Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13 - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-28, 03:02   #3391
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Jak mała mi kaszle to daje jej greentus albo pecto drill i wapno.

Odp za emmos odnośnie wyprawki: dużo mniej rzeczy kupuje się przy 2 dziecku. U mnoe połowa kwoty z 1 wyprawki. Jak ma się ta sama płeć to już w ogóle bajka. Mi najwięcej poszło na ciuszki i aptekę.

---------- Dopisano o 04:02 ---------- Poprzedni post napisano o 04:02 ----------

My 5 mamy. Teraz idą nam dwie 3 na gorze. Mała śpi , a my już nie możemy zasnąć.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 06:23   #3392
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Takie zajęcia były wczoraj w żłobku i piesek. Pestka dalej dystans.

W ogóle nie pisałam tu
6h segregowalam wczoraj ubrania od 68-86 cm. Do 68 cm podzieliłam na płeć i zostawiam SIS. Resztę dla dziewczynki zostawiłam do sprzedania. Neutralne dla Borysa. Sprzedawalyscie ubranka? Gdzie najlepiej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 52880734_1924932417634441_4245645330386780160_n.jpg (68,2 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 53136683_1924933164301033_4628809803928436736_n.jpg (68,9 KB, 74 załadowań)
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 07:46   #3393
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Takie zajęcia były wczoraj w żłobku i piesek. Pestka dalej dystans.

W ogóle nie pisałam tu
6h segregowalam wczoraj ubrania od 68-86 cm. Do 68 cm podzieliłam na płeć i zostawiam SIS. Resztę dla dziewczynki zostawiłam do sprzedania. Neutralne dla Borysa. Sprzedawalyscie ubranka? Gdzie najlepiej?
Powiem Ci na przykladzie allegro. Musisz miec super zdjecia i jakies promowanie bo inaczej zginiesz w tlumie wiec zostalalabym przy olx. Lepiej sprzedaje sie pojedyncze rzeczy bo jak jest ich duzo to zaraz cena nie pasuje. Markowe rzeczy wystawiaj pojedynczo jakies gorsze zrob pakiet i wystaw w rozsadnej cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 07:48   #3394
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Powiem Ci na przykladzie allegro. Musisz miec super zdjecia i jakies promowanie bo inaczej zginiesz w tlumie wiec zostalalabym przy olx. Lepiej sprzedaje sie pojedyncze rzeczy bo jak jest ich duzo to zaraz cena nie pasuje. Markowe rzeczy wystawiaj pojedynczo jakies gorsze zrob pakiet i wystaw w rozsadnej cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tych pojedynczych i pakietach też tak myślałam. Zostanę przy olx bo fb nie mam i nie będę dla sprzedaży ciuchów zakładać. Dzięki
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 09:22   #3395
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Calineczka, to jestem zaskoczona a bo miałam kurtke zimowa z Zary 86 i bardzo szybko kupowałam drugą bo wyrósł mi już z niej w grudniu. Zobaczymy, najwyżej się posprzedaje.
A z tymi jadlosipsami w żłobkach to szkoda gadać czasami, u nas też się "kwiatki" zdarzają.
Zazdroszczę że mogłaś uczestniczyć w takim kursie! Mojemu tzowi by się przydało. Młody teraz ma bunt na mycie rąk. Jak jest hasło idziemy umyć rączki to biega po całym domu, śmieje się, widać że traktuje to trochę jak zabawę w ganianego. Nie bardzo działa tłumaczenie albo czekanie na niego w łazience. Zazwyczaj i tak trzeba go na siłę wziąć więc jest płacz. Mąż wczoraj z siebie zadowolony ze postawił dziecko w kącie ;(! Boże, normalnie mnie krew zalała. Przeczytam mu co napisałaś, bo nie wiem czy moj wczorajszy monolog o systemie kar i nagród do niego dotarł.
Na kaszel u nas nawilżacz powietrza najlepiej działa .

