Telemarketing / Call center - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-27, 17:37   #301
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Mi się jakoś na szczęście rzadko zdarza, może raz na pół roku <3 Ogólnie staram się byc uprzejma, bo jeżeli mam czas to sobie posłucham, i tak wiem ze nie wezmę, swój rozum mam.
Dwa razy zdarzyło mi się chamskie zachowanie, raz byłam po nocce, próbowałam odespac przed następną, zero siły i w ogóle, a tu dzwoni babka czy może przedstawic ofertę. Ja słabym, zaspanym głosem nawet nie myśląc stwierdziłam "no jak pani musi..." i zostałam potraktowana wiązanką jaka to ze mnie chamka. Myślę, ze po głosie mogła poznac że nie jestem w kondycji Drugi raz nie wytrzymałam, byłam w pracy, tłumaczę jak krowie na miedzy a ona dalej. W końcu krzyknęłam "rozumie pani że pracuję?!" i się rozłączyłam.
Z Playem miałam cyrk, bo telefon mam na ojca. Dzwoni, prosi go, ja mówię, żeby przedstawili mi ofertę, gdyż następną umowę będę już brała osobiście, nie, nie można. Proszą inny kontakt. Tłumaczę, ze ten pan jest nieosiągalny. Po czwartym telefonie juz nie miałam siły zmyślac i powiedziałam że tata jest chory, wtedy był w szpitalu i na pewno nie weźmie żadnej umowy. I wreszcie mogli porozmawiac ze mną, a mnie akurat oferta Play interesowała, ale no musiałam poraczyc ich informacjami rodzinnymi
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 10:56   #302
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość

To standardowe i bardzo grzeczne pytania mające na celu określenie objekcji klienta.

Dziewczyna wyraźnie mówi w jakim tonie była ta grzeczna wypowiedź Nie musisz robić tu za adwokata wszystkich pracowników cc, sama przeginasz w druga stronę....

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Oni nie rozumieją słowa nie, albo tego że zanim podejmę jakąś decyzję muszę się zastanowić i 5 minut rozmowy telefonicznej mi na to nie wystarczy albo w ogóle nie rozumieją, że nie chcę karty kredytowej.


o Chryste, najzabawniejsza taka rozmowa w moim życiu. Ktoś z banku chciał mi konieczne założyć tę kartę kredytową. Podziękowałam, bo jej nie chcę i nie potrzebuję. W odpowiedzi dostałam tekst wypowiedziany nadętym tonem, jakby skierowany do ułomnej laluni, której się oferuje złotą górę, a ta śmie nie chcieć jej przyjąć: "no, to pani chyba naprawdę nie wie co to jest karta kredytowa"

to pewnie następny taki grzeczny i standardowy tekst, po którym ciśnienie człowiekowi skacze...
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2014-07-28 o 10:57
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 17:55   #303
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość


A do tego wszystkiego leader, który jest na podsłuchu i przez chat boxa opierdala, a potem jeszcze w 4 oczy, no i raz w tygodniu rozmówka, że jesteś nikim, najsłabszym ogniwem, pierwszym w kolejce do wywalenia.
A mnie szokuje to, jak można mówić komuś, że jest najgorszy bo nie namówił innych na badziewne oferty. Rozumiem, że można kogoś wyrzucić z pracy, nie przedłużyć umowy, być złym na pracownika, jeśli robi coś ZŁEGO, nie wykonuje należycie swoich obowiązków wynikających z wyuczonego zawodu - np. mechanik źle naprawi samochód, lekarz postawi złą diagnozę, fryzjerka źle pomaluje włosy.
Ale jak to możliwe, żeby karać człowieka, który nie ma wpływu na decyzję innych ludzi? Tak na prawdę nikt chyba nie lubi telemarketerów i nie znam osoby, która chciałaby ich słuchać. Dzwonienie do ludzi w różnych godzinach, które przeważnie im nie odpowiadają i wciskanie im ofert, których wcale nie szukają jest nie normalne. No bo nie rozumiem kompletnie czemu to ma w ogóle działać. Co innego jak np szukam butów i idę do sklepu je kupić - to jako tako można mieć wymagania do pracownika, żeby mi coś tam zachwalał, a może jako klienta się przekonam. Ale ja tych butów szukałam, poszłam do sklepu, oni mi przedstawili jakąś ofertę.
Natomiast dzwonienie do ludzi i nagabywanie ich to paranoja.

Dlatego nie rozumiem czemu jacyś przełożeni aż tak źle traktują pracowników, dając im zadania z góry skazane na porażkę. Totalna ciemnota z tych leaderów, kompletnie nie znają się na pracy z ludźmi, jak robić, żeby pracownik chciał pracować itd.

Tak w ogóle teraz są inne czasy i mnóstwo różnych rzeczy, w każdym sklepie w innej cenie. Ludzie nie kupują nic na ślepo, nie pytają pana w Mediamarkcie na przykład czy ten komputer dobry i go biorą, bo on powie, że dobry. Tylko szukają w internecie, jakie co ma parametry, gdzie przede wszystkim tę rzecz można dostać najtaniej, bo ceny w jednym sklepie mogą być z kosmosu. Ja np telefon w sklepie sieciowym kupiłam w promocji 250zł taniej niż w innych sieciówkach.
Co dopiero podpisywanie umów na telefon... w życiu bym tego nie zrobiła.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość


a szczytem szczytów była babka której gdy odmówiłam kupna atlasu zrobiła mi wykład ze jestem typowa Polką która absolutnie nic nie czyta a tylko oglada seriale jakby była wtedy w zasiegu mojej reki to doszłoby do rekoczynow zapewne bo takiej obelgi bym nie darowała.tak powiedziec do mnie jak ja własnie jestem uzalezniona od czytania i potrafie sobie perfum czy nowego ciucha odmówic zeby kupic ksiazki....
A tego sobie nie potrafię wyobrazić, żeby ktoś mnie przez telefon pouczał albo mówił, jaka to ja jestem straszna bo nie chcę czegoś kupić, bo po prostu nigdy do tej pory nie dotarłam. Po prostu nie odbieram od numerów nieznanych, sprawdzam je w internecie - jeśli oferty to blokuje numer.


Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Mnie bardzo denerwują takie telefony, współczuję tym ludziom w pracy, bo wiem jak to wygląda. O ile ankiety mnie nie wkurzają i prawie zawsze się zgadzam albo przynajmniej mówię, żeby zadzwonili później/jutro to do ludzi z banków mam straszny uraz. Oni nie rozumieją słowa nie, albo tego że zanim podejmę jakąś decyzję muszę się zastanowić i 5 minut rozmowy telefonicznej mi na to nie wystarczy albo w ogóle nie rozumieją, że nie chcę karty kredytowej. Tak samo z siecią - oferują mi nową umowę, ok - ale ja chcę ofertę, którą mogę namacalnie zobaczyć, też potrzebuję czasu, żeby porównać sobie telefony i ich funkcje. Może jestem staroświecka, ale nie chcę załatwiać spraw typowo bankowych przez telefon, poza tym najczęściej słyszę tam pogłos i innych ludzi obok z cc, nie potrafię się wtedy skupić.
otóż to
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 18:07   #304
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Czemu umowa na telefon przez telefon jest zla?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 18:23   #305
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Czemu umowa na telefon przez telefon jest zla?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bo nie możesz jej porównać z innymi (chyba, że powiesz, żeby Pani zadzwoniła później) i moim zdaniem nie powiedzą nigdy wszystkiego. Będą zachwalać swoje, a niewygodnych punktów umowy nie przedstawią.
Ja wolę zawsze mieć wszystko przed sobą, dokładnie przeczytać, zastanowić się i porównać.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 18:43   #306
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
Bo nie możesz jej porównać z innymi (chyba, że powiesz, żeby Pani zadzwoniła później) i moim zdaniem nie powiedzą nigdy wszystkiego. Będą zachwalać swoje, a niewygodnych punktów umowy nie przedstawią.
Ja wolę zawsze mieć wszystko przed sobą, dokładnie przeczytać, zastanowić się i porównać.
Jakich niewygodnych punktow? I co porownac? Pani / pan przedstawia oferte i chyba wiesz czy Ci pasuje, a jak nie to papa?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 20:21   #307
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
co za głupi pomysł z trzema odmowami
Zastanawiam się czemu ludzie tam pracują, czy nie czują się źle jak dzwonią do innych i nikt nie chce z nimi rozmawiać, a oni się produkują ?
tak uczą na szkoleniach - 3-krotna próba sprzedaży.
Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy was to też irytuje, ale mnie osobiście wkurza jak po odebraniu takiego telefonu przez kilkanaście sekund jest cisza

może są tutaj osoby pracujące w CC i wytłumaczą mi po co się tak robi?
kwestia komputeryzacji - jak odezwie się człowiek to automat łączy z człowiekiem ;p
Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
A mnie szokuje to, jak można mówić komuś, że jest najgorszy bo nie namówił innych na badziewne oferty. Rozumiem, że można kogoś wyrzucić z pracy, nie przedłużyć umowy, być złym na pracownika, jeśli robi coś ZŁEGO, nie wykonuje należycie swoich obowiązków wynikających z wyuczonego zawodu - np. mechanik źle naprawi samochód, lekarz postawi złą diagnozę, fryzjerka źle pomaluje włosy.
Ale jak to możliwe, żeby karać człowieka, który nie ma wpływu na decyzję innych ludzi? Tak na prawdę nikt chyba nie lubi telemarketerów i nie znam osoby, która chciałaby ich słuchać. Dzwonienie do ludzi w różnych godzinach, które przeważnie im nie odpowiadają i wciskanie im ofert, których wcale nie szukają jest nie normalne. No bo nie rozumiem kompletnie czemu to ma w ogóle działać. Co innego jak np szukam butów i idę do sklepu je kupić - to jako tako można mieć wymagania do pracownika, żeby mi coś tam zachwalał, a może jako klienta się przekonam. Ale ja tych butów szukałam, poszłam do sklepu, oni mi przedstawili jakąś ofertę.
Natomiast dzwonienie do ludzi i nagabywanie ich to paranoja.

Dlatego nie rozumiem czemu jacyś przełożeni aż tak źle traktują pracowników, dając im zadania z góry skazane na porażkę. Totalna ciemnota z tych leaderów, kompletnie nie znają się na pracy z ludźmi, jak robić, żeby pracownik chciał pracować itd.

Tak w ogóle teraz są inne czasy i mnóstwo różnych rzeczy, w każdym sklepie w innej cenie. Ludzie nie kupują nic na ślepo, nie pytają pana w Mediamarkcie na przykład czy ten komputer dobry i go biorą, bo on powie, że dobry. Tylko szukają w internecie, jakie co ma parametry, gdzie przede wszystkim tę rzecz można dostać najtaniej, bo ceny w jednym sklepie mogą być z kosmosu. Ja np telefon w sklepie sieciowym kupiłam w promocji 250zł taniej niż w innych sieciówkach.
Co dopiero podpisywanie umów na telefon... w życiu bym tego nie zrobiła.
w wielu punktach swojej wypowiedzi się mylisz.
zacznijmy od początku - na słuchawkach pracują ludzie, którzy zazwyczaj nie mają wyjścia, a potrzebują kasy. pieniądze są więc tym motorem napędowym. masz wyśrubowane normy, ale z tyłu pojawia się myśl, że jest to do zrobienia, a motywacją jest dodatkowa kasa. u mnie potrafili dać premii jakieś 25% podstawowej pensji. czy mini-konkursach sprzedażowych dodatkowo można było coś uciułać.

po to się robi szkolenia w takich firmach, żeby umieć zbijać argumenty ludzi. jak dobrze podważysz ich odpowiedź odmowną, niektórzy będą się łamać i ulegać. po to zresztą na początku rozmowy "bada się potrzeby konsumenta".

