Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-09, 19:36   #61
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy... w sobote złożyłam zamówienie na Mazidłach i zorbiłam od razu przelew. Dostałam tylko maila że mój nr zamówienia to taki i taki... po przelewie już zero odzewu BU od razu mi odpisywało, że przelew dotarł etc. A na mazidłach nawet nie ma gdzie sprawdzic statusu zamówienia... na dodatek nie mogę się z nimi skontaktowac poprzez formularz bo ciągle wyskakuje napis: Błędne dane. Popraw formularz. Jak u Was sprawa wygląda?
Ja w w środę przelałam pieniądze i jak na razie też cisza.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 19:38   #62
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
I kolejne pytanie, które może ograniczy moje zakupy...Czy któraś z Was stosowała któryś z kremów sebostatycznych na noc z Mazideł? Zastanawiam się nad wersją z algami bioferment, jako uzupełnieniem olejku 2%BHA...I kolejnym produkcie w walce z czarnymi punktami;/ jakie macie wrażenia po nim? Czy nie wysuszy mi polików przy mojej mieszanej cerze?
Cześć
Stosowałam ten krem sebostatyczny z algami i trikenolem:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=240&Itemid=2

Jest on na Structure XL i Imwitorze i wałkował się, pozostawała wyczuwalna warstwa skrobi na skórze, więc nie byłam zadowolona. Dlatego przeszłam na robienie kremów na biobazie lub innych emulgatorach (z ZSK).

Nie zauważyłam też jakiegoś cudownego działania alg bioferment.
Algi bioferment dodaję teraz w stężeniu około 5% do kremu, kiedy wyjdzie mi za tłusty - dobrze wiążą ten nadmiar tłuszczu. W stosowaniu są one dosyć podobne do HA -nałożone na skórę w wysokim stężeniu dają efekt liftingujący. Są bardzo fajne w odżywkach do włosów.

Używałam olejku 2% BHA - nie zauważyłam większych efektów. Też mam cerę mieszaną- nie wysuszał skóry, był bardzo delikatny.
Kilka razy robiłam tonik BHA, ale zawsze kwas salicylowy po jakimś czasie się wytrącał (nie trzymałam w lodówce, wszystko dokładnie odmierzałam) W końcu zrobiłam bezalkoholowy tonik BHA (wg przepisu ZSK) - i wreszcie nic się nie wytrąca.

Jeżeli chodzi Ci o działanie sebostatyczne- bardzo polecam niacynamid - przynajmniej w moim przypadku działa rewelacyjnie. Z zaskórnikami też walczę, ale niestety bez większych efektów . Cerę mam po domowej pielęgnacji dużo ładniejszą, bardzo gładką, ale czarne kropki jak były tak są.

Pozdrowienia
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:29   #63
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Cześć
Stosowałam ten krem sebostatyczny z algami i trikenolem:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=240&Itemid=2

Jest on na Structure XL i Imwitorze i wałkował się, pozostawała wyczuwalna warstwa skrobi na skórze, więc nie byłam zadowolona. Dlatego przeszłam na robienie kremów na biobazie lub innych emulgatorach (z ZSK).

Nie zauważyłam też jakiegoś cudownego działania alg bioferment.
Algi bioferment dodaję teraz w stężeniu około 5% do kremu, kiedy wyjdzie mi za tłusty - dobrze wiążą ten nadmiar tłuszczu. W stosowaniu są one dosyć podobne do HA -nałożone na skórę w wysokim stężeniu dają efekt liftingujący. Są bardzo fajne w odżywkach do włosów.

Używałam olejku 2% BHA - nie zauważyłam większych efektów. Też mam cerę mieszaną- nie wysuszał skóry, był bardzo delikatny.
Kilka razy robiłam tonik BHA, ale zawsze kwas salicylowy po jakimś czasie się wytrącał (nie trzymałam w lodówce, wszystko dokładnie odmierzałam) W końcu zrobiłam bezalkoholowy tonik BHA (wg przepisu ZSK) - i wreszcie nic się nie wytrąca.

