Mamy styczniowe 2017 - część IV! - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-25, 09:48   #2911
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Oho!
Te bóle podbrzusza zapowiadały delikatne krwawienie....Taka końcówka okresu....
Co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 10:06   #2912
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Oho!
Te bóle podbrzusza zapowiadały delikatne krwawienie....Taka końcówka okresu....
Co robić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki kolor?
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 10:08   #2913
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Bardziej w brąz niż w czerwień.
Poszłam się wykąpać...I wyleciał czop. Też w tym kolorze więc to pewnie jego sprawka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 10:16   #2914
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Cześć!

Ja po usg i ktg w szpitalu - jeszcze nie rodzę, ale mam skierowanie na niedzielę na 11.00. Już na oddziale będą decydować co dalej.
Umówiłam się z synem, że do soboty w nocy odpoczywamy, potem może wychodzić.
Super! Wiesz na czym stoisz! Trzymam kciuki, a może się samo coś rozkręci?

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Bardziej w brąz niż w czerwień.
Poszłam się wykąpać...I wyleciał czop. Też w tym kolorze więc to pewnie jego sprawka.
Bez czopa podobno da się żyć (ja nie wiem, po czopie puściły mi wody ), także obserwuj się i jak się pojawią skurcze - jazda do szpitala. Trzymam kciuki! Ale super!

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

A! Czy Wasi mężczyźni zdecydowali się na wzięcie dwutygodniowej opieki?
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 10:18   #2915
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Amalte, szyjka się rozwiera ale z takim delikatnym jakby krwawieniem to wg mnie coś się zaraz zacznie.
NiEBiE mierzyl Młodego ?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 10:25   #2916
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Konkardia może się rozkręci, ale najwcześniej pozwalam na sobotę w nocy. Wieczorem chcemy jeszcze iść na pyszną kolację
My byśmy chcieli tą opiekę wziąć - od kogo można? Ginekolog prowadzący? Jakie są ku temu wskazania? Wie ktoś coś?

Amalte kciuki

Furjatka jeśli chodzi o wagę młodego, to dziś ma 3580g, 64 centyl. Ale wiadomo jak z tymi pomiarami, już nawet 3900 miał.

Ah i mam kwas moczowy powyżej normy, co ma zwiazek z obrzekami, więc muszę się oszczędzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 10:31   #2917
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Wykapalam się, umyłam głowe i zaraz wskakuje na piłeczkę

Czytałam, ze w szpitalu lekarz może wypisać L4 dla męża....Ale nie każdy chce bo w końcu kobieta opuszcza szpital o własnych siłach. Wtedy można ponoć iść do internisty z wypisem ze szpitala i on na jego podstawie też może wypisać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 10:42   #2918
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Amalte dziękuję. czyli to takie l4 płatne 80%? Zobaczymy, może weźmiemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 10:48   #2919
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Tak. Opieka na żonę. Nie wiem jak to jest w sytuacji kiedy para nie jest małżeństwem. Chyba 2 tygodnie w roku przysługuje takiego zwolnienia.

I tak sobie myślę, ze gdyby lekarz nie chciał dać bo "kobieta opuściła szpital samodzielnie" to zawsze można powiedzieć, ze emocjonalnie i psychicznie sobie nie radzi, albo ma problemy z piersiami....
Moja przyjaciółka tak właśnie miała. Mąż ogarniał Maluszka a ona cycki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

No a 2 tygodnie ojcowskiego płatne 100℅ ale wtedy można je wykorzystać w innym terminie- np na wakacje albo jak zajdzie taka potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 11:15   #2920
ona10101
Raczkowanie
 
Avatar ona10101
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Super! Wiesz na czym stoisz! Trzymam kciuki, a może się samo coś rozkręci?

Bez czopa podobno da się żyć (ja nie wiem, po czopie puściły mi wody ), także obserwuj się i jak się pojawią skurcze - jazda do szpitala. Trzymam kciuki! Ale super!

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

A! Czy Wasi mężczyźni zdecydowali się na wzięcie dwutygodniowej opieki?
Opieki Mąż nie brał. Wykorzystał 2 dni urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka i 1 tydzień urlopu ojcowskiego. 2 tydzień weźmie w innym terminie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 19.11.2005r.
Nasze zaręczyny 12.04.2009r.
Nasz ślub 22.05.2010r.
Adaś ur. 25.02.2012r.
ona10101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 11:16   #2921
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Tak. Opieka na żonę. Nie wiem jak to jest w sytuacji kiedy para nie jest małżeństwem. Chyba 2 tygodnie w roku przysługuje takiego zwolnienia.

