Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-05, 08:40   #4891
klaudieette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

fragment ulotki:
'* Jeżeli minęło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona. Tabletkę należy przyjąć tak szybko jak to możliwe, a następnie przyjmować kolejne tabletki o zwykłej porze.

• Jeżeli minęło więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą może być zmniejszona. Im więcej tabletek pominięto, tym większe jest ryzyko zajścia w ciążę. Ryzyko niepełnej ochrony przed ciążą jest największe, jeżeli zapomni się różowej tabletki na początku lub na końcu blistra. Dlatego należy przestrzegać poniższych zasad (patrz też wykres poniżej):

• Pominięcie więcej niż jednej tabletki w blistrze Należy skontaktować się z lekarzem.

• Pominięcie jednej tabletki w tygodniu 1. Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy znowu przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenia, na przykład prezerwatywy, przez następne 7 dni. Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, należy skontaktować się z lekarzem – jest możliwe zajście w ciążę. "

i

'Jeżeli od pominięcia tabletki upłynęło mniej niż 12 h, skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana; pominiętą tabletkę należy jak najszybciej przyjąć, a kolejną - o zwykłej porze. '
klaudieette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 10:19   #4892
Missdarkness23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, biorę tabletki kontracept, wcześniej już brałam inne rodzaje tabletek, jestem aktualnie przy 3 miesiącu kontraceptu. W poprzednich dwóch miesiącach wszystko było ok, wiem że jestem w trakcie tego okresu przystosowawczego. Aktualnie jestem tuż przed odstawieniem. W tym miesiącu brałam lek cyclo-3-fort oraz wprowadziłam dietę wysokobłonnikową. Taką dietę już wcześniej stosowałam (otręby z jogurtem i musli na wieczór), suszone śliwki, a dodatkowo teraz dołożyłam więcej owoców, i pieczywo pełnoziarniste. Czytałam w internecie że cyclo-3-fort nie wpływa na tabletki anty, a dodatkowo jest przepisywany też w przypadku plamień przy tabletkach. 2 dni temu dostałam delikatnych plamień, które trwały jeden dzień, dzień wcześniej miałam też lekko podbarwiony na pomarańczowo/brązowawo śluz w minimalnych ilościach. Aktualnie tego plamienia już nie mam, ale odczuwam ciągnięcie w podbrzuszu i tak jakbym zaraz miała dostać okres i też bolesność i obrzmienie piersi (ale to miałam też w poprzednich miesiącach) i w ogóle w tym miesiącu odczuwałam pobolewanie jajników (co czasami też mi się kiedyś zdażało). Martwię się że mogło dojść do zaburzenia wchłaniania tabletek i stąd to krótkie plamienie. I też dziwne jest dla mnie że przy tabletkach hamujących plamienia - takie plamienie dostałam. Staram się unikać spożywania jednocześnie np. otrąb i tabletek, tabletke biorę rano przy śniadaniu, aktualnie z tym pieczywem pełnoziarnistym. Biegunek nie mam, ale wiadomo dzięki błonnikowi te stolce są miększe, choć to też mi się zdarzało wcześniej. Myślicie że mam się czym przejmować?
Missdarkness23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 11:35   #4893
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez klaudieette Pokaż wiadomość
fragment ulotki:
'* Jeżeli minęło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona. Tabletkę należy przyjąć tak szybko jak to możliwe, a następnie przyjmować kolejne tabletki o zwykłej porze.

• Jeżeli minęło więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona przed ciążą może być zmniejszona. Im więcej tabletek pominięto, tym większe jest ryzyko zajścia w ciążę. Ryzyko niepełnej ochrony przed ciążą jest największe, jeżeli zapomni się różowej tabletki na początku lub na końcu blistra. Dlatego należy przestrzegać poniższych zasad (patrz też wykres poniżej):

• Pominięcie więcej niż jednej tabletki w blistrze Należy skontaktować się z lekarzem.

