Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-25, 03:53   #931
SybilVane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 86
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U/P
I(7.45): 2 kromki ciemnego chleba, jajko na twardo, pomidor
II(11.00): jogurt naturalny, jaki¶ wafelek musli (68kcal i bez cukru, wiêc chyba zdrowe?), herbatnik, kawa z mlekiem
III(14.00): jogurt owocowy bez cukru, ¾ jab³ka
IV(17.00): jab³ko, kawa z mlekiem
V(20.00): dwie kromki ciemnego chleba, jedna z serkiem wiejskim light, jedna z rzodkiewk±, 150g broku³a


Obudzi³am siê o 4.00 i czujê siê strasznie ¼le, bardzo boli mnie ¿o³±dek i trudno mi oddychaæ czy to mo¿e byæ przez nadmiar pieczywa albo pó¼n± kolacjê?*


* normalnie jem o 19.00, ale dzisiaj spotka³am siê z T¯ a przy nim wstydzê siê je¶æ
SybilVane jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 05:44   #932
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Próbujemy dalej...

I Owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, ³y¿ka otrêbów, ³y¿ka pestek s³onecznika, szklanka mleka 0.5%, jaka¶ szklanka malin i trochê nektarynki)
II jab³ko
pomiêdzy zielona herbata
III bu³ka grahamka z plastrem ¿ó³tego sera, sa³at±, pomidorkiem i serkiem Turek
IV ³oso¶ sma¿ony na oleju; 1/2 woreczka ry¿u bia³ego; improwizacyjna sa³atka z papryki, pomidorka, mixu sa³at i ³y¿eczki musztardy
V jogurt naturalny z malinami i nieca³ymi 2 ³y¿kami mieszanki studenckiej
VI bu³ka grahamka z serkiem Turek, plastrem ¿ó³tego sera, szczypiorem i 10 migda³ami; sa³atka z pomidorków, miksu sa³at i ³y¿eczki pestek z dyni; herbata z czarnej malwy
Oj, muszê przyznaæ - coraz lepiej! Krok po kroku do sukcesu... Warto¶ciowe i kolorowe, a przy tym nieprzekombinowane menu - oby¶ nie zesz³a na manowce z tej drogi!

Cytat:
Napisane przez SybilVane Poka¿ wiadomo¶æ
U/P
I(7.45): 2 kromki ciemnego chleba, jajko na twardo, pomidor
II(11.00): jogurt naturalny, jaki¶ wafelek musli (68kcal i bez cukru, wiêc chyba zdrowe?), herbatnik, kawa z mlekiem
III(14.00): jogurt owocowy bez cukru, ¾ jab³ka
IV(17.00): jab³ko, kawa z mlekiem
V(20.00): dwie kromki ciemnego chleba, jedna z serkiem wiejskim light, jedna z rzodkiewk±, 150g broku³a


Obudzi³am siê o 4.00 i czujê siê strasznie ¼le, bardzo boli mnie ¿o³±dek i trudno mi oddychaæ czy to mo¿e byæ przez nadmiar pieczywa albo pó¼n± kolacjê?*


* normalnie jem o 19.00, ale dzisiaj spotka³am siê z T¯ a przy nim wstydzê siê je¶æ
Na pewno nie przez nadmiar pieczywa i pó¼n± kolacjê - raczej ze stresu, zmêczenia, niedo¿ywienia... Twój organizm jest smutny, chory i wariuje z miliarda powodów na raz... Nadal robisz sobie krzywdê.

Minimalne postêpy s± widoczne, choæ nie wiem, jak jad³a¶ parê dni temu... W ka¿dym b±d¼ razie, to menu jest zdecydowanie lepsze, ni¿ te które jaki¶ czas temu wstawia³a¶. Ale nadal widzê produkty light, nadal masz sk³onno¶æ do wydzielania jedzenia, nadal tego wszystkiego jest malutko! I na pewno nie jest to P, ani te¿ U - baaardzo s³abe R... G³odowo, nadal... A Twój T¯ ma ode mnie kopa w ty³ek, mo¿esz mu przekazaæ...
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 07:20   #933
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko mi siê bardzo podoba.
No i przy okazji proszê o przepis!
Dziêkujê

Przepis znalaz³am na tym blogu: http://kuchniaagaty.pl/przepisy/piec...em-smietanowym
Cytat:
Napisane przez blax5 Poka¿ wiadomo¶æ
A tu moje lekkie U/P, czyli dwa kilogramy mogê przyj±æ z powrotem

I. jajeczna owsianka z jab³kiem, suszonymi daktylami i orzechami nerkowca (5 ³y¿ek p³atków, jajko 'bez numerka' , ¶redniej wielko¶ci jab³ko, ok. 30 g daktyli i gar¶æ orzechów)

II. twaróg z pomidorem, tahini oraz miodem (150 g twarogu, ¶redniej wielko¶ci pomidor, ³y¿ka tahini, pó³ ³y¿ki miodu)

III. podwójna kanapka z serem ple¶niowym lazur, papryk± i ¶wie¿ymi li¶æmi szpinaku (2 kromki domowego chleba ziarnistego, ok. 100 g sera, kawa³ki papryki i li¶cie szpinaku)

IV. mieszanka mro¿onych warzyw z ziemniakami oraz du¿± ilo¶ci± broku³ów z pieczon± w sosie grzybowym ³opatk± (odmro¿one na patelni warzywa z ugotowanymi osobno broku³ami i gruby plaster miêsa)

V. t³usty serek twarogowy (150 g "Bieluch"; przed chwil± skoñczy³am, no i zjad³abym do tego warzywa, ale nie chcê wciskaæ w siebie za du¿o przed snem)
Bardzo fajnie i smacznie. Jest wszystko czego potrzeba

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Hej!
Moje dzisiejsze U (sto lat nie jad³am produktów w stylu batonika musli, ale jako¶ tak mi przypasowa³ smakowo do tego banana i kefiru, ¿e skusi³ mnie w sklepie... Poza tym sk³ad ca³kiem ca³kiem jak na taki wyrób)

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: ¶liwkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Przek±ska: jab³ko
II Zupa broku³owa z ziemniakami, marchwi±, miêsem z g³owy ³ososia i zio³ami (+ dok³adka)
III Batonik musli wi¶niowy z czekolad± 30g; banan; kefir naturalny 375g
IV Grahamka przekrojona na pó³:
1. z jajem na twardo, serkiem ¶mietankowym i pomidorem
2. z szynk±, ¿ó³tym serem, rzodkiewk±, sa³at± i sosem tzatziki

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, 2x zielona herbata
Fajnie i apetycznie. Zw³aszcza zupka brzmi ciekawie.
Batoniki musli bardzo lubiê, ale te¿ staram siê jadaæ je raczej okazjonalnie z wiadomych wzglêdów. Ju¿ kilka razy planowa³am upiec domowe, ale na planach siê niestety koñczy³o

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Próbujemy dalej...

I Owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych, ³y¿ka otrêbów, ³y¿ka pestek s³onecznika, szklanka mleka 0.5%, jaka¶ szklanka malin i trochê nektarynki)
II jab³ko
pomiêdzy zielona herbata
III bu³ka grahamka z plastrem ¿ó³tego sera, sa³at±, pomidorkiem i serkiem Turek
IV ³oso¶ sma¿ony na oleju; 1/2 woreczka ry¿u bia³ego; improwizacyjna sa³atka z papryki, pomidorka, mixu sa³at i ³y¿eczki musztardy
V jogurt naturalny z malinami i nieca³ymi 2 ³y¿kami mieszanki studenckiej
VI bu³ka grahamka z serkiem Turek, plastrem ¿ó³tego sera, szczypiorem i 10 migda³ami; sa³atka z pomidorków, miksu sa³at i ³y¿eczki pestek z dyni; herbata z czarnej malwy
Zdecydowanie widzê poprawê

Moje U wczorajsze
¦niadanie: trzy kanapki razowca 2. z jajkiem na twardo, sa³at± i ogórkiem kiszonym; 1. z serem ¿ó³tym i pomidorem
II ¶niadanie: serek wiejski z gar¶ci± mieszank± studenckiej, banan
Lunch: warzywa na patelniê (z ziemniakami) z soczewic± ----> wszystko podsma¿one na oliwie z oliwek
Podwieczorek: miseczka melona, sok marchwiowy jednodniowy
Kolacja: pier¶æ z kurczaka pieczona w marynacie miodowo-musztardowej, surówka z kapusty, cebuli, kukurydzy i koperku
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 08:26   #934
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Hej!

