Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 17:59   #2611
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: plamienie

Cytat:
Napisane przez Choco_Latte_ Pokaż wiadomość
Jak ochrona może być zapewniona skoro tabletki są za słabe i nie trzymają cyklu? Skoro go nie trzymają, na logike może dojść do odblokowania owulacji...
Tylko potocznie mowi sie o tym, ze tabletki sa za slabe. Kazda dwuskladnikowa tabletka zawiera estrogen i progestagen. Progestagen m.in hamuje owulacje, zageszcza sluz szyjkowy i hamuje rozwoj endometrium na tyle by jesli nawet doszlo do owulacji, to zaplodniona komorka jajowa nie mila szans na zagniezdzenie sie i rozwoj. Etynyloestradiol zas zastepuje naturalny estrogen ktorego produkcja jest tlumiona w czasie przyjmowania tabletek.
Czasami dzieje sie tak, ze skladowa progestagenowa dziala silnie na endometrium - staje sie ono cieniutkie a siec naczyn krwionosnych gesta, ale delikatna i krucha. Naczynia krwionosne pekaja i pojawia sie plamienie srodcykliczne. Wtedy z pomoca przychodza tabletki z wyzsza zawartoscia etynyloestradiolu - estrogen pobudza endometrium do wzrostu; staje sie troche grubsze ale i mniej podatne na krwawienie.
To dlatego mowimy ze tabletki sa za slabe - dzialanie antykoncepcyjne jest zachowane, ale nie zapewniaja stabilnosci jesli chodzi o endometrium.
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:23   #2612
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: plamienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tylko potocznie mowi sie o tym, ze tabletki sa za slabe. Kazda dwuskladnikowa tabletka zawiera estrogen i progestagen. Progestagen m.in hamuje owulacje, zageszcza sluz szyjkowy i hamuje rozwoj endometrium na tyle by jesli nawet doszlo do owulacji, to zaplodniona komorka jajowa nie mila szans na zagniezdzenie sie i rozwoj. Etynyloestradiol zas zastepuje naturalny estrogen ktorego produkcja jest tlumiona w czasie przyjmowania tabletek.
Czasami dzieje sie tak, ze skladowa progestagenowa dziala silnie na endometrium - staje sie ono cieniutkie a siec naczyn krwionosnych gesta, ale delikatna i krucha. Naczynia krwionosne pekaja i pojawia sie plamienie srodcykliczne. Wtedy z pomoca przychodza tabletki z wyzsza zawartoscia etynyloestradiolu - estrogen pobudza endometrium do wzrostu; staje sie troche grubsze ale i mniej podatne na krwawienie.
To dlatego mowimy ze tabletki sa za slabe - dzialanie antykoncepcyjne jest zachowane, ale nie zapewniaja stabilnosci jesli chodzi o endometrium.
dzięki za wyjaśnienie.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 11:06   #2613
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez mysiulkaa Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałam się zapytać o jedną rzecz, ponieważ od kilku dni mam problem. mianowicie biorę tabletki już ponad 2 lata i pierwszy raz zdarzyło mi się teraz zauważyć dziwne brązowe plamienia. Jestem przed krwawieniem teraz biorę ostatni tydzień tabletki. Wspomnę, że w 1tyg. brania kochaliśmy się z tż a w drugim byłam chora, brałam leki ale nie były to antybiotyki. Więc mam pytanie czemu mam te plamienia??
Może tabletki należy zmienić na mocniejsze. Ale to jak te plamienia będą się powtarzać.
A jakie leki brałaś? Bo nie tylko antybiotyki osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 15:54   #2614
mysiulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Głównie to aspirynę, gripex. Zdarzyło się też wziąć witaminę C, ale nic poza tym. Nigdy wcześniej nie miałam takich plamień, więc zaczęło mnie to teraz niepokoić. Umówiłam sie na wizytę do gin.ale dopiero termin mam za tydzień.
mysiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:12   #2615
mysiulkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: plamienie

Mam podobny problem do dziewczyny która założyła wątek, z tym, że ja jeszcze okresu nie dostałam bo kończę opakowanie tabletek(biorę już ponad 2 lata) i pierwszy raz zdarzyło mi się mieć brązowe plamienia. Również byłam chora, brałam gripex i aspirynę. plamienia zaczęły się 5 może 6 dni temu i trwają do dziś. Tylko dziwi mnie to, że występują rano i tak do południa a później mam spokój. Co jest nie tak?
mysiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:52   #2616
chocolatiere91
Przyczajenie
 
