Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV - Strona 172 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-21, 11:08   #5131
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Nie ma to jak spontaniczna impreza w trzech miejscach, nieoczekiwane zwroty akcji i powrót dziś o 11.30

A wyszłam wczoraj na kawe


Tylko portfel coś kwiczy. Ostatnio szaleje coś.
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 11:11   #5132
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Nie ma to jak spontaniczna impreza w trzech miejscach, nieoczekiwane zwroty akcji i powrót dziś o 11.30

A wyszłam wczoraj na kawe


Tylko portfel coś kwiczy. Ostatnio szaleje coś.
Szalona
No ale przecież nie można całego życia w domu przesiedzieć
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 11:26   #5133
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Szalona
No ale przecież nie można całego życia w domu przesiedzieć
Też to sobie tak tłumacze
Za chwile mam jechać do babci a ja nieogarnięta + szum w czaszce
Taaa, a dziś piątek ^ ^ o matko, miałam oszczędzać
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 11:40   #5134
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
airwaves dużo jest prawdy w tym co piszesz. Moja psycho się mnie pytała, czy ja byłam nagradzana jedzeniem za jakieś rzeczy itp. Ale nie. U mnie wyglądało to trochę inaczej. Mnie zawsze straszono, od małego wpajano mi lęk - "Kasiu jak nie zjesz to zasłabniesz", "Kasiu jeszcze kromeczkę bo wylądujesz w szpitalu".
u mnie jeszcze była opcja, jak nie zjesz kotleta nie pójdziesz do koleżanki
albo babci bedzie przykro jak nie zjesz koteleta i bedzie plakac przez Ciebie
/co z tego,ze od dziecka nienawidze mielonych!/

ja też muszę zebrać się do babci,ale poczekam aż brat wróci z pracy i razem pojedziemy już