Twoje jedzonko wydaje siê byæ w porz±dku, o ile tej zupy to nie by³a kapka, a sa³atki te¿ wiêksza porcja. Makaron najlepszy by³by pe³noziarnisty, no i bu³ka pszenna rano te¿ nie jest idealnym wyborem. Je¶li masz mo¿liwo¶æ, przygotuj sobie syc±ce ¶niadanie na ciep³o. Kabanosy s± w tym w±tku czêsto odradzane na R ze wzglêdu na wysok± zawarto¶æ niekoniecznie najbardziej warto¶ciowego t³uszczu, ale ja bym ich nie demonizowa³a - to jedne z najlepszych jako¶ciowo wêdlin powszechnie dostêpnych w sklepach.

Liczy³a¶ mo¿e swój BMR? Warto to zrobiæ, bowiem 1400 kcal to jest malutko bior±c pod uwagê fakt, ¿e chcesz zrzuciæ jedynie 4 kg. Ponadto podczas 2 godzin zumby te¿ sporo spalisz... Masz w ogóle nadwagê?

Dziêkujê za szybk± analizê dzi¶ ju¿ postaram siê nie upychaæ w jad³ospisie bu³ek pszennych i tym podobnych grzeszków

Tak liczy³am BMR, wynosi on w³a¶nie oko³o 1400 kcal dziennie. Nie mam nadwagi, chcê po prostu wróciæ do wagiw której czujê siê dobrze a spodnie mi siê nie wpijaj± Mam 170 wzrostu i wa¿ê jakies 62,5 -63 kg.


Przestawiê teraz swój jad³ospis na dzi¶ ,z uwzglêdnieniem Twoich uwag:

7.30 - kawa z mlekiem (rano ciêzko mi zrezygnowaæ z tej odrobiny mleka ale mogê je¶li to konieczne? ), placuszki z namoczonych w zimnej wodzie 5 ³y¿ek p³atków owsianych górskich, 1 jajka, gar¶ci ¿urawiny suszonej, duuu¿o cynamonu i ³y¿eczki miodu (niepotrzebny bo ¿urawina okazala siê i tak s³odka ;p) usma¿one na pó³ ³y¿eczki mas³a

herbata zielona

10.30 - 150 gram makreli wêdzonej, kromka chleba ¿ytniego

herbata zielona

13.30 - serek wiejski light, 2 wafle ry¿owe, jab³ko

17.30 - zupa pomidorowa z makaronem ¿ytnim (spora porcja)

trening obwodowy o 20

22.00 gulasz z duszonej szynki wieprzowej z papryk± i cebul± i du¿± ilo¶ci± cayenne (? tu jeszcze mogê zmodyfikowaæ bo jeszcze go nie zrobi³am, zrobiêdopiero po pracy wiêc sugestie i uwagi mile widziane)



p.s. dobrze siê czujê po tym ciep³ym ¶niadanku )))
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:03   #935
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: ¦l±sk (Tarnowskie Góry)
Wiadomo¶ci: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za szybk± analizê dzi¶ ju¿ postaram siê nie upychaæ w jad³ospisie bu³ek pszennych i tym podobnych grzeszków

Tak liczy³am BMR, wynosi on w³a¶nie oko³o 1400 kcal dziennie. Nie mam nadwagi, chcê po prostu wróciæ do wagiw której czujê siê dobrze a spodnie mi siê nie wpijaj± Mam 170 wzrostu i wa¿ê jakies 62,5 -63 kg.


Przestawiê teraz swój jad³ospis na dzi¶ ,z uwzglêdnieniem Twoich uwag:

7.30 - kawa z mlekiem (rano ciêzko mi zrezygnowaæ z tej odrobiny mleka ale mogê je¶li to konieczne? ), placuszki z namoczonych w zimnej wodzie 5 ³y¿ek p³atków owsianych górskich, 1 jajka, gar¶ci ¿urawiny suszonej, duuu¿o cynamonu i ³y¿eczki miodu (niepotrzebny bo ¿urawina okazala siê i tak s³odka ;p) usma¿one na pó³ ³y¿eczki mas³a

herbata zielona

10.30 - 150 gram makreli wêdzonej, kromka chleba ¿ytniego

herbata zielona

13.30 - serek wiejski light, 2 wafle ry¿owe, jab³ko

17.30 - zupa pomidorowa z makaronem ¿ytnim (spora porcja)

trening obwodowy o 20

22.00 gulasz z duszonej szynki wieprzowej z papryk± i cebul± i du¿± ilo¶ci± cayenne (? tu jeszcze mogê zmodyfikowaæ bo jeszcze go nie zrobi³am, zrobiêdopiero po pracy wiêc sugestie i uwagi mile widziane)



p.s. dobrze siê czujê po tym ciep³ym ¶niadanku )))

Generalnie ³adnie, nieco zbyt ma³o warzyw (dodaj mo¿e do tej makreli jakie¶ surowe warzywa do pochrupania). Mleko do kawy jest w porz±dku, nie musisz siê tym przejmowaæ. I zamieni³abym wafle ry¿owe na co¶ zdrowszego (zamiast nich wrzuæ do serka wiejskiego gar¶æ dobrego, najlepiej domowego musli lub po prostu p³atki- ja "na zimno" polecam orkiszowe, bo moim zdaniem smakuj± du¿o lepiej, ni¿ owsiane. Owsiane tylko ugotowane, na gor±co ).
Szkoda, ¿e trening jest pó¼no. Ale rozumiem- pewnie praca?I najwa¿niejsze, o czym musisz pamiêtaæ, je¶li chcesz, ¿eby trening by³ efektywny- WÊGLE. Po treningu, a ju¿ zw³aszcza po si³owym MUSZ¡ siê w posi³ku znale¼æ wêglowodany, ¿eby uzupe³niæ glikogen w miê¶niach. Inaczej wiêcej szkody, ni¿ po¿ytku. I w potreningowym koniecznie chude miêso. Taki gulasz czasem mo¿e byæ, ale najlepsza by³aby pier¶ z kurczaka. Poszukaj tutaj o potreningowych. Znaj± siê na rzeczy.


A ja chora... Najpierw weekendowy wyjazd, teraz choróbsko i kilka dni bez æwiczeñ. Miê¶niowa regeneracja 10dniowa.
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dó³ + wyci±gi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 10:20   #936
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

[QUOTE=aniolbezskrzydel89; 42981212]Generalnie ³adnie, nieco zbyt ma³o warzyw (dodaj mo¿e do tej makreli jakie¶ surowe warzywa do pochrupania). Mleko do kawy jest w porz±dku, nie musisz siê tym przejmowaæ. I zamieni³abym wafle ry¿owe na co¶ zdrowszego (zamiast nich wrzuæ do serka wiejskiego gar¶æ dobrego, najlepiej domowego musli lub po prostu p³atki- ja "na zimno" polecam orkiszowe, bo moim zdaniem smakuj± du¿o lepiej, ni¿ owsiane. Owsiane tylko ugotowane, na gor±co ).
Szkoda, ¿e trening jest pó¼no. Ale rozumiem- pewnie praca?I najwa¿niejsze, o czym musisz pamiêtaæ, je¶li chcesz, ¿eby trening by³ efektywny- WÊGLE. Po treningu, a ju¿ zw³aszcza po si³owym MUSZ¡ siê w posi³ku znale¼æ wêglowodany, ¿eby uzupe³niæ glikogen w miê¶niach. Inaczej wiêcej szkody, ni¿ po¿ytku. I w potreningowym koniecznie chude miêso. Taki gulasz czasem mo¿e byæ, ale najlepsza by³aby pier¶ z kurczaka. Poszukaj tutaj o potreningowych. Znaj± siê na rzeczy.


