Mamy styczniowe 2017 - część IV! - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-23, 12:02   #2821
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Moje kwasy w normie, laborantka potwierdziła, swędzi mnie w takim razie co innego. Chociaż jeden dzisiejszy stres z głowy. Ale powiem wam, że tydzień zaczął się fatalnie.

Ja szczepię w szpitalu, klasycznie. Mamuśki - podziwiam że znajdujecie czas na forum i naprawdę fajnie się czyta Wasze posty, więc zaglądajcie czasami do znudzonych dwupaczków
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:03   #2822
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość


No zdecydowanie jest mądrzejszy od mojego w takim razie.

Niedługo same zostaniemy na tym wątku, wiesz?
Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Nieee, to takie straszne ja chcę żeby nasze dziewczynki wróciły a te co nie urodziły niech się uaktywnia, wspólnie wypowiedzmy umowy naszym małym lokatorom!
A jak już wszystkie urodzą to zakładamy nowy wątek w Odchowalni? Bo teraz nadal piszemy w poczekalni


Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Mamusie - szczepiłyście w szpitalu??
Ja szczepiłam, ale kupowałam sama szczepionkę. Tylko trzeba się dowiedzieć czy szpital akceptuje takie zakupione samemu szczepionki - że niby mogą być źle przechowywane czy przewożone. U mnie okazało się że szczepionka którą chce kupić jest dostępna w szpitalnej aptece. Także sami odebrali, przechowywali i użyli Ja się tylko nie zgodziłam na szczepienie w pierwszej dobie życia. Młodego zaszczepili w dzień przed naszym wyjściem.
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:08   #2823
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Moje kwasy w normie, laborantka potwierdziła, swędzi mnie w takim razie co innego. Chociaż jeden dzisiejszy stres z głowy. Ale powiem wam, że tydzień zaczął się fatalnie.

Ja szczepię w szpitalu, klasycznie. Mamuśki - podziwiam że znajdujecie czas na forum i naprawdę fajnie się czyta Wasze posty, więc zaglądajcie czasami do znudzonych dwupaczków
No widzisz, stres z głowy. Tak myślałam, że nic Ci nie dolega poza sucha skórą.
Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
A jak już wszystkie urodzą to zakładamy nowy wątek w Odchowalni? Bo teraz nadal piszemy w poczekalni




Ja szczepiłam, ale kupowałam sama szczepionkę. Tylko trzeba się dowiedzieć czy szpital akceptuje takie zakupione samemu szczepionki - że niby mogą być źle przechowywane czy przewożone. U mnie okazało się że szczepionka którą chce kupić jest dostępna w szpitalnej aptece. Także sami odebrali, przechowywali i użyli Ja się tylko nie zgodziłam na szczepienie w pierwszej dobie życia. Młodego zaszczepili w dzień przed naszym wyjściem.
Chyba też zdecyduję się na szczepienie później niż w 1 dobie.
Dzięki!

A wątek na odchowalni musi być.


Skacze na piłce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:16   #2824
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;70035556]Ja was czytam, ale nie mam mocy na pisanie dziecko absorbuje mój cały czas. A w nocy przy kp śpię, więc nawet nie jestem w stanie odpisać :-/

Jutro przyjeżdża doradca uczyć nas motac. Jedyna nadzieja w chuscie, bo maly nie daje się odłożyć!
[/QUOTE]
U nas też brak czasu na pisanie, ale staram się czytać. Dzisiaj pierwszy raz zamotaliśmy się w chustę i Mały od razu zasnął

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
to nie takie proste wrócić i być aktywnym na forum ;-)

meldujemy się po wizycie u pediatry, mamy piękny przyrost masy ciała, kupą się nie przejmować, pogadaliśmy trochę o szczepionkach i dalej nie wiem czy pojedyncze czy skojarzone... mlody miał pobieraną krew na hormony tarczycowe i na poczatku lutego mamy wizytę u endo - z powodu mojej niedoczynności w ciąży, no i na bioderka się zapisaliśmy. oczywiście wizyty prywatnie bo na nfz nie ma terminu...
My szczepimy 5w1, a dodatkowo rota i pneumokoki. Udało nam się znaleźć termin na bioderka na NFZ, za tydzień idziemy.

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Mamusie - szczepiłyście w szpitalu??
Ja szczepiłam w szpitalu w pierwszej dobie. Za to nie zgodziłam się na kąpiel i Mały był pierwszy raz kąpany przy położnej, tydzień po urodzeniu. Super skórkę ma, wcale się nie łuszczył.
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:34   #2825
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez zie_l_ona Pokaż wiadomość
My szczepimy 5w1, a dodatkowo rota i pneumokoki. Udało nam się znaleźć termin na bioderka na NFZ, za tydzień idziemy.


Ja szczepiłam w szpitalu w pierwszej dobie. Za to nie zgodziłam się na kąpiel i Mały był pierwszy raz kąpany przy położnej, tydzień po urodzeniu. Super skórkę ma, wcale się nie łuszczył.
To szybko te bioderka... Nam kazali pojawić się po skończonym 2 miesiącu bo wcześniej nie ma niby sensu My mamy termin z bioderkami na koniec lutego... czyli akurat Młody będzie miał dwa miesiące i kilka dni.