a co do spontanicznych imprez, takie sa najlepsze te planowane czesto okazuja sie klapa a takie,ktore sa na biegu i nieprzemyslane w moim przypadku zawsze sa udane
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 11:47   #5135
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
u mnie jeszcze była opcja, jak nie zjesz kotleta nie pójdziesz do koleżanki
albo babci bedzie przykro jak nie zjesz koteleta i bedzie plakac przez Ciebie
/co z tego,ze od dziecka nienawidze mielonych!/
Taa, takie wzbudzanie poczucia winy.
Cytat:
Napisane przez Delli Pokaż wiadomość
Też to sobie tak tłumacze
Za chwile mam jechać do babci a ja nieogarnięta + szum w czaszce
Taaa, a dziś piątek ^ ^ o matko, miałam oszczędzać
Ja miałam iść z dziadkiem na cmentarz to on nie poczekał i sam poszedł do babci
No nic, pójdę z siostrą jak wróci.
A dziadkowi kupiłyśmy koszulkę "Najlepszy dziadek na świecie"
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 12:59   #5136
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Doszłam do pewnych rzeczy, może kilka rzeczy zrozumiałam .
Co raz częściej sama zauważam jak mechanizmy mojego działania są proste i powtarzalne.
Widzę, że (nie) jedzeniem przykrywam inne problemy,
łatwiej jest przecież skupić się na burczącym z głodu albo bolącym z przejedzenia brzuchu niż na prawdziwych problemach. Chyba wiem po co były kompulsy,
nie wiem czy Wam też ale mi jedzenie kojarzy się z dzieciństwem, z imprezami, z przyjaciółmi, ze świętami, te wszystkie rzeczy łączy jedna BYCIE WTEDY Z KIMŚ. Gdy zostawłam sama sięgając po kolejną bułkę, pączka czy ciastko widziałam uśmiechniętą twarz babci gdy zajadałam jej ciasteczko, śmiechy podczas wspólnego wypadu na pizze gdy pożerałam ją sama. Dziś już wiem, ciastko to nie jest babcia, kanapki to nie mama a słodkie bułki popijane litrami mleka to nie przyjaciele.
Jednocześnie jedzenie to nagroda, dostałam 5 z klasówki to idziemy do McDonaldsa, posprzątałam ładnie caly dom to dostałam na lody, na koniec roku babcia przybiegała z moim ukochanym Rafaello, a skoro jestem ZŁA i wszystko robie ŹLE to nie mogę zjeść lodów, nie mogę bo nie zasłużyłam. Sama sobie wymierzam karę za niepowodzenie.
To głupie,bo przecież człowiek nie musi zapracować sobie dobrym uczynkiem czy powodzeniem na śniadanie.obiad i kolacje, prawda?
Za każdym razem było tak samo, każde niepowodzenie, przykrość...wszystko kończyło się tym samym- napadem albo głodówką. Jedzenie na pocieszenie albo niejedzenie za karę.
Wiem też, że poszłam na łatwiznę, bo myśląc bardzo chuda ja widzę mame gdy lata koło mnie z kanapkami i wymyśla co chwile co mogłabym zjeść, widzę tate, który ze mną rozmawia, widzę to jak inni o mnie dbają. Wcale nie chcę nosić rozmiaru 32, nie chodzi o to, chcę żeby inni widzieli jak mi źle i że cierpię, a cierpienie chcę wyrazić przez ciało. A może prościej byłoby nauczyć się mówić o swoich uczuciach i poprosić o pomoc?
Patrycja, w tym poście napisałaś całą prawdę o naszej chorobie.Mi też jedzenie kojarzy się z miłymi chwilami, gdy patrze na stare zdjęcia z wakacji, jak zajadam się lodami, jestem wtedy szczęśliwa, otaczają mnie rodzina i przyjaciele.I podobnie jak Ty głodowke rozpoczynam, wcale nie myslac o tym zeby nosic rozmiar 32, tylko po to ze wtedy wszyscy zwracaja na mnie uwage, wiem ze to glupie co teraz napisze, ale szczyce się ta choroba i boje sie ja stracic, bo przeciez wtedy strace moja wyjatkowosc, ktorej w szkole, rodzinie nikt nie ma.Czasem zastanawiam się jakby moje zycie wygladalo gdyby jedzenie bylo tylko dodatkiem do niego, zwykla funkcja zyciowa, i dochodze do wniosku, ze wtedy generalnie nie mialabym sie czym zajac, o czym myslec, nawet o czym rozmawiac.Im wiecej czasu spedzam sama w domu, tym bardziej choroba sie nasila, wiec mysle ze antidotum na wyleczenie to wyjscie do ludzi, spedzanie z nimi czasu ,zapomnienie o ED oraz znalezienie pasji, ktorej mozemy sie w pelni oddac
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 13:09   #5137
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez cytrusekxD Pokaż wiadomość
Patrycja, w tym poście napisałaś całą prawdę o naszej chorobie.Mi też jedzenie kojarzy się z miłymi chwilami, gdy patrze na stare zdjęcia z wakacji, jak zajadam się lodami, jestem wtedy szczęśliwa, otaczają mnie rodzina i przyjaciele.I podobnie jak Ty głodowke rozpoczynam, wcale nie myslac o tym zeby nosic rozmiar 32, tylko po to ze wtedy wszyscy zwracaja na mnie uwage, wiem ze to glupie co teraz napisze, ale szczyce się ta choroba i boje sie ja stracic, bo przeciez wtedy strace moja wyjatkowosc, ktorej w szkole, rodzinie nikt nie ma.Czasem zastanawiam się jakby moje zycie wygladalo gdyby jedzenie bylo tylko dodatkiem do niego, zwykla funkcja zyciowa, i dochodze do wniosku, ze wtedy generalnie nie mialabym sie czym zajac, o czym myslec, nawet o czym rozmawiac.Im wiecej czasu spedzam sama w domu, tym bardziej choroba sie nasila, wiec mysle ze antidotum na wyleczenie to wyjscie do ludzi, spedzanie z nimi czasu ,zapomnienie o ED oraz znalezienie pasji, ktorej mozemy sie w pelni oddac
chyba każda z nas ma ten problem- jak by wyglądało moje życie bez choroby?
Pamiętam gdy kiedyś Iza mnie o to zapytała, poczułam wtedy ogromne przerażenie i pustke, a pochwili pomyslalam sobie ze moglabym zadac sobie inaczej to pytanie, jak bedzie wygladalo moje zycie z choroba?
wolę już chyba ta "pustkę" i brak zajęcia niż siedzenie z głową w lodówce albo kiblu no jest też opcja, że będę leżała gdzieś na oddziale w pokoju bez klamek z rurą włożoną do buzi. /nie umiem tego delikatniej napisac/
pomyśl w ten sposób, choroba pozbawiła Cię tego co miałaś tak? przyjaciół?pasji?radości? jesteś w stanie to odbudować, mało tego zdobyć nowe pasje, poznać nowe rzeczy, nowych ludzi, poznać od nowa siebie. Możesz zacząć od nowa, możesz ale to Twój wybór i Twoja decyzja.
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 13:15   #5138
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Doszłam do pewnych rzeczy, może kilka rzeczy zrozumiałam .
Teraz to zrozumiałas?
A ja myslalam ze kilka miesiecy temu,kiedy mi tłukłas do głowy ze odchudzanie nic nie zmienia itd itp
Nagle Cie olśniło po schudnięciu xx kg?
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 13:19   #5139
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
Teraz to zrozumiałas?
A ja myslalam ze kilka miesiecy temu,kiedy mi tłukłas do głowy ze odchudzanie nic nie zmienia itd itp
Nagle Cie olśniło po schudnięciu xx kg?
Nie, olśniło mnie gdy zostałam sama.
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 13:34   #5140
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Nie, olśniło mnie gdy zostałam sama.
skoro tak wolałaś
odrzucając pomoc,chyba o nią nie wołasz?
Mamy to czego chcemy, nieprawdaż?