I tak sobie myślę, ze gdyby lekarz nie chciał dać bo "kobieta opuściła szpital samodzielnie" to zawsze można powiedzieć, ze emocjonalnie i psychicznie sobie nie radzi, albo ma problemy z piersiami....
Moja przyjaciółka tak właśnie miała. Mąż ogarniał Maluszka a ona cycki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

No a 2 tygodnie ojcowskiego płatne 100℅ ale wtedy można je wykorzystać w innym terminie- np na wakacje albo jak zajdzie taka potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak bym chciała, teraz opieka, a ojcowski na urlop. tym bardziej, że jeszcze remont mamy na głowie, więc potrzeba nam dużo wolnego,a w zeszłym roku Tż urlopu nie miał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 11:23   #2922
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Konkardia może się rozkręci, ale najwcześniej pozwalam na sobotę w nocy. Wieczorem chcemy jeszcze iść na pyszną kolację
My byśmy chcieli tą opiekę wziąć - od kogo można? Ginekolog prowadzący? Jakie są ku temu wskazania? Wie ktoś coś?

Amalte kciuki

Furjatka jeśli chodzi o wagę młodego, to dziś ma 3580g, 64 centyl. Ale wiadomo jak z tymi pomiarami, już nawet 3900 miał.

Ah i mam kwas moczowy powyżej normy, co ma zwiazek z obrzekami, więc muszę się oszczędzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy od ginekolog prowadzącej. Podobno w szpitalu nie dają. I tak, raczej 80% dlatego długo sie wahaliśmy... No ale z drugiej strony dziecko tak szybko rośnie! Warto te chwile spędzic razem
Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Tak. Opieka na żonę. Nie wiem jak to jest w sytuacji kiedy para nie jest małżeństwem. Chyba 2 tygodnie w roku przysługuje takiego zwolnienia.

I tak sobie myślę, ze gdyby lekarz nie chciał dać bo "kobieta opuściła szpital samodzielnie" to zawsze można powiedzieć, ze emocjonalnie i psychicznie sobie nie radzi, albo ma problemy z piersiami....
Moja przyjaciółka tak właśnie miała. Mąż ogarniał Maluszka a ona cycki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

No a 2 tygodnie ojcowskiego płatne 100℅ ale wtedy można je wykorzystać w innym terminie- np na wakacje albo jak zajdzie taka potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo o tym drugim nie wiedziałam dzięki!

My się właśnie karmimy więc nadrabiam forum. Miałam dziś pierwsze gigant combo sikowo-kupowe: przebieram kupę, chowam pieluchę po jakby jeszcze coś zechciała zrobić, po czym okazuje się że a i owszem - zechciała, ale siku mocz mi się rozlewa wszędzie dookoła, próbuję ogarnąć sytuację, już się witam z gąską (pupa sucha), a tu kupa wylazła... Taka rozrywka!!

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 12:02   #2923
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Bardziej w brąz niż w czerwień.
Poszłam się wykąpać...I wyleciał czop. Też w tym kolorze więc to pewnie jego sprawka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, to czop, więc luzik. Ja nic nie robię, ale u mnie bardzo powoli to idzie, dzisiaj jeszcze nie zaczął :P

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
A! Czy Wasi mężczyźni zdecydowali się na wzięcie dwutygodniowej opieki?
Tak, o ile pan lekarz da, ale będziemy się starać

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
My byśmy chcieli tą opiekę wziąć - od kogo można? Ginekolog prowadzący? Jakie są ku temu wskazania? Wie ktoś coś?
Wg mojego gina - on nie wystawia, bo do niego się idzie dopiero 6 tyg po porodzie. Szpital może wystawić, ale teoretycznie nie powinien, bo wypuszcza pacjentkę w stanie dobrym, czyli nie wymaga opieki. Poradził, aby tż poszedł do mojego lekarza rodzinnego, jeśli w szpitalu nie dostanie. Wskazania? Pomoc w obsłudze mamy. Zależy od człowieka czy dostaniesz.

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Wykapalam się, umyłam głowe i zaraz wskakuje na piłeczkę

Czytałam, ze w szpitalu lekarz może wypisać L4 dla męża....Ale nie każdy chce bo w końcu kobieta opuszcza szpital o własnych siłach. Wtedy można ponoć iść do internisty z wypisem ze szpitala i on na jego podstawie też może wypisać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, dokładnie.

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Tak. Opieka na żonę. Nie wiem jak to jest w sytuacji kiedy para nie jest małżeństwem. Chyba 2 tygodnie w roku przysługuje takiego zwolnienia.

I tak sobie myślę, ze gdyby lekarz nie chciał dać bo "kobieta opuściła szpital samodzielnie" to zawsze można powiedzieć, ze emocjonalnie i psychicznie sobie nie radzi, albo ma problemy z piersiami....
Moja przyjaciółka tak właśnie miała. Mąż ogarniał Maluszka a ona cycki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

No a 2 tygodnie ojcowskiego płatne 100℅ ale wtedy można je wykorzystać w innym terminie- np na wakacje albo jak zajdzie taka potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko prawda. W przypadku braku ślubu papierek z uznaniem ojcostwa załatwia sprawę.
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 12:37   #2924
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Wykapalam się, umyłam głowe i zaraz wskakuje na piłeczkę

Czytałam, ze w szpitalu lekarz może wypisać L4 dla męża....Ale nie każdy chce bo w końcu kobieta opuszcza szpital o własnych siłach. Wtedy można ponoć iść do internisty z wypisem ze szpitala i on na jego podstawie też może wypisać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to internista mój czy meza????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 12:44   #2925
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Ale to internista mój czy meza????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A tego to już nie wiem.