Idę do kosmetyczki na brwi. Pierwszy raz od pół roku!!!!

Wojtek jak go dziś oddawałam płakał i w sumie to go na siłę musiałam zostawić wczepił mi się w bluzkę i koniec. W ogóle taki ma lęk ostatnio że jak mu autko pojedzie do sypialni to ciągnie mnie za rękę bo sam nie pójdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 09:53   #3396
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Nie mów , że on ustal w tym kącie? Zapomniałam nawet ze coś takiego było

U nas dziewczynka z którą Pestka spędzała najwięcej czasu idzie do dużego żłobka. Obok do starszakow. Zwolnilo sie tam 1 miejsce a ona jest najstarsza w naszej grupie. Trochę strach inne dzieci, miejsce i panie. Zajęcia i catering ten sam. Docelowo od września całą grupa powinna tam przejść.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 10:10   #3397
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
Jeszcze szybciej?
Jak tam kompletowanie wyprawki? Dużo mniej rzeczy musisz kupić przy drugim dziecku czy niekoniecznie?



Słabo z tymi bułami Niesamowite, że to tak widać.
Wiesz, myślałam, że znalazłam żłobek z wyżywieniem ok, ale opierałam się na czyjejś opinii. Okazało się, że jest tak jak w innych. Masakra, chyba z 6 żłobków sprawdziłam
Nie wiem czy bardziej świadomi rodzice u mnie w mieście nie dają dzieci do żłobków czy dają do tych powyżej 1000 zł, na które ja nie patrzę...

Zdrowia dla męża!

My mierzyliśmy stopę esize.me i o ile na pierwszych pomiarze się opierałam (chociaż wtedy wielu marek ze swojej strony nie mieli w systemie) to drugi wyszedł średnio wiarygodnie...


U nas odpukać ostatnie dwa razy były super, nawet panie się śmiały, że młodego nagrają i będzie reklamował pobieranie Ale mam na niego metodę - uwielbia słuchać muzyki, mam nadzieję, że będzie to działało jak najdłużej.

Ciuchy wypadają małe, ale kurtki chyba nie wszystkie. Teraz mamy 86 i jest dośc duża, rękawy są sporo za długie. Kupowałam w listopadzie i myślałam, że do niej dorośnie, ale lepsza byłaby chyba jednak 80. Nie wiem czy przez te 8-9 miesięcy przeskoczy wyżej niż do 98. 104 jest jako na 3-4 lata. Zobaczymy, dostałam te kurtki i żal oddawać, najwyżej potem sprzedam. Jedna to ta co mamy, przeceniona z 90 na 30 (na black friday płaciliśmy 45 więc nie dużo więcej), ale druga z 180 na 50 (nowej za 180 mu w przyszłym roku nie kupię).


Pamietam jak pisałaś, że tak ja ja lubisz cieplo w mieszkaniu. Z kąpielą mam tak samo
W ogóle lato to jedyna pora, w której nie marznę


Nie mi nie pisz, też nie będę miała pączków, bo jestem uziemiona z chorym młodym, zostaliśmy bez męża kilka dni i nawet pączka nie ma mi kto kupić


Wspólczuję, 3 podobno najbardziej bolą


U nas też chyba 5 idzie.



