Puszka zamiast kwiatów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-21, 17:21   #1
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245

Puszka zamiast kwiatów


Cześć, szukałam takiego wątku, ale nie znalazłam. Widziałam wątek co prawda o innych rzeczach zamiast kwiatów na wesele, ale mnie konkretnie interesuje właśnie ten.
Zastanawiam się czy nie poprosić swoich gości weselnych, by zamiast kwiatów (bo te i tak zwiędną) by wrzucili symboliczną kwotę do puszki, a ja z TŻ przekażemy ją na jakiś wybrany cel charytatywny (jakieś dziecko, które potrzebuje rehabilitacji, bądź zbiera pieniążki na leczenie, bądź jakiejś fundacji, a ona rozdzieli już wg uznania tę kwotę).
Co sądzicie na ten temat?

Jeśli był już tu taki temat to proszę o podesłanie linka, gdyż zwyczajnie nie udało mi się go odnaleźć! Dziękuję
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 08:16   #2
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Moja koleżanka tak zrobiła No niby spoko, nic w tym złego Przeznacyzliśmy chyba 20 czy 30 zł na tę puszeczkę, ale dla mnie to dziwnie wyglądało, jak koło Młodych stała jakaś beznamiętna Pani , bez usmiechu z puszką i "kwestowała" .... Ja tam myślę, że jak ktoś chce przeznaczyć jakąś kwotę na cel charytatywny, to może to zrobić sam z siebie. Ale tak jak mówię - nic do tego nie mam. Młodzi chcieli, to tak zrobiliśy, ale dla mnie dziwnie taka zbiórka wyglądała
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 09:09   #3
magdalenaa27
Przyczajenie
 
Avatar magdalenaa27
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 24
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Ciekawy pomysł Sama byłam 2 lub 3 lata temu na takim weselu.
magdalenaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 09:14   #4
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Myśl szlachetna, ale sądzę że trochę nie na miejscu. Jeśli chcecie przekazać jakieś pieniądze, to zróbcie to sami, a nie wyręczajcie się gośćmi, którzy mogą różnie do tego podchodzić. Nie każdy chętnie wspiera każdą akcję charytatywną. Niektórzy w ogóle nie dają, ale nie z powodu skąpstwa, tylko z innych względów np. brak zaufania. Niektórzy już kogoś stale wspierają. A jak to ma być na zasadzie życzenia i obok puszka, to ktoś może czuć się przymuszony. Przyznam szczerze, że ja praktycznie nigdy nie dają osobie kwestującej z puszką (za wyjątkiem WOŚP).

JA bym zrobiła taką akcję tylko wtedy gdybym np. dziecko, chorą osobę znała osobiście, byłby to ktoś mój bliski.

A jak bardzo Ci na tym zależy, to dołącz do zaproszenia kartkę z numerem rachunku bankowego i strony internetowej fundacji/osoby, którą chcesz wesprzeć oraz informacją, że wpłaty będzie można dokonywać również przed kościołem/ na weselu.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 09:31   #5
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Nie chciałabym żeby to była obca osoba stojąca z puszką, bo sama czułabym się skrępowana...

Wczoraj wieczorem zastanawiałam się dla kogo przeznaczyłabym te pieniążki i w sumie chyba mam już w głowie 2 pomysły:

1) Jest chłopak w mojej okolicy po bardzo ciężki wypadku, rodzina wie, że sama wspieram go już od jakiegoś czasu i myślę, że dla niego taka kwota to było by naprawdę coś.

2) Dużo się teraz mówi o dzieciakach z neuroblastomą IV stopnia. I kilka razy już wysłałam pieniążki na leczenie takiego dziecka, które nie jest dostępne w Polsce...

Nie chcę dawać numeru konta, itp rodzinie, bo odczułabym to jako większe przymuszenie niż puszka na weselu.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 10:12   #6
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Cytat:
Napisane przez Sorbik Pokaż wiadomość
Nie chciałabym żeby to była obca osoba stojąca z puszką, bo sama czułabym się skrępowana...