U mnie sytuacja bez zmian. Nic nowego się nie pojawia, brzuszek tylko pobolewa.
Ale za to właśnie odebrałam od kuriera domowy zestaw do ktg jak przyjdzie TŻ to ogarnie to urządzenie ciekawe czy pojawia się jakieś skurczyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:09   #2926
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez paolinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mialyscie może w czasie ciąży upławy? Leci ze mnie jakaś biała wydzielina. Bez zapachu. To raczej nie słynny czop.
To normalne, wydzieliny jest więcej.
Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Ech próby wątrobowe wyszły jeszcze gorzej niż wczoraj.
Czekam na telefon od mojej lekarki, zobaczymy o której godzinie się z nią spotkam
Bardzo szybko Ci się pogorszyło
Cytat:
Napisane przez Agnes_K Pokaż wiadomość
zazdraszczam ja się coraz bardziej niecierpliwię, chyba przez to, że się już nastawiłam w zeszłym tygodniu, a tu z dnia na dzień coraz ciszej
Może cisza przed burzą?
Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Jestem na IP. Wątrobę prawdopodobnie mam uszkodzona. Na ktg regularne skurcze, beda myslec co ze mna zrobic.
Mam nadzieję, że uszkodzenia wątroby nie są poważne
Cytat:
Napisane przez dontbesoshine Pokaż wiadomość
Zakochana jestem, ale bardziej zmartwiona. Ciągle coś... jak nie urok to sraczka. Przez to zapalenie jakos odrzuca mnie od kp,a z drugiej strony chce karmic. I teraz sama nie wiem. Dzisiaj od rana placze, mam "moralniaka", ze jestem zla matka, skoro odwidzialo mi sie karmienie cycem... chce karmic bo to najlepsze dla niego, a z drugiej strony jestem zmęczona tym, ze nic nie moge zrobić, bedac juz w kilku miejscach z nim widze jakie to jest nie wygodne dla mnie i krępujące ... chcialabym, zeby on jadl tak ladnie jak wczesniej, moze nie odrzucaloby mnie tak od tego
Nie daj sobie wmówić, że jesteś zła mama. Trzymam kciuki za to, żeby znów ładnie jadł


Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Ale że jakie transfery? Odkładanie dziecka do łóżeczka? Mój wystarczy że jest najedzony pod korek i wtedy bez problemu śpi w łóżeczku Przy butelce widać ile dziecko je więc jest łatwiej określić "granicę" kiedy można odłożyć.
Moje egzemplarze mają mamoczujnik - potrafią spać bardzo płytko mimo najedzenia, muszą czuć, że jest ktoś obok. Dlatego u mnie te transfery średnio wychodzą
Cytat:
Napisane przez lusiaUk Pokaż wiadomość
Chyba wkoncu coś rusza...kawałek czopa znalazłam w majtkach 😅już zaczynałam wątpić że cokolwiek zacznie się dziać! Jest jednak nadzieja ze Babel będzie styczniowy
Trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
U nas ok! Mała ssie, zaczynamy ją nazywać małym ciągnikiem Kupki ma żółte z grudkami, więc podobno prawidłowe. Pępuszek jeszcze chyba długo z nami zostanie, bo jest gruby, ale przemywamy go delikatnie... Już parę razy się do nas uśmiechnęła Przesypia na razie 2-3 h ciurkiem w nocy - Anioł, nie dziecko! Zobaczymy jak długo...
Normalne Oby zostało
Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Część dziewczyny. 22 stycznia o 6.43 rano urodził się Mateusz. Ważył 3890 i miał 55cm. O 2.30 obudziły mnie skurcze co 3 min. O 5 byliśmy na łóżku porodowym a o 6.43 wyskoczył. Poród sn. Jeszcze szpital bo mały słabo jadł i spadł lekko powyżej normy.i zoltaczka.... mam nadzieję że jutro się uda
Szybki poród i duży chłopiec
Mam nadzieję, że szybko uporacie się z żółtaczka i spadkiem wagi.

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Apropo kupy, robicie lewatywe przed wyjazdem do szpitala jakby zaczęła się akcja? Czy niech się dzieje co chce?
Niezbyt przyjemny temat no ale nic co ludzkie.....

