Produkty poniżej 10 g cukru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-01, 06:51   #1
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061

Produkty poniżej 10 g cukru


Cześć
Ostatnio przeczytałam, że weszła ta ustawa, według której ze szkolnych sklepików wylatują wszystkie produkty, które mają dodane więcej niż 10g cukru na 100g produktu. Są oczywiście też inne obostrzenia, jednak ten akurat punkt zainspirował mnie do zakupów. Pomyślałam, że skoro dzieciom każe się jeść mniej niż 10% cukru to pewnie jest to dobre. Sklepowe poszukiwania mnie załamały
Jeżeli nie syrop glukozowy to 60g dodanego cukru, jeżeli nie cukier to aspartam tonę cukru mają również produkty dietetyczne, np. jeżeli muesli jest o jakimś smaku to automatycznie jest docukrzane ponad miarę :/
Właściwie kupiłam po prostu warzywa i trochę mięsa, znalazłam sok pomarańczowy Fortuna który ma 9,7 g i to praktycznie tyle :/
Czy wy zwracacie uwagę na dodany cukier ?
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 07:54   #2
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Może nie będzie tak źle?
Wiadomo, dzieci uszczęśliwione nie będą. Ale szczerze liczę na to, że do bufetów szkolnych wkroczą za to fajne wielo warzywne sandwiche, desery owocowe i soki świeżo wyciskane?
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 07:59   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Sama nie jestem uszczęśliwiona tymi zakupami a co dopiero dzieci Strasznie to przykre że producenci ładują byle co do swoich produktów :/
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 08:29   #4
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Cytat:
Napisane przez Dziwactwo Pokaż wiadomość
Może nie będzie tak źle?
Wiadomo, dzieci uszczęśliwione nie będą. Ale szczerze liczę na to, że do bufetów szkolnych wkroczą za to fajne wielo warzywne sandwiche, desery owocowe i soki świeżo wyciskane?
Bardzo w to wątpię z powodów logistycznych. Żeby sprzedawać takie świeże produkty trzeba mieć co najmniej lodówkę, a pewnie i zaświadczenie senepidowskie, a do sprzedaży zafoliowanych batonów raczej nie. Nie każda szkołę będzie stać na wyposażenie i zmianę czasami pracownika.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 09:32   #5
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Bardzo w to wątpię z powodów logistycznych. Żeby sprzedawać takie świeże produkty trzeba mieć co najmniej lodówkę, a pewnie i zaświadczenie senepidowskie, a do sprzedaży zafoliowanych batonów raczej nie. Nie każda szkołę będzie stać na wyposażenie i zmianę czasami pracownika.
Niestety masz rację. Tzn. świeże soki to chyba łatwiej jednak się sprzedaje (w warzywniakach są wystawiane poza lodówkami).

Ciekawa jestem, czy mądry rząd, skoro jednego zakazał, zaproponuje rozwiązania nowego problemu (przyznam się szczerze, że nie bardzo śledzę te wszystkie zmiany). Szkoda jeszcze, że nie nałożono obostrzeń na producentów, a tylko związano ręce sprzedawcom w szkołach.
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 09:56   #6
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Sama nie jestem uszczęśliwiona tymi zakupami a co dopiero dzieci Strasznie to przykre że producenci ładują byle co do swoich produktów :/
Dlatego dobrze, że wzięłaś to w swoje ręce
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 10:46   #7
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

ja zwracam uwagę na cukier mam wypatrzone kilka produktów, które można kupić na czarną godzinę moj nr 1 to sok ananasowy z limonką z biedronki jest słodzony stewią, smakuje jak świeży ananas, ma jak dobrze pamiętam 5,4 g cukru na 100g. Ogólnie jak się poszuka to się znajdzie takie produkty ale też można samemu rozcienczać sok mineralną, czy mieszać dosładzane musli z płatkami owsianymi.

