Panny Młode 2021 cz. II - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-30, 11:40   #2011
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Ale już abstrachując nawet od funkcjonalności zapowiedzi, jestem bardzo ciekawa co by się wydarzyło gdyby ktoś na przykład przyszedł do księdza który ma mi udzielić ślubu i powiedział że jestem chora psychicznie albo bezpłodna i ukrywam to przed narzeczonym. A ja bym powiedziała że nie. To jest słowo przeciwko słowu, nie sądzę żeby ksiądz zawiesił ślub i wysłał mnie na badania psychiatryczne albo do ginekologa
no właśnie tak samo zaczęłam sobie dywagować

jakiś wkurzony były pójdzie poskarżyć, że ta jego była dziewczyna, to miała aborcję 10 lat temu. i co? dziewczyna ma dokumentację medyczną przedstawiać, żeby ślub mogła wziąć? mogę sobie wyobrazić z 10 przykładów tak na szybko
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 11:50   #2012
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Ale już abstrachując nawet od funkcjonalności zapowiedzi, jestem bardzo ciekawa co by się wydarzyło gdyby ktoś na przykład przyszedł do księdza który ma mi udzielić ślubu i powiedział że jestem chora psychicznie albo bezpłodna i ukrywam to przed narzeczonym. A ja bym powiedziała że nie. To jest słowo przeciwko słowu, nie sądzę żeby ksiądz zawiesił ślub i wysłał mnie na badania psychiatryczne albo do ginekologa
Wydaje mi się że to bardzo możliwe, że chciałby przeprowadzić jakieś postępowanie. Zresztą zapytam z ciekawości koleżanki, która jest kanonistka.

Z tymi kościołami, to fakt że ma to coraz mniej sensu. W miarę małych miastach/wsiach jeszcze trochę tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 11:56   #2013
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że to bardzo możliwe, że chciałby przeprowadzić jakieś postępowanie. Zresztą zapytam z ciekawości koleżanki, która jest kanonistka.

Z tymi kościołami, to fakt że ma to coraz mniej sensu. W miarę małych miastach/wsiach jeszcze trochę tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapytaj zapytaj bo też jestem ciekawa
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 13:19   #2014
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Zapytaj zapytaj bo też jestem ciekawa
Dokładnie tak jest, trzeba by było przynieść jakieś zaświadczenie od psychiatry itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 13:43   #2015
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jest, trzeba by było przynieść jakieś zaświadczenie od psychiatry itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a więc w sumie to chyba dobrze, że ludzie najwidoczniej nie wiedzą, że mogą jednym zdaniem zepsuć komuś życie
bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego w realnym życiu, a głupich i zawistnych ludzi nie brakuje
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 13:56   #2016
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a więc w sumie to chyba dobrze, że ludzie najwidoczniej nie wiedzą, że mogą jednym zdaniem zepsuć komuś życie
bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego w realnym życiu, a głupich i zawistnych ludzi nie brakuje
No jednak chyba nie jest tak źle skoro większość par nie ma takich problemów. Teoretycznie tak mogłoby być, ale nie słyszałam o takim przypadku. Myślę ze księża też głupi nie są i gdyby usłyszeli taka informacje to najpierw w rozmowie oceniają stan psychiczny informującego, czy to nie jest właśnie jakaś zazdrosna dziewczyna albo matka przeciwna ślubowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 14:27   #2017
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Kurczę A ja mam taką dziwną sytuację że wszystkie sakramenty mam w 1 parafii Ale teoretycznie należę do innej. Akurat gdy byliśmy ksiądz który dobrze mnie i rodzinę zna stwierdził że w takim razie to jest moja parafia bo tutaj mam wszystkiego dokumenty i on nie chce pozwolenia ani zapowiedzi. I teraz się zastanawiam czy nie wyjdzie że jednak potrzebuję gdy pójdziemy nas następnym razem. Chciałam dać tą kartkę z zapowiedziami tż przed ślubem ale może iść w sobotę i popytać jeszcze. Chociaż w sumie to jak zacznę drążyć temat to może być gorzej A tak to może ujdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-30, 15:27   #2018
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Kurczę A ja mam taką dziwną sytuację że wszystkie sakramenty mam w 1 parafii Ale teoretycznie należę do innej. Akurat gdy byliśmy ksiądz który dobrze mnie i rodzinę zna stwierdził że w takim razie to jest moja parafia bo tutaj mam wszystkiego dokumenty i on nie chce pozwolenia ani zapowiedzi. I teraz się zastanawiam czy nie wyjdzie że jednak potrzebuję gdy pójdziemy nas następnym razem. Chciałam dać tą kartkę z zapowiedziami tż przed ślubem ale może iść w sobotę i popytać jeszcze. Chociaż w sumie to jak zacznę drążyć temat to może być gorzej A tak to może ujdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym w razie czego mówiła że ksiądz to mówił ostatnio, że....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 17:21   #2019
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
U nas dziś kolejne dwie odmowy...
Jedna para odmówiła bo ich zaprosiliśmy bez dzieci i nie mają za bardzo co z nimi zrobić- w sumie powiedzieliśmy im że dzieci mogą być na obiedzie i najwyżej wynajmą im pokój i położą je spać, ale najmłodsze ma rok i ktoś by musiał cały czas z nim być a jest podobno tak ciężkie to dziecko że własna babcia powiedziała że się nie zaopiekuje i ostatecznie stwierdzili że dla nich to żadna zabawa jak muszą tych dzieciaków cały czas pilnować i ich nie będzie.
Powiem Wam że z 70 zaproszonych zrobiło się już 55 a spodziewamy się że jeszcze więcej osób odpadnie. Trochę mi przykro

