Teratozoospermia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-30, 20:15   #1
Bazi2008
Przyczajenie
 
Avatar Bazi2008
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Unhappy

Teratozoospermia


Wietam Wszystkich,

od roku staramy się z mężem o dzidziusia, próbowaliśmy juz różnych metod ale żadne nie przynosiły skutku.Dzisiaj mąż odebrał wyniki badania nasienia i okazało się, że ma teratozoosperię;(z tego co wyczytałam jest to wada plamników polegająca na nieprawidłowej budowie; umówiliśmy juz wizytę u androloga ale czytając różne fora przeraziłam się. Wyczytałam ze jest duże ryzyko poronienia a jak już bym zaszła to dziecko może mieć wady genetyczne aż mi się wierzyć nie chce...że akurat na nas padło;/ nie wiem co robić, dalej się starać czy na inseminacje się zdecydować??ja mam 23lata a mąż 28 ; dodam jeszcze ze w wynikach napisane jest ze: pleminików o prawidłowej budowie jest 4% , 93% z wadą główki, w tym nieprawidlowy akrosom 81%,13% wada witki reszta wyników nie jest najgorsza.. zywotnosc 72%,ruch szybki typ a 18,4%, ruch wolny typ b 24,6%,mąż przyjmuje teraz Salfazin, wcześniej androwit ale jak widać niewiele to daje(((( pomóżcie czy ktoś ma podobny problem????(((((

Edytowane przez Bazi2008
Czas edycji: 2010-06-30 o 20:53
Bazi2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 12:24   #2
bubcia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Teratozoospermia

Witam Cie, słuchaj na temat teratozoospermii opinie są podzielone jedni lekarze twierdzą że teratozoospermiczny plemnik nie jest w stanie wogóle zapłodnić inni że może. Staramy się z mężem od ponad dwóch lat o dziecko, narazie wszystkie badania mam ok oprócz wyników meża również ma teratozoospermię92% nieprawidłowych, w ciaży byłam 5 razy 2x poronienie, 1x puste jajo płodowe, ciaża pozamaciczna i ciąża rozwijająca się natomiast nasze dziecko miało wadę ACRANIUS. Więc jak widać teratozoospermiczny Plemnika ZAPŁADNIA!!!!byliśmy nawet w Klinice leczenia niepłodnosci myśleliśmy o INV ale ku naszemu zdiwieniu powiedzieli ze to nie ma sensu bo w ciąże zachodzę a oni i tak nie dadzą pewności ze wybiorą odpowiednie plemniki... zazdroszczę Ci wieku bo u nas już 3 na przodzie więc nie mamy pojęcia co robić. Wiem że u mężczyzn terato bierze sie np. z żylaków- niech M się zbada- bo u mojego to chyba przez świnkę którą miał jako dziecko niestety. Życze Ci powodzenia jak leakrz Wam coś podpowie daj znać. Pozdrawiam
bubcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 07:21   #3
Adziq
Raczkowanie
 
Avatar Adziq
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Teratozoospermia

Witam,
Niestety i u nas wynik badania nasienia byl bardzo niekorzystny Staramy sie o dzidzie od roku (mam prawie 32lata) i nagle okazuje sie ze moj mąż (27lat) ma taratozoospermię przy poprawnej budowie plemników tylko 1,89% ((( nie mam pojęcia co dalej... umowilismy sie na wizyte do poradni nieplodności ale czy wogole sa szanse na wyleczenie tak duzej wady nasienia???????
Adziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:17   #4
becik_4
Zadomowienie
 
Avatar becik_4
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 359
Dot.: Teratozoospermia

Witajcie czy wątek jest nadal aktywny ?
Mam pytanie jakie są wasze doświadczenia w przypadku zlej morfologi plemników 2% o prawidłowej budowie co z tym robić?
becik_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.