Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-13, 17:17   #1
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21

Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli


Jestem Gimnazjalistką (kończę szkołę) ogl. lubię bardzo dużo kolorów szczególnie niebieski, zielony oraz czerwony z czarnym. Interesuje się koszykówką, pisaniem oraz muzyką. (Słucham, Metalu, rocka, hip-hopu i rapu) Lubię Marilyn Monroe

Mój pokój ma 3 m x 3,92 m i obecnie kolor jego ścian jest taki jakby wyblakła żółć. meble mam bardzo jasne bardzo stare po starszym rodzeństwie i nie chciałabym ich zmieniać mam do nich sentyment
Do pokoju wpada za dnia bardzo mało światła ponieważ słońce jest zawsze podrugiej stronie mojego domu akurat poprzeciwnej stronie mojego pokoju jest salon i właśnie on jest najbardziej oświetlony.
Meble mam ustawione w ten sposób:
Jak się w chodzi do pokoju mam na przeciwko okno, z granatowymi żaluzjami, pomarańczowymi sztorami i białą firanką ładne po zaczepianą, po lewej stronie stoi fotel obok fotela kanapa (komplet beżowy na poddaszu stoi jeszcze jeden taki sam fotel) nad fotelem wisi panorama jeziora pod panorama plakat Metallici (też bardzo stary po rodzeństwie ) obok łóżka stoi ława (moi rodzice nie mieli co z nią zrobić dlatego wepchnęli ją do mojego pokoju..) na ławie stoi lampka nocna, wazonik i pudełeczko ze słodyczami. nad ławą wiszą dwa zdjęcia zrobione przez brata (na razie są przyklejone na specjalną gumę ponieważ nie znalazłam do nich odpowiedniej ramy która by mi się podobała) oraz moje zdjęcie z dzieciństwa obok wiszą obrazki Pana Jezusa i welon. Obok po stronie okna też nad ławą wisi niebiesko - biały pajacyk dwie półki umieszczone na równi z parapetem znajdują się porcelanowe laleczki, kryształowe łabędzie, album ze zdjęciami, 4 miśki (pamiątki) zdjęcia dwa, świeczka oraz kartka z 2 bajkami z dzieciństwa (również pamiątka) po prawej stronie (jak się wchodzi do pokoju) zaraz tuż obok drzwi jet szafa, obok półka z szufladami i półka z książkami oraz radiem i jakimiś ozdobami, i na końcu stoi biurko również z wiszącą półką z moimi ulubionymi ksiązkami i jakimiś pamiątkami itd. pod półką znajduje się korkowa tablica, zaraz obok biurka znajduje się czarna mała szafka nie pasująca do reszty mebli na której stoi gitara której nie mam gdzie schować.. A! i na drzwiach wisi mapa z zaznaczonymi miejscami gdzie chcę jechać.. heh

Zastanawiałam się nad kolorem ścian albo czerwonym albo niebieskim jednak nie wiem czy to też nie będzie za ciemno w pokoju..

łóżko chciałabym postawić obok szafy, a regał z ksiazkami i szufladami dać w miejsce łóżka a biurko postawić na przeciwko okna. zastanawiam się też nad tym by nad łóżkiem na taką samą szerokość nie dać jakieś tapety kolorowej w pasy lub w kwiaty albo nie namalować od szablonu jakiś kwiatków.. i powiesić te dwa czarno białe obrazy nad łóżkiem oraz lustro na jednym ze skrzydeł drzwi od szafy.. co sądzicie?