Ja mam termin na jutro, a w czwartek mam umówiona wizyte kontrolna jakbym nie urodziła. Ciekawe czy lekarz zaproponuje masaż szyjki...
Już chyba wolałabym ten masaż niż wywoływanie oksytocyna. Jakoś bardzo jej się boję.
U mnie przed każdym porodem było oczyszczanie. Ale położna mówiła, że przy cc lepiej zrobić - więc jeśli któraś z Was ma planowane, to warto. Perystaltyka bardzo zwalnia po cesarce
Masaż może zaproponować w późniejszym terminie.
Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię martwić, ale ja słyszałam że się utrzymuje nawet do 2 lat dziecka
Potwierdzam. W zeszłym roku przez ten kalafior uszkodziłam auto dwa razy w ciągu jednego dnia
Cytat:
Napisane przez pequenina_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobiłam 6 porcji obiadów, w lodówce i zamrażarce mam ich jeszcze z 14 więc chyba przetrwamy okres okołoporodowy no i nadal zachwycam się tym chlebem który robię.
Perfekcyjna pani domu Nie umrzecie z głodu
Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Właśnie sobie uświadomiłam ze na forum nie napisałam 20.01 o 4.25 na swiat przyszla Maja <3 poród sn bez zzo. Korzystałam z gazu. Po 5 dniach od porodu jestem w stanie powiedzieć że było to piękne i niesamowite przeżycie. Więc chyba nie było źle. Rodzilam z TZ. Oczywiście ból kosmiczny ale uczucie gdy dzidzia ląduje na brzuchu.. <3
Gratuluję Piękny prezent przed Dniem Babci i Dziadka.
Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Cześć!

Ja po usg i ktg w szpitalu - jeszcze nie rodzę, ale mam skierowanie na niedzielę na 11.00. Już na oddziale będą decydować co dalej.
Umówiłam się z synem, że do soboty w nocy odpoczywamy, potem może wychodzić.
Korzystajcie z tego czasu

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Oho!
Te bóle podbrzusza zapowiadały delikatne krwawienie....Taka końcówka okresu....
Co robić?
Obserwuj. Jeśli to nie żywa krew, to może być przed czopem. Poród bliziutko
Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
A! Czy Wasi mężczyźni zdecydowali się na wzięcie dwutygodniowej opieki?
Tak, po obu porodach.
Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
My byśmy chcieli tą opiekę wziąć - od kogo można? Ginekolog prowadzący? Jakie są ku temu wskazania? Wie ktoś coś?

Amalte kciuki

Furjatka jeśli chodzi o wagę młodego, to dziś ma 3580g, 64 centyl. Ale wiadomo jak z tymi pomiarami, już nawet 3900 miał.

Ah i mam kwas moczowy powyżej normy, co ma zwiazek z obrzekami, więc muszę się oszczędzać.
Oby z tym kwasem nie było nic poważnego
My dostaliśmy w szpitalu przy wypisie, można od ginekologa lub internisty.






Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
My mamy od ginekolog prowadzącej. Podobno w szpitalu nie dają. I tak, raczej 80% dlatego długo sie wahaliśmy... No ale z drugiej strony dziecko tak szybko rośnie! Warto te chwile spędzic razem

Oo o tym drugim nie wiedziałam dzięki!

My się właśnie karmimy więc nadrabiam forum. Miałam dziś pierwsze gigant combo sikowo-kupowe: przebieram kupę, chowam pieluchę po jakby jeszcze coś zechciała zrobić, po czym okazuje się że a i owszem - zechciała, ale siku mocz mi się rozlewa wszędzie dookoła, próbuję ogarnąć sytuację, już się witam z gąską (pupa sucha), a tu kupa wylazła... Taka rozrywka!!

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
To sie nazywa kupostrofa

Byliśmy wczoraj pobrać krew u juniora. Dramat. Nie chciała lecieć, dziecko było nakarmione. Płakał przez ponad 20 minut, do napełnienia 3 próbowki. Niby punkt przyjazny dla malucha, a tu takie przejścia.
Była położna, blizna u mnie coraz ładniejsza, maluchowi spadła bilirubina, nadrobił spadek wagi. Jest dobrze
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:28   #2927
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cornflower_girl z kwasem moczowym to raczej nic poważnego, bo reszta wyników jest w normie, a on się podwyższa przy nadciśnieniu i obrzekach. W każdym razie też z tego powodu idę już do szpitala na dzień przed tp.
Dziękuję za odpowiedź co do opieki, na pewno będziemy się o nią starać, bo Tż bardzo chce z nami być.

Biedny Junior. ale wierzę, że mamunia go potem wykochała za wszystkie czasy.
Super z Twoja blizną - naprawdę świetnie do siebie dochodzisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:30   #2928
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Była położna, blizna u mnie coraz ładniejsza, maluchowi spadła bilirubina, nadrobił spadek wagi. Jest dobrze
I to są świetne wieści!

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
A tego to już nie wiem.

U mnie sytuacja bez zmian. Nic nowego się nie pojawia, brzuszek tylko pobolewa.
Ale za to właśnie odebrałam od kuriera domowy zestaw do ktg jak przyjdzie TŻ to ogarnie to urządzenie ciekawe czy pojawia się jakieś skurczyki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żebyś w ogóle zdążyła sobie to ktg zrobić
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:34   #2929
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Ale to internista mój czy meza????

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twój internista ale idzie mąż.

