Przebranżowienie ? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-19, 17:35   #211
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

W nowej pracy na początku będę miała gorsze zarobki, bo zmieniam całkowicie branżę i nikt mi bez doświadczenia nie da kokosów.
Mając już doświadczenie będę mogła liczyć albo na podwyżkę albo na zmianę firmy.

Wybrałam nowy zawód tak, aby był o wiele bardziej praktyczny już obecny.
Co nie zmienia faktu, że nadal jestem w kropce...
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 10:02   #212
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

w takim razie ja bym zmieniała. nie podążaj za czyimiś marzeniami, tylko za swoimi
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 12:02   #213
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Zmień. Jak Ci tak podpowiada intuicja. Za 3-4 lata możesz już pracować gdzieś indziej i mieć jeszcze lepsze wypłaty.

Powodzenia!
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 19:25   #214
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Dzięki za rady! To zabieram się do działania
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 17:07   #215
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Kalea, zdecydowanie zmień, uwierz mi że mało kto "marzy" o pracy w budżetówce, bo to ciężka psychicznie praca i dość "sztywna", potrafi szybko wypalić.
Do ryzykantów świat należy!
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 10:47   #216
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pomyśl o tym jako o inwestycji - ja mam zresztą tę samą sytuację. Po jednych studiach poszłam na kolejne, ale wcześniej wykonywałam pracę związaną jedynie z pierwszym kierunkiem, obecnie rozglądam się za pracą w nowej branży, powiązanej z drugimi studiami. Zdaję sobie jednak doskonale sprawę, że będę musiała na początku zarabiać mniej - podchodzę jednakże do tego w ten sposób, że nawet zarabiając mniej teraz, za ok. 3 lata zapewne "przegonię" moje obecne zarobki, a będę przynajmniej robić to, co lubię i w czym chcę się rozwijać. Czym jest ten okres w stosunku do 40 lat pracy zawodowej? Korzystaj z tego, że trafiła Ci się taka szansa! W pracy spędzamy 8h dziennie i naprawdę nie warto męczyć się w pracy, która Cię nie rozwija, skoro masz lepsze perspektywy.
Dokładnie tak samo mówią mi znajomi, że muszę to potraktować jako inwestycję w swoją przyszłość Wiem, że w obecnym miejscu pracy nic dobrego mnie już nie czeka więc decyzja o zmianie byłaby pewnie kwestią czasu.. Żal mi też rezygnować z propozycji, którą otrzymałam, bo bez wątpienia będzie to dla mnie doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia. A lepsze wynagrodzenie mam nadzieję, że przyjdzie z czasem

