Mamy styczniowe 2017 - część IV! - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-29, 11:38   #601
lusiaUk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 94
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez donka_bez_ogonka Pokaż wiadomość
Tak wszystkie hurtem zaczynacie rodzic, ze zaczynam sie smucic, ze jak ja urodze, to ten wątek bedzie juz dawno martwy, bo pewnie moj mlody wykluje sie w lutym

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Niemartw się donka zostaje z tobą 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Tak planujecie... ja to planuje urodzic dzisiaj hehe, ale oczywiscie to logiczne, ze tak sie nie stanie. Wlasnie odebrałam przesylke z zegarkiem, a tz wyszedl z domu w poszukiwaniu prezentu dla mnie, powiedzial, ze mam nie dociekac co to, bo sie dowiem 1 stycznia
Pytanie: macie jakies domowe sposoby na bol glowy?? Od 3 dni moja glowa po prostu pęka, wczoraj nie wytrzymalam i wzielam tabletke, ale nie wiele pomogla... dlatego nie chce sie faszerowac lekami. Co najlepsze cisnienie dobre, temperatura ciala normalna. Boli tak, ze czuje jakby oczy mi mialy wypasc

My planujemy lipiec/sierpien, ale wszystko wyjdzie w praniu. Przede wszystkim zobaczymy jak bedziemy stali finansowo i czy tz dostanie urlop w czasie wakacji, bo w tym roku niestety nie dali mu, przez zbyt krótki okres pracy na caly etat.
A może spróbuj się zdrzemnac?? Ja zawsze ból przesypiam jak nic innego nie pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
cornflower_girl wizażowy milusiński bot

Pequenina wiem o tych smoczkach, że nie są polecane, bo zaburzają kp, bo to pójście na łatwiznę i zamiast przytulić dziecko, zatyka mu się buzię. Ale skoro większość z Was nie wyklucza stosowania w razie katastrofy, to pomyślałam że i ja kupię na wszelki wypadek. oglądałam dziś avent i nie wiem...
Film naprawdę polecam, byłam nim pozytywnie zaskoczona.
Niespodzianka dla dziadków mega!

dontbesoshine jak to wszystkie z nas rodzą? jeszcze się trzymamy! I Ty bądź dzielna

lusia podziwiam cierpliwość! Ja bym tyle bez podglądania nie wytrzymała. I pamiętaj, że moje dziecko zmieniło płeć, więc wszystko jest możliwe.

Furjatka ja planuję urlop nawet zagraniczny około września lub października. zobaczymy, jaka będzie. rzeczywistość!

donka dlatego napisałam o tym filmie, bo właśnie romansu za bardzo się nie spodziewałam.
I już nie marudź, że będziesz sama, przecież ja też jestem na końcu miesiąca. (Chociaż wiem, że urodzę około 20.01 )

dontbesoshine plastry apap ice pomagają, albo zwykły zimny okład.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie strasz 😂na taką zmianę i zaskoczenie to ja gotowa nie jestem 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=HFHgnyQSmqk&edit=vd

Video wspomnienia
lusiaUk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 11:38   #602
chupacabra88
Zadomowienie
 
Avatar chupacabra88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 384
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Dziewczyneczki, a czy któraś z Was planuje urlop z dzieciaczkiem jak będzie miał kilka miesięcy?
plany planami ale jak wyjdzie to się okaże na weekend majowy chcemy gdzieś wyskoczyć w niższe góry na próbę, w czerwcu z moimi rodzicami nad Bałtyk, latem jakiś dłuższy weekend na Mazurach, a we wrześniu może jakiś last minute (chyba że powtórzy się sytuacja z zeszłego roku i nie będzie nic w fajnej cenie). Za każdym razem jak byliśmy w ciepłych krajach były malutkie dzieci i krzywda im się nie działa zwracałabym uwagę na "jakość" plaży żeby był piasek a nie kamienie? i może jakieś atrakcje/animacje dla dzieci?

ah i pierwszy wyjazd jako taki na święta wielkanocne - do rodziców 460 km. Zobaczymy jak zniesiemy podróż.