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Perfekcyjna pani domu Nie umrzecie z głodu

Byliśmy wczoraj pobrać krew u juniora. Dramat. Nie chciała lecieć, dziecko było nakarmione. Płakał przez ponad 20 minut, do napełnienia 3 próbowki. Niby punkt przyjazny dla malucha, a tu takie przejścia.
Była położna, blizna u mnie coraz ładniejsza, maluchowi spadła bilirubina, nadrobił spadek wagi. Jest dobrze
Wyrobiłam się przed porodem Przed ciążą potrafiłam w skończonym czasie zrobić herbatę i zupkę knorra W nieskończonym czasie, z przepisem kilka innych rzeczy ewentualnie A tu proszę, nawet dostałam pochwałę od tż że pomidorówka, którą dostał do pracy jest super <3

Biedny maluch. Dobrze, że poza tym wszystko ok
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-25, 13:37   #2930
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Zjadłabym pomidorówkę!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 14:00   #2931
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Dziękuję.właśnie zadzwoniłam do mojej przychodni i właśnie tak jest?Super.weźmiemy zatem opiekę a tatusiowe na ciepłe dni zostawimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 14:07   #2932
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Dziękuję.właśnie zadzwoniłam do mojej przychodni i właśnie tak jest?Super.weźmiemy zatem opiekę a tatusiowe na ciepłe dni zostawimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepsze rozwiązanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 14:29   #2933
chupacabra88
Zadomowienie
 
Avatar chupacabra88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 384
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
A! Czy Wasi mężczyźni zdecydowali się na wzięcie dwutygodniowej opieki?
tak wystawia je internista, a nie ginekolog. 80% można obejść - i wziąć zwolnienie 2 razy od wtorku do poniedziałku - wtedy liczą się też weekendy jako pracujące i wychodzi prawie 100%. Kolega tak robił

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość

My się właśnie karmimy więc nadrabiam forum. Miałam dziś pierwsze gigant combo sikowo-kupowe: przebieram kupę, chowam pieluchę po jakby jeszcze coś zechciała zrobić, po czym okazuje się że a i owszem - zechciała, ale siku mocz mi się rozlewa wszędzie dookoła, próbuję ogarnąć sytuację, już się witam z gąską (pupa sucha), a tu kupa wylazła... Taka rozrywka!!

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
haha przypomniało mi się jak młody zrobił kupę, przebieram go, już ma czystą pieluchę sruuu kupa. mówię dobra, myję smaruję już miałam nowego pampersa założyć sruuu kupa - na podkład... wytarłam i mówię poczekam... 5 min i znów... kupa. na koniec kąpiel pod kranem i dziecko zadowolone...
__________________

Żona - 27.08.2016 r.
Mama - styczeń 2017 r.
chupacabra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 14:53   #2934
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Super! Wiesz na czym stoisz! Trzymam kciuki, a może się samo coś rozkręci?

Bez czopa podobno da się żyć (ja nie wiem, po czopie puściły mi wody ), także obserwuj się i jak się pojawią skurcze - jazda do szpitala. Trzymam kciuki! Ale super!

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

A! Czy Wasi mężczyźni zdecydowali się na wzięcie dwutygodniowej opieki?
Mój mąż ma opiekę do jutra. Świetna opcja, żeby facet pomógł się ogarnąć w domu. I oczywiście nacieszyć chwilami z dzieckiem

Cytat:
Napisane przez pequenina_ Pokaż wiadomość
No, to czop, więc luzik. Ja nic nie robię, ale u mnie bardzo powoli to idzie, dzisiaj jeszcze nie zaczął


Tak, o ile pan lekarz da, ale będziemy się starać



Wg mojego gina - on nie wystawia, bo do niego się idzie dopiero 6 tyg po porodzie. Szpital może wystawić, ale teoretycznie nie powinien, bo wypuszcza pacjentkę w stanie dobrym, czyli nie wymaga opieki. Poradził, aby tż poszedł do mojego lekarza rodzinnego, jeśli w szpitalu nie dostanie. Wskazania? Pomoc w obsłudze mamy. Zależy od człowieka czy dostaniesz.



No, dokładnie.



Wszystko prawda. W przypadku braku ślubu papierek z uznaniem ojcostwa załatwia sprawę.
U nas bez problemu wystawili w szpitalu. Trzeba było tylko przy wypisie powiedzieć i podać dane.
Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
To normalne, wydzieliny jest więcej.

Bardzo szybko Ci się pogorszyło

Może cisza przed burzą?

Mam nadzieję, że uszkodzenia wątroby nie są poważne

Nie daj sobie wmówić, że jesteś zła mama. Trzymam kciuki za to, żeby znów ładnie jadł



Moje egzemplarze mają mamoczujnik - potrafią spać bardzo płytko mimo najedzenia, muszą czuć, że jest ktoś obok. Dlatego u mnie te transfery średnio wychodzą

Trzymam kciuki

Normalne Oby zostało

Szybki poród i duży chłopiec
Mam nadzieję, że szybko uporacie się z żółtaczka i spadkiem wagi.