U mnie w szpitalu nie kąpali. Niby na sali gdzie leżałam była zlew/wanienka ale nikt się na kąpiel nie decydował Tyle co gazikiem umyć buzię, pachwiny i pupę. My kąpaliśmy jak wróciliśmy ze szpitala. Tylko nie pamiętam czy tego samego dnia czy dzień później Ale chyba następnego dnia... bo jak wróciliśmy to rodzice siedzieli, a ja byłam głodna i zmęczona po szpitalnej atmosferze... Także chyba na następny dzień Syn w wanience panikował Za to teraz mu się bardzo podoba.:
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:38   #2826
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
A nam to nie zaufała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Bartosz chyba chce wyjść, tylko jak go przekonać, że dziury pod żebrami sobie nie wykopie i musi się skierować w inną stronę?
Zapowiada się kolejny dzień szaleństwa w brzuchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzeba dać tym naszym dzieciaczkom GPSa. Moja próbuje wyjść bokami i pępkiem. Nieraz ładuje się na plecy

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Moje kwasy w normie, laborantka potwierdziła, swędzi mnie w takim razie co innego. Chociaż jeden dzisiejszy stres z głowy. Ale powiem wam, że tydzień zaczął się fatalnie.

Ja szczepię w szpitalu, klasycznie. Mamuśki - podziwiam że znajdujecie czas na forum i naprawdę fajnie się czyta Wasze posty, więc zaglądajcie czasami do znudzonych dwupaczków
No i dobrze, ze masz to chociaż z glowy i że wszystko w normie.

Ja zabrałam sie za sprzątanie.
Odkurzylam, powycieralam kurze i przetarłam kanapę. Pokroilam kilka rzeczy do obiadu...I padłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 12:41   #2827
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
To szybko te bioderka... Nam kazali pojawić się po skończonym 2 miesiącu bo wcześniej nie ma niby sensu My mamy termin z bioderkami na koniec lutego... czyli akurat Młody będzie miał dwa miesiące i kilka dni.

U mnie w szpitalu nie kąpali. Niby na sali gdzie leżałam była zlew/wanienka ale nikt się na kąpiel nie decydował Tyle co gazikiem umyć buzię, pachwiny i pupę. My kąpaliśmy jak wróciliśmy ze szpitala. Tylko nie pamiętam czy tego samego dnia czy dzień później Ale chyba następnego dnia... bo jak wróciliśmy to rodzice siedzieli, a ja byłam głodna i zmęczona po szpitalnej atmosferze... Także chyba na następny dzień Syn w wanience panikował Za to teraz mu się bardzo podoba.:
Nam kazali bioderka między 4 a 6 tygodniem zrobić, takie zalecenie na wypisie było. Natomiast w szpitalu kąpali dzieci codziennie - położne przychodziły i zabierały na kąpiel, nie było opcji, żeby kąpać samodzielnie. Ze szpitala wychodziłam w 3 dobie, potem był weekend, położna przyszła chyba w 6 dobie od porodu i wtedy kąpaliśmy. Mały nienawidzi kąpieli, zawsze jest straszna panika, nie wiem, kiedy mu to przejdzie...
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 12:51   #2828
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
No widzisz, stres z głowy. Tak myślałam, że nic Ci nie dolega poza sucha skórą.

Chyba też zdecyduję się na szczepienie później niż w 1 dobie.
Dzięki!

A wątek na odchowalni musi być.


Skacze na piłce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz ja nie panikara i mój lekarz raczej też nie ale dobrze ze badania zrobiłam bo gdyby coś było nie tak to bym sobie w życiu nie darowała.

Ja się kiedyś pytałam położnej czy to faktycznie lepiej dla dziecka jak jest zaszczepione np w 3 dobie a nie w 1. I mowila ze to wszystko jedno. Ale to nie była "moja" polozna tylko taka z którą mieliśmy jedne zajęcia.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

U mnie w szpitalu "obmywaja" dziecko pod kranem w takiej wielkiej umywalce

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 13:13   #2829
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
A jak już wszystkie urodzą to zakładamy nowy wątek w Odchowalni? Bo teraz nadal piszemy w poczekalni




Ja szczepiłam, ale kupowałam sama szczepionkę. Tylko trzeba się dowiedzieć czy szpital akceptuje takie zakupione samemu szczepionki - że niby mogą być źle przechowywane czy przewożone. U mnie okazało się że szczepionka którą chce kupić jest dostępna w szpitalnej aptece. Także sami odebrali, przechowywali i użyli Ja się tylko nie zgodziłam na szczepienie w pierwszej dobie życia. Młodego zaszczepili w dzień przed naszym wyjściem.
Najpierw niech dziewczyny rozładuje kolejkę, a potem idziemy na odchowalnie

Cytat:
Napisane przez zie_l_ona Pokaż wiadomość
U nas też brak czasu na pisanie, ale staram się czytać. Dzisiaj pierwszy raz zamotaliśmy się w chustę i Mały od razu zasnął


My szczepimy 5w1, a dodatkowo rota i pneumokoki. Udało nam się znaleźć termin na bioderka na NFZ, za tydzień idziemy.