Jeżeli chodzi Ci o działanie sebostatyczne- bardzo polecam niacynamid - przynajmniej w moim przypadku działa rewelacyjnie. Z zaskórnikami też walczę, ale niestety bez większych efektów . Cerę mam po domowej pielęgnacji dużo ładniejszą, bardzo gładką, ale czarne kropki jak były tak są.

Pozdrowienia
Kurcze troszkę mnie zmartwiłaś tą oceną, bo szczerze powiedziawszy się na niego napaliłam ze względu na to działanie sebostatyczne i zaskórniki...Ale jeżeli mówisz, że nie działa to chyba go sobie odpuszczę Wałkowanie by mi aż tak nie przeszkadzało, bo mam zamiar stosować go na noc...
Hmmmmm, będę w takim bądź razie szukać innego kremowego cudu, a olejek mimo wszystko wypróbujęDziękuję za pomoc

Dziewczyny który krem z mazidłowych receptur polecacie do cery mieszanej naczynkowej?Krem mam zamiar stosować na noc, chciałabym żeby mnie troszkę w strefie T odtłuścił i pomógł w walce z zaskórnikami...jeżeli by się dało, to też podziałał na moje worki pod oczami, ale to już w ramach dodatku, zależy mi przede wszystkim na tych pierwszych dwóch no i oczywiście na dobrym nawilżeniu A może macie własny przepis na jakiś skuteczny kremik tego typu?Poratujcie proszę
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014


Edytowane przez Nati_kk
Czas edycji: 2010-02-09 o 21:55
Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:05   #64
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny jestem ciekawa opini na temat olejku z róży piżmowej.Działa na drobne blizny ?:-> oraz dziewczyny jak używacie eclipt ?
Jest ok, ale troche przereklamowany imo, dobrze sie wchlania ale jakichs spektakularnych efektow nie widac; lepsza jest porzeczka i winogrono
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:57   #65
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny w sprawie problemów proponuję pisac do p. Lidii- nie chce odzywać się za nią, ale ja też miałam sytuację, że nie przyszło mi żadne potwierdzenie wysyłki , ani zaksięgowania wpłaty, a po tygodniu email czy jest nadal aktualne zamówienie..okazało się, że pieniążki doszły, ale nie wiedzieć czemu nie zostały "zlokalizowane"- byc może to jedna pomyłka, ale może też tak byc że jakiś błąd systemu/ nawał zamówień itp


I jeszcze info dt. olejku voluplus.. działa..co prawda u faceta, który rzeźbi sobie ramiona i wspomaga tym, ale podobno warto mimo ceny.. ja też zamawiam w celu ujędrnienia wiadomych partii ciała

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2010-02-09 o 21:59
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 22:30   #66
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ciekawe jak Voloplus na pod oczy i usta
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 22:34   #67
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Ciekawe jak Voloplus na pod oczy i usta

a ja z kolei mam taką rozkminkę czy gdyby delikatnie smarować tym zmarszczkę..? a właściwie bruzdę na czole..
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 22:47   #68
wakingdream
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez wakingdream Pokaż wiadomość
W poprzednim wątku dziewczyny mówiły, że nawet konopny je pozapychał i powiem, że trochę spanikowałam. Spróbuję, ale będę uważnie oglądać skórę.
Odstawiłam d-pantenol i małe krostki znikają.