U mnie przed każdym porodem było oczyszczanie. Ale położna mówiła, że przy cc lepiej zrobić - więc jeśli któraś z Was ma planowane, to warto. Perystaltyka bardzo zwalnia po cesarce
Masaż może zaproponować w późniejszym terminie.

Potwierdzam. W zeszłym roku przez ten kalafior uszkodziłam auto dwa razy w ciągu jednego dnia

Perfekcyjna pani domu Nie umrzecie z głodu

Gratuluję Piękny prezent przed Dniem Babci i Dziadka.

Korzystajcie z tego czasu


Obserwuj. Jeśli to nie żywa krew, to może być przed czopem. Poród bliziutko

Tak, po obu porodach.

Oby z tym kwasem nie było nic poważnego
My dostaliśmy w szpitalu przy wypisie, można od ginekologa lub internisty.







To sie nazywa kupostrofa

Byliśmy wczoraj pobrać krew u juniora. Dramat. Nie chciała lecieć, dziecko było nakarmione. Płakał przez ponad 20 minut, do napełnienia 3 próbowki. Niby punkt przyjazny dla malucha, a tu takie przejścia.
Była położna, blizna u mnie coraz ładniejsza, maluchowi spadła bilirubina, nadrobił spadek wagi. Jest dobrze
U nas też była położna i zwazyla. Mały w ciuchach i pampersie ważył 4460! W półtora tygodnia przybrał ok. 600 gram!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 15:14   #2935
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez chupacabra88 Pokaż wiadomość
tak wystawia je internista, a nie ginekolog. 80% można obejść - i wziąć zwolnienie 2 razy od wtorku do poniedziałku - wtedy liczą się też weekendy jako pracujące i wychodzi prawie 100%. Kolega tak robił



haha przypomniało mi się jak młody zrobił kupę, przebieram go, już ma czystą pieluchę sruuu kupa. mówię dobra, myję smaruję już miałam nowego pampersa założyć sruuu kupa - na podkład... wytarłam i mówię poczekam... 5 min i znów... kupa. na koniec kąpiel pod kranem i dziecko zadowolone...
Co to za czary? 2 tygodnie od wtorku do poniedziałku są jakoś inne od tych zaczynających się w inny dzień tygodnia? Wytłumaczcie proszę ciężarnej

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;70128971]Mój mąż ma opiekę do jutra. Świetna opcja, żeby facet pomógł się ogarnąć w domu. I oczywiście nacieszyć chwilami z dzieckiem



U nas bez problemu wystawili w szpitalu. Trzeba było tylko przy wypisie powiedzieć i podać dane.

U nas też była położna i zwazyla. Mały w ciuchach i pampersie ważył 4460! W półtora tygodnia przybrał ok. 600 gram!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Super że szpital nie robił problemów. A ten mały to już nie taki mały
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 17:41   #2936
Agnes_K
Raczkowanie
 
Avatar Agnes_K
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
U mnie dają czopki.

Agnes_K Moniczi też mi obiecała być ze mną do końca i co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Cześć!

Ja po usg i ktg w szpitalu - jeszcze nie rodzę, ale mam skierowanie na niedzielę na 11.00. Już na oddziale będą decydować co dalej.
Umówiłam się z synem, że do soboty w nocy odpoczywamy, potem może wychodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No widzisz, a ja najwcześniej do szpitala - jeśli nic się nie rozkręci to pójdę za półtora tygodnia. Biorąc pod uwagę, że nie mam żadnych plamień, czopów itd to mam przeczucie, że będę tutaj ostatnia

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny porod to najwieksze zaskoczenie mojego zycia. Nikos mierzy 58 cm wazy 3840 gramow. Na usg wychodzilo 3400! Jestem nacieta bardzo bo na sam koniec przy partych wpadlam w panike i maly sie zaklinowal i go w 3 osoby wyciagali.

Studentka przy porodzie zemdlala :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez hope2016 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Właśnie sobie uświadomiłam ze na forum nie napisałam 20.01 o 4.25 na swiat przyszla Maja <3 poród sn bez zzo. Korzystałam z gazu. Po 5 dniach od porodu jestem w stanie powiedzieć że było to piękne i niesamowite przeżycie. Więc chyba nie było źle. Rodzilam z TZ. Oczywiście ból kosmiczny ale uczucie gdy dzidzia ląduje na brzuchu.. <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny, jeszcze raz wielkie wielkie gratulacje

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Gratuluję naprawdę sobie super poradziłas. Poród to tak ekstremalne wyzwanie dla kobiety, że wszystko może się zdarzyć
Najważniejsze, ze synek jest już po drugiej stronie brzucha. Dojdziesz szybko do siebie i będziecie się sobą cieszyć


Mnie dziś kilka razy w nocy budził ból, taki okresowy. Już od dawna mnie tak czasem pobolewa ale dziś zauważalnie mocniej. Hmmm...Może jednak Młoda zdecyduje się opuścić lokal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez furjatka Pokaż wiadomość
Byłoby pięknie w terminie ja też narzekam na bóle okresowe, dziś wyraźnie mocniej, zwłaszcza plecy. Leżę z termoforem, jem śniadanie i ... czekam heh.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
u mnie też od czasu do czasu ból kresowy, ale zdaje się, że to nic nie znaczy. Moja gin mówiła, że ból jak na okres może też znaczyć że Mały główką jakoś naciska


Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
Bardziej w brąz niż w czerwień.
Poszłam się wykąpać...I wyleciał czop. Też w tym kolorze więc to pewnie jego sprawka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zazdraszczam zdaje się, że akcja się niedługo rozkręci

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Byliśmy wczoraj pobrać krew u juniora. Dramat. Nie chciała lecieć, dziecko było nakarmione. Płakał przez ponad 20 minut, do napełnienia 3 próbowki. Niby punkt przyjazny dla malucha, a tu takie przejścia.
Była położna, blizna u mnie coraz ładniejsza, maluchowi spadła bilirubina, nadrobił spadek wagi. Jest dobrze
współczuję przejść w przychodni super, że wszystko tak ładnie się goi i maluszek pięknie rośnie

[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;70128971]

U nas też była położna i zwazyla. Mały w ciuchach i pampersie ważył 4460! W półtora tygodnia przybrał ok. 600 gram!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Piękna waga, super
Agnes_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 17:56   #2937
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Agnes zakładamy się która później? ja mam się zgłaszac dopiero 6 lutego
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 18:07   #2938
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Opis porodu.
Jak wiecie poszlam na konsultacje gdy okazalo sie ze bardzo zle mi wyszly próby watrobowe. Gin kazala mi isc na ip na ktg i usg z przeplywami. Na ktg wyszly regularne skurcze co 8 minut, sprawdzono ze rozwarcue mam na 2 cm. Po masie papierologii o 21 weszlam na blok porodowy a Tz wyslalam do domu. Zrobiono mi lewatywe, super sprawa i polecam. Po lewatywie bylam pod prysznicem gdzie robilam przyaiady afganki. Do 23 bolala mnie głównie lewa noga, cos jak rwa kulszowa. Od 23 skurcze byly co 3 minuty, dostalam gaz i oddychalam dzielnie w ciszy na piłce, rozwarcie szybko roslo bo o 00.30 bylo juz 9 cm. Wtedy nagle wlazl Tz ktory nie mogl wysiedziec w domu i ja zaczęłam krzyczeć zeby go zabrali... a wczesniej caly czas w ciszy... polozne go wyprosily za drzwi a ja zaczelam czuć tak straszne bóle ze wylam ratunku, krzyczalam. O 1.30 wody wyplynely. Probowalam przec ale w ogole mi sie nie udawalo. Polozna widziała juz glowke, 1 cm do wyjscia, a ja nagle wpadlam w panike... straszna panike. I akcja ustala. Dziecko sie cofnelo. Wezwano lekarza, mi podano tlen i probowano uspokoic i zmobilizowac do parcia, ale ja tylko wylam, nie umialam juz wspolpracowac. Podjeli decyzje o nacieciu i proznociagu bo maly sie zaklinowal. Pojawila sie masa krwi, zemdlala studentka obserwujaca akcje, ciagneli we trojke by go wyjąć, w koncu o 2.30 sie udalo, ale nie zaplakal od razu, wiec tylko na minute mi dali na klate i zabrali by sprawdzic czy wszystko w porzadku, wzieli ze soba Tz z korytarza a mnie zaczeli zszywac. Nie wiem ile czasu mnie szyli, bylo to bardzo bolesne doswiadczenie, wiem ze mam bardzo dlugie i bolesne ciecie po sama pupine, Tz byl caly czas przy dziecku, umie go juz podnosic i jest super tata. Ja nie jestem w stanie wstać do tej pory tak strasznie boli.
Tak strasznie sie ciesze ze Nikos jest juz na swiecie i tak strasznie mi przykro ze jeszcze nie moge go podnosic ani nic przy nim zrobic.
Dopiero za 3 razem udalo mi sie wstac z lozka, 2 pierwsze proby zakonczyly sie zaslabnieciem. Nie jestem w stanie siedziec ani stac na razie Jedyny plus to ze udalo mi sie nakarmić malego piersia.
Nikos ma siniaka na glowie po wakuum ale na szczęście jest caly i zdrowy. I najladniejszy na swiecie nikt sie nie spodziewal ze bedzie wazyl 3840 i 58 cm, to byl szok jaki duzy.
Lekarz mówił ze to nie moja wina ze musieli uzyc wakuum ale i tal czuje sie z tym zle, jak ja sie balam jak on nie plakal...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 18:15   #2939
donka_bez_ogonka
Wtajemniczenie
 
Avatar donka_bez_ogonka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: To tu, to tam. Wszędzie i nigdzie.
Wiadomości: 2 270
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