nie każdy jest inteligentny czy ma dostęp do internetu, żeby czegoś się dowiedzieć/przeczytać/wybrać lepsze. sama kilka miesięcy pracowałam w CC, więc mogę powiedzieć, że dużo niewykształconych ludzi dawało się namówić. a jak już słyszeli słowo 'prezent' czy 'gratis' to szczali w gacie ze szczęścia. no i do tego mamienie możliwością rezygnacji po obejrzeniu towaru, jeśli oczywiście się nie spodoba.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 01:18   #308
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Ja nie mam jeszcze stałej pracy, a mam 23 lat, więc niby powinnam, ale póki nie mam noża na gardle, to wolę nie iść do cc. A tych ofert jest zatrzęsienie, teraz prawie wszystko co aplikuję to chociażby po czasie okazuje się, że cc Nie mam dużych wymagań, ale tego nie chcę, przynajmniej na razie. Może gdyby mniej ludzi na to aplikowało, to w końcu pracodawcy poszliby po rozum do głowy, bo wiecie ja też nie rozumiem tej idei. Naciągactwo, chore nastawienie na wynik... Gdyby jeszcze nie było takiego nastawienia, że ma być taki wynik, bo wywalają, to bym pomyślała, ale jednak w większości mają takie nastawienie. A ja raczej nie należę do osób, które będą mamić ludzi, oszukiwać na potęgę., Może przez to będe miała gorzej w życiu, ale jednak tego unikam. W sklepie pracować jak najbardziej, tutaj wymagania są dla mnie normalniejsze, ale w cc niezbyt, gdzie jest tak ogromna presja.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2014-07-29 o 01:19
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 06:11   #309
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Odpowiedzenie 'nie, dziekuje' nic nie da, numer trafia ponownie do bazy i predzej czy pozniej oddzwonią, trzeba poprosic o usuniecie numeru z bazy
Mówienie tego telearketerowi nic nie da - nie posiada takich uprawnień. Trzeba zamienić się w śledczego i wyśledzić nie tylko firmę sprzedającą bazę z Twoim numerem, ale każdą spółkę, która już tą bazę kupiła.

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Ja też tak robię. Nie wiem nawet, czy dany telemarketer może przestać przedstawiać mi ofertę, więc po co mam czekać aż on zgodzi się na rozłączenie.
Każdy telemarketer przedstawia to do czego posiada uprawnienia.

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Nikogo nie obrażam ani nie przeklinam.
Nie trzeba przeklinać, by być niemiłym.

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Mam pytać każdego telemarketera jak wygląda jego system rozliczania pracy i się do tego dostosowywać?
Każdy telemarketer ma ten sam system rozlicznia.

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Cytat:
Napisane przez TykajacaBomba Pokaż wiadomość
Ja w lipcu odebrałam 6 telefonów z tych warsztatów kulinarnych w tym 3 razy prosiłam o usunięcie z bazy. Podejrzewam, że bezskutecznie.
Telemarkter nie posiada takich uprawnień.

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:54 ----------

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
teraz juz sie cholery nie chca przyznac z jakiej firmy maja mój nr. i mimo ze staram sie byc grzeczna bo wiem ze oni taka maja pracę to paru potraktowałam wyjatkowo chamsko (ale bez wyzwisk) po tym jak jakis maniak upierdliwie wydzwaniał do mnie z samego rana i mi dziecko obudził
Telemarkter może nie wiedzieć skąd pochodzi baz, lepiej pytać o nazwę CC z którego dzwoni.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
a szczytem szczytów była babka której gdy odmówiłam kupna atlasu zrobiła mi wykład ze jestem typowa Polką która absolutnie nic nie czyta a tylko oglada seriale jakby była wtedy w zasiegu mojej reki to doszłoby do rekoczynow zapewne bo takiej obelgi bym nie darowała.tak powiedziec do mnie jak ja własnie jestem uzalezniona od czytania i potrafie sobie perfum czy nowego ciucha odmówic zeby kupic ksiazki....
To rzeczywiście wyraz chamstwa, albo opracowana strategia. Telemarketerzy mają opracowane scenariusze z możliwymi zbiciami objekcji, ale po tygodniu pracy już nikt z nich nie korzysta. Część telemarketerów opracowywuje własne sposoby sprzedaży: na szkoleniu słyszałam o facecie, który dzwoniąc mówi, że jest najlepszy w firmie i dzwoni tylko do najlepszych.

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Ja od razu się rozłączam. Jak mówiłam "nie, dziękuję", to nic nie dawało, konsultant nie może się pierwszy rozłączyć. Numery ecovital już poblokowałam, to znowu ostatnio dzwonili z innego numeru. Z mbanku też potrafią być strasznie nachalni.
Telemarketer może się sam rozłączyć po sygnale od klienta. Jeśli mówisz "nie, dziękuję" na samym początku telemarketer nie może zamknąć rekordu ponieważ nie przedstawił oferty. Jeśli mówisz "nie, dziękuję" po przedstawieniu oferty to nie jest traktowane jak objekcja za bardzo i telemarketer będzie zadawał pytania, by wybadać jaka jest rzeczywista objekcja. Jeśli wysłuchasz oferty (2min), podasz 3 razy powód dlaczego nie kupisz (może być 3 razy powtórzony ten sam, mogą być 3 różne - ok 3min wystarczy) stanowczym tonem i po 3 powiesz "nie, dziękuję, do widzenia" wtedy rekord zostanie zamknięty.