Avatar chocolatiere91
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
swedzenie i pieczenie miejsc intymnych

Około 10 dni temu uprawiałam ze swoim chłopakiem seks bez zabezpieczenia (seks przerywany) 5 dni temu prawidłowo dostałam miesiączkę. Od kilku dni występuje u mnie swędzenie i pieczenie miejsc intymnych. Po 4 dniach od dostania miesiączki krwawienie ustało na jeden dzień a następnie dzisiaj pokazało się na chwile małe plamienie. Kupiłam dzisiaj płyn do higieny intymnej oraz clotrimazolum. Czym jest spowodowane owe swędzenie i pieczenie? (w ostatnich czasach korzystałam z toalet publicznych dość często ale starałam się jak najmniej wszystkiego dotykać ) jak duze jest prawdopodobienstwo ze moglo dojsc do zaplodnienia?
chocolatiere91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 00:47   #2617
karolina19944
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
krwawienie między miesiączkami :(

Witam,od razu przejdę do rzeczy , ostatnią mięsiączkę miałam 10 lutego i wczoraj ku mojemu zdziwieniu pojawiła się krew na początku brzuch mnie nie bolał pomyślałam że to może być plamienie spowodowane owulacją lecz dziś dość mocno bolało mnie podbrzusze i zdecydowanie lekke plamienie to nie jest krwawie tak jak przy miesiączce i to mnie troche niepokoi.w Ostatnich miesiącach miałam dość duże problemy kobiece więc około półtora miesiąca temu udałam sie do mojej ginekolog , zbadała mnie i stwierdziła że prawdopodobnie pękła mi torbiel więc przepisała mi antybiotyk i lek na uregulowanie miesiączki poza tym wszystkie badania wyszły ok. Więc martwie sie skąd te krwawienie.Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
karolina19944 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 08:11   #2618
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: krwawienie między miesiączkami :(

Cytat:
Napisane przez karolina19944 Pokaż wiadomość
Witam,od razu przejdę do rzeczy , ostatnią mięsiączkę miałam 10 lutego i wczoraj ku mojemu zdziwieniu pojawiła się krew na początku brzuch mnie nie bolał pomyślałam że to może być plamienie spowodowane owulacją lecz dziś dość mocno bolało mnie podbrzusze i zdecydowanie lekke plamienie to nie jest krwawie tak jak przy miesiączce i to mnie troche niepokoi.w Ostatnich miesiącach miałam dość duże problemy kobiece więc około półtora miesiąca temu udałam sie do mojej ginekolog , zbadała mnie i stwierdziła że prawdopodobnie pękła mi torbiel więc przepisała mi antybiotyk i lek na uregulowanie miesiączki poza tym wszystkie badania wyszły ok. Więc martwie sie skąd te krwawienie.Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
Nikt z nas nie zbada Cię przez internet, więc po pełną diagnozę musisz iść do ginekologa.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 10:54   #2619
karolina19944
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: krwawienie między miesiączkami :(

Chatul.........Jeżeli już komuś odpisujesz to czytaj uważnie u lekarza już byłam, szukam osób które miały podobne dolegliwości.Dziękuje za tak wspaniałą radę , nie wpadła bym na to.............
karolina19944 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 12:15   #2620
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: swedzenie i pieczenie miejsc intymnych

Każdy niezabezpieczony seks to ryzyko zapłodnienia.

Co do objawów to może to być np. grzybica, idź do ginekologa, bo bez leków się nie obędzie, a im bardziej będziesz zwlekać tym będzie gorzej.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 17:37   #2621
qwertyaz
Raczkowanie
 
Avatar qwertyaz
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 38
GG do qwertyaz
Dot.: swedzenie i pieczenie miejsc intymnych

Najprawdopodobniej to infekcja.. Też używałam clotrimazolum, nasiadówek itp. ale to trwało za długo i stan się pogarszał. Lepiej nie będzie, idź do ginekologa. Tabletki, które przepisał ukoiły dolegliwości.
qwertyaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 17:57   #2622
5Monika5
monciak94:)
 
Avatar 5Monika5
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Ból w podbrzuszu

Witajcie Dziewczyny! Mam nadzieje, że coś mi poradzicie

Jestem 10 dni po miesiączce i od wczoraj zaczęło mnie boleć podbrzusze, podobnie jak przed okresem. Dodam, że w ostatnim dniu miesiączki i kilka dni po kochałam się bez zabezpieczenia .. Nie wiem co to może oznaczać. Poradźcie coś proszę
5Monika5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:04   #2623
Draguss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Unhappy nieprzyjemny śluz

