Niemiła informacja z pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-15, 16:12   #1
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87

Niemiła informacja z pracy


Cześć, w poniedziałek dowiedziałam się, że zostanie mi zaproponowana obniżka pensji ponieważ firma ma problemy finansowe i szukają oszczędności.

Jestem trochę w kropce, bo mam wykupione wakacje w lipcu i sierpniu, a idąc do nowej pracy nie starczy mi urlopu żeby móc jechać na te wakacje (wybieram jeszcze zaległy z zeszłego roku).
Gdyby nie te wakacje to bym już zaczęła czegoś szukać, a tak jestem uziemiona - nie chcę tracić ponad 10 tysięcy które już za te wyjazdy zapłaciłam.


Co byście zrobiły na moim miejscu?
Sytuacja niefajna bo obniżka jest dość spora, o 1200 złnetto. Co w perspektywie tej inflacji daje naprawdę dużo.


Widzę kilka wyjść: czekanie na wakacje do sierpnia, rozglądanie się za czymś już od czerwca/maja i złożenie wypowiedzenia w lipcu. Rezygnacja teraz, ale urlopy mi przepadną (chyba że jest jakiś inny sposób na to, żeby jechać i mieć dodatkowy urlop, o którym nie wiem).


Niestety firma jest nieprzyszłościowa, jest sporo pod kreską i każdy następny miesiąc jest niepewny. Możliwości rozwoju też nie ma. Zaletą pracy było to, że była dość spokojna, póki były zamówienia, teraz rezygnacja kluczowych klientów i nagle zaczęły się problemy.


Co byście zrobiły w mojej sytuacji? Macie jakieś inne pomysły?

Patrzę na to jeszcze dość emocjonalnie a chciałabym żeby ktoś mi doradził i spojrzał chłodnym okiem.


Dzięki
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 04:29   #2
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Niemiła informacja z pracy

A nie możesz przenieść urlopu na teraz? Zmienić być może kierunek, ale jechać np. w przyszłym miesiącu? Trochę szkoda czasu i pieniędzy czekać do lata, zwłaszcza, że też nie wiesz jak długo będziesz szukała nowej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 05:21   #3
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Nie ma możliwości cofnięcia wycieczki lub zwrotu chociażby części kosztów? Może odsprzedanie terminu? Przełożenie terminu?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 06:54   #4
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Ja bym szukała nowej pracy natychmiast i pytała o możliwość wzięcia niepłatne go urlopu. Różne sa sytuacje a niektórzy pracodawcy chętnie idą na rękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 07:32   #5
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Rozumiem, że z tą obniżką pensji będziesz mieć również zmniejszony wymiar godzin? Bo tylko na takich warunkach bym się zgodziła na to, wówczas możesz dorabiać w innej pracy.
Możesz też nie zgodzić się na obniżkę, otrzymasz wypowiedzenie i oprócz okresu wypowiedzenia przysługuje Ci jeszcze odprawa.
Popieram też pomysł po prostu uczciwie poinformowania potencjalnego nowego pracodawcy o tych wycieczkach, znałam kilka osób co tak zrobiły i nie było problemu.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 07:54   #6
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Kurczę, no właśnie w tym jest problem, zmienić nie mogę bo wakacje są organizowane na własną rękę a nie z biurem. Może rzeczywiście lepiej podpytać inne firmy czy dalyby mi bezpłatny urlop, choć tak szczerze, nie wiem czy wtedy straty nie będą porównywalne, a kombinowania więcej.
To obniżka nie wiążąca się ze zmniejszeniem wymiaru godzin niestety.
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 08:30   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Kurczę, no właśnie w tym jest problem, zmienić nie mogę bo wakacje są organizowane na własną rękę a nie z biurem. Może rzeczywiście lepiej podpytać inne firmy czy dalyby mi bezpłatny urlop, choć tak szczerze, nie wiem czy wtedy straty nie będą porównywalne, a kombinowania więcej.
To obniżka nie wiążąca się ze zmniejszeniem wymiaru godzin niestety.
Te pieniądze, które teraz Ci zabiorą, już nigdy nie wrócą. A za miesiąc możesz zostać z niczym, bo firma ogłosi upadłość. Na Twoim miejscu szukałabym nowej pracy, czasu jest dużo. Lepiej odkręcić wakacje tracąc część pieniędzy (zwłaszcza, jeśli są organizowane na własną rękę, to koszty pewnie nie są już w całości wtopione), niż za miesiąc zostać z zaplanowanymi wakacjami i bez źródła dochodu.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-16, 08:37   #8
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Też bym szukała pracy od razu, tylko informując potencjalnego nowego pracodawcę o urlopie. Większość pracodawców rozumie teraz takie rzeczy albo się zgodzi, żeby zacząć od września. Jeśli nie masz nic innego na oku to ja bym nie rezygnowała natychmiast, bo nie wiadomo, ile będziesz szukać nowej pracy. Na rozmowach kwalifikacyjnych też to inaczej wygląda jak kandydat ma pracę i mówi, ze warunki finansowe mu nie odpowiadają, niż jak przychodzi bezrobotny. Swoją drogą "podziwiam" że dałaś 10 koła na wyjazd mając niepewną sytuację w pracy i firmę, która ciągle jest pod kreską
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 10:24   #9
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Te pieniądze, które teraz Ci zabiorą, już nigdy nie wrócą. A za miesiąc możesz zostać z niczym, bo firma ogłosi upadłość. Na Twoim miejscu szukałabym nowej pracy, czasu jest dużo. Lepiej odkręcić wakacje tracąc część pieniędzy (zwłaszcza, jeśli są organizowane na własną rękę, to koszty pewnie nie są już w całości wtopione), niż za miesiąc zostać z zaplanowanymi wakacjami i bez źródła dochodu.