A ja chora... Najpierw weekendowy wyjazd, teraz choróbsko i kilka dni bez æwiczeñ. Miê¶niowa regeneracja 10dniowa.
[/QUOT
oj tak, praca jest powodem wieczornych treningów, pewnie æwiczy³abym rano gdybym mia³a pracê z lu¼nym ubiorem, ale w pracy chodzê na szpilach, w garniturze, koszuli i innych precjozach ;p i du¿a torba z ciuchami do æwiczeñ ¶rednio mi siê w to wkomponowuje, tak samo jak nak³adanie na szybko koszuli po treningu gdy cz³owiek taki rozgrzany i buchaj±cy )))
szynka jest chudziutka, no ale to ci±gle wieprzowina masz racjê kurczak by³by lepszy ale dzis nie -posiadam jakie wêgle mogê do gulaszu z szynki dodaæ na dzi¶ na po treningowy?a do makreli nie zd±¿y³am dorzuciæ warzywek mo¿e do serka jakiego¶ pomidora trzasn±æ? DZIEKUJÊ ;* i ¿yczê zdrowka!
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2013-09-25 o 10:24
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:42   #937
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: ¦l±sk (Tarnowskie Góry)
Wiadomo¶ci: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
oj tak, praca jest powodem wieczornych treningów, pewnie æwiczy³abym rano gdybym mia³a pracê z lu¼nym ubiorem, ale w pracy chodzê na szpilach, w garniturze, koszuli i innych precjozach ;p i du¿a torba z ciuchami do æwiczeñ ¶rednio mi siê w to wkomponowuje, tak samo jak nak³adanie na szybko koszuli po treningu gdy cz³owiek taki rozgrzany i buchaj±cy )))
szynka jest chudziutka, no ale to ci±gle wieprzowina masz racjê kurczak by³by lepszy ale dzis nie -posiadam jakie wêgle mogê do gulaszu z szynki dodaæ na dzi¶ na po treningowy?a do makreli nie zd±¿y³am dorzuciæ warzywek mo¿e do serka jakiego¶ pomidora trzasn±æ? DZIEKUJÊ ;* i ¿yczê zdrowka!
Rozumiem. Praca to jednak praca...
Spokojnie. Po pierwsze- raz w tygodniu wrêcz wskazane jest spo¿ycie czerwonego miêska, chudego najlepiej. Wiêc ¿adne przestêpstwo. Kura jest bardzo dobra po treningu, ale równie dobrze mo¿e to byæ indyk, ryby (w tym te¿ tuñczyk w sosie w³asnym z puszki- mo¿na z nim zrobiæ pyszne i warto¶ciowe sa³atki na kolacje ). Warto te¿ czasem zast±piæ bia³e miêso chud± wo³owin±.
Do gulaszu dodaj to, co lubisz- kaszê, pe³noziarnisty makaron, ry¿ (najlepiej br±zowy lub basmati).
Do serka mo¿e byæ pomidor, ogórek, rzodkiewki, oliwki- co Ci siê zamarzy. Warzywa mo¿esz je¶æ bez ograniczeñ, jakie tylko chcesz.

Dziêkujê! ;*
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dó³ + wyci±gi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 11:53   #938
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Fajnie i apetycznie. Zw³aszcza zupka brzmi ciekawie.
Batoniki musli bardzo lubiê, ale te¿ staram siê jadaæ je raczej okazjonalnie z wiadomych wzglêdów. Ju¿ kilka razy planowa³am upiec domowe, ale na planach siê niestety koñczy³o

Moje U wczorajsze
¦niadanie: trzy kanapki razowca 2. z jajkiem na twardo, sa³at± i ogórkiem kiszonym; 1. z serem ¿ó³tym i pomidorem
II ¶niadanie: serek wiejski z gar¶ci± mieszank± studenckiej, banan
Lunch: warzywa na patelniê (z ziemniakami) z soczewic± ----> wszystko podsma¿one na oliwie z oliwek
Podwieczorek: miseczka melona, sok marchwiowy jednodniowy
Kolacja: pier¶æ z kurczaka pieczona w marynacie miodowo-musztardowej, surówka z kapusty, cebuli, kukurydzy i koperku
Zupa by³a cudowna.

Ja nie mam piekarnika, wiêc pieczenie czegokolwiek odpada . Choæ czasem my¶lê, ¿e to dobrze - tak bardzo kocham ciasta, ¿e maj±c piekarnik do dyspozycji nie mie¶ci³abym siê w drzwiach.

U Ciebie ponownie piêknie. Serek wiejski z mieszank± studenck± to przez d³ugi czas by³o moje podstawowe drugie ¶niadanie na uczelni. Zabrak³o mi jakich¶ wêgli do obiadokolacji - w koñcu jeste¶ na U.



agaczini, co do Twojego dzisiejszego menu, to aniolbezskrzydel89 powiedzia³a ju¿ to, co najwa¿niejsze. Dodam jeszcze parê s³ów od siebie.

Przede wszystkim, je¶li Twoje BMR wynosi 1400 kcal, to powinna¶ przyjmowaæ ich WIÊCEJ. BMR to zapotrzebowanie na energiê potrzebn± do przebiegu podstawowych procesów metabolicznych. Innymi s³owy, tyle kalorii powinna¶ przyjmowaæ, gdyby¶ ca³y dzieñ le¿a³a plackiem bez ruchu! Moje BMR te¿ wynosi mniej wiêcej tyle, a podczas aktywnych dni przyjmujê bêd±c na utrzymaniu nawet z 1000 kcal wiêcej...

No i nie dziwiê siê, ¿e dobrze siê czujesz po ¶niadaniu na ciep³o. Sama takie jadam praktycznie codziennie, w³a¶nie dlatego ¿e bardziej syc±, no i wprowadzaj± w mi³y nastrój. Teraz kiedy nadchodzi ch³odna pora, ciep³e ¶niadanie jest tym bardziej cenne.

Je¶li lubisz wieprzowinê, to polecam schab oraz polêdwiczkê - najchudsze wyrêby z tuszy wieprzowej.

A co do wêglowodanów po treningu, to wydaje mi siê, ¿e to takiego gulaszu ¶wietna bêdzie jaka¶ kasza np. gryczana lub jêczmienna.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 12:30   #939
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

strasznie fajnie ¿e tak na bie¿±co odpisujecie ) a teraz pojawi³o siê pytanie - powinnam co¶ sobie przek±siæ teraz (wypada mi teraz serek wiejski z warzywkiem i malutkimi wêglami) a wogóle nie jestem g³odna. ani troszke! je¶æ na si³ê? ;p czy poczekaæ a¿ zg³odniejê? bo to mi zaburzy ca³y grafik dnia ;p jak np zachce mi siê o 16 a pó¼niej w domu przed si³k± czeka pomidorówa wiem ¿e to g³upie pytanie ale w sumie to mówi± ¿e nie ma g³upich pytañ )))


a co do kalorii, w przesz³o¶ci mia³am przygody z idiotycznym odchudzaniem, w sumie to katowa³am siê ró¿nymi durnymi dietami od 15 roku ¿ycia, kiedy to te¿ mia³am problem z zanikiem miesi±czki. dopiero od niedawna podchodzê do tego racjonalnie. ale niestety nabawi³am siê syndromu "tycia nawet od wody z sa³at± i s³odzikiem"... oczywiscie nie jem takich ¶wietnych zestawików, to tylko przeno¶nia ;p ale rozumiecie o co chodzi... po prostu mój organizm jest zbiedzony, i musi siê przyzwyczaiæ do normalnego jedzonka, i nie baæ siê ¿e musi wszystko odk³adaæ ,bo nic mo¿e wiêcej nie dostaæ
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:13   #940
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: ¦l±sk (Tarnowskie Góry)
Wiadomo¶ci: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
strasznie fajnie ¿e tak na bie¿±co odpisujecie ) a teraz pojawi³o siê pytanie - powinnam co¶ sobie przek±siæ teraz (wypada mi teraz serek wiejski z warzywkiem i malutkimi wêglami) a wogóle nie jestem g³odna. ani troszke! je¶æ na si³ê? ;p czy poczekaæ a¿ zg³odniejê? bo to mi zaburzy ca³y grafik dnia ;p jak np zachce mi siê o 16 a pó¼niej w domu przed si³k± czeka pomidorówa wiem ¿e to g³upie pytanie ale w sumie to mówi± ¿e nie ma g³upich pytañ )))