Wczoraj wieczorem zastanawiałam się dla kogo przeznaczyłabym te pieniążki i w sumie chyba mam już w głowie 2 pomysły:

1) Jest chłopak w mojej okolicy po bardzo ciężki wypadku, rodzina wie, że sama wspieram go już od jakiegoś czasu i myślę, że dla niego taka kwota to było by naprawdę coś.

2) Dużo się teraz mówi o dzieciakach z neuroblastomą IV stopnia. I kilka razy już wysłałam pieniążki na leczenie takiego dziecka, które nie jest dostępne w Polsce...

Nie chcę dawać numeru konta, itp rodzinie, bo odczułabym to jako większe przymuszenie niż puszka na weselu.

Ale napisz dokładnie jak Ty to widzisz. Czy chcesz, aby przy składaniu życzeń np. pod kościołem ktoś stał z puszką? Czy ma to być puszka gdzieś tam stojąca, najlepiej na osobnym stoliku, podczas wesela? Jeśli chodzi o pierwszą wersję, to moim zdaniem wręczenie numeru konta stanowi dużo mniejszy "nacisk" niż osoba z puszką.

No i mimo wszystko w jakiś sposób musisz poinformować na kogo pieniądze idą. Jeśli nie chcesz tego robić przy zapraszaniu, to musisz mieć widoczną ulotkę informację z nr fundacji, imieniem i nazwiskiem wspieranej choroby, krótką inf. na co pieniądze mają być przeznaczone rehabilitację, operację, łóżko, wózek, leki itp.

Może zrób mały stoliczek, postaw puszkę i informację. Chociaż ja uważam, że nr konta też powinien się tam znaleźć.

No i jeśli ustawiasz puszkę na weselu, to nie masz gości zaproszonych wyłącznie na sam ślub, tak?
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 10:28   #7
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Napisałam w poście wyżej, że nie chcę właśnie osoby, która stanie z puszką, bo sama bym się przy niej krępowała. Chciałam tak jak napisać stoliczek z puszką na weselu, gdyż nie planuje nikogo zapraszać na sam ślub. Moja rodzina ma już chyba w genach focha jak się ich nie zaprosi na wesele, więc wolę w ogóle nie zapraszać.

Dałabym w zaproszeniach info, że będę zbierać na taki i taki cel zamiast kwiatów z np. adresem strony internetowej.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 10:57   #8
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Cytat:
Napisane przez Sorbik Pokaż wiadomość
Napisałam w poście wyżej, że nie chcę właśnie osoby, która stanie z puszką, bo sama bym się przy niej krępowała. Chciałam tak jak napisać stoliczek z puszką na weselu, gdyż nie planuje nikogo zapraszać na sam ślub. Moja rodzina ma już chyba w genach focha jak się ich nie zaprosi na wesele, więc wolę w ogóle nie zapraszać.

Dałabym w zaproszeniach info, że będę zbierać na taki i taki cel zamiast kwiatów z np. adresem strony internetowej.
Napisałaś tak:

"Nie chciałabym żeby to była obca osoba stojąca z puszką, bo sama czułabym się skrępowana..."

i nie wiedziałam, czy nie chcesz po prostu OBCEJ osoby np. ze strony fundacji, a np. koleżanka/świadkowa może już nie stanowić dla Ciebie problemu.