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:08 ----------

Cytat:
Napisane przez 84ona84 Pokaż wiadomość
ja dla nich nie mam szacunku i nie bede miała bo oszukali moją ciocię na niezłą kasę ja ich mam gdzieś jak ostatnio babka zadzwoniła to ją z☠☠☠...am i powiem wam, że już rzadziej dzwonią oszustów trzeba tępić
Twojej cioci nikt nie kazał kupować danej rzeczy, sama się zgodziła na warunki przedstawione podczas rozmowy. Jeśli uważasz, że warunki zostały źle przedstawione zawsze można się odwołać i żądać przesłuchania nagrania (każda rozmowa jest nagrywana).
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 07:26   #310
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Telemarketer może się sam rozłączyć po sygnale od klienta. Jeśli mówisz "nie, dziękuję" na samym początku telemarketer nie może zamknąć rekordu ponieważ nie przedstawił oferty. Jeśli mówisz "nie, dziękuję" po przedstawieniu oferty to nie jest traktowane jak objekcja za bardzo i telemarketer będzie zadawał pytania, by wybadać jaka jest rzeczywista objekcja. Jeśli wysłuchasz oferty (2min), podasz 3 razy powód dlaczego nie kupisz (może być 3 razy powtórzony ten sam, mogą być 3 różne - ok 3min wystarczy) stanowczym tonem i po 3 powiesz "nie, dziękuję, do widzenia" wtedy rekord zostanie zamknięty.
No dobrze, ale po co mam przez 5 minut ciągnąć rozmowę, która kompletnie mnie nie interesuje z człowiekiem którego nie znam?
To kompletny bezsens.

Wolę te 5 minut porozmawiać z dzieckiem, mężem lub inną lubianą przeze mnie osobą.

Kiedyś siliłam się na rozmowę, argumentację, bo chciałam być na siłę grzeczna, ale odbijałam się od ściany, jakbym z jakimś bootem rozmawiała.
Od dłuższego czasu mówię "Dziękuję, nie jestem zainteresowana. Do widzenia". Najczęściej słyszę, że telemarketer dalej w tle nawija jak katarynka, ale już nie próbuję kontynuować i ugrzeczniać - po prostu się rozłączam.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:05   #311
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Albo dzwonia do mnie z jakis innych CC niz do Was, albo... nie wiem. Nikt do mnie jak katarynka nie nawija Fakt, rzadko dzwonia, chyba nie maja mojego numeru w wielu miejscach, dzwonili z philipiaka, z jakis garniturow (pani nawet nie powiedziala skad dzwoni); takie 3 rozmowy w roku miewam. No i operator dzwoni, ale to sie zgadzam Bank do mnie raz dzwonil, czy nie chce ubezpieczenia. Mam szczescie?
Tak samo z paniami w sklepach mam, kazdy narzeka na douglasowa obsluge, a dla mnie jest mila i sie nie narzuca.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 08:32   #312
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Kiedy trafiam na jakąś Panią o głosie robota, do której NIE DOCIERA gdy mówię "Nie, dziękuję", nie idzie jej wejść w słowo itd. bo czyta z kartki, proszę aby przedstawiła mi dokładnie ofertę, po czym odkładam telefon na bok i ona sobie mówi w powietrze. Rekordzistka straciła prawie 10 minut, zanim się zorientowała, że w ogóle jej nie słucham xD
Po takim numerze już nie dzwonią.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:50   #313
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Albo dzwonia do mnie z jakis innych CC niz do Was, albo... nie wiem. Nikt do mnie jak katarynka nie nawija Fakt, rzadko dzwonia, chyba nie maja mojego numeru w wielu miejscach, dzwonili z philipiaka, z jakis garniturow (pani nawet nie powiedziala skad dzwoni); takie 3 rozmowy w roku miewam. No i operator dzwoni, ale to sie zgadzam Bank do mnie raz dzwonil, czy nie chce ubezpieczenia. Mam szczescie?
Tak samo z paniami w sklepach mam, kazdy narzeka na douglasowa obsluge, a dla mnie jest mila i sie nie narzuca.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mam to samo. chyba jestem jedyną osobą na świecie której nigdy nie zapraszano na prezentacje garnków i pościeli przez telefon.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 09:32   #314
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Ja tam zawsze mówię uprzejmym głosem: "dziękuję, nie jestem zainteresowana". Zwykle wówczas następuje formułka: ale dlaczego, ta oferta ma same zalety ple ple ple, na to ja ponownie mówię: "dziękuję, nie jestem zainteresowana" i odkładam słuchawkę. Nie czekam do trzeciego razu.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 11:35   #315
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Każdy telemarketer przedstawia to do czego posiada uprawnienia
Ale ja pisałam o tym, że nie wiem, czy telemarketer może zaniechać przedstawiania oferty, gdy go o to poproszę, w tym wątku napisano później, że dopiero za trzecim razem, więc moje wątpliwości były uzasadnione. Nie pisałam nawet słowa o uprawnieniach telemarketera do przedstawiania produktu


Cytat:
Nie trzeba przeklinać, by być niemiłym.
Od kiedy to słowa "nie, dziękuję", to bycie niemiłym. Jesteś najbardziej roszczeniową osobą, jaką od dawna spotkałam. Nie, nie poświęcę 5 minut, żeby telemarketer mógł sobie zamknąć ten rekord. Na telefon domowy dzwoni czasami nawet 10 takich osób, więc zamiast rozmawiac z rodziną, to rozmawiałabym tylko z nimi.


Cytat:
Każdy telemarketer ma ten sam system rozlicznia.
Bzdura. Niektórych rozliczają za sprzedaż, innych za przestawienie oferty do końca, a jeszcze innych tylko za to, że dzwonią. Bywa różnie.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-07-29 o 11:36
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 12:24   #316
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość

Cytat:
Nie trzeba przeklinać, by być niemiłym.
Od kiedy to słowa "nie, dziękuję", to bycie niemiłym. Jesteś najbardziej roszczeniową osobą, jaką od dawna spotkałam. Nie, nie poświęcę 5 minut, żeby telemarketer mógł sobie zamknąć ten rekord. Na telefon domowy dzwoni czasami nawet 10 takich osób, więc zamiast rozmawiac z rodziną, to rozmawiałabym tylko z nimi.