• Pominięcie jednej tabletki w tygodniu 1. Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy znowu przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenia, na przykład prezerwatywy, przez następne 7 dni. Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, należy skontaktować się z lekarzem – jest możliwe zajście w ciążę. "

i

'Jeżeli od pominięcia tabletki upłynęło mniej niż 12 h, skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana; pominiętą tabletkę należy jak najszybciej przyjąć, a kolejną - o zwykłej porze. '
Dzięki. Coś się musiało zmienić w takim razie...
Ja bym się nie martwiła. Organizm nie zauważy różnicy. Zabezpieczaj się te 7 dni i żyj dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Missdarkness23 Pokaż wiadomość
Hej, biorę tabletki kontracept, wcześniej już brałam inne rodzaje tabletek, jestem aktualnie przy 3 miesiącu kontraceptu. W poprzednich dwóch miesiącach wszystko było ok, wiem że jestem w trakcie tego okresu przystosowawczego. Aktualnie jestem tuż przed odstawieniem. W tym miesiącu brałam lek cyclo-3-fort oraz wprowadziłam dietę wysokobłonnikową. Taką dietę już wcześniej stosowałam (otręby z jogurtem i musli na wieczór), suszone śliwki, a dodatkowo teraz dołożyłam więcej owoców, i pieczywo pełnoziarniste. Czytałam w internecie że cyclo-3-fort nie wpływa na tabletki anty, a dodatkowo jest przepisywany też w przypadku plamień przy tabletkach. 2 dni temu dostałam delikatnych plamień, które trwały jeden dzień, dzień wcześniej miałam też lekko podbarwiony na pomarańczowo/brązowawo śluz w minimalnych ilościach. Aktualnie tego plamienia już nie mam, ale odczuwam ciągnięcie w podbrzuszu i tak jakbym zaraz miała dostać okres i też bolesność i obrzmienie piersi (ale to miałam też w poprzednich miesiącach) i w ogóle w tym miesiącu odczuwałam pobolewanie jajników (co czasami też mi się kiedyś zdażało). Martwię się że mogło dojść do zaburzenia wchłaniania tabletek i stąd to krótkie plamienie. I też dziwne jest dla mnie że przy tabletkach hamujących plamienia - takie plamienie dostałam. Staram się unikać spożywania jednocześnie np. otrąb i tabletek, tabletke biorę rano przy śniadaniu, aktualnie z tym pieczywem pełnoziarnistym. Biegunek nie mam, ale wiadomo dzięki błonnikowi te stolce są miększe, choć to też mi się zdarzało wcześniej. Myślicie że mam się czym przejmować?
Myślę, że nie masz. W ulotce jest jasno zapisane, co zaburza tabletki. Daj organizmowi przywyknąć . Objawy, które opisujesz, nie są jakieś dziwne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 20:14   #4894
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez klaudieette Pokaż wiadomość
Hejka
Od roku przyjmuje vibin mini- zawsze o 21. W środe kochaliśmy się z partnerem (i tą tabletkę ze środy wzięłam o normalnej porze) i nie skończył we mnie. Wczoraj (czwartek) zapomniałam wziąć tabletkę (ostatnia tabletka z 1 tygodnia) więc wzięłam ją dziś rano (ok. godz. 7). Więc nie minęło 12h.. czytałam ulotkę, czytałam fora i czy mam się stresować? Na ulotce jest napisane, że istnieje możliwość zajścia w ciążę..
Byłam kiedyś w takiej sytuacji i wszystko było w porządku. Jak długo bierzesz już tabletki?
Niemniej jednak w ulotce pisze żeby zabezpieczać się przez tydzień od pominiętej tabletki oraz ja jeszcze zrobiłabym po ok. 14 dniach po stosunku test ciążowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 21:23   #4895
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 11:27   #4896
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Faktycznie, źle przeczytałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 09:41   #4897
talarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny. Mam pytanie dotyczące soku pomarańczowego i tabletek anty. Wypiłam całkiem sporo tego soku i potem przyjęłam tabletkę. Mogło to wpłynąć na jej skuteczność. Tabletkę popiłem wodą i potem już nie piłam soku
talarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 09:43   #4898
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez talarson Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Mam pytanie dotyczące soku pomarańczowego i tabletek anty. Wypiłam całkiem sporo tego soku i potem przyjęłam tabletkę. Mogło to wpłynąć na jej skuteczność. Tabletkę popiłem wodą i potem już nie piłam soku
Sok pomarańczowy nie wpływa na wchłanialność tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 21:28   #4899
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny apropos pominięcia tabletek. W sumie zdarzyło mi się to pierwszy raz od ponad 2 lat zażywam tabletki Atywia i obecnie jestem na 14 dniu tabletki, ale dopiero teraz zorientowałam się, że zapomniałam wczoraj zażyć 13 tabl. (powyżej 12 h). W związku z tym zażyłam dzisiaj 2 tabletki naraz - chyba dobrze zrobiłam? Rozumiem, że przez kolejne 7 dni brania tabletek muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie czy nie? Potem normalnie 7 dni przerwy?