Emmos co do warsztatów o buncie:
Prowadząca (bardzo w nurcie rb) na początku pow., że bunt to jest sprzeciw wobec władzy i zapytała, czy chcemy być z dzieckiem w relacji władca-poddany. Czy jak partner ma inne zdanie to też to nazywamy buntem
Właściwie to się nazywa nie buntem dwulatka, tylko buntem drugiego roku życia, więc normalne, że nasze dzieci już to mają. Przestajemy być dla nich całym światem, odkrywają, że są osobną jednostką i mają sprawczość.
Te "bunty" wynikają z jakiejś potrzeby, którą dzieci próbują zaspokoić. My mamy różne narzędzia, żeby zaspokoić samodzielnie swoje potrzeby, maluchy nie. (oczywiście trzeba odróżniać potrzeby od zachcianek! mamy potrzeby też są ważne).
Zacytowała Juula, który pisze, że dziecka nie da się rozpieścić dając mu za dużo tego, czego potrzebuje. (da się jak się daje za dużo tego, co niepotrzebne)
Omawialiśmy różne sytuacje, w których dziecko się "buntuje" i zastanawialiśmy się jakie potrzeby za tym stoją i jaką strategię można obrać.
Im mniej się będziemy buntować przeciw temu buntowi tym łatwiej go przejdziemy Dziecko musi tego doświadczyć, od nas zależy ile to będzie trwało.
Mam nadzieję, że uda nam się pójść na drugą część.

Pytałaś tez kiedyś o zazdrość. Mały nie jest zazdrosny o męża, jak się przytulamy to on się śmieje i posyła buziaki, albo do nas przychodzi. Ale ostatnio wzięłam na ręce małe dziecko koleżanki i W. wyraźnie się to nie podobało. Chodził koło mnie i mówił "odłóż, odłóż" mimo, że mąż koleżanki się z nim fajnie bawił i chciał go zająć.


Rozpisałam się, ale muszę Wam napisać jeszcze nasz wczorajszy hit.
Mówię, że idziemy jeść tylko wypłukamy ręce. Na co młody: "puk puk, kto tam, botam botam (hipopotam)"

Od kilku dni ma katar i kaszle coraz gorzej. Dzisiaj nie mógł jeść ani spać bo tam go dusiło
Macie jakieś sposoby na kaszel?
Super kurs. Mój mąż na szczęście też ma takie samo zdanie. Nawet znajomej ostatnio opowiadał, że nie ma czegoś takiego jak bunt 2 latka. Patrzyła jak na kosmite no cóż.

Zamówiłam wczoraj Mrugaly zobaczymy jak przyjdą. Na razie jaram się i nie mogę się doczekać kuriera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 11:25   #3398
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
Super kurs. Mój mąż na szczęście też ma takie samo zdanie. Nawet znajomej ostatnio opowiadał, że nie ma czegoś takiego jak bunt 2 latka. Patrzyła jak na kosmite no cóż.

Zamówiłam wczoraj Mrugaly zobaczymy jak przyjdą. Na razie jaram się i nie mogę się doczekać kuriera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na jaki model w koncu sie zdecydowalas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 12:24   #3399
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Na jaki model w koncu sie zdecydowalas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te Screenshot_20190228-132332_Messenger.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 12:25   #3400
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Super tez chcialam ten kolor ale jednak nie bylo mojego rozmiaru w przyzwoitej $$

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 12:31   #3401
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Ja szukam krótkich kaloszy i nic nie ma fajnego
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 12:36   #3402
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Super tez chcialam ten kolor ale jednak nie bylo mojego rozmiaru w przyzwoitej $$

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na eobuwie już wyprzedany nasz rozmiar a też czekałam na jakiś %. Stwierdziłam że kupuje teraz bo w końcu nie kupię wcale i na allegro zamówiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja szukam krótkich kaloszy i nic nie ma fajnego
Ja kalosze kupię dopiero na jesień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 12:58   #3403
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Ja potrzebuje teraz bo jest za ciepło na śniegowe , a w normalnych butach jej tu nie puszcze. Błoto po kostki.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 13:16   #3404
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Morelle, a nie wiem. Tak się wscieklam że już nie dopytałam.

Ja ciągle czekam na te Geoxy. Nie wiedziałam że na limango to wszystko tak długo idzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 13:18   #3405
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Morelle, a nie wiem. Tak się wscieklam że już nie dopytałam.