Zgadzam się w zupełności! Swoją drogą to ciekawe jak zmienne jest to "bycie niemiłym". Nagabywany mówiący "Nie, dziękuję" jest niemiły, ale telemarketer uparcie olewający co się do niego mówi, wciskający na siłę i na chama rzeczy, których się nie chce, manipulujący dla zysku jest już ok. Wybacz, ale osoba do której się dzwoni tak samo jak nie ma obowiązku kupować, nie ma również obowiązku interesować się twoimi rekordami.

Nienawidzę gdy się do mnie dzwoni, zwłaszcza jeśli robią to obcy ludzie, jednak gdy widzę numer po raz pierwszy i mogę go akurat odebrać - odbieram normalnie i grzecznie rozmawiam, spokojnie odmawiając i prosząc by mnie z bazy danych wykreślono, albo przynajmniej nie dzwoniono w godzinach takich a takich, ew jeśli mam czas daję im się wygadać i nabić minuty rozmowy (w orange swego czasu właśnie z tego rozliczano). Jeśli dzwonią po raz n'ty, a zwłaszcza gdy po raz kolejny słyszę ten sam głos w słuchawce, przestaję się cackać... Zwykle oddaję telefon mojemu lubemu który lepiej sobie radzi w takich sytuacjach - i zaczyna się trolling. Albo rozmowy z telemarketerem o tym jaki abonament przewidują dla kotów (ja mam telefon, chłop ma telefon, znajomi mają telefon... ino koty zostały bez, więc niech się biedzi kombinując co odpowiedzieć), albo śpiewając do słuchawki "nie słyszę co pani do mnie mówi" przez cały czas, gdy próbuje gadać.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 17:50   #317
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez 84ona84 Pokaż wiadomość
ja dla nich nie mam szacunku i nie bede miała bo oszukali moją ciocię na niezłą kasę ja ich mam gdzieś jak ostatnio babka zadzwoniła to ją z☠☠☠...am i powiem wam, że już rzadziej dzwonią oszustów trzeba tępić
Część 2 odpowiedzi:
Ponadto zgodnie z obowiązującym polskim prawem każdy klient ma prawo do rezygnacji z umowy zawartej drogą telefoniczną bądź internetową w ciągu 10 dni (podchodzi pod to kupowanie od CC, w sklepach internetowych, czy na allegro). Ponadto podczas rozmowy, gdy w końcu klient się zgadza czytane jest podsumowanie oferty wraz z informacją o możliwości odstąpienia od umowy w przeciągu ustawowych 10 dni, ale nikt oczywiście końcówki nie słucha.
Nieznajomość prawa nie boli, ale trzeba płacić...

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zacznijmy od początku - na słuchawkach pracują ludzie, którzy zazwyczaj nie mają wyjścia, a potrzebują kasy. pieniądze są więc tym motorem napędowym. masz wyśrubowane normy, ale z tyłu pojawia się myśl, że jest to do zrobienia, a motywacją jest dodatkowa kasa. u mnie potrafili dać premii jakieś 25% podstawowej pensji. czy mini-konkursach sprzedażowych dodatkowo można było coś uciułać.
Ja pracowałam będąc studentką. Podczas roku akademickiego dostawałam środki na utrzymanie od rodziców, w wakacje musiałam zarobić sama. Raz nie udało mi się niczego znaleźć, a wiedziałam, że w CC zacznę pracę w ciągu 3 dni.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez FashandRoll Pokaż wiadomość
bo czyta z kartki
Nikt nie czyta z kartki. Powtarza się to samo kilkadziesiąt razy w ciągy dnia, od poniedziałku do piątku, więc ofertę zna się na pamięć. Dość często telemarketerzy w oparciu o wzór opracowują własną prezentację oferty, która po prostu im pasuje. Ten tekst śni się jeszcze po zakończeniu pracy przez miesiąc.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Od kiedy to słowa "nie, dziękuję", to bycie niemiłym. Jesteś najbardziej roszczeniową osobą, jaką od dawna spotkałam. Nie, nie poświęcę 5 minut, żeby telemarketer mógł sobie zamknąć ten rekord. Na telefon domowy dzwoni czasami nawet 10 takich osób, więc zamiast rozmawiac z rodziną, to rozmawiałabym tylko z nimi.
Można te słowa powiedzieć różnie intonując i otaczając różnymi innymi zdaniami, np "czy pani jest głucha, nie dziękuję!"

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Bzdura. Niektórych rozliczają za sprzedaż, innych za przestawienie oferty do końca, a jeszcze innych tylko za to, że dzwonią. Bywa różnie.
CC to zawsze podstawa + premia ze sprzedaży/umówionych spotkań.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Tak w ogóle to nie rozumiem skąd takie ilości telefonów. Bank dzwonił do mnie raz - 2 lata temu. Podpisując umowę w play przeczytałam ją dokładnie i świadomie zaznaczyłam kwadracik z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych (nie pamiętam jak była reszta sformułowana, ale było jasne dla mni że chodzi o CC) - firmy kupujące bazę od play to 2 telefony w ciągu roku. Za każdym razem rozmawiam grzecznie 5 min, podaję 3 objekcje, dziękuję i mam spokój. Wiem, że gdybym postępowała inaczej telefony męczyłyby przez cały czas trwania akcji sprzedażowej, czyli nawet kilka miesięcy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pojawiła się kwestia godzin pracy CC - takie jak każdego biura, najwcześniej 8, najpóźniej 21 - jest to regulowane prawnie.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2014-07-29 o 17:58
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:02   #318
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Można te słowa powiedzieć różnie intonując i otaczając różnymi innymi zdaniami, np "czy pani jest głucha, nie dziękuję!"

A jak określić sytuację gdy telemarketer mimo wielokrotnej odmowy nadal się narzuca, ignoruje prośby i mówi jak do ściany? Dla mnie to absolutnie nie ma powiązania z grzecznością - to że mają takie wymogi wpisane w umowie o pracę nic nie zmienia.