Ja szczepiłam w szpitalu w pierwszej dobie. Za to nie zgodziłam się na kąpiel i Mały był pierwszy raz kąpany przy położnej, tydzień po urodzeniu. Super skórkę ma, wcale się nie łuszczył.
Motasz w długą? Bo ja się zastanawiam czy w domu nie sprawdzi się lepiej kolkowa
Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
To szybko te bioderka... Nam kazali pojawić się po skończonym 2 miesiącu bo wcześniej nie ma niby sensu My mamy termin z bioderkami na koniec lutego... czyli akurat Młody będzie miał dwa miesiące i kilka dni.

U mnie w szpitalu nie kąpali. Niby na sali gdzie leżałam była zlew/wanienka ale nikt się na kąpiel nie decydował Tyle co gazikiem umyć buzię, pachwiny i pupę. My kąpaliśmy jak wróciliśmy ze szpitala. Tylko nie pamiętam czy tego samego dnia czy dzień później Ale chyba następnego dnia... bo jak wróciliśmy to rodzice siedzieli, a ja byłam głodna i zmęczona po szpitalnej atmosferze... Także chyba na następny dzień Syn w wanience panikował Za to teraz mu się bardzo podoba.:
W szpitalu którym rodziłam nie robią kontroli bioderek dlatego my mieliśmy powiedziane, żeby robić 2-3 tydzień. Robimy w 4, bo nie ma innych terminów, albo nie mają kontraktów. Zresztą wyszliśmy jak mały miał prawie tydzień i dopiero wtedy dostaliśmy skierowanie. Z Frankiem robiliśmy kontrolę 6-8 tydzień, ale wtedy rodziłam w innym szpitalu. I tam właśnie ortopeda przychodził do niemowląt na oddział

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 13:35   #2830
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Moje kwasy w normie, laborantka potwierdziła, swędzi mnie w takim razie co innego. Chociaż jeden dzisiejszy stres z głowy. Ale powiem wam, że tydzień zaczął się fatalnie.

Ja szczepię w szpitalu, klasycznie. Mamuśki - podziwiam że znajdujecie czas na forum i naprawdę fajnie się czyta Wasze posty, więc zaglądajcie czasami do znudzonych dwupaczków
No i super. To "lekkie" swędzenie to raczej norma, nie przejmuj się, mówię ci Nie jesteś sama

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
A jak już wszystkie urodzą to zakładamy nowy wątek w Odchowalni? Bo teraz nadal piszemy w poczekalni
No jasne!

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Ja się kiedyś pytałam położnej czy to faktycznie lepiej dla dziecka jak jest zaszczepione np w 3 dobie a nie w 1. I mowila ze to wszystko jedno. Ale to nie była "moja" polozna tylko taka z którą mieliśmy jedne zajęcia.
Tłumaczenie mojej położnej: w pierwszej dobie często nie da się rozpoznać jakichś chorób, objawy się pojawiają w drugiej, co nie znaczy, że w pierwszej dziecko nie było chore. No i teraz takie chore dziecko nie powinno dostać szczepionki. I to jest powód, dla którego lepiej zaszczepić później, położna mówiła, że najlepiej w dzień wyjścia ze szpitala. Mnie to przekonuje
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 13:58   #2831
KPZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 492
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

A ja siedzę znów pół dnia na ktg. Pół godz temu zapis się skończył i co? i czekam na lekarza...
Wkurza mnie to bo zostały mi ostatnie dwa dni wolności, chce posprzątać, zrobić pierogi na zapas, zrobić sobie spa w domu ale nie wiem czy czasu wystarczy...

Chyba jestem rekordzistka ? 5 dni po terminie i skurczu ani jednego...

Sent from my E5603 using Wizaz Forum mobile app
KPZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 14:24   #2832
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez KPZ Pokaż wiadomość
A ja siedzę znów pół dnia na ktg. Pół godz temu zapis się skończył i co? i czekam na lekarza...
Wkurza mnie to bo zostały mi ostatnie dwa dni wolności, chce posprzątać, zrobić pierogi na zapas, zrobić sobie spa w domu ale nie wiem czy czasu wystarczy...

Chyba jestem rekordzistka ? 5 dni po terminie i skurczu ani jednego...

Sent from my E5603 using Wizaz Forum mobile app
Przypominam, że ja urodziłam 9 dni po to, więc masz jeszcze kilka dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 14:48   #2833
lusiaUk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 94
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Jeny ja to już zaczynam wątpić że urodze bez wspomagaczy ...koniec stycznia zbliża się wielkimi krokami a tu dupa...nic się nie zapowiada,fasolinda siedzi uparta w brzuchu i chyba nie planuje wyjść 😐jak tak dalej pójdzie to wy już na odchowalni będziecie a mi przyjdzie przenieść się do lutowek 😑już mam dość...czuje się i wyglądam jak zombiak.Spuchnieta,oczy wyglądają jakbym 24 h płakała i jeszcze taaaakiego lenia mam! Najchętniej przespalabym czas aż do porodu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=HFHgnyQSmqk&edit=vd