Pewnie pytanie było wałkowane już nie raz, ale jakie polecacie megalekkie nawilżacze? Tak zebrać by to w kupę można było.
Nieśmiało się przypomnę
Na stronie mazideł przy opisach wielu produktów są informacje o ich działaniu nawilżającym i przyznam, że już trochę zgłupiałam. Bo na forum, to najczęściej przewijają się oleje, pantenol i mocznik
wakingdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 07:51   #69
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny w sprawie problemów proponuję pisac do p. Lidii- nie chce odzywać się za nią, ale ja też miałam sytuację, że nie przyszło mi żadne potwierdzenie wysyłki , ani zaksięgowania wpłaty, a po tygodniu email czy jest nadal aktualne zamówienie..okazało się, że pieniążki doszły, ale nie wiedzieć czemu nie zostały "zlokalizowane"- byc może to jedna pomyłka, ale może też tak byc że jakiś błąd systemu/ nawał zamówień itp


I jeszcze info dt. olejku voluplus.. działa..co prawda u faceta, który rzeźbi sobie ramiona i wspomaga tym, ale podobno warto mimo ceny.. ja też zamawiam w celu ujędrnienia wiadomych partii ciała

A jak długo ten "facet" stosuje voluplus? Tzn. po jakim czasie są widoczne efekty i czy stosuje w olejku tak jak zalecają w przepisie na mazidłach?
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:31   #70
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Jest ok, ale troche przereklamowany imo, dobrze sie wchlania ale jakichs spektakularnych efektow nie widac; lepsza jest porzeczka i winogrono
W jakim sensie lepsza? rozjasnia troche blizny ?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 11:37   #71
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez MAZIE Pokaż wiadomość
A jak długo ten "facet" stosuje voluplus? Tzn. po jakim czasie są widoczne efekty i czy stosuje w olejku tak jak zalecają w przepisie na mazidłach?

w olejku według przepisu i że po paru tygodniach widać coś, tzn na pewno około 4, 5u tygodni się smarował tym ten facet to tż i swoją drogą dziwne to było, że oboje zaopatrujemy się na mazidłach..
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 15:35   #72
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
To może tutaj też odpowiem Robiłam kremik na biobazie z aloesem i algami. Baza jest dość przyjemna w gotowym produkcie, ale dla mnie ciut za ciężka. Zostawia wyczuwalną powłokę na twarzy, ale nie jest tłusta. Może delikatnie zapychać, ale nie wszystkich. Ogólnie uważam, że kremy na biobazie sprawdzają się jako ochrona w zimie. Jeśli nie masz mikserka to wystarczy pokruszyć biobaze na mniejsze kawałeczki i potrzymać dłużej w gorącej kąpieli cały czas mieszając. Ładnie się rozpuści choć trochę to trwa. Dodam też, że faza wodna musi być podgrzana do podobnej temperatury co biobaza z olejem, bo inaczej po dodaniu faz do siebie biobaza sie "zsiądzie" (chyba dobrze to napisałam)
Nie podoba mi się może delikatnie zapychać, ale i tak wypróbuję, zrobię te 10ml, biobaza jest tania, a resztę chyba mam, w każdym razie wiekszość, mikser mam, tylko czytałam że ciężko ją odmierzyć i dziękuję za wskazówki

Wezmę też mleczko winogronowe, może nada się zamiast kremu, potrzebuję czegoś do nawilżenia, podpowie ktoś co naprawdę nawilży? (cera tłusta/trądzikowa - przesuszona) mogą być mleczka, kremy, sera, coś co pomoże.. teraz używam toniku + serum z liposomami(zsk, nawilżające i przeciwtrądzikowe) i.. wiecie co chyba sobie tego nie wmówiłam, ale widzę poprawę nawilżenia, podchodzę drugi raz do nich, bo wydało mi się że mnie zapchały ale wysuszyłam się nieźle atredermem(punktowo) i zaczęłam je znowu stosować.

A stosował ktoś ekstrakty np z cytrynki, pomarańczy, banana? Mam ochotę wziąć sobie kilka, zawsze na maseczkę można zużyć

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny jestem ciekawa opini na temat olejku z róży piżmowej.Działa na drobne blizny ?:-> oraz dziewczyny jak używacie eclipt ?
Eclipta jest super jako maseczka na twarz A poza tym mam zamair ukręcić płyn rozmarynowy na wzór tego z BU, może któraś z was używa i podałaby ile czego tam jest, bo zastanawiam się nad stężeniem, a podobno ten płyn fajnie działa na włosy.
Wydaje mi się że któraś z dziewczyn do odżywki sypie trochę i siup na włosy Ja musze popróbować bo mam ecliptę, ale na razie to tylko jako maseczkę na twarz sypie co mi wpadnie w oko, trochę glinki, truskawki, spiruliny, mocznika ostatnio i ecliptę i jest fajnie (maseczkę z samej eclipty też robię)