a co do kalorii, w przesz³o¶ci mia³am przygody z idiotycznym odchudzaniem, w sumie to katowa³am siê ró¿nymi durnymi dietami od 15 roku ¿ycia, kiedy to te¿ mia³am problem z zanikiem miesi±czki. dopiero od niedawna podchodzê do tego racjonalnie. ale niestety nabawi³am siê syndromu "tycia nawet od wody z sa³at± i s³odzikiem"... oczywiscie nie jem takich ¶wietnych zestawików, to tylko przeno¶nia ;p ale rozumiecie o co chodzi... po prostu mój organizm jest zbiedzony, i musi siê przyzwyczaiæ do normalnego jedzonka, i nie baæ siê ¿e musi wszystko odk³adaæ ,bo nic mo¿e wiêcej nie dostaæ
Po pierwsze- nie ma co je¶æ z zegarkiem w rêku. ALE! Jak sama napisa³a¶, masz zwolniony metabolizm. Wiêc jest prawdopodobne, ¿e w zwi±zku z tym rzadziej odczuwasz g³ód- organizm po prostu zaadaptowa³ siê do nieregularnych posi³ków i niezbyt racjonalnego ¿ywienia, wiêc wszystko mo¿e magazynowaæ, gdy¿ nie jest pewien, kiedy znowu go "nakarmisz". Dlatego koniecznie jedz regularnie, co 2-3, max. 4h, ¿eby przyzwyczaiæ organizm, ¿e dostaje jedzenie na bie¿±co. W ten sposób nauczy siê, ¿e niczego nie musi odk³adaæ na czar± godzinê, bo zawsze dostanie czego potrzebuje o odpowiedniej porze. Wiêc kiedy nie jeste¶ g³odna zjedz co¶ ma³ego- w³a¶nie jogurt, serek z warzywem, gar¶æ orzechów. Ale nie pomijaj posi³ków! Zbyt d³ugie przerwy skutkuj± tym, co napisa³am- zwolnionym metabolizmem i odk³adaniem zapasów. W ten sposób ciê¿ko bêdzie schudn±æ, a potem utrzymaæ wagê.

Zgadzam siê z Po± ()- 1400kcal to zbyt ma³o. Æwiczysz si³owo, prêdko braknie Ci si³ na dalsze æwiczenia. Zjedz co najmniej 1600kcal. I obserwuj swój organizm. Przy dobrym od¿ywianiu + wysi³ku metabolizm ruszy i bêdziesz mog³a stopniowo zwiêkszaæ kcal, a¿ dojdziesz do w³a¶ciwego zapotrzebowania. Ale daj sobie czas, zw³aszcza, je¶li przez d³ugi okres "fundowa³a¶" sobie g³odówki i dziwaczne diety.

PS Znalezione, polecam. Niby sporo oczywisto¶ci, ale mi da³o do my¶lenia, pewnie ze wzglêdu na uderzaj±ce liczby...
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dó³ + wyci±gi

Edytowane przez aniolbezskrzydel89
Czas edycji: 2013-09-25 o 14:16
aniolbezskrzydel89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:04   #941
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

zjad³am ten serek z pomidorkiem hehe jako¶ po 14, po herbacie poczu³±m g³odek wiêc fajnie. niby jad³am zawsze regularnie, aczkolwiek w pewnym moemncie na bardzo d³ugo wykluczy³am wêglowodany z pieczywa, makaronów, kasz, ry¿u itp, nie jad³am tego wogóle, co jeszcze teraz czasem skutkuje tym, ¿e jak zjem np bia³e pieczywo to mam problemy...trawienne doprowadzi³am siê te¿ w pewnym momencie do takiego stanu ( z braku wêglowodanów na durnym dukanie) ¿e jak zjad³am owsiankê to robi³am siê tak senna jak jaki¶±cukrzyk normalnie, chorobliwie senna. ale to dawno i nie prawda
teraz od¿ywiam siê zdrowiej, to moje postanowienie, regularnie i zdrowo. moj± dewiz± i celem jest w³±czenie zdrowych wêgli i przyzwyczajenie do nich organizmu, jedzenie ma³o przetworzonego jedzonka no i oczywi¶cie trzymanie siê okre¶lonej diety jako d³ugofalowego rozwi±zania ( nie sposobu na zrzucenie 10 kg w 2 mce), której jad³ospisy postaram siê tu dodawaæ

w takim razie zwiêkszê warto¶c kaloryczn± posi³ków do tej zalecanej przez Was a co do dni bez treningu i bez aerobów - wtedy te¿ 1600 czy mniej?

p.s. zaraz koniec pracy, o jak dobrze
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:23   #942
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje menu na 2200kcal
obiad dzis taki,gdyz bylam na wycieszce ostatni zien i udalo nam sie cudem znalezc mikrofale

sniadanie
+tost z 2plastrami sera,szynka,maslem z dwoch pajd razowca
+500ml mleka+szklanka kukurydzianych+lyzka migdalow+starte jablko

II
kanapka z 2plastrami szynki,camembertem,pomido rem,maslem
200gwiesniaka

obiad
250g twarogu poltlustego+3swojskie jaja+2banany+kruszonka
to sie miesza i zapieka

podwieczorek
200g wiesniaka+starte jablko

kolacja
pajda razowca+polowa makreli wedzonej
kromka razowca +2plastry szynki+pomidor+ogorek+ser zolty
pajda razowca z mozarella1kulka posmarowana awokado i posypana koperkiem

8h w szkole +pol h spaceru
Bibiannaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 16:21   #943
Hiipertrofia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Oceñcie proszê mój jad³ospis na redukcji.
Sniadanie (w dni powszednie ko³o 6.15, uczê siê): Jajecznica z dwóch jajek na ³y¿ce jogurtu naturalnego z 50 gramami kurczaka wêdzonego, sa³atka warzywna ze 100 gramów pomidora, 100 gramów ogórka, 100 gramów papryki czerwonej, 3 li¶ci sa³aty plus kromka czarnego chleba/3 kromk pieczywa chrupkiego/ 2 wafle ry¿owe z dzikim ry¿em, fili¿anka kawy

II ¶niadanie 9.30: Kanapka z dwóch kromek razowca z sa³at±, 2 plastrami pomidora i 2 plastrami kurczaka wêdzonego

III sniadanie 12.30: 250 gramów kefiru lub 250 gramów jogurtu bez cukru, 2 wafle ry¿owe lub 2 kromki pieczywa chrupkiego

Obiad 15.30: np dzi¶. 4 pulpeciki z miêsa mielnego z indyka gotowane na bulionie, 300 gram broku³a, 80 gram kaszy gryczanej

Kolacja 18.30: 100 gram twarogu, 50 gram kurczaka lub serek wiejski.

Co myslicie? Od poniedzia³ku mam zamiar dodawac 100 kcal tygodniowo w celu stabilizacji. Realizuje plan 6-tygodniowy biegowy Pumy i od wczoraj cwicze si³owo Na razie sie ucze, wczesniej cwiczy³am w rozny sposob, m.in robi³am absy i cardio Mel B. Od wczoraj wspomagam sie tez termogenikiem - Thermo Speed Extereme, bo moja waga stoi od miesi±ca.. Niby jest ju¿ w porz±dku, ale boje siê, ze na stabilizacji przytyjê. Proszê o radê.
Hiipertrofia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 16:53   #944
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Poka¿ wiadomo¶æ
Moje menu na 2200kcal
obiad dzis taki,gdyz bylam na wycieszce ostatni zien i udalo nam sie cudem znalezc mikrofale

sniadanie
+tost z 2plastrami sera,szynka,maslem z dwoch pajd razowca
+500ml mleka+szklanka kukurydzianych+lyzka migdalow+starte jablko

II
kanapka z 2plastrami szynki,camembertem,pomido rem,maslem
200gwiesniaka

obiad
250g twarogu poltlustego+3swojskie jaja+2banany+kruszonka
to sie miesza i zapieka

podwieczorek
200g wiesniaka+starte jablko

kolacja
pajda razowca+polowa makreli wedzonej
kromka razowca +2plastry szynki+pomidor+ogorek+ser zolty
pajda razowca z mozarella1kulka posmarowana awokado i posypana koperkiem

8h w szkole +pol h spaceru
i tak nie ma co gadaæ, bo powiesz, ¿e wiesz lepiej i ¿e nabial lubisz
ale spoko, jedz tam sobie te swoje TYLKO 1400 g nabia³u dziennie
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 19:37   #945
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje dzisiejsze R. Spa³am do 8 , wiêc tym razem tylko 4 posi³ki i wiêksza przek±ska. Nie pamiêtam, kiedy ostatnio spa³am tak d³ugo!

