Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5 - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-16, 14:37   #2701
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87337861]No to widocznie jesteś Ingrid (a raczej Twoja córka) tym wyjątkiem.[/QUOTE]Nie o to mi chodziło. Mamy całą klasę 6 latkow i nie ma żadnych problemów. A poszły jako 6 latki właśnie dlatego, że w trakcie ich zerówki kolejny raz został zmieniony wiek rozpoczęcia szkoły i nie chcieliśmy, żeby chodzili dwa lata do zerówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:38   #2702
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Kaloryfery ruszy pełną parą, TZ mówi, ze to suche powietrze.
Jak sprawdzić wilgotnosc? Są specjalne urządzenia ale to trzeba kupić bądź wypożyczyć? Jest coś łatwo dostępnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są bardzo niedrogie, ja kupiłam termometr z pomiarem wilgotności, można kupić od razu że stacją pogodową, ale musisz mieć kabelek na zewnątrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 14:57   #2703
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87337436]4latki o ile dobrze kojarzę po dzieciach koleżanki, natomiast tamtejsza szkoła a nasza to przepaść. Zarówno jeśli chodzi o dostosowanie programu do możliwosci dzieci, jak i wyposażenia, a nawet samego systemu pracy.[/QUOTE]


Szkola zaczyna sie w wieku lat 5 owszem ale 4latki juz zaczynaja obawiazkowa zerowke oraz wszystkie 3 latki (no z wyjatkami jak ktos bardzo nie chce) juz chodza do przedszkola. Co do programu to nie wiem czy przepasc. Moja czterolatka juz w najlepsze uczy sie pisac i czytac bo liczyc umiala juz duzo wczesniej, ale to i tak glownie nauka przez zabawe.


Perse dzieki za opis co po zakladaniu drenow, rzeczywiscie nic skomplikowanego
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt

Edytowane przez madziara_07
Czas edycji: 2019-11-16 o 15:00
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 15:10   #2704
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Są bardzo niedrogie, ja kupiłam termometr z pomiarem wilgotności, można kupić od razu że stacją pogodową, ale musisz mieć kabelek na zewnątrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam kabla na zewnątrz. Mam na balkonie taką malutka skrzyneczkę, a w domu stację, na której są wartości temperatury, wilgotności i ciśnienia. Dla mnie nieoceniona rzecz. Tż kupił chyba w Aldiku za jakieś 80 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 15:29   #2705
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Dziewczyny macie doświadczenie z nauką angielskiego małych dzieci? Jakieś książki, kursy, kanały na YT, plansze, karty? Zależy mi żeby córka dość szybko się nauczyła a sama jestem lewa z angielskiego. Widzialam jakieś zestawy z kapitan nauka i krótkie filmiki na YT takie 2 minutowe do nauki ale nie wiem czy to jest coś warte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

I żeby było jasne nie chodzi mi o to żeby mój bombelek był najmadrzejszy z całego przedszkola i zaczął studia na sorbonie za 5 lat, młoda ma dziadka brytyjczyka i o ile jak miała rok czy dwa to porozumiewali się bez problemów to teraz jak ma 4 lich komunikacja jest niemal zerowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 16:58   #2706
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

5 latki w zerowce realizuja przecież program dla 5 latkow nie dla 6. U mnie wszystkie grupy są mieszane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 17:08   #2707
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
5 latki w zerowce realizuja przecież program dla 5 latkow nie dla 6. U mnie wszystkie grupy są mieszane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A tak, faktycznie. Wszystko jedno Ten zerowkowy program jest żaden.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Są bardzo niedrogie, ja kupiłam termometr z pomiarem wilgotności, można kupić od razu że stacją pogodową, ale musisz mieć kabelek na zewnątrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki. Muszę kupić.
Dziś była 4 godziny na dworze i teraz cisza. Może nawilzyla śluzówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 17:12   #2708
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
5 latki w zerowce realizuja przecież program dla 5 latkow nie dla 6. U mnie wszystkie grupy są mieszane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja przerabiala zerowke dla 6 latkow idących do szkoły. W grudniu zmienili wiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 17:20   #2709
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

6 latki poznaja litery. Te podreczniki mają takie same tematy tylko troche trudniejsze dla starszych. Nie sądzę, żeby przeciętny 5latek miał problem z nauką w zerowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 17:40   #2710
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
6 latki poznaja litery. Te podreczniki mają takie same tematy tylko troche trudniejsze dla starszych. Nie sądzę, żeby przeciętny 5latek miał problem z nauką w zerowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boję się po prostu, że dyrektorka nie będzie chciała się zgodzić, bo ma swoją wizję, bla bla.