Video wspomnienia
lusiaUk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 15:04   #2834
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Kurcze dostałam teraz wyniki z porannych prób wątrobowych. Wszystkie 3 wyszły źle, wysłałam je mojej lekarce i kazała mi przyjść jutro do niej do szpitala na konsultację i ktg z przepływami.
Czy mam się bać?
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 15:04   #2835
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;70040636]
Motasz w długą? Bo ja się zastanawiam czy w domu nie sprawdzi się lepiej kolkowa
[/QUOTE]
Na razie motałam w kółkową właśnie, bo wydawała mi się łatwiejsza. Ale w wolnej chwili poćwiczymy też tę długą
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 15:17   #2836
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Kurcze dostałam teraz wyniki z porannych prób wątrobowych. Wszystkie 3 wyszły źle, wysłałam je mojej lekarce i kazała mi przyjść jutro do niej do szpitala na konsultację i ktg z przepływami.
Czy mam się bać?
Nie bój się. Kazała przyjść jutro, zbada i jak wtedy się okaże że jest źle, to i tak się nie bać bo już będziesz w szpitalu. Jakby było super źle to by ci kazała jechać na IP już zaraz teraz Będzie dobrze!
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 15:20   #2837
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez pequenina_ Pokaż wiadomość
Nie bój się. Kazała przyjść jutro, zbada i jak wtedy się okaże że jest źle, to i tak się nie bać bo już będziesz w szpitalu. Jakby było super źle to by ci kazała jechać na IP już zaraz teraz Będzie dobrze!
O w sumie to prawda, skoro nie kazala jechac juz to nie będę się bac
Dziękuję za rozsądne spojrzenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 15:36   #2838
paolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów, Poznań, Zamość
Wiadomości: 71
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cześć dziewczyny. Przyznam się szczerze, że czytam was niemal od początku Tylko rzadko udzielam się na forach.
Ja termin miałam na wczoraj. Też jestem w oczekiwaniu na wyklucie się maluszka A symptomów póki co malutko.

Nie widziałam w wątku za wiele informacji odnośnie szczepień.
Przed tym jak zdecydujecie się na szczepienie, obejrzyjcie proszę dwa filmy.
"Wyszczepieni" (dostępny do obejrzenia na ☠☠☠☠☠☠☠) - film był polecany przez De Niro i miał być wyemitowany premierowo na jednym z festiwali filmowych. Google - De Niro - Vaxxed
oraz drugi film "Śladowe ilości" do obejrzenia na youtube.
Poczytajcie proszę o tiomersalu.
Zwłaszcza mamy chłopców.

Żeby nie było, na dzień dzisiejszy, nie jestem całkowitą przeciwniczką szczepionek, ale na pewno jestem przeciwniczką szczepionek milion w jednym, MMR.
paolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 16:01   #2839
dontbesoshine
Zadomowienie
 
Avatar dontbesoshine
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 129
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Czytam na bieżąco, ale dzis od rana w przychodni. najpierw tej rodzinnej. Zakladanie karty, dlugo gadania itp. Dodatkowo polozna środowiskowa zbadala mi cycka... ja pierdziele w mozgu im sie poprzestawialo. ONE NIE ROZUMIEJA CO TO JEST ZAPALENIE PIERSI Z NACIEKIEM ROPY? powiedziala, ze mam masowac, ze dziecko musi odetkac... ALE JESLI JEST TAM ROPA TO TYLKO ZABIEGIEM BEDE MIALA ODETKANE - dowiem sie w srode u ginekologa czy bedzie konieczne wycinanie tego gooowna.
Druga sprawa: mowi mi, ze dziecko mam przestawiac nawet co 3 minuty, zeby jadlo. Moze nawet 24 h byc na cycku. (A kiedy mam sie umyc/zjesc??). Nie komentowalam tego chociaz wiem, ze dziecko potrzebuje mojej bliskosci. Potem poradnia szpitalna i maly za malo przybral. Nie jest zle, ale mógłby wiecej. Musze go karmic np. 10 min ciągłego ssania i potem butla mm.
Bede trzymac laktacje tak dlugo jak bede mogla, ale mam juz dosyc tej walki z cyckami. Nawet jak slysze slowo "pierś" / "cycek" to płakać zaczynam.
Mam nadzieje, ze pokarm sie utrzyma jak najdluzej, nie bedzie potrzeby ingerencji chirurga w cyca. Teraz maly spi i lekarka powiedziala, ze mam go uczyc regularnego spania (bo ostatnio 2h ciaglego snu to byl cud...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog o młodej mamie ❤ mlodamaama.blogspot.com 💁💖👶
dontbesoshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 16:05   #2840
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Czytam na bieżąco, ale dzis od rana w przychodni. najpierw tej rodzinnej. Zakladanie karty, dlugo gadania itp. Dodatkowo polozna środowiskowa zbadala mi cycka... ja pierdziele w mozgu im sie poprzestawialo. ONE NIE ROZUMIEJA CO TO JEST ZAPALENIE PIERSI Z NACIEKIEM ROPY? powiedziala, ze mam masowac, ze dziecko musi odetkac... ALE JESLI JEST TAM ROPA TO TYLKO ZABIEGIEM BEDE MIALA ODETKANE - dowiem sie w srode u ginekologa czy bedzie konieczne wycinanie tego gooowna.
Druga sprawa: mowi mi, ze dziecko mam przestawiac nawet co 3 minuty, zeby jadlo. Moze nawet 24 h byc na cycku. (A kiedy mam sie umyc/zjesc??). Nie komentowalam tego chociaz wiem, ze dziecko potrzebuje mojej bliskosci. Potem poradnia szpitalna i maly za malo przybral. Nie jest zle, ale mógłby wiecej. Musze go karmic np. 10 min ciągłego ssania i potem butla mm.
Bede trzymac laktacje tak dlugo jak bede mogla, ale mam juz dosyc tej walki z cyckami. Nawet jak slysze slowo "pierś" / "cycek" to płakać zaczynam.
Mam nadzieje, ze pokarm sie utrzyma jak najdluzej, nie bedzie potrzeby ingerencji chirurga w cyca. Teraz maly spi i lekarka powiedziala, ze mam go uczyc regularnego spania (bo ostatnio 2h ciaglego snu to byl cud...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzielna jesteś i cudownie z Twojej strony że walczysz życzę żeby się udało utrzymać laktację