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
(...)i hydrolat z róży damasceńskiej- po raz pierwszy i cóż zapach jak dla mnie trochę za mocny,duszący,przypomina mi nieco zgniliznę,albo sfermentowany kompot takie mam skojarzenia,chyba jednak wolę zapach róży stulistnej,no ale zobaczymy jak działanie
Ten hydrolat do dzisiaj mi sie śni po nocach ;p Ten z mazideł pachnie intensywniej niż ten z zsk, jestem wdzięczna ze w obu sklepach można poprosić o próbki bo bym się chyba popłakała z całą butelką(butlą w przypadku zsk) tego hydrolatu, coś strasznego. Proście o próbki!
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 18:21   #73
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
W jakim sensie lepsza? rozjasnia troche blizny ?
Nie wiem jak to jest z bliznami, ale dobrze odzywia, w ogole jest jakas inna od reszty olejow; czarna, smolista, smierdzaca
Przyciemnia lekko skore.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 19:18   #74
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Doszła moja paczuszka bardzo szybko, zamawiałam w sobote, wysłali wczoraj a dziś jest. Zaskoczyło mnie to jak solidnie każda buteleczka była zapakowana. Jestem zadowolona i z pewnością jeszcze nie raz u nich zamówię.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 20:33   #75
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja tez szybko otrzymalam zamowienie

najbardziej ciesze sie z masla Cupuacu - jakis czas temu dostalam probkę, ktora wyladowala w lodowce - odkrylam ja dwa tygodnie temu - zuzylam w mig i musialam zamowic duze opakowanie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 11:17   #76
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Przyszłam zdac relację z placu boju z zaskórnikami olejkiem 2% bha. Stosowanie co drugą noc dla mnie to za czesto, uzywam co trzecia noc na zmianę z nawilżaniem. Zaskórniki jak były tak są, ale.. ekspresowo goją sie wieksze krostki. Jedna noc z olejkiem i krostka traci życie i rano jest w fazie umierania. Czyli na krótką mete swietnie radzi sobie z tradzikiem, zaskórniki pewnie porzebuja wiecej czasu. Co do przebarwień, to też pozytywy. Skóra pod wpływem olejku robi sie rozjaśniona i bardziej elastyczna. Rano przebarwienia są mniej widoczne i zdecydowanie spokojniejsze. Nie podrażnia mi naczynek, cera dobrze go toleruje.

Moj olejek jest na maceracie z kasztanowca, nie ma balsamu i zamiast rozmarynowego ekstraktu dałam wit E, wiec jest zmodyfikowany ale jestem zadowolona z działania
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:45   #77
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

hello
nie wiem w zasadzie czy pisze w dobrym temacie,ale potrzebuje ciekłej keratyny... Tylko nie chciałabym jej zamawiać przez internet gdzie ewentualnie w warszawie mogę ją dostac??
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:53   #78
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

ZSK ma chyba sklep w wawie, sprawdź na stronie ich.
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:59   #79
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja właśnie wysmarowałam wykwaszoną facjatę olejem śliwkowym i jestem po prostu wniebowzięta Olej pachnie tak jak pisałyście - PRZE - CU - DO - WNIE ! Słodko, migdałowo - anyżowo - czeresniowo Zobaczymy jak spisze się na twarzy i szyi, bo na włosy jest niezbyt, ale zapach faktycznie boski.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 20:28   #80
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Słodko, migdałowo - anyżowo - czeresniowo
Ja tam czuję Marcepan A olej ma faktycznie nieziemskie własciwosci
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:47   #81
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Ja tam czuję Marcepan A olej ma faktycznie nieziemskie własciwosci