Zrobiłam sobie dziś stopy w końcu aleeeee się umęczyłam, matko kochana
__________________

Żona - 27.08.2016 r.
Mama - styczeń 2017 r.

Edytowane przez chupacabra88
Czas edycji: 2016-12-29 o 11:40
chupacabra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 11:41   #603
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Pachną Wam nogi? Moje kostki wieczorem to dosłownie bańki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 11:43   #604
lusiaUk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 94
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
plany planami ale jak wyjdzie to się okaże na weekend majowy chcemy gdzieś wyskoczyć w niższe góry na próbę, w czerwcu z moimi rodzicami nad Bałtyk, latem jakiś dłuższy weekend na Mazurach, a we wrześniu może jakiś last minute (chyba że powtórzy się sytuacja z zeszłego roku i nie będzie nic w fajnej cenie). Za każdym razem jak byliśmy w ciepłych krajach były malutkie dzieci i krzywda im się nie działa zwracałabym uwagę na "jakość" plaży żeby był piasek a nie kamienie? i może jakieś atrakcje/animacje dla dzieci?

ah i pierwszy wyjazd jako taki na święta wielkanocne - do rodziców 460 km. Zobaczymy jak zniesiemy podróż.

Zrobiłam sobie dziś stopy w końcu aleeeee się umęczyłam, matko kochana
Ja mam dziś potrzebę wysprzatac dom... Póki co ogarnelam toaletę i teraz muszę posiedzieć oddech złapać 😂zero sprawności fizycznej...zero!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Pachną Wam nogi? Moje kostki wieczorem to dosłownie bańki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi spuchly po wigilii... I wczoraj dopiero opuchlizna zeszła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=HFHgnyQSmqk&edit=vd

Video wspomnienia
lusiaUk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:10   #605
ItsyBitsyTeenieWeenie
@}-,-'-
 
Avatar ItsyBitsyTeenieWeenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość
Zielona gratulacje super waga do rodzenia i dobrze, że nie było tak źle



Ja Kochane witam sie nadal w dwupaku i z domu skurcze trwały ok 3-4 godziny ale były co 10 a potem co 9 min. Z zegarkiem w ręku... Mój mąż już chciał do szpitala jechać ale ja wolałam przeczekać jeszcze w domu, odpocząć. Po tym czasie mała zaczęła sie ruszać i skurcze jakby ustały, poszlam spać, mówie jak coś to najwyżej sie obudze. W nocy skurczy raczej nie było lub nie czułam ale spałam i tak jakoś na raty.

Dzisiaj mała sie kręci i dalej nic sie nie dzieje... Chociaż jest nisko bo czuje nacisk na pęcherz i na 2 ...

Szczerze ta nieświadomość kiedy to w końcu będzie to jest denerwująca...

Przy takich regularnych skurczach i przez tyle czasu to ja na pewno byłabym na IP, a nie uważam sie za panikare. Trzymaj sie nam

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Pachną Wam nogi? Moje kostki wieczorem to dosłownie bańki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zaraz bedzie beka z tego, która dostanie stopą do nosa... Ja i bez brzucha chyba miałabym problem

Donka ja rodzę za miesiąc, o!
ItsyBitsyTeenieWeenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:10   #606
KPZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 492
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Pachną Wam nogi? Moje kostki wieczorem to dosłownie bańki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj mi nie pachną :-D

Puchna za to nogi i dłonie czasem ale nie jakoś bardzo. Nogi zauważam po tym że butów nie dopne.
Boszzz jak mi się nic nie chce!
Ledwo się z łóżka zwleklam na badania a teraz na nie wróciłam...
Mam nadzieję że po porodzie energia i motywacja wróci. Boję się że nie i będę się strasznie zmuszać do wszystkiego...