1. Placek owsiany z suszon± ¿urawin±, suszon± morel± i makiem posmarowany serkiem homom kubek zielonej herbaty.
2. Trzy muffiny wytrawne z m±ki ¿ytniej razowej i otrêbów (bez t³uszczu) z ³ososiem, mozarell±, pomidorem i porem.
Czarna kawa, nektarynka, kostka 90% i kostka 70%
3. Udko kurczaka duszone w pomidorach, grillowana cukinia, 2 babcine ogórki w niezidentyfikowanej zalewie, miseczka pêczaku z olejem lnianym.
30 days shred level 1
4. Kawa³ek pieczonego indyka, szklanka koktajlu (pó³ wie¶niaka, pó³ banana, pó³ pêczka pietruszki, pó³ ³y¿ki kakao)
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:11   #946
dafne95
Raczkowanie
 
Avatar dafne95
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

intensywnie-szkolne U/P

¦niadanie:manna (szklanka mleka,6 ³yzek kaszy,2 ³y¿ki miodu gar¶æ orzechów w³oskich)

2 ¦niadanie:2 kromki razowca z serem zó³tym,pomidorem,papryk±, jab³ko

3bit

Obiad: pe³na miska gêstego barszczu ukraiñskiego,zabielanego
pasek czekolady

Podwieczorek:serek waniliowy z migda³ami, kawa³ek szarlotki

kolacja:2 jajka na twardo,2tosty z mas³em,sa³atka z pomidorów,ogórków,papryki rzodkiewki z dipem jogurtowym

(teraz jem ¶wie¿o sma¿one racuchy ze ¶liwkami sztuk 4 )

i jak?????????????
dafne95 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 20:24   #947
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
zjad³am ten serek z pomidorkiem hehe jako¶ po 14, po herbacie poczu³±m g³odek wiêc fajnie. niby jad³am zawsze regularnie, aczkolwiek w pewnym moemncie na bardzo d³ugo wykluczy³am wêglowodany z pieczywa, makaronów, kasz, ry¿u itp, nie jad³am tego wogóle, co jeszcze teraz czasem skutkuje tym, ¿e jak zjem np bia³e pieczywo to mam problemy...trawienne doprowadzi³am siê te¿ w pewnym momencie do takiego stanu ( z braku wêglowodanów na durnym dukanie) ¿e jak zjad³am owsiankê to robi³am siê tak senna jak jaki¶±cukrzyk normalnie, chorobliwie senna. ale to dawno i nie prawda
teraz od¿ywiam siê zdrowiej, to moje postanowienie, regularnie i zdrowo. moj± dewiz± i celem jest w³±czenie zdrowych wêgli i przyzwyczajenie do nich organizmu, jedzenie ma³o przetworzonego jedzonka no i oczywi¶cie trzymanie siê okre¶lonej diety jako d³ugofalowego rozwi±zania ( nie sposobu na zrzucenie 10 kg w 2 mce), której jad³ospisy postaram siê tu dodawaæ

w takim razie zwiêkszê warto¶c kaloryczn± posi³ków do tej zalecanej przez Was a co do dni bez treningu i bez aerobów - wtedy te¿ 1600 czy mniej?

p.s. zaraz koniec pracy, o jak dobrze
Moim zdaniem nigdy nie powinna¶ schodziæ do tego granicznego poziomu 1400 kcal, a ju¿ w ogóle broñ Bo¿e nie poni¿ej! Musisz rozbujaæ swój metabolizm, a nie usypiaæ go jeszcze bardziej.

Twoje postanowienia s± bardzo rozs±dne, wiêc z przyjemno¶ci± poczytam kolejne Twoje jad³ospisy i bêdê ¶ledziæ postêpy . Masz na siebie pomys³, a to siê ceni. No i fajne ju¿ teraz masz to jedzonko.

Psotka87 i dafne95 - piêkne jad³ospisy, brawo!

Dzisiejsze U

I Kakaowo-cynamonowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi z: gruszk±, bananem, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Grahamka z serem camembert, pomidorem i sa³at±; jab³ko
III Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu; kasza jaglana z mas³em; sa³atka z cukinii i czerwonej cebuli
IV Mix sa³at z 2 jajami na twardo, pomidorem, ogórkiem kiszonym, rzodkiewkami, pieprzem zio³owym i olejem lnianym

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, herbaty: 2x zielona, miêtowa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-09-25 o 20:27
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:03   #948
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

jedziemy dalej w stronê U..

9.30 ¦niadanie.
owsianka (4³yzki p³atków, 30g twarogu po³tlustego, 200ml mleka 2%, 4 orzechy wloskie, lyzka otrab zytnich) polowa grapefruita, zielona herbata.
11.30 godzina æwiczeñ (skalpel, mel b posladki, rozciaganie)
14. Obiad: filet ok 150g lososia na parze, ponad polowa woreczka ryzu brazowego, surówka: 3 liscie pekiñskiej, caly pomidor, koper, oliwa z oliwek ³yzeczka.
16.30 rower 40min.
18. Podwieczorek: jogurt naturalny 2%, jab³ko, 10g migda³ów, ³y¿eczka otrab zytnich, kawa.
20.40. Kolacja: 2 kromki razowca na zakwasie z: 2 plastrami wêdliny z kurczaka ( taka "prawdziwa" wêdlina 45g), gruby plaster twarogu pó³t³ustego (ok 40g) + sa³ata rzymska, garsc rzodkiewek, natka pietruszki.

po: herbata z dzikiej rózy 2x.

Prosze o ocene. Wyj±tkowo najadlam sie obiadem! - mimo ze po nim bardzo bolal mnie zoladek, ( a wszystkie produkty by³y swieze na pewno..) tak samo z kolacja. Zupelnie nie wiem czemu.. Moze niepotrzebnie dodalam ten twaróg? Mam jakas dziwna manie dodawania twarogu zawsze na kanapki bez wzgledu na to z czym je robie ryba/mieso/awokado.
W ogole: nie przesadzam z nabia³em?
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:15   #949
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U...?

I 1/2 woreczka bia³ego ry¿u z 1/2 jab³ka pokrojonego w kawa³ki, spor± ³y¿k± rodzynek (trochê siê pozlepia³y), nieca³± ³y¿k± orzechów laskowych z dodatkiem cynamonu - ca³o¶æ zalana mlekiem 0.5% (jakie¶ 1/2 szklanki, szklanka, tak na oko) i podgrzana; herbata z czarnej malwy
II jab³ko
pomiêdzy zielona herbata
III bu³ka grahamka 55 g z serkiem Turek Light, plastrem szynki z indyka, li¶ciem sa³aty i pomidorkiem koktajlowym
IV 1/2 woreczka kaszy; miêso z kurczaka (ciê¿ko powiedzieæ, ile, 150-200 g?) w kawa³kach, sma¿one na oleju i podane z sosem ¶mietanowym z grzybami (taki ze s³oiczka); trochê czerwonych burczaków
V serek homogenizowany 120 g o smaku owoców le¶nych (?) z resztk± malin i ³y¿eczk± pestek s³onecznika; 2 herbatniki bez cukru, z b³onnikiem
VI sa³atka z gar¶ci miksu sa³at, 5 pomidorków, ³y¿ki pestek z dyni i odrobiny sosu sojowego; grahamka 55 g z serkiem Turek, 2 plastrami szynki, plasterkiem ¿ó³tego sera morskiego (takim cienkim), 2 li¶æmi sa³aty; herbata z czarnej malwy

Jutro mam wizytê u dietetyka, bojê siê, ¿e ka¿e mi wróciæ do P. Wcze¶niejsze próby by³y mordêg± fizyczn± i psychiczn±...
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:17   #950
Milka1224
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 620
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

ja wrzucê moje U bo przez pewien czas nie bede miala chyba czasu siê tu udzielac

U

I owsianka w s³oiku po masle orzechowym z migda³ami, jab³kiem i cynamonem

II bu³ka orkiszowa z ³ososiem wêdzonym na gor±co, roszponk±, papryk± i pomidorkami koktajlowymi

