Vademecum antykoncepcji! - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-07, 05:23   #3841
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez harleyquinn89 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Mam pytanie dotyczące pierwszego blistra, a mianowicie po trzyletniej przerwie mam zamiar znowu zacząć brać Yasminelle. Okres ma mi się zacząć 9 sierpnia, co jest mi bardzo nie na rękę, ponieważ wyjeżdżam. Mam w związku z tym dwa pytania: czy jeżeli wezmę np. przed "planowanym" okresem tabletkę np. 2 dni przed, to czy krwawienie nie wystąpi? A drugie pytanie: czy kiedy zaczyna się blister w pierwszym dniu okresu to czy krwawienie ustąpi? Z góry dziękuję za odpowiedź
Na oba pytania odpowiedź brzmi nie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 08:33   #3842
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Trzeba było myśleć miesiąc szybciej. Teraz nic nie zrobisz - bo chyba nie bierzesz pod uwagę, że organizm może różnie zareagować na tabletki i możesz (na przykład) plamić cały miesiąc.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 08:46   #3843
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
ULOTKA zawsze jest Twoim źródłem wiedzy na ten temat. Jak nic nie mówi, to znaczy, że nie wpływa. Poza tym, to nie jest antybiotyk, a mało który lek ot tak wpływa.
Jak przeglądam swoją ulotkę to mam wrażenie, że w niej nic nie jest napisane o tym co osłabia ich skuteczność ...
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 09:05   #3844
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Jak przeglądam swoją ulotkę to mam wrażenie, że w niej nic nie jest napisane o tym co osłabia ich skuteczność ...

Serio, mam Ci zacytować uniwersalną ulotkę? MUSI być taka informacja, a że faktycznie nie jest wcale tak wiele substancji obniżajacych skuteczność pigulek, to inna rzecz. Jak nie możesz tego znaleźć, to albo nie umiesz czytać, albo pani w aptece złośliwie ten kawałek ulotki zamazała flamastrem.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 09:38   #3845
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Maj gad, przecież jak byk na samym początku są wypisane wszystkie składniki, wraz z dziurawcem. Nie wspomniano jedynie o grejpfrucie, ale on wpływa nie tylko na wchłanianie antyków.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 09:56   #3846
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Serio, mam Ci zacytować uniwersalną ulotkę? MUSI być taka informacja, a że faktycznie nie jest wcale tak wiele substancji obniżajacych skuteczność pigulek, to inna rzecz. Jak nie możesz tego znaleźć, to albo nie umiesz czytać, albo pani w aptece złośliwie ten kawałek ulotki zamazała flamastrem.
faktycznie jest tego bardzo mało,myślałam, że może więcej

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Maj gad, przecież jak byk na samym początku są wypisane wszystkie składniki, wraz z dziurawcem. Nie wspomniano jedynie o grejpfrucie, ale on wpływa nie tylko na wchłanianie antyków.
Wcale nie tak na samym początku, tylko gdzieś w środku, ale mniejsza o to.

Wy na prawdę potraficie być strasznie niemiłe ... i po co to komu
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 10:07   #3847
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

No nie chcę się kłócić, ale w mojej ulotce jest o tym mowa przed dojściem do połowy. I skoro potwierdzasz, że znalazłaś, to czemu uparcie twierdzisz, że tego nie ma?

Poza tym, uniwersalna ulotka też zawiera tę informację.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 20:05   #3848
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
No nie chcę się kłócić, ale w mojej ulotce jest o tym mowa przed dojściem do połowy. I skoro potwierdzasz, że znalazłaś, to czemu uparcie twierdzisz, że tego nie ma?

Poza tym, uniwersalna ulotka też zawiera tę informację.
Specjalnie przejrzałam ją jeszcze raz by to znaleźć, także wcale uparcie tego nie twierdzę.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:23   #3849
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