Dodaję zdj. pokoju
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN5751.jpg (74,1 KB, 145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5754.jpg (106,5 KB, 164 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5755.jpg (100,4 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5756.jpg (107,2 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5759.jpg (49,8 KB, 91 załadowań)

Edytowane przez Aless96
Czas edycji: 2011-01-13 o 17:24
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 11:44   #2
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

1.wywal ławę, wywal fotel i dywan
2. czerwone ściany +czarno-białe plakaty to bardzo dobry pomysł
3. mozesz tez zrobic jakies jasne ściany,a w któryms miekscu zaplanowac sobie kolorową,wyrazista tapetę

popatrz sobie na fotki z tego hostelu-pokoje barcelona i amsterdam
http://www.newworldst-hostel.pl/imag.../hostel/album/

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2011-01-14 o 11:46
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 19:08   #3
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Wydaje mi się, że tylko czerwone ściany pokój zmniejszą i będzie norzasty, raczej widziałabym jasne ściany, a tylko jedną- wyrazistą, czerwoną albo z jakąś mocną wzorzastą tapetą lub gładką, ale kolorową tapetą.
Zmieniłabym też lampę.I ograniczyła liczbę "durnostojek" na półkach.Proste firanki + roleta, zamiast finezyjnych upięć i zasłon.
Jeśli zdecydowałabyś się na jasne ściany + jedna, np czerwona, to dałabym taka też narzutę na łózko.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 19:08   #4
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Na jasny kolor tzn? coś w od cieniach kremowego czy beżu by pasował? czy nie będzie zlewać się czasem kremowy z meblami?

Wydaje mi się jednak że czerwony mimo że jest b.ładny będzie sprawiał że pokój będziesz jeszcze bardziej ciemny
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 19:30   #5
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Dlatego raczej pomyśl, aby wyrazista była jedna ściana, a reszta jasna; moze to być tapeta na jedną ścianę. Z tym, że mam wrażenie, że do tych mebli czerwony chyba średnio będzie pasował.Niebieski wyglądałby jeszcze gorzej.Może kremowe lub beżowe ściany i jedna zielona lub pomarańczowa?? Ława pasuje tu średnio, na pewno nie pasuje taka staromodna serwetka do przykrycia (dałoby się to jakoś przemalować). Jeśli można by było, to dobrze byłoby zmienić dywan, z jakimiś maziajami wyrazistymi w kolorze, jaki będzie na ścianach.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 19:50   #6
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Mogłabyś podać wymiary mebli?
również łozka.

i czy koniecznie meblościanka musi pozostac w pokoju, czy może mogłabys zrezygnowac z którejś jej części?
Czy górna czesc meblościanki jest oddzielnie, tj te szafki na samej górze mozna sciągnąć?
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2011-01-14 o 19:51
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 21:40   #7
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Łóżko:
dł. 198 cm.
szerokość: 70 cm. (po rozłożeniu całego łóżka 140 cm.)
Biurko:
dł. 121 cm.
szer. 60 cm.
1 meblościanka
szer. 89 cm.
głębokość (dolna część) 59.
2 meblościanka:
szer. 45.5 cm.
głębokość 59.
Ława:
szer. 59 cm
dł. 119 cm.

Nie niestety tych szafek na samej górze nie da się ściągnąć , można tylko ściągnąć te dolne szafki.
Wydaje mi się że bym mogła pozbyć tej węższej meblościanki tylko z drugiej strony minust jest taki że w tedy zabraknie mi półek na książki no i szuflad na drobne rzeczy jak skarpetki itd... ;/

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Ława napewno zniknie miała ona być przez pewien tylko czas no ale... Czy staromodna nie mam pojęcia, mama mi ją zrobiła i dlatego tam leży
Chyba wybiorę kolor beżowy i jedną ścianę zieloną albo jakąś tapetę zieloną wzorzystą.

A dywan jakiej wielkości? Na większą część podłogi (takiej wielkości jak mam ten na zdj.) czy taki średni??

Co myślicie o tej lampie zamiast tego papierowego klosza?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10135701
(czarna)

Edytowane przez Aless96
Czas edycji: 2011-01-14 o 21:57
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 21:49   #8
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

U siebie w domu w pokojach mam nieduże dywany, za to absolutnie uwielbiam swój dywan z salonu, jest w zielone, ale takie soczyste, trawiaste maziaje z kolorem kremowym gdzieniegdzie.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 22:27   #9
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Dopytuje, dopytuje, ale robie sobe tu w domu rozpiske twojego pokoju. Baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mi sie spodobał. Jest taki cieplutki i przytulny. Nie jestem przekonana do zmiany koloru scian, bo przeciez są ładne. Nie wiem coś sie tak uwzięła

Mogłabys podać mi dokladne wymiary

a) sciana z oknem- przestrzen po lewej i prawej stronie mierzona do parapetu
b) sciana z drzwiami- przestrzen po lewej i prawej stronie drzwi. Po prawej (tam gdzie jest fotel) nie licz skosu.