Ale powiem, że byłam z dzieckiem u psychologa i mamy kategoryczny nakaz zmiany grupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 18:01   #2711
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Możliwe, że nie będzie chciała bo w innej grupie nie ma miejsca albo zaczęła by sie pielgrzymka rodziców chcących zmienic grupę dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 18:38   #2712
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby przeciętny 5latek miał problem z nauką w zerowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 19:15   #2713
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;87337097]Cieszę się, że znalazłaś rozwiązanie.




U mojego kuzyna w poprzednim roku szkolnym były takie problemy z nieradzeniem sobie z uczniami w trudnej klasie (3/4 chłopców, agresja, przemoc, mocno średnie wyniki w nauce), że zmieniono wychowawcę (po roku-IV klasa) i połowę nauczycieli- na bardziej stanowczych i wymagających, ale też z większymi umiejętnościami merytorycznymi i lepszym podejściem do uczniów. Znaczna poprawa.


I tym bardziej doceniam naszą szkołę z wpisanym do statutu brakiem akceptacji dla przemocy i agresji.
Wbrew różnym, w tym wizażowym "mądrościom", odnośnie oswajania dziecka "z prawdziwym życiem" i wystawiania na traumatyczne doświadczenia w wieku 6-7 lat, uważam to za zbyteczne i szkodliwe dla dziecka.

Córka bardzo lubi szkołę, sama chce zostawać jak najdłużej na świetlicy, a konflikty (wiadomo,że dzieci to nie anioły) są na miarę jej możliwości ich rozwiązywania. Był czas, kiedy wracała do tematu wzrostu, że nie chce być najwyższa w klasie (były jakieś docinki), ale minęło. Ma przyjaciółkę, ze 3 bliskie koleżanki (i rodziców )- wystarczające oparcie. Jest ogólnie lubiana, nie musi być bardzo lubiana przez wszystkich-już to rozumie.[/QUOTE]
Dokładnie, konflikty między dziećmi zawsze będą. Grunt, żeby dzieci się tym nie przejmowały.


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87337861]No to widocznie jesteś Ingrid (a raczej Twoja córka) tym wyjątkiem.[/QUOTE]
Nie wiem czy jest takim wyjątkiem, cały rocznik mojej starszej córki poszedł jako 6-latki i problemów nie było. U młodszej - z racji możliwości wyboru - część klasy to 6-latki a część 7-latki i poziom jest wyrównany, na pewno młodsze nie odbiegają w zachowaniu i nauce od tych starszych



Jak 7-latki idą do szkoły to są bezproblemowe?



Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło. Mamy całą klasę 6 latkow i nie ma żadnych problemów. A poszły jako 6 latki właśnie dlatego, że w trakcie ich zerówki kolejny raz został zmieniony wiek rozpoczęcia szkoły i nie chcieliśmy, żeby chodzili dwa lata do zerówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tak samo


Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
5 latki w zerowce realizuja przecież program dla 5 latkow nie dla 6. U mnie wszystkie grupy są mieszane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja jako 5-latka realizowała w zerówce już program 6-latków może dlatego że od 1 grupy przedszkola szła z rocznikiem o rok starszym.


Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Możliwe, że nie będzie chciała bo w innej grupie nie ma miejsca albo zaczęła by sie pielgrzymka rodziców chcących zmienic grupę dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, pewnie kwestia dobrej woli ale też kwestie organizacyjne wpływają na takie decyzje.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 19:24   #2714
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Możliwe, że nie będzie chciała bo w innej grupie nie ma miejsca albo zaczęła by sie pielgrzymka rodziców chcących zmienic grupę dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie mnie to nie obchodzi, to prywatna placówka. Inne dzieci nie są ofiarą takiego dręczenia.

Szczerze mówiąc, jeśli nie pójdzie nam na rękę, zmienię pkole, z bólem serca, ale to zrobię. I zabiorę dwoje dzieci, w tym jedno na które pkole dostaje dotację w wysokości 2000 zł miesięcznie oprócz czesnego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2019-11-16 o 19:27
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 19:29   #2715
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W sumie mnie to nie obchodzi, to prywatna placówka. Inne dzieci nie są ofiarą takiego dręczenia.