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------



Mam nadzieję że się nie obrazisz ale dla mnie pogrubione to jest taka bzdura i przeżytek że nawet nie wiem jak to skomentować, tak jak rozumiem że dla rodziców czy dziadków może być ważne żeby te zapowiedzi były to jak ktoś by mi miał zgłaszać jakieś sprzeciwy to bym go chyba zabiła śmiechem Widzę tu nawet ryzyko jakieś byłej dziewczyny ze szczenięcych lat wciąż zakochanej w TŻ i rujnującej ślub (oczywiście żartuję)

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------



My też jeszcze nie mamy a do ślubu 45 dni więc w sumie dokładnie 1,5 miesiąca.
Ale u nas to nie będzie duży problem, mamy ok 55 gości, mniej więcej po równo młodzieży i starszyzny więc zrobimy po prostu dwa długie stoły mniej więcej po 25 osób jeden dla młodszych drugi dla starszych + my i świadkowie na środku
Nie obrażę się, bo dla mnie to wszystko bzdury

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jest, bo zapowiedzi wcale nie musza być w dwóch parafiach, a musza być w parafii zamieszkania panny młodej i pana młodego. jak jest to ta sama parafia to się nie wymyśla na siłę, że ma być też w jakieś drugiej. są oficjalne wytyczne dostępne w internetach, gdzie można sobie poczytać

https://nauki.pl/wp-content/uploads/...a2019rok-1.pdf

to że u Ciebie było inaczej - to był wymysł księdza, nie oficjalne stanowisko kościoła w tej sprawie
Ale przecież masz wyraźnie napisane, ze zapowiedzi nie sa wygłaszane jeśli mieszka się w nowej parafii krótko, nawet jest określony czas. Więc to nie jest wymysł naszego księdza, tylko względem dokumentu, który zalinkowalas.
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 17:27   #2020
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Nie obrażę się, bo dla mnie to wszystko bzdury



Ale przecież masz wyraźnie napisane, ze zapowiedzi nie sa wygłaszane jeśli mieszka się w nowej parafii krótko, nawet jest określony czas. Więc to nie jest wymysł naszego księdza, tylko względem dokumentu, który zalinkowalas.
napisałam, że zapowiedzi NIE MUSZĄ być w dwóch parafiach, nie że nie mogą mogą, ale nie muszą. a zdaje się w podawanych przykładach pary mieszkają ze sobą dłużej niż 6 miesięcy
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 19:15   #2021
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