Mamusie wrześniowe już są ... jaaaaaa
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 16:47   #2841
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
O w sumie to prawda, skoro nie kazala jechac juz to nie będę się bac
Dziękuję za rozsądne spojrzenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do usług! Też wam dziękuję za dokładnie to samo, co ja bym bez was zrobiła, no co?!

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Czytam na bieżąco, ale dzis od rana w przychodni. najpierw tej rodzinnej. Zakladanie karty, dlugo gadania itp. Dodatkowo polozna środowiskowa zbadala mi cycka... ja pierdziele w mozgu im sie poprzestawialo. ONE NIE ROZUMIEJA CO TO JEST ZAPALENIE PIERSI Z NACIEKIEM ROPY? powiedziala, ze mam masowac, ze dziecko musi odetkac... ALE JESLI JEST TAM ROPA TO TYLKO ZABIEGIEM BEDE MIALA ODETKANE - dowiem sie w srode u ginekologa czy bedzie konieczne wycinanie tego gooowna.
Druga sprawa: mowi mi, ze dziecko mam przestawiac nawet co 3 minuty, zeby jadlo. Moze nawet 24 h byc na cycku. (A kiedy mam sie umyc/zjesc??). Nie komentowalam tego chociaz wiem, ze dziecko potrzebuje mojej bliskosci. Potem poradnia szpitalna i maly za malo przybral. Nie jest zle, ale mógłby wiecej. Musze go karmic np. 10 min ciągłego ssania i potem butla mm.
Bede trzymac laktacje tak dlugo jak bede mogla, ale mam juz dosyc tej walki z cyckami. Nawet jak slysze slowo "pierś" / "cycek" to płakać zaczynam.
Mam nadzieje, ze pokarm sie utrzyma jak najdluzej, nie bedzie potrzeby ingerencji chirurga w cyca. Teraz maly spi i lekarka powiedziala, ze mam go uczyc regularnego spania (bo ostatnio 2h ciaglego snu to byl cud...)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
laska, przechodziłam przez to samo, bez karmienia, ale jednak. ginekolog może ci powiedzieć "ja jestem ginekologiem a nie ..... (tu wstaw onkologa czy cokolwiek)" i nawet cię może nie pomacać, olać totalnie. sprawdź w necie coś jak poradnia onkologiczna, poradnia chorób piersi, poradnia chorób sutka, coś w tym stylu (lepsze te dwie ostatnie), zadzwoń tam, powiedz co się dzieje, że chciałabyś tylko, żeby ktoś cię zbadał, czy masz się martwić, że to pilne, czy to małemu zagraża, powiedz, że boli, że miałaś gorączkę itp itd. terminy przynajmniej u nas i przynajmniej jakiś czas temu były bardzo krótkie, może nawet tego samego dnia. a ci lekarze zajmują się tylko tym. i do tej ostatniej poradni było można iść bez skierowania, nie wiem jak teraz. działaj działaj, lepiej mieć szybko z głowy, a nieleczone może być naprawdę niefajne.
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 16:55   #2842
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Dziewczyny, podczytuję Was - niestety ciężko się nadrabia forum przez komórkę.

Trzymam kciuki za wszystkie w dwupaku

Don't be - przeszedł zastój?

Kpz - przykro mi czytać, uważam, że powinnaś mieć więcej wsparcia.

Donka - pewnie już tulisz malucha
Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
meldujemy się po wizycie u pediatry, mamy piękny przyrost masy ciała, kupą się nie przejmować, pogadaliśmy trochę o szczepionkach i dalej nie wiem czy pojedyncze czy skojarzone...
Wspaniale Może ten artykuł Ci trochę wyjaśni? http://www.mamalekarz.pl/szczepienia...a-refundowane/

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;70035556]Ja was czytam, ale nie mam mocy na pisanie dziecko absorbuje mój cały czas. A w nocy przy kp śpię, więc nawet nie jestem w stanie odpisać :-/

Jutro przyjeżdża doradca uczyć nas motac. Jedyna nadzieja w chuscie, bo maly nie daje się odłożyć!
[/QUOTE]
Oby polubił chustę
Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Ile kosztuje spotkanie z doradcą?