Edytowane przez iza89
Czas edycji: 2021-03-16 o 21:29
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 08:28   #4900
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny apropos pominięcia tabletek. W sumie zdarzyło mi się to pierwszy raz od ponad 2 lat zażywam tabletki Atywia i obecnie jestem na 14 dniu tabletki, ale dopiero teraz zorientowałam się, że zapomniałam wczoraj zażyć 13 tabl. (powyżej 12 h). W związku z tym zażyłam dzisiaj 2 tabletki naraz - chyba dobrze zrobiłam? Rozumiem, że przez kolejne 7 dni brania tabletek muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie czy nie? Potem normalnie 7 dni przerwy?
W ulotce jest wszystko ładnie opisane
W przypadku pominięcia tabletki w 2. tyg.: należy przyjąć ostatnią pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie 2 tabletek. Pozostałe zażywa się o stałej porze. Jeżeli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki preparat przyjmowano prawidłowo, nie trzeba stosować dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Jeżeli natomiast pominięto więcej niż 1 tabletkę, należy przez 7 dni stosować dodatkowe metody zapobiegające ciąży.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 16:12   #4901
karrolina91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny jestem tu nowa, zwariuje zaraz.

Pierwsza sprawa. Zamiast krwawienia z odstawienia przy tabletkach vines dostałam delikatnego plamienia przez 1,5 dnia. Plamienie nie bylo żywa krwią, tylko brązowy sluz. Czy to jesy ok? Miał tak ktoś na vines? To było moje pierwsze opakowanie.

Druga sprawa. W piątek rozpoczęłam drugie opakowanie. W niedzielę przyjełam tabsa o 21, a o 21.45 zaczęły się u mnie wymioty, które trwały całą noc. To chyba grypa zoladkowa, bo do dziś nie czuje się najlepiej. O 8.30 rano przyjełam tabletkę z zapasowego opakowania. Był.stosunek przed ta zwymiotowaną tabletka, ale w prezerwatywie.

Powiedzcie mi jak bardzo panikuje?

A trzecia sprawa to jeszcze taka, że mam wodnisty śluz, ale mleczny, gdzieś od poniedziałku.
karrolina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-17, 22:01   #4902
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karrolina91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem tu nowa, zwariuje zaraz.

Pierwsza sprawa. Zamiast krwawienia z odstawienia przy tabletkach vines dostałam delikatnego plamienia przez 1,5 dnia. Plamienie nie bylo żywa krwią, tylko brązowy sluz. Czy to jesy ok? Miał tak ktoś na vines? To było moje pierwsze opakowanie.