Dokładnie


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 10:42   #10
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Idź do prawnika.

Jeżeli jest zgadzisz się na obniżenie pensji rozwiaza z Tobą umowę za 3 mce? Sądzę że w kontekście likwidacji stanowiska/ upadlosci firmy/ odszkodowań może nie warto się na obniżenie pensji godzić.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 10:59   #11
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Skąd wiesz, że za trzy miesiące a nie za miesiąc ? I czemu uważasz, że warto wydawać kasę na prawnika? Pracodawca ma pełne prawo zastosować wypowiedzenie zmieniające i obniżyć jej pensję jeśli firma ma problemy finansowe
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-16, 12:04   #12
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:53
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 12:19   #13
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Ja się nie zgodziła i szukała nowej pracy już teraz. Jest marzec, do lipca i sierpnia jeszcze dużo czasu. Bardzo możliwe, że dostaniesz urlop w zaplanowanych terminach.
A jak nie uda się to trudno, wolałabym zrezygnować z wakacji niż stracić aż tyle z wypłaty w imieniu jakiejś tam wycieczki, na którą za chwile nie będzie mnie stać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 12:55   #14
nadia001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 86
Dot.: Niemiła informacja z pracy

A nie możesz czegos szukac z późniejszym startem?
Co się stanie jeśli się nie zgodzisz na obniżenie pensji?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
nadia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 13:36   #15
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez nadia001 Pokaż wiadomość
A nie możesz czegos szukac z późniejszym startem?
Co się stanie jeśli się nie zgodzisz na obniżenie pensji?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Wtedy wypowiedzenie
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 14:53   #16
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że za trzy miesiące a nie za miesiąc ? I czemu uważasz, że warto wydawać kasę na prawnika? Pracodawca ma pełne prawo zastosować wypowiedzenie zmieniające i obniżyć jej pensję jeśli firma ma problemy finansowe
Pracodawca ma prawo zadosowac wypowiedzenie zmieniajace a Autorka ma prawo nie wyrazic na to zgody. Firma jest pod kreska, nie rokuje, chcą jej zabrać z pensji 1200 zł netto. Jedyne co ja tam trzyma to urlop.

Warto się skonsultować z prawnikiem w tej sprawie. Na pewno zaplaci znacząco mniej niż 1200 zł. Znajomej tak chcieli pensje obniżyć, a jak potem wyszło docelowo rozwiązać z nią umowę. Odprawa oczywiście miala być liczona w oparciu o nowa nizsza pensje.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 15:11   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Jako zasada ogólna to bym się już ewakuowała, skoro sytuacja firmy jest niepewna, ale rzeczywiście twój problem jest specyficzny i moim zdaniem trzeba wyciągnąć kalkulator.



Jeśli złożysz wypowiedzenie jutro i masz miesięczny okres wypowiedzenia to pracodawca musi ci dać cały zaległy urlop i 9 dni urlopu z puli 26 na 2023 to zostanie ci 18 dni urlopu (11 listopada w tym roku przypada w sobotę, dodałam więc jeden, bo w nowej pracy ci będzie przysługiwał), z puli 20 musi ci dać 7, więc zostaje ci 14. Nie sądzę, żeby ci wypłacili ekwiwalent, skoro mają problemy finansowe.