Mamusie - szczepiłyście w szpitalu??
U mnie konsultacja z dojazdem 80 zł za 3h.
Szczepilam tylko na gruźlicę. WzwB nadrobimy.
[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;70040636]Motasz w długą? Bo ja się zastanawiam czy w domu nie sprawdzi się lepiej kolkowa

W szpitalu którym rodziłam nie robią kontroli bioderek dlatego my mieliśmy powiedziane, żeby robić 2-3 tydzień. Robimy w 4, bo nie ma innych terminów, albo nie mają kontraktów. [/QUOTE]
Kółkowa na początek będzie dobra, łatwiejsza do ogarnięcia niż długa. 4 tydzień na kontrolę będzie dobry.
Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Kurcze dostałam teraz wyniki z porannych prób wątrobowych. Wszystkie 3 wyszły źle, wysłałam je mojej lekarce i kazała mi przyjść jutro do niej do szpitala na konsultację i ktg z przepływami.
Czy mam się bać?
Nie bój się. Objawy masz od niedawna, przepływy są standardowym badaniem na końcówce.
Cytat:
Napisane przez paolinka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Przyznam się szczerze, że czytam was niemal od początku Tylko rzadko udzielam się na forach.
Ja termin miałam na wczoraj. Też jestem w oczekiwaniu na wyklucie się maluszka A symptomów póki co malutko.

Nie widziałam w wątku za wiele informacji odnośnie szczepień.
Przed tym jak zdecydujecie się na szczepienie, obejrzyjcie proszę dwa filmy.
"Wyszczepieni" (dostępny do obejrzenia na ☠☠☠☠☠☠☠) - film był polecany przez De Niro i miał być wyemitowany premierowo na jednym z festiwali filmowych. Google - De Niro - Vaxxed
oraz drugi film "Śladowe ilości" do obejrzenia na youtube.
Poczytajcie proszę o tiomersalu.
Zwłaszcza mamy chłopców.

Żeby nie było, na dzień dzisiejszy, nie jestem całkowitą przeciwniczką szczepionek, ale na pewno jestem przeciwniczką szczepionek milion w jednym, MMR.
Na kiedy masz tp?
Problem w tym, że nie ma alternatywy szczepionkowej - albo szczepisz, albo kary. Mam wiele wątpliwości co do składów szczepionek (min. MMR), ale z drugiej strony odporność.
Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam czy maluchom zdarzają się przestoje w robieniu kupy? Młody robi od 3 do 5na dobę ale od wczoraj od 14 nic... zaczynam się martwić.
Przy kp to norma, przy mm może mleko nie podeszło. Jeśli maluch nie zachowuje się tak, jakby go bolał brzuszek, to nie ma powodów do niepokoju.
Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Boże poczytałam o tej cholestazie i zaraz zawału dostane . Nie wiedziałam że to takie groźne w dodatku jakoś kojarzę jak któraś pisała ze dopóki swedza tylko kostki to normalne , gorzej jak zaczyna to się pogłębiać. I teraz mam do siebie pretensje ze to zignorowałam, zwłaszcza ze byłam na wizycie w piątek i już wtedy zaczynało swedziec... a teraz czytam z to grozi obumarciem dziecka, a porod powinien się odbyć przed 39 tygodniem... chyba się zesram ze strachu do rana zanim zadzwonię do lekarza ;(
Na spokojnie, objawy masz stosunkowo krótko. Warto trzymać rękę na pulsie. Będzie dobrze
Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Lekarka kazala mi od dnia donoszenia jak najwięcej chodzić, by mięśnie wzmocnić, bo w sumie miesiąc leżałam. Nie wychodzę z domu sama bo boję się ze nie będę miec sily na powrot. Ale po mieszkaniu chodzę, jak jest Tż to wychodzimy wokół bloku, niedaleko. Osłabienie szybko przeszło (tak jak pisalam 3 dni), tyle ze teraz pachwiny mnie ciągną to chodzę jak pingwin
Oj, to się namęczysz. Ale już niedługo zapomnisz o tych dolegliwościach
Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
trzymam kciuki za szkołę! i żeby się wszystko dobrze ułożyło z kp

ołłłł yeaaa

ja tez nie używam mokrych chusteczek, samą wodą przemywałam... na początku chusteczki+bephanten i mieliśmy odparzenie gotowe. Teraz woda+ alantan i jest dużo, dużo lepiej! rumianek podgrzewasz jakoś w mikrofali?? czy na zimno??

o! a gdzie taki krochmal kupić??

od wczoraj próbowałam odp. ehh jesteśmy po zabiegu, cały dzień przeżywałam jakby nie wiem co mieli mu robić. dzis bede próbować przystawiać i chcemy wyjść na pierwszy spacer tzw. 3 kółka wokół bloku ;-)
Jak przystawianie? Krochmal kupisz w Rossie, nazywa się Atoperal. Niestety mało wydajny.
Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Hej.też się dowiem gdzie kupić taki krochmal?
Dobrze ze mAły już po zabiegu.probujcie się teraz przystawiac. Będzie dobrze.

U nas bez zmian.w nocy ciągle brzuch bolał okresowo i mnóstwo różowego glutka. ..aż się martwię czy to normalne że on cały czas rozowy?
Normalne - zbieraj siły

Dziś zaliczyłam ściąganie szwów po cc - o mało nie padłam, kiedy zobaczyłam te nici
Młody niestety nadal żółty, wiec musimy się dokarmiać. Ciężko go odłożyć - próbuję chustować, ale strasznie się wygina - a tyle pięknych chust czeka na półce.
Wczoraj nie wytrzymałam i rozryczałam się podczas wizyty teściowej - uwielbiam, kiedy mówi beznamietnym głosem "Damy radę". Brawo ja!