Szczerze mówiąc, jeśli nie pójdzie nam na rękę, zmienię pkole, z bólem serca, ale to zrobię. I zabiorę dwoje dzieci, w tym jedno na które pkole dostaje dotację w wysokości 2000 zł miesięcznie oprócz czesnego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym tak zrobiła, moim zdaniem dobra decyzja ze zmianą grupy
Najważniejsze jest to żeby mały był zadowolony

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 19:43   #2716
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W sumie mnie to nie obchodzi, to prywatna placówka. Inne dzieci nie są ofiarą takiego dręczenia.

Szczerze mówiąc, jeśli nie pójdzie nam na rękę, zmienię pkole, z bólem serca, ale to zrobię. I zabiorę dwoje dzieci, w tym jedno na które pkole dostaje dotację w wysokości 2000 zł miesięcznie oprócz czesnego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki żeby sie zgodziła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 20:00   #2717
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W sumie mnie to nie obchodzi, to prywatna placówka. Inne dzieci nie są ofiarą takiego dręczenia.

Szczerze mówiąc, jeśli nie pójdzie nam na rękę, zmienię pkole, z bólem serca, ale to zrobię. I zabiorę dwoje dzieci, w tym jedno na które pkole dostaje dotację w wysokości 2000 zł miesięcznie oprócz czesnego.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wika, ale za rok i tak wrócicie do tej obecnej grupy?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 20:10   #2718
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Wika, ale za rok i tak wrócicie do tej obecnej grupy?
Niekoniecznie, myślę o zerówce szkolnej z kilku powodów.

Igi musi chodzić do kameralnej szkoły, mam upatrzoną z jedną klasa w roczniku, jest tam kilka świetlic, co jest dla nas też kluczowe, że nie jest to zbiorczy moloch.

Żeby tam się dostać trzeba już chodzić do zerówki. Rodzeństwo ma pierwszeństwo, więc z Julkiem miałabym problem z głowy.

To szkoła społeczna z wysokim poziomem, cudownie położona przy samym lesie, niskie czesne.
I jest po drodze do obecnego pkola, co ułatwia sprawę z dojazdami przez dwa lata.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2019-11-16 o 20:13
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 20:11   #2719
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, myślę o zerówce szkolnej z kilku powodów.

Igi musi chodzić do kameralnej szkoły, mam upatrzoną z jedną klasa w roczniku, jest tam kilka świetlic, co Jet dla nas też kluczowe, że nie jest to zbiorczy moloch.

Żeby tam się dostać trzeba już chodzić do zerówki. Rodzeństwo ma pierwszeństwo, więc z Julkiem miałabym problem z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Artek chodzi do zerówki przyszkolnej i chociaż nie obywa się bez problemów, to myślę, że to była dobra decyzja.
Może dla wszystkich bardziej ogarniętych, samodzielnych, ułożonych i niewychuchanych dzieci tak nie jest, ale dla nas to był jednak ogromny przeskok. I cieszę się, że nie jest od razu wrzucony do ławki, tylko się na razie oswaja z tym miejscem na zasadach przedszkola.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-16, 20:16   #2720
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, myślę o zerówce szkolnej z kilku powodów.

Igi musi chodzić do kameralnej szkoły, mam upatrzoną z jedną klasa w roczniku, jest tam kilka świetlic, co jest dla nas też kluczowe, że nie jest to zbiorczy moloch.

Żeby tam się dostać trzeba już chodzić do zerówki. Rodzeństwo ma pierwszeństwo, więc z Julkiem miałabym problem z głowy.

To szkoła społeczna z wysokim poziomem, cudownie położona przy samym lesie, niskie czesne.
I jest po drodze do obecnego pkola, co ułatwia sprawę z dojazdami przez dwa lata.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak macie taką możliwość to super rozwiązanie.

Bo zabranie z obecnej grupy i powrót do niej za rok nie byłby raczej dobrym rozwiązaniem.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 22:02   #2721
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Raczej alergia.

U nas ten suchy kaszel jest pochodną kaszlu krtaniowego.


Robię teraz testy alergiczne z krwi, pod koniec listopada idziemy z wynikami do alergologa.

Linka, sprawdź też wilgotność w mieszkaniu, jeśli jest za sucho, może się pojawić suchy kaszel.