Ja ciągle czekam na te Geoxy. Nie wiedziałam że na limango to wszystko tak długo idzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tam chyba przy każdej kampanii jest data wysyłki. Czasami kosmos
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 13:24   #3406
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Tam chyba przy każdej kampanii jest data wysyłki. Czasami kosmos
Widziałam. Data jest max do poniedziałku więc liczę na to że przyjdą niebawem. Tylko żeby dobre byly bo nie chce mi się odsyłać i szukać znowu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 14:33   #3407
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja potrzebuje teraz bo jest za ciepło na śniegowe , a w normalnych butach jej tu nie puszcze. Błoto po kostki.
Alaa no tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 19:19   #3408
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Morelle - fajne atrakcje dla Pestki w zlobku. Co do sprzedaży ubrań - odradzam Allegro, olx chyba najlepiej.

Karolinuusia - fajne te Mrugaly.

Pestycyda - zadowolona jesteś z brwi?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 21:37   #3409
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Calineczka, szczerze to jeszcze nie zabrałam się za wyprawkę Wlasnie dlatego, że wydaje mi się, że wszystko przecież mam, wystarczy dokupić kilka rzeczy



Dlaczego pomiar wyszedł mało wiarygodnie?


Co do rozmiarów w Zarze to ja kupiłam kurtkę na 92 i powiem Ci, że jest niewiele większa od 86 z hm.


Aha, to na wakacje jedziemy razem Ja latem czuję, że żyję



W temacie paczkow zjadłam jednego z odkrojonym wierzchem w ramach 2 śn.(cukier w normie), ale czułam niedosyt i małż zrobił mi faworki z piekarnika na jogurcie naturalnym posypane ksylitolem Zjadłam 5 na podwieczorek i też cukier ok



Botam botam


Zdrówka dla synusia. Dość często Ci się przeziębia biedny.


Dziękuje za relacje z warsztatów. Zazdraszczam obecności

Zgadzam się z tym co napisałaś. Dla mnie to kolejny etap rozwoju dziecka, bez wzgledu na to jak go nazwę i staram się podejść do tego spokojnie, ale są sytuacje, że na serio szlag mnie trafia. Bo jak widzę moją corke sciskającą mokrą karmę psa niczym plastelinę i to po 10 razy dziennie to pojęcie zaspakajania potrzeb i ciekawości staje mi się obce...Chociaz moj tż mowi, że jestem oaza spokoju, więc może to jakoś przetrwamy



Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość

Śliczne!

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Powiem Ci na przykladzie allegro. Musisz miec super zdjecia i jakies promowanie bo inaczej zginiesz w tlumie wiec zostalalabym przy olx. Lepiej sprzedaje sie pojedyncze rzeczy bo jak jest ich duzo to zaraz cena nie pasuje. Markowe rzeczy wystawiaj pojedynczo jakies gorsze zrob pakiet i wystaw w rozsadnej cenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Podpisuję się.

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Nie mów , że on ustal w tym kącie? Zapomniałam nawet ze coś takiego było

U nas dziewczynka z którą Pestka spędzała najwięcej czasu idzie do dużego żłobka. Obok do starszakow. Zwolnilo sie tam 1 miejsce a ona jest najstarsza w naszej grupie. Trochę strach inne dzieci, miejsce i panie. Zajęcia i catering ten sam. Docelowo od września całą grupa powinna tam przejść.

Moja sasiadka zmieniła corce grupę i nagle okazało się, że ta zaczela chętnie do niej uczęszczać. Ciekawe co było przyczyną wcześniejszej niechęci...