Piszecie o kąpieli w szpitalu. U nas niby dziecko miało być kapane na sucho, a ilekroć dostawałam je po wieczornej kontroli na noworodkach, zawsze miało bardzo wysuszoną skórę, plamki - chyba myli w inwazyjnych kosmetykach... Dopiero teraz młody zaczyna lepiej wyglądać.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Czytam na bieżąco, ale dzis od rana w przychodni. najpierw tej rodzinnej. Zakladanie karty, dlugo gadania itp. Dodatkowo polozna środowiskowa zbadala mi cycka... ja pierdziele w mozgu im sie poprzestawialo. ONE NIE ROZUMIEJA CO TO JEST ZAPALENIE PIERSI Z NACIEKIEM ROPY? powiedziala, ze mam masowac, ze dziecko musi odetkac... ALE JESLI JEST TAM ROPA TO TYLKO ZABIEGIEM BEDE MIALA ODETKANE - dowiem sie w srode u ginekologa czy bedzie konieczne wycinanie tego gooowna.
Druga sprawa: mowi mi, ze dziecko mam przestawiac nawet co 3 minuty, zeby jadlo. Moze nawet 24 h byc na cycku. (A kiedy mam sie umyc/zjesc??). Nie komentowalam tego chociaz wiem, ze dziecko potrzebuje mojej bliskosci. Potem poradnia szpitalna i maly za malo przybral. Nie jest zle, ale mógłby wiecej. Musze go karmic np. 10 min ciągłego ssania i potem butla mm.
Bede trzymac laktacje tak dlugo jak bede mogla, ale mam juz dosyc tej walki z cyckami. Nawet jak slysze slowo "pierś" / "cycek" to płakać zaczynam.
Mam nadzieje, ze pokarm sie utrzyma jak najdluzej, nie bedzie potrzeby ingerencji chirurga w cyca. Teraz maly spi i lekarka powiedziala, ze mam go uczyc regularnego spania (bo ostatnio 2h ciaglego snu to byl cud...)
Każda położna ma swoje zdanie (niektóre mają bardzo dziwne poglądy). Jeśli masz siłę, skonsultuj się z kimś, kto jest doradcą laktacyjnym. Jeśli wisi, to wykluczylabym to, czy się najada, czy to po prostu potrzeba ssania. Mój junior to tez wisielec Nasza położna powiedziała, że naprawdę rozumie walkę o kp, ale w wielu przypadkach kobieta nie ma kucharza, pomocy domowej, żeby mogła całkowicie poświęcić się karmieniu.
Co do pediatry - niech zdradzi ten sposób
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 16:55   #2843
lusiaUk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 94
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez paolinka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Przyznam się szczerze, że czytam was niemal od początku Tylko rzadko udzielam się na forach.
Ja termin miałam na wczoraj. Też jestem w oczekiwaniu na wyklucie się maluszka A symptomów póki co malutko.

Nie widziałam w wątku za wiele informacji odnośnie szczepień.
Przed tym jak zdecydujecie się na szczepienie, obejrzyjcie proszę dwa filmy.
"Wyszczepieni" (dostępny do obejrzenia na ☠☠☠☠☠☠☠) - film był polecany przez De Niro i miał być wyemitowany premierowo na jednym z festiwali filmowych. Google - De Niro - Vaxxed
oraz drugi film "Śladowe ilości" do obejrzenia na youtube.
Poczytajcie proszę o tiomersalu.
Zwłaszcza mamy chłopców.

Żeby nie było, na dzień dzisiejszy, nie jestem całkowitą przeciwniczką szczepionek, ale na pewno jestem przeciwniczką szczepionek milion w jednym, MMR.
Co do szczepień...wystarczy zainteresować się składem szczepionek żeby wiedzieć że są w nich wykorzystywane abortowane dzieci,mieszanki dna,rtęć itd...pomijając sam fakt że " gorączka u bobasa nieszczepionego wywołuje skandal a gorączka wywołana szczepionka już jest ok" ja tam nie pozwolę dziecku wstrzykiwac niczego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=HFHgnyQSmqk&edit=vd

Video wspomnienia
lusiaUk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 18:03   #2844
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Hej
Tu mama lutowa co u Was taki spokoj lutowki czekaja w kolejce.
Widze ze o szczepieniach macie i raczej nie chcecie i sie boicie, to bedzie moja trzecia corka , dwoch nie szczepilam nie mialam zwiazku z tym problemow , do przychodni normalnie chodze na bilanse w tym czasie co maja byc szczepienia my tylko sie mierzymy
Sanepid mnie nie sciga
Zreszta jest bardzo pomocna grupa w razie co na fb , nieszczepimy.org czy jakos tak i maja rozne wzory dokumento co i jak trzeba zrobic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Szybkich i bezbolesnych porodow
moja najstarsza corka jest styczniowka 16.01.2014

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 18:07   #2845
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

AgatkaSz kilka z nas się rozpakowało, ale pierwszy post jeszcze nie został zaktualizowany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 18:07   #2846
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
Hej
Tu mama lutowa co u Was taki spokoj lutowki czekaja w kolejce.
Widze ze o szczepieniach macie i raczej nie chcecie i sie boicie, to bedzie moja trzecia corka , dwoch nie szczepilam nie mialam zwiazku z tym problemow , do przychodni normalnie chodze na bilanse w tym czasie co maja byc szczepienia my tylko sie mierzymy
Sanepid mnie nie sciga
Zreszta jest bardzo pomocna grupa w razie co na fb , nieszczepimy.org czy jakos tak i maja rozne wzory dokumento co i jak trzeba zrobic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Szybkich i bezbolesnych porodow
moja najstarsza corka jest styczniowka 16.01.2014