W KAŻDEJ ulotce MUSI być wzmianka o substancjach wchodzących w interakcje. Nawet zwykła witamina C to ma, więc błagam, nie pisz jakoby tego w Twojej nie było. Takie jest prawo. Co więcej, nawet gdybyś dostała wybrakowaną - wkleiłam link do UNIWERSALNEJ ulotki, czyli takiej, która znajduje się w większości antyków.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 16:00   #3850
maadzieek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 63
GG do maadzieek
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam, wybaczcie, że może zaśmiecam, ale potrzebuję pomocy,
od około tygodnia z mojej pochwy wydobywała się dziwna wydzielina. Na początku była jasnoróżowa przez jakiś czas się utrzymywała. Byłam wtedy mniej więcej w połowie cyklu. Następnie po stosunku wydzielina stała się ciemnobrązowa, można powiedzieć, ze aż czarna. Była bezzapachowa i utrzymywała się już jakieś trzy dni. Czy to o czymś świadczy?
Dodam, że pierwszego sierpnia byłam u ginekologa. Zostałam zbadana i otrzymałam tabletki. Wyniki cytologi mam odebrać dopiero za dwa tygodnie. Okres powinien nadejść gdzieś mniej więcej za tydzień.
Wczoraj pojawiła się krew jak przy okresie. To mniej więcej o tydzień za wcześnie, ale zdażały mi się nieregularne miesiączki. Wzięłam więc wczoraj pierwszą tabletkę. Jednak dzisiaj jest już dużo mniej krwi, prawie w ogóle nic ze mnie nie leci. Nie wiem o co chodzim
Mam nadal brać tabletki? A co, jeśli za tydzień pojawi mi się normalny okres?
__________________
" .. teraz męczyła ją myśl , że nie ma już nikogo, kogo mogła by kochać , i nikogo kto by ją kochał i przez to znowu chciało jej się płakać ..
- plotkara <3
maadzieek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 17:11   #3851
manieczka3008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 39
przesunięcie okresu tabletkami

Hej wizażanki! Około 2 tyg temu byłam u ginekologa, który przepisał mi pierwsze w moim życiu tabletki na uregulowanie okresu, który występuje co 2tyg-1,5miesiąca. Za tydzień wyjeżdżam na wakacje, jestem w 24 dniu cyklu i stąd moje pytanie. Czy gdybym zaczęła brać te tabletki np od dzisiaj czy spowodowałabym przesunięcie okresu o 21 dni?
manieczka3008 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 17:37   #3852
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez manieczka3008 Pokaż wiadomość
Hej wizażanki! Około 2 tyg temu byłam u ginekologa, który przepisał mi pierwsze w moim życiu tabletki na uregulowanie okresu, który występuje co 2tyg-1,5miesiąca.
Mam nadzieję, że zostałaś dobrze zbadana i na podstawie wyników badań ginekolog uznał, że pomogą Ci tabletki hormonalne

Cytat:
Czy gdybym zaczęła brać te tabletki np od dzisiaj czy spowodowałabym przesunięcie okresu o 21 dni?
Mała szansa.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 17:38   #3853
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: przesunięcie okresu tabletkami

Może najpierw zanim zaczniesz łykać tabletki ZMIEŃ LEKARZA, bo to ewidentny idiota, skoro woli Ci dać od razu tabletki niż zlecić badania! Tabletki nie rozwiążą Twojego problemu, gdyż wyłączają jajniki. I jak je odstawisz - może się tylko nasilić. Naprawdę warto?

Nie powinnaś łykać też pierwszej tabletki w środku cyklu - nie będziesz chroniona i organizm może różnie zareagować, a tego chyba byś chciała na wyjazd uniknąć (na przykład ciągłych plamień).
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 09:55   #3854
katebox90
Przyczajenie
 
Avatar katebox90
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 19
Odp: Vademecum antykoncepcji!

Moze ktoras z Was mi doradzi. Od 6 miesiecy biore evre. Wszystko jest ok, ale czuje sie gromadzi mi sie woda w organizmie. Moze polecicie jakis dobry suplement, zeby wody bylo troche mniej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Mamy kogoś pod bokiem na co dzień
i nawet nie zdajemy sobie sprawy ile dla nas znaczy.
Dopiero kiedy odjedzie, często na zawsze dostrzegamy, jak wielkimi literami
wpisał się na mapę naszego życia.
katebox90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 10:05   #3855
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Odp: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez katebox90 Pokaż wiadomość
Moze ktoras z Was mi doradzi. Od 6 miesiecy biore evre. Wszystko jest ok, ale czuje sie gromadzi mi sie woda w organizmie. Moze polecicie jakis dobry suplement, zeby wody bylo troche mniej

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przede wszystkim dieta: pij dużo wody, ogranicz sól. Podobno dobre są zielona herbata, pokrzywa, sok z mniszka lekarskiego, seler naciowy.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 10:45   #3856
warriatka
Raczkowanie
 
Avatar warriatka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 339
Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie,
mam takie pytanie... Po 4 latach brania Novynette lekarz zmienił mi tabletki na Atywię. Tabletki zmieniłam normalnie po 7 dniowej przerwie, czyli skończyłam brać Novynette, 7 dni przerwy i 8 dnia wzięłam Atywię. Przy 5 tabletce dostałam jednorazowego jasnobrązowego plamienia, czy wszystko jest ok? Czy dobrze postąpiłam ze zmianą tabletek?