Od razu zapytam: czy przy testach z krwi wyjdzie ewentualna alergia na gluten?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W panelu pokarmowym z krwi są alergeny zbóż glutenowych np. jako pszenica i żyto oddzielnie albo ogólnie zboża (mix glutenowych).


Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Doskonały pomysł!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Ja mam odmienne doświadczenie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

No tak, ale dwa lata w zerowce to moim zdaniem marnowanie czasu i zdolności... dwa razy to samo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mojej córki zerówka przedszkolna i szkolna to były dwie różne zerówki: praca z innymi podręcznikami i inne wymagania- oczywiście na korzyść tej szkolnej, w której pani od razu zapowiedziała, że po zerówce dzieci będą czytać.


W ogóle dziecko w zerówce szkolnej uczy się na luzie, bez presji ocen i nadrabiania nieobecności w razie choroby, a jednocześnie wdraża się w obowiązki szkolne, poznaje system- potem o wiele mu łatwiej w I klasie.



Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, myślę o zerówce szkolnej z kilku powodów.

Igi musi chodzić do kameralnej szkoły, mam upatrzoną z jedną klasa w roczniku, jest tam kilka świetlic, co jest dla nas też kluczowe, że nie jest to zbiorczy moloch.

Żeby tam się dostać trzeba już chodzić do zerówki. Rodzeństwo ma pierwszeństwo, więc z Julkiem miałabym problem z głowy.

To szkoła społeczna z wysokim poziomem, cudownie położona przy samym lesie, niskie czesne.
I jest po drodze do obecnego pkola, co ułatwia sprawę z dojazdami przez dwa lata.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas identycznie, z tym, że po 2 klasy w roczniku, a w klasie córki jest 18 uczennic. Poziom nauczania bardzo dobry, więcej godzin lekcyjnych. I mimo oceniania, że 1 błąd to obniżenie oceny o 1 punkt, córka ze średnią 5.5 jest nieco poniżej średniej klasowej


Nasza szkoła też ładnie położona na pagórku, sporo starych drzew przed i prowadzi do szkoły własna droga dojazdowa też nimi obsadzona- nie ma dużego ruchu, smogu jak w niżej położonej części miasta.
Teraz mam dylemat, czy kupić dom w okolicy

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2019-11-16 o 22:06
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 07:15   #2722
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Akurat średnia nie jest żadnym wyznacznikiem poziomu szkoły, wręcz podejrzane sa tak wygórowane średnie. Potem dzieci pójdą do liceum z naprawdę dużymi wymaganiami typu na szóstkę umie pan Bóg, a na 5 nauczyciel, gdzie ledwo na trójkę wyciągną i przyzwyczajone do piątek i szostek nie poradzą sobie z tymi trójkami psychicznie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 09:02   #2723
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Ocenianie jest takie: bezbłędnie to 6, 1 błąd-5, 2 błędy-4, 3-błędy 3 itd.
Nie sądzę, żeby to było ulgowe traktowanie w klasach I-III, kiedy wiadomo, że dzieci dopiero uczą się np. ortografii i trudno nie zrobić żadnego błędu.

Z tego co wiem, dzieci poprawiają złe oceny i piszą ponownie.
Ocen jest ponad 200 w roku szkolnym.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2019-11-17 o 09:03
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 09:13   #2724
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;87339022]

U mojej córki zerówka przedszkolna i szkolna to były dwie różne zerówki: praca z innymi podręcznikami i inne wymagania- oczywiście na korzyść tej szkolnej, w której pani od razu zapowiedziała, że po zerówce dzieci będą czytać.


W ogóle dziecko w zerówce szkolnej uczy się na luzie, bez presji ocen i nadrabiania nieobecności w razie choroby, a jednocześnie wdraża się w obowiązki szkolne, poznaje system- potem o wiele mu łatwiej w I klasie.
[/QUOTE]


U mojej corki tak samo. Jest w zerowce szkolnej, tak samo jak i chodzila tam do przedszkola, 90% dzieci z przedszkola przeszlo tam, oraz kilka pan wiec ma latwiej. Ucza sie juz w najlepsze pisac i czytac, maja juz swoje torby szkolne, mundurki i rutyne przebierania na zajecia sportowe, wybieraja samodzielnie juz menu na obiad i musza zglaszac potrzebe wyjscia do toalety (w przedszkolu chodzily same) poniewaz toalety sa na korytarzu. Znajomej corka chodzi do zerowki przedszkolnej i dzieci sie tam w dalszym ciagu bawia. Czytanie, pisanie moze pozniej jakies elementy.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 09:28   #2725
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;87339508]Ocenianie jest takie: bezbłędnie to 6, 1 błąd-5, 2 błędy-4, 3-błędy 3 itd.
Nie sądzę, żeby to było ulgowe traktowanie w klasach I-III, kiedy wiadomo, że dzieci dopiero uczą się np. ortografii i trudno nie zrobić żadnego błędu.