Druga sprawa. W piątek rozpoczęłam drugie opakowanie. W niedzielę przyjełam tabsa o 21, a o 21.45 zaczęły się u mnie wymioty, które trwały całą noc. To chyba grypa zoladkowa, bo do dziś nie czuje się najlepiej. O 8.30 rano przyjełam tabletkę z zapasowego opakowania. Był.stosunek przed ta zwymiotowaną tabletka, ale w prezerwatywie.

Powiedzcie mi jak bardzo panikuje?

A trzecia sprawa to jeszcze taka, że mam wodnisty śluz, ale mleczny, gdzieś od poniedziałku.
Przeczytałaś ulotkę?
Na początku mogą zdarzyć się bardziej skąpe krwawienia lub wręcz przeciwnie. Daj organizmowi szansę się dopasować.
Co do stosunku, to myślę, że szansę są nikłe. Przyjmując, że pierwsza tabletka się nie wchłonęła, to druga wzięłaś po mniej niż 12h, więc ochrona nie jest zaburzona. Jeśli wymioty nie wróciły, to kolejne tabletki poprawnie się wchłaniały. Możesz użyć dodatkowego zabezpieczenia, jeśli ma Cię to uspokoić.
Przy tabletkach również ma się śluz. On nie zniknie, ale nie należy się nim kierować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 06:15   #4903
karrolina91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tabletka się na pewno nie wchlonela, bo wymioty były bardzo silne. A ból jajnikow też jest normalny przy tabletkach anty? Bolały mnie teraz 2 dni i przy poprzednim opakowaniu tez
karrolina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 12:49   #4904
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karrolina91 Pokaż wiadomość
Tabletka się na pewno nie wchlonela, bo wymioty były bardzo silne. A ból jajnikow też jest normalny przy tabletkach anty? Bolały mnie teraz 2 dni i przy poprzednim opakowaniu tez
Pierwsza tabletka się nie wchłonęła ale do 12h przyjęłaś tabletkę z zapasowego opakowania i już po niej nie wymiotowałaś więc ta tabletka już się wchłonęła. To że zażyłaś tabletkę rano po wymiotach to później zażywałaś tabletkę wieczorem.
Co do pobolewania a nawet nudności, wymiotów mogą to być skutki uboczne tabletek. Organizm przez około 3 miesiące musi się przystosować do podaży hormonów z zewnątrz.
Jeżeli dolegliwości, które odczuwasz przy braniu tabletek są dla Ciebie nie do zniesienia możesz zawsze iść do ginekologa aby tabletki zmienić lub poczekać te 3 miesiące czy organizm się przyzwyczai
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 13:52   #4905
karrolina91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję dziewczyny mam nadzieję, że wszystko będzie ok, zawsze używamy prezerwatywy, bo panicznie boję się ciąży, a nie jestem małolat, do tego jestem mamą.

No, ale chce być mama jedynaczki, dlatego tak panikuje i się stresuje. Niby czuje się ok, trochę piersi bolały, przy pierwszym opakowaniu i jajniki, ale głowa mnie nie bolała. Kiedyś jak brałam inne tabletki to głowę mi rozsadzalo. Teraz znowu się zdecydowałam, żeby być pewniejsza. Szczerze mówiąc to zobaczę jak będzie wyglądało kolejne krwawienie z odstawienia, bo jak znowu takie marne będzie, że prawie nic, to chyba rzeczywiście przejdę się do ginekologa. Nie ukrywam, że jak widzę żywą krew to czuje ulgę jak nie wiem
karrolina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 16:11   #4906
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jeżeli branie tabletek anty i dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne w postaci prezerwatywy mają Ci zapewnić spokój ducha i brak stresu to tylko korzystać
Inne osoby przy takim małym plamieniu skakały by z radości
Daj sobie czas i swojemu organizmowi na przyzwyczajenie. Jak te tabletki nie będą Ci odpowiadać zawsze można je zmienić pod okiem ginekologa
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 16:30   #4907
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobietki głupie pytanie czy marihuana może jakoś wpłynąć na tabletki antykoncepcyjne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 20:19   #4908
karrolina91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A dla mnie radość to obfity okres, ale od jakiegoś czasu jeszcze przed stosowaniem tabletek anty moja miesiaczka była bardzo skąpa, lekarz mówił żeby się nie martwić, ale ja już miałam najgorsze scenariusze w głowie w postaci ciąży ofc. 🙈

Może też dlatego przy tabletkach jest jeszcze bardziej skąpa...
karrolina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 11:57   #4909
Anna_Rosse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, hej.