Proszę o odpowiedź )
warriatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 11:09   #3857
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Zwykle jest tak, że przy zmianie tabletek nie powinno się robić przerwy, przede wszystkim jeżeli zmieniasz z mocniejszych na słabsze. Jeśli jednak nowe tabletki rozpoczyna się po przerwie, należy się dodatkowo przez tydzień zabezpieczyć. Organizm kobiety różnie działa po zmianie hormonów, dlatego też myślę, że póki co nie masz się czym przejmować.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 11:14   #3858
warriatka
Raczkowanie
 
Avatar warriatka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 339
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Ale Atywia ma 0,03 mg, a Novynette miało 0,02 mg, do tego w ulotce jest napisane, że "Zmiana innego złożonego środka antykoncepcyjnego na Atywię: Pierwszą tabletkę Atywii należy przyjąć następnego dnia po 7-dniowej przerwie lub po przyjęciu ostatniej nieaktywnej tabletki poprzedniego środka antykoncepcyjnego".. Już zgłupiałam, do tego współżyłam bez zabezpieczenia 'stosunek przerywany'
warriatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 20:10   #3859
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez warriatka Pokaż wiadomość
Ale Atywia ma 0,03 mg, a Novynette miało 0,02 mg, do tego w ulotce jest napisane, że "Zmiana innego złożonego środka antykoncepcyjnego na Atywię: Pierwszą tabletkę Atywii należy przyjąć następnego dnia po 7-dniowej przerwie lub po przyjęciu ostatniej nieaktywnej tabletki poprzedniego środka antykoncepcyjnego".. Już zgłupiałam, do tego współżyłam bez zabezpieczenia 'stosunek przerywany'
Jest OK, bo zmieniłaś na mocniejsze .
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 20:18   #3860
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Novynette zawiera 0,15 mg dezogestrelu i 0,02 mg etinylestradiolu
Atywia zawiera 2 mg dienogestu i 0,03 mg etynyloestradiolu
Z tego widać, że zmieniłaś tabletki ze słabszych na mocniejsze. Więc bardzo dobrze, że zaczęłaś brać Atywię po 7dniowej przerwie . Nie będziesz w ciąży
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 21:59   #3861
zelkaDzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: London
Wiadomości: 7
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Cześć Dziewczyny !
Mam taki problem, otóż od dwóch lat biorę tab anty, dokładnie Yasminelle. Jestem teraz od jakiegoś czasu w UK, i szybko raczej do PL nie będę leciała, a nie mam już żadnego zapasowego op. Zauważyłam, że w UK popularniejszy jest Yasmin. I zastanawiam się, czy zmienić tabletki, czy prosić jednak o Yasminelle, nie wiem też, czy jak pójdę do FPC (Family Planning Clinic), czy w ogóle dostanę Yasminelle, bo czytałam na forach, że lekarze w UK nie chcą ich przepisywać, bo są drogie. Sprawdzałam skład Yasmin i Yasminelle i jeśli zrobiłam to dobrze, to chyba nie ma żadnej różnicy. Ale chcę poznać wasze doświadczenia, co polecacie etc. Wspomnę też, że w PL spróbowałam zamiennika Yasminelle - Naraya i źle się po nich czułam.
zelkaDzela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 08:07   #3862
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez zelkaDzela Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny !
Mam taki problem, otóż od dwóch lat biorę tab anty, dokładnie Yasminelle. Jestem teraz od jakiegoś czasu w UK, i szybko raczej do PL nie będę leciała, a nie mam już żadnego zapasowego op. Zauważyłam, że w UK popularniejszy jest Yasmin. I zastanawiam się, czy zmienić tabletki, czy prosić jednak o Yasminelle, nie wiem też, czy jak pójdę do FPC (Family Planning Clinic), czy w ogóle dostanę Yasminelle, bo czytałam na forach, że lekarze w UK nie chcą ich przepisywać, bo są drogie. Sprawdzałam skład Yasmin i Yasminelle i jeśli zrobiłam to dobrze, to chyba nie ma żadnej różnicy. Ale chcę poznać wasze doświadczenia, co polecacie etc. Wspomnę też, że w PL spróbowałam zamiennika Yasminelle - Naraya i źle się po nich czułam.