Dodaj jeszcze co z fotelem- chciałabys go zatrzymac, czy nie?
Jakie sa jego wymiary tak na oko ? Ten fotel strasznie mi sie podoba.

Jakiego koloru masz łozko? to jest wersalka z takim obiciem jak fotel?

Podaj mi jeszcze swoje ulubione kolory.
Podałas juz czerwony, zielony, niebieski. Cos jeszzce?
Albo inaczej-jakich kolorów nie lubisz i jaiego na pewno nie chciałabys w pokoju?
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 23:01   #10
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

a) 97 cm - po lewej stronie okna.
61 cm - po prawej stronie okna.

b) 99 cm - po lewej stronie drzwi.
76 cm. - po prawej stronie drzwi (bez skoku)

Chciałabym go zatrzymać jest trasznie wygodny
na ok ma 72 cm szerokości, głębokość 53 cm. a długość od oparcia do końca siedzenia ma ok. 69/70 cm.

To jest kanapa rozkładana tak jest tego samego obicia co fotel to był komplet ( kanapa + 2 fotele)

Napewno nie chciałabym różowego i bardzo mocnego żołtego tzn. np. poduszka czy świecznik ok, mogą być ale nie np. lampa
Lubię jeszcze taki ciemny brąz jak mam np. drzwi. i ciemny szary
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:08   #11
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Alless96

Pokój ma na pewno wymiary 3m na 3.92 ?
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:25   #12
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Tak, napewno.

szer. 3m
dł. 3.92
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:34   #13
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Zobacz sobie na ten schemat.

Nie jestem przekonana co do wymiarów mebli , czy sie to wszystko zmiesci tak, jak zaznaczyłam, ale wg moich obliczen powinno.

Napisz co o tym sądzisz.

Co do kolorystyki itd. to napisze Ci wszystko jutro jak to widzę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg v4tpa1.jpg (51,1 KB, 70 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:45   #14
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Bardzo fajne, tylko czy będzie dojście do okna między biurkiem a łóżkiem? Bo moja mama uwielbia kwiaty i gdy tylko przyjdzie wiosna to wystawia na zewnątrz donice z nimi. Więc żeby też mogła się do niego dostać.
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:52   #15
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Ściana z oknem ma 3 metry? tak?

Jesli chcesz miec dojscie do okna to musisz doliczyć sobie potrzebne cm (nie wiem ile tam potrzebujesz).
Nie zakładałam takiej opcji. Na planie jak widac zostawiłam tylko 60cm czyli szerokosc biurka. Mozna doliczyc jeszcze z 20. Wszystko przesunie sie w prawo ku drzwiom, a tam i tak zostało nam kilkadziesiat cm wolnej przestrzeni.

Na spokojnie przelicz to wszystko. Byc moze przez późną porę cos przeoczyłam lub źle podliczyłam.

Zmykam już spac. Zaglądne tu jutro (tj. dziś ) i coś jeszcze pokombinujemy.
Mam pare pomysłów.
Dobranoc
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 00:57   #16
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Aha, ok nie ma sprawy, jeszcze wszystko przemyśle poukładam sobie w głowie jak to będzie wyglądać, na spokojnie

Dobranoc
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 15:03   #17
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Czerwień

Dwa ostatnie zdjecia- sprobuj zainspirowac sie nimi w urzadzaniu pokoju.