Właśnie mam schizę i panikuję. Może, któraś jest bardziej ogarnięta w temacie.


Od kilku miesięcy biorę tabletki, zawsze na czas, brak problemów żołądkowych. Niby wszystko ładnie, fajnie a tu na kontrolnej wizycie lekarz stwierdził przy USG, że wygląda mu na to, że 2-3 tabletki zostały pominięte albo się gorzej wchłaniają. Dodatkowo dostrzegł przejrzały pęcherzyk i endometrium 3-linijne, zamiast 1-linijnego (nie zrozumiałam jego tłumaczenia co to znaczy, że jest 3 linijne i czy gorsze wchłanianie oznacza, że tabletki nie powstrzymają owulacji).



A teraz powód schizy. Współżyłam z chłopakiem jakieś 12 dni od krwawienia z odstawienia (licząc od 1 dnia krwawienia ofc ), oczywiście z zabezpieczeniem, potem dostałam krwawienia w przewidzianym terminie, było jednak znacznie bardziej skąpe i ciemniejsze niż zazwyczaj, trwało 1 dzień krócej. Zrobiłam test ciążowy - negatywny.


Potem przeczytałam gdzieś o krwawieniu implantacyjnym i stres znowu się pojawił, po 2 tyg zrobiłam kolejny test - negatywny.

W trakcie brania tabletek, mniej więcej w połowie "cyklu" dostałam plamienia, które trwało 10 dni. Momentami przypominało skąpy okres, że podpaska była konieczna, bo wkładka nie wystarczała. Plamienie się zakończyło, a krwawieniaa z odstawienia w tygodniu przerwy nie było. Wykonałam jeszcze 2 testy ciążowe, oba negatywne.


Od współżycia minęło ponad 1.5 miesiąca i się zastanawiam czy po takim czasie, to możliwe, żeby testy ciążowe błędnie pokazały wyniki negatywny, czy raczej panikuje na zapas?

Edytowane przez Anna_Rosse
Czas edycji: 2021-03-20 o 12:22
Anna_Rosse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-20, 13:39   #4910
talarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć. Mam pytanie w stylu trochę dziwnych. Mianowicie jednego dnia podczas tego cyklu miałam biegunki. Wzięłam jednak tabletkę 21 potem trochę się wstrzymywalam żeby nie iść do toalety żeby nie wydalić tabletki czy pomimo tego mogła się ona nie wchłonąć. Wiem ze zrobiłam trochę głupio bo mogłam normalnie iść i ewentualnie wziąć tabletkę z zapasowego blistra, ale myślałam ze tamta tabletka się wchłonęła normalnie, dopiero teraz naszły mnie myśli ze może nie do końca zadziałała. Dodam tylko ze regularnie uprawiam seks.
talarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-20, 23:44   #4911
karrolina91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 28
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jakie tabletki przyjmujesz?
karrolina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 03:27   #4912
talarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Vixpo
talarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 08:00   #4913
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny troche sie martwię. W ostatni poniedziałek powinnam zacząć przerwę jednak połączyłam opakowania. Robiłam to kilka razy i zawsze było ok. Wczoraj i dzisiaj mam lekkie krwawienie. Martwię się bo od ponad miesiąca biore ashwagande. Myślicie że to znaczy że tablekti nie działają ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 08:31   #4914
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Dziewczyny troche sie martwię. W ostatni poniedziałek powinnam zacząć przerwę jednak połączyłam opakowania. Robiłam to kilka razy i zawsze było ok. Wczoraj i dzisiaj mam lekkie krwawienie. Martwię się bo od ponad miesiąca biore ashwagande. Myślicie że to znaczy że tablekti nie działają ok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli się łączy opakowania tabletek antykoncepcyjnych nie robiąc przerwy na krwawienie z odstawienia może występować krwawienie/ plamienie śródcykliczne. W ulotce tabletek na pewno jest informacja na ten temat.
Po połączeniu opakowań może się nawet zdarzyć że następne krwawienie będzie bardziej intensywne niż te które miałaś do tej pory.
Plamienie/ krwawienie śródcykliczne nie świadczy o tym że tabletki przestały działać