mi pachnie świątecznym makowcem z maksymalną ilością rodzynek również uwielbiam ten olej, po nocy z nim ( ) nie błyszczę się prawie wcale następnego dnia
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:58   #82
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja mam serum z wit C olejową na oleju malinowym i śliwkowym poprawia mi humor rano jak czuję ten zapach.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:48   #83
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Myślicie, że d-panthenol mógłby w jakiś sposób przyczynić się do powstawania małych, uporczywych pryszczyków wokół ust?
na mnie d-panthenol ogólnie działa kiepsko - na twarzy dostawałam pryszczy, a po wcierkach do włosów strasznie swędziała mnie skóra; chyba niektórzy po prostu tak na niego reagują

-------------------------------------------------------------------------

co do telocapilu - kiedyś stosowałam go po depilacji woskiem i faktycznie już od pierwszego użycia włoski odrastały duuużo wolniej; teraz golę nogi maszynką i na razie nie widzę różnicy, ale używam telocapilu dopiero drugi tydzień, a naturalne, że przy goleniu trzeba troszkę dłużej poczekać na efekty

mam przy okazji pytanie czy balsamu z dodatkiem telocapilu używacie do całego ciała, czy macie dwa - jeden do nóg/pach, a drugi do reszty ciała zastanawiam się, czy wysmarownie się telocapilem od stóp do głów jest całkiem zdrowe, ale nie chce mi się już robić dwóch oddzielnych mazideł
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:51   #84
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Kiedyś nie wiem czy na tym wątku czytałam, że niektóre dziewczyny przyrządzaja wit. C (kwas askorbinowy) z Mazideł tuż przed nałożeniem na twarz. Możecie mi wytłumaczyc w czym się to rozpuszcza i w jakiej proporcji?
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 15:13   #85
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

ja witaminę C rozpuszczam na dłoni z jakimś hydrolatem i nakładam na twarz-mieszam na oko . Ale teraz nie mogę jej łączyć z kwasami , chyba zę kwas wieczorem a witamin C rano .
Ja bym za to prosiła dziewczy o jakieś rady co do uzywania Cocoinu, bo rozpuszczam też go na dłoni i kładę na włosy , dodaję kroplę jakiegoś oleju ale nie jestem pewna czy dobrze robię....
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 15:58   #86
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja dodalam cocoin do wcierki z woda brzozowa i super działa : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 16:52   #87
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Illegale..wcierasz we włosy czy w skórę głowy ????
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 07:43   #88
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Przyszłam zdac relację z placu boju z zaskórnikami olejkiem 2% bha. Stosowanie co drugą noc dla mnie to za czesto, uzywam co trzecia noc na zmianę z nawilżaniem. Zaskórniki jak były tak są, ale.. ekspresowo goją sie wieksze krostki. Jedna noc z olejkiem i krostka traci życie i rano jest w fazie umierania. Czyli na krótką mete swietnie radzi sobie z tradzikiem, zaskórniki pewnie porzebuja wiecej czasu. Co do przebarwień, to też pozytywy. Skóra pod wpływem olejku robi sie rozjaśniona i bardziej elastyczna. Rano przebarwienia są mniej widoczne i zdecydowanie spokojniejsze. Nie podrażnia mi naczynek, cera dobrze go toleruje.

Moj olejek jest na maceracie z kasztanowca, nie ma balsamu i zamiast rozmarynowego ekstraktu dałam wit E, wiec jest zmodyfikowany ale jestem zadowolona z działania
A czemu co drugą noc źle?Co Ci robi złego wtedy?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 08:24   #89
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
A czemu co drugą noc źle?Co Ci robi złego wtedy?
Nati_kk trudno mi to opisać, ale mam wrażenie ze to po prostu za często.
Nic konkrenie złego sie nie dzieje, może potrzebuje w tym czasie lepszego nawilżenia.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 12:55   #90
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Illegale..wcierasz we włosy czy w skórę głowy ????
Wcieram w skóre głowy : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.