Halo, tak na szybko do tych co na fb nie są
Opis mojego porodu:
W sobotę rano zaczynają mi się wody saczyc, więc pojechalismy do birth centre, ale ze bez skurczy, to do domu odesłali. W niedzielę o 10 byliśmy na normalnym oddziale położniczym. Ok 14 dali mi żel na rozwarcie, zmiękczenie szyjki, skurcze. Skacze na pilce, skurcze bolesne jak Cholera, nie da rady być cicho, piszą się na ktg, ale wciąż nie co 3-4min. Ok 21 Przenoszą mnie na pojedyncza sale. Badanie i... Szyjka po żelu nie zmiekla , rozwarcie na opuszek...
Decydujemy się na oxytocyne i epidural. Przy wkluwaniu się w kręgi mam wrażenie, że ktoś mi nogę opryskal nagle kwasem i pod wpływem tego impulsu podskakuje, ale na szczęście nic złego się nie dzieje.
Po paru min od podania znieczulenia w kręgosłup zaczyna mi ciśnie spadać i zaczynam mdlec, na szczęście zdążyłam powiedzieć o tym danielowi i zawołał położna. Po chwili dochodzę do siebie, położna wychodzi a ja tracę świadomość. Znów wołanie połoznej, ta przychodzi i od razu naciska guzik "panic", do sali wbiegło ok 8 różnych lekarzy. Ciśnienie ok 69/50. Podali mi zastrzyk z adrenalina.
Później bardzo długo leżę pod różnymi kroplowkami. Nawadniajace, oxytocyna, epidural, antybiotyk przez sączenie się wód i upływ czasu bez porodu i do tego cewnik.
Akcja postępuje, ale czekamy aż będzie 10cm rozwarcie, a nie 7cm, czy później 9cm. Jestem tak zmęczona, że co chwilę zasypiam i się budzę.
Decydujemy się, żebym parla. I tak pre, 3raz... 5 razy.... Skurcze są, rozwarcie też, ale pre 15 min, 30, 45, godzina i nic. Wołają lekarza, który mówi, że jak nie uda mi się urodzić za pół h, to będa musieli użyc proznociagu, albo Kleszczy. Bada mnie, a mnie to tak bólu, że wołają anestezjologa, czy na pewno epiduralu działa. Działa, ale nie do końca gdzieś tam w szyjce.
Prubuje młodego urodzic, ale tylko widzę, jak mówią mi, że dobra robota, świetnie mi idzie i tak naprawdę nikt nie Schyla się odebrac główki. Po ok 1,5-2 h nie udaje mi się go urodzi, więc kleszcze.
Jestem zmęczona, obolała, wycienczona. Znieczulaja mnie zastrzykami tam w środku, panikuje, boję się, płacze... Robią nacięcie, wkładają kleszcze i czuje tylko jak ciągną mnie po łóżku, jak próbują młodego że mnie wyjąć? Wyrwać. Pre, a oni tak strasznie ciągną. Uczucie straszne. Ale po chwili daniel mówi, że główka już jest. Jaka główka? Tak mocno ciagneli, tak bardzo bolało i dopiero główka? Czekamy na kolejny skurcz, a on nie przychodzi . Mimo to pre, lekarz ciągnie i go wyrywa że mnie. Lekarz na koniec mówi, że nie ma pojęcia, czym to było spowodowane, ale mimo wszystkich elementów porodu, które przebiegały prawidłowo, akcja jakby się nie toczyła, nie rozwijała, nawet przy użyciu Kleszczy, dlatego nie mógł go wyjąć, tylko wyrywali go.
Straciłam pół litra krwi, pozaszywali mnie, Daniel przytulal młodego do klaty jako pierwszy.
Później przy karmieniu młodego zaczynam wymiotowac. Poszłam pod prysznic i dalej wymioty. Podali mi jakiś środek przeciwwymiotny, po którym było mi tak słabo, że nie potrafiłam ustach na nogach, nie potrafiłam zdania ułożyć, a mówiłam jak dziecko z przedszkola. Nie wiedzialam co jest prawdziwe, patrzylam na daniela jak coś mówił i bardzo powoli analizowalam co mówi. Bałam się, że mam udar Mózgu. Przywieźli mnie później na salę gdzie poszlam spać a po ok godzinie juz był że mną w miarę normalny kontakt.

Patrick urodził się 23.01.17 o 16.22 czasu UK sn za pomocą Kleszczy. Dostał w 1min 9/10pkt a pozniej 10/10. waga ok 3,5kg. Długi na ok. 50cm. Od początku KP. Żadnych blizn, skaleczen po kleszczach nie ma. Jest prześliczny, a poród oceniam jako traumatyczno agonalny. Daniel towarzyszyl mi przez cały czas i mówi, że to co przeszłam było straszne. Bez samego snu byłam ok. 40h podczas których rozegrała się cała akcja.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
__________________
07.04.2012[*]-Kitty jest kocim aniołkiem za TM
http://www.youtube.com/watch?v=Be4XsIYKNvc
donka_bez_ogonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 19:00   #2940
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część IV!

O matko donka straszne to co opisujesz. Al najważniejsze że masz to za soba.że synek zdrowy. Dojdz teraz do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-07 06:45:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.