Doświadczone mamusie pomóżcie w wolnej chwili...
Mam pytanie odnośnie wszystkich formalności związanych z urodzeniem, od czego zacząć, gdzie iść, co nam będzie potrzebne z dokumentów, jak z macierzyńskim wygląda sprawa? Z becikowym, rejestracja w urzędzie, przychodni. Coś tam wiem na ten temat ale chciałabym aby ktoś wytłumaczył krok po kroku. Myślicie że położna będzie wiedziała co i jak? Może bym się z nią spotkała w takiej sytuacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KPZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:14   #607
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Interesuje mnie:
- czy da się w ogóle wypocząć
- czy jest tak jak mi się wydaje - trzeba zabrać jedną wielką torbę ze 20kg samych dziecięcych rzeczy
- jak dziecko znosi podróż - tu bardziej samolot - i w ogóle wszystko co związane z podróżą samolotem z niemowlęceim
-domyślam się, że o ile dziecko jest na piersi, to jest tzw. "pół biedy"?
- no i właśnie ten klimat - czy to serio niebezpieczne, mimo że planuję Maluszka trzymać oczywiście w cieniu itp?
Takich dalekich wojaży nie mieliśmy - tylko Polska
Wypocząć się da, ale to też zależy od charakteru malucha i aktualnych warunków zdrowotnych, skoków rozwojowych. Nam wyjazdy pokryły się z ząbkowaniem, do tego pogoda nie zawsze sprzyjała spacerom.
Co do dziecięcych rzeczy - najwięcej miejsca zajmuje wózek, a nie każdy zmieści się do luku bagażowego. Te, które się mieszczą, są zazwyczaj miejskie. Najbardziej optymalna jest chusta lub nosidło, ale tutaj nie każdy czuje się na siłach nosić cały czas, tym bardziej przy wysokich temperaturach.
Do tego akcesoria typu łóżeczko (jeśli spanie razem odpada), kojec, wanienka, zabawki - są hotele lub pensjonaty, które mają te rzeczy w ofercie, ale pobyty są droższe.
Samolot - nie podróżowałam. Na pewno lekki wózek lub chusta na odprawę, na lot słuchawki wygłuszajace (ale np. mój starszak tolerował je do pewnego wieku). Problemem może być podróż niemowlaka na mm, przygotowanie mieszanki (płyny w samolocie) - zwłaszcza, jeśli dziecko ma sensacje żołądkowe i wymaga sterylnych butelek.
Chociaż zdarzyło mi się widzieć niemowlaki podczas lotów transatlantyckich i znosiły je całkiem dobrze.
Samochód - dobry fotelik i podróż w czasie drzemki/snu dziecka.
Odnośnie klimatu - na pewno smażenie na skwarka odpada, ale cień i przewiew jest w porządku.
Ciężko mi pisać konkretnie, bo różne są maluchy. Sama zobaczysz, bo może się okazać, że kp wyjdzie płynnie, a maluch bedzie uspokajał się przez szum silnika w samolocie, więc spora szansa że urlop nie będzie kojarzył się z nerwówką.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 12:17   #608
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Tak planujecie... ja to planuje urodzic dzisiaj hehe, ale oczywiscie to logiczne, ze tak sie nie stanie. Wlasnie odebrałam przesylke z zegarkiem, a tz wyszedl z domu w poszukiwaniu prezentu dla mnie, powiedzial, ze mam nie dociekac co to, bo sie dowiem 1 stycznia
Pytanie: macie jakies domowe sposoby na bol glowy?? Od 3 dni moja glowa po prostu pęka, wczoraj nie wytrzymalam i wzielam tabletke, ale nie wiele pomogla... dlatego nie chce sie faszerowac lekami. Co najlepsze cisnienie dobre, temperatura ciala normalna. Boli tak, ze czuje jakby oczy mi mialy wypasc

My planujemy lipiec/sierpien, ale wszystko wyjdzie w praniu. Przede wszystkim zobaczymy jak bedziemy stali finansowo i czy tz dostanie urlop w czasie wakacji, bo w tym roku niestety nie dali mu, przez zbyt krótki okres pracy na caly etat.
Jedyny mój pomysł to zasunąć rolety, położyć się w ciszy i ciemności i spróbować zdrzemnąć. Mnie pomaga też mocne ściskanie skroni dłońmi.
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:18   #609
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
Za każdym razem jak byliśmy w ciepłych krajach były malutkie dzieci i krzywda im się nie działa zwracałabym uwagę na "jakość" plaży żeby był piasek a nie kamienie? i może jakieś atrakcje/animacje dla dzieci?

ah i pierwszy wyjazd jako taki na święta wielkanocne - do rodziców 460 km. Zobaczymy jak zniesiemy podróż.