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Calineczka, to jestem zaskoczona a bo miałam kurtke zimowa z Zary 86 i bardzo szybko kupowałam drugą bo wyrósł mi już z niej w grudniu. Zobaczymy, najwyżej się posprzedaje.
A z tymi jadlosipsami w żłobkach to szkoda gadać czasami, u nas też się "kwiatki" zdarzają.
Zazdroszczę że mogłaś uczestniczyć w takim kursie! Mojemu tzowi by się przydało. Młody teraz ma bunt na mycie rąk. Jak jest hasło idziemy umyć rączki to biega po całym domu, śmieje się, widać że traktuje to trochę jak zabawę w ganianego. Nie bardzo działa tłumaczenie albo czekanie na niego w łazience. Zazwyczaj i tak trzeba go na siłę wziąć więc jest płacz. Mąż wczoraj z siebie zadowolony ze postawił dziecko w kącie ;(! Boże, normalnie mnie krew zalała. Przeczytam mu co napisałaś, bo nie wiem czy moj wczorajszy monolog o systemie kar i nagród do niego dotarł.
Na kaszel u nas nawilżacz powietrza najlepiej działa .

Idę do kosmetyczki na brwi. Pierwszy raz od pół roku!!!!

Wojtek jak go dziś oddawałam płakał i w sumie to go na siłę musiałam zostawić wczepił mi się w bluzkę i koniec. W ogóle taki ma lęk ostatnio że jak mu autko pojedzie do sypialni to ciągnie mnie za rękę bo sam nie pójdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam nadzieję, że Wojtek płakał tylko przez chwilę.

Jak brwi?

Moj tż pewnie by przyklasnął na ten kąt niestety


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 22:36   #3410
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Jak mała mi kaszle to daje jej greentus albo pecto drill i wapno.

Odp za emmos odnośnie wyprawki: dużo mniej rzeczy kupuje się przy 2 dziecku. U mnoe połowa kwoty z 1 wyprawki. Jak ma się ta sama płeć to już w ogóle bajka. Mi najwięcej poszło na ciuszki i aptekę.

My 5 mamy. Teraz idą nam dwie 3 na gorze. Mała śpi , a my już nie możemy zasnąć.
A wapno przez to, że kaszel może być alergiczny?

To super. Pewno też dużo szybciej się wszystko ogarnia jak już wiadomo co i jak.


Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Calineczka, to jestem zaskoczona a bo miałam kurtke zimowa z Zary 86 i bardzo szybko kupowałam drugą bo wyrósł mi już z niej w grudniu. Zobaczymy, najwyżej się posprzedaje.
A z tymi jadlosipsami w żłobkach to szkoda gadać czasami, u nas też się "kwiatki" zdarzają.
Zazdroszczę że mogłaś uczestniczyć w takim kursie! Mojemu tzowi by się przydało. Młody teraz ma bunt na mycie rąk. Jak jest hasło idziemy umyć rączki to biega po całym domu, śmieje się, widać że traktuje to trochę jak zabawę w ganianego. Nie bardzo działa tłumaczenie albo czekanie na niego w łazience. Zazwyczaj i tak trzeba go na siłę wziąć więc jest płacz. Mąż wczoraj z siebie zadowolony ze postawił dziecko w kącie ;(! Boże, normalnie mnie krew zalała. Przeczytam mu co napisałaś, bo nie wiem czy moj wczorajszy monolog o systemie kar i nagród do niego dotarł.
Na kaszel u nas nawilżacz powietrza najlepiej działa .
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może to zalezy od modelu? A Wojtek jest wysoki?
Bo W. niby jest duży (z 13 kg pewno już), ale nie jest takki wysoki, z 83 cm. I wagi też tak po nim nie widać, bo jest ubity, uda ma konkret
My pod koniec listopada kupiliśmy pierwszą Ale wcześniej mieliśmy odziedziczoną.
Z jadłospisami to chyba w dużej mierze wina rodziców. Bo jak szukałam info na forach i dopytywałam to widzę, że mamy chcą, żeby dziecko jadło. Wolą, żeby była drożdzówka i słodki jogurt, bo to dziecko zje...
O nawilżaczu myślałam, ale stwierdziłam, że najpierw kupimy stację, żeby sprawdzić jak u nas jest z wilgocią i wyszło ok, zwykle ponad 50. NIe kupiliśmy w końcu nawilżacza bo za dużo to chyba też niedobrze
U mnie jest dużo takich mini warsztatów i są darmowe w bawialniach itp. Żałuję, że rok temu o tym nie wiedziałam, ale też bałam się wtedy jeździć sama z młodym w rózne miejsca. Teraz jak widzę mamy z maluchami 5-6 miesięcy to myślę, że ja byłam chyba za bardzo wystraszną mamą One z tych warsztatów korzystają, bo dzieci leżą i gawożą, one piją kawkę, a ja gonię po całej sali za dzieckiem
Dlatego też mnie tak wkurza jak jesteśmy ciągle chorzy i nie możemy wychodzić w takie miejsca.