wiecie co, ja tak sobie myślę, że kiedyś te zapowiedzi były czytane z ambony, to faktycznie po okolicy szła wieść, że ktoś się tam żeni, czy bierze ślub,a po katolicku nie żyje. A teraz to wieszają karteczkę małą, gdzieś wśród plakatów i ogłoszeń, kto to czyta tak naprawdę? Kiedyś to ludzie pobierają się w granicach wioski, ulicy, czy miasta. Teraz nie znam nazwisk sąsiadów w bloku, więc nie wiem czy to spełnia swoje zadanie w jakimkolwiek sensie. Ot, pozostałość tradycji.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-30, 20:07   #2022
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
wiecie co, ja tak sobie myślę, że kiedyś te zapowiedzi były czytane z ambony, to faktycznie po okolicy szła wieść, że ktoś się tam żeni, czy bierze ślub,a po katolicku nie żyje. A teraz to wieszają karteczkę małą, gdzieś wśród plakatów i ogłoszeń, kto to czyta tak naprawdę? Kiedyś to ludzie pobierają się w granicach wioski, ulicy, czy miasta. Teraz nie znam nazwisk sąsiadów w bloku, więc nie wiem czy to spełnia swoje zadanie w jakimkolwiek sensie. Ot, pozostałość tradycji.
w mojej rodzinnej parafii czyta się zapowiedzi. ale tylko na jednej mszy - tej o 7 rano, więc szału z frekwencją pewnie nie ma
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 06:56   #2023
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Wczoraj mieliśmy sesję, wróciliśmy do domu przez północą ale było bardzo przyjemnie! Było też sporo innych fotografów z parami i moja sukienka zrobiła szał, aż się nie spodziewałam. Fotografowie podchodzili i mówili, że niesamowita sukienka, zagadywali do naszej fotografki o moją kieckę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 07:40   #2024
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Livia a gdzie mieliście sesje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 07:51   #2025
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Livia a gdzie mieliście sesje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na górze Zborów. Generalnie wspinałam się po skałach z 1,5 metrowym trenem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 08:28   #2026
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
wiecie co, ja tak sobie myślę, że kiedyś te zapowiedzi były czytane z ambony, to faktycznie po okolicy szła wieść, że ktoś się tam żeni, czy bierze ślub,a po katolicku nie żyje. A teraz to wieszają karteczkę małą, gdzieś wśród plakatów i ogłoszeń, kto to czyta tak naprawdę? Kiedyś to ludzie pobierają się w granicach wioski, ulicy, czy miasta. Teraz nie znam nazwisk sąsiadów w bloku, więc nie wiem czy to spełnia swoje zadanie w jakimkolwiek sensie. Ot, pozostałość tradycji.
ja jestem przyzwyczajona, że u mojej babci na wsi, ksiądz faktycznie odczytuje zapowiedzi, są dwie msze w niedziele (8 i 12) i faktycznie odczytane. zwykle to są 3 zapowiedzi.

w mieście rodzinnym, duże miasto, nigdy nie słyszałam.

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Na górze Zborów. Generalnie wspinałam się po skałach z 1,5 metrowym trenem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wpisałam w google. i faktycznie w grafice trochę zdjęć z sesji ślubnych się pokazuje.
będzie co wspominać później.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 08:35   #2027
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez liviave Pokaż wiadomość
na górze zborów. Generalnie wspinałam się po skałach z 1,5 metrowym trenem
:d:d:d
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 12:05   #2028
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
napisałam, że zapowiedzi NIE MUSZĄ być w dwóch parafiach, nie że nie mogą mogą, ale nie muszą. a zdaje się w podawanych przykładach pary mieszkają ze sobą dłużej niż 6 miesięcy
Napisałaś, że u nas był to wymysł księdza. Dlatego wskazuje, ze nie był po prostu.
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 12:10   #2029
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Napisałaś, że u nas był to wymysł księdza. Dlatego wskazuje, ze nie był po prostu.
nie wiem czego próbujesz dowieść tutaj... ale podsumuję to co napisałam dla jasności. nigdzie nie ma napisane, że zapowiedzi muszą być w dwóch parafiach, nigdzie nie ma napisane, że muszą to być parafie rodzinne. więc jak ksiądz WYMAGA aby zapowiedzi były w rodzinnej parafii, mimo iż narzeczeni tam nie mieszkają od dawna, to tak to jest wymysł księdza. i o tym był cały temat od początku.
Ty podałaś swój przykład w tej dyskusji, bez zaznaczenia dość istotnego szczegółu - że nie mieszkacie w obecnej parafii dłużej niż 6 miesięcy. więc może niekoniecznie dziwnym jest że założyłam że Twój przykład pasuje do tematu i dotyczy par długo mieszkających poza rodzinnymi parafiami.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-01, 12:23   #2030
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem czego próbujesz dowieść tutaj... ale podsumuję to co napisałam dla jasności. nigdzie nie ma napisane, że zapowiedzi muszą być w dwóch parafiach, nigdzie nie ma napisane, że muszą to być parafie rodzinne. więc jak ksiądz WYMAGA aby zapowiedzi były w rodzinnej parafii, mimo iż narzeczeni tam nie mieszkają od dawna, to tak to jest wymysł księdza. i o tym był cały temat od początku.
Ty podałaś swój przykład w tej dyskusji, bez zaznaczenia dość istotnego szczegółu - że nie mieszkacie w obecnej parafii dłużej niż 6 miesięcy. więc może niekoniecznie dziwnym jest że założyłam że Twój przykład pasuje do tematu i dotyczy par długo mieszkających poza rodzinnymi parafiami.
Niczego nie próbuje dowiesc, informuje Cię tylko, że nie masz racji co do naszego przypadku, zluzuj
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 12:28   #2031
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Niczego nie próbuje dowiesc, informuje Cię tylko, że nie masz racji co do naszego przypadku, zluzuj
proponuję Tobie dokładnie to samo
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 13:34   #2032
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Odebralismy wczoraj od fotografa pendrive z częścią wydrukowanych zdjęć, piękne są Musimy wydrukować sobie wszystkie. Zastanawiam się czy w empiku bardzo zmieniają się kolory zdjęć? Cena jest zdecydowanie konkurencyjna ale jak z jakością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 13:58   #2033
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Odebralismy wczoraj od fotografa pendrive z częścią wydrukowanych zdjęć, piękne są Musimy wydrukować sobie wszystkie. Zastanawiam się czy w empiku bardzo zmieniają się kolory zdjęć? Cena jest zdecydowanie konkurencyjna ale jak z jakością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jak dla mnie empikowa jakość jest ok, nie zauwazyłam większych różnic w kolorach
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 16:21   #2034
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Odebralismy wczoraj od fotografa pendrive z częścią wydrukowanych zdjęć, piękne są Musimy wydrukować sobie wszystkie. Zastanawiam się czy w empiku bardzo zmieniają się kolory zdjęć? Cena jest zdecydowanie konkurencyjna ale jak z jakością