Osobiscie proponowałabym coś takiego jak na ostatnim zdjeciu. Ściany jasne, czesc sufitu czerwona, na scianie z łozkiem kwiaty w kolorze czerwonym, na łozku jasna narzuta/koc, czerwone poduchy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 005b7a892749a75amed.jpg (24,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 721027__1.jpg (44,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3898486.jpg (40,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img348_1b.jpg (38,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rasch-new-authority-713022.jpg (46,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (37,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Beautiful-Living-Room-With-Red-Color-Sofas-Interior-Decors12.jpg (108,6 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ec460c5e00355bdbmed.jpg (28,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 08.jpg (31,2 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Elegant-Red-And-White-Living-Room-Interior-Design-Ideas.jpg (58,8 KB, 67 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2011-01-16 o 15:07
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:44   #18
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Ja mam czerwone ściany, bardzo mocny efekt, więc radzę dać czerwień na jedną ścianę, a na resztę coś stonowanego i jasnego. Wtedy też sprawdzi się dużo bieli pomieszanej z czernią, co nieco uspokoi czerwień. Jeśli lubisz zieleń, to możesz na jedną ścianę dać ciemnozielony, na resztę bardzo jasny zielony lub jakiś inny i dużo żółtych dodatków. Możesz też poeksperymentować ze stylem nowojorskich taksówek - na ścianach szarości, jasne, pastelowe kolory itd., i dużo jaskrawożółtych dodatków, np. ramki, poduszki itd. Wygląda efektownie . Jak chcesz powiększyć pokój, to wybierz ładny, jasny kolor, można dwa i zostaw dużo wolnej przestrzeni. Możesz też nakleić na którąś ścianę lub jej fragment trochę tapety - będzie ciekawiej. Jeśli np. decydujesz się na jasny zieleń, to tapeta może przedstawiać ciemnozielone cośtam na białym. Gdy bierzesz ciemne kolory, pamiętaj o dużych lampach i raczej zrezygnuj z ciemnych zasłon i mebli. Powodzenia.
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:57   #19
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Jestem! Wybaczcie dziewczyny za nieobecność ale nie mogłam wejść na knto swoje bo hasło nie działo.. nie wiem czemu ale dobra