Zrobiłam sobie dziś stopy w końcu aleeeee się umęczyłam, matko kochana
Jakość plaży - fakt, bardzo ważna. Co do atrakcji - dla naszego niemowlaka od 7 miesięcy hitem były zwierzaki. Wszystko, co ma puchatą sierść i jeszcze można pogłaskać.
Spora szansa, że trasę maluch prześpi.
Joginka

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Pytanie: macie jakies domowe sposoby na bol glowy?? Od 3 dni moja glowa po prostu pęka, wczoraj nie wytrzymalam i wzielam tabletke, ale nie wiele pomogla... dlatego nie chce sie faszerowac lekami. Co najlepsze cisnienie dobre, temperatura ciala normalna. Boli tak, ze czuje jakby oczy mi mialy wypasc
Nie łapie Cię grypa? Ciśnienie monitoruj.
Weź tabletkę, dziecko tez odczuwa ból. Jest aromaterapia, zimne okłady.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:26   #610
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Takich dalekich wojaży nie mieliśmy - tylko Polska
Wypocząć się da, ale to też zależy od charakteru malucha i aktualnych warunków zdrowotnych, skoków rozwojowych. Nam wyjazdy pokryły się z ząbkowaniem, do tego pogoda nie zawsze sprzyjała spacerom.
Co do dziecięcych rzeczy - najwięcej miejsca zajmuje wózek, a nie każdy zmieści się do luku bagażowego. Te, które się mieszczą, są zazwyczaj miejskie. Najbardziej optymalna jest chusta lub nosidło, ale tutaj nie każdy czuje się na siłach nosić cały czas, tym bardziej przy wysokich temperaturach.
Do tego akcesoria typu łóżeczko (jeśli spanie razem odpada), kojec, wanienka, zabawki - są hotele lub pensjonaty, które mają te rzeczy w ofercie, ale pobyty są droższe.
Samolot - nie podróżowałam. Na pewno lekki wózek lub chusta na odprawę, na lot słuchawki wygłuszajace (ale np. mój starszak tolerował je do pewnego wieku). Problemem może być podróż niemowlaka na mm, przygotowanie mieszanki (płyny w samolocie) - zwłaszcza, jeśli dziecko ma sensacje żołądkowe i wymaga sterylnych butelek.
Chociaż zdarzyło mi się widzieć niemowlaki podczas lotów transatlantyckich i znosiły je całkiem dobrze.
Samochód - dobry fotelik i podróż w czasie drzemki/snu dziecka.
Odnośnie klimatu - na pewno smażenie na skwarka odpada, ale cień i przewiew jest w porządku.
Ciężko mi pisać konkretnie, bo różne są maluchy. Sama zobaczysz, bo może się okazać, że kp wyjdzie płynnie, a maluch bedzie uspokajał się przez szum silnika w samolocie, więc spora szansa że urlop nie będzie kojarzył się z nerwówką.
dziękuję kp w planach.. chusta już jest. Zobaczymy jak wyjdzie, masz racje
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:36   #611
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Przecież nie pytam czy pachną nogi tylko czy PUCHNĄ!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 12:41   #612
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Dzieki dziewczyny, zrobilam oklad, polezalam, ale nie wiele to pomoglo. Pewnie cos mnie lapie, albo to przez pogode, bo raz wieje i zimno, a teraz nagle slonce i 5 stopni...
Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Pachną Wam nogi? Moje kostki wieczorem to dosłownie bańki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed chwila wstalam, zeby sie ogarnac. Zaczelam sie malowac i szybko przemopowalam podloge w salonie i przedpokoju. Jakos tak cieplo mi sie zrobilo w stopy i dlonie. Patrze a tu bańki ! Stopy juz kilka razy puchly (ale po dlugich spacerach), ale dlonie jeszcze nigdy. W dodatku juz sobie nie radze z przesuszona skora... brzuch nawilzam profilaktycznie, ale i tak mam sucha skore, a o dloniach i stopach juz nie wspomne... peelingi, nawilzanie, natluszczanie, maski, nic juz nie pomaga. Mam nadzieje, ze po porodzie to wroci do normy, bo nienawidze uczucia suchej skory 😡