Cytat:
Tak w ogóle to nie rozumiem skąd takie ilości telefonów. Bank dzwonił do mnie raz - 2 lata temu. Podpisując umowę w play przeczytałam ją dokładnie i świadomie zaznaczyłam kwadracik z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych (nie pamiętam jak była reszta sformułowana, ale było jasne dla mni że chodzi o CC) - firmy kupujące bazę od play to 2 telefony w ciągu roku. Za każdym razem rozmawiam grzecznie 5 min, podaję 3 objekcje, dziękuję i mam spokój. Wiem, że gdybym postępowała inaczej telefony męczyłyby przez cały czas trwania akcji sprzedażowej, czyli nawet kilka miesięcy.
Zazdroszczę. do mnie najczęściej dzwoni PLAY z którym nigdy nie miałam nic do czynienia, a bardzo pilnuję swoich danych.
Cytat:

Pojawiła się kwestia godzin pracy CC - takie jak każdego biura, najwcześniej 8, najpóźniej 21 - jest to regulowane prawnie.
Szkoda, że to nie do końca działa i było nawet kilka medialnych afer z tym związanych, więc nie udawaj, że się nie zdarza...
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 19:06   #319
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

victorion, mnie tez nie mecza telefonami, grzecznie szybko koncza rozmowy... Ostatni raz z CC dzwonila do mnie pani z Play przedluzyc umowe. 2 miesiace temu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 19:54   #320
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

to, jak często dzwoni ktoś do was z ofertami zależy od tego, ilu podmiotom udostępniliście swój numer telefonu. jak ja dzwoniłam mając rozmowy sprzedażowe to po pierwsze - nie było opcji wykreślenia numeru telefonu z bazy. mój program nie obejmował takiej opcji, mogłam tylko zaznaczyć, żeby więcej do tej osoby nie dzwonić, bo jest odmowa zakupu, ale numer w bazie cały czas był (i mógł zostać odkupiony przez inne firmy). po drugie - najwięcej numerów telefonu było odkupione od telekomunikacji. w zasadzie wszystko, co w książkach telefonicznych, mogło iść na sprzedaż były też firmy jak np. yves rocher, który sprzedał swoje bazy danych, mimo tego, że ludzie nie zgadzali się na rozpowszechnianie ich! także tego, serio, trzeba uważać, komu się podaje swoje dane.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:06   #321
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
aaa może dlatego mam tylko komórkę....

słyszałam, że podczas takiej rozmowy musisz 3 razy powiedzieć nie dziękuję/nie jestem zainteresowana itp i dopiero wtedy telemarketer może się rozłączyć
Prawda, takie info jest na szkoleniach dla konsultantów.

Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem tak: w końcu znalazłam na to sposób.
Ciągle dzwonili z banku, z jakimiś głupimi ofertami - najgorsze, że jak mówiłam "NIE, DZIĘKUJĘ" to oni dalej swoje - musiałam kończyć połączenie.
Przestałam kompletnie odbierać telefony od osób nie znajomych. Po prostu nie i już. Jak czasem dzwonił to ze dwa razy i przestawał, jak nie odbierałam.

Pół biedy bank, ale właśnie ostatnio trafił się jakiś dziwny numer. Nie znany. Wpisałam go w internet (tak często robiłam, żeby sprawdzić kto to, a ludzie opisują w internecie numery, które ich dręczą) i okazało się, że jakieś ankiety ! Myślałam, że podzwoni i przestanie, ale to się zaczęło robić po prostu chamskie. Ten numer dzwonił CODZIENNIE i to na dodatek o godzinach typu 7 rano czy 23. W internecie wyczytałam, że ta osoba ma takie praktyki, do znudzenia, aż się odbierze.

Teraz mam problem z głowy, ponieważ ten numer zablokowałam na stałe. Dowiedziałam się, że każdy w telefonie ma opcję blokady konkretnego numeru i od razu przełącza na pocztę (Android). Ewentualnie można znaleźć w sklepie Play jakieś aplikacje , które blokują połączenie od konkretnego numeru.
Także jeśli dzwoni nieznany numer - nie odbieram, ale jeśli będzie dzwonił jak ta osoba z ankietami to blokuje i koniec. Spokój.
Biur w Polsce są tysiące. To nie jest tak, że jedna Kowalska się uparła i dzwoni z uporem maniaka do każdego z listy. Pracownicy obrywają za to, że po skończeniu połączenia ze Szczecina za pół godziny dzwoni ktoś z Zielonej Góry ale jest to niezależne od nich. Baza na tysiące biur powoduje duble w biurach.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy w przypadku Waszych reklam tak było, ale jak się zdarza, ze ktoś do mnie dzwoni i uprzedza, że rozmowa będzie nagrywana, to ja od razu mówię, że nie wyrażam zgody na nagrywanie rozmowy, wtedy z reguły nie wiedzą co powiedzieć i się rozłączają sami.
Robisz sobie krzywdę. Biorąc pod uwagę ofertę, która wstępnie Ci się spodoba (szczególnie w momencie, gdy przedłużasz umowę z operatorem) i nie zgodzisz się na nagrywanie a nieuczciwy konsultant zechce namówić na coś niekorzystnego i się o tym dowiesz po czasie nie masz prawa do reklamacji. Tzn. inaczej - prawo do reklamacji masz zawsze ale bez podkładki nikłe szanse na pomyślne rozwiązanie.

Nagrywanie rozmów jest podstawą do późniejszych reklamacji.

Cytat:
Napisane przez Testujemy Pokaż wiadomość
Tak właśnie robię zazwyczaj (choć te telefony zdarzają mi się bardzo rzadko, bo jak powiedziałem, raczej staram się nie wpisywać numeru do takich spamerskich baz danych). Ja chciałem w tym konkretnym wypadku właśnie dowiedzieć się kto jest administratorem danych, ale tak jak napisałem, kobieta przy telefonie szła w zaparte, że baza nie istnieje. Nie miałem czasu się z nią wykłucać więc stwierdziłem, że chyba jest nie poważna i sobie darowałem, ale ich metody robią się coraz bardziej bezczelne .