Te wakacje to cały lipiec i sierpień? W lipcu jest 21 dni pracujących, w sierpniu 22. Czyli potrzebujesz 43 dni urlopu. 18/14 odpowiednio z urlopu wypoczynkowego, więc zostanie ci 25/29 dni do dorzucenia.


Czyli w obu przypadkach ponad miesiąc urlopu bezpłatnego.


Teraz zależy ile możesz zarobić. Żeby pracować do końca sierpnia (bo wypowiedzenie składasz w lipcu w twoim przykładzie, więc wejdzie w życie w sierpniu) musisz zgodzić się wynagrodzenie niższe o 1200zł netto miesięcznie przez 5 miesięcy. Czyli 6 tysięcy złotych. Jeśli miesięcznie zarabiasz więcej, to idąc do nowej pracy możesz na tym stracić. Jeśli zarobisz najniższą krajową - no to więcej stracisz zostając.



Wiedząc, ile dokładnie zarabiasz jesteś w stanie obliczyć, ile musiałabyś zarabiać w nowej pracy, żeby ci się to opłacało finansowo.


Pytanie tylko, czy firma dożyje sierpnia i czy będzie wypłacalna.


Ja bym raczej i tak szukała, ale na wszelki wypadek bym sobie dokładnie policzyła, jakie wynagrodzenie by mnie satysfakcjonowało.


Jest jeszcze kwestia na ile możesz sobie na to pozwolić, czy ten tysiąc to bardzo dużo dla ciebie i będziesz musiała uszczuplić oszczędności, czy po prostu mniej odłożysz, no ale życie. Jak bardzo jesteś dobrym kandydatem, czy oceniasz swoje umiejętności na tak wysokie, że pracodawca będzie wolał ciebie z 2-miesięcznym urlopem, niż kogoś innego?


Nie takie układy ludzie sobie załatwiali w pracy, ale zwykle byli to specjaliści, którzy mogli przebierać w ofertach. Na dzień dobry się zatrudnić i chcieć 2 miesiące urlopu? Powiem ci szczerze, będzie ciężko. Nie znaczy, że nie możesz próbować. Jakby to były 2 konkretne tygodnie, bo po prostu masz wykupioną wycieczkę, to pewnie nie byłoby problemu.


Zawsze możesz też ten 1200 dorobić w weekendy. Tak, sytuacja jest słaba, ale parę miesięcy da się zacisnąć zęby nawet w głupiej sieciówce czy fast foodzie. Więc parę miesięcy obniżonej wypłaty, o ile frustrujące, da się przeżyć.


Najbardziej martwi mnie niepewna przyszłość firmy, bo z każdym miesiącem możesz zostać w ogóle bez pracy i bez wynagrodzenia za miesiąc poprzedni. I to byłaby moja główna motywacja do szukania innej.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89532426]Pracodawca ma prawo zadosowac wypowiedzenie zmieniajace a Autorka ma prawo nie wyrazic na to zgody. Firma jest pod kreska, nie rokuje, chcą jej zabrać z pensji 1200 zł netto. Jedyne co ja tam trzyma to urlop.

Warto się skonsultować z prawnikiem w tej sprawie. Na pewno zaplaci znacząco mniej niż 1200 zł. Znajomej tak chcieli pensje obniżyć, a jak potem wyszło docelowo rozwiązać z nią umowę. Odprawa oczywiście miala być liczona w oparciu o nowa nizsza pensje.[/QUOTE]


Tak, ale wtedy jak już jej nagle obniżą pensję, a potem dostanie wypowiedzenie, to wtedy mogłaby iść do prawnika.


Teraz nie ma po co, wszystko jest na razie zgodnie z prawem.


Choć słuszna uwaga, że to może być po prostu chęć obniżenia ci pensji na okres wypowiedzenia, warto uważać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 15:42   #18
AntoinetteEpps
Raczkowanie
 
Avatar AntoinetteEpps
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jako zasada ogólna to bym się już ewakuowała, skoro sytuacja firmy jest niepewna, ale rzeczywiście twój problem jest specyficzny i moim zdaniem trzeba wyciągnąć kalkulator.



Jeśli złożysz wypowiedzenie jutro i masz miesięczny okres wypowiedzenia to pracodawca musi ci dać cały zaległy urlop i 9 dni urlopu z puli 26 na 2023 to zostanie ci 18 dni urlopu (11 listopada w tym roku przypada w sobotę, dodałam więc jeden, bo w nowej pracy ci będzie przysługiwał), z puli 20 musi ci dać 7, więc zostaje ci 14. Nie sądzę, żeby ci wypłacili ekwiwalent, skoro mają problemy finansowe.