Myślę, że takie info w zaproszeniu i puszka na weselu jest ok.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 13:02   #9
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Dziękuję za rady!


pozdrawiam!
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 00:40   #10
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Mojakolezanka ostatnio na weselu zbierala... Mogę podpytac jak to zrobili
A teraz jest jakaś taka akcja 'będziemy mieli dziecko' 'będziemy rodzicami' czy cos i zbiera się na dzieci

Naoisalabym może wierszyk o tym i niech to nie bedxie puszka a koszyczek... Może niech tez będzie w kopertach.. Może do zaproszeń dolacz minikopertki właśnie na ten cel... Chyba nie ciężko zrobić kopertkę
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 10:12   #11
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Mojakolezanka ostatnio na weselu zbierala... Mogę podpytac jak to zrobili
A teraz jest jakaś taka akcja 'będziemy mieli dziecko' 'będziemy rodzicami' czy cos i zbiera się na dzieci

Naoisalabym może wierszyk o tym i niech to nie bedxie puszka a koszyczek... Może niech tez będzie w kopertach.. Może do zaproszeń dolacz minikopertki właśnie na ten cel... Chyba nie ciężko zrobić kopertkę

Też na początku myślałam o "będziemy mieli dziecko", bo w sumie jestem wolontariuszką w jednej z akcji prowadzonych przez Wiosnę... Ale cały czas mam w głowie te tysiące chorych dzieci dla których te pieniążki to być albo nie być...

Mogłabyś podpytać, jestem ciekawa jak to robił (organizował) ktoś kto już ma to za sobą. No i jakie były reakcje ludzie!
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 13:36   #12
kropka2904
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 153
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Na allegro widziałam zaproszenia, które przesyłali Ci za darmo ale w zamian oczekiwali właśnie pieniążków od gości. Było chyba to napisane też na zaproszeniach jak dobrze pamiętam. Musisz przeanalizować jak Wasi goście na to zareagują
kropka2904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 09:12   #13
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Też planujemy poprosić gości o wrzucenie kwoty do puszki zamiast przynosić kwiaty-nie uważam, aby to było nie na miejscu: kwota wrzucona do puszki często będzie mniejsza niż koszt bukietu (które de facto najtańsze nie są) więc gościom i tak wyjdzie taniej-a kwiatki tylko się wszędzie walają, zaraz trzeba je wyrzucać. Raczej każdy przychodzi na ślub z kwiatami-niech więc wrzuci te 10zł do puszki a przynajmniej odpada konieczność jeżdżenia po kwiaciarniach przed ślubem.

Fundacja na którą chcemy przeznaczyć pieniądze jest nam o tyle bliska, że działające tam dziewczyny znam osobiście (więc nie będzie to obca ani, beznamiętnie stojąca obok), dzięki działaniu Fundacji mamy nasze największe szczęście-adoptowaną suczkę husky, która jest naszym najwspanialszym towarzyszem życia i szczęściem. Dziewczyny dzięki pomocy finansowej uratowały, wyleczyły wiele psów, zapewniły im utrzymanie do momentu, aż znajdą dom-robią wiele dobrego i właśnie dlatego zamiast stosu kwiatów wolę by goście wrzucili choć drobną sumę do fundacyjnej puszki. Rodzina i znajomi nie będą się dziwić, bo wiedzą, że mamy obsesję na punkcie naszego psa, propagujemy akcję nie kupuj-adoptuj itd.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 09:34   #14
moskit30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 231
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

u nas na weselu bedzie puszka i pieniazki uzbierane wplacimy na moje subkonto, na poczatku byl pomysl zeby goscie sami wplacali pieniadze bezposrednio na konto fundacj,ale mysle ze puszka czy koszyczek bedzie lepszy
moskit30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 17:38   #15
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

hmm cel szlachetny ale pomysł sam w sobie mi się nie podoba
przypominałoby mi to zbieranie na tackę w kościele czego nie znoszę
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 12:49   #16
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Powiem szczerze, ze ja jako gosc tez chyba nie bylabym zachwycona. Wolalabym kupic jakis bon upominkowy dla Pary Mlodej. To ich dzien i fajnie, zeby mieli porzadna pamiatke.

Tak wiem, jestem bez serca
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 13:11   #17
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Cytat:
Napisane przez aluniaaaaa Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze ja jako gosc tez chyba nie bylabym zachwycona. Wolalabym kupic jakis bon upominkowy dla Pary Mlodej. To ich dzien i fajnie, zeby mieli porzadna pamiatke.