Testujemy, weź w łapkę swoją umowę z operatorem. Co z tego, że nie podajesz swoich namiarów na stronach internetowych jeśli sygnowałeś umowę, w której jest małym druczkiem zapisane "wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych".

Jeśli się nie zgodzisz na ten zapis w umowie to nie zawrzesz jej wcale. Ot cała historia.

Nie widziałeś nigdy związku w podpisaniu umowy z operatorem nr 1 a po jakimś czasie kontaktuje się operator nr 2 z ofertą mającą na celu przeciągnięcie Cię do innej firmy?

Cytat:
Napisane przez 84ona84 Pokaż wiadomość
ja dla nich nie mam szacunku i nie bede miała bo oszukali moją ciocię na niezłą kasę ja ich mam gdzieś jak ostatnio babka zadzwoniła to ją z☠☠☠...am i powiem wam, że już rzadziej dzwonią oszustów trzeba tępić
Rzadziej dzwonią z tego konkretnego biura. Spokojnie, za jakiś czas zaczną z innego. Dla nieświadomych - biura nie są ze sobą powiązane więc informacje w biurze A nie przechodzą do biura B. Jeśli konsultanci nanoszą notatki to są one widoczne tylko w tym konkretnym CC.

Jeśli rozmowa była nagrana ciocia miała szansę na wyjaśnienie.

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2014-07-29 o 21:20
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 21:33   #322
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Shanaya mowie, ze nie wyrazam zgody na nagrywanie rozmowy, tylko dlatego, ze nikt nigdy jej dalej nie prowadzi, tylko sie rozlacza. Nigdy przez telefon nie zawieram umow, chyba, ze sama bym poprosila, zeby do mnie zadzwoniono. To jest po prostu splawienie konsultanta, bo on wtwdy nawet nie przedstawia oferty, tylko sie rozlacza, wiec nie mama nowy, zeby mnie na cos namowil.

Ja cale szczescie mam malo telefonow. Chronie swoje dane i zgode na przetwarzanie danych wyrazilam tylko jednemu banku, ze wzgl na warunki promocji. Choc wiem, ze bazy sa udostepnianie i zgody nie zawsze sa przestrzegane. Mimo to, ostatnio telefon mialam moze z rok temu?

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 02:00   #323
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez Foka29 Pokaż wiadomość
No dobrze, ale po co mam przez 5 minut ciągnąć rozmowę, która kompletnie mnie nie interesuje z człowiekiem którego nie znam?
To kompletny bezsens.

Wolę te 5 minut porozmawiać z dzieckiem, mężem lub inną lubianą przeze mnie osobą.

Kiedyś siliłam się na rozmowę, argumentację, bo chciałam być na siłę grzeczna, ale odbijałam się od ściany, jakbym z jakimś bootem rozmawiała.
Od dłuższego czasu mówię "Dziękuję, nie jestem zainteresowana. Do widzenia". Najczęściej słyszę, że telemarketer dalej w tle nawija jak katarynka, ale już nie próbuję kontynuować i ugrzeczniać - po prostu się rozłączam.
No właśnie, a oni mają takie procedury, bo pewnie głupią myślą ich kierownicy, że to zwiększy sprzedaż, że ktoś jednak się zgodzi. Dlatego ja wolę być tą niekulturalną i np powiedzieć, że dziękuję i nawet słysząc, że konsultant dalej gada niewzruszony rozłączam się Proste, ja nie mam na to czasu i ochoty i mam do tego prawo - jasna sprawa. Tak polecam robić,. jeśli też nie jesteście zainteresowani ofertą w żadnym stopniu, po co tracić czas? No właśnie

---------- Dopisano o 03:00 ---------- Poprzedni post napisano o 02:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Zgadzam się w zupełności! Swoją drogą to ciekawe jak zmienne jest to "bycie niemiłym". Nagabywany mówiący "Nie, dziękuję" jest niemiły, ale telemarketer uparcie olewający co się do niego mówi, wciskający na siłę i na chama rzeczy, których się nie chce, manipulujący dla zysku jest już ok. Wybacz, ale osoba do której się dzwoni tak samo jak nie ma obowiązku kupować, nie ma również obowiązku interesować się twoimi rekordami.

Nienawidzę gdy się do mnie dzwoni, zwłaszcza jeśli robią to obcy ludzie, jednak gdy widzę numer po raz pierwszy i mogę go akurat odebrać - odbieram normalnie i grzecznie rozmawiam, spokojnie odmawiając i prosząc by mnie z bazy danych wykreślono, albo przynajmniej nie dzwoniono w godzinach takich a takich, ew jeśli mam czas daję im się wygadać i nabić minuty rozmowy (w orange swego czasu właśnie z tego rozliczano). Jeśli dzwonią po raz n'ty, a zwłaszcza gdy po raz kolejny słyszę ten sam głos w słuchawce, przestaję się cackać... Zwykle oddaję telefon mojemu lubemu który lepiej sobie radzi w takich sytuacjach - i zaczyna się trolling. Albo rozmowy z telemarketerem o tym jaki abonament przewidują dla kotów (ja mam telefon, chłop ma telefon, znajomi mają telefon... ino koty zostały bez, więc niech się biedzi kombinując co odpowiedzieć), albo śpiewając do słuchawki "nie słyszę co pani do mnie mówi" przez cały czas, gdy próbuje gadać.
Zgadzam się. Rozumiem, że to czyjaś praca, ale przykro mi, nie interesuje mnie to, dlatego dziękuję i odkładam słuchawkę, wyjątek to te ankiety, co mówiłam. Inaczej bez sensu, jak i tak nie kupię, to zwykle naciąganie, jak będę chciała kupić, to sama kupię. Tak samo jak ktoś puka do drzwi i chce na coś naciągnąć, bo tak bywało to też "Nie dziękuję", a też często gadał niewzruszony, więc ostatni raz stanowczo dziękuję i zamykam drzwi, bo naprawdę szkoda czasu, jak naprawddę tego nie chcę. Praca na pewno jest też niefajna dla telemarketera, ale tu jak pisałam może rozwiązaniem jest przestać odpowiadać na ich oferty pracy, to może w końcu te ich całe biznesy upadną i powstaną miejsca pracy z normalną umową w miarę, bez ciśnienia na wyniki i niedorzeczne zasady. Sami sobie często wybieramy co mamy, ja unikam cc, dlatego nie zdecydowałam się tam pracować, mimo że jeszcze nie znalazłam nic na stałe, jak już pisałam.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 06:31   #324
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