Cytat:
Cześć. Mam pytanie w stylu trochę dziwnych. Mianowicie jednego dnia podczas tego cyklu miałam biegunki. Wzięłam jednak tabletkę 21 potem trochę się wstrzymywalam żeby nie iść do toalety żeby nie wydalić tabletki czy pomimo tego mogła się ona nie wchłonąć. Wiem ze zrobiłam trochę głupio bo mogłam normalnie iść i ewentualnie wziąć tabletkę z zapasowego blistra, ale myślałam ze tamta tabletka się wchłonęła normalnie, dopiero teraz naszły mnie myśli ze może nie do końca zadziałała. Dodam tylko ze regularnie uprawiam seks.
Jeżeli biegunka nie wystąpiła 3-4 godziny po zażyciu tabletki to tabletka powinna się wchłonąć. W przypadku wątpliwości zawsze warto patrzeć na ulotkę. To była ostatnia tabletka więc są dwa warianty nie robimy przerwy i te 4 tabletki placebo wywalasz i zaczynasz nowe opakowanie lub dzień w którym uważasz że tabletka się nie wchłonęła traktujesz jako pierwszy dzień na placebo więc przyjmowanie nowego opakowania zaczynasz dzień wcześniej

Anna_Rosse zrobiłaś chyba z 4 testy ciążowe w okresie 1,5 miesiąca jeżeli byłaby jakieś prawdopodobieństwo ciąży a nie ma to test by to wykazał.
Faktycznie może się zdażyć sporadycznie że test strumieniowy pokaże wynik negatywny który jest fałszywy ale to zwykle jak test jest robiony za wcześnie lub jest robiony nieprawidłowo. W takim okresie nie ma na to szans.
Ponadto dostałaś planowo krwawienie z odstawienia
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 08:57   #4915
Anna_Rosse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 27
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość

Anna_Rosse zrobiłaś chyba z 4 testy ciążowe w okresie 1,5 miesiąca jeżeli byłaby jakieś prawdopodobieństwo ciąży a nie ma to test by to wykazał.
Faktycznie może się zdażyć sporadycznie że test strumieniowy pokaże wynik negatywny który jest fałszywy ale to zwykle jak test jest robiony za wcześnie lub jest robiony nieprawidłowo. W takim okresie nie ma na to szans.
Ponadto dostałaś planowo krwawienie z odstawienia

Dzięki, nieco mnie uspokoiłaś


Schizuję się, bo naczytałam się o krwawieniach implantacyjnych, o ciążach bezobjawowych, a dodatkowo teraz przy tygodniu przerwy nie doszło do krwawienia.

A że sytuacja życiowa mi się pokomplikowała, to tym bardziej się martwię.
Anna_Rosse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 09:06   #4916
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna_Rosse Pokaż wiadomość
Hej, hej.


Właśnie mam schizę i panikuję. Może, któraś jest bardziej ogarnięta w temacie.