Tak wiem, jestem bez serca
Tyle, że to jest zamiast kwiatów.
U mnie goście dają kwiaty + prezent. Więc zamiast kwiatów które de facto zwiędną wolałabym by wrzucili 5zł do puszki.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 13:48   #18
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Tez mowie o sytuacji zamiast kwiatow

Moze ten moj poglad zrodzil sie przez to, ze ktoregos razu jak chcialam z mama oddac do domu dziecka ksiazki dla dzieci i przybory szkolne to pani powiedziala, ze nie chca, a czemu? Bo dzieci wolą komputery i tablety...
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 15:20   #19
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

O domu dziecka nie myślę, bo to inna bajka.
Myślę o jakimś chorym dziecku.
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 15:21   #20
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

nie wiem ja bym sie czula naciagana. kwiaty/wino/ lotto dla mlodych- nie ma problemu, ale puszka kojarzy mi sie z wyciaganiem kasy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:53   #21
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
nie wiem ja bym sie czula naciagana. kwiaty/wino/ lotto dla mlodych- nie ma problemu, ale puszka kojarzy mi sie z wyciaganiem kasy.
Zgadzam się
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:03   #22
aluniaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar aluniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18 294
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Ja tez zgadzam sie z Kennedy
__________________
Razem 14.08.2004
Zaręczeni 14.01.2011

Małżeństwo 06.09.2014
aluniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 11:22   #23
moskit30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 231
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

moj brat na swoim slubie zamiast kwiatow chcieli maskotki lub przybory do szkoly poniej mieli problem z oddaniem tego do domu dziecka bo zabawki musza miec atest i skonczylo sie na tym ze dali to do kobiecie ktora robila paczki mikolajowe dla ubogich dzieci.
U nas jak juz pisalam zamiast kwiatow prosimy o przekazanie pieniedzy na moje subkonto poniewaz jestem chora na stwardnienie rozsiane rodzina i znajomi o tym wiedza i chetnie przekazuje dla mnie swoj 1% z podatku dlatego jestem pewna ze nie przyjdzie im do glowy ze zebram od nich kase,a pozatym jak ktos nie chce to nie musi dawac kasy albo kwiatow.
moskit30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 15:47   #24
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Co innego jak ty jestes chora. A co innego jak cudzymi rekami sie bawi w charytatywnosc.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:48   #25
moskit30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 231
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

dziewczyny myslicie ze taki teks bedzie odpowiedni "Mili goscie,prosimy nie kupujcie kwiatow lecz to co na kwiaty wrzuccie do puszki,pieniadze uzbierane przekazemy na subkonto mlodej pani, dziekujmy" kompletnie nie wiem jak mam to ujac
moskit30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 08:46   #26
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

Cytat:
Napisane przez moskit30 Pokaż wiadomość
dziewczyny myslicie ze taki teks bedzie odpowiedni "Mili goscie,prosimy nie kupujcie kwiatow lecz to co na kwiaty wrzuccie do puszki,pieniadze uzbierane przekazemy na subkonto mlodej pani, dziekujmy" kompletnie nie wiem jak mam to ujac

pieniadze uzbierane przekazemy na subkonto mlodej pani ????
Nikt tego nie zrozumie. Pisałam już wyżej, że w zaproszeniu było powinno być napisane na co pieniądze będą przeznaczone, dla kogo, numer fundacji itp.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 16:27   #27
moskit30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 231
Dot.: Puszka zamiast kwiatów

joaaa83 wszyscy nasi znajomi i cala rodzina wiedza ze jestem chora i ze mam swoje subkonto,zaproszenia mamy juz gotowe,musimy dodrukowac bileciki z ta infornacja,ale nie mam pojecia jak to ujac,przy zapraszaniu bedziemy informowac o tych "kwiatach"ale mysle ze wypada jeszcze to ladnie ujac na bileciuku.
moskit30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 17:27:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:54.