Mam nieprzyjemny śluz, jest on lekko brązowy, czasem biały, żółty, trudno określić, najgorsze jest to, że ma on nieprzyjemny zapach, naprawdę mocny. Przez niego odczuwam swędzenie. Jest on cały czas, od zakończenia miesiączki do rozpoczęcia. Nasila się przy wysiłku fizycznym. Stosuję płyn do higieny intymnej i dbam o higienę tego miejsca. Mam 15 lat.
Proszę o pomoc.
Draguss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:25   #2624
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: nieprzyjemny śluz

Idź do ginekologa. Przez internet nikt Cię nie zdiagnozuje.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:13   #2625
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: krostki na wargach sromowych

Właśnie ja też mam takie te białe krostki,które mnie nie swędziały ani nic,ale teraz wyskoczyły mi dwie takie strasznie piekące przy dotyku Wiecie co to może być?
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:16   #2626
iseefire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Kłujący problem

Witam, mam pewien problem, a mianowicie.
Od jakiegoś czasu swędzą/pieką mnie okolice sromu (ps. jestem dziewicą :P ). Wygląda to w ten sposób, że po oddaniu moczu podczas podcierania czuje pieczenie, które utrzymuje się potem jeszcze przez jakiś czas, aż w końcu jakby znika i jest w miarę do zniesienia. Na początku myślałam że to jakaś grzybica, wiec stosowałam Clomatrizolum, ale chyba za dużo nie pomogło, chociaż pewną, chwilową ulgę czuje po zastosowaniu. Teraz zastanawiam się czy nie jest to może związane z suchością sromu. Była któraś z was może w takiej sytuacji? Co zrobić? Oczywiście jeśli nie odczuje poprawy za jakiś czas, mam zamiar wybrać się do ginekologa, chociaż wolałabym tego uniknąć
iseefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:24   #2627
czarna_potwora
Raczkowanie
 
Avatar czarna_potwora
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: pyniara/papryakarzyca
Wiadomości: 43
Dot.: Kłujący problem

a dlaczego nie chcesz iśc do ginekologa kobiety? myśle, że ginekolog kobieta ułatwi sprawe a wizyta nie musi skończyć sie badaniem zresztą moszesz powiedzieć, że nie chcesz badania i opowiedzieć o swoim problemie. Na forum możemy strzelać w ciemno, a może to a może tamto a najważniejsze jest chyba to żeby problemu się pozbyć
__________________
To os­tatni dzień, kiedy czuję się przeg­ra­na... wal­ka trwa nadal...
czarna_potwora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:30   #2628
iseefire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kłujący problem

W sumie racja, i tak miałam się wybrać na wizytę kontrolną... Aczkolwiek fajnie byłoby się dowiedzieć czy ktoś miał z czymś takiego doświadczenia ^^
iseefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:42   #2629
czarna_potwora
Raczkowanie
 
Avatar czarna_potwora
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: pyniara/papryakarzyca
Wiadomości: 43
Dot.: Kłujący problem

Pewnie wiele osób miało (no ja nie, bo bym Ci powiedziała). Jednak wcale bym sie tym nie sugerowała, myślę że żadna z nas nie chce testowac na sobie masy maści i globulek bo nóż pomogą. A może, dobrze że nikt Ci nie opowiada że ma lub miał coś podobnego bo można sobie wbić do głowy wiele niepotrzebnych rzeczy które nie będą dotyczyć Ciebie myśle, że lekarz nawet bez badania szybciej powie w czym tkwi problem i to będzie najpewniejsze i nalepsze rozwiązanie. Jedyne co poradze (bo być może używasz jak wiele innych osób) ... zmienić papier toaletowy na biały i bezzapachowy... taka chemia podrażnia. Może to co napisałam wydać się śmieszne ale taka jest prawda.
__________________
To os­tatni dzień, kiedy czuję się przeg­ra­na... wal­ka trwa nadal...
czarna_potwora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 14:01   #2630
iseefire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kłujący problem

Mhm. To dzięki wielkie za odpowiedź
iseefire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 16:46   #2631
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Kłujący problem