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas raczej więcej akcji teraz na facebooku, dziś akurat bardzo dużo się dzieje, pozdrawiamy

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 19:33   #2847
paolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów, Poznań, Zamość
Wiadomości: 71
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Na kiedy masz tp?
Problem w tym, że nie ma alternatywy szczepionkowej - albo szczepisz, albo kary. Mam wiele wątpliwości co do składów szczepionek (min. MMR), ale z drugiej strony odporność.
Termin mam na wczoraj
Tak jak donka rodze w UK.
Wlasnie chodzi o to, ze wcale w Polsce nie są obowiązkowe szczepienia. Jest nagonka to fakt. Ale obiło mi się o uszy, że kary finansowe to ściema żeby straszyć rodziców. Jak widać lutowania mama AgatkaSz jest tego przykładem
Tak jak lusiaUk Na chwilę obecną nie zamierzam szczepić dziecia. Nawet zastanawiam się czy wit K podawać.
Jeśli już to zdecyduje się na kropelki.
paolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 20:10   #2848
Agnes_K
Raczkowanie
 
Avatar Agnes_K
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Od wyjścia ze szpitala w czwartek próbowałam nadrobić forum, ale nie dam rady. Ogarniam fejsa więc zakładam, że jestem na bieżąco. Więc przeczytałam tutaj posty z ostatnich dwóch dni i postaram się co jakiś czas i tutaj udzielać.
U mnie w szpitalu nie kapią wcale, pierwsza kąpiel w domu po powrocie. Na SR mówili, że dobrze jak maluch pobędzie trochę w mazi poporodowej.
Co do szczepień to ja będę szczepić, ale czy wg nfz czy prywatnie skojarzonymi to jeszcze się muszę ogarnąć.
Ile nas w sumie zostało z wątku nierozpakowanych? Na fejsie się doliczyłam 6? Tż mnie uspakaja, żebym się uspokoiła, bo mamy jeszcze kila dni do terminu, a ja ciągle gadam do brzucha, że pora wychodzić
Agnes_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 21:43   #2849
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Tych w dwupakach już chyba tylko 8 zostało o ile dobrze liczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 23:31   #2850
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
AgatkaSz kilka z nas się rozpakowało, ale pierwszy post jeszcze nie został zaktualizowany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie, dziewczyny! Nie mam jak aktualizować pierwszej strony bo sama jestem rozpakowana, a na telefonie tapatalk mi odmówił posłuszeństwa i się w ogóle nie włącza Mogę skorzystać z forum tylko na komputerze, a włączyłam go dziś pierwszy raz od porodu Czy mogę którąś z Was prosić o zebranie informacji o rozpakowanych i przesłanie mi? Ja już to jutro wrzucę. Przepraszam za to niedopatrzenie!

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam czy maluchom zdarzają się przestoje w robieniu kupy? Młody robi od 3 do 5na dobę ale od wczoraj od 14 nic... zaczynam się martwić.
Podobno mogą się takie zastoje zdarzać

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Nieee, to takie straszne ja chcę żeby nasze dziewczynki wróciły a te co nie urodziły niech się uaktywnia, wspólnie wypowiedzmy umowy naszym małym lokatorom!
Obiecuję poprawę! Muszę tylko naprawić tą aplikację w telefonie

Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Moje kwasy w normie, laborantka potwierdziła, swędzi mnie w takim razie co innego. Chociaż jeden dzisiejszy stres z głowy. Ale powiem wam, że tydzień zaczął się fatalnie.
Ale może skończyć się cudownie

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
A jak już wszystkie urodzą to zakładamy nowy wątek w Odchowalni? Bo teraz nadal piszemy w poczekalni
Taaak!

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
To szybko te bioderka... Nam kazali pojawić się po skończonym 2 miesiącu bo wcześniej nie ma niby sensu My mamy termin z bioderkami na koniec lutego... czyli akurat Młody będzie miał dwa miesiące i kilka dni.
Naszej w szpitalu nie kąpali - zresztą i tak bym nie chciała - czekamy na decyzję położnej. Dziś Pyzę oglądała i mówiła, że ma tak ładną skórkę, że szkoda jej psuć naturalną ochronę. Tak więc się wstrzymujemy

Cytat:
Napisane przez pequenina_ Pokaż wiadomość
Tłumaczenie mojej położnej: w pierwszej dobie często nie da się rozpoznać jakichś chorób, objawy się pojawiają w drugiej, co nie znaczy, że w pierwszej dziecko nie było chore. No i teraz takie chore dziecko nie powinno dostać szczepionki. I to jest powód, dla którego lepiej zaszczepić później, położna mówiła, że najlepiej w dzień wyjścia ze szpitala. Mnie to przekonuje
Mnie też Nasza zaszczepiona w dniu wyjścia.

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Kurcze dostałam teraz wyniki z porannych prób wątrobowych. Wszystkie 3 wyszły źle, wysłałam je mojej lekarce i kazała mi przyjść jutro do niej do szpitala na konsultację i ktg z przepływami.
Czy mam się bać?
I jak ta konsultacja? Kciuki!
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-07 06:45:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.