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Przecież nie pytam czy pachną nogi tylko czy PUCHNĄ!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahahah
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:44   #613
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Przecież nie pytam czy pachną nogi tylko czy PUCHNĄ!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Puchną, ręce też. Piję pokrzywę. Puchniecie jest normalne na tym etapie. O ile to tylko stopy lub dłonie, nie martwilabym się.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:47   #614
Lidka99
Zadomowienie
 
Avatar Lidka99
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 623
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Przecież nie pytam czy pachną nogi tylko czy PUCHNĄ!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie miałam się pytać o co chodzi z tym pachnieniem
Lidka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:52   #615
wild_girl1
Rozeznanie
 
Avatar wild_girl1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiadomości: 614
GG do wild_girl1
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Nie wiem czy dziewczyny oglądałyście 15 odc PORODÓW... Ja jestem przerażona! Aż sie stresować zaczęłam... Tą kobite to jakby opętało, jak to taki ból będzie to nie wiem jak ja bez zzo wytrzymam :P chociaż do bólu przyzwyczajona jestem bo zawsze @bolesne tak że jak tabletek nie wziełam to mdlałam albo ciemno przed oczami było...
__________________
Razem od 21.12.2011r.
Zaręczyny 18.03.2013r.
Ślub 26.06.2014r.

http://www.suwaczek.pl/cache/a51c7de9d8.png
wild_girl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:59   #616
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dziewczyny oglądałyście 15 odc PORODÓW... Ja jestem przerażona! Aż sie stresować zaczęłam... Tą kobite to jakby opętało, jak to taki ból będzie to nie wiem jak ja bez zzo wytrzymamchociaż do bólu przyzwyczajona jestem bo zawsze @bolesne tak że jak tabletek nie wziełam to mdlałam albo ciemno przed oczami było...
Ja dzisiaj wlasnie skonczylam oglądać. Wszystko obejrzalaam i wszystkie te pary jakieś dziwne 🤔
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 13:30   #617
donka_bez_ogonka
Wtajemniczenie
 
Avatar donka_bez_ogonka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: To tu, to tam. Wszędzie i nigdzie.
Wiadomości: 2 270
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Puchną, ręce też. Piję pokrzywę. Puchniecie jest normalne na tym etapie. O ile to tylko stopy lub dłonie, nie martwilabym się.
Mi tam nic nie puchnie. I nie pachnie xD

Wgl jak tam o wszystkim piszemy, to pytanko.
Czy Wasze dzieci tez czasami uraczaja Was kopniakami, albo wypinaniem sie gdy Wy jestescie w wc w trakcie 2ki?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
__________________
07.04.2012[*]-Kitty jest kocim aniołkiem za TM
http://www.youtube.com/watch?v=Be4XsIYKNvc
donka_bez_ogonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 13:32   #618
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez donka_bez_ogonka Pokaż wiadomość
Mi tam nic nie puchnie. I nie pachnie xD

Wgl jak tam o wszystkim piszemy, to pytanko.
Czy Wasze dzieci tez czasami uraczaja Was kopniakami, albo wypinaniem sie gdy Wy jestescie w wc w trakcie 2ki?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Ja jak jestem na dwójce to mam brzuch jak skala 😂😂😂
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 13:42   #619
Agnes_K
Raczkowanie
 
Avatar Agnes_K
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez zie_l_ona Pokaż wiadomość
Urodziłam wczoraj po oxy poszło błyskawicznie, chwilami ciężko, ale do przeżycia. Mały ma ok 3100, nie zapamiętałam dokładnie, a nie mam jeszcze jego książeczki. Słodki śpioch z niego do piersi przyssał się od razu. W wolnej chwili napiszę więcej, bo mały się właśnie budzi