Cytat:
Napisane przez iseefire Pokaż wiadomość
Witam, mam pewien problem, a mianowicie.
Od jakiegoś czasu swędzą/pieką mnie okolice sromu (ps. jestem dziewicą :P ). Wygląda to w ten sposób, że po oddaniu moczu podczas podcierania czuje pieczenie, które utrzymuje się potem jeszcze przez jakiś czas, aż w końcu jakby znika i jest w miarę do zniesienia. Na początku myślałam że to jakaś grzybica, wiec stosowałam Clomatrizolum, ale chyba za dużo nie pomogło, chociaż pewną, chwilową ulgę czuje po zastosowaniu. Teraz zastanawiam się czy nie jest to może związane z suchością sromu. Była któraś z was może w takiej sytuacji? Co zrobić? Oczywiście jeśli nie odczuje poprawy za jakiś czas, mam zamiar wybrać się do ginekologa, chociaż wolałabym tego uniknąć
Powinnaś zbadać mocz przed wizytą. Ogólne badanie moczu to jakieś 7 zł prywatnie, a może wiele wyjaśnić. To może być zapalenie cewki, czujesz pieczenie tak ogólnie, bo tak jest przy takich infekcjach.
Albo do lekarza rodzinnego po skierowanie na badanie moczu, może wystarczy zwykły furagin i maść jakaś przeciwgrzybicza.
Może to być też związane z płynem do higieny intymnej, wkładkami zapachowymi czy papierem, ale warto zbadać ten mocz.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...

Edytowane przez panna mati_
Czas edycji: 2014-03-07 o 16:47
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 21:26   #2632
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Kłujący problem

,Myj sie szarym mydłem mi ono dużo pomaga,kup sobie może w aptece tamtum rosa -rozpuszcza sie w wodzie i podmywa naprawde pomaga i jest bez recepty
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 10:58   #2633
philipsonsil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Bolące jajniki i piersi

Witam forumowiczów!
Od kilku dni moją najmilszą nękają bóle w okolicy jajnika oraz bóle piersi, są nabrzmiałe. Nadmienię, że ostatnio (27.02) odbyliśmy stosunek i mamy wątpliwości czy nie jest to może ciąża. Starałem się odnaleźć jakąkolwiek korelację pomiędzy tymi objawami ale niestety nie mogę połączyć tych dwóch faktów. Jeśli ktokolwiek może coś poradzić to bardzo bym prosił .

-------- EDIT

Zapomniałem wspomnieć, że kontrolowaliśmy śluz. W przypadku najmilszej był białawy, mętny, co wskazywało by na dni niepłodne.

Edytowane przez philipsonsil
Czas edycji: 2014-03-08 o 12:53 Powód: dodanie informacji
philipsonsil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 02:18   #2634
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Kłujący problem

Jeszcze szkodzić mogą ciasne spodnie, miałam coś takiego jak Ty, potem powdawały mi się stany zapalne i było zupełnie krucho, a wszystko ustąpiło po zmianie ciasnych dżinsów na rajstopy, pończochy i legginsy.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 20:54   #2635
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Bolące jajniki i piersi

Cytat:
Napisane przez philipsonsil Pokaż wiadomość
Witam forumowiczów!
Od kilku dni moją najmilszą nękają bóle w okolicy jajnika oraz bóle piersi, są nabrzmiałe. Nadmienię, że ostatnio (27.02) odbyliśmy stosunek i mamy wątpliwości czy nie jest to może ciąża. Starałem się odnaleźć jakąkolwiek korelację pomiędzy tymi objawami ale niestety nie mogę połączyć tych dwóch faktów. Jeśli ktokolwiek może coś poradzić to bardzo bym prosił .

-------- EDIT

Zapomniałem wspomnieć, że kontrolowaliśmy śluz. W przypadku najmilszej był białawy, mętny, co wskazywało by na dni niepłodne.
Seriously? Skąd ktokolwiek na forum ma wiedzeć czy twoja luba tydzień po stosunku jest w ciąży? Czekajcie na miesiączkę, jak nie przyjdzie to test. A zabezpieczaliście się?
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:07   #2636
patmank
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
śluz

jestem tydzień przed okresem, mam lekko białawy nielepki śluz, co on oznacza?
patmank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:50   #2637
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: śluz

że wkrótce przyleca bociany.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:54   #2638
patmank
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: śluz

proszę tylko o powazne odpowiedzi
patmank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 09:55   #2639
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: śluz

No bociany przecie.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 10:12   #2640
patmank
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: śluz

śluz jest o konsystencji mleczka
patmank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.