Te wakacje to cały lipiec i sierpień? W lipcu jest 21 dni pracujących, w sierpniu 22. Czyli potrzebujesz 43 dni urlopu. 18/14 odpowiednio z urlopu wypoczynkowego, więc zostanie ci 25/29 dni do dorzucenia.


Czyli w obu przypadkach ponad miesiąc urlopu bezpłatnego.


Teraz zależy ile możesz zarobić. Żeby pracować do końca sierpnia (bo wypowiedzenie składasz w lipcu w twoim przykładzie, więc wejdzie w życie w sierpniu) musisz zgodzić się wynagrodzenie niższe o 1200zł netto miesięcznie przez 5 miesięcy. Czyli 6 tysięcy złotych. Jeśli miesięcznie zarabiasz więcej, to idąc do nowej pracy możesz na tym stracić. Jeśli zarobisz najniższą krajową - no to więcej stracisz zostając.



Wiedząc, ile dokładnie zarabiasz jesteś w stanie obliczyć, ile musiałabyś zarabiać w nowej pracy, żeby ci się to opłacało finansowo.


Pytanie tylko, czy firma dożyje sierpnia i czy będzie wypłacalna.


Ja bym raczej i tak szukała, ale na wszelki wypadek bym sobie dokładnie policzyła, jakie wynagrodzenie by mnie satysfakcjonowało.


Jest jeszcze kwestia na ile możesz sobie na to pozwolić, czy ten tysiąc to bardzo dużo dla ciebie i będziesz musiała uszczuplić oszczędności, czy po prostu mniej odłożysz, no ale życie. Jak bardzo jesteś dobrym kandydatem, czy oceniasz swoje umiejętności na tak wysokie, że pracodawca będzie wolał ciebie z 2-miesięcznym urlopem, niż kogoś innego?


Nie takie układy ludzie sobie załatwiali w pracy, ale zwykle byli to specjaliści, którzy mogli przebierać w ofertach. Na dzień dobry się zatrudnić i chcieć 2 miesiące urlopu? Powiem ci szczerze, będzie ciężko. Nie znaczy, że nie możesz próbować. Jakby to były 2 konkretne tygodnie, bo po prostu masz wykupioną wycieczkę, to pewnie nie byłoby problemu.


Zawsze możesz też ten 1200 dorobić w weekendy. Tak, sytuacja jest słaba, ale parę miesięcy da się zacisnąć zęby nawet w głupiej sieciówce czy fast foodzie. Więc parę miesięcy obniżonej wypłaty, o ile frustrujące, da się przeżyć.


Najbardziej martwi mnie niepewna przyszłość firmy, bo z każdym miesiącem możesz zostać w ogóle bez pracy i bez wynagrodzenia za miesiąc poprzedni. I to byłaby moja główna motywacja do szukania innej.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------




Tak, ale wtedy jak już jej nagle obniżą pensję, a potem dostanie wypowiedzenie, to wtedy mogłaby iść do prawnika.


Teraz nie ma po co, wszystko jest na razie zgodnie z prawem.


Choć słuszna uwaga, że to może być po prostu chęć obniżenia ci pensji na okres wypowiedzenia, warto uważać.
Bardzo Ci dziękuję za tak obszerną wypowiedź i pochylenie się nad moim tematem
Nie chcę tu pisać dokładnej wysokości zarobków ale nawet po obniżce zostanie ponad 5 k netto więc jakoś przeżyję.

Mam wysokie kwalifikacje, choć nastroje na rynku są teraz słabe i ciężej podobno się szuka.
Sytuacja mnie o tyle frustruje, że odkładam na mieszkanie więc jestem 6 k w plecy na tych 5 miesiącach. Dużo czy mało - zawsze coś. Zastosowałam już jakieś środki zaradcze; sytuacja zmotywowała mnie do tego, by środki trzymane w domu dać na konto oszczędnościowe więc coś tam odbije. Jestem w stanie zrezygnować z przyjemności typu nowe ciuchy czy jakieś zbędne droższe kosmetyki przez kilka wypłat.
No ale czy firma wytrwa to też jest dla mnie zagadka Wyjazdy moje to nie kwestia całych miesięcy, więc może zrobię tak że zacznę wysyłać cv i porozmawiam z firmami do których chciałabym aplikować co da się zrobić.
AntoinetteEpps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 16:01   #19
morning_coffee
Raczkowanie
 