Ogl. mam nowe rewelacje, w pokoju zosanie tylko szafa biórko fotel oraz łóżko a te dwie szafki z gzymsem zostaną wymienione na komodę )4 szuflady i jeden jeden duży regał prawie taki sam jak ten na którym obecnie stoi radio, wszystko to będzie w jasnym kolorze tak żeby nie było widać zbyt wielkiej różnicy między szafą a biórkiem które już mam, zasłony te pomarańczowe najprawdopodobniej zostaną a firanki będę miała wychaftowane proste takie 10 cm będą nad parapetem co nie znaczy że czasami nie będę ich zmieniać na takie jakie mam ale to tylko pewnie w święta
Myślałam przez ten czas dłuugo nad kolorem ścian i wymyśliłam że ściana na której będzie stało łóżko będzie ciała jasno zielona i na długości łóżka będzie tapeta w kolorowe poziome pasy, myślałam również nad pozostałymi ścianami żeby pomalować je na kolor jasny wrzosowy co wy na to?
Fotel zostanie w tym miejscu gdzie jest plakat metallici i jeziora oraz szafa również. Koło szafy postawię łóżko i ta właśnie ściana będzie jasno zielona z kolorowa tapeta za łóżkiem szafka która jest nad biórkiem zostanie tutaj albo zostanie zamieniona z tą która jest koło okna jeszcze nie zdecydowałam jednak na tej co będzie postronie łóżka będą te pluszaki i lalki z porcelany na tamtą stronę pójdą moje najlepsze książki. Nad łóżkem będą te dwa czarno białe zdjęcia albo w poziomie oby dwa albo jedno pod drugim również nie zdecydowałam. Biórko pójdzie pod okno tak bardziej przy ścianie. Komoda pójdzie na przeciko łóżka, na niej będzie stało radio (radio będzie zmienione na mniejsze ) i TV. Obok komody po lewej stronie będzie stał regał na górnych półkach postawie encyklopedie itd. niżej książki te które czytałam dla siebie, gdzieś tak pośrodku będzie jedna półka będze z albumami ze zdjęciami i tymi pierdułkami jak skarbonka, świeczka no ok trochę wyżej będzie stała ta Maryja i niołek ale nie których pierdułek się pozbędę
Na samym dole postawię dwa zielone kartony jeden z lakierami jakimiś kosmetykami itd a w drugim rzeczy których na daną chwilę nie urzywam i pamiątki. no i wyżej troszkę reszte książek typu lektury, segregatory itd. Mapa na drzwiach będze nowa kupiona typowa mapa ładna Tablica korkowa bd powieszona na ścianie obok biórka, skrzynka z kwiatkami będzie przesunięta na drugą stronę oraz! mam do was pytanie jaki kwiatek nadaje się do pokoju w którym niema zbyt dużo światła?? prócz kaktusów oczywiście kupię jednego takie nie dużego ale też nie małego oraz pałkę bambusową. kapa na łóżko albo zniknie albo będzie wymieniona na fioletową na to kolorowe różno wzorzaste poduszki będzie też taki niski jasny kwadratowy stolik na jakieś napoje itd ja przyjdą goście (którzy jak przyjdą i nie zmieszczą się na swofie to będzie przesuwany fotel ) będzie stał na przeciw łóżka a na noc gdy będzie ono rozkładane będzie przesuwany poprostu obok biórka gdzie będzie miejsce akurat na niego Na drzwiach od szafy zniknie ten Diddl i kłapouchy jak już wcześniej powidziałam na drzwiach z jednej strony będzie powieszone lustro. a na drugich wydrukowany ładnie tekst mojego ulubioneo rapera oraz zdjęcie Marylin Monroe. Lampa ta papierowa zniknie będzie wymienion na jarzeniówkę taką hmm czarną z czterema żaróweczkami które będą świeciły białym światłem (właśnie które lepsze światło białe czy żółte?) i jedna lampka będzie skierowana na łóżko druga na biórko trzecia tak pomiędzy drzwi a szafę a czwarta w stronę komody i szafki z książkami. Nie wiem co z podłogą, niecałe dwa lata temu była dopiero kadziona ale od jeżdżenia fotelem po niej (na początku nie miałam dywanu) niedość że się porysowała to jeszcze panele sie trochę rozeszły i skrzypi tak trochę xd Więc nie wiem czy zostawić dywan czy kupić "trochę mniejszy" a jak tak to w jakim kolorze?

To chybawszystko.. Co o tym myślicie? Za wiele nie zmieniłam z tego co myślałam wcześniej wyraźcie swoją opinię prosze co byście jeszcze wy zmienili albo dołorzyli do tego? Sprobuję zrobić projekt jakby to wszysto wyglądało.

Ah... i nie wiem co z sufitem czy pomalować go na zielono i w środku taki fioletowy kwadrat i żeby oddzielić sufit od ścian to tak jak mam taką wokoło obwudkę ro zrobić totalnie innym kolorem?? nie wiem... to chyba będzie w tedy wiesniacko wyglądać ;/


P.s przepraszam za błędy moja klawiatura w laptopie się psuje i w niektórych słowach "pozjadała" literki ;/

Edytowane przez Aless96
Czas edycji: 2011-02-11 o 22:09
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 10:58   #20
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Jasnozielony i jasnowrzosowy.... Hmm, z zasady te kolory raczej do siebie pasują, choć mam wątpliwości. Może np. jedna ściana będzie wrzosowa (ani ciemna, ani jasna), a reszta jasnozielona? Jeśli będzie ten ciemniejszy kolor, pokój będzie się wydawał przytulniejszy . Choć nie można też z nim przesadzić, jeśli chcesz powiększyć pokój. Jak tak pomalujesz, to myślę, że fotel może już nie pasować, ale można go obić innym materiałem zamiast kupować nowy, bo wydaje się przyjemny .
Masz dużo pierdółek, może trochę usunąć? Zrobi się więcej miejsca. Czekam na plan, bo jakoś średnio się połapałam .
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:41   #21
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Dodaje plan.