Cytat:
Napisane przez Kaelea Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobny dylemat!
Od kilku lat pracuję w budżetówce. Mam nudną i nierozwojową pracę, która niestety z nazwy stanowiska jest zgodna z moim wykształceniem. Na awans czekałam ponad rok i dostałam całe 60 zł brutto podwyżki ale jest to tylko awans na papierze, bo nie robię nic nowego i na to nie ma szans. Na kolejny awans czy podwyżkę nie mam co liczyć, bo "nie ma pieniędzy". Nic mnie w tym miejscu nie czeka, bo w mojej jednostce jest nas 3 osoby i ja jestem na najniższym miejscu w tej hierarchii.
Zrobiłam kurs, aby się przekwalifikować i aktywnie szukam pracy. Dostałam ofertę z nowej branży ale z niższą niż obecnie pensją.
Przyznam szczerze, że się boję tego ryzyka. Moi znajomi pukają się w czoło, że mogłabym rzucić budżetówkę z umową na stałe, trzynastką, "gruszowym", brakiem nadgodzin i ogólną stabilizacją na rzecz pracy "u prywaciarza", z mniejszą pensją, bez dodatków, na początek umową na 3 miesiące (a potem docelowo na stałe).
Nie wiem co mam zrobić - zmienić pracę na rozwojową ale na gorszych warunkach czy lepiej zacisnąć zęby i trwać na stanowisku w budżetówce, o której marzy wiele osób?
Boję się, że jestem niewdzięczna względem losu, bo nie szanuję tego co mam i potem to się na mnie zemści i nie będę miała nic.
Jakieś rady?
Jeśli możesz sobie pozwolić na tę zmianę pod względem finansowym, to ja bym się chyba na nią zdecydowała Jeśli praca jest bardziej rozwojowa, to prędzej czy później osiągniesz pewnie lepszy poziom zarobków niż obecny, a patrząc po sobie wiem jak ważna jest satysfakcja z pracy, którą się wykonuje. Niektórzy są w stanie męczyć się w miejscu, którego nie lubią, wykonując pracę, do której nie mają serca, ale ja do takich osób zdecydowanie nie należę i z tego co piszesz wnioskuję, że Ty też niekoniecznie Ja po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zdecydowałam się na zmianę i w tym tygodniu składam wypowiedzenie. Mam nadzieję, że nie będę żałowała tej decyzji
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 23:11   #217
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Dzięki za rady!
Złożyłam już wypowiedzenie w mojej pracy i zaczynam nową. Na pewno w niektórych aspektach będzie lepiej a w innych gorzej, ale czasem trzeba zaryzykować
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-30, 11:50   #218
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 22:38   #219
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Cytat:
Napisane przez Kaelea Pokaż wiadomość
Dzięki za rady!
Złożyłam już wypowiedzenie w mojej pracy i zaczynam nową. Na pewno w niektórych aspektach będzie lepiej a w innych gorzej, ale czasem trzeba zaryzykować
Podziwiam, miło się czyta takie posty, również pracuję w budżetówce i również szykuję się do zmiany pracy... Twój post bardzo mi pomógł.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 09:42   #220
spencerxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Zależy też o jakiego rzędu obniżce wynagrodzenia mówimy. Ja nie wyobrażam sobie zejść przykładowo z 3000 na rękę na 1800 zł .. Wówczas szukałabym opcji nr 3 - czyli nowej pracy, ale lepiej płatnej.
spencerxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-06, 21:32   #221
Kaelea
Przyczajenie
 
Avatar Kaelea
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Podziwiam, miło się czyta takie posty, również pracuję w budżetówce i również szykuję się do zmiany pracy... Twój post bardzo mi pomógł.
Powodzenia w zmianie pracy!

Pracując w budżetówce pułap zarobków 3000 jest dla mnie nieosiągalny Miałam na myśli zmianę rzędu 400-500 zł.
Kaelea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-24, 22:46   #222
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zmiana pracy na bardziej rozwojową, ale gorzej płatną?

Dziewczyny, ja też złożyłam wypowiedzenie i rozpoczynam pracę gorzej płatną (na szczęście niewiele, ale na ogół pracę zmienia się na taką z wyższą stawką), ale rozwojową i w nowej branży
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 18:51   #223
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Hej,

Ostatnio stworzyłem wątek nt. stresu w pracy, oczywiście postanowiłem sobie, że w spokoju zakończę swoje sprawy, nazbieram trochę pieniążków i zobaczymy czy zostanę czy nie.

Ogólnie pracuję w TSL, nie powiem, że skłonił mnie fakt, ponieważ mój ojciec pracuje w tej branży... Zostały mi 2 semestry studiów w tym kierunku. Jestem już w trzeciej firmie TSL, jednak nadal nie czuję, żeby to było to. Zrobiłem sobie nawet test predyspozycji zawodowych MBTI (na głównym forum angielskim), żeby sprawdzić moje mocne strony.

Pojawiła się jednak okazja ze strony mojego chrzestnego, który pracuje jako manager ds. sprzedaży, w jednej z dużych firm. Zrobiłem również testy do tejże firmy (nadal czekam na wynik). Oczywiście pierwszy miesiąc to szkolenia, później egzamin i wtedy mogę zaczynać. Bardzo jestem ciekaw jakby mi tam poszło.

Co zrobilibyście na moim miejscu?
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha!

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 17:24   #224
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Twój post za wiele nie tłumaczy...

Co ci wyszło w tym teście predyspozycji?
W jakim charakterze miałaby to być praca w firmie chrzestnego? W dziale sprzedaży jako osoba związana ze sprzedażą? Masz jakiekolwiek doświadczenia w tym zakresie?
Czego konkretnie ci brakowało w pracy na dotychczasowych stanowiskach związanych z logistyką?