Z tego co wiem, dzieci poprawiają złe oceny i piszą ponownie.
Ocen jest ponad 200 w roku szkolnym.[/QUOTE]

U mojej corki w szkole w początkowych klasach nie ma ocen, jest co jakiś czas test, wyniki poznają tylko rodzice, jest średnia dziecka, średnia klasy. Po teście dziecko dostaje opinie o mocnych stronach i nad czym musi popracować.

Dla mnie ten system jest ok, bo w ten sposób mojego dziecka nie interesuje, kto jaka dostał ocenę, nie porownuje sie od najmłodszych lat z innymi, nie wie, kto jaka ma średnia, a rodzic i nauczyciel wiedza, w czym dziecko jest dobre, a w czym słabsze i nad tym sie pracuje.

To jest zreszta specyficzna szkoła, nie nastawiona na rankingi, średnie, konkursy.

I nam ten system sie podoba, bo uważam, ze nie we wszystkim mozna być super i nie przyzwyczaja tez sie dzieci do ocen, zabiegania o nie i rywalizacji, kto ma wyższa średnia.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 09:34   #2726
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;87339022]W panelu pokarmowym z krwi są alergeny zbóż glutenowych np. jako pszenica i żyto oddzielnie albo ogólnie zboża (mix glutenowych).





U mojej córki zerówka przedszkolna i szkolna to były dwie różne zerówki: praca z innymi podręcznikami i inne wymagania- oczywiście na korzyść tej szkolnej, w której pani od razu zapowiedziała, że po zerówce dzieci będą czytać.


W ogóle dziecko w zerówce szkolnej uczy się na luzie, bez presji ocen i nadrabiania nieobecności w razie choroby, a jednocześnie wdraża się w obowiązki szkolne, poznaje system- potem o wiele mu łatwiej w I klasie.






U nas identycznie, z tym, że po 2 klasy w roczniku, a w klasie córki jest 18 uczennic. Poziom nauczania bardzo dobry, więcej godzin lekcyjnych. I mimo oceniania, że 1 błąd to obniżenie oceny o 1 punkt, córka ze średnią 5.5 jest nieco poniżej średniej klasowej


Nasza szkoła też ładnie położona na pagórku, sporo starych drzew przed i prowadzi do szkoły własna droga dojazdowa też nimi obsadzona- nie ma dużego ruchu, smogu jak w niżej położonej części miasta.
Teraz mam dylemat, czy kupić dom w okolicy [/QUOTE]Zupełnie nie wiem nad czym się zastanawiasz..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 10:28   #2727
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło. Mamy całą klasę 6 latkow i nie ma żadnych problemów. A poszły jako 6 latki właśnie dlatego, że w trakcie ich zerówki kolejny raz został zmieniony wiek rozpoczęcia szkoły i nie chcieliśmy, żeby chodzili dwa lata do zerówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja młodsza 2 rok zerówkę robi - inne dzieci, inne panie, inne książki. Umiejętnościowo - poradziłaby sobie i rok temu w szkole, emocjonalnie nawet teraz nie. Nie widziałam sensu pchania do szkoły.

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
Szkola zaczyna sie w wieku lat 5 owszem ale 4latki juz zaczynaja obawiazkowa zerowke oraz wszystkie 3 latki (no z wyjatkami jak ktos bardzo nie chce) juz chodza do przedszkola. Co do programu to nie wiem czy przepasc. Moja czterolatka juz w najlepsze uczy sie pisac i czytac bo liczyc umiala juz duzo wczesniej, ale to i tak glownie nauka przez zabawe.


Perse dzieki za opis co po zakladaniu drenow, rzeczywiscie nic skomplikowanego
No i to właśnie jest ta przepaść.