Polecam Wam Wszystkim lekturę forum glodne.pl a szczególnie wątek jak się zdrowieje
to naprawde pomaga
tutaj gada sie glownie o objawach,o zarciu ,rozumiem ze to dietetyka ale niektore ostra przesadzają
a tam wszystko jest jakby..głębsze?
ja rozumiem napisac co zjadlas dzis na sniadanie w watku plotkowym, ale na litosc boską jak widze pewną wizazanke,ktora o 8 rano wie co zje na podwieczorek,albo jak opisuje sniadanie obie polowki bulki,na obu maselko,dzemik,3plasterki sera, albo wpycha innym jedzenie
tak sobie mysle ze to jest chore
i moj Boze ja nie chce w tym uczestniczyć
nie chce tego czytać
wiec nie robie

wizaż to nie tylko dietetyka,naszczescie sa tez inne działy,o wiele bardziej interesujące
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 14:06   #5141
cytrusekxD
Zadomowienie
 
Avatar cytrusekxD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 274
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
chyba każda z nas ma ten problem- jak by wyglądało moje życie bez choroby?
Pamiętam gdy kiedyś Iza mnie o to zapytała, poczułam wtedy ogromne przerażenie i pustke, a pochwili pomyslalam sobie ze moglabym zadac sobie inaczej to pytanie, jak bedzie wygladalo moje zycie z choroba?
wolę już chyba ta "pustkę" i brak zajęcia niż siedzenie z głową w lodówce albo kiblu no jest też opcja, że będę leżała gdzieś na oddziale w pokoju bez klamek z rurą włożoną do buzi. /nie umiem tego delikatniej napisac/
pomyśl w ten sposób, choroba pozbawiła Cię tego co miałaś tak? przyjaciół?pasji?radości? jesteś w stanie to odbudować, mało tego zdobyć nowe pasje, poznać nowe rzeczy, nowych ludzi, poznać od nowa siebie. Możesz zacząć od nowa, możesz ale to Twój wybór i Twoja decyzja.
Wiem o tym że mój los jest w moich rękach, i że nikt za mnie nie zacznie żyć od nowa, jest to trudne ale wykonalne i wierze że się uda
__________________
Zdrowo się odżywiam
Ćwiczę
Zapuszczam włosy
cytrusekxD jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 16:37   #5142
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

"Polecam Wam Wszystkim lekturę forum glodne.pl a szczególnie wątek jak się zdrowieje
to naprawde pomaga
tutaj gada sie glownie o objawach,o zarciu ,rozumiem ze to dietetyka ale niektore ostra przesadzają
a tam wszystko jest jakby..głębsze?...."

A ja powiem tak:
Żadne forum dyskusyjne nie zastąpi realnego kontaktu z dobrym terapeutą.
A poza tym trzeba przedrzeć się przez setkę postów wpuszczając w siebie nie tylko te pozytywne ale i negatywne. Nie zawsze się znajdzie jakąś "podpowiedź" która może pomóc, za to namieszać sobie w głowie można.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 17:13   #5143
asiaczi
Raczkowanie
 
Avatar asiaczi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 255
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

ja wczoraj w wannie płakałam a dziś doszłam do wniosku,że jestem idiotką.
jutro wyjeżdżam z koleżankami do Zakopanego. mam nadzieję,że coś się polepszy.. że złapię kontakt z innymi ludźmi i przestanę myśleć tak o jedzeniu.. że pożyję przez te 5 dni NORMALNIE.
__________________
Aśś,zacznij w końcu żyć.

asiaczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 17:28   #5144
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

wszystko w naszych rękach,
terapeuta nie załatwi niczego, jezeli nie będziemy chcialy same się leczyć.
Taka jest prawda.. wiem po sobie, że można myśleć, kiedy w końcu nastapi dzień, w którym się coś odmieni. Ale taki dzień nie nastąpi, bo to się będzie działo niespodziewanie, nawet nie zauważymy, kiedy nie będziemy już tak o tym wszystkim myśleć.

btw. Chyba powinna być już kolejna część wątku
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:08   #5145
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

"wszystko w naszych rękach,
terapeuta nie załatwi niczego, jezeli nie będziemy chcialy same się leczyć.
Taka jest prawda.. wiem po sobie, że można myśleć, kiedy w końcu nastapi dzień, w którym się coś odmieni. Ale taki dzień nie nastąpi, bo to się będzie działo niespodziewanie, nawet nie zauważymy, kiedy nie będziemy już tak o tym wszystkim myśleć. "

moja i. ...ale siedzenie na forum i czytanie wynurzeń kilkudziesięciu dziewczyn może spowodować, że będziesz miała jeszcze większy mętlik w głowie i też zero efektu. Jak ktoś chce być zdrowy, to coś robi w tym kierunku i ma szansę nawet bez forum i bez terapeuty. Z terapeutami kiepsko jest. Kiepsko jest sobie dobrać takiego który spełniłby nasze oczekiwania. Ale to i tak jest lepsze niż trwanie cały czas w wirtualnym świecie, wraz z całą grupą chorych, gdzie ten mniej chory będzie słuchał rad odnośnie tego jak się odżywiać tego bardziej chorego,który z kolei w tej kwestii sam jest spaczony.
Nie chce mi się tu przytaczać mojej historii -wiadomo że jest nas,chorych, dużo,coraz więcej niestety. Co jakiś czas jakaś dziewczyna umiera.

"terapeuta nie załatwi niczego, jezeli nie będziemy chcialy same się leczyć."
to w takim razie chcesz się leczyć czy nie?
"wszystko w naszych rękach"
Już po raz nie wiem który widzę to zdanie powtarzane niczym mantra z uporem maniaka i wkurza mnie to jak zaraz potem ktoś mi wyjeżdża z tekstem sugerującym że jednak nie chce się leczyć. Zrozum, że nie zmienisz NIC nie ruszając się z miejsca, tkwiąc przed maszyną,pisząc swój jadłospis i pytając się inne chore dziewczyny co jadłaś. Spytaj się osoby, która ma kwalifikacje do tego by to zrobić i jeszcze radzić ci co powinnaś a czego nie powinnaś.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:23   #5146
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
"wszystko w naszych rękach,
terapeuta nie załatwi niczego, jezeli nie będziemy chcialy same się leczyć.
Taka jest prawda.. wiem po sobie, że można myśleć, kiedy w końcu nastapi dzień, w którym się coś odmieni. Ale taki dzień nie nastąpi, bo to się będzie działo niespodziewanie, nawet nie zauważymy, kiedy nie będziemy już tak o tym wszystkim myśleć. "

moja i. ...ale siedzenie na forum i czytanie wynurzeń kilkudziesięciu dziewczyn może spowodować, że będziesz miała jeszcze większy mętlik w głowie i też zero efektu. Jak ktoś chce być zdrowy, to coś robi w tym kierunku i ma szansę nawet bez forum i bez terapeuty. Z terapeutami kiepsko jest. Kiepsko jest sobie dobrać takiego który spełniłby nasze oczekiwania. Ale to i tak jest lepsze niż trwanie cały czas w wirtualnym świecie, wraz z całą grupą chorych, gdzie ten mniej chory będzie słuchał rad odnośnie tego jak się odżywiać tego bardziej chorego,który z kolei w tej kwestii sam jest spaczony.
Nie chce mi się tu przytaczać mojej historii -wiadomo że jest nas,chorych, dużo,coraz więcej niestety. Co jakiś czas jakaś dziewczyna umiera.

