Jakie wino do kolacji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-07, 23:15   #1
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Question

Jakie wino do kolacji?


Potrzebuję małej porady, jako, że w temacie gotowania jestem początkująca. Mam zamiar przyrządzić drobną kolację dla mojego TŻ, jako, że chciałam zrobić coś ciepłego, prostego i słodkiego, umyśliłam sobie idealnie zrobioną, nieco bardziej bogatą wersję naleśników (możecie się śmiać, że takim prostym, obiadowym i biednym przepisem chcę mojego faceta zawojować, no ale on bardzo lubi i jak najbardziej reflektuje), to w końcu ma być drobniejszy posiłek, oczywiście wszystko pięknie podane. Pomyślałam sobie, że miło by było podać do tego jakiś alkohol - białe lub różowe wino - obydwa rodzaje lubimy, ale nie znam prawie żadnego konkretnego, oprócz różowego Carlo Rossi, które mieściłoby się w przedziale cenowym do 25 złotych i byłoby dobre. Jeżeli możecie coś poradzić, będę wdzięczna. Także co do samego dania, bo może w ostatniej chwili zmienię zdanie
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 08:02   #2
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Jakie wino do kolacji?

wino david mogen polecam ale oczywiście półsłodkie lub najlepiej do potraw wytrawne, pychotka. Tylko nie w każdym sklepie są.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:24   #3
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Jakie wino do kolacji?

teraz to już chyba po ptokach, bo żeście te naleśniki zjedli, ale do naleśników to najlepiej zamiast wina podac cydr Tak z francuska
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:09   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie wino do kolacji?

nie wiem, gdzie kupisz cydr w Krakowie, a autorka watku podaje taka lokalizacje poza tym podaje sie go do slonych nalesnikow z maki gryczanej np z zoltym serem, szynka i jajkiem tzw. complet.

Nalesniki na slodko z maki pszennej to we Francji deser a nie kolacja. I do tego raczej woda lub kawa. Ew. slodki likier typu adwokat.

Na wieczor zle pic biale wino bo po tym zle sie spi, lepiej wybrac czerwone, ale ono z kolei nie pasuje do nalesnikow.

Jesli chodzi o kupowanie niedrogiego wina w krk to warto zajrzec do biedronki albo lidla maja niezla oferte. Z bialych polecam renskie albo tokaj. Rozowych nie polecam wcale. A czerwone sa dobre chillijskie (bardzo mocno owocowe).
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 15:02   #5
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Jakie wino do kolacji?

Może komuś jeszcze się przyda...ja do naleśników ( głównie jadamy z serem, szpinakiem i grzybami) kupuję, wg mnie oczywiście najlepsze wino Coast & River białe półwytrawne. Uwielbiam je. I wcale nie jest prawda że po białych się słabo śpi Aaa i jeśli macie problemy z doborem wina do dania to ja dużo info znajduje na FB i rożnych profilach przykładowo: Z miłości do wina... ale jest tego sporo więc szukajcie, a znajdziecie.
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:28   #6
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Jakie wino do kolacji?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nalesniki na slodko z maki pszennej to we Francji deser a nie kolacja. I do tego raczej woda lub kawa. Ew. slodki likier typu adwokat.
albo słodki cydr

a naleśniki z mąki pszennej tez mogą być na słono, wtedy mamy crêpes salées (i płynne przejście od dania głównego do deseru )


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 12:29   #7
sofija_andruchowycz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie wino do kolacji?

Tassarinian i jak się powiodła kolacyjka? Mam nadzieję, że Twój TŻ był zadowolony

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Zobacz wino od Winezji
------
Interesuję się monetami okolicznościowymi
sofija_andruchowycz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-30, 13:22   #8
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Jakie wino do kolacji?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
nie wiem, gdzie kupisz cydr w Krakowie, a autorka watku podaje taka lokalizacje.
Cydr można bez problemu kupić w almie. Nawet kilka marek
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 15:56   #9
kasienka198
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie wino do kolacji?

Winko najlepsze jest do kolacji takie które ma mniej niż 14 % alkoholu , nie jest takie ciężkie i można fajnie spłukać jedzonko . Bardzo polecam do kolacji wino PASSIONE dobre wytrawne czerwone kupiłam w sklepie z winami w Szczecinie
kasienka198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:29   #10
meskakuchnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Jakie wino do kolacji?

Moim zdaniem świetne wino do deserów.

Alsace Grand Cru Marckrain Gewurztraminer
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20131120_20131120_marckrain_gewurztraminer_2011.jpg (36,6 KB, 3 załadowań)
meskakuchnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 21:29:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.