Avatar morning_coffee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 386
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Niefajna sytuacja. Z jednej strony idąc do nowej pracy możesz nie mieć możliwości pojechać na te wakacje (przynajmniej nie na tak długo, pracodawca zgodziłby się może na jakiś tydzień lub dwa). Z drugiej, jeśli zechcesz przeczekać i szukać czegoś po wakacjach, to nie masz pewności, czy firma nie padnie. Ja bym rozglądała się teraz. Zawsze można rozmawiać i o urlopie i o możliwości zatrudnienia się od września, zwłaszcza, jeśli znajdziesz coś np. dopiero w maju czy czerwcu. Może nie wyjść, ale zawsze lepiej mieć pracę niż wyjechać i zostać na lodzie.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez morning_coffee
Czas edycji: 2023-03-16 o 16:02
morning_coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-16, 16:28   #20
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez AntoinetteEpps Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za tak obszerną wypowiedź i pochylenie się nad moim tematem
Nie chcę tu pisać dokładnej wysokości zarobków ale nawet po obniżce zostanie ponad 5 k netto więc jakoś przeżyję.

Mam wysokie kwalifikacje, choć nastroje na rynku są teraz słabe i ciężej podobno się szuka.
Sytuacja mnie o tyle frustruje, że odkładam na mieszkanie więc jestem 6 k w plecy na tych 5 miesiącach. Dużo czy mało - zawsze coś. Zastosowałam już jakieś środki zaradcze; sytuacja zmotywowała mnie do tego, by środki trzymane w domu dać na konto oszczędnościowe więc coś tam odbije. Jestem w stanie zrezygnować z przyjemności typu nowe ciuchy czy jakieś zbędne droższe kosmetyki przez kilka wypłat.
No ale czy firma wytrwa to też jest dla mnie zagadka Wyjazdy moje to nie kwestia całych miesięcy, więc może zrobię tak że zacznę wysyłać cv i porozmawiam z firmami do których chciałabym aplikować co da się zrobić.

Żaden problem. Nigdy nie oczekiwałam, że podasz swoje zarobki, dlatego napisałam ci mniej/więcej jak ja bym to policzyła, żebyś była w stanie zrobić to sama.


Myślę, że to najlepsze wyjście. Nie panikować, ale zacząć planować odwrót i zobaczyć, co z tego wyjdzie.


Ogólnie bardzo współczuję, bo masz mocnego pecha. Ale w razie czego możesz jeszcze spróbować odzyskać chociaż część poniesionych kosztów, gdyby nie udało się pojechać. Nawet jak odzyskasz parę tysięcy z 10, to zawsze coś.


Spróbowałabym wynegocjować krótszy okres wypowiedzenia, skoro i tak podpisujesz aneks do umowy. "Ok, przyjmę obniżenie wynagrodzenia, ale za to poproszę 2 tygodnie wypowiedzenia", żeby było ci łatwiej zacząć nową pracę, jeśli się uda.


EDIT. Skoro to dwa osobne wyjazdy, to może być łatwiej. Może wynegocjujesz chociaż jeden u nowego pracodawcy. Może jeden z urlopu wypoczynkowego, jeden bezpłatnie? Są możliwości, powodzenia.


EDIT 2. Nie konstruuję umów o pracę, wiem, że według kodeksu pracy zależy to od stażu, więc musiałabyś się dowiedzieć u kogoś mądrzejszego, czy to możliwe. Google mi mówi, że jeśli jest to za obupólną zgodą wpisane do umowy i jest to na korzyść pracownika, to można. No ale Google to tylko Google.


EDIT 3. Jeśli miałabym 3-miesięczny okres wypowiedzenia (jeśli pracujesz na UoP na czas nieokreślony, to po ponad 3 latach u jednego pracodawcy masz 3 miesiące - z tego co wiem liczy się czas zatrudnienia, a nie czas zatrudnienia na tą konkretną umowę.) Jeżeli szef z typu "nie pójdę ci na rękę" i i tak musiałabyś przepracować, to składając wypowiedzenie dziś musisz pracować do końca czerwca i tak. Więc jakby tematu nie było.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-03-16 o 16:39
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 17:20   #21
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Jeśli te wyjazdy nie są jakimś niespełnionym marzeniem, na który zbierałaś przez lata, może spróbuj sprzedać komuś te wakacje? W internecie w okresie wakacyjnym co rusz trafiam na oferty z odsprzedaniem wakacji z powodów osobistych, czy też braku zgody na urlop akurat w tym zaplanowanym terminie. Różne rzeczy się w pracy mogą zadziać. Nie odzyskasz 100 % kosztów, ale zawsze coś.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