Ale super, gratulacje

Lidka99 kciuki za wizytę

NiEBiE ja wybrałam smoczek lovi. Na warsztatach, w przerwie spytałam Zawitkowskiego o smoczek i powiedział, że jest za, że dziecko czasem potrzebuje possać ale wcale nie jest głodne i że łatwiej odstawić smoczek niż kciuka, a często jest to niestety zamiennik. Więc ja szykuję smoczek, a jak wyjdzie w praniu to zobaczymy

pequenina świetny pomysł i super się hotel zachował

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Dziewczyneczki, a czy któraś z Was planuje urlop z dzieciaczkiem jak będzie miał kilka miesięcy?
no własnie my rozważamy. Przeraża mnie całe lato w mieście, z drugiej strony boję się daleko jechać z takim maluchem, a w okolicy tutaj to nic ciekawego. Myślałam o początku września, ale to wtedy musiałabym jechać z mamą bo Tż ma sezon w pracy od połowy sierpnia i do listopada jest ban na urlopy sama nie wiem co z tym fantem zrobić

Dziękuję za wszystkie kciuki
Krzysio waży 2920 w 35t4d, lekarka przewiduje, że jak dotrwa do terminu to będzie 3800-4000. No nic, zobaczymy. Generalnie wszystko ok, i ja na razie też się nie wybieram na porodówkę. Za 2 tygodnie mam wizytę bez usg, zobaczymy jak tam szyjka i czy coś się kroi, ale póki co zdaje się że Małemu się nie spieszy. w sumie to dobrze, bo dopiero 7go mam ciążę donoszoną
Agnes_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-29, 14:05   #620
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

To łączę się z tymi, co puchną, dziś kupiłam nawet balsam na obrzęki, może podziała.
A te co tylko pachną, ale nie puchną, to prawdziwe szczęściary!

Agnes_K gratuluję Krzysia.
Akurat lovi i canpol moja doradca laktacyjna określiła jako nie najlepsze, więc chyba wybiorę avent. Ale w sumie nie ehem go wg niej z tym lovi jest nie tak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez NiEBiE
Czas edycji: 2016-12-29 o 14:06
NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:09   #621
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez lusiaUk Pokaż wiadomość
Ja mam dziś potrzebę wysprzatac dom... Póki co ogarnelam toaletę i teraz muszę posiedzieć oddech złapać 😂zero sprawności fizycznej...zero!
Ja dziś prasowałam na siedząco

Cytat:
Napisane przez ItsyBitsyTeenieWeenie Pokaż wiadomość
Zaraz bedzie beka z tego, która dostanie stopą do nosa... Ja i bez brzucha chyba miałabym problem
Nawet nie zauważyłam błędu NiEBiE Ja teraz nogą to co najwyżej nad wanną wchodząc do niej manewruję. Wyżej moja noga już nie postanie

Cytat:
Napisane przez Agnes_K Pokaż wiadomość
NiEBiE ja wybrałam smoczek lovi. Na warsztatach, w przerwie spytałam Zawitkowskiego o smoczek i powiedział, że jest za, że dziecko czasem potrzebuje possać ale wcale nie jest głodne i że łatwiej odstawić smoczek niż kciuka, a często jest to niestety zamiennik. Więc ja szykuję smoczek, a jak wyjdzie w praniu to zobaczymy
Ja też mam lovi, ale to tylko dlatego że dostałam takie dwa w darmowych próbkach. Nic więcej nie kupuję Mam nadzieję, że się nie przyda

Cytat:
Napisane przez Agnes_K Pokaż wiadomość
Krzysio waży 2920 w 35t4d, lekarka przewiduje, że jak dotrwa do terminu to będzie 3800-4000. No nic, zobaczymy. Generalnie wszystko ok, i ja na razie też się nie wybieram na porodówkę. Za 2 tygodnie mam wizytę bez usg, zobaczymy jak tam szyjka i czy coś się kroi, ale póki co zdaje się że Małemu się nie spieszy. w sumie to dobrze, bo dopiero 7go mam ciążę donoszoną
No i bardzo dobrze! Niech wychodzi wtedy kiedy będzie gotowy Gratki za wizytę!
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:28   #622
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Ja dziś prasowałam na siedząco