III siekana chuda wo³owina duszona z pomidorami zapiekana pod puree ziemniaczanym z dodatkiem startego cheddara i rukoli, porcja fasolki szparagowej

edit: byl jeszcze sok pomaranczowy ¶wie¿owyciskany 300 ml

IV bu³ka wieloziarnista na pó³ - obie z ³ososiem wedzonym na gor±co, rukola, pieczonym burakiem skropionym octem balsamicznym


do picia ponadto 2x espresso, pokrzywa, woda

Edytowane przez Milka1224
Czas edycji: 2013-09-25 o 21:24
Milka1224 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-25, 21:52   #951
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: ¦l±sk (Tarnowskie Góry)
Wiadomo¶ci: 1 177
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
zjad³am ten serek z pomidorkiem hehe jako¶ po 14, po herbacie poczu³±m g³odek wiêc fajnie. niby jad³am zawsze regularnie, aczkolwiek w pewnym moemncie na bardzo d³ugo wykluczy³am wêglowodany z pieczywa, makaronów, kasz, ry¿u itp, nie jad³am tego wogóle, co jeszcze teraz czasem skutkuje tym, ¿e jak zjem np bia³e pieczywo to mam problemy...trawienne doprowadzi³am siê te¿ w pewnym momencie do takiego stanu ( z braku wêglowodanów na durnym dukanie) ¿e jak zjad³am owsiankê to robi³am siê tak senna jak jaki¶±cukrzyk normalnie, chorobliwie senna. ale to dawno i nie prawda
teraz od¿ywiam siê zdrowiej, to moje postanowienie, regularnie i zdrowo. moj± dewiz± i celem jest w³±czenie zdrowych wêgli i przyzwyczajenie do nich organizmu, jedzenie ma³o przetworzonego jedzonka no i oczywi¶cie trzymanie siê okre¶lonej diety jako d³ugofalowego rozwi±zania ( nie sposobu na zrzucenie 10 kg w 2 mce), której jad³ospisy postaram siê tu dodawaæ

w takim razie zwiêkszê warto¶c kaloryczn± posi³ków do tej zalecanej przez Was a co do dni bez treningu i bez aerobów - wtedy te¿ 1600 czy mniej?

p.s. zaraz koniec pracy, o jak dobrze
W dni bez treningów kaloryczno¶æ dobowa powinna pozostaæ na tym samym poziomie.

Cytat:
Napisane przez Psotka87 Poka¿ wiadomo¶æ
Moje dzisiejsze R. Spa³am do 8 , wiêc tym razem tylko 4 posi³ki i wiêksza przek±ska. Nie pamiêtam, kiedy ostatnio spa³am tak d³ugo!

1. Placek owsiany z suszon± ¿urawin±, suszon± morel± i makiem posmarowany serkiem homom kubek zielonej herbaty.
2. Trzy muffiny wytrawne z m±ki ¿ytniej razowej i otrêbów (bez t³uszczu) z ³ososiem, mozarell±, pomidorem i porem.
Czarna kawa, nektarynka, kostka 90% i kostka 70%
3. Udko kurczaka duszone w pomidorach, grillowana cukinia, 2 babcine ogórki w niezidentyfikowanej zalewie, miseczka pêczaku z olejem lnianym.
30 days shred level 1
4. Kawa³ek pieczonego indyka, szklanka koktajlu (pó³ wie¶niaka, pó³ banana, pó³ pêczka pietruszki, pó³ ³y¿ki kakao)
2 pytanka mam:
- Jak oceniasz czekoladê 90%? Nie jest bardzo gorzka? Kusi mnie tego typu czekolada, ale s³ysza³am opinie, ¿e smakuje tak, jakby ³y¿eczka kakao zjedzona solo.
- I co powiesz na temat Shreda Jillian? Mia³am w planach siê za niego zabraæ, ale zawsze co¶ innego wysz³o. Podoba Ci siê?
-
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dó³ + wyci±gi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 05:46   #952
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Odp: Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez aniolbezskrzydel89 Poka¿ wiadomo¶æ
2 pytanka mam:
- Jak oceniasz czekoladê 90%? Nie jest bardzo gorzka? Kusi mnie tego typu czekolada, ale s³ysza³am opinie, ¿e smakuje tak, jakby ³y¿eczka kakao zjedzona solo.
- I co powiesz na temat Shreda Jillian? Mia³am w planach siê za niego zabraæ, ale zawsze co¶ innego wysz³o. Podoba Ci siê?
-
1. Jest zdecydowanie gorzka, ale to kwestia przyzwyczajenia, smak siê zmienia jak siê zdrowo je miesi±c temu optymalna by³a dla mnie 45%, tydzieñ pó¼niej ju¿ wola³am 70%, a teraz 90% mi ju¿ bardzo smakuje po prostu smakuje inaczej, ale jest pyszna tylko mówiê, to raczej kwestia oswojenia smaku, potem ju¿ mo¿na czerpaæ z tego przyjemno¶æ

2. Podoba siê. Wcze¶niej æwiczy³am z Tiffany i w sumie bardziej lubiê jej styl, ale po Jillian mam trochê zakwasów (niestety tylko w nogach), wiêc przynajmniej czujê, ¿e co¶ siê dzieje. Poziom chyba dla mnie w sam raz, wykonujê wszystkie powtórzenia, ale nastêpnego dnia czujê, ¿e æwiczy³am. Baaardzo mi siê podoba, ¿e to tylko pó³ godziny (odk±d æwiczê, prawie nie mam czasu dla siebie) i ¿e æwiczenia siê zmieniaj±. Jak skoñczê shreda (tak mi poradzi³y dziewczyny z w±tku Jillian) to zabiorê siê za 6w6p.
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 08:21   #953
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

anio³bezskrzyde³89 -> dziêkujê za info ))

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Moim zdaniem nigdy nie powinna¶ schodziæ do tego granicznego poziomu 1400 kcal, a ju¿ w ogóle broñ Bo¿e nie poni¿ej! Musisz rozbujaæ swój metabolizm, a nie usypiaæ go jeszcze bardziej.

Twoje postanowienia s± bardzo rozs±dne, wiêc z przyjemno¶ci± poczytam kolejne Twoje jad³ospisy i bêdê ¶ledziæ postêpy . Masz na siebie pomys³, a to siê ceni. No i fajne ju¿ teraz masz to jedzonko.

Poa, to mi³o, bo wsparcie merytoryczne jest mi potrzebne Wczoraj wybra³am siê zamiast treningu obwodowego na crossfit, dobry wycisk, chyba zacznê chodziæ regularnie, bo my¶lê ¿e efekty bêd± wiêksze ni¿ po obwodowym A oto jad³ospis na dzi¶ - REDUKCJA:

7.30 - kawa z mlekiem, placek z 5 ³y¿ek owsianki, 1 jajka, gar¶ci ¿urawiny i pó³ ³y¿eczki cynamonu, sma¿ony na nieca³ej ³y¿eczce mas³a

zielona herbata

10.30 - 2 kromki chleba ¿ytniego, 4 plastry fileta z kurczaka wêdzonego, pomidor, nektarynka

zielona herbata

13.30 - sa³atka: 100 g pier¶ci kurczaka z przypraw± gyros ( T¯ czyta mi w my¶lach ) , ogórek zielony, oliwki, rukola, plaster fety, dressing z jogurtu naturalnego z ³y¿eczk± majonezu, czosnkiem i zio³amim, 2 wafle ry¿owe niesolone (wiem ¿e nie s± najlepsze ale wczoraj kupione i szkoda mi wyrzucaæ)

17.30 - gulasz z szynki, papryki, marchwi, cebuli i grzybów - talerz g³êboki

19.30-21.30 ZUMBAAA

22.00 - dorsz duszony w folii (100 gram) z mieszank± warzyw chiñsk± gotow± (miseczka deserowa)
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2013-09-26 o 13:31
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:58   #954
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

hmm dzisiaj chyba wszyscy na g³odówce hehe
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 18:50   #955
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 3 325
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dalej R i jeszcze d³ugo tak zostanie

1. Owsianka mega kokosowa (na mleczku kokosowym + kopiasta ³y¿eczka wiórków kokosowych, gar¶æ p³atków migda³ów), nektarynka
1,5 h spaceru w ¿ó³wim tempie (do Lidla po ciuchy do biegania )
2. 2 muffiny razowe jak wczoraj (z ³ososiem, mozarell±, pomidorem i porem), gruszka
30 day shred
3. Omlet zapiekany z 2 jajek z cukini± i ¿ó³tym serem
4. Pó³ ob³êdnej tarty cukiniowej (jad³am trzy ró¿ne wersje i tê kocham najbardziej )
Kawa, kostka 70% i kostka 90%
5. Kawa³ek pieczonego indyka, pó³ zielonej papryki i pó³ czerwonej
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:07   #956
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

UR/U pod @.