Zresztą doświadczyłam osobiście - przyjechało do 2 klasy z UK dziecko, nie wiem, czy tak jest w UK wszędzie, ale w jego szkole przez 3 lata pisał wyłącznie na tablecie (zdrowe dziecko), nie miał umiejętności w ogóle pisania ręcznego, jakiś kosmos w ogóle

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie doświadczenie z nauką angielskiego małych dzieci? Jakieś książki, kursy, kanały na YT, plansze, karty? Zależy mi żeby córka dość szybko się nauczyła a sama jestem lewa z angielskiego. Widzialam jakieś zestawy z kapitan nauka i krótkie filmiki na YT takie 2 minutowe do nauki ale nie wiem czy to jest coś warte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

I żeby było jasne nie chodzi mi o to żeby mój bombelek był najmadrzejszy z całego przedszkola i zaczął studia na sorbonie za 5 lat, młoda ma dziadka brytyjczyka i o ile jak miała rok czy dwa to porozumiewali się bez problemów to teraz jak ma 4 lich komunikacja jest niemal zerowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a może opcja by dziadek rozmawiał i uczył ją przez skype'a? czy jakiś inny komunikator?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
U mojej corki w szkole w początkowych klasach nie ma ocen, jest co jakiś czas test, wyniki poznają tylko rodzice, jest średnia dziecka, średnia klasy. Po teście dziecko dostaje opinie o mocnych stronach i nad czym musi popracować.

Dla mnie ten system jest ok, bo w ten sposób mojego dziecka nie interesuje, kto jaka dostał ocenę, nie porownuje sie od najmłodszych lat z innymi, nie wie, kto jaka ma średnia, a rodzic i nauczyciel wiedza, w czym dziecko jest dobre, a w czym słabsze i nad tym sie pracuje.

To jest zreszta specyficzna szkoła, nie nastawiona na rankingi, średnie, konkursy.

I nam ten system sie podoba, bo uważam, ze nie we wszystkim mozna być super i nie przyzwyczaja tez sie dzieci do ocen, zabiegania o nie i rywalizacji, kto ma wyższa średnia.
Więc tak naprawdę nie masz oglądu na to, co się dzieje w większości masówek. Macie specyficzną szkołę, mega specyficzne podejście dyrektora i zupełnie inny świat.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 10:38   #2728
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87339790]
No i to właśnie jest ta przepaść.

Zresztą doświadczyłam osobiście - przyjechało do 2 klasy z UK dziecko, nie wiem, czy tak jest w UK wszędzie, ale w jego szkole przez 3 lata pisał wyłącznie na tablecie (zdrowe dziecko), nie miał umiejętności w ogóle pisania ręcznego, jakiś kosmos w ogóle

[/QUOTE]
dla mnie tez. nie wierze ze np nie rysowal, zreszta podpisywac sie recznie oczywiscie ucza sie juz trzylatki. Moja czterolatka w zerowce pisze glownie mazakiem na takich plastikowych podkladkach, ktore mozna wytrzec (oszczednosc papieru) co nie znaczy ze nie przynosi do domu kartek z rysunkami krzywo podpisanymi "cat", "dog" itp zreszta w domu tez pisze i rysuje na papierze. mamy kilka papierowych ksiazek z cwieczeniami dla dzieciakow wlasnie ktore uwielbia roziwazywac. No ale szkoly i rodzice sa rozni
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 10:39   #2729
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

To prawda, wiem tyle, ile słyszę od rodziców w państwowych szkołach.

Mnie sie podoba podejście na zasadzie: dajemy dzieciom możliwości nauki, zaangażowanych nauczycieli, zajęcia dodatkowe, wyjazdy i wiele innych, ale jak ktoś sie naprawdę nie chce uczyć, do nauki nie zmuszamy za wszelka cenę, nie tworzymy klas wyselekcjonowanych geniuszy, bo w końcu oceny nie sa najważniejsze i nie sa gwarancja życiowego sukcesu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-17, 11:34   #2730
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87339790]Umiejętnościowo - poradziłaby sobie i rok temu w szkole, emocjonalnie nawet teraz nie. Nie widziałam sensu pchania do szkoły.
[/QUOTE]

U mnie identycznie.
Intelektualnie - bez żadnego problemu (słowa psychologa i nauczycielek, nie tylko matki wychuchanego jedynaka). Emocjonalnie - ciężko pracujemy, żeby za rok nie był aż tak ciężko
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-14 10:59:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.