"terapeuta nie załatwi niczego, jezeli nie będziemy chcialy same się leczyć."
to w takim razie chcesz się leczyć czy nie?
"wszystko w naszych rękach"
Już po raz nie wiem który widzę to zdanie powtarzane niczym mantra z uporem maniaka i wkurza mnie to jak zaraz potem ktoś mi wyjeżdża z tekstem sugerującym że jednak nie chce się leczyć. Zrozum, że nie zmienisz NIC nie ruszając się z miejsca, tkwiąc przed maszyną,pisząc swój jadłospis i pytając się inne chore dziewczyny co jadłaś. Spytaj się osoby, która ma kwalifikacje do tego by to zrobić i jeszcze radzić ci co powinnaś a czego nie powinnaś.
czy tą wypowiedź kierujesz do mnie?
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:35   #5147
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
skoro tak wolałaś
odrzucając pomoc,chyba o nią nie wołasz?
Mamy to czego chcemy, nieprawdaż?
nie odrzucam pomocy ani tez o nią nie wołam.
nikt nic za mnie nie zrobi. poza tym nie chce pomocy,ktora potem bedzie mi wypominana.
i nie mam tego czego chce, uwierz mi.
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:48   #5148
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
nie odrzucam pomocy ani tez o nią nie wołam.
nikt nic za mnie nie zrobi. poza tym nie chce pomocy,ktora potem bedzie mi wypominana.
i nie mam tego czego chce, uwierz mi.
uwierzyc Ci teraz po tym co zrobilas to chyba ostatnia rzecz jaką bym zrobiła.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
"Polecam Wam Wszystkim lekturę forum glodne.pl a szczególnie wątek jak się zdrowieje
to naprawde pomaga
tutaj gada sie glownie o objawach,o zarciu ,rozumiem ze to dietetyka ale niektore ostra przesadzają
a tam wszystko jest jakby..głębsze?...."

A ja powiem tak:
Żadne forum dyskusyjne nie zastąpi realnego kontaktu z dobrym terapeutą.
A poza tym trzeba przedrzeć się przez setkę postów wpuszczając w siebie nie tylko te pozytywne ale i negatywne. Nie zawsze się znajdzie jakąś "podpowiedź" która może pomóc, za to namieszać sobie w głowie można.
A ja nie powiedziałam,ze tamto forum zastepuje kontakt z terapeutą
powiedziałam,ze je polecam,bo mozna wyniesc z niego głebsze przemyslenia i wiedze niz krecenie sie wokol tematu jedzenia/niejedzenia
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:49   #5149
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
uwierzyc Ci teraz po tym co zrobilas to chyba ostatnia rzecz jaką bym zrobiła.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------



A ja nie powiedziałam,ze tamto forum zastepuje kontakt z terapeutą
powiedziałam,ze je polecam,bo mozna wyniesc z niego głebsze przemyslenia i wiedze niz krecenie sie wokol tematu jedzenia/niejedzenia
skonczmy ta rozmowe,bo ona do niczego nie prowadzi.
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 20:28   #5150
tatiana22
Raczkowanie
 
Avatar tatiana22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 390
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

orzeszek...Po co się od razu bronisz ?
"A ja nie powiedziałam,ze tamto forum zastepuje kontakt z terapeutą
powiedziałam,ze je polecam,bo mozna wyniesc z niego głebsze przemyslenia i wiedze niz krecenie sie wokol tematu jedzenia/niejedzenia"


Ok. Powiedziałaś to. Ja wyraziłam opinię na temat forów . Forum nie zastąpi fachowej porady. Wirtualne życie nie zastąpi prawdziwego.Mam dalej rozwijać? A temat który podałaś to jest kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji i wolna amerykanka gdzie każdy jest ekspertem.

moja i..- Nie trzeba było wklejać tu całej mojej wypowiedzi, bo ja wiem co napisałam godzinę temu,dwie,trzy bla bla ..... . A co do pytania- to jeśli nie jesteś pewna tego czy jak ktoś coś pisze to pisze bezpośrednio do ciebie czy też ma na myśli również inne osoby , to znaczy, że ty niczego nie możesz być pewna i na forach to właściwie nie masz co szukać pomocy bo i tak jej nie znajdziesz.
tatiana22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 21:10   #5151
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Muszę to napisać.

ja też dużo zaczynam pojmować i rozumieć, ale tak na prawdę to zaczynam po prostu sobie radzić. tonę, łapię się i choć już jest źle to staram się ze wszystkich sił, by nie było gorzej. bo obojętne jak jest zawsze może być gorzej.