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
Super kurs. Mój mąż na szczęście też ma takie samo zdanie. Nawet znajomej ostatnio opowiadał, że nie ma czegoś takiego jak bunt 2 latka. Patrzyła jak na kosmite no cóż.

Zamówiłam wczoraj Mrugaly zobaczymy jak przyjdą. Na razie jaram się i nie mogę się doczekać kuriera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sliczne te buty! Kolorystyka mrugałków dla chłopców nie jest taka ładna.
Mąż

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Calineczka, szczerze to jeszcze nie zabrałam się za wyprawkę Wlasnie dlatego, że wydaje mi się, że wszystko przecież mam, wystarczy dokupić kilka rzeczy

Dlaczego pomiar wyszedł mało wiarygodnie?

Co do rozmiarów w Zarze to ja kupiłam kurtkę na 92 i powiem Ci, że jest niewiele większa od 86 z hm.

Aha, to na wakacje jedziemy razem Ja latem czuję, że żyję

W temacie paczkow zjadłam jednego z odkrojonym wierzchem w ramach 2 śn.(cukier w normie), ale czułam niedosyt i małż zrobił mi faworki z piekarnika na jogurcie naturalnym posypane ksylitolem Zjadłam 5 na podwieczorek i też cukier ok

Botam botam

Zdrówka dla synusia. Dość często Ci się przeziębia biedny.

Dziękuje za relacje z warsztatów. Zazdraszczam obecności

Zgadzam się z tym co napisałaś. Dla mnie to kolejny etap rozwoju dziecka, bez wzgledu na to jak go nazwę i staram się podejść do tego spokojnie, ale są sytuacje, że na serio szlag mnie trafia. Bo jak widzę moją corke sciskającą mokrą karmę psa niczym plastelinę i to po 10 razy dziennie to pojęcie zaspakajania potrzeb i ciekawości staje mi się obce...Chociaz moj tż mowi, że jestem oaza spokoju, więc może to jakoś przetrwamy
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z wyprawą teraz pójdzie Ci szybko
Ale za nierobienie zdjęć brzuszkowi (kiedyś o tym pisałaś) to
Synuś też będzie chciał zobaczyć jak wtedy wyglądałaś

Co do pomiaru - wyszło, że stopy są trochę większe (były z 2-3 miesiące róznicy chyba), ale rozmiar niby przeskoczył o 2 i nijak mi się to nie zgadzało z rzeczywistością. 24 było ogromne.

HM ma wyjątkowo dużą rozmiarówkę, zara małą Ale w sumie z HM to młody jeszcze 74 coś ma I 92 też, 5 rozmiarów na raz

Niech mąż da przepis na faworki Muszę w weekend coś zmajstrować

No często Już się cieszyłam, że cały luty zdrowi jesteśmy i masz! Strach pomyśleć co będzie z żłobku/przedszkolu... W sumie może przez to też często coś łapie, że chodzimy od jesieni często na te zajęcia i warsztaty i ma większy kontakt z dziećmi? Oby tylko na katarach itp. się kończyło, pierwszy antybiotyk to będzie dla mnie pewno prawie zawał

Nie ma rodziców idealnych. Mnie ostatnio takie nerwy biorą... Mam stresujący czas i nie chcę, żeby się to odbijało na dziecku, ale tak łatwo mnie wyprowadzić z równowagi... Czasem nie mogę się powstrzymać i na niego krzyknę, a potem mam wyrzuty sumienia

Słyszałam Ami z wózkiem, niesamowita jest


Sprzedałam nasze jesienne emele i teraz mi ich żal
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 05:22   #3411
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Xzora, mając na myśli brwi mówiłam o samej hennie i regulacji. Nie o permanentnym:p jest spoko.

