Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-04, 20:03   #1
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221

Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?


Czy mozna w ten sposob znalezc prace, czy to raczej pic na wode sluzący dowartosciowaniu sie uzytkownikow?
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 22:59   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

mam konta na obu ale Profeo nie lubię
Na GL nawiązała parę ciekawy kontaktów branżowych, promowała konferencje etc generalnie z dobrym skutkiem
Jestem jeszcze studentką. Kilka razy otrzymałam propozycję praktyk (płatych i nie płatnych) oraz udziałów w projektach różnych firm ( i nie mówię tutaj o newsletterowych propozycjach słanych hurtowo tylko o indywidualnych propozycjach - żeby nie było, że dostałam kupę spamu i uznała to za przydatną propozycję)

Generalnie powiem tak.
Jak Twoje CV opiera się na tym, że
rok xxxx - rok yyyyy szkoła taka i siaka...
rok xxxx - rok yyyy praca taka i siaka
i każda pozycja razy kilka

to nie ma sensu bo moim zdaniem to portale dla ludzie którzy robią coś więcej
przy CV tylko z pozycjami szkoła - praca... zginiesz pośród setek ludzi którzyb się non stop doszkalają, interesują się różnymi branżowymi eventami, chadzają na konferencje i mają do zaprezentowania wiele innych interesujących rzeczy o sobie i swojej wiedzy


jak ktoś szuka prostego pracownika który tylko ma mieć szkołę i staz to nie będzie mu się chciało go szukać na GL - bo ma sterty takich cv na biurku
tych którzy szukają pracowników o szerszych zainteresowaniach i możliwościach nie zainteresują proste cv


dopasuj sie do tego i zdecyduj czy warto
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-09-04 o 23:01
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 14:19   #3
Jamajkaa101
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 365
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Wg mnie na GoldenLine jest sama śmietanka osób które popisują się posadą:P Nawet nie wiedziałam, że tam można pracę znaleźć
Jamajkaa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 14:24   #4
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Cytat:
Napisane przez Jamajkaa101 Pokaż wiadomość
Wg mnie na GoldenLine jest sama śmietanka osób które popisują się posadą:P Nawet nie wiedziałam, że tam można pracę znaleźć
Rowniez mam takie odczucia. To raczej dla chwalipiet.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 17:45   #5
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Rowniez mam takie odczucia. To raczej dla chwalipiet.
A dla mnie raczej sposób na dowartościowanie się. Ludzi z dużymi sukcesami tam nie ma.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 17:55   #6
Jamajkaa101
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 365
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A dla mnie raczej sposób na dowartościowanie się. Ludzi z dużymi sukcesami tam nie ma.
Myślisz się, właśnie, że jest tam mnóstwo osób z naprawdę dużymi sukcesami...
Jamajkaa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 22:39   #7
Alyssia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 46
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Nie znam Profeo, ale jesli chodzi o goldenline to mam tam konto... Nie wiem czy mozna tam dostac prace tak bezposrednio - wypelniajac profil i czekac az pracodawca sie odezwie czy w podobny sposob, ale wg mnie goldeline ma taka zalete, ze mozna przegladac profile roznych osob i troche sie tym inspirowac.. Zobaczyc po jakich studiach na jaka prace ma sie szanse, zainteresowac sie firmami w ktorych Ci ludzie pracowali i pracuja, jakie kursy skonczyli itp. Poza tym sa tam rozne grupy ze szkoleniami, kursami, hobbystyczne... a takze dla tych, ktorzy szukaja pracy. No i pewnie znajomosci tez mozna jakies nawiazac.
Alyssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 23:30   #8
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Cytat:
Napisane przez Jamajkaa101 Pokaż wiadomość
Wg mnie na GoldenLine jest sama śmietanka osób które popisują się posadą:P Nawet nie wiedziałam, że tam można pracę znaleźć
Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Rowniez mam takie odczucia. To raczej dla chwalipiet.
ja tam chwalipięt nie widzę ale może to dlatego, że moja branża bardziej techniczna niż pokazowa....
prace można znaleźć
ja tak dostałam np. pracę z której "żyję" w czasie roku akademickiego - streszczenia książek piszę (z tych propozycji którę przyjęłam)

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A dla mnie raczej sposób na dowartościowanie się. Ludzi z dużymi sukcesami tam nie ma.
zależy co dla kogo jest "dużym sukcesem"
bo jeżeli mówić o naprawdę dużych - to po co takim ludziom tam konta.. wielka firma to HR do szukania pracowników a jej właściel pracy już raczej sam nie szuka - więc na co mu konto ? Na nic.
Aczkolwiek dyrektorów co większych korporacji można znaleźć.

Cytat:
Napisane przez Jamajkaa101 Pokaż wiadomość
Myślisz się, właśnie, że jest tam mnóstwo osób z naprawdę dużymi sukcesami...
ten kraj taki śmieszny jest
ktoś odniósł sukces - i to fakt - napisał o tym - to zaraz sie chwali i trzeba go zjechać
ktoś odniósł porażkę - napisał o tym - to się go pociesza i po łapkach głaszcze...

to portal gdzie sie wrzuca CV więc nie wiem jak umieszczenie faktycznie pozycji w CV można nazwac chwaleniem się
nie wiem - wy wysłacie firmom puste CV żeby się nie chwalić czy jak?
Dziwaczne podejście....
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 09:02   #9
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Ja mam profil na goldenline. Można znaleźć pracę w ten sposób. Znam kilka osób, którym się udało.
Swego czasu dostawałam różne propozycje, mimo, że nie zakładałam profilu po to. Pomaga aktywność na różnych forach, zwłaszcza branżowych i "pracowych". Warto być "widocznym" i oczywiście pamiętać o tym co i gdzie się pisze, ponieważ aktualny pracodawca również może to przeczytać
Dla mnie goldenline jest kopalnią wiedzy (fora) a to, że ktoś eksponuje swoje sukcesy zawodowe mi nie przeszkadza. Jak będę miała czym - też się pochwalę.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 09:56   #10
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Mam konto na goldenline. Swego czasu dostawałam sporo ofert pracy, jednak wszystkie były w zupełnie innej części Polski niż mieszkam, więc na wstępie odpadały - inną kwestią były prezentowane wymagania, których w moim odczuciu nie spełniałam. Na pewno warto założyć tam konto, przeglądać fora, bo jest wiele interesujących, a wypowiadając się na nich może się okazać, że któregoś dnia HR-owiec z jakiejś firmy wyśle PW z zaproszeniem do udziału w rekrutacji.

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2010-09-07 o 10:02 Powód: Literówki
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 19:04   #11
kujawianeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 93
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Na GoldenLine można faktycznie znaleźć pracę, znam kilka takich przypadków. Ja też dostawałam tam propozycje pracy, ale nie szukałam niczego w tamtym okresie, bo byłam zadowolona z pracy ktorą miałam. I jest tam naprawdę dużo ludzi, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach, Widać to w momencie kiedy zaczynasz włączać się w dyskusje, na prawdę można tam uzyskać wiele cennych rad zawodowych od ludzi którzy naprawdę się na tym znają.
kujawianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-01, 19:39   #12
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Czy ma ktoś z was konto na PROFEO czy Goldenline? Czy mozna tak znalezc prace?

Chciałam prosić o radę osób, które mają tam konto. W rubryce SPECJALIZACJE wpisuje się specjalizacje w których ma się doświadczenie czy może takie w których chce się dopiero zaistnieć?
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 20:39:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.