A na urlop pojedziesz, gdy sytuacja bardziej się ustabilizuje.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-16, 18:52   #22
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Autorka ma prawo nie wyrazić zgody na obniżkę, owszem, ale wtedy po upływie okresu wypowiedzenia zostanie całkiem bez pracy. Jeśli ma tylko miesiąc wypowiedzenia to mało, może w tym czasie nie zdążyc znaleźć nic innego. Latwo jej radzić, żeby zrezygnowała z pracy, ale niech najpierw znajdzie sobie jakąś alternatywę i podpisze list intencyjny.

A z szukaniem czegoś nowego nie ma sensu czekać do lata, bo jak firma zrobi się niewypłacalna to może faktycznie w ogóle zacząć ci zalegać z pensją i potem będzie ciężko to wyegzekwować.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 12:51   #23
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Niemiła informacja z pracy

- nie zgadzaj sie na obnizke.
niech ci dadza wypowiedzenie . nic im nie jestes winna
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 15:42   #24
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
- nie zgadzaj sie na obnizke.
niech ci dadza wypowiedzenie . nic im nie jestes winna
Ta sytuacja jest dość stresująca, można się rozchorować zanim dostanie wypowiedzienie zmieniające.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 16:56   #25
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Jeśli te wyjazdy nie są jakimś niespełnionym marzeniem, na który zbierałaś przez lata, może spróbuj sprzedać komuś te wakacje? W internecie w okresie wakacyjnym co rusz trafiam na oferty z odsprzedaniem wakacji z powodów osobistych, czy też braku zgody na urlop akurat w tym zaplanowanym terminie. Różne rzeczy się w pracy mogą zadziać. Nie odzyskasz 100 % kosztów, ale zawsze coś.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

A na urlop pojedziesz, gdy sytuacja bardziej się ustabilizuje.
Ze sprzedażą biletów z tanich linii lotniczych może być problem, samo przebukowanie na inne nazwisko kosztuje niemało, tak więc jest to mało realne, plus rezerwacja hotelu i robi się jakaś kwota nie do odzyskania...
Pytanie ile na tym autorka straci.
W przypadku kiedy firma zacznie tonąć zawsze można podpisać porozumienie stron, na pewno firma nie będzie trzymać pracownika na siłę, skoro będzie niewypłacalna...
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-17, 17:58   #26
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Jeśli te wyjazdy nie są jakimś niespełnionym marzeniem, na który zbierałaś przez lata, może spróbuj sprzedać komuś te wakacje? W internecie w okresie wakacyjnym co rusz trafiam na oferty z odsprzedaniem wakacji z powodów osobistych, czy też braku zgody na urlop akurat w tym zaplanowanym terminie. Różne rzeczy się w pracy mogą zadziać. Nie odzyskasz 100 % kosztów, ale zawsze coś.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

A na urlop pojedziesz, gdy sytuacja bardziej się ustabilizuje.
Większości lotów nie opłaca się odsprzedawać, bo cena zmiany danych wychodzi więcej niż nowy bilet.

Ale autorko. Skoro organizujesz atrakcje sama, to na pewno masz hotel z możliwością bezplatnego odwołania. Podobnie jak inne atrakcje.
Przepadna Ci tylko loty, to nie będzie 10 tys?

Ja bym nie przyjęła nowych warunków umowy i uciekała.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 07:33   #27
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Dziewczyny, czemu uważacie że Autorka powinna się trzymać nierokujacej na przyszłość pracy albo powinna rezygnować z zaplanowanych wakacji?

Przecież może jechać na wakacje "pomiedzy" pracami stara i nowa.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 13:50   #28
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:53
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 18:07   #29
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Niemiła informacja z pracy

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89534108]Treść usunięta[/QUOTE]
Dokładnie.

Pamiętam jak lata temu między jedna a druga praca zrealizowałam coś na co nigdy nie miałam czasu.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-18, 22:44   #30
CostaDeLaLuz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 87
Dot.: Niemiła informacja z pracy

Pytanie jak można przy tak niepewnej sytuacji zawodowej organizować sobie wakacje za grubą kasę xD najwyraźniej Cię stać na to, żeby być bez pracy i jechać na wakacje.
CostaDeLaLuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-13 22:09:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.