Zarówno sprzedaż jak i logistyka to szerokie obszary. Dające duże możliwości zarobków i rozwoju, praca jest na terenie całego kraju, zarówno w małych firmach jak i korporacjach. Więc cięzko ci doradzić nie znajac żadnych szczegółow.

Na pewno sugerowanie się przy wyborze zawodem ojca lub miejscem pracy chrzestnego to nie jest dobra droga...
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 18:15   #225
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Cytat:
Napisane przez DrinkSomeTea Pokaż wiadomość
Hej,

Ostatnio stworzyłem wątek nt. stresu w pracy, oczywiście postanowiłem sobie, że w spokoju zakończę swoje sprawy, nazbieram trochę pieniążków i zobaczymy czy zostanę czy nie.

Ogólnie pracuję w TSL, nie powiem, że skłonił mnie fakt, ponieważ mój ojciec pracuje w tej branży... Zostały mi 2 semestry studiów w tym kierunku. Jestem już w trzeciej firmie TSL, jednak nadal nie czuję, żeby to było to. Zrobiłem sobie nawet test predyspozycji zawodowych MBTI (na głównym forum angielskim), żeby sprawdzić moje mocne strony.

Pojawiła się jednak okazja ze strony mojego chrzestnego, który pracuje jako manager ds. sprzedaży, w jednej z dużych firm. Zrobiłem również testy do tejże firmy (nadal czekam na wynik). Oczywiście pierwszy miesiąc to szkolenia, później egzamin i wtedy mogę zaczynać. Bardzo jestem ciekaw jakby mi tam poszło.

Co zrobilibyście na moim miejscu?
MBTI to nie jest test zainteresowań. Może ci on pomóc zdefiniować jak pracujesz, w jakich środowiskach powinieneś pracować, ale nie pomoże ci wybrać branży.
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 20:17   #226
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Hej,

Nie sugeruję się wyborem chrzestnego, mówię tylko, że bez problemu pomógłby mi się wdrożyć, chodzi o sprzedaż inwestycji/ubezpieczeń itp. Oczywiście wychodzę z założenia, że jeżeli produkt jest ciekawy to bardzo fajnie mi się o nim mówi.

W logistyce cały czas natrafiam na coś, na co nie mam wpływu, np. obsługa klienta - jestem pośrednikiem między klientem a transportem. Jeżeli coś się sknoci, to zazwyczaj nie jest to z mojej winy, a za to obrywam. Chciałbym bardziej, aby moje stanowisko zależało w większości ode mnie. Jeżeli coś się nie uda to wiem, że jest to z mojej winy, a nie z kogoś. Wiem też, że w sprzedaży idzie zarobić więcej i tam wynik zależy wyłącznie od Ciebie.
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha!

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 16:04   #227
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Cytat:
Napisane przez DrinkSomeTea Pokaż wiadomość
Hej,

Nie sugeruję się wyborem chrzestnego, mówię tylko, że bez problemu pomógłby mi się wdrożyć, chodzi o sprzedaż inwestycji/ubezpieczeń itp. Oczywiście wychodzę z założenia, że jeżeli produkt jest ciekawy to bardzo fajnie mi się o nim mówi.

W logistyce cały czas natrafiam na coś, na co nie mam wpływu, np. obsługa klienta - jestem pośrednikiem między klientem a transportem. Jeżeli coś się sknoci, to zazwyczaj nie jest to z mojej winy, a za to obrywam. Chciałbym bardziej, aby moje stanowisko zależało w większości ode mnie. Jeżeli coś się nie uda to wiem, że jest to z mojej winy, a nie z kogoś. Wiem też, że w sprzedaży idzie zarobić więcej i tam wynik zależy wyłącznie od Ciebie.
No przecież w innym wątku narzekałeś na stres. W sprzedaży inwestycji/ ubezpieczeń stresu jest mnóstwo.