Bardzo prosze o ocene.
* nie za duzo miesa/nabialu?
Codziennie jem mieso na obiad kub rybe.
Wtedy na kolacje wymiennie ryba (losos lub tunczyk) lub 2 jajka. Planuje w³±czyæ tofu. No i jem sporo nabialu. Eh sama nie wiem.

Dziekuje za zerkniêcie.

10. Sn. Owsianka. 4 ³y¿ki platkow gorskich, 200ml mleka 2%, 30g twarogu chudego, 4 cale orzechy wloskie, lyzka otrab zytnich, lyzka jagód goji- zielona herbata pol grapefruita. (Niestety 3h po wstaniu dopiero....)

14. Obiad. 120g parowanego indyka, pol woreczka kaszy gryczanej, 80g brokula parowanego, sredni pomidor, koperek i ³yzeczka oliwy.

40 min rower

18. Podwieczorek: 150g jogurtu naturalnego, 10 migdalow, lyzka otrab zytnich, 150g jablka; kawa.

21. Kolacja: 2 kromki razowca na zakwasie, 50g lososia wêdzonego, warzywa: 3 rzodkiewki, kilka lisci salaty rzymskiej, kawalek ogorka zielonego, natka pietruszki.
Po. Herbata z dzikiej ró¿y.
.

Jestem glodna po tym jedzeniu .
Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-09-26 o 20:08
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 21:48   #957
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
jedziemy dalej w stronê U..

9.30 ¦niadanie.
owsianka (4³yzki p³atków, 30g twarogu po³tlustego, 200ml mleka 2%, 4 orzechy wloskie, lyzka otrab zytnich) polowa grapefruita, zielona herbata.
11.30 godzina æwiczeñ (skalpel, mel b posladki, rozciaganie)
14. Obiad: filet ok 150g lososia na parze, ponad polowa woreczka ryzu brazowego, surówka: 3 liscie pekiñskiej, caly pomidor, koper, oliwa z oliwek ³yzeczka.
16.30 rower 40min.
18. Podwieczorek: jogurt naturalny 2%, jab³ko, 10g migda³ów, ³y¿eczka otrab zytnich, kawa.
20.40. Kolacja: 2 kromki razowca na zakwasie z: 2 plastrami wêdliny z kurczaka ( taka "prawdziwa" wêdlina 45g), gruby plaster twarogu pó³t³ustego (ok 40g) + sa³ata rzymska, garsc rzodkiewek, natka pietruszki.

po: herbata z dzikiej rózy 2x.

Prosze o ocene. Wyj±tkowo najadlam sie obiadem! - mimo ze po nim bardzo bolal mnie zoladek, ( a wszystkie produkty by³y swieze na pewno..) tak samo z kolacja. Zupelnie nie wiem czemu.. Moze niepotrzebnie dodalam ten twaróg? Mam jakas dziwna manie dodawania twarogu zawsze na kanapki bez wzgledu na to z czym je robie ryba/mieso/awokado.
W ogole: nie przesadzam z nabia³em?
Bardzo zdrowy jad³ospis. A mleko, jogurt i nieca³e 100 g twarogu to nie jest za du¿o nabia³u.

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
U...?

I 1/2 woreczka bia³ego ry¿u z 1/2 jab³ka pokrojonego w kawa³ki, spor± ³y¿k± rodzynek (trochê siê pozlepia³y), nieca³± ³y¿k± orzechów laskowych z dodatkiem cynamonu - ca³o¶æ zalana mlekiem 0.5% (jakie¶ 1/2 szklanki, szklanka, tak na oko) i podgrzana; herbata z czarnej malwy
II jab³ko
pomiêdzy zielona herbata
III bu³ka grahamka 55 g z serkiem Turek Light, plastrem szynki z indyka, li¶ciem sa³aty i pomidorkiem koktajlowym
IV 1/2 woreczka kaszy; miêso z kurczaka (ciê¿ko powiedzieæ, ile, 150-200 g?) w kawa³kach, sma¿one na oleju i podane z sosem ¶mietanowym z grzybami (taki ze s³oiczka); trochê czerwonych burczaków
V serek homogenizowany 120 g o smaku owoców le¶nych (?) z resztk± malin i ³y¿eczk± pestek s³onecznika; 2 herbatniki bez cukru, z b³onnikiem
VI sa³atka z gar¶ci miksu sa³at, 5 pomidorków, ³y¿ki pestek z dyni i odrobiny sosu sojowego; grahamka 55 g z serkiem Turek, 2 plastrami szynki, plasterkiem ¿ó³tego sera morskiego (takim cienkim), 2 li¶æmi sa³aty; herbata z czarnej malwy

Jutro mam wizytê u dietetyka, bojê siê, ¿e ka¿e mi wróciæ do P. Wcze¶niejsze próby by³y mordêg± fizyczn± i psychiczn±...
Ale¿ ³adnie dzi¶, naprawdê! Postaraj siê ju¿ ograniczyæ to wyliczanie wszystkiego, niepotrzebne Ci to . A jak trzeba bêdzie przytyæ, to nie ma zmi³uj... Jedzenie jest przyjemne, dasz radê!

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Poka¿ wiadomo¶æ
ja wrzucê moje U bo przez pewien czas nie bede miala chyba czasu siê tu udzielac

U

I owsianka w s³oiku po masle orzechowym z migda³ami, jab³kiem i cynamonem

II bu³ka orkiszowa z ³ososiem wêdzonym na gor±co, roszponk±, papryk± i pomidorkami koktajlowymi

III siekana chuda wo³owina duszona z pomidorami zapiekana pod puree ziemniaczanym z dodatkiem startego cheddara i rukoli, porcja fasolki szparagowej

edit: byl jeszcze sok pomaranczowy ¶wie¿owyciskany 300 ml

IV bu³ka wieloziarnista na pó³ - obie z ³ososiem wedzonym na gor±co, rukola, pieczonym burakiem skropionym octem balsamicznym


do picia ponadto 2x espresso, pokrzywa, woda
Jak to brak czasu, przecie¿ wrzucenie menu to chwilka, a ja tak lubiê czytaæ Twoje smakowito¶ci. Jak¿e ten obiad cudnie brzmi! No i buraki... Co¶ czujê, ¿e tegoroczny sezon jesienno-zimowy znów bêdzie u mnie sta³ pod znakiem buraka.

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ

Poa, to mi³o, bo wsparcie merytoryczne jest mi potrzebne Wczoraj wybra³am siê zamiast treningu obwodowego na crossfit, dobry wycisk, chyba zacznê chodziæ regularnie, bo my¶lê ¿e efekty bêd± wiêksze ni¿ po obwodowym A oto jad³ospis na dzi¶ - REDUKCJA:

7.30 - kawa z mlekiem, placek z 5 ³y¿ek owsianki, 1 jajka, gar¶ci ¿urawiny i pó³ ³y¿eczki cynamonu, sma¿ony na nieca³ej ³y¿eczce mas³a

zielona herbata

10.30 - 2 kromki chleba ¿ytniego, 4 plastry fileta z kurczaka wêdzonego, pomidor, nektarynka

zielona herbata

13.30 - sa³atka: 100 g pier¶ci kurczaka z przypraw± gyros ( T¯ czyta mi w my¶lach ) , ogórek zielony, oliwki, rukola, plaster fety, dressing z jogurtu naturalnego z ³y¿eczk± majonezu, czosnkiem i zio³amim, 2 wafle ry¿owe niesolone (wiem ¿e nie s± najlepsze ale wczoraj kupione i szkoda mi wyrzucaæ)

17.30 - gulasz z szynki, papryki, marchwi, cebuli i grzybów - talerz g³êboki

19.30-21.30 ZUMBAAA

22.00 - dorsz duszony w folii (100 gram) z mieszank± warzyw chiñsk± gotow± (miseczka deserowa)
Du¿o urozmaicenia, bardzo warto¶ciowo - nie mam zastrze¿eñ. Tak jak wspomina³a aniolbezskrzydel89, na przysz³o¶æ warto wybieraæ chudsze miêso wieprzowe ni¿ szynka, ale to ju¿ wiesz. Brawa za rybê! A jedzenia nie warto wyrzucaæ, to fakt. Zamiast majonezu jednak móg³ pojawiæ siê dobry olej. Oleje i oliwy same w sobie potrafi± byæ na tyle smaczne, ¿e jak dla mnie idealnie zastêpuj± sos.