Sorry że sofa jest ciemna, stolik czarny a fotel jasny ale w programie nie było sofy która by odpowiadała wielkości mojej w jasnym kolorze i fotela z oparciem -.- a stolika to już wgl nie mogłam znaleźć ale coś się udało.
Ściana miała być "wrzosowa" ale w programie nie było odpowiedniego odcienia, na żywo będzie ona troszeczkę minimalnie ciemniejsza
Wiem, nie które rzeczy jak już powiedziałam znikną tylko trzeba pomyśleć które ;P

Ja właśnie nie chciałabym zmieniać obicia ani fotela ani kanapy bo się obicie bardzo podoba i jest skompletowane z moja sofa a jak zmienię obicie fotela to bym musiała zmienić obicie saofy również co mi się nie bardzo widzi
Znalazłam wczoraj na internecie zdjęcie na którym jest jedna ściana fioletowa i tak fajnie nagle ściana obok jest zielona i przedziela te ściany taka ne równa falista biała kreska zresztą zobaczcie na załączniku nr. 2 chciałabym coś takiego zrobić w swoim pokoju co o tym myślicie? Dodaję również załącznik jaki byłby dokładnie ten kolor zielony i jaki byłby ten "wrzosowy" kolor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image24_thumb.jpg (16,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zielony.jpg (17,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DB06030018.jpg (52,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg obraz mojego pokoju111.jpg (16,3 KB, 43 załadowań)
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 18:46   #22
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Ładnie dobrałaś te kolory .

Edytowane przez Darkoz
Czas edycji: 2011-02-12 o 18:49
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:53   #23
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Cytat:
Napisane przez Aless96 Pokaż wiadomość
Dodaje plan.

Ściana miała być "wrzosowa" ale w programie nie było odpowiedniego odcienia, na żywo będzie ona troszeczkę minimalnie ciemniejsza
Znalazłam wczoraj na internecie zdjęcie na którym jest jedna ściana fioletowa i tak fajnie nagle ściana obok jest zielona i przedziela te ściany taka ne równa falista biała kreska
Kolorki są bardzo ładne i tego typu podzielnie ściany może się sprawdzić. Nawet jeśli w programie nie ma odpowiednich kolorów to przecież możesz dodać je w inny sposób. Kiedy ja się bawię net+ i nie mam potrzebnych barw mebli czy ścin, to zapisuję projekt, a potem podkręcam wizualizację w programie graficznym (zmieniam kolory, dodaję tekstury, ozdoby typu fototapety i naklejki). Tylko czy przy tak ustawionym biurku słońce nie będzie Tobie za bardzo świeciło w oczy? A kiedy będziesz siedzieć przy komputerze, to monitor w ogóle nie będzie oświetlony...
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 17:30   #24
Aless96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 21
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Świecić raczej nie powinno bo za oknem mam park i pokój ogl. znajduje się w takim położeniu że jest w nim ogl. za dnia pół mrok...
a co do światla przy komputerze to specjalnie nie przywiązuję do tego uwagi jeśli chodzi o tą kwestię bo gdy "bawię" się nim kładę się na łóżku z nim gdzie wpada wmiarę duża ilość światła.

Ps. ja ten projekt robiłam w programie VOX i udalo mi się znaleźć tylko ten program odpowiadający w miarę moim potrzebą by pokazania jakby to miało wszystko wyglądać...
Aless96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 10:42   #25
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Remont pokoju nastolatki, dobór koloru ścian, tapety oraz rozmieszczenie mebli

Może jakaś naklejka na ścianę? Ja wybrałabym drzewo (np. http://allegro.pl/naklejki-na-sciane...452792871.html). Pokój będzie wtedy naprawdę ciekawy.
Poza tym może jakiś obraz? Myślę, że pasowałaby jakaś łąka na wrzosową ścianę .
Pamiętaj też o innych dodatkach: poduszkach, ramkach itd. Firanka moim zdaniem najlepsza byłaby biała, żeby nie przyciemnić wnętrza. Dodatki dobrałabym jasnozielone i ciemnofioletowe (żeby ciekawie wyglądały w połączeniu ze ścianami, nieco kontrastując). To znaczy, zakładamy, że wybierasz na ściany ten ciemnozielony i jasnowrzosowy, jak na załączniku?
Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.