I nie chodzi o "mówienie o czymś", tylko o sprzedaż, czyli najpierw musisz znaleźć potencjalnego klienta a potem go przekonać do swojej oferty. Nie sądzisz chyba, że ludzie będą się bili, żebyś im sprzedał swoje denne ubezpieczenia. Jeśli bawi cię wyłącznie "mówienie o czymś" to sprawdzisz się w obsłudze klienta.
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 22:51   #228
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Ana, nie o to mi chodziło

Główną przyczyną mojego niezadowolenia jest fakt, że nie mam wpływu na towar, który powinien być w moim przypadku dostarczony. Klient dzwoni, ponieważ towar do niego nie dojechał i chciałby odebrać go osobiście, więc dzwonię do oddziału zaawizować wszystko, a jedyne co dostaję to nieodebrany telefon. Po prostu wszyscy mają to za przeproszeniem w du*pie i nic nie mogę z tym zrobić. Denerwuję sie dlatego, że jestem bezsilny na tym stanowisku...
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha!

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 09:02   #229
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-01, 11:47   #230
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Czy jednak nie chcielibyście spróbować czegoś innego,niż aktualnie robicie? Może okazać się, że to będzie dobra decyzja
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha!

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 11:57   #231
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 12:02   #232
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Cytat:
Napisane przez DrinkSomeTea Pokaż wiadomość
Czy jednak nie chcielibyście spróbować czegoś innego,niż aktualnie robicie? Może okazać się, że to będzie dobra decyzja
Ja tak zrobiłam, tyle że najpierw poznałam nową branżę, uczyłam się sama bardzo dużo, trochę próbowałam freelancersko i dopiero poszłam do nowej pracy.

I o ile w 100% rozumiem, że nie masz ochoty być ochrzanianym za cudze błędy (też tego nie znoszę), to myślę, że nie masz dużego pojęcia o pracy handlowca i możesz się rozczarować.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 12:54   #233
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;78447336]Ja tak zrobiłam, tyle że najpierw poznałam nową branżę, uczyłam się sama bardzo dużo, trochę próbowałam freelancersko i dopiero poszłam do nowej pracy.

I o ile w 100% rozumiem, że nie masz ochoty być ochrzanianym za cudze błędy (też tego nie znoszę), to myślę, że nie masz dużego pojęcia o pracy handlowca i możesz się rozczarować.[/QUOTE]

Hmm, masz rację, muszę to głębiej przemyśleć. Pewnie ze względu na niezadowolenie na obecnym stanowisku, mocno idealizuję inne, w tym przypadku sprzedaż...
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha!

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 14:20   #234
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 20:15   #235
DrinkSomeTea
Przyczajenie
 
Avatar DrinkSomeTea
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 29
Dot.: Zmiana zawodu? Chęć przebranżowienia.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Szanse na pewno są, jak i również rekrutacja wewnętrzna, tylko ile to potrwa? Aktualnie to ja mam okres próbny, ciężko po 3 miesiącach powiedzieć, że nie podoba mi się to stanowisko i chciałbym spróbować na innym. Chyba, że się mylę? Jeżeli chodzi o pracę, to na pewno chciałbym spróbować międzynarodówki, ze względu na język.
__________________
Chaos, mayhem, panic and disorder. My work here is complete Bwahahaha!

#####

I feel alive again. There are no rules here. Nothing matters anymore.
DrinkSomeTea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 08:21   #236
jajko_na_twardo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
ZMIANA BRANŻY - tylko jak to zrobić?

Cześć Dziewczyny!



Potrzebuję rad. Wierzę, że któraś z Was na pewno była w podobnej sytuacji co ja i podzieli się ze mną własnym doświadczeniem. Ale do rzeczy.