mimo niepowodzeń- ja czuję, że chce byc szczesliwa i uczę się, każda rzecz, problem, a nawet niepowodzenie uczy nas czegos, daje do myślenia, doświadcza.
mimo dlaszych upadków, ja czuję, że mam siłe by być zupełnie zdrowa. ogólnie mimo ed, które sie odzywa i mimo problemów życia codziennego jestem szczęśliwa.

dzis miałam napad- gigant- nie piszę o skutkach, bo każdy je zna i one naprawde nie są najważniejsze. liczy się cos zupełnie innego- czy napad przyniósł kolejna odpowiedź, kolejne przemyslenia i kolejny raz wiem co muszę naprawić lub jak postąpić, by uniknąc tego typu rzeczy.
tak- właśnie tak- wiem, że się nie dam i wiem, że to taka mała kara od organizmu, za ostatnie potraktowanie go, jak małą szmatkę.
nie chcę wrzucać w siebie czegoś co mi nic nie da. czas przestać oszukiwać się- jeść tone słodyczy, lepiej cos wartościowego- być moze wtedy pojawi sie okres.

nie dam się zapędzić w kozi róg kolejny raz- za bardzo kocham życie, tż, rodzinę itp. za bardzo kocham siebie, by tak sobie celować w najsłabsze punkty. napad- cóż wstaje i idę dalej.
wiem, że mimo wszystko jestem na drodze do zdrowia.

czy napady zdarzają się osobom, które juz prawie maja psyche zdrową???
bo ja czuję, ze mimo napdów ja jestem w dobrym punkcie na drodze??? czy tak moze być.

muszę jeszcze bardziej wziąć się do pracy, bo wiem gdzie mam luki. wiem czego chce, czego pragne, co robić, do czego dążyć. wiem co zmienić itp. jutro sie obudzę z nową lepszą siłą. choc i tak mam jej mnóstwo.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 21:16   #5152
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
orzeszek...Po co się od razu bronisz ?
"A ja nie powiedziałam,ze tamto forum zastepuje kontakt z terapeutą
powiedziałam,ze je polecam,bo mozna wyniesc z niego głebsze przemyslenia i wiedze niz krecenie sie wokol tematu jedzenia/niejedzenia"


Ok. Powiedziałaś to. Ja wyraziłam opinię na temat forów . Forum nie zastąpi fachowej porady. Wirtualne życie nie zastąpi prawdziwego.Mam dalej rozwijać? A temat który podałaś to jest kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji i wolna amerykanka gdzie każdy jest ekspertem.

moja i..- Nie trzeba było wklejać tu całej mojej wypowiedzi, bo ja wiem co napisałam godzinę temu,dwie,trzy bla bla ..... . A co do pytania- to jeśli nie jesteś pewna tego czy jak ktoś coś pisze to pisze bezpośrednio do ciebie czy też ma na myśli również inne osoby , to znaczy, że ty niczego nie możesz być pewna i na forach to właściwie nie masz co szukać pomocy bo i tak jej nie znajdziesz.
Nie bronie sie(bo niby dlaczego?) tylko odpowiadam,a to różnica

Moim zdaniem glodne pl wnosi do zycia wiecej wartosci niz wizazowe kz i mam do tego zdania prawo, dla Ciebie to są kółka wzajemnej adoracji,dla mnie nie i wsio,rozne są gusta ,różne są zdania,świat jest piękny bo jesteśmy różni
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 22:25   #5153
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść - część IV

Cytat:
Napisane przez tatiana22 Pokaż wiadomość
"Polecam Wam Wszystkim lekturę forum glodne.pl a szczególnie wątek jak się zdrowieje
to naprawde pomaga
tutaj gada sie glownie o objawach,o zarciu ,rozumiem ze to dietetyka ale niektore ostra przesadzają
a tam wszystko jest jakby..głębsze?...."

A ja powiem tak:
Żadne forum dyskusyjne nie zastąpi realnego kontaktu z dobrym terapeutą.
A poza tym trzeba przedrzeć się przez setkę postów wpuszczając w siebie nie tylko te pozytywne ale i negatywne. Nie zawsze się znajdzie jakąś "podpowiedź" która może pomóc, za to namieszać sobie w głowie można.
haha, pogrubienie tej oczywistości bardzo mnie rozbawiło

no ale, zagapiłam się i zapraszam tutaj:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post24534921

a wątek zamykam.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.