Co do ustawy to pierwsze słyszę o niej, w szkole mojej siostrzenicy każde dziecko dostaje codziennie torebeczkę rzodkiewek, marchewki w plasterkach lub jabłko. Codziennie też mają mleko w kartoniku z rurką. Ale w tym sklepiku to rzeczywiście same najtańsze słodycze i napoje.
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-01, 11:21   #8
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Nie kojarzę tego ananasowego soku, będę szukać Dziękuję
Dobijają mnie jeszcze opakowania krzyczące że obniżyli zawartość cukru a małymi literkami że dodano jakiejś chemii żeby jednak nadal było słodkie
Mama mojego TŻ pracuje w szkole i na razie mają tylko mleko ale za to on od poniedziałku zmienia pracę i mają za darmo owoce w pracy
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2014-03-01 o 11:22
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 11:57   #9
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

z tych soków jest jeszcze o smaku granata i jeszcze jakiś trzeci, ale mi tamten tak smakował, że nie próbowałam pozostałych kosztuje ok 2,50zł/ 1 l. Mnie jedna szklanka tego soku z kostkami lodu i świeżą mięta super orzeźwia i zaspokaja chęć słodkiego na długo
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 19:32   #10
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Fajnie by było gdyby w każdej szkole były zdrowe kanapki, soki świeżo wyciskane, sałatki. Ale chyba to się nie uda...dużo zależy też od przyzwyczajeń samych dzieci.
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 20:37   #11
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Trochę przesada, nawet gorzka czekolada 81% kakao ma więcej cukru niż te 10g... Ale to prawda, że wśród słodyczy i przekąsek w sklepach nie znajdziesz prawie nic z małą ilością cukru - za to są pyszne suszone owoce i orzechy, polecam I musli bez cukru np Sante (mi niezbyt smakują) albo ostatnio dopadłam jakieś niemieckie RosenGarten z amarantusem, słonecznikiem i czymśtam, daję do nich banana i są super Masło orzechowe powyżej 90% orzechów jest pyyyszne
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 06:26   #12
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Właściwie kupiłam po prostu warzywa i trochę mięsa, znalazłam sok pomarańczowy Fortuna który ma 9,7 g i to praktycznie tyle :/
Czy wy zwracacie uwagę na dodany cukier ?
Polecałabym w ogóle nie kupować soków, bo one maja mnóóóóóstwo cukru. Niby zdrowe, ale tak naprawdę szklanka soku to ogromna ilość cukru i kalorii. Jeśli już, można rozcieńczać. Ja bym polecała robić dzieciom lemoniadę, oczywiście ze stewią zamiast cukru.
Zamiast płatków śniadaniowych - płatki owsiane z rodzynkami. Jeśli do owsianki dorzucić rodzynki i np. kawałek banana, wiórki kokosowe itp., będzie słodka bez dosładzania
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 20:29   #13
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Produkty poniżej 10 g cukru

Moze to i dobre, ale chyba nie do konca przemyslane jeszcze rozwiazanie...

Osobiscie uwazam, ze jezeli komus naprawde zalezy, aby jego dziecko dobrze sie odzywialo, to najlepiej samemu "wyposazac" je co rano w torebeczke z drugim sniadaniem... Moja mama tak robila (budujac tym samym moja "swiadomosc") i naprawde zaowocowalo to na przyszlosc. Nie zajmuje to duzo czasu, nie kosztuje wiecej niz niezdrowa, slodka bulka w szkolnym sklepiku, a dziecko tylko pozornie bedzie nieszczesliwe. Kwestia przyzwyczajenia, tak sadze... Obrac 3 marchewki, dorzucic ogorka, rzodkiewke czy inne sezonowe warzywko... Zrobic kanapke, co by mozna bylo sie najesc... 2 kromki chleba (najlepiej jakiegos zytniego albo innego "zdrowszego" niz bialy), chuda wedlina czy ser... Butelka wody (lub soku, bo jak wiadomo - wiekszosc dzieci woli, jak cos ma smak... ). Naprawde jest to duzo lepsze dla dziecka niz wcisniecie mu w reke 3zl "zeby sobie cos kupilo...", wymaga tylko poswiecenia kilku minut dziennie i odrobiny dobrych checi...

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Kurcze, ale chyba troche odbieglam od tematu... Nie takie bylo pytanie
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-05 21:29:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.