Mam 25 lat. Skończone studia, mieszkam za granica, jestem inżynierem, zarabiam dobre pieniądze. Sęk w tym, że minęłam sie na grubo z powołaniem i wraz z upływem czasu coraz częściej miotam sie z myślami jak sie z tego wykaraskać. Jako cudownie uzdolnione dziecko, zawsze wszystko mi wychodziło całkiem Ok, nie byłam w stanie skonkretyzować mojej przyszłej ścieżki kariery i popłynęłam z prądem. Międzyczasie dostałam nerwicy i deprechy, ale to nie jest tematem wątku. Jakoś trzeba lecieć dalej. Tak więc zaczęłam myśleć o tym co mi najlepiej wychodzi. I mam takie cos. Jest to wrodzony talent artystyczny bardzo szeroko pojęty, co nawet potwierdzają moi znajomi poniekąd związani z taka branża. Po prostu mam miarę w oczach, co sie okazało ludzie musza sie tego uczyć latami. Zdecydowałam, ze nie moge tego zmarnować, ale nie wiem jak to WYKORZYSTAĆ. Wykształcenia artystycznego nie mam. Nie moge znalezc punktu zaczepienia aby moc zacząć sie przekwalifikowywac. Czy któraś z Was tez cos podobnego zrobiła, ze pierdzielnela wszystko i zaczęła robić cos zupełnie innego? Bardzo bede wdzięczna za wasze historie i rady.



Pozdrawiam!
jajko_na_twardo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 10:53   #237
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: ZMIANA BRANŻY - tylko jak to zrobić?

A możesz wyjaśnić, co to znaczy, że masz miarę w oczach? I co to konkretnie jest szeroko pojęty talent artystyczny? Co potrafisz zrobić? Skomponować operę? Napisać sonet? Namalować obraz?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 08:56   #238
jajko_na_twardo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: ZMIANA BRANŻY - tylko jak to zrobić?

Faktycznie nie wyraziłam sie jasno. Chodzi mi o talent plastyczno-artystyczny. Ponoć mam jakies wrodzone wyczucie idealnej proporcji - jakkolwiek to brzmi, ale to nie moje słowa (miara w oczach). Chodzi głownie o zmysł estetyczny, jak cos namaluje lub narysuje to nie potrzebuje wspomagać sie jakimiś technikami zachowania proporcji. Jak urządzałam swoje mieszkanie to nie korzystałam z niczyjej pomocy, a wyszło swietnie. Nawet głupia prezentacja w pracy robi wrażenie pod względem wizualnym. No nie wiem jest tego mnóstwo w tym kierunku właśnie. Przepraszam ale nie potrafię tego jakoś sprecyzować, bo nigdy sie tego nie uczyłam i nie potrafię jakoś konkretnie nazwać. Tak mam i juz. No i sie właśnie głowie jak wyłowić to cos i robić z tego cos komercyjnego. Tylko nie wiem jakie kroki podjąć. Wydaje mi sie ze zasady postępowania są mniej więcej takie same przy zmianie jakiejkolwiek branży na inna/nowa
jajko_na_twardo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 10:10   #239
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: ZMIANA BRANŻY - tylko jak to zrobić?

Jest sporo zawodów dla osób z takimi zapędami. Przychodzą mi do głowy grafik komputerowy i architekt wnętrz w pierwszej kolejności.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 12:36   #240
ChmielAnka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 27
Dot.: ZMIANA BRANŻY - tylko jak to zrobić?

megamag ma rację Jest sporo rzeczy, którymi mogłabyś się zająć. Jeśli masz wyczucie proporcji to może fotografia? Jeżeli masz cierpliwość to możesz prowadzić zajęcia plastyczne dla dzieci, albo nauczyć się kaligrafii. Jeżeli nie chcesz skupiać się stricte na rysowaniu to może rękodzieło?

Może jednak nie warto od razu rzucać starej pracy? Na początku mogłabyś spróbować czegoś w ramach hobby/dorobienia sobie. Dzięki temu mogłabyś sprawdzić różne artystyczne aktywności i to, czy na dłuższą metę nie byłyby dla Ciebie męczące.

Możesz też zapisać się na jakiś kurs stacjonarny, albo szkolenie internetowe (np. właśnie z grafiki internetowej). Ewentualnie obejrzeć tutoriale na Youtube i zobaczyć czy będziesz w tym dobra.

Warto poszperać też na forach branżowych - rozejrzeć się na co jest zapotrzebowanie, jak wyglądają zarobki, czy jest szansa na zatrudnienie czy raczej trzeba pomyśleć o własnej działalności. Ta druga opcja zakłada niestety, że poza rzeczami artystycznymi musiałabyś sama zająć się sprzedażą swoich usług, marketingiem itd. Nie każdy się w tym odnajduje
ChmielAnka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 09:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.