kochał chciałby z Tobą brać ślub, mieć dziecko? Czemu chcesz to psuć swoimi fiksacjami? Może pójdź do psychologa, wygadaj się, a specjalista przedstawi wszystko od swojej strony, może wtedy coś zrozumiesz?
Sylia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 14:45   #25
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34
Dot.: Myślę o jego ex

Sylia166, a moze dlatego, ze dziecko to wpadka, a facet z poczucia obowiązku chce wziąć odpowiedzialność za to co się stało?

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Poza tym, ja nie twierdze, ze mnie nie kocha, tylko ze ją kochał mocniej? Była ważniejsza? Wiesz, ta lepsza, z uczucia a nie przymusu.
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 14:56   #26
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 519
Dot.: Myślę o jego ex

Cytat:
Napisane przez Sylia166 Pokaż wiadomość
A Ty serio myślisz, że facet, który by Cię nie kochał chciałby z Tobą brać ślub, mieć dziecko?
Wielu oszołomów chodzi po tym świecie, zatem argument o ślubie i dziecku jest trochę niepoważny.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez AranelJa Pokaż wiadomość
Poza tym, ja nie twierdze, ze mnie nie kocha, tylko ze ją kochał mocniej? Była ważniejsza? Wiesz, ta lepsza, z uczucia a nie przymusu.
A jeżeli była ważniejsza, to co wtedy? Odejdziesz?
cb0d8ace8e3f55c20d6852271041c68dd40c3dc3_65540ac21a6bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 15:02   #27
Sylia166
Raczkowanie
 
Avatar Sylia166
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 381
Dot.: Myślę o jego ex

Po prostu przypominasz mnie z przeszłości, co prawda dziecka nie mam, ale strasznie się fiksowałam na punkcie ex teraz już mojego byłego, przeglądałam jej profil na fejsie, porównywałam się, że jest szczuplejsza, że to czy sramto i nawet nie zauważyłam jak toksyczna się zrobiłam dogryzając facetowi. A on serio mnie kochał, teraz dopiero to widzę jak się starał.
Sylia166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 15:05   #28
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34
Dot.: Myślę o jego ex

A jeżeli była ważniejsza, to co wtedy? Odejdziesz?

Tak. Nie mam zamiaru być substytutem czegoś albo plastrem na bolące serce. Jestem na tyle wartościowa, że też zasługuje na szczere uczucie a nie jakaś fikcje.
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 15:06   #29
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Myślę o jego ex

Zgadzam się, że ślub i dzieci można chcieć z różnych powodów, choćby presji otoczenia, poczucia obowiązku, tradycyjnych przekonań itp.

AranelJa, jeśli Twój partner pozbył się z własnej woli pamiątek po ex i nie szuka z nią kontaktu naprawdę nie warto się tym zadręczać ani roztrząsać Chce być z Tobą, tamta go zraniła i oszukała więc na pewno nie chce do niej wracać. Czy na pewno chodzi Ci tylko o prezenty i opowiedzianą przez niego historię?
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 15:13   #30
AranelJa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 34
Dot.: Myślę o jego ex

Aelora, wiesz chodzi mi głównie o sam fakt tego jakie on żywił uczucia do niej, a jakie żywi do mnie. Wiem, że życie to nie bajka, ale zawsze chciałam założyć rodzine z kimś, kogo będę pewna tak na 100%, ze ten ktoś nie czuł nigdy tego czegoś do nikogo, dopóki nie związał sie ze mną. Myśle, ze rozumiesz o co mi chodzi.
AranelJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-21 11:11:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.