Od kilku miesięcy biorę tabletki, zawsze na czas, brak problemów żołądkowych. Niby wszystko ładnie, fajnie a tu na kontrolnej wizycie lekarz stwierdził przy USG, że wygląda mu na to, że 2-3 tabletki zostały pominięte albo się gorzej wchłaniają. Dodatkowo dostrzegł przejrzały pęcherzyk i endometrium 3-linijne, zamiast 1-linijnego (nie zrozumiałam jego tłumaczenia co to znaczy, że jest 3 linijne i czy gorsze wchłanianie oznacza, że tabletki nie powstrzymają owulacji).



A teraz powód schizy. Współżyłam z chłopakiem jakieś 12 dni od krwawienia z odstawienia (licząc od 1 dnia krwawienia ofc ), oczywiście z zabezpieczeniem, potem dostałam krwawienia w przewidzianym terminie, było jednak znacznie bardziej skąpe i ciemniejsze niż zazwyczaj, trwało 1 dzień krócej. Zrobiłam test ciążowy - negatywny.


Potem przeczytałam gdzieś o krwawieniu implantacyjnym i stres znowu się pojawił, po 2 tyg zrobiłam kolejny test - negatywny.

W trakcie brania tabletek, mniej więcej w połowie "cyklu" dostałam plamienia, które trwało 10 dni. Momentami przypominało skąpy okres, że podpaska była konieczna, bo wkładka nie wystarczała. Plamienie się zakończyło, a krwawieniaa z odstawienia w tygodniu przerwy nie było. Wykonałam jeszcze 2 testy ciążowe, oba negatywne.


Od współżycia minęło ponad 1.5 miesiąca i się zastanawiam czy po takim czasie, to możliwe, żeby testy ciążowe błędnie pokazały wyniki negatywny, czy raczej panikuje na zapas?
Nie wiem, do jakiego ginekologa chodzisz i co on tam faktycznie zauważył.
Z tabletkami jest tak, że jeśli je bierzesz regularnie, to jesteś zabezpieczona i do owulacji nie dochodzi.
Nie panikuj.
Natomiast jeśli przyjmujesz te tabletki kilka miesięcy, czyt. powyżej 6, a pojawiają się jakieś plamienia i krwawienia, to może warto byłoby je zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 09:09   #4917
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez talarson Pokaż wiadomość
Cześć. Mam pytanie w stylu trochę dziwnych. Mianowicie jednego dnia podczas tego cyklu miałam biegunki. Wzięłam jednak tabletkę 21 potem trochę się wstrzymywalam żeby nie iść do toalety żeby nie wydalić tabletki czy pomimo tego mogła się ona nie wchłonąć. Wiem ze zrobiłam trochę głupio bo mogłam normalnie iść i ewentualnie wziąć tabletkę z zapasowego blistra, ale myślałam ze tamta tabletka się wchłonęła normalnie, dopiero teraz naszły mnie myśli ze może nie do końca zadziałała. Dodam tylko ze regularnie uprawiam seks.
Hej, nie rób tak następnym razem. Jeśli to była faktycznie biegunka, to organizm mógł się w pełni skupić na wydalaniu, a nie na pozyskiwaniu zawartości tabletki. Zawsze lepiej wziąć zapasową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 10:09   #4918
talarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hej, nie rób tak następnym razem. Jeśli to była faktycznie biegunka, to organizm mógł się w pełni skupić na wydalaniu, a nie na pozyskiwaniu zawartości tabletki. Zawsze lepiej wziąć zapasową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to myślisz, że tamta tabletka mogła się nie wchłonąć i jest szansa na ciąże?