lepiej chyba byłoby zapytać lekarza o to, czy poleca zmianę. Ewentualnie powiedzieć mu, że cena pigułek nie jest dla Ciebie problemem i może Ci je przepisać
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 10:47   #3863
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez zelkaDzela Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny !
Mam taki problem, otóż od dwóch lat biorę tab anty, dokładnie Yasminelle. Jestem teraz od jakiegoś czasu w UK, i szybko raczej do PL nie będę leciała, a nie mam już żadnego zapasowego op. Zauważyłam, że w UK popularniejszy jest Yasmin. I zastanawiam się, czy zmienić tabletki, czy prosić jednak o Yasminelle, nie wiem też, czy jak pójdę do FPC (Family Planning Clinic), czy w ogóle dostanę Yasminelle, bo czytałam na forach, że lekarze w UK nie chcą ich przepisywać, bo są drogie. Sprawdzałam skład Yasmin i Yasminelle i jeśli zrobiłam to dobrze, to chyba nie ma żadnej różnicy. Ale chcę poznać wasze doświadczenia, co polecacie etc. Wspomnę też, że w PL spróbowałam zamiennika Yasminelle - Naraya i źle się po nich czułam.
Poprosiłabym o Yasminelle, Yasmin skład ma ten sam, tylko jednego jest więcej.

A cena dotyczy chyba tego, że tam anty jest darmowa.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 11:07   #3864
zelkaDzela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: London
Wiadomości: 7
Dot.: Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Tak, tak tutaj cała antykoncepcja jest darmowa. Tylko po prostu chodziło mi bardziej o przychodnię, że nie zakupują ich bo są droższe. Ale to było kilka lat temu, jak Yasminelle wchodziło na rynek, także teraz mogło się coś zmienić
zelkaDzela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 22:21   #3865
Malinlina
Przyczajenie
 
Avatar Malinlina
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Exclamation Pierwsza tabletka antykoncepcyjna

Mam takie pytanie bo nie wiem do końca jak to jest. Pierwszą tabletkę powinnam wziąć pierwszego dnia miesiączki. Ale czy gdy dostanę okres rano, to czy tabletkę mogę wziąć sobie po obiedzie, czy muszę od razu rano>? Tak samo gdy dostanę okres w nocy, czy mogę wziąć tabletkę po obiedzie, czy nie bardzo? Jak z wami to było.?

Edytowane przez Malinlina
Czas edycji: 2013-08-25 o 22:39
Malinlina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 22:34   #3866
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Pierwsza tabletka antykoncepcyjna

Cytat:
Napisane przez Malinlina Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie bo nie wiem do końca jak to jest. Pierwszą tabletkę powinnam wziąć pierwszego dnia miesiączki. Ale czy gdy dostanę okres rano, to czy tabletkę mogę wziąć sobie po obiedzie, czy muszę od razu rano>? Tak samo gdy dostanę okres w nocy, czy mogę wziąć tabletkę po obiedzie, czy nie bardzo?
Należy używać wyszukiwarki!!! Masz kilka wątków zbiorczych.

Na zażycie pierwszej tabletki masz 24h.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 05:22   #3867
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Pierwsza tabletka antykoncepcyjna

Kłania się czytanie ulotki ze zrozumieniem.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 20:20   #3868
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: antykoncepcja - 7 dni przerwy.

Czy jeśli się pomylę i wezmę 7 dnia zamiast 8 to jestem zabezpieczona i mogę kochać się bez dodatkowej ochrony tylko po prostu przesunę okres ??
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 19:14   #3869
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: antykoncepcja - 7 dni przerwy.

Tak.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 10:32   #3870
Polly Inn
Raczkowanie
 
Avatar Polly Inn
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 112

Witam. Pisze bo nie wiem czy dobrze zrobilam. W pierwszy dzien okresu mialam wziac 1 tabletke. Zawsze okres dostaje rano wiec myslalam ze nie bedzie problemu z rozpoznaniem kiedy jest pierwszy dzien, ale tym razem dostalam wczoraj wieczorem. Ustalilam sobie ze bede brac tabletki o 21, wiec poczekalam do 21 i wzielam wczoraj 1 tabletke, ale okres byl jeszcze raczej skapy. No i teraz nie wiem czy dobrze zrobilam, ale gdybym okres dostala rano i tez bylby skapy a wieczorem by sie rozkrecil to chyba na jedno by wyszlo? Przepraszam za glupie pytania, ale juz sama nie wiem.

Edytowane przez Polly Inn
Czas edycji: 2013-09-02 o 10:34
Polly Inn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.