Nawet nie zauważyłam błędu NiEBiE Ja teraz nogą to co najwyżej nad wanną wchodząc do niej manewruję. Wyżej moja noga już nie postanie

Ja też mam lovi, ale to tylko dlatego że dostałam takie dwa w darmowych próbkach. Nic więcej nie kupuję Mam nadzieję, że się nie przyda

No i bardzo dobrze! Niech wychodzi wtedy kiedy będzie gotowy Gratki za wizytę!
Ej ej ja to nadal umiem zalozyc nogi za glowe 😂 wiec powachanie to nie problem
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:32   #623
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Ej ej ja to nadal umiem zalozyc nogi za glowe 😂 wiec powachanie to nie problem
Ty jesteś młoda i gibka, nie to co ja
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:34   #624
Candid
Zadomowienie
 
Avatar Candid
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 440
GG do Candid
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Niebie gratuluję udanej randki. Ważne żeby razem pobyć zanim dołączy nowy członek rodziny
Co do smoczków to kupiłam jakiś czas temu w rosmanie butelke lovi niezaburzającą ssania i gratis był smocze niezaburzajązy ssania 0-3m. Planuję nie uczyć od samego początku smoka ale warto mieć w domu najwyżej ktoś przyniesie do szpitala. Mojej siostry córka po urodzeniu miała taki silny odruch ssania że nie dała się wysikać i smoczek (avent) poszedł w ruch i cycka też jadła.

Pequenina bardzo miła niespodzianka

Furjatka my to chyba sobie w tym roku odpuścimy wczasy, ewentualnie nad wode jednodniowo będziemy jezdzic ewentualnie rozłoże basenik jak będziemy u rodziców małża na wsi.

Haha Konkardia wyobraziłam sobie jak w 9 miesiącu wszystkie próbujemy sięgnąć nogą do nosa ja już mam problem z założeniem skarpetek.

Co do obrzęków to ja nie mam, stopy kostki ręce w porządku. Co prawda obrączki już nie noszę ale to kwestia przybrania na wadze. Niestety mam 24kg na plusie:/

Agnes super że wizyta udana
To jak Twój w tym tc waży 2900 to ile mój będzie ważył jak w 35 ważył 3200
__________________
Dwa szczęścia😍
Candid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:38   #625
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Jeśli chodzi o smoczek, to jednak nie kupuję. Przeczytałam wywiad, który mi przypomniał o tym, co było na sr i że wcale smoczka od początku nie chciałam. Brawo dla kalafiora

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:39   #626
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez donka_bez_ogonka Pokaż wiadomość
Mi tam nic nie puchnie. I nie pachnie xD

Wgl jak tam o wszystkim piszemy, to pytanko.
Czy Wasze dzieci tez czasami uraczaja Was kopniakami, albo wypinaniem sie gdy Wy jestescie w wc w trakcie 2ki?
Ostatnio to nawet przy sikaniu wypina się i wierci - mam wrażenie, że jest niżej.

Siedzę na ktg, cisza, spokój i relaks. Młody waży juz ponad 4300g (37+6). Pobijemy chyba rodzinny rekord.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:47   #627
Candid
Zadomowienie
 
Avatar Candid
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 440
GG do Candid
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Corn i jak u Was z planowaniem porodu przy takiej wadze? Cc czy próba sn?
__________________
Dwa szczęścia😍
Candid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:48   #628
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Corn łooooooł ale koksik 😍
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:53   #629
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cornflower_girl to już naprawdę duży chłopak i będzie przewodniczącym naszego klubu koksika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 14:54   #630
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Za tydzień moja gin wraca z urlopu, będziemy uzgadniać datę. Zalecenia ginekologów są takie, że powyżej 4500g jednak cc, a tu nawet nie tyle waga, co takze wymiary. Starszak urodził się w 37+4 i ważył tylko 3450g, różnica jest spora.
Najśmieszniejsze, że od początku mam anemię ciążową 😅
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-07 06:45:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.