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Jeśli się łączy opakowania tabletek antykoncepcyjnych nie robiąc przerwy na krwawienie z odstawienia może występować krwawienie/ plamienie śródcykliczne. W ulotce tabletek na pewno jest informacja na ten temat.
Po połączeniu opakowań może się nawet zdarzyć że następne krwawienie będzie bardziej intensywne niż te które miałaś do tej pory.
Plamienie/ krwawienie śródcykliczne nie świadczy o tym że tabletki przestały działać


Jeżeli biegunka nie wystąpiła 3-4 godziny po zażyciu tabletki to tabletka powinna się wchłonąć. W przypadku wątpliwości zawsze warto patrzeć na ulotkę. To była ostatnia tabletka więc są dwa warianty nie robimy przerwy i te 4 tabletki placebo wywalasz i zaczynasz nowe opakowanie lub dzień w którym uważasz że tabletka się nie wchłonęła traktujesz jako pierwszy dzień na placebo więc przyjmowanie nowego opakowania zaczynasz dzień wcześniej


Anna_Rosse zrobiłaś chyba z 4 testy ciążowe w okresie 1,5 miesiąca jeżeli byłaby jakieś prawdopodobieństwo ciąży a nie ma to test by to wykazał.
Faktycznie może się zdażyć sporadycznie że test strumieniowy pokaże wynik negatywny który jest fałszywy ale to zwykle jak test jest robiony za wcześnie lub jest robiony nieprawidłowo. W takim okresie nie ma na to szans.
Ponadto dostałaś planowo krwawienie z odstawienia

Trochę, źle napisałam wiadomość chodziło mi o to że o 21 wzięłam tabletkę, była to 14 tabletka z opakowania. Jakoś wcześniej się tym nie denerwowałam, ale teraz im bliżej terminu plamienia z odstawienia tym większe nerwy. Mam nadzieję że tabletka jakoś się wchłonęła
talarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 10:28   #4919
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez talarson Pokaż wiadomość
Ale to myślisz, że tamta tabletka mogła się nie wchłonąć i jest szansa na ciąże?

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------




Trochę, źle napisałam wiadomość chodziło mi o to że o 21 wzięłam tabletkę, była to 14 tabletka z opakowania. Jakoś wcześniej się tym nie denerwowałam, ale teraz im bliżej terminu plamienia z odstawienia tym większe nerwy. Mam nadzieję że tabletka jakoś się wchłonęła
W przypadku tabletek w drugim tygodniu schemat postępowania jest inny. W przypadku pominięcia tabletki bierzemy tą zapomnianą pozostałe bierzemy o tej samej porze co zawsze. (po prostu w tym samym dniu bierze się tabletkę zapomnianą i tą co powinna zostać przyjęta normalnie) Jeśli wcześniejsze tabletki były normalnie przyjmowane to antykoncepcja jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia.
Tak jak pisała Adrianna_8 lepiej było zawsze przyjąć tabletkę z zapasowego pudełka niż się tak niepotrzebnie męczyć.
Co do wchłonięcia tabletki ponownie odsyłam do ulotki ... biegunka/ wymioty do 4 od przyjęcia tabletki mogą zakłócić jej wchłanianie
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-21, 10:42   #4920
talarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
W przypadku tabletek w drugim tygodniu schemat postępowania jest inny. W przypadku pominięcia tabletki bierzemy tą zapomnianą pozostałe bierzemy o tej samej porze co zawsze. (po prostu w tym samym dniu bierze się tabletkę zapomnianą i tą co powinna zostać przyjęta normalnie) Jeśli wcześniejsze tabletki były normalnie przyjmowane to antykoncepcja jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia.
Tak jak pisała Adrianna_8 lepiej było zawsze przyjąć tabletkę z zapasowego pudełka niż się tak niepotrzebnie męczyć.
Co do wchłonięcia tabletki ponownie odsyłam do ulotki ... biegunka/ wymioty do 4 od przyjęcia tabletki mogą zakłócić jej wchłanianie
No ja teoretycznie jej nie wydaliłam, bo tak jak pisałam jeden raz jak poczułam że powinnam iść do toalety do wstrzymałam, zobaczymy jak będzie. Mogłam się tutaj odezwać szybciej, zaraz po tym zdarzeniu bo teraz już jest za późno żeby cokolwiek zmienić. Poczekam na plamienie z odstawienia, może się pojawi, a jak nie to tylko z mojej głupoty
talarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.