Jak przestać porównywać się do innych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-26, 17:24   #1
Madmoiselle77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 3

Jak przestać porównywać się do innych?


Pomimo moich 18 lat nigdy nie miałam chłopaka. Jestem dość ładna, nie siedzę cały czas w domu, mam zainteresowania. Może w całym moim życiu zainteresowało się mną dwóch chłopaków, z czego jeden był nieziemsko zdesperowany, odnosiłam wrażenie, że wziąłby każdą, która zwróciłaby na niego uwagę. Drugi myślał tylko o jednym i nie szukał związku. Patrząc na otoczenie to ja po prostu odstaję. Jedna moja bliska koleżanka od 14 roku życia jest w związku, sporadycznie wychodzi z domu, nawet nigdy na imprezie nie była. Po czterech latach się rozeszła i za parę miesiący weszła w następny związek, bo zainteresował się ją chłopak, który od dawna był w niej zakochany. Inna koleżanka poszła do nowej szkoły i od razu zainteresował się nią chłopak i są razem od paru lat. Znam wiele dziewczyn w moim wieku, które od dawna są w związkach. Najbardziej boli ten brak szczęścia, którego za grosz nie mam. U mnie nawet nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło. Niektórzy wmawiają mi, że przegapiłam najlepsze lata i teraz to zostali się już tylko ci najgorsi Mam wrażenie, że coś mnie omija. Przez takie porównywanie się do innych na pewno nic dobrego nie wnosi, ale jak to zmienić?
Madmoiselle77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 18:19   #2
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak przestać porównywać się do innych?

Yyy, co, w wieku 18 lat przegapiłaś najlepsze lata? Czyli niby jakie, przedszkole? Najlepsze lata to dopiero przed tobą.
Poznajesz w ogóle jakichś chłopaków?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 19:48   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Jak przestać porównywać się do innych?

Cytat:
Napisane przez Madmoiselle77 Pokaż wiadomość
Niektórzy wmawiają mi, że przegapiłam najlepsze lata i teraz to zostali się już tylko ci najgorsi
No tym tekstem to dosłownie rozwaliłaś system...

Ty masz ledwie 18 lat! Nie wierzę, że wszystkie Twoje koleżanki są w związkach, tym bardziej stałych. Stara nie jestem. Jeszcze kilka lat temu większość osób z mojego otoczenia pozostawało samych.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 21:08   #4
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Jak przestać porównywać się do innych?

Niestety, ale związki rozpoczęte w latach nastoletnich rzadko wytrzymują próbę czasu. Zwykle kończą się w momencie pójścia na studia, poznajesz nowych ludzi, często zmieniają się priorytety i upodobania.
Twoja młodość tak naprawdę dopiero się zaczyna. Studia są zwykle świetnym czasem nowych znajomości.
Nie daj sobie wmówić, że w wieku 18 lat już powinnaś mieć stałego chłopaka, bo inaczej coś jest z Tobą nie tak. Korzystaj z życia, przed Tobą najfajniejszy czas.
A co do koleżanek, które teraz są w związkach - mało prawdopodobne, że ich związki przetrwają. Przynajmniej wśród moich znajomych nastoletnie związki się rozpadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 08:50   #5
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Jak przestać porównywać się do innych?

Cytat:
Napisane przez Antoiineette Pokaż wiadomość
Niestety, ale związki rozpoczęte w latach nastoletnich rzadko wytrzymują próbę czasu. Zwykle kończą się w momencie pójścia na studia, poznajesz nowych ludzi, często zmieniają się priorytety i upodobania.
Twoja młodość tak naprawdę dopiero się zaczyna. Studia są zwykle świetnym czasem nowych znajomości.
Nie daj sobie wmówić, że w wieku 18 lat już powinnaś mieć stałego chłopaka, bo inaczej coś jest z Tobą nie tak. Korzystaj z życia, przed Tobą najfajniejszy czas.
A co do koleżanek, które teraz są w związkach - mało prawdopodobne, że ich związki przetrwają. Przynajmniej wśród moich znajomych nastoletnie związki się rozpadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I znowu ten typowy polski problem czyli porównywanie się do innych. To już się robi nudne.
Dziewczyno, każdy jest wyjątkowy, każdy ma unikalne talenty i Twoim obowiązkiem je je odkryć, wykorzystywaać i rozwijać, każdy jest inny, ma własne tempo.
To tak jak z owocami - jabłko nie jest gorsze od gruszki czy truskawka od czereśni.
Więc przestań szukać jakichś dziwnych odniesienień do porównywania się. Nie będziesz nigdy taka jak inni. Ty masz być przede wszystkim sobą, żyć w swoim tempie, na swoich zasadach.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 10:50   #6
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Jak przestać porównywać się do innych?

Cytat:
Napisane przez Madmoiselle77 Pokaż wiadomość
Znam wiele dziewczyn w moim wieku, które od dawna są w związkach. Najbardziej boli ten brak szczęścia, którego za grosz nie mam. U mnie nawet nie zapowiada się, żeby coś się zmieniło.
Czy naprawdę jedyne, co Cię może uszczęśliwić, to związek?
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 15:04   #7
sky
Zadomowienie
 
Avatar sky
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 1 561
Dot.: Jak przestać porównywać się do innych?

Głowa do góry, jeszcze całe życie przed Tobą. Nie ulegaj presji otoczenia, często gdy się za czymś nie goni, wtedy coś lub ktoś pojawia się na horyzoncie.
__________________
Na pochyłe drzewo każda koza skacze
sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-27, 15:38   #8
pandemonium3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 32
Dot.: Jak przestać porównywać się do innych?

Mając 18 lat myślałam, że dwudziestka to koniec życia.
A to dopiero początek
pandemonium3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-27 16:38:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.