Dzisiejsze U. Jestem z siebie dumna, bo posz³am do ulubionego multitapu z kumplem i grzecznie wypi³am tylko jedno piwko. A ciasteczka w trzecim posi³ku wpad³y przypadkowo, bo akurat je dosta³am podczas promocji na mie¶cie .

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: ¶liwkami, musem jab³kowym, serkiem homo, orzeszkami piniowymi, pestkami dyni i s³onecznika
II Grahamka z serem camembert, sa³at± i pomidorem; jab³ko
III 4 kakaowe ciasteczka Belvita; kefir naturalny 375g; banan
IV Zupa ogórkowa z ziemniakami, marchwi±, zio³ami i rozk³óconymi jajami (+ dok³adka)
W pubie: piwo Czarny Wdowiec 500ml

Do picia: woda ¼ródlana, 2x czarna kawa, zielona herbata
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-26, 22:38   #958
buty_na_plaskim
Raczkowanie
 
Avatar buty_na_plaskim
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Powinnam przytyæ kilka kg, dlatego powinnam zostaæ zjechana za mój jad³ospis, który i tak wydaje mi siê bardzo bogaty. Wiêc prze³amujê siê i piszê i proszê o biczowanie:

I (8:00) - rogal dro¿d¿owy (<3 pierwszy raz od dawna, niebo w gêbie) z mas³em, kawa INKA na mleku 2%, kubek

II (11o) - jogurt naturalny 180g + ok 25 g pestek s³onecznika

O (14:00) - kawa³ek kurczaka gotowanego z zupy (pa³eczka), talerz gotowanych warzyw

P (17:00) - jagodzianka, któr± kiedy¶ upiek³am i zamrozi³am, ale niedu¿a, okr±g³a

K (21:00) - 1/2 wêdzonej makreli

wczoraj mia³am ciê¿szy obiad, wiêcej chleba (¿ytniego), jutro ugotujê syt± zupê cebulow±.

ehh mam tak, ¿e je¶li jednego dnia zjem wiêcej rzeczy, to kolejny automatycznie jest l¿ejszy
__________________
jesiennie szczê¶liwa


Edytowane przez buty_na_plaskim
Czas edycji: 2013-09-26 o 22:39
buty_na_plaskim jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 08:24   #959
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Poa annua, tak o szyneczce ju¿ wiem, odt±d jak wieprzowina to lepiej schab lub polêdwiczki zastanawiam siê jak to jest, ¿e ja jestem na redukcji a wydaje mi siê ¿e jem wiêcej ni¿ niektóe osoby na utrzymaniu (po przeczytaniu jad³ospisów z forum) Wrzucam dzisiejsze menu redukcyjne, dzieñ bez ¿adnego treningu, regeneruje miê¶nie po ¶rodowym d¼wiganiu ciê¿arów <a³æ>

7.30 - kawa z mlekiem, plaster ¿ó³tego sera, 2 kromki chleba razowego ¿ytniego z 1 jajkiem na twardo i ze szczypiorkiem

herbata zielona

10.30 - sa³atka z forum kulturystycznego: 1 fili¿anka makaronu pe³noziarnistego, 1/3 fili¿anki sera feta, 4 pomidorki koktajlowe, 5 oliwek, puszczka tuñczyka w wodzie, cytryna, ocet balsamiczny, zio³a - zjem objêto¶ciowo 5cmx15x15 hehe ¶redni pojemniczek

herbata zielona

13.30 - serek wiejski, pomidor, jab³ko

17.30 - chilli con carne - bardzo pikantne (cebula, papryka, pomidory z puszki, pomidory zielone, fasola, chuda zmielona wo³owina, bulion wo³owy, papryczka chilli, przyprawy) - talerz g³êboki

21.30 - jeszcze co¶ wymy¶lê, bo bêdê u siostry, mo¿e jajko sadzone z jakimi¶ ¶wie¿ymi warzywami do pochrupania?

proszê o ocenê ¿yczê mi³êgo pi±tku
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2013-09-27 o 08:26
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-27, 10:06   #960
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Odp: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Podbijam i proszê o ocenê: r/U pod @ i odzywienie organizmu plus : (walka z ortoreksj± bleh.)

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ

R/U pod @. (obawiam sie o moj metabolizm bo gdybym sie nie ruszy³a na pewno bym utyla na tym jedzeniu )

Mam pytanie: nie za duzo miesa/nabialu?
Codziennie jem mieso na obiad ub rybe, wedy na kolacje wymiennie ryba (losos lub tunczyk w puszcze ok. pol puszki 1x w tygodniu) lub 2 jajka (jedno jajko cale XL i z drugiego bia³ko, ewentualnie twaróg z kawa³kami awokado.) Planuje w³±czyæ tofu w dni kiedy jem mieso.
No i jem sporo nabialu, chyba? (200ml mleka do ¶niadania i plaster chudego 30g zawsze) i ok 50g twarogu do kolacji np?

Eh sama nie wiem.

Z góry bardzo dziekuje za zerkniêcie.

10. Sn. Owsianka. 4 ³y¿ki platkow gorskich, 200ml mleka 2%, 30g twarogu chudego, 4 cale orzechy wloskie, lyzka otrab zytnich, lyzka jagód goji- zielona herbata pol grapefruita. (Niestety 3h po wstaniu dopiero....)

14. Obiad. 120g parowanego indyka, pol woreczka kaszy gryczanej, 80g brokula parowanego, sredni pomidor, koperek i ³yzeczka oliwy. (chyba za ma³o tych warzyw?)

40 min rower rekreacyjnie

18. Podwieczorek: 150g jogurtu naturalnego, 10 migdalow, lyzka otrab zytnich, 150g jablka; kawa.

21. Kolacja: 2 kromki razowca na zakwasie, 50g lososia wêdzonego, warzywa: 3 rzodkiewki, kilka lisci salaty rzymskiej, kawalek ogorka zielonego, natka pietruszki.
Po. Herbata z dzikiej ró¿y.

Nie doda³am twarogu do kolacji i ... jestem glodna. Ale oczywiscie zestresowalam sie i nic nie zjadlam wiecej. .

Dzisiejszy... (nie wiem co wybiore dlatego "lub")

9.30 ¦niadanie: owsianka jak wczoraj + kiwi, zielona herbata.
11.30 æwiczenia- 40min skalpel, 10min Mel B po¶ladki, rozciaganie.
14. Obiad: 150g (czy wiêksza porcja ma byc?) dorsza pieczonego w folii,
polowa woreczka ry¿u brazowego z koperkiem, surówka: kapusta pekiñska 3 li¶acie, ¶redni pomidor (120g), ³y¿eczka (5g czy wiêcej?) oliwy z oliwek.
30min rower rekreacyjnie., zielona herbat
17.30 Podwieczorek: 2 kruche babeczki kruche z budyniem smietankowym, szklanka malin z ogrodu, pasek czekolady mlecznej Ritter Sport pralinowa / lub z orzechami laskowymi mocna kawa
20.30 Kolacja: 2 kromki chleba razowego z: jajkiem na twardo (jedno cale XL i z drugiego XL bia³kiem z drugiego) lub twarogiem chudym i 1/4 awokado
Przed snem: miêta.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2013-09-27 o 10:41
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.