Calineczka, nie mierzyłam Wojtka ale raczej niewysoki skoro w body 80 potrafi wejść:p 11,5 kg waży. Zdrówka dla Was.

Jezu, ile może jelitowka trwać? W nocy miałam biegunkę i rzygalam ja od poniedziałku nic nie jem. Wyglądam jak duch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 08:44   #3412
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Jestem dzisiaj totalnie rozbita. Pisałam Wam niedawno o dziewczynce z białaczką, ktora poruszyła instagram. Zmarła To takie niezrozumiałe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 11:57   #3413
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Jestem dzisiaj totalnie rozbita. Pisałam Wam niedawno o dziewczynce z białaczką, ktora poruszyła instagram. Zmarła To takie niezrozumiałe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie..... to jest straszne

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Calineczka wapno przy alergicznym raczej nie pomoże , ale jak dasz 3 dni po 5ml to tez nie zaszkodzi.

Fajnie z tymi warsztatami. Pestycyda nie wiesz czy coś u nas jest ?

Co do buntu 2 latka to u nas nic z tych rzeczy nie ma. Jeszcze....
Wczoraj Panie mówiły , że ona jest jednym z nielicznych dzieci z którym nie mają problemów. Nie bije się z nikim. Nie zabiera zabawek. Nie płacze. Bawi się. Tańczy. Je. Śpi. Jedyne co trzeba patrzec bo uwielbia skakać i robić bam. .. najlepiej z czegoś. W żłobku ma tylko możliwość skakania z rantu basenu do kulek. Wiec dużo tam siedzi.
Coś czuje , ze drugie to będzie wszedobylski. Kopie mnie non stop. Pestka prawie wcale.

Idą nam na pewno 2 trójki górne. Dziś mi się udało posmarować. Wszystkie inne zęby na gorze ma.

Bierzemy drugą serię bro. I nie ma żadnych objawów. Kaszel był tylko przy 1. I cały czas jest zdrowa

Dostałam maila ze żłobka, że w tym roku dofinansowanie z programu maluch będzie tylko 100 zł. Za zesly dostawalismy zwrot 150 zł za 1mc. Dostaliśmy wszystko w grudniu. Fajny był zastrzyk gotówki. Teraz Pani dyrektor nie chce żebyśmy tyle czekali. Bo wyplata przez urząd dotacji jest planowana na lipiec. Także dostaniemy aneksy do umowy i obniża nam czesne o 100 zł. W sumie fajnie. Ciesze się.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Ja sie wczoraj dowiedziałam, że koleżanka jest w ciąży i ma termin na październik.
Dwie na sierpień i jedna tak jak ja.. ale wysyp

Przyznali nam zwrot pieniędzy za t hermomixa

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Calineczka za ile sprzedałas emele i gdzie

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Zrobiłam wczoraj 1 pranie dla młodego chciałam dziś prasować. Ale pogoda jest depresyjna....

Moja mama ma w środę urodziny i za tydz imieniny. Nie mam pojęcia co jej kupić. Doradzicie?

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Dziewczyny na ca-50% od % EXTRA50

Body w super cenach
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 14:09   #3414
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Nie..... to jest straszne

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Calineczka wapno przy alergicznym raczej nie pomoże , ale jak dasz 3 dni po 5ml to tez nie zaszkodzi.

Fajnie z tymi warsztatami. Pestycyda nie wiesz czy coś u nas jest ?