[QUOTE=victorion;47493749]Mówienie tego telearketerowi nic nie da - nie posiada takich uprawnień. Trzeba zamienić się w śledczego i wyśledzić nie tylko firmę sprzedającą bazę z Twoim numerem, ale każdą spółkę, która już tą bazę kupiła.[COLOR="Silver"]

Uprawnien nie ma, ale ma nogi i numer moze dac informatykowi do usuniecia.

Wysłane z mojego GT-S5300
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 07:08   #325
Alsou
Raczkowanie
 
Avatar Alsou
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 117
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Shanaya mowie, ze nie wyrazam zgody na nagrywanie rozmowy, tylko dlatego, ze nikt nigdy jej dalej nie prowadzi, tylko sie rozlacza. Nigdy przez telefon nie zawieram umow, chyba, ze sama bym poprosila, zeby do mnie zadzwoniono. To jest po prostu splawienie konsultanta, bo on wtwdy nawet nie przedstawia oferty, tylko sie rozlacza, wiec nie mama nowy, zeby mnie na cos namowil.

Ja cale szczescie mam malo telefonow. Chronie swoje dane i zgode na przetwarzanie danych wyrazilam tylko jednemu banku, ze wzgl na warunki promocji. Choc wiem, ze bazy sa udostepnianie i zgody nie zawsze sa przestrzegane. Mimo to, ostatnio telefon mialam moze z rok temu?

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
haha gdy dzwonią i mówią, że rozmowa będzie nagrywana, to również mówię że nie wyrażam zgody. i faktycznie wtedy oni się żegnają w sumie to się nie dziwię, przecież wiadomo, że nagrywanie kogoś, gdy ten nie wyraził zgody jest karalne. Jedyny problem jest taki, że nie każde CC na wstępie mówi o nagrywaniu, ale na takich działa druga metoda czyli gdy dzwonią z garami to mówię, że nie gotuję, gdy z książkami to nie czytam, gdy dzwonią z pościelą pytam z jakiego materiału jest wykonana, po czym mówię że na ten materiał jestem uczulona itd. Nie ma opcji, po takiej odpowiedzi oni ZAWSZE mówią "a to szkoda, w takim razie do widzenia"
Alsou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 09:08   #326
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Zgadzam się, że konsultant nie ma możliwości skasowania numeru danych - czasem ma możliwość jedynie napisać adnotację, iż klient nie życzy sobie kontaktu - co też jest olewane.

Na początku mojej kariery w korpo siedziałam na słuchawkach, ale była to infolinia przychodząca ubezpieczeniowa więc luz - żadnego wciskania badziewia. Pewnego dnia była okazja dorobić sobie na połączeniach wychodzących (przypominanie o zaległym terminie składki za ubezpieczenie). Bardzo dużo było przypadków, gdzie numer podany do kontaktu należy już do całkowicie innej osoby niezwiązanej z ubezpieczającym, czy też ubezpieczający ma indywidualnie ustalony termin wpłaty niż mam w systemie, albo wpłacił składkę około 2 tyg temu tylko system tego nie widział. Oczywiście pisaliśmy adnotacje o tych wszystkich sytuacjach, przekazywaliśmy dalej i co? I nic. Za miesiąc te same rekordy do oddzwonienia, w formularzu danej osoby jak byk adnotacja z wcześniejszego miesiąca. Nie dziwie się, że ludzie zdenerwowani.
Ach i oczywiście było tak, że konsultant ma na godzinę oddzwonić sukcesywnie ileś tam rekordów - jeśli nie, nie dostanie kasy.


Kiedyś też opisywałam historię z infolinii TPSA (nie pracowałam tak, siedzieli obok mojej infolinii). Kiedyś był przypadek, że jakiś koleś wcisnął staruszce bez komputera liveboxa - dostał po tym oklaski od innych i uścisk ręki przełożonego -.-
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 09:16   #327
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Kiedyś też opisywałam historię z infolinii TPSA (nie pracowałam tak, siedzieli obok mojej infolinii). Kiedyś był przypadek, że jakiś koleś wcisnął staruszce bez komputera liveboxa - dostał po tym oklaski od innych i uścisk ręki przełożonego -.-
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 12:17   #328
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość

Kiedyś też opisywałam historię z infolinii TPSA (nie pracowałam tak, siedzieli obok mojej infolinii). Kiedyś był przypadek, że jakiś koleś wcisnął staruszce bez komputera liveboxa - dostał po tym oklaski od innych i uścisk ręki przełożonego -.-
Znam jednego, który dziadkowi bez komputera sprzedał telefonicznie internet, sam pojechał z umową i sprzedał mu dodatkowo swojego starego kompa. Pokazał stronki xxx i dziadek wziął.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 15:56   #329
dziewczynka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: praca w tele promo ( call center)

a co to wogole za firma czym sie zajmuje mam jutro tam rozmowe i sie zastanawiam
dziewczynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:33   #330
monster100
Przyczajenie
 
Avatar monster100
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: praca w tele promo ( call center)

podobno jest tam 6zł/h ale do tego dochodzą premie od zaproszeń. wie ktoś moze ile jest od zaproszenia? czy moze trzeba zrobic jakąś okresloną liczbe?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
monster100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-18 13:04:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.