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze wywołuje w empiku, dla mnie jakość dobra. Trzeba uważać jedynie na zdjecia z telefonu, nie ma ryzyka przy zdjęciach od fotografa, ale informuję na zaś aby nie było zaskoczen Tyle że ja wybieram standardowy format, standardowy papier.
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 17:34   #2035
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dzięki za odpowiedzi drukniemy w takim razie wszystkie w empiku, właśnie w standardowym rozmiarze. A ewentualnie do ramki czy coś to można pojedyncze gdzie indziej wywołać w większym formacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-01, 18:04   #2036
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi drukniemy w takim razie wszystkie w empiku, właśnie w standardowym rozmiarze. A ewentualnie do ramki czy coś to można pojedyncze gdzie indziej wywołać w większym formacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja wywoływałam w empiku w formacie A4 (czy coś tam koło A4) i zdjęcia wyszły bardzo ładne. na stronie empik foto, gdy wgrywa się zdjęcia do zamówienia, to pojawia się ostrzeżenie, jeśli strona uzna, że dane zdjęcie może być 'za małe' do jakiegoś formatu i że jakość będzie słaba
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-02, 07:14   #2037
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi drukniemy w takim razie wszystkie w empiku, właśnie w standardowym rozmiarze. A ewentualnie do ramki czy coś to można pojedyncze gdzie indziej wywołać w większym formacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak będziecie wywoływać w standardowym to możesz wybrać jedno w większym i zobaczysz czy jest ok. Oni tam mają chyba jeszcze jakieś pro opcje, ale jeszcze nie korzystałam, pewnie jak będę miała swoje zdjęcia to pójdzie partia próbna
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 22:47   #2038
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Pierwsze zaproszenia rozdane. Jutro kolejne.

Muszę pomyśleć o zdjęciach do wydrukowania na salę... robimy sobie w sumie niewiele zdjęć, więc trochę zejdzie na znalezieniu sensownych. A sala robi ze zdjęć fajne tablice.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 11:07   #2039
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Mój kościół nieremontowany od 20 lat ma właśnie remont! Cały jest w rusztowaniach, za tydzień mam ślub, jakże się cieszę....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 11:52   #2040
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Mój kościół nieremontowany od 20 lat ma właśnie remont! Cały jest w rusztowaniach, za tydzień mam ślub, jakże się cieszę....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziwi mnie że o takich rzeczach ksiądz nie informuje pary młode. przecież tego remontu z dnia na dzień nie wymyślili... bardzo współczuję
ale może da się z tego coś uszyć?
przeglądając dekoracje jakie robiła 'moja' firma trafiłam na to i muszę powiedzieć, że wygląda to nieźle. można spróbować wykorzystać to rusztowanie? na pewno dekoratorka coś wymyśli



Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.