Co do buntu 2 latka to u nas nic z tych rzeczy nie ma. Jeszcze....
Wczoraj Panie mówiły , że ona jest jednym z nielicznych dzieci z którym nie mają problemów. Nie bije się z nikim. Nie zabiera zabawek. Nie płacze. Bawi się. Tańczy. Je. Śpi. Jedyne co trzeba patrzec bo uwielbia skakać i robić bam. .. najlepiej z czegoś. W żłobku ma tylko możliwość skakania z rantu basenu do kulek. Wiec dużo tam siedzi.
Coś czuje , ze drugie to będzie wszedobylski. Kopie mnie non stop. Pestka prawie wcale.

Idą nam na pewno 2 trójki górne. Dziś mi się udało posmarować. Wszystkie inne zęby na gorze ma.

Bierzemy drugą serię bro. I nie ma żadnych objawów. Kaszel był tylko przy 1. I cały czas jest zdrowa

Dostałam maila ze żłobka, że w tym roku dofinansowanie z programu maluch będzie tylko 100 zł. Za zesly dostawalismy zwrot 150 zł za 1mc. Dostaliśmy wszystko w grudniu. Fajny był zastrzyk gotówki. Teraz Pani dyrektor nie chce żebyśmy tyle czekali. Bo wyplata przez urząd dotacji jest planowana na lipiec. Także dostaniemy aneksy do umowy i obniża nam czesne o 100 zł. W sumie fajnie. Ciesze się.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Ja sie wczoraj dowiedziałam, że koleżanka jest w ciąży i ma termin na październik.
Dwie na sierpień i jedna tak jak ja.. ale wysyp

Przyznali nam zwrot pieniędzy za t hermomixa

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Calineczka za ile sprzedałas emele i gdzie

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Zrobiłam wczoraj 1 pranie dla młodego chciałam dziś prasować. Ale pogoda jest depresyjna....

Moja mama ma w środę urodziny i za tydz imieniny. Nie mam pojęcia co jej kupić. Doradzicie?

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Dziewczyny na ca-50% od % EXTRA50

Body w super cenach
Dzieki. Poczynilam zamowienie. Fakt body w super cenach az wzielam dwa komplety. Kupilam tez kurtke dwustronna mimo ze mamy parke ale ta dwustronna taka praktyczna sie wydala i bedzie mi pasowac do mrugalek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 14:12   #3415
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

ciesze się , że się przydało info ja też dla Pestki wzięłam body
Bo mam mnóstwo na 92 cm ale niektóre za duże. Wiec wzięłam 1 na 86 cm
Sweter i leginsy z minnie. Resztę dla młodego.

Jakbyście widziały pajace w dobrej cenie to krzyczcie. Potrzebuje na 68 cm.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 14:15   #3416
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Przyszły mi mrugaly i da bardzo twarde! Wasze Też takie są?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 14:18   #3417
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Ja nie pomogę. Nie widziałam nawet żadnych
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 14:34   #3418
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
Przyszły mi mrugaly i da bardzo twarde! Wasze Też takie są?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem Ci ze te moje pierwsze byly mieksze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 14:54   #3419
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Powiem Ci ze te moje pierwsze byly mieksze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A te drugie też trafiły się twarde?
Dziś w sklepie widziałam emele i były lekkie jak piórko i zginaly się jak sprężyna. Teraz nie wiem czy oddawać czy co zawiodłam się. TŻ mówi że się wyrobia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 14:59   #3420
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 13

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
A te drugie też trafiły się twarde?
Dziś w sklepie widziałam emele i były lekkie jak piórko i zginaly się jak sprężyna. Teraz nie wiem czy oddawać czy co zawiodłam się. TŻ mówi że się wyrobia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba zalezy od modelu. Moje emele byly bardzo sztywne i jakos zrazilam sie. Obecne mrugaly sa lekkie nieco sztywniejsze ale nie ma tragedii moze faktycznie sie wyrobia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 11:11:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.